Dota2 vs Hon vs Lol

Οτιδήποτε έχει σχέση με gaming (ψηφιακό και μη)
Forum rules
Υπενθυμίζουμε ότι οι συζητήσεις πρέπει να συμφωνούν με τους κανονισμούς χρήσης
User avatar
moody
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1082
Joined: Sun Oct 16, 2011 11:38 am
Gender:

Dota2 vs Hon vs Lol

Post by moody » Mon Sep 17, 2012 4:29 pm

Οκ,καταρχάς θέλω να ξεκινήσω ή να συνεχίσω κάποιο από τα 3.
Παίζω χον 2 χρόνια(στην αρχή ψιλοπρο τώρα μόνο αν με τσαντίσει κανας αντίπαλος),έπαιζα ντοτα 4 χρόνια(4ώρες προπόνηση +2-3 clan inside wars),αλλά πλέον έχω βαρεθεί το ηλίθιο community του hon,οπού κάνεις παπάδες και αν μισσαρεις ένα σχετικά δύσκολο σκιλλ(px το σκοινάκι της silh ,χωρίς πκ),μέσα σε teamfight,σου το χτυπάνε για μήνες.Οπότε ,έχοντας κοιτάξει το ντοτα2 και το λολ,και τα 2 μου φαίνονται καλύτερα από άποψη κοινότητας.
Κατά του ντοτα2 :
Γίνονται αμέσως invis.
Το skadi σε ranged δεν είναι orb.
Το sange&yasha δεν είναι orb.
Δεν υπάρχουν καλοί παίκτες,όλοι πάνε σαν τα μπαράνια,1vs5.
Πολύ αργό...

Κατά του λολ :
Δεν υπάρχουν denies.
Τα barracks ξαναβγαίνουν.
Δεν γνωρίζω τους ήρωες.(αν και έχω ακκ 30λβλ με τους περισσότερους ξεκλειδωμένους,από τον αδερφό μου που το χει βαρεθεί).
7 skills,+ότι ο καθένας έχει το δικό του επιπλεόν ability(θυμάμαι ότι ο αδερφός μου για κάποια περίοδο είχε +3g/sec)
Επίσης αργό..(και τελειώς διαφορετικό gameplay από τα 2 αποπάνω)

Υπερ του ντοτα :
Έχει τον morphling :-p
Είναι σαν το χον,αν εξαιρέσουμε pathing,fog,trees.
Έχω ήδη 2-3 άτομα.
είχα 100+ κρεεπς με dazzle σε laning phase μαζί με ursa (μην γνωρίζοντας για τα πρώτα 2-3 λεπτά πως φεύγει το χιτ) με συνέπεια στο 25 να χω skadi και στο 33 hellflower(μαλεβελανς πρέπει να λέγεται στο ντοτα )=αρκετά εύκολο,στο χον το να κάνεις καλό laning phase είναι υπόθεση.

Υπέρ του λολ :
Είναι χαλαρό και έχει πλάκα (οπότε με μια καλή παρεούλα,προτιμώ να παίζω κάτι τέτοιο παρά χον|ντοτα2 και τα νεύρα στην τσίτα)

Περιμένω τις δικές σας συγκρίσεις ;)
modie is balanced ¯\_(ツ)_/¯
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: Dota2 vs Hon vs Lol

Post by chriskin » Mon Sep 17, 2012 4:33 pm

ποτε δεν καταλαβα γιατι ειναι αρνητικο που δεν εχει denies το lol.
το βλεπω ως ενα απο τα μεγαλυτερα θετικα του μιας και το παιχνιδι μπορει να γινει ιδιαιτερα εκνευριστικο με τα denies
User avatar
moody
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1082
Joined: Sun Oct 16, 2011 11:38 am
Gender:

