Περί αποτελεσμάτων Εξεταστικής Ιουνίου 2012

Συζητήσεις σχετικές με την λειτουργία του Πανεπιστημίου και του Τμήματος, νέα, αποφάσεις συγκλήτου, αποφάσεις συνελεύσεων πληροφορικής. Γενικότερα ό,τι έχει σχέση με τον Πανεπιστημιακό χώρο.
User avatar
Ktulu
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 246
Joined: Fri Apr 03, 2009 12:39 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Φορολογιστάν

Re: Περί αποτελεσμάτων Εξεταστικής Ιουνίου 2012

Post by Ktulu » Mon Aug 20, 2012 5:30 pm

Φήμες λένε οτι υπάρχει μια άτυπη κόντρα μεταξύ συγκεκριμένων καθηγητών για το ποιος θα παραδώσει βαθμολογίες πιο αργα. Το ρεκόρ εχει τεθεί απο το προηγούμενο εξάμηνο με το μάθημα Τεχνολογίες Ιστού του Β. Βασσαλου (2,5 - 3 μήνες από΄τι θυμάμαι). Λόγω αυτού, ο κ. Κωσταντοπουλος απηύδησε και αποφάσισε να σπασει αυτό το ρεκόρ, μιας και σαν πρόεδρος του τμήματος δεν είναι πρέπων να είναι στην 2η θέση.
Για να καταλάβετε την κλίμακα των επιδόσεών τους ο Τσακ Νορρις είναι στην τρίτη θέση. Στον τελικό έχουν προκριθεί ο κ. Κωνσταντοπουλος και ο κ. Βενερης. Το βραβείο είναι περισσότερο ηθικής αξίας, αφού οι χαμένοι στο επόμενο εξάμηνο θα πρέπει να φορούν ενα μεγάλο L στο κούτελό τους.
Η αναμέτρηση αναμένεται αμφίρροπη :smt071 :smt072
Δοκιμάστε το Unagi, project που έγινε σε συνεργασία με συνάδελφο από το τμήμα μας και είναι αυτήν την στιγμή ανεβασμένο σε Windows Phone Store και Nokia Store.
User avatar
ja_the_invincible
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2414
Joined: Tue Dec 01, 2009 12:33 am
Academic status: N>4
Gender:
Location: Κάπου στο matrix...

Re: Περί αποτελεσμάτων Εξεταστικής Ιουνίου 2012

Post by ja_the_invincible » Mon Aug 20, 2012 6:25 pm

:lol: :lol:
f**k robin and batman i'm robbin with a bat man
User avatar
nks
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 723
Joined: Wed Apr 14, 2010 10:52 am
Academic status: Alumnus/a

Re: Περί αποτελεσμάτων Εξεταστικής Ιουνίου 2012

Post by nks » Mon Aug 20, 2012 7:02 pm

η Αρχιτεκτονικη αργεί γιατι τα γραπτα τα διορθωνει ο κΒενερης απο το εξωτερικο..
η κΚαστανια ηταν πολυ αρρωστη και δεν κανει να τα διορθωνει εκεινη κ ετσι τα εστειλε(νομιζω ηλεκτρονικα) στο κΒενερη που ειναι Αμερικα
User avatar
spyrosopa
byte level
byte level
Posts: 79
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:42 am
Academic status: 4th year
Gender:

Re: Περί αποτελεσμάτων Εξεταστικής Ιουνίου 2012

Post by spyrosopa » Mon Aug 20, 2012 9:03 pm

οταν ρωτησα ποτε θα βγουνε μου ειπαν μεχρι το τελος της εβδομαδας(της προηγουμενης). σεβομαι απολυτα και τον κ Βενερη και την κ Καστανια και δεν ειμαι σε θεση να κρινω τον λογο αυτης της καθυστερησης. το μονο που με πειραζει ειναι οτι δεν υπαρχει ενημερωση.... επρεπε να μας στειλουν εδω και καιρο ενα mail να μας πουνε οτι θα αργησουν να βγουν τα αποτελεσματα για να προγραμματησουμε την εξεταστικη του σεπτεμβρη...
yo
User avatar
Ktulu
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 246
Joined: Fri Apr 03, 2009 12:39 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Φορολογιστάν

Re: Περί αποτελεσμάτων Εξεταστικής Ιουνίου 2012

Post by Ktulu » Wed Aug 22, 2012 4:43 pm

Αρχιτεκτονικι @ e-class!!
Δοκιμάστε το Unagi, project που έγινε σε συνεργασία με συνάδελφο από το τμήμα μας και είναι αυτήν την στιγμή ανεβασμένο σε Windows Phone Store και Nokia Store.
User avatar
nks
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 723
Joined: Wed Apr 14, 2010 10:52 am
Academic status: Alumnus/a

