Lost - Spoiler

Εδώ μπαίνουν θέματα σχετικά με την "έβδομη" τέχνη.
User avatar
lost_noni_dw
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 538
Joined: Wed Mar 03, 2010 9:29 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Lost - Spoiler

Post by lost_noni_dw » Tue May 11, 2010 12:18 am

Διαβαζω στη wikipedia για το επομενο επεισοδιο:"The motives of Locke (Man in Black) are finally explained.".Αντε μπας κ καταλαβουμε τι στο καλο συμβαινει επιτελους με αυτον τον τυπο... :smt023
Image
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: Lost - Spoiler

Post by chriskin » Tue May 11, 2010 12:39 am

lost_noni_dw wrote:Διαβαζω στη wikipedia για το επομενο επεισοδιο:"The motives of Locke (Man in Black) are finally explained.".Αντε μπας κ καταλαβουμε τι στο καλο συμβαινει επιτελους με αυτον τον τυπο... :smt023
καλος θα ειναι, θα δειτε
ολο και καποια δικαιολογια θα εχει για το γιατι θα ειναι καλυτερος απο τον jacob
User avatar
lost_noni_dw
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 538
Joined: Wed Mar 03, 2010 9:29 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Lost - Spoiler

Post by lost_noni_dw » Tue May 11, 2010 12:44 am

chriskin wrote:
lost_noni_dw wrote:Διαβαζω στη wikipedia για το επομενο επεισοδιο:"The motives of Locke (Man in Black) are finally explained.".Αντε μπας κ καταλαβουμε τι στο καλο συμβαινει επιτελους με αυτον τον τυπο... :smt023
καλος θα ειναι, θα δειτε
ολο και καποια δικαιολογια θα εχει για το γιατι θα ειναι καλυτερος απο τον jacob
Νταξει απο οτι εχω καταλαβει στο Lost δεν υπαρχει παντοτε σαφης διαφορα αναμεσα στον καλο κ τον κακο,ολοι λιγο πολυ ειναι καπου ενδιαμεσα.
Image
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: Lost - Spoiler

Post by chriskin » Tue May 11, 2010 1:20 am

lost_noni_dw wrote:
chriskin wrote:
lost_noni_dw wrote:Διαβαζω στη wikipedia για το επομενο επεισοδιο:"The motives of Locke (Man in Black) are finally explained.".Αντε μπας κ καταλαβουμε τι στο καλο συμβαινει επιτελους με αυτον τον τυπο... :smt023
καλος θα ειναι, θα δειτε
ολο και καποια δικαιολογια θα εχει για το γιατι θα ειναι καλυτερος απο τον jacob
Νταξει απο οτι εχω καταλαβει στο Lost δεν υπαρχει παντοτε σαφης διαφορα αναμεσα στον καλο κ τον κακο,ολοι λιγο πολυ ειναι καπου ενδιαμεσα.

και αμα με βαλεις να επιλεξω απο τον υπουλο "ειμαι εδω για να σας βοηθησω αλλα σας βασανιζω και προκαλω τον θανατο η/και τη στεναχωρια σας" jacob και τον ειλικρινεστατο "θελω να φυγω απο το νησι και θα κανω τα παντα για να το πετυχω" whatshisname μαυρο τυπο, προτιμω 100% τον δευτερο
User avatar
fotini
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 245
Joined: Fri Aug 20, 2004 12:54 pm
Academic status: Alumnus/a

Re: Lost - Spoiler

Post by fotini » Tue May 11, 2010 11:15 am

chriskin wrote:και αμα με βαλεις να επιλεξω απο τον υπουλο "ειμαι εδω για να σας βοηθησω αλλα σας βασανιζω και προκαλω τον θανατο η/και τη στεναχωρια σας" jacob και τον ειλικρινεστατο "θελω να φυγω απο το νησι και θα κανω τα παντα για να το πετυχω" whatshisname μαυρο τυπο, προτιμω 100% τον δευτερο
Eγώ πάλι δεν θέλω να επιλέξω κανέναν από τους δύο. Πάντα υπάρχει και η τρίτη επιλογή να μην ακολουθήσουν κανέναν και να κάνουν ότι νομίζουν αυτοί ότι είναι σωστό. :smt001
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: Lost - Spoiler

Post by chriskin » Tue May 11, 2010 9:10 pm

fotini wrote:
chriskin wrote:και αμα με βαλεις να επιλεξω απο τον υπουλο "ειμαι εδω για να σας βοηθησω αλλα σας βασανιζω και προκαλω τον θανατο η/και τη στεναχωρια σας" jacob και τον ειλικρινεστατο "θελω να φυγω απο το νησι και θα κανω τα παντα για να το πετυχω" whatshisname μαυρο τυπο, προτιμω 100% τον δευτερο
Eγώ πάλι δεν θέλω να επιλέξω κανέναν από τους δύο. Πάντα υπάρχει και η τρίτη επιλογή να μην ακολουθήσουν κανέναν και να κάνουν ότι νομίζουν αυτοί ότι είναι σωστό. :smt001

αμα αφησουμε jack και sawyer να βρουν το σωστο χαθηκαμε
ο ενας νομιζει οτι οι βομβες δεν θα τον σκοτωσουν και ο αλλος κανει μ:#@#%$#% ολη την ωρα :lol:
User avatar
*Natasa*
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 694
Joined: Sun Jan 22, 2006 11:10 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: On an Elvenpath..

