Privacy center~windows

Συζητήσεις σχετικά με θέματα που αφορούν λειτουργικά συστήματα (Linux, *BSD, MacOS, Windows, κτλ.) .
Post Reply
User avatar
campbell's
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 459
Joined: Wed Oct 07, 2009 11:40 am
Academic status: Alumnus/a

Privacy center~windows

Post by campbell's » Sun Dec 27, 2009 11:31 am

παίδες έχω μεγάλο πρόβλημα(όχι άμεσα εγώ,δεν πρόκειται για δικό μου υπολογιστή!thx God!)
ανοίγω τον Υ κ το μόνο που μου εμφανίζει είναι το παράθυρο Privacy Center που με ενημερώνει ότι υπάρχουν καμιά 100++ μολυσμένα αρχεία,cookies κτλ. δεν μπορώ να τα διαγράψω γιατί έχει λήξει το antivirus κ ζητά update αλλά δεν γίνεται γιατί δεν μπορώ να συνδεθώ.με ctrl+alt+del ανοίγω task manager,μπαίνω στον δίσκο(από όπου έσβησα ό,τι είχε κ δεν είχε) αλλά μετά τι? τα windows είναι ελληνικά κ όταν ανοίγει αν πατήσω F8 για να μπω στο τα γράμματα βγαίνουν κινέζικα κ δεν μπορώ να κάνω τίποτα.έχετε καμία ιδέα τι να κάνω?
(αν έπρεπε να γράψω σε άλλο κατάλογο,μην μ ε βρίσετε!σκεφτείτε το πνεύμα των Χmas!!) :santa:
Last edited by Loner on Sun Dec 27, 2009 11:42 am, edited 1 time in total.
Reason: santa emoticon :)
Αν δεν μπορείς να βοηθήσεις,ενόχλησε.Το σημαντικό είναι να συμμετέχεις.
User avatar
stoupeace
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5372
Joined: Tue Aug 26, 2008 4:08 pm
Academic status: High school
Gender:

Re: Privacy center~windows

Post by stoupeace » Sun Dec 27, 2009 1:47 pm

back up + format. Η σκέτο format.

H Κaspersky Antivirus. Αλλα θα εχει γινει ηδη η μεγαλη ζημια οποτε format λεω εγω.
Η καλύτερη μπάντα όλου του κόσμου: Sonata Antartika
Mpomp is building an army army. And I got my head back.
░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂ ____☻/︻╦╤─
Il███████████████████]. /▌
_◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.. . / \
User avatar
cypher
Venus Former Team Member
Posts: 6207
Joined: Mon Sep 29, 2008 9:12 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Privacy center~windows

Post by cypher » Sun Dec 27, 2009 2:11 pm

Θα συμφωνησω για το φορματ. :-p Εχουν ηδη σβηστει πολλα αρχεια για να παιδευεσαι να τα επαναφερεις. Εναλλακτικα μπορεις να ακολουθησεις αυτα
και αφου σβησεις ιους κτλ να κανεις ενα repair της εγκαταστασης και να ελπιζεις οτι ολα φτιαχτηκαν αλλα το ολικο σβησιμο και επανεγκατασταση ειναι πιο ευκολα. :-p
ImageImageImageImageImageImageImage
User avatar
campbell's
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 459
Joined: Wed Oct 07, 2009 11:40 am
Academic status: Alumnus/a

Re: Privacy center~windows

Post by campbell's » Sun Dec 27, 2009 2:30 pm

Stoupeace wrote:back up + format. Η σκέτο format.

H Κaspersky Antivirus. Αλλα θα εχει γινει ηδη η μεγαλη ζημια οποτε format λεω εγω.
cypher wrote:Θα συμφωνησω για το φορματ. :-p Εχουν ηδη σβηστει πολλα αρχεια για να παιδευεσαι να τα επαναφερεις. Εναλλακτικα μπορεις να ακολουθησεις αυτα
και αφου σβησεις ιους κτλ να κανεις ενα repair της εγκαταστασης και να ελπιζεις οτι ολα φτιαχτηκαν αλλα το ολικο σβησιμο και επανεγκατασταση ειναι πιο ευκολα. :-p
πολύ χαίρομαι!κ εγώ το format σκεφτόμουν.(κ χωρίς back up μάλιστα,γιατί οι μαλ***ς πληρώνονται!)thx dudes!
πρέπει να προσέξω κάτι στο format δεδομένης της κατάστασης?
Αν δεν μπορείς να βοηθήσεις,ενόχλησε.Το σημαντικό είναι να συμμετέχεις.
User avatar
stoupeace
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5372
Joined: Tue Aug 26, 2008 4:08 pm
Academic status: High school
Gender:

Re: Privacy center~windows

Post by stoupeace » Sun Dec 27, 2009 2:38 pm

campbell's wrote: πολύ χαίρομαι!κ εγώ το format σκεφτόμουν.(κ χωρίς back up μάλιστα,γιατί οι μαλ***ς πληρώνονται!)thx dudes!
πρέπει να προσέξω κάτι στο format δεδομένης της κατάστασης?
Αν υπαρχουνε partitions κοιτα να κανεις το setup στο partition που ηδη υπαρχουν τα windows. Η ακόμα καλύτερα, αν κανεις backup, κανε απο την αρχη τα partitions.

