Πτυχιακή κλπ

Συζητήσεις σχετικές με την λειτουργία του Πανεπιστημίου και του Τμήματος, νέα, αποφάσεις συγκλήτου, αποφάσεις συνελεύσεων πληροφορικής. Γενικότερα ό,τι έχει σχέση με τον Πανεπιστημιακό χώρο.
n.p.
byte level
byte level
Posts: 94
Joined: Tue Nov 02, 2010 10:55 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Πτυχιακή κλπ

Post by n.p. » Thu Nov 03, 2011 9:49 pm

λπν,εγώ επειδή είμαι απ'αυτούς που δεν έχουν καλό μ.ο. καθόλου καλό μάλλον αλλά θέλω να κάνω οπωσδήποτε μεταπτυχιακό(μπας κ γλιτώσω τον προγραμματισμό)σκέφτομαι μήπως του χρόνου που ελπίζω να μην έχω κανένα χρωστούμενο πάρω πτυχιακή.Οι απορίες μου είναι:
1)όλοι οι καθηγητές βγάζουν θέματα??και αν ναι πότε και πού?
2)ζητάνε καλό βαθμό στο μάθημά τους για να δώσουν την πτυχιακή ή όχι?
3)θεωρείται ότι αξίζει ή απλά θα παιδευτώ τσάμπα?
User avatar
marios
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2810
Joined: Wed Sep 26, 2007 3:44 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας

Re: Πτυχιακή κλπ

Post by marios » Thu Nov 03, 2011 9:59 pm

n.p. wrote:λπν,εγώ επειδή είμαι απ'αυτούς που δεν έχουν καλό μ.ο. καθόλου καλό μάλλον αλλά θέλω να κάνω οπωσδήποτε μεταπτυχιακό(μπας κ γλιτώσω τον προγραμματισμό)σκέφτομαι μήπως του χρόνου που ελπίζω να μην έχω κανένα χρωστούμενο πάρω πτυχιακή.Οι απορίες μου είναι:
1)όλοι οι καθηγητές βγάζουν θέματα??και αν ναι πότε και πού?
2)ζητάνε καλό βαθμό στο μάθημά τους για να δώσουν την πτυχιακή ή όχι?
3)θεωρείται ότι αξίζει ή απλά θα παιδευτώ τσάμπα?
1) νομίζω ναι, αλλά σίγουρα μπορείς να πας και να ζητήσεις από κάποιον. Θα σου πει τι έρευνα κάνει αυτό το καιρό και αν σε ενδιαφέρει, κάτι θα βρείτε να κάνεις
2) ο κ.Ξυλωμένος δεν μας ζητησε (πήγα μαζί με gasparosoft και netharis και του μιλήσαμε), αλλά νομίζω ότι κ.Ανδρουτσόπουλος θέλει αναλυτική. Εξαρτάται από τον καθηγητή λοιπόν
3) αξίζει όσο τίποτα (σχεδόν) στο πανεπιστήμιο, αρκεί να έχεις διάθεση και μεράκι. Αν το κάνεις μόνο για να κάνεις μεταπτυχιακό και δεν σε ενδιαφέρει το θέμα που θα κάνεις, υπάρχει καλή πιθανότητα να μην την παλέψεις. Τέλος για το CV σου είναι προφανώς μεγάλο συν, αρκεί να είναι καλό θέμα.
Μην κλαις επειδή τελείωσε. Χαμογέλα επειδή συνέβη- G.G.M.
Η μεγαλύτερη ευτυχία είναι να ξέρεις την πηγή της δυστυχίας-F.D.
Η μουσική εκφράζει αυτά που δεν μπορούν να ειπωθούν και που είναι αδύνατο να μείνουν στη σιωπή-V.H.
Πίστη στην πρόοδο, δεν σημαίνει και πίστη στο ότι έχει συμβεί κάποια πρόοδος-F.K.
Χωρίς μουσική, η ζωή θα ήταν ένα λάθος-F.N
n.p.
byte level
byte level
Posts: 94
Joined: Tue Nov 02, 2010 10:55 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Πτυχιακή κλπ

