Παρατσούκλια..

Σίγουρα όλο και κάτι δε θα ταιριάζει με τις παραπάνω ψυχαγωγικές κατηγορίες...
User avatar
ala_mages
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1489
Joined: Sun Jun 06, 2010 7:04 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Παρατσούκλια..

Post by ala_mages » Thu Nov 17, 2011 3:05 pm

enum21 wrote: Και εγώ που νόμιζα ότι ήταν αρχικά λέξεων...
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
einmyria's chief amazes every person using only trolling stuff
lame αλλά αυτά που ήρθαν τώρα :-p
:ο έμπνευση
Mpomp is building an army.
░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂ ______☻/︻╦╤─
Il███████████████████]. /▌
_◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.. _ / \
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Welcome to the [url=http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=pAY9CNkKOsg#t=59]ricefields[/url] mathaf*ka [url=http://foss.aueb.gr]Turn on the foss please![/url]
User avatar
stoupeace
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5372
Joined: Tue Aug 26, 2008 4:08 pm
Academic status: High school
Gender:

Re: Παρατσούκλια..

Post by stoupeace » Thu Nov 17, 2011 3:12 pm

Eldebryn wrote:
stoupeace wrote:ήταν το ψευδώνυμό μου σε ένα φόρουμ περί μονοπυρηνικού σατανισμού.
wut...? :wtf:
Ο μονοπυρηνικός σατανισμός είναι ουσιαστικά ένα παρακλάδι, σαν αίρεση, του θεολατρικού σατανισμού.

Η διαφορά είναι ότι ενώ γενικά ο σατανισμός ορίζει την ύπαρξη του σατανά μετά από αυτήν του χριστιανικού θεού, αφού ήταν ο άγγελος που ξέπεσε, ο μονοπυρηνικός σατανισμός θεωρεί αυθύπαρκτη έννοια τον σατανά, και όχι αντίθετη στο χριστιανικό θεό. Στην πραγματικότητα, πρόκειται για μία καθαρά ανθρωποκεντρική θρησκεία, που μας διδάσκει την εκ φύσεως τάση του ανθρώπου να κάνει κακό. Αυτήν πρέπει να ενστερνιστούμε, γιατί μόνο τότε θα ολοκληρωθούμε σαν ανθρώπινα όντα, και άρα θα μπορέσουμε να φτάσουμε level κακίας 85 και να τερματίσουμε το παιχνίδι "ποιος κοροϊδεύει τον eldebryn εδώ και 3 πόστ".
Η καλύτερη μπάντα όλου του κόσμου: Sonata Antartika
Mpomp is building an army army. And I got my head back.
░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂ ____☻/︻╦╤─
Il███████████████████]. /▌
_◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.. . / \
User avatar
ja_the_invincible
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2414
Joined: Tue Dec 01, 2009 12:33 am
Academic status: N>4
Gender:
Location: Κάπου στο matrix...

Re: Παρατσούκλια..

Post by ja_the_invincible » Thu Nov 17, 2011 3:14 pm

Χαχαχαχα my respects.
f**k robin and batman i'm robbin with a bat man
User avatar
Eldebryn
Venus Former Team Member
Posts: 1116
Joined: Sat Sep 18, 2010 8:43 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Somewhere in the Forgotten Realms...

Re: Παρατσούκλια..

Post by Eldebryn » Thu Nov 17, 2011 3:14 pm

Με κάνανε game???? :smt007
Image<-- My profile playlists
User avatar
stoupeace
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5372
Joined: Tue Aug 26, 2008 4:08 pm
Academic status: High school
Gender:

Re: Παρατσούκλια..

Post by stoupeace » Thu Nov 17, 2011 3:15 pm

Eldebryn wrote:Με κάνανε game???? :smt007
:-D :-D σόρρυ, από το εκαεπύοτς και μετά ήταν μια κατηφόρα ηδονής. :-D :-D
Η καλύτερη μπάντα όλου του κόσμου: Sonata Antartika
Mpomp is building an army army. And I got my head back.
░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂ ____☻/︻╦╤─
Il███████████████████]. /▌
_◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.. . / \
User avatar
photisd
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 875
Joined: Tue Nov 20, 2007 9:13 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Παρατσούκλια..