Re: Lost - Spoiler

Post by *Natasa* » Tue May 11, 2010 10:44 pm

11/5 επεισόδιο 15 (σήμερα)

18/5 επεισόδιο 16

και..

23/5 επεισόδιο 17 (τελευταίο)

Και τέλος..σνιφ σνιφ...
Search for beauty find your shore..
try to save them all bleed no more..
You have such oceans within..
in the end I will always love you...


My time is yet to come..so I'll be forever yours..

I know my dreams are made of you..of you..
and only for you...
User avatar
gasparosoft
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1920
Joined: Fri Oct 19, 2007 8:03 pm

Re: Lost - Spoiler

Post by gasparosoft » Wed May 12, 2010 3:25 pm

Κάτι δεν μου κολλάει μετά το σημερινό επεισόδιο. Ξενέρωσα και τα έχουν κάνει λίγο μαντάρα τα πράγματα. Όλο και πιο πολλά ερωτήματα γεννιούνται :smt012
User avatar
*Natasa*
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 694
Joined: Sun Jan 22, 2006 11:10 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: On an Elvenpath..

Re: Lost - Spoiler

Post by *Natasa* » Wed May 12, 2010 5:40 pm

gasparosoft wrote:Κάτι δεν μου κολλάει μετά το σημερινό επεισόδιο. Ξενέρωσα και τα έχουν κάνει λίγο μαντάρα τα πράγματα. Όλο και πιο πολλά ερωτήματα γεννιούνται :smt012
Το μαγικό με το Lost είναι ότι νιώθεις ότι σου απαντάνε κάποιες ερωτήσεις και νιώθεις ωραία γι' αυτό και μετά διαπιστώνεις ότι έχεις κι άλλες!

Εμένα δε με απογοήτευσε, μ' άρεσε που έλυσε κάποια μυστήρια.Το μόνο που είναι άξιο απορίας είναι τυπικές ερωτήσεις τύπου πώς βρέθηκε η fake mother εκεί, τι μαγικά έκανε,κτλ κτλ.
Search for beauty find your shore..
try to save them all bleed no more..
You have such oceans within..
in the end I will always love you...


My time is yet to come..so I'll be forever yours..

I know my dreams are made of you..of you..
and only for you...
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: Lost - Spoiler

Post by chriskin » Wed May 12, 2010 8:07 pm

μονο εμενα μου φανηκε, παλι, πως ο jacob ειναι ο χειροτερος απο τους δυο;
τουλαχιστον ως παιδια ο αλλος ηταν αρκετα πιο εξυπνος και δικαιος απο τον jacob.
User avatar
fotini
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 245
Joined: Fri Aug 20, 2004 12:54 pm
Academic status: Alumnus/a

Re: Lost - Spoiler

Post by fotini » Thu May 13, 2010 10:48 am

chriskin wrote:μονο εμενα μου φανηκε, παλι, πως ο jacob ειναι ο χειροτερος απο τους δυο;
τουλαχιστον ως παιδια ο αλλος ηταν αρκετα πιο εξυπνος και δικαιος απο τον jacob.
Δεν ξέρω εαν ο ένας ήταν καλύτερος από τον άλλο. Εμένα απλώς μου φάνηκαν διαφορετικοί.
Ο ένας ήταν αποφασιστικός και ήξερε τι να κάνει για να αποχτήσει αυτό που ήθελε, και ο άλλος ήταν πιο ήπιων τόνων και ενώ ήθελε την επιβεβαίωση της μητέρας τους δεν μπορούσε να την κατακτήσει.
Αυτό που μου κάνει έκπληξη είναι πως, ενώ προχωρούσε το επεισόδιο και ήθελα επιτέλους να μάθω τι κάνουν σε αυτό το νησί, τελικά πέρασε η ώρα γρήγορα και απαντήσεις δεν πήρα σε πολύ κρίσιμα ερωτήματα!!! Παρόλα αυτά ήταν ένα καλό επεισόδιο γιατί άρχισε να λύνει κάποιες απορίες.
User avatar
lost_noni_dw
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 538
Joined: Wed Mar 03, 2010 9:29 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Lost - Spoiler

