Περί αποτελεσμάτων εξεταστικής Φεβρουαρίου 2013

Συζητήσεις σχετικές με την λειτουργία του Πανεπιστημίου και του Τμήματος, νέα, αποφάσεις συγκλήτου, αποφάσεις συνελεύσεων πληροφορικής. Γενικότερα ό,τι έχει σχέση με τον Πανεπιστημιακό χώρο.
User avatar
moody
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1082
Joined: Sun Oct 16, 2011 11:38 am
Gender:

Re: Περί αποτελεσμάτων εξεταστικής Φεβρουαρίου 2013

Post by moody » Tue Mar 26, 2013 4:21 pm

@Smallest of the sons:
Πέτα αυγά στον κ.Δημάκη εσύ.
99 φοιτητές πίθηκοι και ο mpomp σωστός .
Ποιότητα σπουδών = πότε βγαίνουν οι βαθμοί.
Να κατανοήσεις ότι δεν χάλασε ο κόσμος αν τα γραπτά βγουν αργότερα,και να ηρεμήσεις.
Also φέτος ο κ.Μαρκάκης ξεπέρασε κάποιο όριο ;
Αυτά από μένα tiny son και ξαναμπαίνω hon.
modie is balanced ¯\_(ツ)_/¯
User avatar
zip
byte level
byte level
Posts: 57
Joined: Tue Sep 04, 2012 1:56 pm
Academic status: 4th year
Gender:

Re: Περί αποτελεσμάτων εξεταστικής Φεβρουαρίου 2013

Post by zip » Tue Mar 26, 2013 4:35 pm

moody wrote:@Smallest of the sons:
Πέτα αυγά στον κ.Δημάκη εσύ.
99 φοιτητές πίθηκοι και ο mpomp σωστός .
Ποιότητα σπουδών = πότε βγαίνουν οι βαθμοί.
Να κατανοήσεις ότι δεν χάλασε ο κόσμος αν τα γραπτά βγουν αργότερα,και να ηρεμήσεις.
Also φέτος ο κ.Μαρκάκης ξεπέρασε κάποιο όριο ;
Αυτά από μένα tiny son και ξαναμπαίνω hon.

Νομίζω μας έχεις χάσει λίγο moody...Τα σχόλια για τον κ.Μαρκάκη και για τον κ.Τουμπή ήταν για να τους επαινέσουμε και όχι να πούμε ότι ξεπέρασαν κάποιο όριο.Σε αυτό συμφώνησε και ο MpoMp μαζί μου.Και ναι κατά ένα βαθμό η ποιότητα σπουδών εξαρτάται και από την συνέπεια των φοιτητών αλλά και των καθηγητών.

Και όσο για την κατανόηση που μου είπες πριν θα σου φέρω ένα παράδειγμα.Αν εγώ(ή οποιοσδήποτε) δεν έκανα κάποια εργασία για κάποιο σοβαρό λόγο και πέρναγε το όριο προθεσμίας παράδοσης θα μηδενιζόμουν.Αν όμως πήγαινα και εξηγούσα το λόγο ίσως μου έδειχναν κατανόηση.Απλά ζητήσαμε μια εξήγηση.
User avatar
moody
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1082
Joined: Sun Oct 16, 2011 11:38 am
Gender:

Re: Περί αποτελεσμάτων εξεταστικής Φεβρουαρίου 2013

Post by moody » Tue Mar 26, 2013 4:41 pm

zip wrote:Νομίζω μας έχεις χάσει λίγο moody...Τα σχόλια για τον κ.Μαρκάκη και για τον κ.Τουμπή ήταν για να τους επαινέσουμε και όχι να πούμε ότι ξεπέρασαν κάποιο όριο.Σε αυτό συμφώνησε και ο MpoMp μαζί μου.Και ναι κατά ένα βαθμό η ποιότητα σπουδών εξαρτάται και από την συνέπεια των φοιτητών αλλά και των καθηγητών.
Και εγώ ρωτάω,γιατί από την στιγμή που τους επαινείτε φέτος ο κ.Μαρκάκης έφαγε κράξιμο στο venus ;

Επίσης καταλαβαίνω τι ζητάς.Απλά τώρα έχει ξεκινήσει flaming war και δεν μπορώ να backάρω :-p
modie is balanced ¯\_(ツ)_/¯
User avatar
ja_the_invincible
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2414
Joined: Tue Dec 01, 2009 12:33 am
Academic status: N>4
Gender:
Location: Κάπου στο matrix...