Post by photisd » Thu Nov 17, 2011 3:18 pm

stoupeace wrote:
Eldebryn wrote:
stoupeace wrote:ήταν το ψευδώνυμό μου σε ένα φόρουμ περί μονοπυρηνικού σατανισμού.
wut...? :wtf:
Ο μονοπυρηνικός σατανισμός είναι ουσιαστικά ένα παρακλάδι, σαν αίρεση, του θεολατρικού σατανισμού.

Η διαφορά είναι ότι ενώ γενικά ο σατανισμός ορίζει την ύπαρξη του σατανά μετά από αυτήν του χριστιανικού θεού, αφού ήταν ο άγγελος που ξέπεσε, ο μονοπυρηνικός σατανισμός θεωρεί αυθύπαρκτη έννοια τον σατανά, και όχι αντίθετη στο χριστιανικό θεό. Στην πραγματικότητα, πρόκειται για μία καθαρά ανθρωποκεντρική θρησκεία, που μας διδάσκει την εκ φύσεως τάση του ανθρώπου να κάνει κακό. Αυτήν πρέπει να ενστερνιστούμε, γιατί μόνο τότε θα ολοκληρωθούμε σαν ανθρώπινα όντα, και άρα θα μπορέσουμε να φτάσουμε level κακίας 85 και να τερματίσουμε το παιχνίδι "ποιος κοροϊδεύει τον eldebryn εδώ και 3 πόστ".
stoupeace wrote:
Eldebryn wrote:Με κάνανε game???? :smt007
:-D :-D σόρρυ, από το εκαεπύοτς και μετά ήταν μια κατηφόρα ηδονής. :-D :-D

:smt042 :smt043 :smt044
‎...Τα μεγαλύτερα όνειρα δεν βγαίνουν ποτέ έξω απ' το κουτί. Χρειάζεται μεγάλο θάρρος για να τα βγάλεις στο φως, να τα κρατήσεις ψηλά και να δεις τον πραγματικό σου εαυτό να αντικατοπτρίζεται μέσα τους...
User avatar
ninaT
byte level
byte level
Posts: 136
Joined: Tue Jun 02, 2009 7:30 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: kitchen

Re: Παρατσούκλια..

Post by ninaT » Thu Nov 17, 2011 3:30 pm

ala_mages wrote:
enum21 wrote: Και εγώ που νόμιζα ότι ήταν αρχικά λέξεων...
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
einmyria's chief amazes every person using only trolling stuff
lame αλλά αυτά που ήρθαν τώρα :-p
:ο έμπνευση

πήζεις enum???? :lol: :lol:
My dream is to fly,over the rainbow ..so high..
User avatar
Eldebryn
Venus Former Team Member
Posts: 1116
Joined: Sat Sep 18, 2010 8:43 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Somewhere in the Forgotten Realms...

Re: Παρατσούκλια..

Post by Eldebryn » Thu Nov 17, 2011 3:36 pm

Λοιπόν, το topic αυτό είναι επικό, δεν το συζητάω! Άντε λοιπόν να σας πω και για το δικό μου...