Αυτα μου'ρχονται τωρα, ο cypha θα ξερει περισσοτερα αν χρειαζεται να προσεξεις κατι...
Η καλύτερη μπάντα όλου του κόσμου: Sonata Antartika
Mpomp is building an army army. And I got my head back.
░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂ ____☻/︻╦╤─
Il███████████████████]. /▌
_◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.. . / \
User avatar
cypher
Venus Former Team Member
Posts: 6207
Joined: Mon Sep 29, 2008 9:12 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Privacy center~windows

Post by cypher » Sun Dec 27, 2009 2:44 pm

To κυριο ισως ειναι να φορμαρεις ολα τα αλλα partitions αν δεν θες να ασχοληθεις εξονυχιστικα και να τα σκαναρεις με ενα bootable cdακι για να τα καθαρισεις εξ'ολοκληρου απο ιους χωρις να χασεις data. Επισης αν βρεις τιποτα autorun.inf αρχεια (που συνηθως ειναι κρυφα) στο directory του καθε δισκου σβηστα. Μετα λογικα προχωρας σε φορματ κανονικα οπως θα προχωραγες και σε ενα νεο pc. Και την επομενη φορα μην κατεβαζεις κατι αν δεν ξερεις ακριβως τι ειναι. :-p
ImageImageImageImageImageImageImage
User avatar
campbell's
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 459
Joined: Wed Oct 07, 2009 11:40 am
Academic status: Alumnus/a

Re: Privacy center~windows

Post by campbell's » Sun Dec 27, 2009 2:51 pm

cypher wrote:To κυριο ισως ειναι να φορμαρεις ολα τα αλλα partitions αν δεν θες να ασχοληθεις εξονυχιστικα και να τα σκαναρεις με ενα bootable cdακι για να τα καθαρισεις εξ'ολοκληρου απο ιους χωρις να χασεις data. Επισης αν βρεις τιποτα autorun.inf αρχεια (που συνηθως ειναι κρυφα) στο directory του καθε δισκου σβηστα. Μετα λογικα προχωρας σε φορματ κανονικα οπως θα προχωραγες και σε ενα νεο pc. Και την επομενη φορα μην κατεβαζεις κατι αν δεν ξερεις ακριβως τι ειναι. :-p
δεν με ενδιαφέρουν τα data(ας τα χάσει για να καταλάβει να μην πατάει "αποδοχή" σε ΟΛΑ)
έχω τα ΧΡ(greek δυστυχώς) σε cd.όταν bootάρει,θα εμφανίζεται black screen όπως αν ήταν ένα καινούριο pc?
σκέφτομαι ότι μπορεί να μου βγάζει περίεργα γράμματα όπως τώρα.
Αν δεν μπορείς να βοηθήσεις,ενόχλησε.Το σημαντικό είναι να συμμετέχεις.
User avatar
stoupeace
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5372
Joined: Tue Aug 26, 2008 4:08 pm
Academic status: High school
Gender:

Re: Privacy center~windows

Post by stoupeace » Sun Dec 27, 2009 3:00 pm

campbell's wrote: δεν με ενδιαφέρουν τα data(ας τα χάσει για να καταλάβει να μην πατάει "αποδοχή" σε ΟΛΑ)
έχω τα ΧΡ(greek δυστυχώς) σε cd.όταν bootάρει,θα εμφανίζεται black screen όπως αν ήταν ένα καινούριο pc?
σκέφτομαι ότι μπορεί να μου βγάζει περίεργα γράμματα όπως τώρα.
Mπορεις να κατεβασεις τα αγγλικα απο το msdnaa. Και xp, και vista και 7 και ο,τι θες :smt004
Η καλύτερη μπάντα όλου του κόσμου: Sonata Antartika
Mpomp is building an army army. And I got my head back.
░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂ ____☻/︻╦╤─
Il███████████████████]. /▌
_◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.. . / \
User avatar
campbell's
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 459
Joined: Wed Oct 07, 2009 11:40 am
Academic status: Alumnus/a

Re: Privacy center~windows

Post by campbell's » Sun Dec 27, 2009 6:17 pm

Stoupeace wrote:
campbell's wrote: δεν με ενδιαφέρουν τα data(ας τα χάσει για να καταλάβει να μην πατάει "αποδοχή" σε ΟΛΑ)
έχω τα ΧΡ(greek δυστυχώς) σε cd.όταν bootάρει,θα εμφανίζεται black screen όπως αν ήταν ένα καινούριο pc?
σκέφτομαι ότι μπορεί να μου βγάζει περίεργα γράμματα όπως τώρα.
Mπορεις να κατεβασεις τα αγγλικα απο το msdnaa. Και xp, και vista και 7 και ο,τι θες :smt004
ωραία!thx θα το κάνω αύριο κ αν έχω προβλήματα,θα επανέλθω.
κάτι άσχετο.αν εγκαταστήσω λογισμικό από το msdnaa στο δικό μου pc,θα μπορώ μετά να εγκαταστήσω κ στου αδερφού μου?
Αν δεν μπορείς να βοηθήσεις,ενόχλησε.Το σημαντικό είναι να συμμετέχεις.
User avatar
cypher
Venus Former Team Member
Posts: 6207
Joined: Mon Sep 29, 2008 9:12 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Privacy center~windows

Post by cypher » Sun Dec 27, 2009 11:48 pm

campbell's wrote: κάτι άσχετο.αν εγκαταστήσω λογισμικό από το msdnaa στο δικό μου pc,θα μπορώ μετά να εγκαταστήσω κ στου αδερφού μου?
Αν ειναι λειτουργικο τοτε αν δεν κανω λαθος χρειαζεσαι ξεχωριστη αδεια. Εκτος αν κανεις την επιβεβαιωση μεσω τηλεφωνου αλλα και παλι δεν ειμαι σιγουρος αν θα κανει κανονικα update.
ImageImageImageImageImageImageImage
Post Reply

Return to “Λειτουργικά συστήματα”