Re: Dota2 vs Hon vs Lol

Post by moody » Mon Sep 17, 2012 4:53 pm

Είναι ολόκληρη φιλοσοφία πίσω από το deny :-p
Δλδ :
1. Σπάμμαρε (και skills όταν είσαι φουλ μανα)
2.φέρε τα creeps πιο πίσω,πηγαίνοντας να βαρέσεις ή βαρώντας έναν αντίπαλο και κάνοντας τα να σε ακολουθήσουν
3.κάνε deny να κρατήσεις το wave κοντά στο tower (προστασία από gang και από απόπειρα του lane να σε φάει)
4.Πάρε creeps ή τουλάχιστον μην αφήσεις τους αντιπάλους να κάνουν deny (λιγότερο exp σε σένα και gold)
5.κάνε deny για τους λόγους πιο πάνω.
6.Φάε δεντράκια(πρέπει να χεις πάνω από 400 ζωή,αλλιώς είσαι dead)
7.Gankαρε woods,αν υπάρχουν
8.Τράβα mid.
9.Βγάλε μποτα αν τα πηγαίνεις καλά,ή regeneration items αν όχι.
10.Κάνε το creep pull .

Πέρα του laning phase .
1.Κάνε deny tower.Κανονικά ένα tower δίνει 315 gold σε κάθε παίκτη του αντίπαλου team(αν το πάρουν creeps),αλλιώς αν το πάρει παίκτης ,400 gold σε αυτόν και 200 στο αντίπαλο team.Κάνοντας το deny ,παίρνουν μόνο 100.
6 towers που "επιτρέπεται να κάνεις deny" x 5 x 100g = 3000 g για το αντίπαλο team.
3 τοwers που δεν κάνεις deny και δεν τα παίρνει κάποιος από το αντίπαλο τεαμ χ 5 χ 200g + 3 x5x240 = 6600g για το αντίπαλο team
2.Κάνε deny συμπαίκτη όταν έχει poison.Έτσι ο αντίπαλος δεν παίρνει το gold και το exp που αντιστοιχούν στο kill.

Ένα ωραίο παράδειγμα laning phase :
1vs2 ,είχα 45 denies,ήμουν λβλ 11 και οι αντίπαλοι λβλ 5.480 gpm(gold per minute) πάνω μου. 210 μαζί ,πάνω τους.
Προφανώς το game τελειώσε όταν μαζεύτηκε το αντίπαλο team στο mid,και είδαν το φαρμ μου (στο 16ο λεπτό είχα πράγματα αξίας 8000γ πάνω μου και οι 2 αντίπαλοι του λανε μου,ο ένας μια μπότα των 500,και ο άλλος πήγαινε να τελειώσει μια μπότα των 1500)
modie is balanced ¯\_(ツ)_/¯
User avatar
vasilaros69
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1299
Joined: Wed Feb 17, 2010 6:07 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Dota2 vs Hon vs Lol

Post by vasilaros69 » Mon Sep 17, 2012 5:00 pm

Στο λολ ειναι πιο δυσκολο να κανεις tower dive ενω εισαι low level σε αντιθεση με τη ντοτα που μπορεις να τανκαρεις και την πηγη late game....αυτο το βαζω στα θετικα.Γενικα παντου θα βρεις noobs,leavers,afkers,flamers με αποτελεσμα να κατεβαζεις καντηλια σε ολες τις γλωσσες....(so what δλδ..)
Επισης στο λολ υπαρχει κατι που δεν υπηρχε στη ντοτα, καποια skills κανουν physical dmg, ενω αλλα κανουν magic dmg (κυριως βαση του ability power του χαρακτηρα) και αλλα που ειναι hybrid (κανουν κι απο τα 2)...Αυτο ειναι πολυ πρωτοτυπο γτ μπορεις να κανεις διαφορετικο build σε καθε παιχτη και μπορεις να παιξεις και με τα items και τους συνδυασμους τους...ενω στη ντοτα ο οποιοσδηποτε εφτιαχνε satanic,butterfly,aghanhims κτλ κτλ...(με εξαιρεσεις παντα..)
Ουτε εγω βρισκω το deny πολυ σημαντικο στο οτι λειπει στο λολ...μπορεις να κανεις harass τον αντιπαλο με spells ωστε να τον αποτρεψεις να κανει last hit στα creeps 'η να παει back ωστε να καθυστερησει το exp του...

