White Noise και EVP

Εδώ μπαίνουν θέματα σχετικά με την "έβδομη" τέχνη.
Post Reply
User avatar
AnINffected
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1935
Joined: Fri Jul 30, 2004 7:12 am
Location: There and Back Again

White Noise και EVP

Post by AnINffected » Sun Apr 03, 2005 4:47 am

Η ταινία τρόμου White Noise (Λευκός Θόρυβος) είχε αρκετές πετυχημένες σκηνές αλλά μου άφησε κενά το σενάριο.Δε ξέρω αν φταίω εγώ ή το έκαναν επίτηδες.Πάντως το τελικό αποτέλεσμα με ικανοποίησε αρκετά.

Για όσους είδαν την ταινία...
http://aaevp.com/

Κουφό;έριξα τελείως για πλάκα ενα "EVP" στη μηχανή αναζήτησης και μου έβγαλε ένα σωρό αποτελέσματα!
Άσχετα από το αν πιστεύετε σε αυτά πιστεύω πως αξίζει να κοιτάξετε το site, ειδικά αν είδατε την ταινία!
The Analytical Engine has no pretensions to originate anything. It can do whatever we know how to order it to perform (...)
Ada Lovelace


Θέλω και εγώ να παίξω D&D λέμε!!! :-( :-(
User avatar
Major
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 236
Joined: Fri Jul 23, 2004 3:13 pm
Location: Καναπές exclucively

Post by Major » Mon Apr 04, 2005 6:11 pm

έχω ακούσει αρκετά καλά λόγια για την ταινία αυτή και μάλλον θα την τιμήσω με μία επίσκεψη...
"Mess with the best die like the rest" - Major
User avatar
semis19
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1607
Joined: Sat May 01, 2004 12:10 am
Location: Άνω Γλυφάδα - Αθήνα
Contact:

Post by semis19 » Mon Apr 04, 2005 6:37 pm

Major wrote:έχω ακούσει αρκετά καλά λόγια για την ταινία αυτή και μάλλον θα την τιμήσω με μία επίσκεψη...
Εμένα πολύ σε χρονολογικές σειρές μου κάνει πάλι!!! :-D :-D :-D :-D
"Make way for the bad guy.", Al Pacino, Playing Tony Montana in Scarface
"Elementary, my dear Watson.",The adventures of Sherlock Holmes
"A boy's best friend is his mother.", Antony Perkins, Psycho
"P.M.P. Fight Hey, Juohmaru, you are a fighter of hope, P.M.P. Fight Put your love into machines ..." - Plawres SanShiro
User avatar
Major
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 236
Joined: Fri Jul 23, 2004 3:13 pm
Location: Καναπές exclucively

Post by Major » Mon Apr 04, 2005 9:37 pm

Μ΄αρέσει που αποκαλύπτεις τα υψηλά κριτήρια με τα οποία διαλέγουμε τα μαθήματα!!! :smt025
"Mess with the best die like the rest" - Major
User avatar
semis19
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1607
Joined: Sat May 01, 2004 12:10 am
Location: Άνω Γλυφάδα - Αθήνα
Contact:

Post by semis19 » Mon Apr 04, 2005 10:34 pm

Major wrote:Μ΄αρέσει που αποκαλύπτεις τα υψηλά κριτήρια με τα οποία διαλέγουμε τα μαθήματα!!! :smt025
Και τι δε θα έδινα να είχαμε άλλη μια Δημέλη ... :smt004
Κάτι το εκτιμάς δυστυχώς όταν το χάνεις! :smt022
"Make way for the bad guy.", Al Pacino, Playing Tony Montana in Scarface
"Elementary, my dear Watson.",The adventures of Sherlock Holmes
"A boy's best friend is his mother.", Antony Perkins, Psycho
"P.M.P. Fight Hey, Juohmaru, you are a fighter of hope, P.M.P. Fight Put your love into machines ..." - Plawres SanShiro
User avatar
Major
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 236
Joined: Fri Jul 23, 2004 3:13 pm
Location: Καναπές exclucively

