Tαξίδια-εξορμήσεις

Σίγουρα όλο και κάτι δε θα ταιριάζει με τις παραπάνω ψυχαγωγικές κατηγορίες...
User avatar
ailouros
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1041
Joined: Fri Apr 30, 2004 4:36 pm
Academic status: Alumnus/a
Contact:

Post by ailouros » Fri Jul 30, 2004 2:54 pm

Εγώ τώρα είχα πάει ΄Ανδρο και είναι πολύ καλά.Δεν είναι τόσο γραφικά όπως σε άλλα Κυκλαδονήσια αλλά ενδείκνυται για άλλα.Έχει πολύ ωραίες παραλίες και αν έχεις καλή παρέα δεν σε ενοχλεί που δεν έχει τεράστια τουριστική υποδομή(κλαμπ κλπ).Φοβερή παραλία είναι "Της Γριάς το Πήδημα" .Υπάρχει και ο Άχλας που όμως έχει 4-5 χλμ χωματόδρομο,προσωπικά δεν πήγα γιατι θα μου έμενε το αυτοκίνητο στο χέρι..Επίσης καλό θα ήτα να μην μείνεις στην χώρα.Το καράβι σε αφήνει στο Γαύριο και η χώρα απέχει απο εκεί καμιά 40 χλμ.Εγώ έμενα στο Μπατσί που έχει γύρω του περισσότερες παραλίες και είναι περισσότερο οργανωμένο από τους υπόλοιπους οικισμούς.
User avatar
lumenintervalum
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2377
Joined: Thu May 06, 2004 7:06 pm
Location: somewhere far beyond..
Contact:

Post by lumenintervalum » Fri Jul 30, 2004 3:02 pm

πολύ ενδιαφέροντα όλ αυτά..
σε δωμάτια έμενες??έμεινες ευχαριστημένος;;εμείς λέμε να μείνουμε στο γαύριο, αλλά θα έχουμε μηχανάκι μαζί μας για να κινηθούμε..
Δεν έχει club??τόσο το καλύτερο, μου τη σπάνε τα club, είμαι πιο πολύ άνθρωπος των συναυλιών..δεν είμαι party animal..
έχεις καμιά άλλη πρόταση να κάνεις;;τι να πάμε να δούμε;;
We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain
I hope you don't understand
_______________________
scraps& photo gallery στο deviantart- last update 25/08/06
User avatar
ailouros
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1041
Joined: Fri Apr 30, 2004 4:36 pm
Academic status: Alumnus/a
Contact:

Post by ailouros » Fri Jul 30, 2004 3:13 pm

Σε δωμάτιο έμεινα.Δεν είχα κλείσει.Μου βρήκε ένα γραφείο που υπάρχει εκεί γι'αυτόν τον σκοπό.Εκεί που έμενα ήταν κάπως ψηλά είχε ωραία θέα και αν έχεις μέσο είναι καλύτερα από το να είσαι σε υψόμετρο μηδέν με χίλιες καφετέριες και ταβέρνες δίπλα σου.Αν θες στείλε μου p.m να σου δώσω τηλέφωνα.
Γι'αυτό προτείνω Μπατσί που απέχει 7 χλμ από Γαύριο.Κλαμπ μπορεί και να έχει αλλά να μην τα είδα!Χεχε.Οι παραλίες μαστ είναι Άχλασ και της Γριάς..Αλλά και μια μέση παραλία είναι πολύ καλή.Επίσης έχει και ωραίες ορεινές διαδρομές με αρκετό πράσινο.Η χώρα έχει 3 μουσεία στο ένα υπάρχει η έκθεση του Πικάσο που είναι και το μεγαλύτερο αξιοθέατο αυτόν τον καιρό!Επειδή είχα λίγες μέρες δεν πρόλαβα να ψαχτώ αρκετά μιας και το νησί είναι μεγάλο αλλά όπως προανέφερα το νησί δεν έχει την κυκλαδίτικη γραφικότητα μιας Νάξου π.χ.Έχει κάπως διαφοροποιημένη αρχιτεκτονική και πάρα πολλά μοναστήρια!Ένας τουριστικός οδηγός θα βοηθήσει καθώς και
http://www.andros.gr/
http://cyclades-accommodation.gr/
User avatar
lumenintervalum
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2377
Joined: Thu May 06, 2004 7:06 pm
Location: somewhere far beyond..
Contact:

Post by lumenintervalum » Fri Jul 30, 2004 3:20 pm

καλά αυτή η έκθεση του Picasso είναι όλα τα λεφτά!!Ουσιαστικά μας έδωσε το κίνητρο να αποφασίσουμε να πάμε!!
We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain
I hope you don't understand
_______________________
scraps& photo gallery στο deviantart- last update 25/08/06
User avatar
ailouros
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1041
Joined: Fri Apr 30, 2004 4:36 pm
Academic status: Alumnus/a
Contact:

Post by ailouros » Fri Jul 30, 2004 4:16 pm

Αν δεν σου ήρθε το p.m πες μου να το ξαναστείλω(έχω άγχος με αυτά τα p.m) ή σε κάποιο e-mail.
User avatar
Vasilis
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 432
Joined: Sun May 30, 2004 3:51 pm
Location: Β_324_Α_2

Post by Vasilis » Tue Aug 10, 2004 12:59 pm

Ήταν ωραία, αλλά δυστυχώς λίγο. 3 Μέρες Άνδρο και 2 Τήνο! Τώρα το μόνο που σκέφτομαι είναι οι μέρες που περάσανε και το μυαλό μου δεν συμμαζεύεται με τίποτα.
Η έκθεση του Picasso ήταν αρκετά καλή και η Άνδρος πολύ ωραίο νησάκι. Γούσταρα που δεν είχε κόσμο. Δεν βγήκαμε κανένα βράδυ, παρά μόνο σε μια πιτσαρία σαν τα γερόντια. Αλλά αυτό μου άρεσε πολύ. Προτιμήσαμε τις βραδιές στο μπαλκόνι με κουβεντούλα και "ποτάκι". Όσο για την Τήνο, μπορώ να πω ότι την γυρίσαμε περισσότερο από την Άνδρο επειδή είναι πιο μικρό νησάκι. Είχαμε μόνο κάτι προβλήματα με τα φώτα στους δρόμους και μια μουρμούρα πίσω από το κεφάλι μου όταν επιχειρήσαμε να κάνουμε 24 χιλ. καρόδρομο χωρίς καθόλου φωτισμό! :-D Ε lumenintervalum?
Να σας πω που χάρηκα? Έκανα 760 χιλ. με το μηχανάκι μου αυτές τις μέρες. Όδήγησα για πρώτη φορά στην Αθήνα, έκανα ακροβατικά για να φτάσω από Κορυδαλό Ραφήνα και γενικότερα τα είδα όλα εκεί κάτω. Τι ζούγκλα είνααι αυτή ρε πααιδιά? Πρώτη φορά που φοβήθηκα πραγματικά! Με κούρασε πολύ αυτό...
The road goes on forever...
User avatar
lumenintervalum
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2377
Joined: Thu May 06, 2004 7:06 pm
Location: somewhere far beyond..
Contact:

Post by lumenintervalum » Tue Aug 10, 2004 1:25 pm

Vasilis wrote:Ήταν ωραία, αλλά δυστυχώς λίγο. 3 Μέρες Άνδρο και 2 Τήνο! Τώρα το μόνο που σκέφτομαι είναι οι μέρες που περάσανε και το μυαλό μου δεν συμμαζεύεται με τίποτα.
Η έκθεση του Picasso ήταν αρκετά καλή και η Άνδρος πολύ ωραίο νησάκι. Γούσταρα που δεν είχε κόσμο. Δεν βγήκαμε κανένα βράδυ, παρά μόνο σε μια πιτσαρία σαν τα γερόντια. Αλλά αυτό μου άρεσε πολύ. Προτιμήσαμε τις βραδιές στο μπαλκόνι με κουβεντούλα και "ποτάκι". Όσο για την Τήνο, μπορώ να πω ότι την γυρίσαμε περισσότερο από την Άνδρο επειδή είναι πιο μικρό νησάκι.
εμένα η άνδρος μου φάνηκε πιο ωραίο νησί, με περισσότερο χρώμα, η τήνος ήταν πιο εμπορική και οι άνθρωποι μου φάνηκαν περισσότερο αγενείς και αυτό με κούρασε..πάντως πιστεύω ότι είναι νησιά που αξίζει να πάει κανείς να τα δει, αν θέλει να περάσει ήσυχα..στην τήνο μου άρεσε ο Πύργος (sogeg, eva είχατε δίκιο)-τρομερό μέρος δεν το συζητώ..στην άνδρο μου άρεσε η χώρα πάρα πολύ και οι πηγές της σάριζας!!
Vasilis wrote:Είχαμε μόνο κάτι προβλήματα με τα φώτα στους δρόμους και μια μουρμούρα πίσω από το κεφάλι μου όταν επιχειρήσαμε να κάνουμε 24 χιλ. καρόδρομο χωρίς καθόλου φωτισμό! :-D Ε lumenintervalum?...
και πάλι καλά να λες!!!θυμάσαι την πρώτη φορά που είχα ανέβει στο μηχανάκι πόσο πολύ φοβόμουν??παράλογο είναι να τρομάξω με γκρεμό ακριβώς δίπλα μας και καθόλου φώτα στο δρόμο??και τι δρόμος???έλεος δηλαδή!!
We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain
I hope you don't understand
_______________________
scraps& photo gallery στο deviantart- last update 25/08/06
User avatar
Vasilis
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 432
Joined: Sun May 30, 2004 3:51 pm
Location: Β_324_Α_2

Post by Vasilis » Tue Aug 10, 2004 1:35 pm

lumenintervalum:
εμένα η άνδρος μου φάνηκε πιο ωραίο νησί, με περισσότερο χρώμα, η τήνος ήταν πιο εμπορική και οι άνθρωποι μου φάνηκαν περισσότερο αγενείς και αυτό με κούρασε..
Σε κούρασε ε? Άλλα μας έλεγες. Δεν μπορώ την παρέα και βαρέθηκα κτλ....τέλωσπαντων! :smile:
και πάλι καλά να λες!!!θυμάσαι την πρώτη φορά που είχα ανέβει στο μηχανάκι πόσο πολύ φοβόμουν??παράλογο είναι να τρομάξω με γκρεμό ακριβώς δίπλα μας και καθόλου φώτα στο δρόμο??και τι δρόμος???έλεος δηλαδή!!
Τι να πω και εγώ που έχω υψοφοβεία? Η αλήθεια είναι ότι ήταν πολύ τρομακτικά. Ένιωθα άβολα πολλές φορές. Στάθηκες στο ύψος των περιστάσεων...Μπράβο σου! I feel so proud of you.....

Σαν ομορφιά πάντως νομίζω πως η Τήνος είναι πιο ωραία. Έχει ένα πολύ τέλειο μπαράκι που λέγεται κουρσάρος. Μας έδωσε πολλές ιδέες! ;)
The road goes on forever...
User avatar
lumenintervalum
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2377
Joined: Thu May 06, 2004 7:06 pm
Location: somewhere far beyond..
Contact:

Post by lumenintervalum » Fri Aug 13, 2004 1:19 am

Vasilis wrote:lumenintervalum:
εμένα η άνδρος μου φάνηκε πιο ωραίο νησί, με περισσότερο χρώμα, η τήνος ήταν πιο εμπορική και οι άνθρωποι μου φάνηκαν περισσότερο αγενείς και αυτό με κούρασε..
Σε κούρασε ε? Άλλα μας έλεγες. Δεν μπορώ την παρέα και βαρέθηκα κτλ....τέλωσπαντων! :smile:
ααααα!άλλο αυτό!!!
Vasilis wrote:
lumenintervalum wrote:και πάλι καλά να λες!!!θυμάσαι την πρώτη φορά που είχα ανέβει στο μηχανάκι πόσο πολύ φοβόμουν??παράλογο είναι να τρομάξω με γκρεμό ακριβώς δίπλα μας και καθόλου φώτα στο δρόμο??και τι δρόμος???έλεος δηλαδή!!
Τι να πω και εγώ που έχω υψοφοβεία? Η αλήθεια είναι ότι ήταν πολύ τρομακτικά. Ένιωθα άβολα πολλές φορές. Στάθηκες στο ύψος των περιστάσεων...Μπράβο σου! I feel so proud of you.....
αμ,πως;;; ;) ;)
Vasilis wrote:Σαν ομορφιά πάντως νομίζω πως η Τήνος είναι πιο ωραία. Έχει ένα πολύ τέλειο μπαράκι που λέγεται κουρσάρος. Μας έδωσε πολλές ιδέες! ;)
χμ!νομίζω ότι η άνδρος είχε περισσότερα χρώματα και το τοπίο εναλλάσσονταν περισσότερο..Η πολη της Τήνου δε μου άρεσε και τόσο, οι διαδρομές της και τα χωριά της δεν το συζητώ μ αρεσαν πολύ περισσότερο, ήταν πιο γραφικά..
We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain
I hope you don't understand
_______________________
scraps& photo gallery στο deviantart- last update 25/08/06
User avatar
lumenintervalum
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2377
Joined: Thu May 06, 2004 7:06 pm
Location: somewhere far beyond..
Contact:

Post by lumenintervalum » Fri Jul 08, 2005 12:16 am

ξέρει κάποιος κανένα γραφείο ταξιδίων για -φτηνές- εδρομούλες στο εξωτερικό??
We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain
I hope you don't understand
_______________________
scraps& photo gallery στο deviantart- last update 25/08/06
User avatar
semika
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 998
Joined: Sat May 01, 2004 2:21 pm
Location: Αθήνα - Β.Π.

Post by semika » Fri Jul 08, 2005 12:36 pm

Καλή ιδέα!
Πάντως μη πας Λονδίνο!
User avatar
Marauder
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 400
Joined: Tue Apr 20, 2004 10:25 pm
Location: Αθήνα

Post by Marauder » Fri Jul 08, 2005 12:52 pm

semika wrote:Καλή ιδέα!
Πάντως μη πας Λονδίνο!
ίσα ίσα που τώρα θα είναι η ασφαλέστερη περίοδος εκεί...πριν το χτύπημα κάποτε θα χτυπούσαν..τώρα θα υπάρξει κάποιο χρονικό διάστημα ασφαλείας...
User avatar
lumenintervalum
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2377
Joined: Thu May 06, 2004 7:06 pm
Location: somewhere far beyond..
Contact:

Post by lumenintervalum » Fri Jul 08, 2005 1:13 pm

η αλήθεια είναι ότι σκεφτόμαστε κάπου πιο νότια, και βρήκαμε μια προσφορά 8 μέρες βαρκελώνη με 660€ αλλά έλεγα μήπως μια διεξοδικότερη έρευνα αγοράς έχει καλύτερη απόδοση...
We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain
I hope you don't understand
_______________________
scraps& photo gallery στο deviantart- last update 25/08/06
User avatar
semika
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 998
Joined: Sat May 01, 2004 2:21 pm
Location: Αθήνα - Β.Π.