Re: Περί αποτελεσμάτων Εξεταστικής Ιουνίου 2012

Post by nks » Wed Aug 22, 2012 4:43 pm

Αρχιτεκτονική @ e-class
User avatar
spirto82
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 186
Joined: Sat Sep 04, 2010 10:52 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Περί αποτελεσμάτων Εξεταστικής Ιουνίου 2012

Post by spirto82 » Wed Aug 22, 2012 5:05 pm

Ktulu wrote:Φήμες λένε οτι υπάρχει μια άτυπη κόντρα μεταξύ συγκεκριμένων καθηγητών για το ποιος θα παραδώσει βαθμολογίες πιο αργα. Το ρεκόρ εχει τεθεί απο το προηγούμενο εξάμηνο με το μάθημα Τεχνολογίες Ιστού του Β. Βασσαλου (2,5 - 3 μήνες από΄τι θυμάμαι). Λόγω αυτού, ο κ. Κωσταντοπουλος απηύδησε και αποφάσισε να σπασει αυτό το ρεκόρ, μιας και σαν πρόεδρος του τμήματος δεν είναι πρέπων να είναι στην 2η θέση.
Για να καταλάβετε την κλίμακα των επιδόσεών τους ο Τσακ Νορρις είναι στην τρίτη θέση. Στον τελικό έχουν προκριθεί ο κ. Κωνσταντοπουλος και ο κ. Βενερης. Το βραβείο είναι περισσότερο ηθικής αξίας, αφού οι χαμένοι στο επόμενο εξάμηνο θα πρέπει να φορούν ενα μεγάλο L στο κούτελό τους.
Η αναμέτρηση αναμένεται αμφίρροπη :smt071 :smt072
ψηφίζω Κωνσταντόπουλο δαγκωτό
deflep
byte level
byte level
Posts: 50
Joined: Thu Apr 15, 2010 4:17 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Περί αποτελεσμάτων Εξεταστικής Ιουνίου 2012

Post by deflep » Wed Aug 22, 2012 5:40 pm

Στον τελικο ειναι και ο κυριος Β.Βασσαλος παιδια! ακομα περιμενουμε αποτελεσμετα Δ.Ε.Π!
User avatar
spirto82
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 186
Joined: Sat Sep 04, 2010 10:52 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Περί αποτελεσμάτων Εξεταστικής Ιουνίου 2012

Post by spirto82 » Wed Aug 22, 2012 5:52 pm

deflep wrote:Στον τελικο ειναι και ο κυριος Β.Βασσαλος παιδια! ακομα περιμενουμε αποτελεσμετα Δ.Ε.Π!
Πρόεδρος και ξερό ψωμί. Άλλωστε έχει μεγαλύτερο περιθώριο νομίζω μέχρι τις εξετάσεις του Σεπτέμβρη. :shock:
deflep
byte level
byte level
Posts: 50
Joined: Thu Apr 15, 2010 4:17 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Περί αποτελεσμάτων Εξεταστικής Ιουνίου 2012

Post by deflep » Wed Aug 22, 2012 7:58 pm

spirto82 wrote:
deflep wrote:Στον τελικο ειναι και ο κυριος Β.Βασσαλος παιδια! ακομα περιμενουμε αποτελεσμετα Δ.Ε.Π!
Πρόεδρος και ξερό ψωμί. Άλλωστε έχει μεγαλύτερο περιθώριο νομίζω μέχρι τις εξετάσεις του Σεπτέμβρη. :shock:
Ναι οπως και να το κανουμε ειναι το μεγαλο φαβορι! :razz:
User avatar
NoRoadsLeft
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 580
Joined: Sat Sep 29, 2007 2:27 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: Γλυφάδα

Re: Περί αποτελεσμάτων Εξεταστικής Ιουνίου 2012

Post by NoRoadsLeft » Wed Aug 22, 2012 8:04 pm

Αρχιτεκτονικη @eclass:-)
User avatar
johnnyextrem
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1090
Joined: Thu Oct 14, 2010 2:27 pm
Academic status: PhD
Gender:
Location: Who knows?

Re: Περί αποτελεσμάτων Εξεταστικής Ιουνίου 2012

Post by johnnyextrem » Wed Aug 22, 2012 8:07 pm

Εννοιολογική Μοντελοποίηση Συστηματων @ e-class

Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[quote="deflep"][quote="spirto82"][quote="deflep"]Στον τελικο ειναι και ο κυριος Β.Βασσαλος παιδια! ακομα περιμενουμε αποτελεσμετα Δ.Ε.Π![/quote] Πρόεδρος και ξερό ψωμί. Άλλωστε έχει μεγαλύτερο περιθώριο νομίζω μέχρι τις εξετάσεις του Σεπτέμβρη. :shock:[/quote] Ναι οπως και να το κανουμε ειναι το μεγαλο φαβορι! :razz:[/quote]
And Βασσάλος wins again, ladies and gents.
Last edited by johnnyextrem on Wed Aug 22, 2012 8:12 pm, edited 1 time in total.
Image
michalis
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1061
Joined: Mon Dec 12, 2011 8:42 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Περί αποτελεσμάτων Εξεταστικής Ιουνίου 2012

