Ομάδα για RPG

Οτιδήποτε έχει σχέση με gaming (ψηφιακό και μη)
Forum rules
Υπενθυμίζουμε ότι οι συζητήσεις πρέπει να συμφωνούν με τους κανονισμούς χρήσης
User avatar
para
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 3648
Joined: Sat Nov 04, 2006 2:59 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Ομάδα για RPG

Post by para » Wed Apr 01, 2009 11:30 pm

Δεν έχει κανένας την ανάγκη να αυξήσει το byte level στα post του. Τι πάει να πει δηλαδή ότι κάποιος έχει πολλά posts; Απολύτως τίποτα κι αυτό το ξέρουν όλοι. Διάθεση να συμμετάσχει σε κάτι συλλογικό με τα παιδιά που συνομιλεί και βλέπει καθημερινά στη σχολή του είχε το παιδί και του κάνατε επίθεση.
Θα επιμείνω ότι οι χαρακτηρισμοί προς άλλα μέλη του forum είναι ενάντια στους κανονισμούς και η γλώσσα που χρησιμοποιείς δεν αρμόζει στο συγκεκριμένο forum. Αλλά δε σε ενδιαφέρει καθόλου ότι αυτά που γράφεις τα βλέπουν και γυναίκες και μέλη που δεν τη χρησιμοποιούν κι ούτε θέλουν να την ακούν/βλέπουν. Να χαρώ εγώ τους αυριανούς επιστήμονες..
Γύρνα είμαι ένα άψυχο κορμί που σ' αγαπάει, αισθάνομαι στον άνεμο φτερό
Σαν μέσα σε όνειρο η ζωή με προσπερνάει, δείξε μου οίκτο μια στιγμή παρακαλώ...
#!
Κοίτα πως με κατάντησε η δική σου η αγάπη, να μη γνωρίζω από που να κρατηθώ
Στο τελευταίο της ζωής το σκαλοπάτι, Γύρνα, είμαι ένα βήμα απ' το γκρεμό...
User avatar
anestis
bit level
bit level
Posts: 27
Joined: Mon Jan 19, 2009 5:37 pm
Academic status: 3rd year
Gender:

Re: Ομάδα για RPG

Post by anestis » Wed Apr 01, 2009 11:41 pm

1)Να γυρίσουμε στο θέμα, άν γίνεται
2)Αν υπάρξει πρόβλημα με το παιχνίδι θα το λύσουμε όταν εμφανιστεί, και αν κάποιος δεν έχει ξαναπαίξει αυτό δεν τον κάνει αυτόματα κακό παίκτη. Φυσικά και δεν υπάρχει διαχωρισμός pro και noob οπότε χαλαρώστε.
3)Κάθε μέρα πηγαίνετε στην ίδια σχολή, κανονίστε μία μέρα να τα πείτε από κοντά ή έστω από πμ

Και βασικά αυτό που ήθελα να πώ είναι ότι ψάχνουμε Dm για την δεύτερη ομάδα (για μία ομάδα δεν παίζει).
User avatar
Gewitter
Venus Former Team Member
Posts: 1609
Joined: Mon Jan 19, 2009 11:42 am
Academic status: PhD
Gender:

Re: Ομάδα για RPG

Post by Gewitter » Wed Apr 01, 2009 11:49 pm

λοιπόν τι λέτε για πέμπτη η παρασκευή εν ώρα σχολής σε κάποιο διάλλειμα???
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[i][b][color=#004080]No,no...Listen...He said that if they dug his father's body up, it would be gone. They planted a seed over his grave. The seed became a tree. Moses said his father became a part of that tree. He grew into the wood, into the bloom. And when a sparrow ate the tree's fruit, his father flew with the birds. He said... death was his father's road to awe!.[/color][/i][/b]
The Punisher
Venus Former Team Member
Posts: 7561
Joined: Thu Oct 27, 2005 1:43 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Boston, MA