Re: Περί αποτελεσμάτων εξεταστικής Φεβρουαρίου 2013

Post by ja_the_invincible » Tue Mar 26, 2013 6:11 pm

Δεν θα μπω στο τρυπάκι να υπερασπιστώ τον Δημάκη γιατί πολύ απλά δεν το χρειάζεται.Απλά θα παρατηρήσω ότι το venus είναι για τον περισσότερο κόσμο ένα εργαλείο για να μπει να στάξει χολή.Κάθε εξεταστική βγαίνουνε σαν τα σαλιγκάρια και κράζουνε , κράζουνε , κράζουνε.Οκ , ο Δημάκης είναι foul αν και δεν γνωρίζω για ποιο λόγο δεν απαντάει η πού οφείλεται η καθυστέρηση αλλά μπορείτε μερικοί ανύπαρκτοι να μην μηδενίζετε άτομα τα οποία μόνο προσφέρουν στην σχολή?Ξαναλέω , δεν δικαιολογώ τον Δημάκη αλλά να φτάσουμε σε σημείο να λέμε ότι θα μαζευτεί κόσμος να κάνει παράπονα στην πρυτανεία είναι τραγικό.Φαίνεται ορισμένοι προτιμάτε Γιακουμή και Κάβουρα , τι να πω..
f**k robin and batman i'm robbin with a bat man
User avatar
necrofear_13
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2141
Joined: Sun Nov 18, 2007 5:32 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ

Re: Περί αποτελεσμάτων εξεταστικής Φεβρουαρίου 2013

Post by necrofear_13 » Tue Mar 26, 2013 6:20 pm

Απλά θα σας πω ένα πράγμα. Αυτές οι ημερομηνίες είναι τυπικές σε όλα τα πανεπιστήμια στον κόσμο όχι μόνο στο δικό μας. Και ναι και σε κορυφαία αμερικάνικα πανεπιστήμια συμβαίνει αυτό το πράγμα. Είμαι 1000% σίγουρος πως αν κάποιος βιαζόταν για κάποιο λόγο να βγει ο βαθμός του θα το κανόνιζε ο Δημάκης και όποιος βιάζεται να μάθει αν πέρασε πάλι μπορεί να μιλήσει με τον Δημάκη, οπότε σοβαρά προβλήματα αποφεύγονται εύκολα. Ειδικά για το τελευταίο μπορώ να το επιβεβαιώσω επειδή το έχω δει με τα μάτια μου.Είναι foul στο ότι δεν έχει βγάλει μια ανακοίνωση κατά τη γνώμη μου αλλά το έχετε παρατραβήξει λίγο το θέμα.
No matter what kind of sadness envelops the darkness of our despair, if you put one foot in front of the other, at some point you will reach a place where you can see the light.

In heaven or earth, no matter to where we progress, no matter where we walk, that becomes our road.
As long as we keep walking the battle will continue.
And that is exactly why this place will always be a paradise
User avatar
photisd
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 875
Joined: Tue Nov 20, 2007 9:13 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Περί αποτελεσμάτων εξεταστικής Φεβρουαρίου 2013

Post by photisd » Tue Mar 26, 2013 7:19 pm

Βασικά το όλο θέμα είναι να αντιληφθείτε όλοι πως άλλο πράγμα η αξία, η γνώση, η μεταδοτικότητα κλπ καθηγητών κι άλλο η συνέπεια, οι υποχρεώσεις τους, ο σεβασμός στο φοιτητή κι η δημοσιοϋπαλληλική νοοτροπία.
Προσωπικά τόσα posts τώρα, δεν είδα κανέναν να αμφισβητεί αξία καθηγητή (και πιο συγκεκριμένα του Δημάκη), παρά μόνο ένα σχόλιο για τον κ. Κωσταντόπουλο (δικαιολογημένο κατ' εμέ). Οπότε όσοι τόσα posts τον υπερασπίζεστε, δεν υπάρχει καν λόγος. Το ότι είναι foul έναντι σε όσα παιδιά περιμένουν βαθμούς είναι δεδομένο και ακόμα πιο δεδομένο είναι ότι αδιαφορεί παντελώς αφού θα μπορούσε να έχει βγάλει μια ωραιότατη ανακοίνωση, όπως κάνει φεριπήν η κ. Φουστούκου!