Ολα αυτα χωρις να εχω παιξει hon και δοτα2....η ντοτα2 με χαλαει απο αποψη textures κτλ κτλ..στο ματι δεν βολευει.Το hon ειναι πιο ευχαριστο.
"Sometimes questions are more powerful than answers,..."
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: Dota2 vs Hon vs Lol

Post by chriskin » Mon Sep 17, 2012 5:12 pm

δεν λεω οτι δεν ειναι χρησιμο το deny - το ξερω οτι μπορεις να κανεις πολυ εξυπνα κολπα με αυτο.
αυτο που λεω ειναι οτι ειναι εκνευριστικο (κυριως οταν κανεις deny καποιον παιχτη, ειναι χειροτερο απο killsteal. σε τερατακια η πυργους δεν με πειραζει)
βασικα, τωρα που το σκεφτομαι, δεν θα με χαλαγε καθολου να εβαζαν deny μονο για minions/turrets στο lol


vasilaros69 wrote:η ντοτα2 με χαλαει απο αποψη textures κτλ κτλ..
++
User avatar
Shocker
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1080
Joined: Wed Sep 19, 2007 11:59 pm
Academic status: N>4
Location: Beehives / Anabyss
Contact:

Re: Dota2 vs Hon vs Lol

Post by Shocker » Tue Sep 18, 2012 3:04 am

HoN εδω... moody το community ειναι οντως λιγο τραγικο,αλλα για αυτο ειναι οι φιλοι ρε...solo queue σε ολα τα games ειναι τραγικό.Ειδικά dota2...δν παλευεται,κανένα balance,το τί σοι συμπαιχτες μπορει να εχεις ενας θεός ξερει
User avatar
moody
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1082
Joined: Sun Oct 16, 2011 11:38 am
Gender:

Re: Dota2 vs Hon vs Lol

Post by moody » Wed Sep 19, 2012 10:30 am

Ξεκίνησα dota2 (μόνο mellee carry μπορώ να παίξω μέχρι στιγμής-ranged 1 στα 3 games μου βγαίνουν).
Πρώτο game απλά απέτυχα παταγωδώς,2ο με lane valk/mirana στο 12 είχα yasha (ναι.δεν πήγα για null/linkens σε dota game :-p ),και μετά mellee carry.