Post by semika » Fri Jul 08, 2005 4:13 pm

Βρήκα για 4 ημέρες Μάλτα με 480€.
Αν θες στείλε πμ
User avatar
default_user
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 277
Joined: Mon May 17, 2004 11:55 pm

Post by default_user » Sat Jul 09, 2005 2:53 am

Πήγα Βαρκελώνη πριν λίγο καιρό..θα περάσεις πολύ ωραία , αλλά πρόσεξε τις προσφορές που κάνουν τα ταξιδιωτικά γραφεία γιατί πολλές φορές η διαφορά στην τιμή οφείλεται στο οτι το ξενοδοχείο είναι μακριά από το κέντρο της πόλης και χάνεις πολύ χρόνο έτσι
User avatar
lumenintervalum
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2377
Joined: Thu May 06, 2004 7:06 pm
Location: somewhere far beyond..
Contact:

Post by lumenintervalum » Mon Jul 11, 2005 1:47 pm

δυστυχώς δε θα πάμε αυτή τη φορά...είναι πολλά τα λεφτά (άρη)!!!δεν πειράζει όμως, η ελλάδα μας περιμένει για εξορμήσεις!!!thnx!!!
We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain
I hope you don't understand
_______________________
scraps& photo gallery στο deviantart- last update 25/08/06
User avatar
Ethel
Venus Project Founder
Venus Project Founder
Posts: 2395
Joined: Fri Mar 19, 2004 10:41 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: New York City, NY
Contact:

Post by Ethel » Mon Jul 11, 2005 8:07 pm

Ελλαδάρα ρε παιδιά τι λέτε τώρα! Όλο τον κόσμο να΄χεις γυρίσει στο τέλος για καλοκαίρι μόνο Ελλάδα θα επιλέξεις...
There's no place like 127.0.0.1
User avatar
semika
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 998
Joined: Sat May 01, 2004 2:21 pm
Location: Αθήνα - Β.Π.

Post by semika » Mon Jul 11, 2005 9:43 pm

Ethel wrote:Ελλαδάρα ρε παιδιά τι λέτε τώρα! Όλο τον κόσμο να΄χεις γυρίσει στο τέλος για καλοκαίρι μόνο Ελλάδα θα επιλέξεις...
Mπααα.... Εναπόκειται στο προσωπικό γούστο του καθενός...
Las Vegas... New York! San Francisco!
User avatar
lumenintervalum
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2377
Joined: Thu May 06, 2004 7:06 pm
Location: somewhere far beyond..
Contact:

Post by lumenintervalum » Tue Jul 12, 2005 12:30 am

βασικά ταξίδι να ναι σε μέρος που δεν έχεις ξαναπάει κι όπου να ναι!!!
We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain
I hope you don't understand
_______________________
scraps& photo gallery στο deviantart- last update 25/08/06
User avatar
semika
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 998
Joined: Sat May 01, 2004 2:21 pm
Location: Αθήνα - Β.Π.

Post by semika » Tue Jul 12, 2005 11:58 am

lumenintervalum wrote:βασικά ταξίδι να ναι σε μέρος που δεν έχεις ξαναπάει κι όπου να ναι!!!
και με καλή παρέα.... Με πιάνιειςςςς??
User avatar
lumenintervalum
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2377
Joined: Thu May 06, 2004 7:06 pm
Location: somewhere far beyond..
Contact:

Post by lumenintervalum » Tue Jul 12, 2005 2:48 pm

Αμέ!!!!!
We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain
I hope you don't understand
_______________________
scraps& photo gallery στο deviantart- last update 25/08/06
User avatar
Paralias
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1346
Joined: Mon May 24, 2004 11:30 am
Academic status: Alumnus/a
Location: Αθήνα

Post by Paralias » Wed Jul 13, 2005 6:10 pm

Πάντα....!!!!
Post Reply

Return to “Άλλα ψυχαγωγικά θέματα”