Από εκεί και πέρα το ότι γίνεται σε πολλές χώρες αυτό δε μου λέει κάτι, πρώτον γιατί δεν είναι απόλυτο (ξέρω ένα σωρό πανεπιστήμια εντός κι εκτός Ελλάδας, όπου οι καθηγητές βγάζουν βαθμολογία μία εβδομάδα το αργότερο μετά το πέρας της εξέτασης) και δεύτερον γιατί είναι νοοτροπία δημοτικού "κάνω ό,τι κι ο άλλος, άρα δε φταίω"...
Το να γίνει μια αναφορά ή μια διαμαρτυρία είναι δικαίωμα των φοιτητών απόλυτα θεμιτό και καθόλου τραγικό. Επαναλαμβάνω πως προσωπικά δεν είδα κανέναν να μηδενίζει και να κράζει το Δημάκη.


Κράξιμο (και μάλιστα δικαιολογημένο) είναι το να βγω εγώ και να τα χώσω για τον καθηγητή της Ανάκτησης, ο οποίος επανειλημμένως χάνει βαθμολογίες, καλεί ξανά και ξανά για εξέταση εργασιών κλπ και εν μέσω εξαμήνου κράζει σε φοιτητή το βοηθό του (που ο ίδιος επέλεξε) αποκαλώντας τον γελοίο, ακατάλληλο, ανεκδιήγητο κι αποτυχημένη επιλογή. Ε σόρρυ κιόλας, γιατί τέτοιους καθηγητές πρέπει να τους χαϊδεύουμε τα αυτιά και να μην υπάρχουν αναφορές;;
‎...Τα μεγαλύτερα όνειρα δεν βγαίνουν ποτέ έξω απ' το κουτί. Χρειάζεται μεγάλο θάρρος για να τα βγάλεις στο φως, να τα κρατήσεις ψηλά και να δεις τον πραγματικό σου εαυτό να αντικατοπτρίζεται μέσα τους...
User avatar
ja_the_invincible
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2414
Joined: Tue Dec 01, 2009 12:33 am
Academic status: N>4
Gender:
Location: Κάπου στο matrix...

Re: Περί αποτελεσμάτων εξεταστικής Φεβρουαρίου 2013

Post by ja_the_invincible » Tue Mar 26, 2013 7:47 pm

Φώτη , εμείς δεν λέμε να μην κράζει ο κόσμος καθηγητές γενικά και αόριστα.Ο μηδενισμός μου την σπάει.Για τον Καλαμπούκη ++ , αλλά βλέπεις άλλοι τρώνε το κράξιμο.
f**k robin and batman i'm robbin with a bat man
asdfvfrbgt8907
bit level
bit level
Posts: 6
Joined: Tue Jan 29, 2013 5:16 pm

Re: Περί αποτελεσμάτων εξεταστικής Φεβρουαρίου 2013

Post by asdfvfrbgt8907 » Tue Mar 26, 2013 8:07 pm

Πληροφορίες θέλουν ο Δημάκης να έχει χάσει τα γραπτά. Διασταυρώνονται.
User avatar
MpoMp
Venus Former Team Member
Posts: 6620
Joined: Mon Oct 04, 2010 9:31 pm
Gender:
Contact:

Re: Περί αποτελεσμάτων εξεταστικής Φεβρουαρίου 2013

Post by MpoMp » Tue Mar 26, 2013 9:02 pm

moody wrote:@Smallest of the sons:
Πέτα αυγά στον κ.Δημάκη εσύ.
99 φοιτητές πίθηκοι και ο mpomp σωστός .
Ποιότητα σπουδών = πότε βγαίνουν οι βαθμοί.
Να κατανοήσεις ότι δεν χάλασε ο κόσμος αν τα γραπτά βγουν αργότερα,και να ηρεμήσεις.
Also φέτος ο κ.Μαρκάκης ξεπέρασε κάποιο όριο ;
Αυτά από μένα tiny son και ξαναμπαίνω hon.
Συγχαρητήρια, κατάλαβες κάθε λέξη από το ποστ μου και απάντησες με εύλογα επιχειρήματα! :)
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[img]http://i.qkme.me/36ivbs.jpg[/img]
photisd ++ κι εγώ προσωπικά δε μηδένισα κανέναν. Θίγουμε το τυπικό του αλληλοσεβασμού μεταξύ φοιτητών και καθηγητών. Απλά το παρατραβάμε γιατί για κάποιο λόγο ο moody παριστάνει την ηθική ασπίδα του κ. Δημάκη.
asdfvfrbgt8907 wrote:Πληροφορίες θέλουν ο Δημάκης να έχει χάσει τα γραπτά. Διασταυρώνονται.
Πάλι καλά που σ' έχουμε και έγκυρη πηγή και μας ενημέρωσες! :smt024 Σοβαρέψου, όποιο troll κι αν είσαι.
Any fool can make something complicated. It takes a genius to make it simple.
MpoMp @ Discord
asdfvfrbgt8907
bit level
bit level
Posts: 6
Joined: Tue Jan 29, 2013 5:16 pm