Όσο για το Hon,έπαιζα μέχρι να γ@μηθούν και στα 1500.Εννοώ ότι το περίμενες στα 1700 να στο χτυπούσαν μέχρι το 50 αν έχανες ένα υπερεύκολο deny στο 5 γιατί κοιτούσες που να gankareis,αλλά από την στιγμή που η ίδια συμπεριφορά υιοθετήθηκε από τα 1500...Απο άποψη gameplay ευχαριστιόμουν στα 1700,αλλά επειδή δεν άντεχα κάθε 30σεκ το flamming,έπαιζα κυρίως στα 1500,και όταν ήθελα να παίξω σοβαρά άλλαζα ακκ.Όμως από την στιγμή που και τα 1500 γίναν σκατ*,πριν αρχίσει καν το game να βρίζονται (και μάλιστα πιο πολύ,σε ένα game,ένα τύπος δήλωσε ότι θα πάει mid,και έβριζε τον προτελευταίο-στο picking phase όλα αυτά-λέγοντας του ότι θέλει 2 wards πάνω του 1 courier +1 επιπλέον ward στο 2ο λεπτό),το παράτησα το χον.
Ένοχο σε όλο αυτό θεωρώ το αρχικό community και το honcast.Ξαφνικά όλοι ,ήθελαν να κάνεις ότι κάνουν στα 1900,ο καθένας έμπαινε με την λογική ότι οι άλλοι 4 ήταν του επιπέδου του honcast.Πλέον στο χον,game δεν μπορώ να ευχαριστηθώ (εκτός και αν είμαστε 5αδα,που και κει παίζεται),και ακόμα και κάτι καλό να πουν οι άλλοι,πρέπει να ρωτήσω αν το παν ειρωνικά..
Επίπλέον στο hon,υπάρχει τρελό θέμα με το kd και το ks...Προσωπικά θεωρώ ότι ένα carry δεν χρειάζεται τόσο τα kills,οπότε πάει στο σε όποιον τύχει το last hit(τον αντίπαλο να χεις νεκρό...)(και δεν θα με χάλαγε ένα μάτι στο 20 και πλήρες map control αν το support τύχαινε 3-4 κιλλς)(εκτός από όταν έπαιζα dota,που προφανώς είχα μια καλή επικοινωνία με τους συμπαίκτες ,στα σίγουρα κιλλ,πατούσαν hold λίγο πριν το τέλος ή έκαναν μπλοκ στον αντίπαλο).Μου χει τύχει στο hon,να παίζω carry ,να μαι με 530gpm,μέσα σε κάθε teamfight/defense/push,assist leader,να χουμε 15 kills διαφορά από τους αντιπάλους και να ακούω το τρομερό από 1 τανκ και 1 συππορτ "Απο δώ και στο εξής θα κάθομαι πίσω στα fights γιατί χαλάει το kd μου "(και οι +1/+2 deaths σε σχέση με kills...).Ή να εχουμε έναν dw,ο οποίος πάει και κάνει ulti στον τύπο που χετε αφήσει με 200 life και μετά 2η για να ξανακάτσει πηγή..
Επίσης,το hon,έχει αρκετούς τύπους με farming syndrome ,αυτούς που δεν καταλαβαίνουν ότι καλά τα woods αν δεν έχεις αλλού να φαρμάρεις(όλα τα lanes είναι pushαρισμένα αρκετά),αλλά πάνω από 350 gpm δεν παίζει να πας.Ακόμα και αν το αντίπαλο team έχει κερδίσει 4-5 fights,e;inai +5 tower διαφορά,σου λένε "Άραξε στο 70 ,θα μαι φουλ ντυμένος,και το καλό που σου θέλω να holdάρεις καλύτερα και να μην έχει ντυθεί μέχρι και το support του αντίπαλου team".
Τέλος,στο hon,μου την σπάνε αυτοί που ακολουθούν πιστά τα guides.ένα παράδειγμα: Στον midas,θεωρώ χίλιες φορές καλύτερο το pk,από το mana ring,άλλωστε δουλειά(για μένα τουλάχιστον και για τα περισσότερα set ups) του είναι να πιάνει 2-3 και dps.Παρόλο αυτά σε κάθε game,θα με πρήξουν που στον midas πήρα πρώτα πκ,και προτίμησα το spellshards/sheepstick από το frostburn,επειδή τον θεωρώ initiator,nuker και dps.
modie is balanced ¯\_(ツ)_/¯
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: Dota2 vs Hon vs Lol

Post by chriskin » Wed Sep 19, 2012 12:07 pm

σε καθε παιχνιδι υπαρχουν αυτοι που ακολουθουν συνεχεια guides χωρις να σκεφτονται και παντα ειναι εκνευριστικοι
το χειροτερο ειναι να σου λενε οι αντιπαλοι "γιατι πηρες το ταδε;" με ειρωνικο υφος και οταν τους νικας με αυτο να λενε "noob lucker"
User avatar
Polkiller13
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 234
Joined: Sat Oct 16, 2010 1:55 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Athens

Re: Dota2 vs Hon vs Lol

Post by Polkiller13 » Wed Sep 19, 2012 3:41 pm

Dota δεν έχω παίξει αλλά ανάμεσα σε LoL και HoN ,πιστεύω ότι το HoN είναι πολύ καλύτερο από θέμα gameplay,γραφικών και όλα τα σχετικά
Δεν ξέρω γιατί αλλά το LoL μου φαίνεται σαν ένα game που δεν έχεις την πλυθώρα επιλογών(Hero build,καλύτερο Woods farming) σε διάφορους τομείς που έχεις το HoN
User avatar
moody
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1082
Joined: Sun Oct 16, 2011 11:38 am
Gender:

Re: Dota2 vs Hon vs Lol

Post by moody » Thu Sep 20, 2012 12:46 pm

Μέσα σε 2 μέρες,έπεσαν 2 φορές οι servers του steam,την πρώτη o gr,την δεύτερη ο ny.(δοτα2) Hon-ey , i'm home :-p
modie is balanced ¯\_(ツ)_/¯
User avatar
vasilaros69
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1299
Joined: Wed Feb 17, 2010 6:07 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Dota2 vs Hon vs Lol

Post by vasilaros69 » Thu Sep 20, 2012 4:19 pm

Παιξε λολ να βρεις την υγεια σου
"Sometimes questions are more powerful than answers,..."
User avatar
X-ray
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 854
Joined: Tue Aug 29, 2006 2:09 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Contact:

Re: Dota2 vs Hon vs Lol

Post by X-ray » Tue Sep 25, 2012 10:50 am

LoL και ξερό ψωμί.
Το dota αν και για να είμαι fair δεν το έχω παίξει από αυτά που έχω ακούσει για τα game mechanics και αυτό που αναφέρθηκε παραπάνω για τα είδη dmg και τα defensive stats (π.χ. το unlimited health regen κλπ) μου φαίνεται αρκετά πιο φτωχό.
Όσο για το deny. Υπήρχε το skill του Gangplank που έκανε deny και ήταν το μοναδικό στο game και το έβγαλαν. Αυτό και μόνο δείχνει ότι έχουν πρόθεση να κάνουν το game πιο διασκεδαστικό και επιθετικό. I'm ok with that.

Για το hon δεν έχω άποψη αλλά το lol δεν το αλλάζω.

Μεγάλο plus η αίσθηση του humor των σχεδιαστών. Βαρέθηκα τα orcs και την συντέλεια του κόσμου... λολ :-D

Btw παίζει κανείς North America? Έχω account και East αλλά ρε παιδιά μου φαίνεται ελαφρώς χειρότερος server από πλευράς community. Οπότε έμεινα εκεί που άρχισα. Αν παίζει κάποιος εκεί στείλτε ένα Summoner Name ;) Γιατί το δικό μου δεν γράφεται θέλει copy paste lol.
shrinked image
User avatar
pyro
byte level
byte level
Posts: 92
Joined: Thu Dec 10, 2009 3:17 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Dota2 vs Hon vs Lol

Post by pyro » Tue Sep 25, 2012 12:08 pm

dota 2 > hon
User avatar
vasilaros69
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1299
Joined: Wed Feb 17, 2010 6:07 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Dota2 vs Hon vs Lol

Post by vasilaros69 » Tue Sep 25, 2012 1:21 pm

Στο λολ ο east ειναι οντως λιγο μαπα...και απο αποψη υποδομης αν το παρεις, στην ανατολικη ευρωπη οι συνδεσεις δεν ειναι και οι καλυτερες και 1/2 games εχουν τουλαχιστον 1 leaver.απο εκει και περα noobs υπαρχουν παντου σε ολους τους servers...
"Sometimes questions are more powerful than answers,..."
User avatar
X-ray
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 854
Joined: Tue Aug 29, 2006 2:09 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Contact:

Re: Dota2 vs Hon vs Lol

Post by X-ray » Tue Sep 25, 2012 2:05 pm

Δεν έχω πρόβλημα με τους noobs τόσο όσο με τους Flamers/Ragers/Afkers και γενικά τα νευρικά 15χρονα που κυκλοφορούν στο λολ.
Είναι και αυτό που λες με την υποδομή, είναι και ότι υπάρχουν ένα σωρό γλώσσες σε εκείνο τον server και είναι λίγο Βαβέλ φάση. Είναι κουραστικό.
Αλλά σίγουρα και στον Αμερικάνικο δεν είναι όλα ρόδινα... Το βασικό είναι να έχεις 2-3 φίλους ήρεμους και διασκεδαστικούς να παίζεις premade να περνάει ευχάριστα το game.
Δεν ξέρω πόσο καιρό παίζεις αλλά μετά από 2000++ games μόνο αυτό μετράει :-D
shrinked image
User avatar
vasilaros69
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1299
Joined: Wed Feb 17, 2010 6:07 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Dota2 vs Hon vs Lol