Όπως ίσως ξέρετε κάποιοι, ασχολούμαι με επιτραπέζια RPGs (D&D, Vampire etc) εδώ και καιρό. Πρίν μερικά χρόνια λοιπόν έφτιαξα έναν χαραχτήρα/persona που ήτανε dark elf(drow) μάγος, μια sub-race των elves με μαύρο δέρμα και άσπρο μαλλί που κατοικεί κάτω απο την επιφάνεια της γης *points towards his avatar* , γνωστοί για την σαδιστική μητριαρχική κοινωνία τους, τις επιδρομές, λεηλασίες, βασανιστήρια, ακρωριασμούς, assasinations, σκοτεινή μαγεία και άλλα καλούδια...
Το όνομα 'Eldebryn' χρησιμοποίησα κάποια λεξικά της γλώσσας των drow για να το βγάλω, μαζί με λίγο αυτοσχεδιασμό πάνω στις τυπικές συλλαβές. Αν και δεν σημαίνει κάτι, είναι το attitude και οι πράξεις που δίνουν νόημα στο όνομα, όχι το ανάποδο ;) .
Γενικά μου άρεσε τόσο πολύ αυτός ο χαραχτήρας που εφτίαξα ώστε έχω γράψει ολόκληρες σελίδες ιστορίας για αυτόν και έκτοτε χρησιμοποιώ αυτό το name σαν nickname σε forums, games κτλ. :-D
Image<-- My profile playlists
User avatar
enum21
Venus Former Team Member
Posts: 5436
Joined: Mon Feb 16, 2009 9:06 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Underworld

Re: Παρατσούκλια..

Post by enum21 » Thu Nov 17, 2011 3:37 pm

ninaT wrote:
ala_mages wrote:
enum21 wrote: Και εγώ που νόμιζα ότι ήταν αρχικά λέξεων...
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
einmyria's chief amazes every person using only trolling stuff
lame αλλά αυτά που ήρθαν τώρα :-p
:ο έμπνευση

πήζεις enum???? :lol: :lol:
άστα να πάνε! :lol: :-p
User avatar
mpatsis
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1030
Joined: Mon Nov 03, 2008 8:18 pm
Academic status: MSc
Gender:
Location: Riding the train of thought!!!

Re: Παρατσούκλια..

Post by mpatsis » Thu Nov 17, 2011 3:58 pm

Μαζί πήζεται πάλι??? :-p
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Μείνεται συντονισμένοι. Μόλις βρω λίγο χρόνο έρχεται η ιστορία του Mpatsis! :smt016
I'm Starting With The Man In The Mirror. I'm Asking Him To Change His Ways...
Aueb's NLP Group!
Image
Image May the foss be with you!!!
User avatar
ninaT
byte level
byte level
Posts: 136
Joined: Tue Jun 02, 2009 7:30 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: kitchen

Re: Παρατσούκλια..

Post by ninaT » Thu Nov 17, 2011 4:04 pm

mpatsis wrote:Μαζί πήζεται πάλι??? :-p
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Μείνεται συντονισμένοι. Μόλις βρω λίγο χρόνο έρχεται η ιστορία του Mpatsis! :smt016
εγώ ρεπάρω σήμερα,τις τετάρτες πήζουμε μαζί!! :lol:
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
πήζετ[b]ε[/b] μείνετ[b]ε[/b]
My dream is to fly,over the rainbow ..so high..
User avatar
mpatsis
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1030
Joined: Mon Nov 03, 2008 8:18 pm
Academic status: MSc
Gender:
Location: Riding the train of thought!!!

Re: Παρατσούκλια..

Post by mpatsis » Thu Nov 17, 2011 4:13 pm

Βιάστηκα! :smt005 :-p
I'm Starting With The Man In The Mirror. I'm Asking Him To Change His Ways...
Aueb's NLP Group!
Image
Image May the foss be with you!!!
User avatar
vasilaros69
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1299
Joined: Wed Feb 17, 2010 6:07 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Παρατσούκλια..

Post by vasilaros69 » Thu Nov 17, 2011 4:47 pm

mpatsis wrote:Βιάστηκα! :smt005 :-p
ΒιΑστηκες?? :shock:
Raped?? :shock:
"Sometimes questions are more powerful than answers,..."
User avatar
mpatsis
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1030
Joined: Mon Nov 03, 2008 8:18 pm
Academic status: MSc
Gender:
Location: Riding the train of thought!!!

Re: Παρατσούκλια..

