Απορίες για παραγγελία μέσω ebay

Συζητήσεις σχετικά με θέματα που αφορούν το networking και ευρυζωνικές συνδέσεις, providers, τηλεφωνικά δίκτυα, δίκτυα κινητής κτλ.
Zifnab
Venus Former Team Member
Academic status: MSc

Απορίες για παραγγελία μέσω ebay

Postby Zifnab » Thu Jan 05, 2012 1:41 am

Ανοίγω αυτό το thread μιας και δεν βρήκα κάτι αντίστοιχο.

Έχω παραγγείλει ένα σετ ακουστικά από ebay.co.uk απεστάλησαν με Royal Mail Express στις 22 Δεκεμβρίου και ακόμα να τα πάρω - για το track number αναφέρει "Your item, posted on 22/12/11 with reference RJ791495965GB has been passed to the overseas postal service for delivery in GREECE." - πρέπει να ανησυχώ ή τα ΕΛΤΑ κάνανε πάλι το θαύμα τους όπως που μου έχουν στείλει 2 αποδεικτικά παραλαβής από τα 20 που περιμένω για τις αιτήσεις των πανεπιστημίων στις ΗΠΑ ...φοβάμαι μήπως εκλάπη το πακετάκι στα ΕΛΤΑ - δεν είναι και φτηνά :-( - έχετε παραγγείλει από ebay.co.uk - πόσο σας πήρε? Ευχαριστώ :)
bikk
Kilobyte level
Kilobyte level
Re: Απορίες για παραγγελία μέσω ebay

Postby bikk » Thu Jan 05, 2012 1:56 am

ειχα παραγγείλει εγω πριν 1-2 χρόνια μια οθόνη λαπτοπ αλλα μου ήρθε μέσω ups και σίγουρα δεν έκανε πάνω απο 1.5 βδομάδα να την πάρω στα χέρια μου και είχε έρθει η ups αρκετες φορές σπίτι μου χωρις να με βρει,τωρα για τα ελτα (ειναι και οι γιορτές στη μέση τωρα) ένα φακελο για εσωτερικο και κάνουν 1 βδομαδα να τον στείλουν τουλάχιστον οπότε περίμενε η παρε τους κανένα τηλέφωνο :)
Most of you are familiar with the virtues of a programmer. There are three, of course: laziness, impatience, and hubris.
zweistein
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level

Re: Απορίες για παραγγελία μέσω ebay

Postby zweistein » Fri Jan 13, 2012 4:08 pm

μου έχει τύχει να έχω καθυστερήσεις σε πακέτα, αλλα όχι πάνω από 3 βδομάδες όταν μιλάμε για αγγλία.
τσέκαρε όμως που είναι ο τύπος που προμηθεύει το προϊόν... μου έχει τύχει να βρω κάτι από το αγγλικό amazon και η αποστολή μου έγινε originally από αμερική..
Image

Return to “Δίκτυα υπολογιστών - Internet”