Post by michalis » Wed Aug 22, 2012 8:12 pm

Εγώ αυτό που αδυνατώ να καταλάβω είναι το γιατί οι προθεσμίες και οι όροι της γραμματείας για τους φοιτητές πάντα τηρούνται με τυπική ακρίβεια ενώ οι καθηγητές μπορούν να ζητήσουν και να πάρουν ό,τι περιθώριο θέλουν. Επίσης, θα είχε ενδιαφέρον να μας πει κάποιος ποια ακριβώς μέτρα λαμβάνονται όταν ένας καθηγητής δε σέβεται τον κανονισμό του τμήματος, μέρος του οποίου, λογικά, είναι ο σεβασμός των ημερομηνιών του ακαδημαικού ημερολογίου. Κι επίσης ακόμα κι αν κάποιος δικαιολογήσει την καθυστέρηση αποτελεσμάτων σε μαθήματα με 300 και 400 γραπτά, σε μαθήματα επιλογής και υπο-επιλογής μου φαίνεται θέλει προσπάθεια για να δικαιολογηθεί κάποιος....
User avatar
ja_the_invincible
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2414
Joined: Tue Dec 01, 2009 12:33 am
Academic status: N>4
Gender:
Location: Κάπου στο matrix...

Re: Περί αποτελεσμάτων Εξεταστικής Ιουνίου 2012

Post by ja_the_invincible » Wed Aug 22, 2012 8:20 pm

Όλοι είναι πελατάκια του Βασσάλου , νομίζω έχει πάρει το βραβείο σπίτι του.

Το πιο αστείο από όλα είναι ότι όταν είχαν έρθει αυτοί οι κυριούλιδες την άνοιξη να μαζέψουν παράπονα για το τμήμα αυτό που είχε ειπωθεί από πολύ κόσμο είναι ο μη σεβασμός των προθεσμιών από τους καθηγητές...Έτσι για να δούμε που γράφουνε και την άποψη των φοιτητών κάποια μέλη δεπ.
f**k robin and batman i'm robbin with a bat man
User avatar
MpoMp
Venus Former Team Member
Posts: 6620
Joined: Mon Oct 04, 2010 9:31 pm
Gender:
Contact:

Re: Περί αποτελεσμάτων Εξεταστικής Ιουνίου 2012

Post by MpoMp » Sat Aug 25, 2012 1:14 pm

'Εχω κι εγώ αυτές τις απορίες, θα έχει ενδιαφέρον και το αν θα πάρουμε απαντήσεις από τους "κατηγορούμενους".
Any fool can make something complicated. It takes a genius to make it simple.
MpoMp @ Discord
User avatar
ultimate_aektzis
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 6373
Joined: Tue Nov 13, 2007 10:11 pm
Gender:

Re: Περί αποτελεσμάτων Εξεταστικής Ιουνίου 2012

Post by ultimate_aektzis » Sat Aug 25, 2012 1:53 pm

Οπως εχει δειξει η ιστορια, δεν θα της παρετε απο το venus. Πρωτη μερα στο μαθημα του προεδρου, τον Οκτώβρη, στριμωξτε τον. Και κατα προτιμηση το μπαιρακι να το αρχισει καποιος που εχει περασει το μαθημα του, γιατι πανε στην γραμματεια και κοιτανε φατσες.
eliza
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 191
Joined: Wed Mar 18, 2009 10:42 am
Academic status: 4th year
Gender:

Re: Περί αποτελεσμάτων Εξεταστικής Ιουνίου 2012

Post by eliza » Mon Aug 27, 2012 10:02 am

Ρε παιδία ξερεί κανεις τι γίνεται με τη Διαχείριση Έργων? Έχει καθυστερήσει παρα πολύ ο κ.Βασσαλος και το μάθημα το δίνουμε στις 11 Σεπτεμβρίου, δεν ειναι μακρια.
User avatar
campbell's
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 459
Joined: Wed Oct 07, 2009 11:40 am
Academic status: Alumnus/a

