Ιδιωτικό απόρρητο στις Επικοινωνίες

Συζητήσεις σχετικά με θέματα που αφορούν το networking και ευρυζωνικές συνδέσεις, providers, τηλεφωνικά δίκτυα, δίκτυα κινητής κτλ.
User avatar
Paralias
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1346
Joined: Mon May 24, 2004 11:30 am
Academic status: Alumnus/a
Location: Αθήνα

Post by Paralias » Mon Nov 29, 2004 3:22 am

Και ο κλέφτης ξέρει το κινητό σου;Σπίτι δε θα πάρει για να δει ότι είσαι μέσα;
User avatar
semis19
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1607
Joined: Sat May 01, 2004 12:10 am
Location: Άνω Γλυφάδα - Αθήνα
Contact:

Post by semis19 » Mon Nov 29, 2004 3:29 am

Πάντως παιδιά έχετε αρχίσει να σκέφτεστε σενάρια τρελλά :razz: !!! Προσωπικά, δεν υπάρχουν πολλοί να μη πω ελάχιστοι που μου τηλεφωνούν με απόκρυψη ... και όποτε το κάνουν είναι αναγκασμένοι πχ καρτοτηλέφωνα! :)
"Make way for the bad guy.", Al Pacino, Playing Tony Montana in Scarface
"Elementary, my dear Watson.",The adventures of Sherlock Holmes
"A boy's best friend is his mother.", Antony Perkins, Psycho
"P.M.P. Fight Hey, Juohmaru, you are a fighter of hope, P.M.P. Fight Put your love into machines ..." - Plawres SanShiro
User avatar
Paralias
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1346
Joined: Mon May 24, 2004 11:30 am
Academic status: Alumnus/a
Location: Αθήνα

Post by Paralias » Mon Nov 29, 2004 3:36 am

Μ'αρέσει πάντως που και στις 3:30 το πρωί αυτό το forum έχει "ζωή".Δυστυχώς όμως επιδή το δικό μου το κινητό χτυπάει κάποιες φορές και μου το κλείνουν στα μούτρα πολύ θα ήθελα να ξέρω ποιος παίρνει.Και εκτός αυτού πέρσι μία φίλη μου την έπαιρνε τηλ ένας και της έλεγε:"Σε παρακολουθώ" και "Ξέρω τις κινήσεις σου και που πας και τι κάνεις και να προσέχεις γιατί θα σου κάνω κακό και τέτοια".Ε δε χρειαζόταν να ξέρει ποιος την παίρνει;;;
User avatar
semis19
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1607
Joined: Sat May 01, 2004 12:10 am
Location: Άνω Γλυφάδα - Αθήνα
Contact:

Post by semis19 » Mon Nov 29, 2004 3:51 am

Paralias wrote:Μ'αρέσει πάντως που και στις 3:30 το πρωί αυτό το forum έχει "ζωή".
Αυτό για μένα είναι και η ομορφιά του ... έχω γράψει και στις 5 και στις 6 το πρωί! :shock: (η πλάκα είναι ότι αύριο θα ξυπνήσω στις 8! :shock: :shock: )
Paralias wrote:Δυστυχώς όμως επιδή το δικό μου το κινητό χτυπάει κάποιες φορές και μου το κλείνουν στα μούτρα πολύ θα ήθελα να ξέρω ποιος παίρνει.Και εκτός αυτού πέρσι μία φίλη μου την έπαιρνε τηλ ένας και της έλεγε:"Σε παρακολουθώ" και "Ξέρω τις κινήσεις σου και που πας και τι κάνεις και να προσέχεις γιατί θα σου κάνω κακό και τέτοια".Ε δε χρειαζόταν να ξέρει ποιος την παίρνει;;;
Ρε συ Paralias αν είναι να γίνει η ζημιά θα γίνει ... έστω και να μπορείς να δεις το νούμερο αυτού τυπά (-> τυπά; αυτού του μ@λ@κ@ είναι σωστή έκφραση!) που είναι με απόκρυψη ... Τι να το κάνεις αν είναι bfree; Τι να το κάνεις αν είναι από περίπτερο / καρτοτηλέφωνο και δε ξέρω εγώ τι άλλο;!! ;-)
"Make way for the bad guy.", Al Pacino, Playing Tony Montana in Scarface
"Elementary, my dear Watson.",The adventures of Sherlock Holmes
"A boy's best friend is his mother.", Antony Perkins, Psycho
"P.M.P. Fight Hey, Juohmaru, you are a fighter of hope, P.M.P. Fight Put your love into machines ..." - Plawres SanShiro
User avatar
Paralias
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1346
Joined: Mon May 24, 2004 11:30 am
Academic status: Alumnus/a
Location: Αθήνα