Post by lost_noni_dw » Thu May 13, 2010 12:27 pm

Εμενα μου αρεσε που εδειξε την σκηνη απο την πρωτη σαιζον, ξυπνησε ωραιες αναμνησεις... :)
Image
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: Lost - Spoiler

Post by chriskin » Thu May 13, 2010 3:22 pm

εμενα θα μ'αρεσει οταν μαθω το ονομα του δευτερου γιου (αμα ειναι το προβλεψιμο "esau" θα παω στο νησι να εκδικηθω αυτοπροσωπως :) )
User avatar
darkness
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 301
Joined: Fri Jan 30, 2009 1:30 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Lost - Spoiler

Post by darkness » Thu May 13, 2010 8:34 pm

fotini wrote: Δεν ξέρω εαν ο ένας ήταν καλύτερος από τον άλλο. Εμένα απλώς μου φάνηκαν διαφορετικοί.
Ο ένας ήταν αποφασιστικός και ήξερε τι να κάνει για να αποχτήσει αυτό που ήθελε, και ο άλλος ήταν πιο ήπιων τόνων και ενώ ήθελε την επιβεβαίωση της μητέρας τους δεν μπορούσε να την κατακτήσει.
Αυτό που μου κάνει έκπληξη είναι πως, ενώ προχωρούσε το επεισόδιο και ήθελα επιτέλους να μάθω τι κάνουν σε αυτό το νησί, τελικά πέρασε η ώρα γρήγορα και απαντήσεις δεν πήρα σε πολύ κρίσιμα ερωτήματα!!! Παρόλα αυτά ήταν ένα καλό επεισόδιο γιατί άρχισε να λύνει κάποιες απορίες.
Ακριβώς το ίδιο αισθάνθηκα κι εγώ.
Η κυριότερη απορία που μου δημιούργησε είναι: αφού ο "αδερφός του Jacob" πέθανε (λογικά...), τότε ποιος στο καλό είναι αυτός που βλέπουμε στην σύγχρονη εποχή που μπορεί να γίνει καπνός και έχει τον ίδιο χαρακτήρα και τις ίδιες φιλοδοξίες με τον "αδερφό του Jacob";
chriskin wrote:εμενα θα μ'αρεσει οταν μαθω το ονομα του δευτερου γιου (αμα ειναι το προβλεψιμο "esau" θα παω στο νησι να εκδικηθω αυτοπροσωπως :) )
Ναι, αυτό μου φαίνεται περίεργο. Το όνομα του Jacob ακουγόταν κάθε 3 λεπτά και το όνομα του αδερφού του δεν ακούστηκε καθόλου. Έχω την εντύπωση ότι το όνομά του θα είναι ΠΟΛΥ σημαντικό για κάποιον λόγο... (τι είναι το "esau"; :oops: )
For science. You monster.
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: Lost - Spoiler

Post by chriskin » Thu May 13, 2010 8:39 pm

esau και jacob ειναι δυο διδυμοι απο την παλαια διαθηκη
ελα , δεν σας τα ειχαν πρηξει εσας στο σχολειο;

αυτος που ειχε πουλησει το δικαιωμα του στο να κληρονομησει τον πατερα του στον αδερφο του ιακωβο για ενα κομματι φαγητο.
δεν παιζει να μην τον εχεις ακουσει καπου
User avatar
lost_noni_dw
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 538
Joined: Wed Mar 03, 2010 9:29 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Lost - Spoiler

Post by lost_noni_dw » Thu May 13, 2010 8:39 pm

Ισως αυτο το φως να κρατουσε παγιδευμενο τον καπνο κ οπως στα διαφορα επεισοδια επαιρνε τη μορφη καποιου νεκρου, ριχνοντας τον αδερφο του ο Τζεικομπ κ σκοτωνοντας τον να εδωσε ενα σωμα στον καπνο για να μπορεσει να δραπετευσει(τι σκεφτηκα ολοκληρη θεωρια συνομωσιας :lol: :-p ).
Image
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: Lost - Spoiler

Post by chriskin » Thu May 13, 2010 8:42 pm

lost_noni_dw wrote:Ισως αυτο το φως να κρατουσε παγιδευμενο τον καπνο κ οπως στα διαφορα επεισοδια επαιρνε τη μορφη καποιου νεκρου, ριχνοντας τον αδερφο του ο Τζεικομπ κ σκοτωνοντας τον να εδωσε ενα σωμα στον καπνο για να μπορεσει να δραπετευσει(τι σκεφτηκα ολοκληρη θεωρια συνομωσιας :lol: :-p ).

