League of Legends

Οτιδήποτε έχει σχέση με gaming (ψηφιακό και μη)
Forum rules
Υπενθυμίζουμε ότι οι συζητήσεις πρέπει να συμφωνούν με τους κανονισμούς χρήσης

Teemo...?

Awww Adorable
16
18%
Teemo owns
26
29%
Meh noob choice
16
18%
f**k Teemo! asdkajsdioawiklasdkas@!###PAsdaponkd
31
35%
 
Total votes: 89
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: League of Legends

Post by chriskin » Fri Oct 05, 2012 4:20 pm

Eldebryn wrote:(δεν πρόκειται να συζητήσω γιατί, ειδικά το πρώτο)

:smt022 :smt022 ο ap yi μου εκανε παρεα απο το level 5 μεχρι το 15 :smt022 :smt022
ειδικα στο proving grounds δεν ειναι τοσο κακος οσο λενε αρκετοι
User avatar
X-ray
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 854
Joined: Tue Aug 29, 2006 2:09 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Contact:

Re: League of Legends

Post by X-ray » Fri Oct 05, 2012 4:27 pm

Ωραίος για βρες γιατί εμένα σε 2000+ games δεν μου έχει βγει κανένα! :???:

Δεν είναι τόσο εύκολο να μαζέψεις 14 stacks lvl 16. εκτός αν το άλλο team είναι gtp.
Τι σκορ να έχεις στην καλύτερη; (χωρίς death που σημαίνει ότι φυλάγεσαι κι όλας δεν πας σα βοδι μέσα)
κανένα 6/0/3;
Αυτά είναι ξέρω γω 9 stacks και με τέτοιο σκορ θεωρείσαι feedarismenos ήδη! Πιο καλά σκορ απο αυτό γίνονται ή σε πολύ low elo ή σε πολύ low levels :-D
Αν δεις το screenshot λιγο πάνω από το τουρνουά. Τελείωσε το game και κανείς δεν είχε 2ψήφια kills+assists
και όλοι είχαν πεθάνει από λίγο.

@Eldebryn Το flash εννοείται. Το teleport καλό. Το heal ok. αντε και το exhaust ok. μετά από αυτά έρχεται το ignite και θα σου πω γιατί δεν το θεωρώ εντελώς άχρηστο. Γιατί μπορεί να έχεις αντίπαλο healer κ το ότι δεν μπορείς να τον κάνεις burst πριν κάνει heal είναι πρόβλημα. To ignite είναι από τα spell που δεν μπορούν να θεωρηθούν κακά. Μπορείς να πεις ότι υπάρχουν καταλληλότερα. Αλλά δεν είναι ούτε revive ούτε promote ούτε surge, clarity κλπ κλπ κλπ (Παντως και εγώ teleport θα επαιρνα btw αν και σπάνια παίζω Karthus)

PS. ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ AP YI!!! :smt011
shrinked image
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: League of Legends

Post by chriskin » Fri Oct 05, 2012 4:40 pm

κοιταξα εδω - εχει αρκετα κρυφα passives αλλα τιποτα δεν ειναι ιδιαιτερα ενδιαφερον - καποια ειναι αρκετα αστεια ομως (πχ αυτο της leona)


εγω ελεγα για κανα score 5-1-10 πχ που δεν ειναι και τελειως απιθανο αμα πας περα δοθε και βοηθας σε διαφορα lanes. ειδικα αμα τυχει η ομαδα και κερδισει κανενα teamfight που εχεις ριξει πρωτα την area of effect εχεις ηδη 2-3 τσαμπα assists χωρις να εχεις αναγκαστικα αρκετη συμμετοχη στη μαχη. για παιχνιδια εκτος πρωταθληματων δεν μου φαινεται και τοσο ακραιο score αμα τυχει να παιζεις καλα και κατσεις σε καλο μερος στην αρχη του παιχνιδιου (κατι - ακομα και για μενα - αρκετα πιο συχνο απο το να τυχω με αντιπαλο kha'zix. μετα την πρωτη μανια που επαιρναν ολοι kha'zix - κι εγω μαζι :oops: - τωρα πια παιρνουν ελαχιστοι)

μην ξεχνας, επισης, οτι το event αρχιζει στο νωριτερο οταν πανε και οι 2 στα 16 level - δεν σημαινει οτι θα τελειωσει και αμεσως.



