Venus paintball event #2

Οτιδήποτε αφορά την (online και μη) κοινότητα του Venus. Προτάσεις, προβλήματα, meetings...
Post Reply

Πρόθεση παρουσίας στο paintball event

Θα έρθω σίγουρα.
4
24%
Δεν θα έρθω σίγουρα.
9
53%
Θέλω να έρθω αλλα δεν ξέρω αν θα μπορώ σίγουρα.
3
18%
Δεν ξέρω/Δεν απαντώ
1
6%
 
Total votes: 17
User avatar
zweistein
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 4537
Joined: Sun Oct 15, 2006 10:49 pm
Gender:
Location: in your computer
Contact:

Venus paintball event #2

Post by zweistein » Wed Aug 05, 2009 8:58 pm

Γεια και χαρά σε όλες και όλους!

Σκέφτομαι να οργανώσω(ξανά) ένα paintball event, επαναφέροντας στην ζωή το Venus paintball event #2.
(για όσους ενημερώνονται πρώτη φορα για το σχετικό event)Το πρώτο παιχνίδι για όσους δεν ξέρουν πραγματοποιήθηκε με επιτυχία στις 27 Μαρτίου και περάσαμε πολύ καλά :)
Ενώ κάποια παιδιά μου εξέφρασαν το ενδιαφέρον τους ξανά για να παίξουν paintball δεν θα ήθελα να γίνει η ασυνεννοησία που έγινε την τελευταία φορα(pb event #2).
Γίαυτό θα ήθελα να σας παρακαλέσω να με βοηθήσετε και να μου πείτε τι σκέφτεστε ώστε να οργανωθεί το event με επιτυχία.

Το topic το ξεκινάω από τώρα ώστε να είστε ενήμεροι από πολύ νωρίτερα για να μπορείτε να το ξέρετε από νωρίς και να οργανωθείτε ανάλογα βάση του προγράμματος σας.
Στο topic βάζω ένα poll όπου θα ήθελα να ψηφίσετε με ειλικρίνεια ώστε να δω που κυμαίνεται ο μέσος ορος προτίμησης συμμετοχών και να οργανώσω ανάλογα το παιχνίδι και τις συμμετοχές.

Το σκεπτικό μου αυτή την στιγμή είναι το εξής:
Λέω να οργανώσω παιχνίδι στις αργές Οκτωβρίου (1η βδομάδα η 2η εντός σαββατοκύριακου 10~11 η 17~18)
Βάση τις ψηφοφορίας σας όσοι ενδιαφέρονται ας κάνουν και κάποιο ανάλογο post ώστε να μπορώ να επικοινωνήσω με τα άτομα που εκφράζουν θετική συμμετοχη και θα ανακοινώσω εντός του thread αυτού ανάλογα για το τι, που και ποτε θα οργανώσω για το επόμενο παιχνίδι.


ελπίζω να μην πέσουμε σε κανένα venus meeting η τίποτα άλλο.. :P
Για ότι απορίες έχετε εγώ είμαι εδώ :)


PS: Η ψηφοφορία δεν λήγει και αύριο, οποτε μην βιαστείτε να απαντήσετε. Καλύτερα να έχω πιο αργά στατιστικά αποτελέσματα και σίγουρα παρα νωρίτερα και μη αληθή.
οτιδήποτε περαιτέρω το συζητάμε εδώ.
Image
User avatar
zweistein
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 4537
Joined: Sun Oct 15, 2006 10:49 pm
Gender:
Location: in your computer
Contact:

Re: Venus paintball event #2

Post by zweistein » Wed Aug 05, 2009 11:40 pm

poll about to be added... :think:
Image
User avatar
Zifnab
Venus Former Team Member
Posts: 7581
Joined: Tue Nov 15, 2005 2:42 am
Academic status: MSc
Gender:
Location: Connecticut
Contact:

Re: Venus paintball event #2

Post by Zifnab » Wed Aug 05, 2009 11:50 pm

poll was added - δεν έχει ημερομηνία λήξης - κάθε μέλος έχει μία ψήφο και αυτή δεν αλλάζει αφότου ψηφίσει
User avatar
zweistein
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 4537
Joined: Sun Oct 15, 2006 10:49 pm
Gender:
Location: in your computer
Contact:

Re: Venus paintball event #2

Post by zweistein » Fri Aug 28, 2009 3:46 pm

Καλά η πλεοψηφία λέει ότι δεν θα έρθει καήκαμε :/
Image
User avatar
zweistein
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 4537
Joined: Sun Oct 15, 2006 10:49 pm
Gender:
Location: in your computer
Contact:

Re: Venus paintball event #2

Post by zweistein » Mon Sep 14, 2009 10:18 pm

Λοιπόν παιδάκια
Το παιχνίδι θα πραγματιποιηθεί το Σάββατο 17 Οκτωμβρίου!!
Αναμένετε για ενδιαφέρουσες πληροφορίες εντός της εβδομάδας!
:)
Image
User avatar
zweistein
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 4537
Joined: Sun Oct 15, 2006 10:49 pm
Gender:
Location: in your computer
Contact:

Re: Venus paintball event #2

Post by zweistein » Wed Sep 16, 2009 9:52 pm

Έχω την χαρά να ανακοινώσω ότι το event θα διεξαχθεί το Σάββατο 17 Οκτωμβρίου και ώρα 14:00 στο Athens Paintball Village.
Το παιχνίδι θα πραγματοποιηθεί με την φιλοξενία του πεδίου Athens Paintball Village και την στήριξη της ομάδας recball PaintKillers :)
Η συμμετοχη θα είναι 20 ευρώ και οι παροχές που περιλαμβάνει η τιμή είναι:
  • μαρκαδόρος paintball Tippmann C98
    Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
    [img]http://i33.photobucket.com/albums/d65/AlethaKleinschmit/Paintball%20pics/c98.jpg[/img]
    Anti-Fog μάσκα
    Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
    [img]http://ecx.images-amazon.com/images/I/51XiKCWKbuL._SL500_AA280_.jpg[/img]
    VL200 γεμιστήρες
    Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
    [img]http://www.wolfpackpaintballteam.com/images/vl200-paintball-loader.jpg[/img]
    Δωρεάν γέμισμα αέρα
    Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
    [img]http://ecx.images-amazon.com/images/I/31hLbxUOd9L._SL500_AA280_.jpg[/img]
    200 χρωμόσφαιρες
    Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
    [img]http://images4.wikia.nocookie.net/paintball/en/images/b/bf/Paintballs.jpg[/img]
    προστατευτικό θώρακα γίαυτούς που επιθυμούν (Σημαντικό για τις κοπέλες)
    Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
    [img]https://www.paintball-online.com/sites/paintball/images/fullsize/CAP.jpg[/img]
    προστατευτιό κάλυμμα λαιμού
    Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
    [img]http://www.armymallorca.com/tienda_paintball/images/jt_nek_protector.gif[/img]
    και κράτηση του πεδίου για 3.5 ώρες με την εποπτεία κριτών.


μπορείτε να πάρετε επιπλέον χρωμόσφαιρες με
6 ευρώ οι 100 χρωμόσφαιρες
ή με 60 ευρώ μια κούτα με 2000 χρωμόσφαιρες που μπορείτε να την μοιραστείτε με την παρέα σας.


Στα διαλύματα μπορείτε να αράξετε στα τραπεζάκια που βρίσκονται έξω από τις πιστες σε στεγασμένο χώρο
καθώς θα έχετε στην διάθεση σας και καντίνα από την οποια μπορείτε να πάρετε νερό, καφέ, αναψυκτικά, energy drinks και φαγητό. ;)



Η εγγραφες για συμμετοχές αρχίζουν από τώρα και θα είναι ανοιχτές μέχρι την Παρασκευή στις 9 Οκτωμβρίου.
Η δήλωση συμμετοχής θα γίνει με επικοινωνία μαζί μου μέσω pm όπου θα σας δώσω ραντεβού για να μου δώσε τα χρήματα ως προκαταβολή.





Μπορείτε να ακυρώσετε την συμμετοχη σας ανά πασα στιγμή μέχρι και την Παρασκευή στις 9 Οκτωμβρίου όπου και θα σας επιστραφούν τα χρήματα.
Αν για οποιοδήποτε λόγο ακυρώσετε την συμμετοχη σας μετά από αυτή την ημερομηνία, επιστροφή προκαταβολής δεν θα γίνει.

Φροντίστε να είστε επιμελείς στης δήλωση συμμετοχής σας.
Η ανακοίνωση του event γίνεται φυσικά από τώρα για να μπορέσετε να κάνετε τα κουμάντα σας καθώς και υποθέτω ότι θέματα εργασιών και προόδων θα τα ξέρετε από πριν καθώς θα λάβετε υπόψιν σας ότι το event θα γίνει ημερα ΣΑΒΒΑΤΟ.


Αναλαμβάνω προσωπικά την ευθύνη για τις πληρωμές και τις συμμετοχές



Για όσους θα είναι με τα πόδια/συγκοινωνία.

θα αναλάβω αποκλειστικά να γίνει με επιτυχία η μεταφορά σας προς το πεδίο για όσους επιθυμούν να έρθουν με συγκοινωνία.
Το μονο που θα απαιτήσω θα είναι να είστε στην ώρα σας χωρίς καθυστέρηση στο σημείο συνάντησης που θα θέσουμε ώστε να σας μεταφέρω μετά εκεί.
Η μεταφορά θα κοστίσει μονο την χρήση απλών φοιτητικών εισιτηριων.
Η διαδρομή που θα κάνουμε θα είναι με το metro με την χρήση της γραμμής 3 με κατεύθυνση προς αεροδρόμιο και θα αποβιβαστούμε στην στάση Kορωπι. (Από την στιγμή που ΔΕΝ πάμε αεροδρόμιο δεν απαιτείται η έκδοση ειδικού εισιτηρίου. Το έχω ψάξει. ;) )


Για όσους επιθυμούν να έρθουν με αμάξι.


