Παιδαγωγική Επάρκεια

sinner
bit level
bit level
Posts: 21
Joined: Thu Sep 02, 2010 1:37 pm

Re: Παιδαγωγική Επάρκεια

Post by sinner » Tue Sep 06, 2011 11:17 pm

ελπιζω να παρει παραταση η διορια καταβολης αιτησεων γιατι η καταληψη ειναι ως τις 13 και 15 ληγει!!
natassa
byte level
byte level
Posts: 72
Joined: Thu Apr 26, 2007 9:58 pm
Academic status: 4th year
Gender:
Location: ΑΘΗΝΑ

Re: Παιδαγωγική Επάρκεια

Post by natassa » Wed Sep 07, 2011 10:53 am

:oops: με τους απόφοιτους δεν ξέρει κανείς?
User avatar
Gewitter
Venus Former Team Member
Posts: 1609
Joined: Mon Jan 19, 2009 11:42 am
Academic status: PhD
Gender:

Re: Παιδαγωγική Επάρκεια

Post by Gewitter » Wed Sep 07, 2011 11:39 am

natassa wrote::oops: με τους απόφοιτους δεν ξέρει κανείς?
εννοείς να έχεις πάρει πτυχίο???
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[i][b][color=#004080]No,no...Listen...He said that if they dug his father's body up, it would be gone. They planted a seed over his grave. The seed became a tree. Moses said his father became a part of that tree. He grew into the wood, into the bloom. And when a sparrow ate the tree's fruit, his father flew with the birds. He said... death was his father's road to awe!.[/color][/i][/b]
natassa
byte level
byte level
Posts: 72
Joined: Thu Apr 26, 2007 9:58 pm
Academic status: 4th year
Gender:
Location: ΑΘΗΝΑ

Re: Παιδαγωγική Επάρκεια

Post by natassa » Wed Sep 07, 2011 11:51 am

Gewitter wrote:
natassa wrote::oops: με τους απόφοιτους δεν ξέρει κανείς?
εννοείς να έχεις πάρει πτυχίο???


ναι!!!
User avatar
Gewitter
Venus Former Team Member
Posts: 1609
Joined: Mon Jan 19, 2009 11:42 am
Academic status: PhD
Gender:

Re: Παιδαγωγική Επάρκεια

Post by Gewitter » Wed Sep 07, 2011 12:30 pm

πρέπει να το ρωτήσεις αυτό στη γραμματεία...:/
αν και λέει "καλούνται οι προπτυχιακοί φοιτητές"..που σημαίνει όσοι δεν πήραν πτυχίο..
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[i][b][color=#004080]No,no...Listen...He said that if they dug his father's body up, it would be gone. They planted a seed over his grave. The seed became a tree. Moses said his father became a part of that tree. He grew into the wood, into the bloom. And when a sparrow ate the tree's fruit, his father flew with the birds. He said... death was his father's road to awe!.[/color][/i][/b]
moira
byte level
byte level
Posts: 52
Joined: Thu Feb 21, 2008 2:29 pm
Academic status: 4th year

Re: Παιδαγωγική Επάρκεια

Post by moira » Wed Sep 07, 2011 2:36 pm

natassa wrote::oops: με τους απόφοιτους δεν ξέρει κανείς?
Οι απόφοιτοι δεν μπορούν να πάρουν το πρόγραμμα νομίζω. Τουλάχιστον έτσι είχε πει στο μάθημα.
terens
byte level
byte level
Posts: 71
Joined: Mon Jun 16, 2008 8:51 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Παιδαγωγική Επάρκεια