Re: Περί αποτελεσμάτων εξεταστικής Φεβρουαρίου 2013

Post by asdfvfrbgt8907 » Wed Mar 27, 2013 4:00 pm

Τρόλ είσαι και φαίνεσαι. Τα ΄χει χάσει σου λέω.
User avatar
zaveti
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 797
Joined: Wed Oct 07, 2009 8:12 pm
Academic status: N>4
Gender:
Contact:

Re: Περί αποτελεσμάτων εξεταστικής Φεβρουαρίου 2013

Post by zaveti » Wed Mar 27, 2013 4:02 pm

asdfvfrbgt8907 wrote:Πληροφορίες θέλουν ο Δημάκης να έχει χάσει τα γραπτά. Διασταυρώνονται.

Το εχω ακουσει και γω συναδελφε..
mastrahan
bit level
bit level
Posts: 5
Joined: Thu Oct 28, 2010 5:14 pm
Academic status: 1st year
Gender:

Re: Περί αποτελεσμάτων εξεταστικής Φεβρουαρίου 2013

Post by mastrahan » Wed Mar 27, 2013 4:02 pm

ακουγεται πολυ τελευταια αυτο...
User avatar
photisd
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 875
Joined: Tue Nov 20, 2007 9:13 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Περί αποτελεσμάτων εξεταστικής Φεβρουαρίου 2013

Post by photisd » Wed Mar 27, 2013 4:07 pm

mastrahan wrote:ακουγεται πολυ τελευταια αυτο...
Ακούγεται στα πλαίσια αρβύλας, που πήρε διαστάσεις...

υ.γ.: Με αυτά που λέτε, μου θυμίζετε πάντως ένα σκηνικό με μια καθηγήτρια στο Λύκειο. :lol: Μια φορά έφερε τα διορθωμένα γραπτά Ιστορίας κι ήταν όλα σχεδόν καφετί κι όταν τη ρωτήσαμε τι έγινε, είπε πως σκόνταψε ερχόμενη και της έπεσαν σε μια λούμπα με νερά από τη βροχή εκείνης της μέρας... :-D
‎...Τα μεγαλύτερα όνειρα δεν βγαίνουν ποτέ έξω απ' το κουτί. Χρειάζεται μεγάλο θάρρος για να τα βγάλεις στο φως, να τα κρατήσεις ψηλά και να δεις τον πραγματικό σου εαυτό να αντικατοπτρίζεται μέσα τους...
User avatar
ala_mages
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1489
Joined: Sun Jun 06, 2010 7:04 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Περί αποτελεσμάτων εξεταστικής Φεβρουαρίου 2013

Post by ala_mages » Wed Mar 27, 2013 5:05 pm

asdfvfrbgt8907 wrote:Τρόλ είσαι και φαίνεσαι. Τα ΄χει χάσει σου λέω.
yo με τέτοιο nickname (ακα hsdfhvasdfijhvaksjbvashbiuadefgaigavs85763487952 ) και με πρώτο ποστ "τα έχασε τα έχασε" δεν πείθεις κανένα
Mpomp is building an army.
░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂ ______☻/︻╦╤─
Il███████████████████]. /▌
_◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.. _ / \
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Welcome to the [url=http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=pAY9CNkKOsg#t=59]ricefields[/url] mathaf*ka [url=http://foss.aueb.gr]Turn on the foss please![/url]
User avatar
ja_the_invincible
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2414
Joined: Tue Dec 01, 2009 12:33 am
Academic status: N>4
Gender:
Location: Κάπου στο matrix...