Post by n.p. » Thu Nov 03, 2011 10:58 pm

marios wrote:
n.p. wrote:λπν,εγώ επειδή είμαι απ'αυτούς που δεν έχουν καλό μ.ο. καθόλου καλό μάλλον αλλά θέλω να κάνω οπωσδήποτε μεταπτυχιακό(μπας κ γλιτώσω τον προγραμματισμό)σκέφτομαι μήπως του χρόνου που ελπίζω να μην έχω κανένα χρωστούμενο πάρω πτυχιακή.Οι απορίες μου είναι:
1)όλοι οι καθηγητές βγάζουν θέματα??και αν ναι πότε και πού?
2)ζητάνε καλό βαθμό στο μάθημά τους για να δώσουν την πτυχιακή ή όχι?
3)θεωρείται ότι αξίζει ή απλά θα παιδευτώ τσάμπα?
1) νομίζω ναι, αλλά σίγουρα μπορείς να πας και να ζητήσεις από κάποιον. Θα σου πει τι έρευνα κάνει αυτό το καιρό και αν σε ενδιαφέρει, κάτι θα βρείτε να κάνεις
2) ο κ.Ξυλωμένος δεν μας ζητησε (πήγα μαζί με gasparosoft και netharis και του μιλήσαμε), αλλά νομίζω ότι κ.Ανδρουτσόπουλος θέλει αναλυτική. Εξαρτάται από τον καθηγητή λοιπόν
3) αξίζει όσο τίποτα (σχεδόν) στο πανεπιστήμιο, αρκεί να έχεις διάθεση και μεράκι. Αν το κάνεις μόνο για να κάνεις μεταπτυχιακό και δεν σε ενδιαφέρει το θέμα που θα κάνεις, υπάρχει καλή πιθανότητα να μην την παλέψεις. Τέλος για το CV σου είναι προφανώς μεγάλο συν, αρκεί να είναι καλό θέμα.
ευχαριστώ αρχικά για την άμεση απάντηση...προφανώς θα το ψάξω πλ πλ το θέμα για να μου αρέσει κτλ!!!μια απορία ακόμα...τελευταία...έχουν συγκεκριμένο χρόνο που βγαίνουν τα θέματα?
User avatar
enum21
Venus Former Team Member
Posts: 5436
Joined: Mon Feb 16, 2009 9:06 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Underworld

Re: Πτυχιακή κλπ

Post by enum21 » Thu Nov 03, 2011 11:02 pm

n.p. wrote:
marios wrote:
n.p. wrote:λπν,εγώ επειδή είμαι απ'αυτούς που δεν έχουν καλό μ.ο. καθόλου καλό μάλλον αλλά θέλω να κάνω οπωσδήποτε μεταπτυχιακό(μπας κ γλιτώσω τον προγραμματισμό)σκέφτομαι μήπως του χρόνου που ελπίζω να μην έχω κανένα χρωστούμενο πάρω πτυχιακή.Οι απορίες μου είναι:
1)όλοι οι καθηγητές βγάζουν θέματα??και αν ναι πότε και πού?
2)ζητάνε καλό βαθμό στο μάθημά τους για να δώσουν την πτυχιακή ή όχι?
3)θεωρείται ότι αξίζει ή απλά θα παιδευτώ τσάμπα?
1) νομίζω ναι, αλλά σίγουρα μπορείς να πας και να ζητήσεις από κάποιον. Θα σου πει τι έρευνα κάνει αυτό το καιρό και αν σε ενδιαφέρει, κάτι θα βρείτε να κάνεις
2) ο κ.Ξυλωμένος δεν μας ζητησε (πήγα μαζί με gasparosoft και netharis και του μιλήσαμε), αλλά νομίζω ότι κ.Ανδρουτσόπουλος θέλει αναλυτική. Εξαρτάται από τον καθηγητή λοιπόν
3) αξίζει όσο τίποτα (σχεδόν) στο πανεπιστήμιο, αρκεί να έχεις διάθεση και μεράκι. Αν το κάνεις μόνο για να κάνεις μεταπτυχιακό και δεν σε ενδιαφέρει το θέμα που θα κάνεις, υπάρχει καλή πιθανότητα να μην την παλέψεις. Τέλος για το CV σου είναι προφανώς μεγάλο συν, αρκεί να είναι καλό θέμα.
ευχαριστώ αρχικά για την άμεση απάντηση...προφανώς θα το ψάξω πλ πλ το θέμα για να μου αρέσει κτλ!!!μια απορία ακόμα...τελευταία...έχουν συγκεκριμένο χρόνο που βγαίνουν τα θέματα?
Όχι, οι καθηγητές ασχολούνται με κάτι συνήθως. Οπότε σου προτείνουν ένα κομμάτι. Καλύτερα όμως αν θες να κάνεις να καταλήξεις από πιο νωρίς για να μην αγχωθείς και να γίνει σωστή δουλειά.
User avatar
mpatsis
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1030
Joined: Mon Nov 03, 2008 8:18 pm
Academic status: MSc
Gender:
Location: Riding the train of thought!!!