Re: Περί αποτελεσμάτων Εξεταστικής Ιουνίου 2012

Post by campbell's » Mon Aug 27, 2012 10:16 am

eliza wrote:Ρε παιδία ξερεί κανεις τι γίνεται με τη Διαχείριση Έργων? Έχει καθυστερήσει παρα πολύ ο κ.Βασσαλος και το μάθημα το δίνουμε στις 11 Σεπτεμβρίου, δεν ειναι μακρια.
Εγώ πιστεύω ότι είστε υπερβολικοί όλοι, θα τα βγάλει στις 10 Σεπτεμβρίου κ θα έχετε περάσει όλοι μιας κ έχει 100% επιτυχία στα μαθήματα του.
Ειρωνικά το λέω! είναι απλά τραγικός, όταν ο κ.Π. Βασσάλος έβγαλε τα αποτελέσματα του Σεπτεμβρίου σε 4 μέρες.
Αν δεν μπορείς να βοηθήσεις,ενόχλησε.Το σημαντικό είναι να συμμετέχεις.
eliza
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 191
Joined: Wed Mar 18, 2009 10:42 am
Academic status: 4th year
Gender:

Re: Περί αποτελεσμάτων Εξεταστικής Ιουνίου 2012

Post by eliza » Mon Aug 27, 2012 10:25 am

campbell's wrote:
eliza wrote:Ρε παιδία ξερεί κανεις τι γίνεται με τη Διαχείριση Έργων? Έχει καθυστερήσει παρα πολύ ο κ.Βασσαλος και το μάθημα το δίνουμε στις 11 Σεπτεμβρίου, δεν ειναι μακρια.
Εγώ πιστεύω ότι είστε υπερβολικοί όλοι, θα τα βγάλει στις 10 Σεπτεμβρίου κ θα έχετε περάσει όλοι μιας κ έχει 100% επιτυχία στα μαθήματα του.
Ειρωνικά το λέω! είναι απλά τραγικός, όταν ο κ.Π. Βασσάλος έβγαλε τα αποτελέσματα του Σεπτεμβρίου σε 4 μέρες.
Αυτο ειδα πριν και απόρησα πότε δόθηκε το μάθημα και τα έβγαλε κίολας. Δεν ξέρω αν συμβαίνει κάτι στον κ.Βασσάλο και δεν τα έχει βγάλει αλλά νομίζω θα μπορούσε να κάνει κάτι η γραμματεία να δωθούν σε άλλον τουλάχιστον να τα διορθώσει άμα δεν μπορεί ο καθηγητής.
eliza
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 191
Joined: Wed Mar 18, 2009 10:42 am
Academic status: 4th year
Gender:

Re: Περί αποτελεσμάτων Εξεταστικής Ιουνίου 2012

Post by eliza » Wed Aug 29, 2012 5:20 pm

Μήπως έχει στείλει κανένας email στον κ.Βασσάλο? Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται και δεν βγαίνουν τα αποτελέσματα τόσο καιρό.
alexxx
bit level
bit level
Posts: 20
Joined: Mon Mar 29, 2010 6:42 pm
Academic status: N>4

Re: Περί αποτελεσμάτων Εξεταστικής Ιουνίου 2012

Post by alexxx » Wed Aug 29, 2012 5:26 pm

eliza wrote:Μήπως έχει στείλει κανένας email στον κ.Βασσάλο? Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται και δεν βγαίνουν τα αποτελέσματα τόσο καιρό.
Του είχα στείλει mail αρχές του μήνα αλλά δεν πήρα απάντηση...Δεν ξέρω γιατί έχουν καθυστερήσει τόσο τα αποτελέσματα. 11/09 είναι η επαναληπτική...
eliza
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 191
Joined: Wed Mar 18, 2009 10:42 am
Academic status: 4th year
Gender:

Re: Περί αποτελεσμάτων Εξεταστικής Ιουνίου 2012

Post by eliza » Thu Aug 30, 2012 9:53 am

alexxx wrote:
eliza wrote:Μήπως έχει στείλει κανένας email στον κ.Βασσάλο? Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται και δεν βγαίνουν τα αποτελέσματα τόσο καιρό.
Του είχα στείλει mail αρχές του μήνα αλλά δεν πήρα απάντηση...Δεν ξέρω γιατί έχουν καθυστερήσει τόσο τα αποτελέσματα. 11/09 είναι η επαναληπτική...
Πήρα τηλ την γραμματεία έτσι ρε παιδί μου μήπως και κανένας ενδιαφερθεί. Με ρωτάει δεν έχει βγάλει κάτι στο ιντερνετ λέω όχι το μάθημα το δίνουμε στις 11 σεπτεμβρίου, θα βγάλει μου απαντάει στείλτον email,έστειλα αλλά δεν έχει απαντήσει τίποτα, στο χειμερινό έκανε 2,5 μήνες να βγάλει αποτελέσματα, ναι είναι ένα μόνιμο πρόβλημα. Αφού ειναι μόνιμο πρόβλημα εσείς γιατί είστε εκεί ? Για να παίζετε πασιέντζες? Έχει πίασει ο καθένας μια καρέκλα και κανένας δεν είναι υπεύθυνος για τίποτα.
Post Reply

Return to “Τμήμα - Πανεπιστήμιο”