Post by terens » Wed Sep 07, 2011 5:26 pm

moira wrote:
natassa wrote::oops: με τους απόφοιτους δεν ξέρει κανείς?
Οι απόφοιτοι δεν μπορούν να πάρουν το πρόγραμμα νομίζω. Τουλάχιστον έτσι είχε πει στο μάθημα.
Πριν δυο μέρες έστειλα στην υπεύθυνη για το πρόγραμμα καθηγήτρια και αυτό που μου απάντησε είναι ότι λόγω έλλειψης πόρων δεν πρόκειται να γίνει κάτι τέτοιο και για τους αποφοίτους, τουλάχιστον στην παρούσα φάση.
tolis
byte level
byte level
Posts: 93
Joined: Tue Oct 13, 2009 7:05 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Παιδαγωγική Επάρκεια

Post by tolis » Mon Sep 12, 2011 5:12 pm

Τώρα που είναι κλειστή η γραμματεια (και αν συνεχίσει η κατάληψη θα είναι κλειστή και μετά τις 15) πως θα δηλώσουμε συμμετοχή? Θα περιμένουμε να ανοίξει η σχολή? Θα στείλουμε την αίτηση και τα υπόλοιπα που ζητάει ταχυδρομικώς? Α και η αίτηση υπάρχει σε κανα pdf?
User avatar
mxsar.opa
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 630
Joined: Tue Sep 07, 2010 9:27 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: Μαρούσι, Αθήνα

Re: Παιδαγωγική Επάρκεια

Post by mxsar.opa » Mon Sep 12, 2011 5:54 pm

tolis wrote:Τώρα που είναι κλειστή η γραμματεια (και αν συνεχίσει η κατάληψη θα είναι κλειστή και μετά τις 15) πως θα δηλώσουμε συμμετοχή? Θα περιμένουμε να ανοίξει η σχολή? Θα στείλουμε την αίτηση και τα υπόλοιπα που ζητάει ταχυδρομικώς? Α και η αίτηση υπάρχει σε κανα pdf?
Θα δοθούν νέες ημερομηνίες, για όταν ανοίξει και πάλι η σχολή.
Σίγουρο αυτό, επιβεβαιωμένο από την κ.Μπρίνια.
Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
User avatar
theo
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 187
Joined: Tue Sep 11, 2007 2:52 am
Gender:

Re: Παιδαγωγική Επάρκεια

Post by theo » Thu Sep 15, 2011 3:24 pm

terens wrote:
moira wrote:
natassa wrote::oops: με τους απόφοιτους δεν ξέρει κανείς?
Οι απόφοιτοι δεν μπορούν να πάρουν το πρόγραμμα νομίζω. Τουλάχιστον έτσι είχε πει στο μάθημα.
Πριν δυο μέρες έστειλα στην υπεύθυνη για το πρόγραμμα καθηγήτρια και αυτό που μου απάντησε είναι ότι λόγω έλλειψης πόρων δεν πρόκειται να γίνει κάτι τέτοιο και για τους αποφοίτους, τουλάχιστον στην παρούσα φάση.
Κάτι δεν πρέπει να γίνει και για εμάς όμως;;
"Ζητείτε πρώτον την βασιλεία των ουρανών, και ταύτα πάντα προστεθήσεται υμίν..."
User avatar
mxsar.opa
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 630
Joined: Tue Sep 07, 2010 9:27 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: Μαρούσι, Αθήνα

Re: Παιδαγωγική Επάρκεια

Post by mxsar.opa » Sat Sep 17, 2011 11:37 am

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ
ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΡΟΠΤΥΧΙΑΚΟΥΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 7ου & 8ου
ΕΞΑΜΗΝΟΥ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ ΟΠΑ
Λόγω της μη λειτουργίας των Διοικητικών Υπηρεσιών του Οικονομικού Πανεπιστημίου
Αθηνών αναβάλλεται η διαδικασία υποβολής αίτησης συμμετοχής στο Πρόγραμμα
Σπουδών στις Επιστήμες της Αγωγής. Θα υπάρξει νεότερη ανακοίνωση σχετικά με τον
καθορισμό νέας περιόδου
αιτήσεων.
http://www.aueb.gr/pages/news/attachments/1148.pdf
Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
User avatar
zaveti
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 797
Joined: Wed Oct 07, 2009 8:12 pm
Academic status: N>4
Gender:
Contact:

Re: Παιδαγωγική Επάρκεια

Post by zaveti » Tue Sep 20, 2011 9:49 pm

ξερει κανενας ποτε βγαινει η διδακτικη??
eliza
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 191
Joined: Wed Mar 18, 2009 10:42 am
Academic status: 4th year
Gender:

Re: Παιδαγωγική Επάρκεια

Post by eliza » Fri Sep 30, 2011 5:38 pm

Υπάρχει καμία πληροφορία τι θα γίνει με την παιδαγωγική επάρκεια τελικά?
User avatar
motouboubati
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 222
Joined: Mon Jan 11, 2010 2:31 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Παιδαγωγική Επάρκεια

Post by motouboubati » Mon Oct 03, 2011 4:12 pm

Βγηκε ανακοινωση.Απο σημερα μεχρι 11 του μηνος θα μπορουμε να στελνουμε αιτησεις.

http://www.aueb.gr/pages/news/attachments/1163.pdf
User avatar
mxsar.opa
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 630
Joined: Tue Sep 07, 2010 9:27 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: Μαρούσι, Αθήνα

Re: Παιδαγωγική Επάρκεια

Post by mxsar.opa » Mon Oct 03, 2011 6:24 pm

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΠΟΥΔΩΝ ΣΤΙΣ ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ ΤΗΣ ΑΓΩΓΗΣ
«ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ ΚΑΙ ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΕΠΑΡΚΕΙΑ»

ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΡΟΠΤΥΧΙΑΚΟΥΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 7ΟΥ ΚΑΙ 8ΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ ΟΠΑ
Την Πέμπτη 6 Οκτωβρίου 2011 και ώρα 16:30-18:30 θα πραγματοποιηθεί στο Αμφιθέατρο Δεριγνύ ενημερωτική συνάντηση για το Πρόγραμμα.
Καλούνται οι προπτυχιακοί φοιτητές τουλάχιστον 7ου και 8ου εξαμήνου των οκτώ Τμημάτων του ΟΠΑ που ενδιαφέρονται να παρακολουθήσουν το πρόγραμμα σπουδών στις επιστήμες της αγωγής (Παιδαγωγική και Διδακτική Επάρκεια), να υποβάλλουν αίτηση συμμετοχής στη Γραμματεία του Τμήματός τους για το χειμερινό εξάμηνο αποκλειστικά από 3 Οκτωβρίου 2011 έως και 11 Οκτωβρίου 2011.

Κατόπιν της προθεσμίας αυτής οι φοιτητές δεν θα μπορούν πλέον να δηλώσουν συμμετοχή στο πρόγραμμα για το χειμερινό εξάμηνο 2011-2012.
(Όσοι φοιτητές/τριες έχουν ήδη καταθέσει την αίτηση με τα δικαιολογητικά τους στη Γραμματεία τους δεν χρειάζεται να καταθέσουν νέα αίτηση).

Η αίτηση θα πρέπει να συνοδεύεται από φάκελο με τα εξής δικαιολογητικά:
1. Επικυρωμένο αντίγραφο αστυνομικής ταυτότητας και
2. Δυο φωτογραφίες αστυνομικής ταυτότητας με αναγραφή στην πίσω πλευρά: του ονόματος,
επωνύμου, Τμήματος και αριθμού μητρώου.
Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
User avatar
melen
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 999
Joined: Sun Apr 22, 2007 7:10 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Παιδαγωγική Επάρκεια

Post by melen » Mon Oct 03, 2011 8:09 pm

Μου έχει δημιουργηθεί μια απορία. Όσοι έχουν περάσει μαθήματα που θα μετράνε για την παιδαγωγική επάρκεια(βλ. Διδακτική) με ποιον τρόπο θα είναι περασμένος στην e-grammateia ο βαθμός τους, αφού από το εξάμηνο αυτό και μετα θα είναι 2 μαθήματα το συγκεκριμένο.. :smt017
Image Seek the roses along the way , just beware of the thorns Image
User avatar
mxsar.opa
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 630
Joined: Tue Sep 07, 2010 9:27 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: Μαρούσι, Αθήνα