Post by Paralias » Mon Nov 29, 2004 4:08 am

semis19 wrote:
Paralias wrote:Μ'αρέσει πάντως που και στις 3:30 το πρωί αυτό το forum έχει "ζωή".
Αυτό για μένα είναι και η ομορφιά του ... έχω γράψει και στις 5 και στις 6 το πρωί! :shock: (η πλάκα είναι ότι αύριο θα ξυπνήσω στις 8! :shock: :shock: )
Μου φαίνεται και'γω βαδίζω στα χνάρια σου... Μόνο που εγώ (αύριο τουλάχιστον) θα ξυπνήσω στις 10 :razz:
semis19 wrote:
Paralias wrote:Δυστυχώς όμως επιδή το δικό μου το κινητό χτυπάει κάποιες φορές και μου το κλείνουν στα μούτρα πολύ θα ήθελα να ξέρω ποιος παίρνει.Και εκτός αυτού πέρσι μία φίλη μου την έπαιρνε τηλ ένας και της έλεγε:"Σε παρακολουθώ" και "Ξέρω τις κινήσεις σου και που πας και τι κάνεις και να προσέχεις γιατί θα σου κάνω κακό και τέτοια".Ε δε χρειαζόταν να ξέρει ποιος την παίρνει;;;
Ρε συ Paralias αν είναι να γίνει η ζημιά θα γίνει ... έστω και να μπορείς να δεις το νούμερο αυτού τυπά (-> τυπά; αυτού του μ@λ@κ@ είναι σωστή έκφραση!) που είναι με απόκρυψη ... Τι να το κάνεις αν είναι bfree; Τι να το κάνεις αν είναι από περίπτερο / καρτοτηλέφωνο και δε ξέρω εγώ τι άλλο;!! ;-)

Σ'αυτό έχεις δίκιο,αλλά ποντάρεις στο να παίρνει από σταθερό ή δικό του κινητό που να μπορείς να βρεις τα στοιχεία του.Σε κάθε περίπτωση όμως καλό θα ήταν... Επίσης αυτός την έπαιρνε τηλ κάτι φορές και τις έλεγε "Σε βλέπω τώρα,είσαι μ'αυτούς και μ'αυτούς" και όντως ήταν έτσι,άρα έπαιρνε από κινητό.Το θέμα είναι (αν έσπαγε η απόκρυψη) να είχε δώσει τα στοιχεία του στην εταιρεία.
User avatar
semis19
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1607
Joined: Sat May 01, 2004 12:10 am
Location: Άνω Γλυφάδα - Αθήνα
Contact:

Post by semis19 » Mon Nov 29, 2004 2:57 pm

Paralias wrote:Σ'αυτό έχεις δίκιο,αλλά ποντάρεις στο να παίρνει από σταθερό ή δικό του κινητό που να μπορείς να βρεις τα στοιχεία του.Σε κάθε περίπτωση όμως καλό θα ήταν... Επίσης αυτός την έπαιρνε τηλ κάτι φορές και τις έλεγε "Σε βλέπω τώρα,είσαι μ'αυτούς και μ'αυτούς" και όντως ήταν έτσι,άρα έπαιρνε από κινητό.Το θέμα είναι (αν έσπαγε η απόκρυψη) να είχε δώσει τα στοιχεία του στην εταιρεία.
Συγγνώμη, που ρωτώ εν τέλει τι έγινε με αυτόν το ψυχανώμαλο; Με έβαλλες σε αγωνία ...
υγ: Paralias με πήρε ο ύπνος σήμερα και ξύπνησα 1! Άσε άργησα και στη δουλειά!
"Make way for the bad guy.", Al Pacino, Playing Tony Montana in Scarface
"Elementary, my dear Watson.",The adventures of Sherlock Holmes
"A boy's best friend is his mother.", Antony Perkins, Psycho
"P.M.P. Fight Hey, Juohmaru, you are a fighter of hope, P.M.P. Fight Put your love into machines ..." - Plawres SanShiro
User avatar
lumenintervalum
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2377
Joined: Thu May 06, 2004 7:06 pm
Location: somewhere far beyond..
Contact:

Post by lumenintervalum » Mon Nov 29, 2004 3:42 pm

xa!εγώ ήρθα στην ώρα μου!!
Καλά μήπως ήταν κανένας που ήθελε μόνο να της κάνει πόλεμο νεύρων??τη φωνή δεν την ήξερε??
We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain
I hope you don't understand
_______________________
scraps& photo gallery στο deviantart- last update 25/08/06
User avatar
Paralias
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1346
Joined: Mon May 24, 2004 11:30 am
Academic status: Alumnus/a
Location: Αθήνα

Post by Paralias » Mon Nov 29, 2004 4:54 pm

Όχι,δεν την ήξερε τη φωνή του.Ακουγόταν μεγάλος.Τελικά το είπε αυτή η κοπέλα στον πατέρα της και μετά σήκωνε αυτόε το τηλ.Βέβαια δε σταμάτησε,αλλά την "έχασε" την κοπέλα επειδή πέρασε Θεσσαλονίκη και έφυγε από Ναύπλιο.Έτσι μετά από αρκετό καιρό μάλλον βαρέθηκε και σταμάτησε.Ε ρε,ανώμαλοι που κυκλοφορούν...
Εγώ semis19 κοιμήθηκα 6:30 και ξύπνησα 11:30.Καλά δεν είναι; :roll:
User avatar
semis19
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1607
Joined: Sat May 01, 2004 12:10 am
Location: Άνω Γλυφάδα - Αθήνα
Contact:

Post by semis19 » Mon Nov 29, 2004 4:58 pm

Paralias wrote:Όχι,δεν την ήξερε τη φωνή του.Ακουγόταν μεγάλος.Τελικά το είπε αυτή η κοπέλα στον πατέρα της και μετά σήκωνε αυτόε το τηλ.Βέβαια δε σταμάτησε,αλλά την "έχασε" την κοπέλα επειδή πέρασε Θεσσαλονίκη και έφυγε από Ναύπλιο.Έτσι μετά από αρκετό καιρό μάλλον βαρέθηκε και σταμάτησε.Ε ρε,ανώμαλοι που κυκλοφορούν...
Εγώ semis19 κοιμήθηκα 6:30 και ξύπνησα 11:30.Καλά δεν είναι; :roll:
Αυτό paralias ξαναπέστο ... πολλοί ανώμαλοι κυκλοφορούν σήμερα ... Ευτυχώς για την κοπέλα που δεν έγινε τπτ! Λίγο κοιμήθηκες paralias ... εγώ κοιμήθηκα 3 η ώρα τα ξημερώματα της Παρασκευής και ξύπνησα για την ιστορία 17:10 το Σάββατο ... :shock: :shock: Υπάρχει κάποιος να καταρρίψει αυτό το ρεκόρ; :-D :-D
υγ: αρκετά off topic βγήκαμε ώρα να ξαναρθούμε στα ίσα μας!
"Make way for the bad guy.", Al Pacino, Playing Tony Montana in Scarface
"Elementary, my dear Watson.",The adventures of Sherlock Holmes
"A boy's best friend is his mother.", Antony Perkins, Psycho
"P.M.P. Fight Hey, Juohmaru, you are a fighter of hope, P.M.P. Fight Put your love into machines ..." - Plawres SanShiro
Post Reply

Return to “Δίκτυα υπολογιστών - Internet”