Re: Ομάδα για RPG

Post by The Punisher » Thu Apr 02, 2009 12:06 am

Βγαίνοντας off ..
Sorrow wrote:Ρε δεν υπαρχουν αυτα τα posts που βλεπω.
Οσες φορες εχω παιξει με ακυρους το παιχνιδι γ***** και γινοταν χαβαλες. Και δεν με πειραζει να εξηγησω σε καποιον τους κανονες για να αρχισει η ο,τιδηποτε αλλο, αλλα οχι την ωρα που θα παιζουμε ρε.
Και που κολλαει το οτι οσοι ξερεις που παιζουν dnd εμαθαν απο φιλο τους??? Συγχαρητηρια και εγω εμαθα μονος μου. Και χαλαρωστε, ενα ατομο εκραξα επειδη ηταν πανακυρος. Μου την δινουν κατι posts που τα κανουν απλα για να ανεβει το byte level τους.
Και θελω μπολικη βοηθεια στην οικονομια. Μπορεις να μου προσφερεις αλλυλεγγυη εκει
Ρε παλικάρι, την παλεύεις? Σου έδωσα ένα Link με τους κανονισμούς. Τράβα διάβασέ τους, γιατί η υπομονή έχει και τα όριά της ! :smt012

Είπαμε, περίοδος χάριτος για να συντονιστείτε στο κλίμα, αλλά εσείς το παρακάνατε. Sorry guyz :roll:
User avatar
cactus
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 959
Joined: Tue Apr 25, 2006 7:14 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Ομάδα για RPG

Post by cactus » Thu Apr 02, 2009 2:01 am

@ Sorrow, giorg

Το έχετε γ@μήσει το θέμα !! Άντε γεια δλδ !! Άμα θέλετε μόνο έμπειρους τραβάτε αλλού ! τι τρέχετε σε άσχετους να το παίξετε καμπόσοι ? ε ? Είπαμε εδώ δεν έχει έμπειρους που να 'ναι και κολλημένοι !! Αν δεν θέλετε κάτι άλλο, σας χαιρετάμε ! Βέβαια η αλλαγή συμπεριφοράς είναι πάντα ευπρόσδεκτη...
laikedelic !
User avatar
stoupeace
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5372
Joined: Tue Aug 26, 2008 4:08 pm
Academic status: High school
Gender:

Re: Ομάδα για RPG

Post by stoupeace » Thu Apr 02, 2009 4:15 am

Λυπάμαι anesti και kantath αλλά ειδικά τώρα i'm out. Και πιστεύω και οι υπόλοιποι.
Δεν νομίζω να τίθεται θέμα 2 ομάδων λοιπόν.
Παίξτε το pro παιχνίδι σας με τους 2 υπερ-pros και οι υπόλοιποι θα το κανονίσουμε για άλλη φορά.

@Administration
Οι spammers λιγότερο μας πειράζουνε και τους βάζουμε και ταμπέλα.
Η καλύτερη μπάντα όλου του κόσμου: Sonata Antartika
Mpomp is building an army army. And I got my head back.
░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂ ____☻/︻╦╤─
Il███████████████████]. /▌
_◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.. . / \
User avatar
anestis
bit level
bit level
Posts: 27
Joined: Mon Jan 19, 2009 5:37 pm
Academic status: 3rd year
Gender:

Re: Ομάδα για RPG

Post by anestis » Thu Apr 02, 2009 3:03 pm

Υποθέτω το θέμα δεν θα συνεχίσει στο φόρουμ, οπότε αν κάποιος ενδιαφέρεται μπορεί να μου στείλει πμ ή mail καλύτερα.
User avatar
Sorrow
bit level
bit level
Posts: 22
Joined: Fri Mar 27, 2009 12:38 pm
Academic status: N>4

Re: Ομάδα για RPG

Post by Sorrow » Thu Apr 02, 2009 9:53 pm

Πραγματικα τα post που βλεπω ειναι ο,τι ναναι(cactus αμα εσυ καταλαβες αυτο, τι να πω). Αλλα λεω και αλλα καταλαβαινετε. Προφανως εκανα λαθος διατυπωση.
Sorry για τις βρισιες, για το ξενερωμα και συγνωμη και απο τον cypher.
Τον giorg δεν τον ενδιαφερει καν το dnd(τον ψυχολογησατε εσεις οτι ειναι υπερ-pro) και αμα ειναι να χαλασω εγω το game απλα δεν θα παιξω εγω.
User avatar
Zifnab
Venus Former Team Member
Posts: 7581
Joined: Tue Nov 15, 2005 2:42 am
Academic status: MSc
Gender:
Location: Connecticut
Contact:

Re: Ομάδα για RPG

Post by Zifnab » Thu Apr 02, 2009 10:16 pm

Sorrow wrote:Ρε δεν υπαρχουν αυτα τα posts που βλεπω.
Οσες φορες εχω παιξει με ακυρους το παιχνιδι γ***** και γινοταν χαβαλες.
cactus wrote:Άμα θέλετε μόνο έμπειρους τραβάτε αλλού ! τι τρέχετε σε άσχετους να το παίξετε καμπόσοι ? ε ?
Sorrow wrote: Πραγματικα τα post που βλεπω ειναι ο,τι ναναι(cactus αμα εσυ καταλαβες αυτο, τι να πω). Αλλα λεω και αλλα καταλαβαινετε. Προφανως εκανα λαθος διατυπωση.
Sorrow πραγματικά αντιφάσκεις... Πως ορίζεις τους άκυρους παρακαλώ?
Δεκτές οι συγγνώμες και η αλλαγή στάσης - να μην επαναληφθεί :!:
User avatar
Sorrow
bit level
bit level
Posts: 22
Joined: Fri Mar 27, 2009 12:38 pm
Academic status: N>4

Re: Ομάδα για RPG

Post by Sorrow » Thu Apr 02, 2009 11:12 pm

Ασχετος = καποιος που δεν ξερει να παιζει. Ακυρος = καποιος που δεν εχει ξαναπαιξει και ουτε τον νοιαζει αν θα συνεχισει να παιζει οποτε δεν θα κατσει για κανενα λογο να ασχοληθει σοβαρα. Και ειπα, λαθος διατυπωση. Ηταν προφανως βλακεια να το αναφερω γιατι απο την στιγμη που postarei καποιος εδω πιστευω οτι δεν ανηκει σε αυτη την κατηγορια. Και δεν μιλησα για κανεναν γενικα. Το post μου αναφεροταν σε εναν συγκεκριμενο. Αν ενοχληθηκε ας μου το λεγε, εγω για πλακα του το 'πα, και ειπα και συγγνωμη. Και σε προηγουμενο post ειπα "Και δεν με πειραζει να εξηγησω σε καποιον τους κανονες για να αρχισει η ο,τιδηποτε αλλο" και απο αυτο cactus εσυ καταλαβες οτι θελω μονο εμπειρους. Οk..
User avatar
Zifnab
Venus Former Team Member
Posts: 7581
Joined: Tue Nov 15, 2005 2:42 am
Academic status: MSc
Gender:
Location: Connecticut
Contact:

Re: Ομάδα για RPG

Post by Zifnab » Fri Apr 03, 2009 3:05 am

Ακυρος = καποιος που δεν εχει ξαναπαιξει και ουτε τον νοιαζει αν θα συνεχισει να παιζει οποτε δεν θα κατσει για κανενα λογο να ασχοληθει σοβαρα.
Oκ κατάλαβα τί λες... Ωστόσο κάποιος δεν που δεν έχει ξαναπαίξει ή που τελικά ανακαλύψει ότι δεν έχει χρόνο να δαπανά ένα 4-6ώρο κάθε βδομάδα ενώ του αρέσει το DnD, μάλλον άκυρος μπορεί να χαρακτηριστεί επίσης... Βέβαια εσείς είστε πρωτοετείς οπότε όντως έχετε ελεύθερο χρόνο - όπως θυμάμαι ότι είχα εγώ στο 2ο εξάμηνο και εσείς δεν έχετε ξεκινήσει και java2 εργασία ακόμα...Anyway
magus32
Buffer underflow exception
Buffer underflow exception
Posts: 1
Joined: Wed Dec 30, 2009 7:25 pm
Academic status: High school

Re: Ομάδα για RPG

Post by magus32 » Wed Dec 30, 2009 7:27 pm

Ψάχνω για συμπαίχτες σε διάφορα επιτραπέζια RPG απο Ρόδο, αν υπάρχει κανείς από Ρόδο που παίζει επιτραπέζια RPG στήλτε μου p.m.

Ευχαριστώ πολύ
User avatar
Eldebryn
Venus Former Team Member
Posts: 1116
Joined: Sat Sep 18, 2010 8:43 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Somewhere in the Forgotten Realms...

Re: Ομάδα για RPG

Post by Eldebryn » Sat Sep 18, 2010 8:54 pm

Καταρχάς καλώς σας βρίσκω όλους τους fans του D&D και των RPGs, χαίρομαι που υπάρχει [ελπίζω ακόμα] τέτοιο community στο ΟΠΑ.