Re: Περί αποτελεσμάτων εξεταστικής Φεβρουαρίου 2013

Post by ja_the_invincible » Wed Mar 27, 2013 5:08 pm

Thank you captain
f**k robin and batman i'm robbin with a bat man
User avatar
DrNio
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 750
Joined: Sun May 30, 2010 6:04 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: Zion / Closer to 2199

Re: Περί αποτελεσμάτων εξεταστικής Φεβρουαρίου 2013

Post by DrNio » Thu Mar 28, 2013 3:00 pm

Πο πραγματικά έλεος αυτό το θέμα με τα γραπτά...Είναι τραγικό να μπαίνουμε κάθε μέρα 3-4 φορές e-class περιμένοντας το pdf με τους βαθμούς μας..!! Και στην πρόοδο που δώσαμε τα ψιλοκοίταξε ο Δημάκης μας είπε ενα..σε γενικές γραμμές καλά τα πήγατε..και απο τότε 2 γραπτά του δώσαμε και δεν έχουμε πάρει κανένα βαθμό.Εντάξει ο Δημάκης πάντα υπερχαλαρός( ή χαλαρός τυπάς αν θέλετε )ήταν σε όλα του αλλά έλεος πια!! Είναι σπάσιμο νεύρων..
Everything that has a beginning has an end
User avatar
masaka
byte level
byte level
Posts: 133
Joined: Wed Oct 05, 2011 11:03 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Περί αποτελεσμάτων εξεταστικής Φεβρουαρίου 2013

Post by masaka » Thu Mar 28, 2013 3:03 pm

Βγήκε Οικονομία στην e-grammateia! επιτέλους!! Άντε, σειρά του Δημάκη τώρα :P
User avatar
captain-cook
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 385
Joined: Wed Oct 08, 2008 6:27 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Περί αποτελεσμάτων εξεταστικής Φεβρουαρίου 2013

Post by captain-cook » Sun Mar 31, 2013 6:00 pm

Ktulu wrote:
Hohenstaufen wrote:Έχει κανείς ιδέα τι γίνεται με τους βαθμούς του Αστικού Δικαίου;
Εχω στείλει mail στην Τρουλη και μου απάντησε οτι μάλλον θα βγουν στην αρχή της επόμενης εβδομάδας.
Από την Παρασκευή έχουν βγει τα αποτελέσματα στην e-grammateia αλλά δεν βλέπω τους δικούς μας βαθμούς..
User avatar
GioAthens
byte level
byte level
Posts: 132
Joined: Thu Dec 22, 2011 5:02 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Περί αποτελεσμάτων εξεταστικής Φεβρουαρίου 2013

Post by GioAthens » Sun Mar 31, 2013 6:19 pm

Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[img]http://www.mememaker.net/static/images/memes/606890.jpg[/img]
masaka wrote:Βγήκε Οικονομία στην e-grammateia! επιτέλους!! Άντε, σειρά του Δημάκη τώρα :P
User avatar
zaveti
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 797
Joined: Wed Oct 07, 2009 8:12 pm
Academic status: N>4
Gender:
Contact:

Re: Περί αποτελεσμάτων εξεταστικής Φεβρουαρίου 2013

Post by zaveti » Sun Mar 31, 2013 9:26 pm

captain-cook wrote:
Ktulu wrote:
Hohenstaufen wrote:Έχει κανείς ιδέα τι γίνεται με τους βαθμούς του Αστικού Δικαίου;
Εχω στείλει mail στην Τρουλη και μου απάντησε οτι μάλλον θα βγουν στην αρχή της επόμενης εβδομάδας.
Από την Παρασκευή έχουν βγει τα αποτελέσματα στην e-grammateia αλλά δεν βλέπω τους δικούς μας βαθμούς..
απλα δεν εχει προλαβει να καταχωρησει η γραμματεια τους βαθμους του τμηματος μας
User avatar
IRAKLIO-13
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 166
Joined: Thu Mar 06, 2008 2:29 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Περί αποτελεσμάτων εξεταστικής Φεβρουαρίου 2013

Post by IRAKLIO-13 » Mon Apr 01, 2013 6:36 pm

λογική στο eclass!
le0ri
bit level
bit level
Posts: 17
Joined: Mon Oct 10, 2011 9:30 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Περί αποτελεσμάτων εξεταστικής Φεβρουαρίου 2013

Post by le0ri » Tue Apr 02, 2013 7:45 am

java1 sto e-class, κλαιω...
Post Reply

Return to “Τμήμα - Πανεπιστήμιο”