Παραπονάκια...

Σίγουρα όλο και κάτι δε θα ταιριάζει με τις παραπάνω ψυχαγωγικές κατηγορίες...
User avatar
Ethel
Venus Project Founder
Venus Project Founder
Posts: 2395
Joined: Fri Mar 19, 2004 10:41 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: New York City, NY
Contact:

Post by Ethel » Sun Jun 20, 2004 6:57 pm

Καλά χαλάρωσε λίγο p3... "Μάστιγα".... Έλεος....
Λοιπόν, δηλώνω ότι ένα γενναίο ποσοστό των γυναικών δεν έχουν πρόβλημα όταν οι άντρες τους (εννοείται τα αγόρια τους, γκόμενοί τους κλπ) παρακολουθούν αγώνες....
Συγκαταλέγομαι σε αυτήν την κατηγορία. :cool:
Περιμένω απόψεις
There's no place like 127.0.0.1
User avatar
Vasilis
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 432
Joined: Sun May 30, 2004 3:51 pm
Location: Β_324_Α_2

Post by Vasilis » Sun Jun 20, 2004 8:52 pm

Θες κόντρα μμπουλούκα στο ρέψιμο? Ε? Δεν θα πέσω στο επίπεδό σου ρεεεεε! Ακούς ρεεεε?

mpoulouka έγραψε:
Καλό θα ήταν να δίνουμε λίγο μεγαλύτερη προσοχή σε αυτά που διαβάζουμε μερικοι μερικοί! [/img]
Αν αυτό πήγαινε σε μένα εξυπνάκια καλό θα ήταν να με παρηγορήσεις λίγο και να μην μου την μπαίνεις γιατί αυτή τη στιγμή είμααι στο όριο νευρικού κλωνισμού. Εάν διαβάσω λέξη παραπάνω θα πάω να πέσω στη θάλασσα! Δεν την παλεύω άλλο...

Ρε παιδιά όχι να τον πείτε και ανοργασμικό τον silegav επειδή δεν θέλει να φιλήσει τις αηδίες που φοράτε...Για καθίστε λίγο. Μην τις ακούς ρε.

P3 έγραψε:
Εδω μέσα δεν χωράνε μυστικά.Οι αντρες δεν έχουν μυστικά μεταξύ τους για να μπορούν να είναι ενωμένοι απέναντι στη "μάστιγα των γυναικών".
Ναι μάλιστα κυρία μου...μάστιγα!!!!Το τι λέτε πίσω από την πλάτη μας δεν λέγεται. Και μπροστά μας είστε με το αθώο και μόνιμα παραπονεμένο υφάκι σας...

Ethel έγραψε:
Λοιπόν, δηλώνω ότι ένα γενναίο ποσοστό των γυναικών δεν έχουν πρόβλημα όταν οι άντρες τους (εννοείται τα αγόρια τους, γκόμενοί τους κλπ) παρακολουθούν αγώνες....
Και πολύ καλά κάνετε γιατί το ποδόσφαιρο είναι άθλημα και έχει να σου προσφέρει κάτι περισσότερο από την αξιότιμη κυρία Στεφανίδου που η πλειοψηφία σας παρακολουθεί ανελειπώς κάθε μεσημέρι...Δεν καταλαβαίνω όμως γιατί αυτοαποκαλείστε "γεναίο" ποσοστό. Τόσο τραγικό είναι δηλαδή να αδιερώσεις μία ώρα από τη ζωή σου να δεις λίγο αθλητισμό? Και όχι για να μην έχετε παράπονο δηλαδή...την μπύρα σας την δίνουμε, αγκαλιά σας έχουμε όταν δεν έχει αγωνία το παιχνίδι και στο ημίχρονο εισπράτετε και μερικά φιλιά...Ως προς τι η γκρίνια λοιπόν? Μπορείς να μου πεις Ethel? :cool:
The road goes on forever...
User avatar
Marauder
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 400
Joined: Tue Apr 20, 2004 10:25 pm
Location: Αθήνα

Post by Marauder » Sun Jun 20, 2004 9:11 pm

Ρε παιδιά όχι να τον πείτε και ανοργασμικό τον silegav επειδή δεν θέλει να φιλήσει τις αηδίες που φοράτε...Για καθίστε λίγο. Μην τις ακούς ρε.
Last edited by Marauder on Tue Oct 13, 2009 2:02 am, edited 2 times in total.
User avatar
dimitra
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 591
Joined: Sat May 01, 2004 11:29 am
Academic status: MSc
Gender:

Post by dimitra » Sun Jun 20, 2004 9:11 pm

Και όχι για να μην έχετε παράπονο δηλαδή...την μπύρα σας την δίνουμε, αγκαλιά σας έχουμε όταν δεν έχει αγωνία το παιχνίδι και στο ημίχρονο εισπράτετε και μερικά φιλιά...
Τσ,τσ,τσ αχαριστία.Καθαρή αχαριστία.Τι άλλο θέλει μια γυναίκα εκτός
από έναν άντρα που κάθεται στον καναπέ με το στύλ,το γκομενάκι
αγκαλιά :smt061 , την μπυρίτσα μου,κατεβάζω και κάνα καντήλι και του δίνω
κι αυτού κάνα φιλάκι και και λίγο μπυρίτσα !;!;
Παρ'όλα αυτά εγώ γουστάρω τρελά να βλέπω αγώνες(παίζουν και
κάτι παιδιά!!!) αυτές όμως οι δύσμοιρες που δεν θέλουν;Δεν κατάλαβα
δηλαδή δείτε τον αγώνα σας και ας πάνε για καφέ με καμιά φίλη ή μήπως
και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο :smt104 ;;;
Η τιμωρία του ψεύτη δεν είναι ότι δεν τον πιστεύουν, αλλά ότι αυτός δεν μπορεί να πιστέψει.

Σω, Τζορτζ Μπέρναρντ
User avatar
TaRaNTuLa
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1598
Joined: Fri Apr 30, 2004 4:54 pm
Academic status: PhD
Gender:
Location: MMLab

Post by TaRaNTuLa » Sun Jun 20, 2004 9:20 pm

dimitra wrote:παίζουν και κάτι παιδιά!!!
Σιγά μη σας ενδιέφερε ποια ομάδα θα κερδίσει...ο πιο ωραίος θα θέλετε να κερδίσει,θα θέλετε να βάλει γκολ μήπως βγάλει στους πανηγυρισμούς τη φανέλα του κλπ κλπ.... :-D
Tamiya rulezZz....

TL-01 Full Carbon, TL-01 Upgraded, FF-01 Upgraded, M03, CC-01, ΤΤ-01 TypeE, Volvo και Scania Trucks και η λίστα συνεχίζεται...
User avatar
Vasilis
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 432
Joined: Sun May 30, 2004 3:51 pm
Location: Β_324_Α_2

Post by Vasilis » Sun Jun 20, 2004 9:29 pm

dimitra έγραψε:
Τσ,τσ,τσ αχαριστία.Καθαρή αχαριστία.Τι άλλο θέλει μια γυναίκα εκτός
από έναν άντρα που κάθεται στον καναπέ με το στύλ,το γκομενάκι
αγκαλιά , την μπυρίτσα μου,κατεβάζω και κάνα καντήλι και του δίνω
κι αυτού κάνα φιλάκι και και λίγο μπυρίτσα !;!;
τςτςτςτς... [-X

Marauder:
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!
Πάλι καλά... :smt109
The road goes on forever...
User avatar
xristina
byte level
byte level
Posts: 62
Joined: Thu Jun 10, 2004 12:25 am

Post by xristina » Sun Jun 20, 2004 11:18 pm

TaRaNTuLa wrote:μήπως βγάλει στους πανηγυρισμούς τη φανέλα του
Ε ναι ενώ αν έπαιζαν και οι γυναίκες ποδόσφαιρο θα περιμένατε μήπως βγάλει και το σορτσάκι. Άσε που τηλεοράσεις κάτω από 29 ιντσών δε θα πούλαγαν πια... :-D
Να βλέπετε εσείς τον αγώνα και αν μας πετύχει και κανά σποράκι κατά το φτύσιμο να πούμε και ευχαριστώ...Βρε ήηηημαρτον :lol:
Αδιάφορος δεν είναι όποιος σε κάνει να πονέσεις
αλλά εκείνος που δεν πονάει όταν το κάνει!
User avatar
lumenintervalum
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2377
Joined: Thu May 06, 2004 7:06 pm
Location: somewhere far beyond..
Contact:

Post by lumenintervalum » Sun Jun 20, 2004 11:36 pm

εγώ έχω να δηλώσω ότι η αγάπη μου για την "στρογγυλή θεά" είναι γνωστή, βλέπω την ομάδα μου, την εθνική και πολύ συγκεκριμένες ευρωπαϊκές ομάδες, τσαντίζομαι όταν χάνει ή όταν δεν παίζει καλά η ομάδα που υποστηρίζω και βρίζω.. Τώρα αγκαλίτσα την ώρα που βλέπω μπάλα και παρακολουθώ δεν θέλω, γιατί πετάγομαι κάθε τρεις και λίγο αφενός, και αφετέρου χάθηκαν οι ώρες για αγκαλιά και γουτσου γούτσου;;Αυτά μετά απ τον αγώνα, να είστε και συγκεντρωμένοι στο θέμα (αγκαλίτσες, φιλάκια κτλ), όχι να νομίζετε ότι κάτι κάνατε και ότι μας ευχαριστήσατε, ενώ στην πραγματικότητα το μόνο που κάνατε είναι να προσπαθήσετε να μας ρίξετε στάχτη στα μάτια!!Αυτό μας τσαντίζει πολύ!!
Τώρα για το αν ο Χ/Ψ/Morientes/Casillas/Νικοπολίδης είναι μωρά φταίμε εμείς;;;
We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain
I hope you don't understand
_______________________
scraps& photo gallery στο deviantart- last update 25/08/06
User avatar
TaRaNTuLa
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1598
Joined: Fri Apr 30, 2004 4:54 pm
Academic status: PhD
Gender:
Location: MMLab

Post by TaRaNTuLa » Sun Jun 20, 2004 11:52 pm

lumenintervalum wrote:Τώρα για το αν ο Χ/Ψ/Morientes/Casillas/Νικοπολίδης είναι μωρά φταίμε εμείς;;;
Kατα τα άλλα είναι ο Χ και ο Ψ.... :-D :lol:
xristina wrote:Ε ναι ενώ αν έπαιζαν και οι γυναίκες ποδόσφαιρο θα περιμένατε μήπως βγάλει και το σορτσάκι.
Αν έπαιζαν οι γυναίκες,το μόνο που θα άξιζε θα ήταν κάτι τέτοιο,γιατί αν περιμέναμε να δούμε μπάλα...θα νυχτώναμε!!! :razz:
Tamiya rulezZz....

TL-01 Full Carbon, TL-01 Upgraded, FF-01 Upgraded, M03, CC-01, ΤΤ-01 TypeE, Volvo και Scania Trucks και η λίστα συνεχίζεται...
User avatar
lumenintervalum
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2377
Joined: Thu May 06, 2004 7:06 pm
Location: somewhere far beyond..
Contact:

Post by lumenintervalum » Sun Jun 20, 2004 11:56 pm

αντιπαρέρχομαι το πικρόχολο σχόλιο σου για τις κοπέλες που παίζουν μπάλα και δηλώνω μόνο ότι είπα 2-3 ονόματα που μου ήρθαν πρόχειρα στο μυαλό και λόγω της ημέρας, δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν κι άλλοι εξίσου εμφανίσιμοι!!!:-D
We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain
I hope you don't understand
_______________________
scraps& photo gallery στο deviantart- last update 25/08/06
User avatar
TaRaNTuLa
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1598
Joined: Fri Apr 30, 2004 4:54 pm
Academic status: PhD
Gender:
Location: MMLab

Post by TaRaNTuLa » Mon Jun 21, 2004 12:05 am

lumenintervalum wrote:αντιπαρέρχομαι το πικρόχολο σχόλιο σου για τις κοπέλες που παίζουν μπάλα
Δεν είναι πικρόχολο!!! Την αλήθεια δε λέω;;; Γιατί νομίζω ότι στα 21 χρόνια της ζωής μου μόνο ανδρικό ποδόσφαιρό βλέπω και όχι γυναικείο... Σε πληροφορώ ότι άμα υπήρχε γυναικείο ποδόσφαιρο ΑΞΙΟΛΟΓΟ,πολλοί θα ήταν φανατικοί οπαδοί... ;) (Μέχρι και σύνδεσμο θα άνοιγα!! :lol: ) . Δε σας βοηθάει η δομή του σώματός σας για ποδόσφαιρο...πχ εγώ κάνω κοντρόλ με το στήθος με μια δυνατή σχετικά μπαλιά..μια γυναίκα (που έχει εκεί "κάτι" παραπάνω...) πώς θα κάνει;;;Βέβαια μπορεί να κάνει δε λέω,αλλά μετά μπορεί να κυλιέται κάτω από τον πόνο... (και μην αρνηθείς αυτό που σου λέω!!! :-D ).Θα μου πεις εσύ όμως ότι και εμείς θα βογγίξουμε άμα φάμε την μπάλα στην "οικογένεια"..Σωστό και αυτό αλλά δε συνηθίζουμε να κοντρολάρουμε τη μπάλα με τέτοια μέρη του σώματος... :razz:
Tamiya rulezZz....