Post by Major » Tue Apr 05, 2005 2:38 pm

Έλα έχουμε και το διεθνές και εξαγωγικό μαρκετινγκ. αλλά ας το σταματήσουμε γιατί @@@@με το θέμα.Επιστροφή στην ταινία
"Mess with the best die like the rest" - Major
User avatar
AmmarkoV
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2838
Joined: Thu Nov 04, 2004 2:55 pm
Gender:
Location: Reloaded @ Santa Friday
Contact:

Post by AmmarkoV » Tue Apr 05, 2005 3:05 pm

Εγώ είδα προχθές το SAW ..
Πολύ βάρβαρη ταινία,κανονικό thriller (Όχι jeepers creepers και μ@#@$%*^)
Πανέξυπνη , με απίστευτες ανατροπές ,και ταυτιζεσαι πολύ με τους ήρωες ,αφού βγήκα από το cinema και ήθελα να σπάσω κάτι από τα νεύρα μου.. :roll:
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
I would love to change the world, but they won't give me the source code. Οι καθηγητές πληρώνονται από το δημόσιο αρα από όλους τους Έλληνες για να κάνουν τα μαθήματα. Όλοι οι Έλληνες θα έπρεπε να μπορούν να δουν τα μαθήματα τα οποία πληρώνουν! Tο πνευματικό έργο που επιτελείται με τα χρήματα του δημοσίου ΔΕΝ είναι μόνο δικό σας Όποιος δεν δίνει πανελλήνιες έχει δικαίωμα στην γνώση που πληρώνει [url=http://ammar.gr/gddg]gddg blog[/url]
Image
User avatar
Major
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 236
Joined: Fri Jul 23, 2004 3:13 pm
Location: Καναπές exclucively

Post by Major » Tue Apr 05, 2005 5:55 pm

Γειά σου ρε AmmarkoV πες τα.ταινιάρα έτσι?Πολύ ωραία ταινία.Τώρα το Jeepers Creepers τι το ανέφερες??Συμφωνώ αρκετά βάρβαρο αν και προς το τέλος ηρέμησε κάπως η ένταση και με χάλασε.αν συνέχιζε όπως στην αρχή θα ήταν all time classic στο είδος της.

Υ.Γ. Η σκηνή που μία κοπέλα-παλαιό θύμα του δολοφόνου προσπαθούσε να ελευθερωθεί από το κράνος-σαγονοθραύστη που της είχε κλειδώσει στο κεφάλι ήταν το κάτι άλλο στο τομέα τρόμος
"Mess with the best die like the rest" - Major
User avatar
semika
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 998
Joined: Sat May 01, 2004 2:21 pm
Location: Αθήνα - Β.Π.

Post by semika » Tue Apr 05, 2005 11:27 pm

Παιδιά το "The Grudge" το είδε κανείς? Μεγάλη μούφα.... ΤΟ λέω για να προλάβω τα άδικα 7€ στο cinema...
User avatar
AmmarkoV
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2838
Joined: Thu Nov 04, 2004 2:55 pm
Gender:
Location: Reloaded @ Santa Friday
Contact:

Post by AmmarkoV » Wed Apr 06, 2005 12:02 am

Major wrote:Υ.Γ. Η σκηνή που μία κοπέλα-παλαιό θύμα του δολοφόνου προσπαθούσε να ελευθερωθεί από το κράνος-σαγονοθραύστη που της είχε κλειδώσει στο κεφάλι ήταν το κάτι άλλο στο τομέα τρόμος
Γιατί η σκηνή που ο δολοφόνος παραμονεύει τον γιατρό στο parking , η κούκλα που την διαλύει το παλικάρι στο διαμέρισμα του ..
Και τι α*$&#@ ο κακός , ακόμα δεν μπορώ να το χονέψω.. :evil: :evil: :evil:
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
I would love to change the world, but they won't give me the source code. Οι καθηγητές πληρώνονται από το δημόσιο αρα από όλους τους Έλληνες για να κάνουν τα μαθήματα. Όλοι οι Έλληνες θα έπρεπε να μπορούν να δουν τα μαθήματα τα οποία πληρώνουν! Tο πνευματικό έργο που επιτελείται με τα χρήματα του δημοσίου ΔΕΝ είναι μόνο δικό σας Όποιος δεν δίνει πανελλήνιες έχει δικαίωμα στην γνώση που πληρώνει [url=http://ammar.gr/gddg]gddg blog[/url]
Image
User avatar
AnINffected
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1935
Joined: Fri Jul 30, 2004 7:12 am
Location: There and Back Again

Post by AnINffected » Wed Apr 06, 2005 2:36 am

Παιδιά το "The Grudge" το είδε κανείς? Μεγάλη μούφα.... ΤΟ λέω για να προλάβω τα άδικα 7€ στο cinema...
Το αμερικάνικο Yu-on είναι ε;
Semika σ'αρέσουν οι τρόμου;
The Analytical Engine has no pretensions to originate anything. It can do whatever we know how to order it to perform (...)
Ada Lovelace


Θέλω και εγώ να παίξω D&D λέμε!!! :-( :-(
User avatar
Major
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 236
Joined: Fri Jul 23, 2004 3:13 pm
Location: Καναπές exclucively

Post by Major » Wed Apr 06, 2005 12:57 pm

Παιδιά το αμερικάνικο the grudge δε το έχω δει.έχω δει όμως το γιαπωνέζικο ju-on που είναι και η original έκδοση.Αν σε κάποιον αρέσουν τέτοιες γιαπωνέζικες ταινίες τότε το ju-on είναι must.

Y.Γ. AmmarkoV και η σκηνή που είναι ο φωτογράφος στο σπίτι του και δεν έχει φως και χρησιμοποιεί το φλας της φωτογραφικής για να δει επίσης φοβερή σκέψη.Επίσης φοβερή ατμόσφαιρα έδιναν και οι μάσκες που φορούσε ο killer. αυτή με την κούκλα και η άλλη όταν φορούσε την κόκκινη ρόμπα!!!
"Mess with the best die like the rest" - Major
User avatar
semis19
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1607
Joined: Sat May 01, 2004 12:10 am
Location: Άνω Γλυφάδα - Αθήνα
Contact:

Post by semis19 » Wed Apr 06, 2005 3:09 pm

Major wrote:Y.Γ. AmmarkoV και η σκηνή που είναι ο φωτογράφος στο σπίτι του και δεν έχει φως και χρησιμοποιεί το φλας της φωτογραφικής για να δει επίσης φοβερή σκέψη.
Δεν θέλω να σε σταναχωρήσω Major αλλά αυτό έχει γίνει και σε άλλη ταινία αλλα δε θυμάμαι που! :razz:
"Make way for the bad guy.", Al Pacino, Playing Tony Montana in Scarface
"Elementary, my dear Watson.",The adventures of Sherlock Holmes
"A boy's best friend is his mother.", Antony Perkins, Psycho
"P.M.P. Fight Hey, Juohmaru, you are a fighter of hope, P.M.P. Fight Put your love into machines ..." - Plawres SanShiro
User avatar
Major
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 236
Joined: Fri Jul 23, 2004 3:13 pm
Location: Καναπές exclucively

Post by Major » Wed Apr 06, 2005 3:23 pm

ok ρε συ semis αλλά τράβα δες την π@@@ την ταινία να δείς για τι πρόκειται...
"Mess with the best die like the rest" - Major
User avatar
AmmarkoV
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2838
Joined: Thu Nov 04, 2004 2:55 pm
Gender:
Location: Reloaded @ Santa Friday
Contact:

Post by AmmarkoV » Wed Apr 06, 2005 4:01 pm

semis19 wrote:
Major wrote:Y.Γ. AmmarkoV και η σκηνή που είναι ο φωτογράφος στο σπίτι του και δεν έχει φως και χρησιμοποιεί το φλας της φωτογραφικής για να δει επίσης φοβερή σκέψη.