Post by mpatsis » Thu Nov 17, 2011 5:24 pm

vasilaros69 wrote:
mpatsis wrote:Βιάστηκα! :smt005 :-p
ΒιΑστηκες?? :shock:
Raped?? :shock:
Όχι! Βιάστηκα από το βιαστικός. :-p Μην χάνεις ώρα από το Skyrim για να τρολάρεις στα ποστ μου Βασίλαρε...
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Βέβαια αν σκεφτείς ότι διαβάζω ταυτόχρονα από το βιβλίο της τεχνητής + papers + από άλλα 2 βιβλία και βλέπω και της Ελλάδος τα παιδιά ταυτόχρονα τότε ναι Βι[b]ά[/b]στηκα :lol:
I'm Starting With The Man In The Mirror. I'm Asking Him To Change His Ways...
Aueb's NLP Group!
Image
Image May the foss be with you!!!
User avatar
MoonShadow
Venus Former Team Member
Posts: 867
Joined: Sun Nov 21, 2010 7:28 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Παρατσούκλια..

Post by MoonShadow » Thu Nov 17, 2011 11:38 pm

[offtopic]
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[quote="chriskin"]δεν ηταν ιδιαιτερα κανονικη η ερωτηση σε αυτο που λες ομως : ετσι κι αλλιως δεν ρωταω πως γινεται να μην ειναι λατρης αλλα πως γινεται να τα μισει - ειναι παραλογο να πεις "μισω τα anime" οπως δεν βγαζει νοημα το "μισω τις ταινιες" η "μισω τη μουσικη" κτλ ----------- παω να δω gintama :-D :smt006[/quote] Tο hate έχει την έννοια του σιχαίνομαι κιολας.Απλά δεν τα γουστάρω και τόσο.Ατυχής σύγκριση με μουσική και ταινίες.Τα anime δεν είναι μια ΤΟΣΟ βαριά κατηγορία τέχνης(δεν τα μειώνω,το 60% των φίλων μου βλέπουν) όπως η μουσική και οι ταινίες.
[/offtopic]
Image
User avatar
X-ray
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 854
Joined: Tue Aug 29, 2006 2:09 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Contact:

Re: Παρατσούκλια..

Post by X-ray » Thu Jan 03, 2013 11:40 am

Ωραίο thread!

Το ξεθάβω για να εξηγήσω και το δικό μου username.

Όταν πήγαινα λύκειο είχα δει το πιο επικό όνειρο ever.

Ήμουν λέει σε ένα νησί διακοπές και οδηγούσα ένα αυτοκίνητο χωρίς ρόδες και χωρίς τζάμια (μόνο ένας μεταλικός σκελετός) μέσα σε ένα λειβάδι με στάχια.
Έφτασα στο ξενοδοχείο, άφησα τα πράγματα και βγήκα να κάνω μια βόλτα. Κατέληξα σε μια τεράστια καφετέρια - club, όπου ως διαμαγείας ήταν όλοι μου οι συμμαθητές, συμπεριλαμβανομένου και του κολλητού μου.

Όπως μιλάγαμε συνειδητοποιώ ότι λείπει το πορτοφόλι μου. Και πριν προλάβω να το καταλάβω βλέπω λίγο πιο πέρα ένα παιδί από το σχολείο που έκλεβε πράγματα όλη την ώρα.
Οπότε λέω στον φίλο μου: "Ο Τάδε το πήρε σίγουρα! Πάμε να τον πιάσουμε!"

Εκεί άρχισε ένα ανθρωποκυνηγητό! Το αστείο της υπόθεσης ήταν ότι έβλεπα τα χέρια μου μπροστά όπως έτρεχα κάπως περίεργα (κάπως σαν first person game)
Σε κάποια φάση βρεθήκαμε σε μια πλατεία με ένα λεωφορείο παρκαρισμένο μες τη μέση. Αυτός μπήκε μέσα στο λεωφορείο ενώ είδα τον φιλό μου να έρχεται από την απέναντι πλευρά. Του φονάζω: "Είναι μέσα στο λεωφορείο πιάστον!!"
Ο φίλος μου τρέχει, προσπερνάει το λεωφορείο, έρχεται σε μένα λαχανιασμένος και μου λέει: "Είναι μέσα στο λεωφορείο...."