Το πεδίο βρίσκεται στις συντεταγμένες 37.91411111110000 -- 23.91230555560000 .
Μπορείτε να το βρείτε λογικά και μέσω destinator/navigator GPS ή μπορείτε να τις βάλετε σε google maps ή σε google earth και να το δείτε.
Ουσιαστικά είναι όπως είστε στην Αττική οδό, θα βγείτε στην τελευταία έξοδο πριν το αεροδρόμιο που θα έχει και μια γέφυρα σαν τόξο.
Η περιοχή είναι "κορωπι" αλλα δεν έχει σχέση με το μέρος που βρίσκεται η πολύ (όπως θα δείτε και στον χαρτί).
ή πολύ απλά θα κάνετε να φύγετε από αεροδρόμιο με κατεύθυνση προς IKEA (αφού κάνετε την αναστροφη του δρόμου που γυρίζει) και μόλις περάσετε και τα Factory Outlet θα βγείτε στην πρώτη έξοδο προς τα δεξιά φυσικά.
google maps link



Θέμα για όριο συμμετοχών δεν τίθεται να υπάρχει, φέρτε μαζί σας και φίλους και συγγενείς, αρκεί αν γίνει η πληρωμή και η δήλωση της συμμετοχής τους κανονικά.


Οτιδήποτε απορίες έχετε feel free το ask. :smt002







Εύχομαι να έχουμε πολλές συμμετοχές και ένα παιχνίδι με πολύ κέφι και καλή παρέα :-D
Image
Image
User avatar
Silver
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 453
Joined: Tue Jun 13, 2006 3:22 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Inside Maniac Mansion ,try to take on the world

Re: Venus paintball event #2

Post by Silver » Thu Sep 17, 2009 1:47 am

Λογικά θα είμαι μέσα, αφού είναι Σάββατο. Φτάνει να μας κάνει καλό καιρό. Θα παίξουμε deaτhmatch ή προβλέπεται κάτι διαφορετικό;
User avatar
zweistein
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 4537
Joined: Sun Oct 15, 2006 10:49 pm
Gender:
Location: in your computer
Contact:

Re: Venus paintball event #2

Post by zweistein » Thu Sep 17, 2009 2:11 am

Έπονται συνεννοήσεις γίαυτό, έχουμε πολύ χρόνο ακόμα :)
θα εξαρτηθεί και από τις συμμετοχές αυτό βεβαια ;)
Image
User avatar
zweistein
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 4537
Joined: Sun Oct 15, 2006 10:49 pm
Gender:
Location: in your computer
Contact:

Re: Venus paintball event #2

Post by zweistein » Sun Oct 04, 2009 1:01 pm

Ελάτε παιδιά μπήκε Οκτώβρης :)
Image
User avatar
zweistein
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 4537
Joined: Sun Oct 15, 2006 10:49 pm
Gender:
Location: in your computer
Contact:

Re: Venus paintball event #2

Post by zweistein » Wed Oct 07, 2009 10:25 pm

a few days to go..
Image
User avatar
zweistein
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 4537
Joined: Sun Oct 15, 2006 10:49 pm
Gender:
Location: in your computer
Contact:

Re: Venus paintball event #2

Post by zweistein » Fri Oct 09, 2009 1:16 am

Λυπάμαι πολύ που η συμμετοχές από το venus είναι μηδενικές και ακόμα αναρωτιέμαι για τα 3 άτομα που ψηφισαν ότι θα έρθουν "σίγουρα", όπως δεν ξέρω και γιατί αυτή η νεκρα καθώς το προηγούμενο παιχνίδι ήταν πολύ πετυχημένο με αρκετές συμμετοχές.
Το λοιπόν το λέω από τώρα ότι δεν υπάρχει περίπτωση να οργανώσω 3o venus paintball event. Δεν το λέω από κακία αλλα ο κόπος που θέλει για να γίνουν οι επικοινωνίες και η οργάνωση δεν αξίζουν τέτοια αδιαφορία, καθώς το κάνω και αφιλοκερδώς και για χάρη των μελών του venus αλλα και νομίζω ότι έχω ήδη αρκετές άλλες υποχρεώσεις για να κάτσω να το ξανακάνω αυτό χωρίς να βρω ανταπόκριση.
That's the way my cookie crumbles.
Το παιχνίδι στις 17 θα πραγματοποιηθεί κανονικά με τα όσα άτομα έχουν μαζευτεί στην παρέα μας.
Image
User avatar
zweistein
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 4537
Joined: Sun Oct 15, 2006 10:49 pm
Gender:
Location: in your computer
Contact:

Re: Venus paintball event #2

Post by zweistein » Sun Oct 18, 2009 2:59 pm

Tο παιχνίδι πραγματοποιήθηκε κανονικά με επιτυχία.
Special thnx to all the non-venus people who supported the event LOL.
Image
Post Reply

Return to “Venus Community”