Post by vasilaros69 » Tue Sep 25, 2012 2:11 pm

X-ray wrote:Δεν έχω πρόβλημα με τους noobs τόσο όσο με τους Flamers/Ragers/Afkers και γενικά τα νευρικά 15χρονα που κυκλοφορούν στο λολ.
Είναι και αυτό που λες με την υποδομή, είναι και ότι υπάρχουν ένα σωρό γλώσσες σε εκείνο τον server και είναι λίγο Βαβέλ φάση. Είναι κουραστικό.
Αλλά σίγουρα και στον Αμερικάνικο δεν είναι όλα ρόδινα... Το βασικό είναι να έχεις 2-3 φίλους ήρεμους και διασκεδαστικούς να παίζεις premade να περνάει ευχάριστα το game.
Δεν ξέρω πόσο καιρό παίζεις αλλά μετά από 2000++ games μόνο αυτό μετράει :-D

Μπααα εμεις τσακωνομαστε και μεταξυ μας καμια φορα οποτε δεν παιζει μεγαλο ρολο.. :lol:
"Sometimes questions are more powerful than answers,..."
User avatar
X-ray
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 854
Joined: Tue Aug 29, 2006 2:09 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Contact:

Re: Dota2 vs Hon vs Lol

Post by X-ray » Tue Sep 25, 2012 2:36 pm

vasilaros69 wrote:
X-ray wrote:Δεν έχω πρόβλημα με τους noobs τόσο όσο με τους Flamers/Ragers/Afkers και γενικά τα νευρικά 15χρονα που κυκλοφορούν στο λολ.
Είναι και αυτό που λες με την υποδομή, είναι και ότι υπάρχουν ένα σωρό γλώσσες σε εκείνο τον server και είναι λίγο Βαβέλ φάση. Είναι κουραστικό.
Αλλά σίγουρα και στον Αμερικάνικο δεν είναι όλα ρόδινα... Το βασικό είναι να έχεις 2-3 φίλους ήρεμους και διασκεδαστικούς να παίζεις premade να περνάει ευχάριστα το game.
Δεν ξέρω πόσο καιρό παίζεις αλλά μετά από 2000++ games μόνο αυτό μετράει :-D

Μπααα εμεις τσακωνομαστε και μεταξυ μας καμια φορα οποτε δεν παιζει μεγαλο ρολο.. :lol:
lol εγώ παίζω συνήθως με ένα φίλο μου και 2 Άγγλους που είναι γ**ώ τα παιδιά οπότε και να feedarei κανείς απλά τον δουλεύουμε :-p
Πέφτει και πολύ proving grounds ώρες ώρες 2v2 (Greece vs England) και παίζουμε και Ultimate Bravery (Δεν ξέρω αν έχεις παίξει ποτέ) που είναι ότι να ναι!
shrinked image
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: Dota2 vs Hon vs Lol

Post by chriskin » Tue Sep 25, 2012 2:49 pm

vasilaros69 wrote:Στο λολ ο east ειναι οντως λιγο μαπα...και απο αποψη υποδομης αν το παρεις, στην ανατολικη ευρωπη οι συνδεσεις δεν ειναι και οι καλυτερες και 1/2 games εχουν τουλαχιστον 1 leaver.απο εκει και περα noobs υπαρχουν παντου σε ολους τους servers...


ε οχι και 1/2 ρε :lol:
User avatar
X-ray
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 854
Joined: Tue Aug 29, 2006 2:09 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Contact:

Re: Dota2 vs Hon vs Lol

Post by X-ray » Tue Sep 25, 2012 2:52 pm

chriskin wrote:
vasilaros69 wrote:Στο λολ ο east ειναι οντως λιγο μαπα...και απο αποψη υποδομης αν το παρεις, στην ανατολικη ευρωπη οι συνδεσεις δεν ειναι και οι καλυτερες και 1/2 games εχουν τουλαχιστον 1 leaver.απο εκει και περα noobs υπαρχουν παντου σε ολους τους servers...