Δεν θέλω να σε σταναχωρήσω Major αλλά αυτό έχει γίνει και σε άλλη ταινία αλλα δε θυμάμαι που! Razz
Εμένα μου θύμισε alone in the dark η σκηνή , που αστράφτει και για κλάσματα του δευτερολέπτου εμφανίζονται τέρατα γύρω σου ,δονείται και το χειριστήριο και τα κάνεις πάνω σου..
Πάντως όντως η συγκεκριμένη σκηνή μπορεί να σε προϊδεάζει ο,τι θα πεταχτεί ο δολοφόνος αλλά ακόμα και με αυτή την σκέψη ενώ το βλέπεις παραμένει τρομαχτική , στον κινηματογράφο που είχα πάει πολύς κόσμος πετάχτηκε από τις καρέκλες του..
Semis και όλοι πάντως αν δεν το έχετε δεί και θέλετε ένα καλό και έξυπνο thriller δείτε το..
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
I would love to change the world, but they won't give me the source code. Οι καθηγητές πληρώνονται από το δημόσιο αρα από όλους τους Έλληνες για να κάνουν τα μαθήματα. Όλοι οι Έλληνες θα έπρεπε να μπορούν να δουν τα μαθήματα τα οποία πληρώνουν! Tο πνευματικό έργο που επιτελείται με τα χρήματα του δημοσίου ΔΕΝ είναι μόνο δικό σας Όποιος δεν δίνει πανελλήνιες έχει δικαίωμα στην γνώση που πληρώνει [url=http://ammar.gr/gddg]gddg blog[/url]
Image
User avatar
Major
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 236
Joined: Fri Jul 23, 2004 3:13 pm
Location: Καναπές exclucively

Post by Major » Wed Apr 06, 2005 4:08 pm

καλά AmmarkoV έχεις παίξει και Αlone in the dark 4?
Πρώτο σε βρίσκω.Φοβερή σκηνή μου έχει μείνει αν και έχουν περάσει 3 χρόνια από τότε...
"Mess with the best die like the rest" - Major
User avatar
semika
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 998
Joined: Sat May 01, 2004 2:21 pm
Location: Αθήνα - Β.Π.

Post by semika » Fri Apr 08, 2005 10:56 am

Δεν ξέρω για το γιαπωνέζικο. Πάντως το The grudge ήταν το πιο βλακεία θρίλερ που έχω δει....

Αυτό που μου άρεσε ήταν το the ring 1,2... :twisted: :twisted:
User avatar
Ethel
Venus Project Founder
Venus Project Founder
Posts: 2395
Joined: Fri Mar 19, 2004 10:41 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: New York City, NY
Contact:

Post by Ethel » Fri Apr 08, 2005 7:23 pm

Το είδα το 2 πρόσφατα και δε με τρέλανε μπορώ να πω
There's no place like 127.0.0.1
User avatar
AnINffected
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1935
Joined: Fri Jul 30, 2004 7:12 am
Location: There and Back Again

Post by AnINffected » Sat Apr 09, 2005 1:18 am

Σε όσους άρεσαν τα ring πάντως προτείνω το "dark water" (δεν έχει σχέση με το mystic river) από τον ίδιο σκηνοθέτη που είναι κατ'εμέ ανώτερο αυτών.

Είδε κανείς άλλος το White Noise;
The Analytical Engine has no pretensions to originate anything. It can do whatever we know how to order it to perform (...)
Ada Lovelace


Θέλω και εγώ να παίξω D&D λέμε!!! :-( :-(
Post Reply

Return to “Κινηματογράφος - Τηλεοπτικά”