---------
γιατι τετοιο μισος για το clarity? οταν επαιζα με μη-manaless παιχτες μου εσωζε αρκετα συχνα το τομαρι (η με αφηνε να μενω στο lane μου δυνατα χωρις να εχω αναγκη για οικονομια η recall)
User avatar
X-ray
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 854
Joined: Tue Aug 29, 2006 2:09 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Contact:

Re: League of Legends

Post by X-ray » Fri Oct 05, 2012 4:49 pm

Όχι τα spells που ανέφερα δεν τα θεωρώ άχρηστα γενικά (εκτος ισως απ το revive)
Απλά είναι αρκετά ειδικά... Σε κάποιες περιπτώσεις μπορεί να είναι κακά.
Απλά έλεγα ότι το ignite δεν μπορεί ποτέ να είναι κακό spell. Μπορεί να είναι μέτρια επιλογή αλλά κακό δεν είναι όπως άλλωστε και το flash και το exhaust...

-------

O Teemo βρήκε τρόπο να απαντήσει στους επικριτές του κερδίζοντας στο poll και κάνοντας κωλοδάχτυλο ταυτόχρονα... :shock:
shrinked image
User avatar
vasilaros69
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1299
Joined: Wed Feb 17, 2010 6:07 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: League of Legends

Post by vasilaros69 » Fri Oct 05, 2012 6:50 pm

Teemo solo top με το build που αναφερει ο xray ειναι viable και μπορει να γυρισει και παιχνιδι..
Teemo full AP με deathfire grasp,rabadon's,lich bane,void staff 'η abyssal scepter(αναλογα αν θες survivability) και rylai's 'η zhonyas(αναλογα παλι πως εξελισεται το game και τι θες πανω κατω) κοβει παπαδες αυτο το build.

Και τα 2 τα εχω δει σε live streaming απο pro players...live streams βλεπω αρκετα συχνα οταν εχω ξενερωσει απο διαφορα καντηλια που εχω ριξει οταν παιζω 'η οταν βαριεμαι γενικα να παιξω :P

Απο teams στο season 2 ποια υποστηριζετε?
"Sometimes questions are more powerful than answers,..."
User avatar
X-ray
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 854
Joined: Tue Aug 29, 2006 2:09 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Contact:

Re: League of Legends

Post by X-ray » Fri Oct 05, 2012 6:56 pm

vasilaros69 wrote:Teemo solo top με το build που αναφερει ο xray ειναι viable και μπορει να γυρισει και παιχνιδι..
Teemo full AP με deathfire grasp,rabadon's,lich bane,void staff 'η abyssal scepter(αναλογα αν θες survivability) και rylai's 'η zhonyas(αναλογα παλι πως εξελισεται το game και τι θες πανω κατω) κοβει παπαδες αυτο το build.

Και τα 2 τα εχω δει σε live streaming απο pro players...live streams βλεπω αρκετα συχνα οταν εχω ξενερωσει απο διαφορα καντηλια που εχω ριξει οταν παιζω 'η οταν βαριεμαι γενικα να παιξω :P

Απο teams στο season 2 ποια υποστηριζετε?
Ναι και ο Ap καλός είναι. Δεν πιστεύω ότι είναι καλύτερος βέβαια late game. Γιατί βασίζεσαι πολύ στα shrooms τα οποία ένα tank με ένα oracle τα παίρνει παραμάζωμα.
Όμως έχω δει πολλούς ap να παίρνουν game πάνω τους. Μόνο ο pure ad βασικά δεν είναι καλός.
Εγώ όταν βαριέμαι παίζω 1v1 xaxa :-D
Οπότε θα σε απογοητεύσω αλλά δεν τα ξέρω τα teams.
Αλλος...
shrinked image
User avatar
vasilaros69
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1299
Joined: Wed Feb 17, 2010 6:07 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: League of Legends