Βλέπω ότι αν και αρκετά παλιό ετούτο το thread είναι το πιο πρόσφατο όσον αφορά την εύρεση Party για DnD οπότε μπαίνω στο ψητό να κάνω αλλη μια προσπάθεια σε άλλο ενα forum ο ταλαίπωρος.

Έχωντας περάσει επιτυχώς στο τμήμα ελπίζω να βρώ group που να ενδιαφέρεται για DnD [κυρίως]. Έχω εμπειρία 2-3 χρόνων κυρίως σε sessions 4ης έκδοσης κανόνων. Επίσης γνωρίζω μια χαρα 3.5 και έχω και εκεί αρκετή εμπειρία, ενώ στην προκειμένη μαθαίνω και 2E αν δεν έχω αλλη επιλογή :-) . Πρώτης τάξεως καμένος [με αποκαλουσαν nerd, geek, καμένο μεχρι θανάτου, Lore-keeper, law-master of rules κτλ στο προηγούμενο group μου] είμαι πρόθυμος να παίξω σχεδόν σε οποιοδήποτε setting με προτίμηση σε FR και φυσικά ανοιχτός σε συμβιβασμούς, House-rules και λοιπές προτιμήσεις του κάθε DM. Μένω Παιανία αλλα οι συγκοινωνίες είναι εύκολα προσβάσιμες εδώ, οπότε αν ενδιaφέρεται κανείς, κάντε Post, PM, email οτιδήποτε.
Image<-- My profile playlists
The Punisher
Venus Former Team Member
Posts: 7561
Joined: Thu Oct 27, 2005 1:43 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Boston, MA

Re: Ομάδα για RPG

Post by The Punisher » Sun Sep 19, 2010 12:15 pm

Καλωσήρθες στο Τμήμα αλλά και στ Venus :)

Δεν υπάρχει fantasy/RPG community στο ΟΠΑ, απλά εδώ μέσα παίζουμε κάποια (λίγα) άτομα και κοιτάζαμε μήπως κάνουμε τίποτα. Τελικά δεν έκατσε (νομίζω κάποιοι κανόνισαν για Vampire αλλά δεν είμαι σίγουρος)

Ακόμη κι αν δεν βρεις άμεσα group, επιτέλους μαζεύται η κρίσιμη μάζα ώστε να συζητάμε και κανα RPG θεματάκι εδώ στο forum (εν όψει και της νέας αυτής κατηγορίας για το gaming) :-D

Καλή αρχή. May your journey in the realm be prosperous.
User avatar
Eldebryn
Venus Former Team Member
Posts: 1116
Joined: Sat Sep 18, 2010 8:43 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Somewhere in the Forgotten Realms...

Re: Ομάδα για RPG

Post by Eldebryn » Sun Sep 19, 2010 3:13 pm

Καλή και η συζήτηση αλλα ρε παιδιά ένα groupaki να παίζω D&D πολύ θα το γούσταρα :P. Δεν μπορεί, κάποιοι θα υπάρχουν στο τμήμα που να ενδιαφέρονται οπότε ρίξτε ενα post εδώ και νομίζω οτι τελικά κάτι θα γίνει [πότε δεν τα παρατάω όταν έχω ελπίδα να παίξω DnD].
Στην προκειμένη αν δεν βρεθεί τίποτα παίζω και Vampire εδώ που τα λέμε γιατί ούτως ή άλλως διάβαζα Vampire the Masquerade για να παίξω λίγο μέσω Internet με κάτι φίλους.
Image<-- My profile playlists
User avatar
Zifnab
Venus Former Team Member
Posts: 7581
Joined: Tue Nov 15, 2005 2:42 am
Academic status: MSc
Gender:
Location: Connecticut
Contact:

Re: Ομάδα για RPG

Post by Zifnab » Sun Sep 19, 2010 3:41 pm

Eldebryn wrote:Καλή και η συζήτηση αλλα ρε παιδιά ένα groupaki να παίζω D&D πολύ θα το γούσταρα :P. Δεν μπορεί, κάποιοι θα υπάρχουν στο τμήμα που να ενδιαφέρονται οπότε ρίξτε ενα post εδώ και νομίζω οτι τελικά κάτι θα γίνει [πότε δεν τα παρατάω όταν έχω ελπίδα να παίξω DnD].
Στην προκειμένη αν δεν βρεθεί τίποτα παίζω και Vampire εδώ που τα λέμε γιατί ούτως ή άλλως διάβαζα Vampire the Masquerade για να παίξω λίγο μέσω Internet με κάτι φίλους.

