Windows Tips

Συζητήσεις σχετικά με θέματα που αφορούν λειτουργικά συστήματα (Linux, *BSD, MacOS, Windows, κτλ.) .
User avatar
Crab
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 755
Joined: Mon Mar 26, 2007 7:03 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: highway 163

Post by Crab » Sun Apr 22, 2007 12:31 pm

adam98 wrote:Αυτην την βλακεια την εκανα και εγω οταν πήγα να φτιάξω το κολπάκι αυτό.Το λάθος είναι ότι πρέπει να το βάλεις στο folder και όχι σε folder συστήματος (ή καπως έτσι). Για να μην σκας πως θα το φτιαξεις κανε μια επαναφορα συστήματος μια μέρα πριν και θα λυθεί το πρόβλημα.Έπειτα κάνε ακριβώς αυτά που λένε οι οδηγίες. Να φροντήσεις εκεί που θα βάλεις το command prompt να υπάρχει το open σαν default επιλογή
Πράγματι το πρόβλημα δημιουργείται εάν βάλεις το command prompt στο file folder.
Τέσπα,έκανα επαναφορά κι όλα ok....
User avatar
adam98
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1078
Joined: Tue May 02, 2006 2:58 pm

Post by adam98 » Sun Apr 22, 2007 12:43 pm

Πάντως αν δεν βαρίεσαι κάτσε και φτίαξε το κολπάκι γιατί είναι πραγματικά πολύ χρήσιμο ειδικά όταν κάνεις εργασίες. Ειδικά τώρα που ξέρεις που έκανες λάθος θα το κάνεις γρήγορα
H δύναμη της εξαπάτησης και της καταστροφής μπορεί να γοητεύσει μόνο μέτριους και αδύναμους
Τhe lessons we learn from pain are the ones that make us the strongest
User avatar
Luke
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1388
Joined: Wed Aug 09, 2006 11:19 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Post by Luke » Sun Aug 05, 2007 1:59 pm

Επειδή το έκανα κι εγώ το λάθος, παρ' όλο που παλιότερα το είχα κάνει σωστά, βρήκα αυτή τη λύση για οποιονδήποτε έχει πρόβλημα και δε θέλει να κάνει επαναφορά, επεμβαίνοντας στην registry.
Είμαι ένας μοναχικός cowboy...
Post Reply

Return to “Λειτουργικά συστήματα”