Πριν προλάβω να πω έλεος φεύγει ο άλλος από το λεωφορείο και συνεχίζω το τρέξιμο.
Ξαφνικά βρισκόμαστε σε μια πόλη σαν την Νέα Υόρκη και τον κυνηγάω σε αυτά τα κλασσικά στενά με τους τοίχους δεξιά αριστερά.
Και τότε πέφτει ο ήλιος και όπως είναι κόκκινος ο ουρανός αρχίζει και παίζει το θέμα από τον Εξορκιστή και βγαίνει τίτλος ταινίας (New York Skylines) με μεγάλα άσπρα γράμματα.
Όπως τρέχουμε εμφανίζεται ένα ροντβάιλερ αλλά αγνοεί αυτόν και κυνηγάει εμένα για κάποιο λόγο.
Ξαφνικα βρίσκεται στην κλασική αδιέξοδο με το συρματόπλεγμα. Το πηδάει, πηδάω και εγω και του βάζω τρικλοποδιά και τον πιάνω!

Και τότε με ξυπνάει η μάνα μου να πάω σχολείο...

Και έτσι βγήκε το nick μου: DreamingSkylines
shrinked image
User avatar
Spongebobu
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 702
Joined: Mon Jul 02, 2012 6:54 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: In yo house

Re: Παρατσούκλια..

Post by Spongebobu » Thu Jan 03, 2013 3:43 pm


Link

Edit:
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Πάρτε αλλο ενα: [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=W0X0cmQAdSE[/youtube] Japan rules!!!
Every time you make a typo the errorists win.
Fabio 2 - 1 Funk
User avatar
ThOdOr1s
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 964
Joined: Thu Oct 25, 2012 5:17 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: 36.86588,25.51602

Re: Παρατσούκλια..

Post by ThOdOr1s » Sun Aug 18, 2013 12:16 am

Λοιπον γαματο thread, τωρα το ανακαλυψα...

Btw, απειρο respect στον stoupeace! Δεν εχω ξαναγελασει ετσι στο Venus!

Η αχρηστη πληροφορια της ημερας: Δεν με λενε Θεοδωρο η Θοδωρη, απλα ετσι με φωναζουν... Το πραγματικο μου ονομα ειναι αρκετα σπανιο και ιδιαιτερο για να το χρησμοποιω σαν username σε ολες τις σελιδες του κοσμου, αλλα δεν το κανω, για σπασιμο... :P

Το thodor1s εγινε το nickname μου ως εξης: Η πρωτη μου κοπελα (1η, 2α γυμνασιου?) με φωναζε Thodo, απο το Nickname μου στην Pokemon Pearl (ω ναι, παιζαμε pokemon μαζι... true love <3 ) Οποτε εγινε και το nickname μου σταδιακα και στην παρεα μου, και σε ο,τι videogame επαιζα τοτε, και αργοτερα... Μολις εφυγα απο το γυμνασιο, οι κολητοι μου το ειχαν ξεχασει, αλλα ειχε μεινει σε πολλα πραγματα... (συνηθως με την παραλαγη ThOdO, η Th0d0, κλασικες βλακειες του hi5 και του msn...) Το r1s ειναι αρκετα μεταγενεστερο μπορω να πω, σε φαση 3η λυκειου... Τα τετραδια της γενικης παιδιας εκεινη την περιοδο ηταν γεματα fluffy pikachu ζωγραφιες, καποιες εκ των οποιων ειχαν περιεργα ονοματα οπως goz8 η pl1ktros. Ενα απο αυτα το λεγανε r1sU. (η απολυτη βαρεμαρα ομως... πως εβγαλα αριστειο ενας θεος ξερει :smt016 ) Ε αυτο το σχεδιαζα πολυ σε χαρτι οποτε οταν επρεπε να φτιαξω avatar για το DeviantArt σε καποια φαση, εφτιαξα αυτο... και το εβγαλα R.1.S σκετο για να θυμιζει το ThOdOrIs οποε εγινε ThOdO - R.1.S και τελικα ThOdOr1s... Ε και τωρα εμεινε, ειναι username που το βρισκεις αρκετα ευκολα... Παρ ολα αυτα δεν εχει καμια σχεση ουτε με το πραγματικο μου ονομα ουτε με τo πραγματικο μου παρατσουκλι... :lol:



Image
Elementary OS
User avatar
moody
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1082
Joined: Sun Oct 16, 2011 11:38 am
Gender:

Re: Παρατσούκλια..