TL-01 Full Carbon, TL-01 Upgraded, FF-01 Upgraded, M03, CC-01, ΤΤ-01 TypeE, Volvo και Scania Trucks και η λίστα συνεχίζεται...
User avatar
lumenintervalum
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2377
Joined: Thu May 06, 2004 7:06 pm
Location: somewhere far beyond..
Contact:

Post by lumenintervalum » Mon Jun 21, 2004 12:13 am

TaRaNTuLa wrote:Βέβαια μπορεί να κάνει δε λέω,αλλά μετά μπορεί να κυλιέται κάτω από τον πόνο... (και μην αρνηθείς αυτό που σου λέω!!! )
Ε αυτό δεν το αρνούμαι σε καμία περίπτωση...Εδώ με πολύ λιγότερα κυλιόμαστε κάτω απ' τον πόνο, όχι με μπάλα σε τέτοια ταχύτητα!!!Νομίζω ότι δεν το έχουν καλλιεργήσει όπως θα έπρεπε στα κορίτσια, από μικρή ηλικία(στο σχολείο όλα τα κοριτσάκια θέλουν να παίζουν μπάσκετ, άντε και βόλευ μερικές φορές...), ούτε το έχουν προωθήσει όπως το ανδρικό ποδόσφαιρο..
We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain
I hope you don't understand
_______________________
scraps& photo gallery στο deviantart- last update 25/08/06
User avatar
TaRaNTuLa
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1598
Joined: Fri Apr 30, 2004 4:54 pm
Academic status: PhD
Gender:
Location: MMLab

Post by TaRaNTuLa » Mon Jun 21, 2004 12:23 am

Αυτό που λες...Δεν έχει προωθηθεί και προβληθεί αρκετά για να γίνει γνωστό...Ότι υπάρχει υπάρχει αλλά δεν το ξέρουν πολλοί.Και εφόσον δε συγκεντρώνει πολύ κόσμο,αυτό δεν κινεί το ενδιαφέρον του άλλου να πάει να το παρακολουθήσει...
Tamiya rulezZz....

TL-01 Full Carbon, TL-01 Upgraded, FF-01 Upgraded, M03, CC-01, ΤΤ-01 TypeE, Volvo και Scania Trucks και η λίστα συνεχίζεται...
User avatar
Ethel
Venus Project Founder
Venus Project Founder
Posts: 2395
Joined: Fri Mar 19, 2004 10:41 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: New York City, NY
Contact:

Post by Ethel » Mon Jun 21, 2004 12:31 am

Vasilis wrote: Και πολύ καλά κάνετε γιατί το ποδόσφαιρο είναι άθλημα και έχει να σου προσφέρει κάτι περισσότερο από την αξιότιμη κυρία Στεφανίδου που η πλειοψηφία σας παρακολουθεί ανελειπώς κάθε μεσημέρι...Δεν καταλαβαίνω όμως γιατί αυτοαποκαλείστε "γεναίο" ποσοστό. Τόσο τραγικό είναι δηλαδή να αδιερώσεις μία ώρα από τη ζωή σου να δεις λίγο αθλητισμό? Και όχι για να μην έχετε παράπονο δηλαδή...την μπύρα σας την δίνουμε, αγκαλιά σας έχουμε όταν δεν έχει αγωνία το παιχνίδι και στο ημίχρονο εισπράτετε και μερικά φιλιά...Ως προς τι η γκρίνια λοιπόν? Μπορείς να μου πεις Ethel? :cool:
:shock: Πρώτον: Γκρίνιαξα; Τι παρερμηνεύεις; Ααααα δεν καταλαβαίνετε και τι λέμε μου φαίνεται! Είπα ότι δεν έχω πρόβλημα με το να βλέπει αγώνες κάποιος αφού το θέλει (και έχω σχέση μαζί του εννοείται)!
Αλλά όχι χρυσέ μου δεν νομίζω να κάτσω να μ'έχει αγκαλίτσα και όποτε βάζει διαφημίσεις τσουφ και ματς. Θα πάω μια βολτούλα ή θα κάνω κάτι άλλο.