Post by vasilaros69 » Fri Oct 05, 2012 7:03 pm

ο συγκεκριμενος ΑP εχει το καλο οτι εχει Lich bane και deathfire grasp...οπου εχει επιπλεον dmg απο εκει...μετα με το poison του και το blind του και οτι κατσει απο μανιταρια αν του την πεσουν και αφησει τπτ μπροστα του...τετοια φαση αλλα το dmg ειναι μεγαλο, trust me.

εγω απο την αλλη παιρνω φαγητα-ποτα μπροστα μου και καθομαι και βλεπω αρκετες ωρες!! :-p
"Sometimes questions are more powerful than answers,..."
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: League of Legends

Post by chriskin » Fri Oct 05, 2012 7:03 pm

X-ray wrote:
O Teemo βρήκε τρόπο να απαντήσει στους επικριτές του κερδίζοντας στο poll και κάνοντας κωλοδάχτυλο ταυτόχρονα... :shock:

:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Loner
Venus Former Team Member
Posts: 4004
Joined: Fri Oct 26, 2007 11:08 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: Στη ρωγμή του χρόνου

Re: League of Legends

Post by Loner » Fri Oct 05, 2012 9:51 pm

vasilaros69 wrote: Απο teams στο season 2 ποια υποστηριζετε?
Εγώ έχω δει μόνο τα παιχνίδια της Βόρειας Αμερικής από τα Regionals και του Group A από τα χτεσινά, οπότε δεν έχω ιδιαίτερη προτίμηση σε κάποια ομάδα, είμαι φίλαθλος, όχι οπαδός. :-D
You either die a Spongebob or live long enough to see yourself become the Squidward.
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: League of Legends

Post by chriskin » Sat Oct 06, 2012 5:16 pm

Υπαρχει τροπος να δω το score που εμφανιζεται (και για τις 2 ομαδες εννοω) μετα το παιχνιδι αμα το κλεισω;
μολις επαιξα ενα εντυπωσιακο παιχνιδι και ξεχασα να βγαλω screenshot

η εναλλακτικη ειναι να βγαλω screenshot απο το "ingame" του lolreplay αλλα θα ειναι λιγο μουφα
User avatar
vasilaros69
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1299
Joined: Wed Feb 17, 2010 6:07 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: League of Legends

Post by vasilaros69 » Sat Oct 06, 2012 5:33 pm

Loner wrote:
vasilaros69 wrote: Απο teams στο season 2 ποια υποστηριζετε?
Εγώ έχω δει μόνο τα παιχνίδια της Βόρειας Αμερικής από τα Regionals και του Group A από τα χτεσινά, οπότε δεν έχω ιδιαίτερη προτίμηση σε κάποια ομάδα, είμαι φίλαθλος, όχι οπαδός. :-D
Καλα κι εγω δεν ειμαι οπαδος αλλα πλεον ασχολουμαι περισσοτερο με το τι παιχτες εχει το καθε team στο lol παρα με τις μεταγραφες στο ποδοσφαιρο.ξερω καψιμενιες ειναι αυτες... :oops:
:lol: :lol:
chriskin wrote:Υπαρχει τροπος να δω το score που εμφανιζεται (και για τις 2 ομαδες εννοω) μετα το παιχνιδι αμα το κλεισω;
μολις επαιξα ενα εντυπωσιακο παιχνιδι και ξεχασα να βγαλω screenshot

η εναλλακτικη ειναι να βγαλω screenshot απο το "ingame" του lolreplay αλλα θα ειναι λιγο μουφα
νομιζω screenshot chriskin μετα δεν μπορεις παρεις..