Post by moody » Sun Aug 18, 2013 7:15 pm

>Mfw when he wasn t thodoris all along
burger.png
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
modie is balanced ¯\_(ツ)_/¯
User avatar
Zifnab
Venus Former Team Member
Posts: 7581
Joined: Tue Nov 15, 2005 2:42 am
Academic status: MSc
Gender:
Location: Connecticut
Contact:

Re: Παρατσούκλια..

Post by Zifnab » Sun Aug 18, 2013 11:19 pm

Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[quote="ThOdOr1s"]Λοιπον γαματο thread, τωρα το ανακαλυψα... Btw, απειρο respect στον stoupeace! Δεν εχω ξαναγελασει ετσι στο Venus! Η αχρηστη πληροφορια της ημερας: Δεν με λενε Θεοδωρο η Θοδωρη, απλα ετσι με φωναζουν... Το πραγματικο μου ονομα ειναι αρκετα σπανιο και ιδιαιτερο για να το χρησμοποιω σαν username σε ολες τις σελιδες του κοσμου, αλλα δεν το κανω, για σπασιμο... :P Το thodor1s εγινε το nickname μου ως εξης: Η πρωτη μου κοπελα (1η, 2α γυμνασιου?) με φωναζε Thodo, απο το Nickname μου στην Pokemon Pearl (ω ναι, παιζαμε pokemon μαζι... true love <3 ) Οποτε εγινε και το nickname μου σταδιακα και στην παρεα μου, και σε ο,τι videogame επαιζα τοτε, και αργοτερα... Μολις εφυγα απο το γυμνασιο, οι κολητοι μου το ειχαν ξεχασει, αλλα ειχε μεινει σε πολλα πραγματα... (συνηθως με την παραλαγη ThOdO, η Th0d0, κλασικες βλακειες του hi5 και του msn...) Το r1s ειναι αρκετα μεταγενεστερο μπορω να πω, σε φαση 3η λυκειου... Τα τετραδια της γενικης παιδιας εκεινη την περιοδο ηταν γεματα fluffy pikachu ζωγραφιες, καποιες εκ των οποιων ειχαν περιεργα ονοματα οπως goz8 η pl1ktros. Ενα απο αυτα το λεγανε r1sU. (η απολυτη βαρεμαρα ομως... πως εβγαλα αριστειο ενας θεος ξερει :smt016 ) Ε αυτο το σχεδιαζα πολυ σε χαρτι οποτε οταν επρεπε να φτιαξω avatar για το DeviantArt σε καποια φαση, εφτιαξα αυτο... και το εβγαλα R.1.S σκετο για να θυμιζει το ThOdOrIs οποε εγινε ThOdO - R.1.S και τελικα ThOdOr1s... Ε και τωρα εμεινε, ειναι username που το βρισκεις αρκετα ευκολα... Παρ ολα αυτα δεν εχει καμια σχεση ουτε με το πραγματικο μου ονομα ουτε με τo πραγματικο μου παρατσουκλι... :lol: [img]http://fc00.deviantart.net/fs71/f/2012/160/6/b/profile_picture_by_thodor1s-d52u3g5.png[/img][/quote]
πραγματικά ποιός να το περίμενε :lol:
User avatar
stoupeace
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5372
Joined: Tue Aug 26, 2008 4:08 pm
Academic status: High school
Gender:

Re: Παρατσούκλια..

Post by stoupeace » Thu Nov 14, 2013 9:12 pm

X-ray wrote:Ωραίο thread!