δεν ειναι απιθανο, αν και νομιζω οτι ο καπνος ΕΙΝΑΙ ο αδερφος , οτι απλα τον βοηθησε να ξεφυγει απο το σωμα του . αλλιως δεν θα ειχε αναγκη να κανει ακριβως αυτο που ηθελε να κανει ο αδερφος. (και ο "καπνος" θελει να φυγει απο το νησι, το ιδιο πολυ με τον κανονικο. αρα λογικα ειναι ο ιδιος)

(αυτο ηταν καμμενη ιδεα απο το serial experiments lain. note to self : Χρηστο εδω ειναι το νησι οχι το Wired.)
User avatar
darkness
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 301
Joined: Fri Jan 30, 2009 1:30 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Lost - Spoiler

Post by darkness » Thu May 13, 2010 9:15 pm

chriskin wrote:esau και jacob ειναι δυο διδυμοι απο την παλαια διαθηκη
ελα , δεν σας τα ειχαν πρηξει εσας στο σχολειο;

αυτος που ειχε πουλησει το δικαιωμα του στο να κληρονομησει τον πατερα του στον αδερφο του ιακωβο για ενα κομματι φαγητο.
δεν παιζει να μην τον εχεις ακουσει καπου
Ωχ :oops:
Ήξερα ότι υπάρχει κάποιος Ιάκωβος στην παλαιά διαθήκη αλλά όχι, την ιστορία που λες και το όνομα Esau δεν θυμάμαι να τα έχω ξανακούσει...
For science. You monster.
User avatar
*Natasa*
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 694
Joined: Sun Jan 22, 2006 11:10 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: On an Elvenpath..

Re: Lost - Spoiler

Post by *Natasa* » Thu May 13, 2010 10:00 pm

darkness wrote: Ωχ :oops:
Ήξερα ότι υπάρχει κάποιος Ιάκωβος στην παλαιά διαθήκη αλλά όχι, την ιστορία που λες και το όνομα Esau δεν θυμάμαι να τα έχω ξανακούσει...
offtopic :-p
Ησαύ και Ιακώβ
Search for beauty find your shore..
try to save them all bleed no more..
You have such oceans within..
in the end I will always love you...


My time is yet to come..so I'll be forever yours..

I know my dreams are made of you..of you..
and only for you...
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: Lost - Spoiler

Post by chriskin » Thu May 13, 2010 10:02 pm

*Natasa* wrote:
darkness wrote: Ωχ :oops:
Ήξερα ότι υπάρχει κάποιος Ιάκωβος στην παλαιά διαθήκη αλλά όχι, την ιστορία που λες και το όνομα Esau δεν θυμάμαι να τα έχω ξανακούσει...
offtopic :-p
Ησαύ και Ιακώβ
δεν μοιαζουν παρα πολυ με τους δικους μας εδω;
User avatar
*Natasa*
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 694
Joined: Sun Jan 22, 2006 11:10 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: On an Elvenpath..

Re: Lost - Spoiler

Post by *Natasa* » Thu May 13, 2010 10:08 pm

chriskin wrote:
*Natasa* wrote:
darkness wrote: Ωχ :oops:
Ήξερα ότι υπάρχει κάποιος Ιάκωβος στην παλαιά διαθήκη αλλά όχι, την ιστορία που λες και το όνομα Esau δεν θυμάμαι να τα έχω ξανακούσει...
offtopic :-p
Ησαύ και Ιακώβ
δεν μοιαζουν παρα πολυ με τους δικους μας εδω;
Μοιάζουν ναι..αν κ δεν έχουμε να κάνουμε με φακές :-p
Πάντως έδωσες ιδέα με το όνομα..
Search for beauty find your shore..
try to save them all bleed no more..
You have such oceans within..
in the end I will always love you...


My time is yet to come..so I'll be forever yours..

I know my dreams are made of you..of you..
and only for you...
User avatar
darkness
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 301
Joined: Fri Jan 30, 2009 1:30 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Lost - Spoiler

Post by darkness » Fri May 14, 2010 9:51 pm

*Natasa* wrote:
chriskin wrote:
*Natasa* wrote: offtopic :-p
Ησαύ και Ιακώβ
δεν μοιαζουν παρα πολυ με τους δικους μας εδω;
Μοιάζουν ναι..αν κ δεν έχουμε να κάνουμε με φακές :-p
Πάντως έδωσες ιδέα με το όνομα..
Εγώ δεν βλέπω καμμία ομοιότητα με την ιστορία των Ιακώβ και Ησαύ παρά μόνο το ότι ήταν δίδυμοι και το κοινό όνομα προφανώς. :???:
Και είναι τόσο σημαντικό το όνομα του αδερφού, αν είναι Ησαύ, ώστε να μην αναφερθεί καθόλου στο τελευταίο επεισόδιο; Θα σημαίνει κάτι, αν είναι Ησαύ;
Τέλος πάντων, μπαίνουμε αισίως στην τελευταία εβδομάδα με lost! Oh the excitement!
For science. You monster.
Post Reply

Return to “Κινηματογράφος - Τηλεοπτικά”