δειτε escape.λολ...

Link

κι αλλο ενα απο George "HotshotGG" Georgallidis που παιζει στους CLG.na

Link
"Sometimes questions are more powerful than answers,..."
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: League of Legends

Post by chriskin » Sat Oct 06, 2012 5:50 pm

καλα το φανταστηκα δηλαδη. μουφα παντως γιατι κρατησε μια ωρα και τρια τεταρτα (!) και γυρισαμε ενα 32-70 σε 75-72
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
(οχι και τιποτα αλλο, πηρα και τα περισσοτερα kills εγω :lol: )
(καλα, δεν περιμενε κανεις απο τον kha'zix να επαιζε με διαφορετικο τροπο. για kha'zix και που πηγε στο teamfight και δεν γυρναγε μονο σε χορταρια να μαζεψει κανα ευκολο kill πολυ ειναι)
User avatar
vasilaros69
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1299
Joined: Wed Feb 17, 2010 6:07 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: League of Legends

Post by vasilaros69 » Sat Oct 06, 2012 5:58 pm

Epic chriskin!!!οντως κατι τετοια οχι μονο screenshot θελουν, αλλα και video ολοκληρο!!δεν γυρναει ευκολα τετοιο game γιαυτο.
"Sometimes questions are more powerful than answers,..."
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: League of Legends

Post by chriskin » Sat Oct 06, 2012 6:04 pm

vasilaros69 wrote:Epic chriskin!!!οντως κατι τετοια οχι μονο screenshot θελουν, αλλα και video ολοκληρο!!δεν γυρναει ευκολα τετοιο game γιαυτο.

video εχω κρατησει απο το lolreplay


με την ευκαιρια : oracle's elixir ftw, δεν ηξερα μεχρι σημερα οτι αμα εχεις full build και το αγορασεις το "πινει" αμεσως και δεν επαιρνα ποτε late game :oops:
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
μεχρι που σχολιασα "ε πως να παρω, ειμαι γεματος" στο skype και εφαγα κραξιμο :lol: :lol:
User avatar
vasilaros69
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1299
Joined: Wed Feb 17, 2010 6:07 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: League of Legends

Post by vasilaros69 » Sat Oct 06, 2012 6:21 pm

Χαχαχα....το ιδιο ισχυει και για τα items και για τα αλλα pots.
"Sometimes questions are more powerful than answers,..."
User avatar
Loner
Venus Former Team Member
Posts: 4004
Joined: Fri Oct 26, 2007 11:08 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: Στη ρωγμή του χρόνου

Re: League of Legends

Post by Loner » Sun Oct 07, 2012 3:40 am

ffs, έπεσε ο streaming server...! :smt021
edit: Τελικά δεν ήταν ο stream server, μας τρόλλαραν οι server της Riot, 2 φορές κιόλας :smt013
edit2: 3φορά! Αν ξαναρχίσει απ'την αρχή θα είναι το 6ο παιχνίδι που ξεκινάει! Παίζουν ήδη σχεδόν 6 ώρες :-|
You either die a Spongebob or live long enough to see yourself become the Squidward.
User avatar
rexes
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 397
Joined: Wed Sep 21, 2011 8:22 pm
Academic status: 3rd year
Gender:
Location: SomeWhere

Re: League of Legends

Post by rexes » Sun Oct 07, 2012 4:20 am

Κανα link για το livestream παιδιά;;;
Εφαρμογή για το Πρόγραμμα του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών
Image
Δείτε περισσότερα για την εφαρμογή και πείτε την άποψή σας!
User avatar
Loner
Venus Former Team Member
Posts: 4004
Joined: Fri Oct 26, 2007 11:08 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: Στη ρωγμή του χρόνου