Re: Παιδαγωγική Επάρκεια

Post by mxsar.opa » Mon Oct 03, 2011 8:21 pm

melen wrote:Μου έχει δημιουργηθεί μια απορία. Όσοι έχουν περάσει μαθήματα που θα μετράνε για την παιδαγωγική επάρκεια(βλ. Διδακτική) με ποιον τρόπο θα είναι περασμένος στην e-grammateia ο βαθμός τους, αφού από το εξάμηνο αυτό και μετα θα είναι 2 μαθήματα το συγκεκριμένο.. :smt017
Λογικά θα μας τα πουν αυτά στη συνάντηση της Πέμπτης. Και αν δε μας τα πουν από μόνοι τους, μπορούμε να ρωτήσουμε.
Εγώ θα πάω σίγουρα. Οπότε, αν θέλετε, να μαζέψουμε απορίες για το πρόγραμμα των Παιδαγωγικών, να ρωτήσω και να σας γράψω τι μου απάντησαν οι υπεύθυνοι καθηγητές. :smt024
Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
User avatar
georgiamos
byte level
byte level
Posts: 95
Joined: Sun Mar 30, 2008 1:17 am
Gender:

Re: Παιδαγωγική Επάρκεια

Post by georgiamos » Mon Oct 03, 2011 8:25 pm

Να ρωτήσω κατι που μπορεί να είναι και βλακεία.. φωτογραφίες αστυνομικής ταυτότητας οταν λέει, το εννοεί?? Δηλαδη δυο ασπρόμαυρες φωτογραφίες?? ΄Η τύπου αστυνομικης ταυτότητας, δηλ και έγχρωμες???
User avatar
mxsar.opa
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 630
Joined: Tue Sep 07, 2010 9:27 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: Μαρούσι, Αθήνα

Re: Παιδαγωγική Επάρκεια

Post by mxsar.opa » Mon Oct 03, 2011 8:28 pm

georgiamos wrote:Να ρωτήσω κατι που μπορεί να είναι και ***.. φωτογραφίες αστυνομικής ταυτότητας οταν λέει, το εννοεί?? Δηλαδη δυο ασπρόμαυρες φωτογραφίες?? ΄Η τύπου αστυνομικης ταυτότητας, δηλ και έγχρωμες???
Ρώτησα την κ.Μπρίνια. Εννοεί μόνο το μέγεθος να είναι αστυνομικής, δηλαδή σαν αυτές που έχουμε στη φοιτητική μας ταυτότητα. Έγχρωμες, ασπρόμαυρες δεν υπάρχει πρόβλημα.
Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
User avatar
georgiamos
byte level
byte level
Posts: 95
Joined: Sun Mar 30, 2008 1:17 am
Gender:

Re: Παιδαγωγική Επάρκεια

Post by georgiamos » Mon Oct 03, 2011 8:30 pm

thx!!
crazybone
byte level
byte level
Posts: 128
Joined: Mon Mar 15, 2010 7:21 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Παιδαγωγική Επάρκεια