Καλωσήλθες και από μένα Eldebryn! Πράγματι έγινε μια προσπάθεια παλιά αλλά κατέρρευσε λόγω απώλειας χρόνου μεταξύ πρωτοετών και 3-4ετών. Υπάρχουν αρκετοί που ενδιαφέρονται για DnD, οπότε σίγουρα κάτι μπορεί να γίνει. Αυτό εξαρτάται και από το πόσα άτομα θα είναι στο Venus φέτος και ταυτόχρονα να έχουν ενδιαφέρον. Επίσης υπάρχουν oi newbies ή ακόμα και οι wanna-be newbies. Άλλοι τους θέλουν προκείμενου να παίξουν, ενώ άλλοι δεν τους θέλουν γιατί το παιχνίδι δεν έχει ρυθμό με τις πολλές ερωτήσεις που κάνουν. Μόλις μαζευτούν αρκετά άτομα στο forum γιατί σιγά σιγά φεύγουν οι παλιότεροι τότε θα υπάρχει μια καλή μαγιά για κοινά ενδιαφέρονται είτε αυτά είναι Μπάσκετ,Ποδόσφαιρο,DnD,paintball κτλ...Μακάρι λοιπόν να φτιαχτεί ένα groupaki DnD!!!
User avatar
Eldebryn
Venus Former Team Member
Posts: 1116
Joined: Sat Sep 18, 2010 8:43 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Somewhere in the Forgotten Realms...

Re: Ομάδα για RPG

Post by Eldebryn » Fri Oct 01, 2010 5:32 pm

Σημείωση: Ας γίνει γνωστό οτι για να ασχοληθεί κανείς με Pen n Paper RPGs ή DnD κτλ. πρέπει να πληρείται απαραιτήτως η προυπόθεση να του αρέσει περισσότερο το video που έχω κανει post στο topic μουσικής, απ' οτι του αρέσει το original video της Katy Perry... (η προύπόθεση αυτή ισχύει και για τις γυναίκες)
Image<-- My profile playlists
User avatar
Gewitter
Venus Former Team Member
Posts: 1609
Joined: Mon Jan 19, 2009 11:42 am
Academic status: PhD
Gender:

Re: Ομάδα για RPG

Post by Gewitter » Sat Oct 02, 2010 3:16 pm

Καλωςήρθες EldeBryn...το προ-προηγούμενο εξάμηνο καταφέραμε να φτιάξουμε ένα groupaκι για Vampire με παιδιά απο τη σχολή...παίζαμε μια μέρα τη βδομάδα στην Καισσα διπλα...το θέμα είναι οτι δεν κράτησε πάνω απο εξάμηνο γιατί ύστερα άλλαξε το πρόγραμμα και πάλι δεν βρίσκαμε ώρες...είναι γενικά πολυ πολυ δυσκολο...αν ειναι να κάνεις κάτι πρεπει να το κάνει με παιδιά του εξαμήνου σου...εκτος αν συμφωνηθεί να παιχτεί μόνο ένα-δύο session κάπου κάποτε κτλ... :-)
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[i][b][color=#004080]No,no...Listen...He said that if they dug his father's body up, it would be gone. They planted a seed over his grave. The seed became a tree. Moses said his father became a part of that tree. He grew into the wood, into the bloom. And when a sparrow ate the tree's fruit, his father flew with the birds. He said... death was his father's road to awe!.[/color][/i][/b]
User avatar
Eldebryn
Venus Former Team Member
Posts: 1116
Joined: Sat Sep 18, 2010 8:43 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Somewhere in the Forgotten Realms...

Re: Ομάδα για RPG

Post by Eldebryn » Sun Oct 03, 2010 12:23 am

Ενδιαφέρον σχόλιο, πάντως για να πω την αλήθεια και στο λύκειο που έπαιζα D&D, παίζαμε 3-4 φορές τον μήνα, αλλάζαμε DM, αλλάζαμε παίχτες, campaigns και γενικά μπάχαλο.