Δεύτερον: Προσωπικά πιστεύω πως το ποδόσφαιρο σαν άθλημα (όχι σαν θέαμα) είναι περισσότερο αντρικό παρά γυναικείο και για τους λόγους που προαναφέρθηκαν. Αλλά όχι ότι μια γυναικεία ομάδα θα ήταν και άχρηστη! Πολλές φορές έχουμε αποδείξει το αντίθετο σε περιπτώσεις που μας θεωρείτε τελειωμένες....
There's no place like 127.0.0.1
User avatar
Vasilis
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 432
Joined: Sun May 30, 2004 3:51 pm
Location: Β_324_Α_2

Post by Vasilis » Mon Jun 21, 2004 2:51 am

Ethel έγραψε:
Πρώτον: Γκρίνιαξα; Τι παρερμηνεύεις; Ααααα δεν καταλαβαίνετε και τι λέμε μου φαίνεται! Είπα ότι δεν έχω πρόβλημα με το να βλέπει αγώνες κάποιος αφού το θέλει (και έχω σχέση μαζί του εννοείται)!
:smt022 Όλοι μου φωνάζουν.... :smt022
The road goes on forever...
User avatar
lumenintervalum
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2377
Joined: Thu May 06, 2004 7:06 pm
Location: somewhere far beyond..
Contact:

Post by lumenintervalum » Mon Jun 21, 2004 2:57 am

:smt056 ελα καλό, καλό...:smt058
We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain
I hope you don't understand
_______________________
scraps& photo gallery στο deviantart- last update 25/08/06
User avatar
jimmyD
Venus Former Team Member
Posts: 946
Joined: Wed Apr 21, 2004 6:33 pm
Academic status: MSc
Location: στην κοσμάρα μου

Τέλος στα παραπονάκια

Post by jimmyD » Mon Jun 21, 2004 4:06 am

Λειτουργούν φροντιστήρια αποκλειστικά για άνδρες
Απογευματινά μαθήματα. Έναρξη αυτόν τον μήνα! Σημείωση: λόγω της πολυπλοκότητας και του επιπέδου δυσκολίας των μαθημάτων, κάθε μάθημα θα δέχεται το πολύ οκτώ συμμετέχοντες.



Θέμα 1: Πώς να γεμίζετε παγοθήκες. Βήμα - βήμα με παρουσίαση slides.

Θέμα 2: Χαρτιά τουαλέτας: φυτρώνουν μόνα τους ή χρειάζονται αλλαγή?Συζήτηση στρογγυλής τραπέζης.

Θέμα 3: Διαφορές μεταξύ του καλαθιού για τα άπλυτα και του πατώματος. Φωτογραφίες και επεξηγηματικά γραφήματα.

Θέμα 4: Πιάτα και μαχαιροπήρουνα: μπορούν να σηκωθούν και να πετάξουν μόνα τους στον νεροχύτη; Παραδείγματα σε βίντεο.

Θέμα 5: Απώλεια ταυτότητας: όταν χάνεις το TV control από το έτερό σου ήμισυ. Υποστηρικτική τηλεφωνική γραμμή και ψυχανάλυση.

Θέμα 6: Μαθαίνοντας πώς να βρίσκεις πράγματα, αρχίζοντας με το να ψάχνεις στο σωστό μέρος αντί να κάνεις το σπίτι άνω κάτω ενώ ουρλιάζεις. Ανοιχτή συζήτηση.

Θέμα 7: Υγεία: η αγορά λουλουδιών δεν είναι επώδυνη για την υγεία σας. Γραφικά και ηχητικά παραδείγματα.

Θέμα 8: Οι αληθινοί άντρες ζητάνε οδηγίες όταν χάνονται. Αληθινές μαρτυρίες.

Θέμα 9: Είναι γενετικά δυνατόν να κάτσεις αμίλητος ενώ αυτή παρκάρει; Προσομοίωση οδήγησης.

Θέμα 10: Μάθημα ζωής: οι βασικές διαφορές ανάμεσα στη μητέρα και τη σύζυγο. Συζήτηση μέσω διαδικτύου και αυτοσχεδιασμοί.