Post by crazybone » Tue Oct 04, 2011 9:16 am

mxsar.opa wrote:
melen wrote:Μου έχει δημιουργηθεί μια απορία. Όσοι έχουν περάσει μαθήματα που θα μετράνε για την παιδαγωγική επάρκεια(βλ. Διδακτική) με ποιον τρόπο θα είναι περασμένος στην e-grammateia ο βαθμός τους, αφού από το εξάμηνο αυτό και μετα θα είναι 2 μαθήματα το συγκεκριμένο.. :smt017
Λογικά θα μας τα πουν αυτά στη συνάντηση της Πέμπτης. Και αν δε μας τα πουν από μόνοι τους, μπορούμε να ρωτήσουμε.
Εγώ θα πάω σίγουρα. Οπότε, αν θέλετε, να μαζέψουμε απορίες για το πρόγραμμα των Παιδαγωγικών, να ρωτήσω και να σας γράψω τι μου απάντησαν οι υπεύθυνοι καθηγητές. :smt024
Επειδη δε θα μπορεσω να ειμαι στη συναντηση τη Πεμπτη αν μπορεσεις να μας μεταφερεις οσα συζητησετε θα ηταν μεγαλη βοηθεια!!!!
Εγω θα ηθελα να ρωτησω το εξης:
αν καποιος εχει περασει διδακτικη και παιδαγωγικη σαν μαθηματα ελευθερης επιλογης,μετα θα ισχυουν για την αποκτηση του πτυχειου ή θα πρεπει να δωσουμε αλλα δυο?
Ευχαριστω,αν μου ερθει κατι αλλο θα ξαναρωτησω.... :)
User avatar
vasilaros69
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1299
Joined: Wed Feb 17, 2010 6:07 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Παιδαγωγική Επάρκεια

Post by vasilaros69 » Tue Oct 04, 2011 9:51 am

crazybone wrote:
mxsar.opa wrote:
melen wrote:Μου έχει δημιουργηθεί μια απορία. Όσοι έχουν περάσει μαθήματα που θα μετράνε για την παιδαγωγική επάρκεια(βλ. Διδακτική) με ποιον τρόπο θα είναι περασμένος στην e-grammateia ο βαθμός τους, αφού από το εξάμηνο αυτό και μετα θα είναι 2 μαθήματα το συγκεκριμένο.. :smt017
Λογικά θα μας τα πουν αυτά στη συνάντηση της Πέμπτης. Και αν δε μας τα πουν από μόνοι τους, μπορούμε να ρωτήσουμε.
Εγώ θα πάω σίγουρα. Οπότε, αν θέλετε, να μαζέψουμε απορίες για το πρόγραμμα των Παιδαγωγικών, να ρωτήσω και να σας γράψω τι μου απάντησαν οι υπεύθυνοι καθηγητές. :smt024
Επειδη δε θα μπορεσω να ειμαι στη συναντηση τη Πεμπτη αν μπορεσεις να μας μεταφερεις οσα συζητησετε θα ηταν μεγαλη βοηθεια!!!!
Εγω θα ηθελα να ρωτησω το εξης:
αν καποιος εχει περασει διδακτικη και παιδαγωγικη σαν μαθηματα ελευθερης επιλογης,μετα θα ισχυουν για την αποκτηση του πτυχειου ή θα πρεπει να δωσουμε αλλα δυο?
Ευχαριστω,αν μου ερθει κατι αλλο θα ξαναρωτησω.... :)

Παλιοτερα που την ειχαμε ρωτησει ειχε πει πως θα προσπαθουσε να γινοταν ετσι ωστε να μπορεις να τα συμπεριλαβεις στην αποκτηση του πτυχιου σου.
Τωρα επειδη πλεον το καθε ενα απο τα δυο που αναφερεις (Διδακτικη,Παιδαγωγικη) ειναι διπλο μαθημα νομιζω πως ξεμπερδευεις με τα 4 επιλογης για το πτυχιο αλλα σαυτο δεν ειμαι και τελειως σιγουρος...

Για να κανουμε την αιτηση για τις Επιστημες της Εισαγωγης (επειδη δεν θυμαμαι την παλιοτερη ανακοινωση) στη γραμματεια δεν παμε??Και κυριως στις ωρες που ειναι ανοιχτη η γραμματεια??Ξερει κανεις αν αυτη τη βδομαδα που ειναι και εξεταστικη μηπως εχει περισσοτερες ωρες που ειναι ανοιχτη για τους φοιτητες 'η μονο τις στανταρ??
"Sometimes questions are more powerful than answers,..."
Post Reply

Return to “Παιδαγωγικά Μαθήματα”