Με λίγα λόγια και να παίζαμε κάποιο RPG μία φορά κάθε Σαββάτο για παράδειγμα δεν θα μου κακοφαίνονταν, για αυτόν ακριβώς τον λόγο προτρέπω όποιον έχει κάποιο ενδιαφέρον πάνω στα Pen and paper RPGs να κάνει ένα post, να δούμε τι επιλογές έχουμε και τι πληθυσμό έχουμε και έστω με 3-4 άτομα μαζί με μένα κάτι μπορεί να γίνει. (ναι έχω παίξει dnd με μολίς αλλα 2 άτομα... είμαι τοσο απελπισμενος). Μάλιστα είμαι πρόθυμος να εξηγήσω και να μάθω άλλους, αρκεί να υπάρχει θέληση και ενδιαφέρον.

Εσύ ας πουμε Gewitter ενδιαφέρεσαι για κανένα RPG και υπο ποιές προϋποθέσεις?
Image<-- My profile playlists
User avatar
Gewitter
Venus Former Team Member
Posts: 1609
Joined: Mon Jan 19, 2009 11:42 am
Academic status: PhD
Gender:

Re: Ομάδα για RPG

Post by Gewitter » Sun Oct 03, 2010 2:26 pm

Δεν υπάρχει πλέον χρόνος ,δυστυχώς ,με τόσα που έχω να κάνω μόνο από τη σχολή...πέρσι έκανα και story teller και μου έχει μείνει μια ανάμνηση αγχους(να ετοιμάσω ιστορία,χάρτες,χαρακτήρες) οπότε θα κάνω καιρό να παίξω πάλι RPG...αλλά σου έχω ένα παίκτη σίγουρο από το έτος μου... :razz: αν ένδιαφέρεσαι μου λες...
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[i][b][color=#004080]No,no...Listen...He said that if they dug his father's body up, it would be gone. They planted a seed over his grave. The seed became a tree. Moses said his father became a part of that tree. He grew into the wood, into the bloom. And when a sparrow ate the tree's fruit, his father flew with the birds. He said... death was his father's road to awe!.[/color][/i][/b]
User avatar
Eldebryn
Venus Former Team Member
Posts: 1116
Joined: Sat Sep 18, 2010 8:43 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Somewhere in the Forgotten Realms...

Re: Ομάδα για RPG

Post by Eldebryn » Sun Oct 03, 2010 6:06 pm

Πες του να ρίξει ένα post εδώ να δούμε τι γίνεται, ή πες του να έρθει την παρασκευή στο James Joyce, καθώς παίζει να πάω. Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία.
Image<-- My profile playlists
User avatar
anestis
bit level
bit level
Posts: 27
Joined: Mon Jan 19, 2009 5:37 pm
Academic status: 3rd year
Gender:

Re: Ομάδα για RPG

Post by anestis » Mon Oct 04, 2010 2:50 pm

:-) Να με...
Με 2,5 campaign που παίζω ταυτόχρονα θα έλεγα ότι δεν προλαβαίνω, αλλά ποιόν κοροιδεύω-πάντα υπάρχει χρόνος για D&D :-D Η ιδέα για εναλλαγη DM είναι καλή, αφού ο χρόνος προετοιμασίας αποτελεί σημαντικό εμπόδιο, τουλάχιστον για τους περισσότερους εντός σχολής.Άλλα έχει το μειονεκτημα ότι η ιστορία θα αργεί να προχωρήσει. Εκτός σχολής θα μπορούσα να ψήσω κάποιον για να κάνει DM...αλλά νομίζω ήδη κάνει DM σε 5-6 παιχνίδια :!: .

Γενικά υπάρχει κόσμος που ενδιαφέρεται, απλά δεν συμπίπτουν εύκολα οι ώρες.Στο Vampire βέβαια ήμασταν πολλοί, εντός και εκτός σχολής οπότε ήταν απίστευτο να μπορούν όλοι πάντα. Γενικά 3-4 φορές τον μήνα έχω συνηθίσει και εγώ, από 4-5 ώρες (βέβαια γίνεται και λιγότερο γίνεται και περισσότερο, απλά κάτω από 2 ώρες δεν έχει νόημα :???: και πάνω από 12 μπορεί να γίνει κουραστικό (για τον DM) :razz: )

Επίσης πρόσφατα έπαιξα και Star Wars...καλή φάση και αυτό.
Να αρχίσουμε να μαζεύουμε κόσμο για DnD, αρχικά με την σκέψη να αλλάζουμε DM ανά παιχνίδι, ή ανά adventure ή whatever;
Post Reply

Return to “Gaming”