Θέμα 11: Πώς να γίνεις η ιδανική παρέα για τα ψώνια. Ασκήσεις χαλάρωσης, διαλογισμού και τεχνικές αναπνοής.

Θέμα 12: Πώς να πολεμήσεις την εγκεφαλική ατροφία: να θυμάσαι γενέθλια, επετείους, άλλες σημαντικές ημερομηνίες και να τηλεφωνείς όταν πρόκειται να αργήσεις.

:-D :-D :-D
Since I was born I started to decay
now nothing ever ever goes my way...
Image
User avatar
ailouros
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1041
Joined: Fri Apr 30, 2004 4:36 pm
Academic status: Alumnus/a
Contact:

Post by ailouros » Mon Jun 21, 2004 5:01 am

ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΓΥΝΑΙΚΕΣ!

Θέμα 1: Σιωπή, Το Τελικό Σύνορο: Εκεί που Καμία Γυναίκα Δεν Έχει Ξαναπάει.

Θέμα 2: Η ανεξερεύνητη Πλευρά των Τραπεζικών Συναλλαγών: Καταθέσεις.

Θέμα 3: Πάρτι: Χωρίς Καινούρια Ρούχα.

Θέμα 4: Διαχείριση Ανδρών: Οι μικροκαβγάδες μπορούν να περιμένουν για μετά το τέλος του αγώνα.

Θέμα 5: Τουαλέτα Ι: Και οι άνδρες χρειάζονται χώρο στην τουαλέτα.

Θέμα 6: Τουαλέτα ΙΙ: Το ξυραφάκι του είναι δικό του.

Θέμα 7: Επικοινωνία Ι: Δάκρυα - Το τελευταίο καταφύγιο, όχι το πρώτο.

Θέμα 8: Επικοινωνία ΙΙ: Σκέψη πριν την ομιλία.

Θέμα 9: Επικοινωνία ΙΙΙ: Πώς να παίρνεις αυτό που θέλεις χωρίς γκρίνια.

Θέμα 10: Ασφαλής οδήγηση: Ένα προσόν που ΜΠΟΡΕΙΣ να αποκτήσεις.

Θέμα 11: Τηλέφωνο: Πώς να το κλείσεις.

Θέμα 12: Εισαγωγή στο παρκάρισμα.

Θέμα 13: Παρκάρισμα για προχωρημένες: Με την όπισθεν.

Θέμα 14: Μαγειρική Ι: Αγοράζω πατάτες, αυγά και λάδι.

Θέμα 15: Μαγειρική ΙΙ: Πώς να μην επιβάλλεις τη δίαιτά σου στους άλλους ανθρώπους.

Θέμα 16: Κομπλιμέντα: Να τα δέχεσαι με ευγένεια.

Θέμα 17: Χορός: Γιατί στους άντρες δεν αρέσει.

Θέμα 18: Κλασική Υπόδηση: Να φοράς παπούτσια που ήδη έχεις.

Θέμα 19: Σκόνη στο σπίτι: Μια άκακη φυσική ουσία που μόνο οι γυναίκες προσέχουν.

Θέμα 20: Ενοποίηση της μπουγάδας: Πώς να τα πλένεις όλα μαζί.

Θέμα 21: Λάδι και Βενζίνη: Το αυτοκίνητό σου χρειάζεται και τα δύο.

Θέμα 22: TV control: Μόνο για άντρες.
User avatar
dimitra
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 591
Joined: Sat May 01, 2004 11:29 am
Academic status: MSc
Gender:

Re: Τέλος στα παραπονάκια

Post by dimitra » Mon Jun 21, 2004 12:22 pm

jimmyD wrote:Λειτουργούν φροντιστήρια αποκλειστικά για άνδρες
Απογευματινά μαθήματα. Έναρξη αυτόν τον μήνα! Σημείωση: λόγω της πολυπλοκότητας και του επιπέδου δυσκολίας των μαθημάτων, κάθε μάθημα θα δέχεται το πολύ οκτώ συμμετέχοντες.



Θέμα 1: Πώς να γεμίζετε παγοθήκες. Βήμα - βήμα με παρουσίαση slides.

Θέμα 2: Χαρτιά τουαλέτας: φυτρώνουν μόνα τους ή χρειάζονται αλλαγή?Συζήτηση στρογγυλής τραπέζης.