Το ξεθάβω για να εξηγήσω και το δικό μου username.

Όταν πήγαινα λύκειο είχα δει το πιο επικό όνειρο ever.
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Ήμουν λέει σε ένα νησί διακοπές και οδηγούσα ένα αυτοκίνητο χωρίς ρόδες και χωρίς τζάμια (μόνο ένας μεταλικός σκελετός) μέσα σε ένα λειβάδι με στάχια. Έφτασα στο ξενοδοχείο, άφησα τα πράγματα και βγήκα να κάνω μια βόλτα. Κατέληξα σε μια τεράστια καφετέρια - club, όπου ως διαμαγείας ήταν όλοι μου οι συμμαθητές, συμπεριλαμβανομένου και του κολλητού μου. Όπως μιλάγαμε συνειδητοποιώ ότι λείπει το πορτοφόλι μου. Και πριν προλάβω να το καταλάβω βλέπω λίγο πιο πέρα ένα παιδί από το σχολείο που έκλεβε πράγματα όλη την ώρα. Οπότε λέω στον φίλο μου: "Ο Τάδε το πήρε σίγουρα! Πάμε να τον πιάσουμε!" Εκεί άρχισε ένα ανθρωποκυνηγητό! Το αστείο της υπόθεσης ήταν ότι έβλεπα τα χέρια μου μπροστά όπως έτρεχα κάπως περίεργα (κάπως σαν first person game) Σε κάποια φάση βρεθήκαμε σε μια πλατεία με ένα λεωφορείο παρκαρισμένο μες τη μέση. Αυτός μπήκε μέσα στο λεωφορείο ενώ είδα τον φιλό μου να έρχεται από την απέναντι πλευρά. Του φονάζω: "Είναι μέσα στο λεωφορείο πιάστον!!" Ο φίλος μου τρέχει, προσπερνάει το λεωφορείο, έρχεται σε μένα λαχανιασμένος και μου λέει: "Είναι μέσα στο λεωφορείο...." Πριν προλάβω να πω έλεος φεύγει ο άλλος από το λεωφορείο και συνεχίζω το τρέξιμο. Ξαφνικά βρισκόμαστε σε μια πόλη σαν την Νέα Υόρκη και τον κυνηγάω σε αυτά τα κλασσικά στενά με τους τοίχους δεξιά αριστερά. Και τότε πέφτει ο ήλιος και όπως είναι κόκκινος ο ουρανός αρχίζει και παίζει το θέμα από τον Εξορκιστή και βγαίνει τίτλος ταινίας (New York Skylines) με μεγάλα άσπρα γράμματα. Όπως τρέχουμε εμφανίζεται ένα ροντβάιλερ αλλά αγνοεί αυτόν και κυνηγάει εμένα για κάποιο λόγο. Ξαφνικα βρίσκεται στην κλασική αδιέξοδο με το συρματόπλεγμα. Το πηδάει, πηδάω και εγω και του βάζω τρικλοποδιά και τον πιάνω! Και τότε με ξυπνάει η μάνα μου να πάω σχολείο... Και έτσι βγήκε το nick μου: DreamingSkylines
Πως μου'χε ξεφύγει τέτοιο επικό ποστ? Αυτό το thread είναι το καλύτερο στην ιστορία του Πήνους.
Η καλύτερη μπάντα όλου του κόσμου: Sonata Antartika
Mpomp is building an army army. And I got my head back.
░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂ ____☻/︻╦╤─
Il███████████████████]. /▌
_◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.. . / \
User avatar
ThOdOr1s
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 964
Joined: Thu Oct 25, 2012 5:17 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: 36.86588,25.51602

Re: Παρατσούκλια..

Post by ThOdOr1s » Fri Nov 15, 2013 1:35 am

stoupeace wrote:Αυτό το thread είναι το καλύτερο στην ιστορία του Πήνους.
Ισχυει! We need moar! :smt020
Elementary OS
Post Reply

Return to “Άλλα ψυχαγωγικά θέματα”