Re: League of Legends

Post by Loner » Sun Oct 07, 2012 5:11 am

http://tournaments.leagueoflegends.com/ ... ampionship
Τώρα είναι down για τα καλά όμως... :???:
You either die a Spongebob or live long enough to see yourself become the Squidward.
User avatar
vasilaros69
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1299
Joined: Wed Feb 17, 2010 6:07 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: League of Legends

Post by vasilaros69 » Sun Oct 07, 2012 12:34 pm

Riot wrote: World Playoffs Semifinal Matches Postponed Posted by RedBeard on Sun, 10/07/2012 - 04:10

After a series of connectivity issues at our LA Live venue, we've had to reschedule the final games of the Season 2 World Playoffs. We'll be completing the last game of the CLG EU and Team WE quarterfinal match and finishing out the Semifinal Matches in the near future from a new location with a secure Internet connection. The matches will be broadcast live, so stay tuned for scheduling information.

We apologize for the inconvenience, and want to thank all of you for your patience. It wasn't our intention to disrupt your viewing schedules, but the situation is unavoidable, and -- in the interest of doing what's best for your favorite teams -- we want to ensure we're not subjecting them to frequent disconnects.

Thanks for sticking with us, summoners. We hope to see you all online for the Semifinal matches. Stay tuned for more information.


χτες το ειχα αφησει στο σημειο που ηταν το σκορ WE 1-0 Clg.eu
τοσο παραμενει 'η ισοφαρισε η clg?
"Sometimes questions are more powerful than answers,..."
User avatar
Stayrakas
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 587
Joined: Mon Sep 28, 2009 7:36 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: StoneCity @ Athens

Re: League of Legends

Post by Stayrakas » Sun Oct 07, 2012 2:34 pm

Πηγε 1-1 και χθες κατα τις 2 ηταν για το 2-1..

Παιξανε γυρω στα 50 λεπτα, και σχεδον απο την αρχη (στο 10λεπτο) ηταν 6-7 υπερ των WE..
Oποτε , επι 40 λεπτα περιμεναμε να γινει κανα battle.. Περιμεναμε περιμεναμε..Στο 50 ειχε παρει καθαρο προβαδισμα σε towers η clg (ειχαν γκρεμιστει και 2 νομιζω inhibitor, ενω οι αλλοι 2 3 turrets συνολο)+ 5k gold +baron.
Kαι εκει που μπαινανε για τελευταιο (?) battle και ειχαν ορμηξει ο ενας στον αλλο.. . πεφτει το συστημα...

ANTE ΓΕΙΑ!
Three Rings for the Elven-kings under the sky,Seven for the Dwarf-lords in their halls of stone,Nine for Mortal Men doomed to die,
One for the Dark Lord on his dark throne,In the Land of Mordor where the Shadows lie.
One Ring to rule them all, One Ring to find them,One Ring to bring them all and in the darkness bind them
In the Land of Mordor where the Shadows lie.
User avatar
iDriL..*
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 247
Joined: Fri Mar 06, 2009 1:09 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Gondolin-

Re: League of Legends

Post by iDriL..* » Sun Oct 07, 2012 2:56 pm

oi clg είχαν πάρει τον δεύτερο baron τους παρακαλώ, και τα side turrets των we μπροστά στους inhibitors ήταν στα μισά του health τους τότε που έπεσε (μικρές διευκρινίσεις xD) το παιχνίδι μετά απ'όλα αυτά ξαναξεκίνησε και το σύστημα ξανακράσαρε! ω ναι. μιλάνε για DDoS από δω κι από κει. :smt009
" now for wrath,now for ruin and a red nightfall.. " J.R.R.T.
User avatar
Loner
Venus Former Team Member
Posts: 4004
Joined: Fri Oct 26, 2007 11:08 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: Στη ρωγμή του χρόνου

Re: League of Legends

Post by Loner » Sun Oct 07, 2012 5:42 pm

dem dota haxorz
You either die a Spongebob or live long enough to see yourself become the Squidward.
Post Reply

Return to “Gaming”