Θέμα 3: Διαφορές μεταξύ του καλαθιού για τα άπλυτα και του πατώματος. Φωτογραφίες και επεξηγηματικά γραφήματα.

Θέμα 4: Πιάτα και μαχαιροπήρουνα: μπορούν να σηκωθούν και να πετάξουν μόνα τους στον νεροχύτη; Παραδείγματα σε βίντεο.

Θέμα 5: Απώλεια ταυτότητας: όταν χάνεις το TV control από το έτερό σου ήμισυ. Υποστηρικτική τηλεφωνική γραμμή και ψυχανάλυση.

Θέμα 6: Μαθαίνοντας πώς να βρίσκεις πράγματα, αρχίζοντας με το να ψάχνεις στο σωστό μέρος αντί να κάνεις το σπίτι άνω κάτω ενώ ουρλιάζεις. Ανοιχτή συζήτηση.

Θέμα 7: Υγεία: η αγορά λουλουδιών δεν είναι επώδυνη για την υγεία σας. Γραφικά και ηχητικά παραδείγματα.

Θέμα 8: Οι αληθινοί άντρες ζητάνε οδηγίες όταν χάνονται. Αληθινές μαρτυρίες.

Θέμα 9: Είναι γενετικά δυνατόν να κάτσεις αμίλητος ενώ αυτή παρκάρει; Προσομοίωση οδήγησης.

Θέμα 10: Μάθημα ζωής: οι βασικές διαφορές ανάμεσα στη μητέρα και τη σύζυγο. Συζήτηση μέσω διαδικτύου και αυτοσχεδιασμοί.

Θέμα 11: Πώς να γίνεις η ιδανική παρέα για τα ψώνια. Ασκήσεις χαλάρωσης, διαλογισμού και τεχνικές αναπνοής.

Θέμα 12: Πώς να πολεμήσεις την εγκεφαλική ατροφία: να θυμάσαι γενέθλια, επετείους, άλλες σημαντικές ημερομηνίες και να τηλεφωνείς όταν πρόκειται να αργήσεις.

:-D :-D :-D
Κορυφαίο!!!
:smt026
Η τιμωρία του ψεύτη δεν είναι ότι δεν τον πιστεύουν, αλλά ότι αυτός δεν μπορεί να πιστέψει.

Σω, Τζορτζ Μπέρναρντ
User avatar
semika
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 998
Joined: Sat May 01, 2004 2:21 pm
Location: Αθήνα - Β.Π.

Post by semika » Wed Jun 23, 2004 10:47 pm

ailouros wrote:Θέμα 12: Εισαγωγή στο παρκάρισμα.
Ολα καλά, αλλά σε αυτό διαφωνώ! Είναι που δε με έχεις δει να παρκάρω (Εδώ γελάνε :lol: :lol: :lol: )
User avatar
jimmyD
Venus Former Team Member
Posts: 946
Joined: Wed Apr 21, 2004 6:33 pm
Academic status: MSc
Location: στην κοσμάρα μου

Post by jimmyD » Thu Jun 24, 2004 1:50 am

Σύμφωνα με διάφορες έρευνες που έχουν γίνει έχει αποδεικτεί ότι ο μέσος όρος των ανδρών έχει καλύτερη αντίληψη σε θέματα χώρου και σε αυτό οφείλεται το ότι μπορούμε και παρκάρουμε σε χώρους που αντιστοιχούν σε αυτοκίνητο και όχι τριαξονικό.
Since I was born I started to decay
now nothing ever ever goes my way...
Image
User avatar
xristina
byte level
byte level
Posts: 62
Joined: Thu Jun 10, 2004 12:25 am

Post by xristina » Thu Jun 24, 2004 4:17 pm

semika wrote: Είναι που δε με έχεις δει να παρκάρω (Εδώ γελάνε :lol: :lol: :lol: )
Πάντως σε έχω δει να είσαι στο αντίθετο ρεύμα και το χειρότερο να είμαι μέσα. Θυμάσαι που είχαμε πάει στα γενέθλια του Αλέξανδρου.
Τώρα πιστεύω δε θα αντιμετωπίζεις την ίδια κίνηση στους δρόμους.ΧιΧιΧι
:-D :-D :-D :-D
Αδιάφορος δεν είναι όποιος σε κάνει να πονέσεις
αλλά εκείνος που δεν πονάει όταν το κάνει!
Post Reply

Return to “Άλλα ψυχαγωγικά θέματα”