ε οχι και 1/2 ρε :lol:
στα σχετικα low levels παίζει και 3/4 λολ.
Αλλα και εγώ σε lvl 30 δεν νομίζω να ναι τοοοσο πολύ πια.
shrinked image
User avatar
vasilaros69
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1299
Joined: Wed Feb 17, 2010 6:07 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Dota2 vs Hon vs Lol

Post by vasilaros69 » Tue Sep 25, 2012 2:59 pm

Ultimate bravery οχι δεν εχω παιξει και ουτε το ειχα ξανακουσει ως τωρα..με ενα προχειρο ψαξιμο ειδα οτι πρεπει να εχει κι αυτο πλακα.. :P εε ενταξει κι εμεις ψιλοβριζομαστε για πλακα αλλα αλλες φορες που πας premade για να εχεις στανταρ νικη γ@μ1εται το game αν τρολαρει τουλαχιστον ενας απο το team γτ παρασυρει και τους αλλους... :P

@chriskin
πραγματικα δεν ξερω αν ειμαι ο μονος γκαντεμης που του τυχαινει..παντως για μονιμους leavers οχι παντα, αλλα συνηθως afk για μεγαλο διαστημα στο game ειτε στην αρχη,ειτε προς το τελος...


κι εγω 30 level ειμαι κι ειχα και account στα low.αυτο που παρατηρησα ηταν οτι στα low παιζανε πολλοι που ειχαν ηδη account 30 και φαινοταν απο το πως παιζανε, και στα 30 level μπορεις να δεις οτι φρουτο θες....
"Sometimes questions are more powerful than answers,..."
User avatar
X-ray
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 854
Joined: Tue Aug 29, 2006 2:09 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Contact:

Re: Dota2 vs Hon vs Lol

Post by X-ray » Tue Sep 25, 2012 3:07 pm

vasilaros69 wrote:Ultimate bravery οχι δεν εχω παιξει και ουτε το ειχα ξανακουσει ως τωρα..με ενα προχειρο ψαξιμο ειδα οτι πρεπει να εχει κι αυτο πλακα.. :P εε ενταξει κι εμεις ψιλοβριζομαστε για πλακα αλλα αλλες φορες που πας premade για να εχεις στανταρ νικη γ@μ1εται το game αν τρολαρει τουλαχιστον ενας απο το team γτ παρασυρει και τους αλλους... :P

@chriskin
πραγματικα δεν ξερω αν ειμαι ο μονος γκαντεμης που του τυχαινει..παντως για μονιμους leavers οχι παντα, αλλα συνηθως afk για μεγαλο διαστημα στο game ειτε στην αρχη,ειτε προς το τελος...


κι εγω 30 level ειμαι κι ειχα και account στα low.αυτο που παρατηρησα ηταν οτι στα low παιζανε πολλοι που ειχαν ηδη account 30 και φαινοταν απο το πως παιζανε, και στα 30 level μπορεις να δεις οτι φρουτο θες....
Το Ultimate Bravery απλά τα σπάει. AP Riven Op :-D

Κλασικά smurfing έχω κάνει κ εγώ μπόλικο όταν βαριόμουνα τώρα τελευταία το έχω κόψει. Το κάνουν όλοι για να κάνουν refer τον εαυτό τους και να παίρνουν rewards. ΠΧ. στα 10 lvl 5 accounts έπαιρνες 975rp. Τώρα τα αλλάξανε αυτά κάπως. Εγώ να φανταστείς στο account μου στο NA έχω πάνω από 100 referals! :smt024
Αλλά τουλάχιστον μπορώ να πω ότι ήμουν από αυτούς που βοηθούσαν τους new players και όχι αυτούς τους απαράδεκτους που τους έβριζαν ενώ οι ίδιοι ήταν smurfs...
shrinked image
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: Dota2 vs Hon vs Lol

Post by chriskin » Tue Sep 25, 2012 3:27 pm

ρε παιδια 975 rp ειναι 5 ευρω, γιατι να χασει κανεις τοση ωρα για τοσο λιγα λεφτα;
Post Reply

Return to “Gaming”