Re: Πτυχιακή κλπ

Post by mpatsis » Thu Nov 03, 2011 11:36 pm

marios wrote:
n.p. wrote:λπν,εγώ επειδή είμαι απ'αυτούς που δεν έχουν καλό μ.ο. καθόλου καλό μάλλον αλλά θέλω να κάνω οπωσδήποτε μεταπτυχιακό(μπας κ γλιτώσω τον προγραμματισμό)σκέφτομαι μήπως του χρόνου που ελπίζω να μην έχω κανένα χρωστούμενο πάρω πτυχιακή.Οι απορίες μου είναι:
1)όλοι οι καθηγητές βγάζουν θέματα??και αν ναι πότε και πού?
2)ζητάνε καλό βαθμό στο μάθημά τους για να δώσουν την πτυχιακή ή όχι?
3)θεωρείται ότι αξίζει ή απλά θα παιδευτώ τσάμπα?
1) νομίζω ναι, αλλά σίγουρα μπορείς να πας και να ζητήσεις από κάποιον. Θα σου πει τι έρευνα κάνει αυτό το καιρό και αν σε ενδιαφέρει, κάτι θα βρείτε να κάνεις
2) ο κ.Ξυλωμένος δεν μας ζητησε (πήγα μαζί με gasparosoft και netharis και του μιλήσαμε), αλλά νομίζω ότι κ.Ανδρουτσόπουλος θέλει αναλυτική. Εξαρτάται από τον καθηγητή λοιπόν
3) αξίζει όσο τίποτα (σχεδόν) στο πανεπιστήμιο, αρκεί να έχεις διάθεση και μεράκι. Αν το κάνεις μόνο για να κάνεις μεταπτυχιακό και δεν σε ενδιαφέρει το θέμα που θα κάνεις, υπάρχει καλή πιθανότητα να μην την παλέψεις. Τέλος για το CV σου είναι προφανώς μεγάλο συν, αρκεί να είναι καλό θέμα.
Για το 2 επιβεβαιώνω από πρώτο χέρι. Εμένα μου ζήτησε. Αλλά νομίζω πως την ζητά για να δει περίπου σε τι επίπεδο είναι ο φοιτητής με τον οποίο ενδέχεται να συνεργαστεί και κυρίως για να δει αν μπορεί να ανταποκριθεί στις απαιτήσεις της εργασίας οι οποίες συγκεκριμένα είναι αρκετές και όχι παίξε γέλασε. Δικαιολογημένα ζητά άρα.

Πάντως αν μας πει τι αντικείμενο σε ενδιαφέρει ή έστω σε ποια μαθήματα ήσουν ή είσαι καλός θα είναι πολύ πιο εύκολο να σε βοηθήσουμε! :smt023
Γενικά έχω ασχοληθεί και παρακολουθήσει όλους τους κύκλους εκτός από iii)ασφάλεια-πληροφοριακά και v) οικονομικά και με χαρά θα σου πρότεινα κάποιον καθηγητή από τους υπόλοιπους σχετικό με αυτό που θες...
I'm Starting With The Man In The Mirror. I'm Asking Him To Change His Ways...
Aueb's NLP Group!
Image
Image May the foss be with you!!!
User avatar
PPPoE
bit level
bit level
Posts: 29
Joined: Mon Dec 21, 2009 1:28 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Πτυχιακή κλπ

Post by PPPoE » Thu Aug 16, 2012 10:11 pm

Και έρχομαι να ρωτήσω και εγώ, η βαθμολογία μπαίνει αποκλειστικά από τον καθηγητή ή ορίζεται τριμελής ομάδα όπως γίνεται σε άλλα πανεπιστήμια και μας εξετάζει?
Και αυτή την ομάδα τη βρίσκουμε εμείς ή την ορίζει κάποιος άλλος, ο καθηγητής για παράδειγμα?
User avatar
enum21
Venus Former Team Member
Posts: 5436
Joined: Mon Feb 16, 2009 9:06 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Underworld

Re: Πτυχιακή κλπ

Post by enum21 » Fri Aug 17, 2012 6:31 am

PPPoE wrote:Και έρχομαι να ρωτήσω και εγώ, η βαθμολογία μπαίνει αποκλειστικά από τον καθηγητή ή ορίζεται τριμελής ομάδα όπως γίνεται σε άλλα πανεπιστήμια και μας εξετάζει?
Και αυτή την ομάδα τη βρίσκουμε εμείς ή την ορίζει κάποιος άλλος, ο καθηγητής για παράδειγμα?
Αποκλειστικά από τον επιβλέπων καθηγητή σου.
User avatar
spyrosopa
byte level
byte level
Posts: 79
Joined: Fri Nov 26, 2010 12:42 am
Academic status: 4th year
Gender:

Re: Πτυχιακή κλπ

Post by spyrosopa » Fri Aug 24, 2012 10:50 pm

μπορει να απαντησει καποιος με σιγουρια αν μπορουν να κανουν πτυχιακη απο 2 και πανω ατομα?
yo
User avatar
Clouseau
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 272
Joined: Mon May 11, 2009 2:18 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Πτυχιακή κλπ

Post by Clouseau » Fri Aug 24, 2012 10:54 pm

Το τελικό παραδοτέο της πτυχιακής φαντάζομαι μπορεί να παραδοθεί οποτεδήποτε, όχι μόνο στις εξεταστικές περιόδους, έτσι; Μπορώ π.χ. να παραδόσω πτυχιακή Μάρτιο και να πάρω πτυχίο τότε;
Exceptions, gotta catch 'em all!
User avatar
ultimate_aektzis
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 6373
Joined: Tue Nov 13, 2007 10:11 pm
Gender:

Re: Πτυχιακή κλπ

Post by ultimate_aektzis » Sat Aug 25, 2012 2:04 pm

Μπορεις να την παραδωσεςι και να κανεις αιτηση ορκομωσιας...το πτυχιο θα μετρησει στην εξεταστικη του τελευταιου χρονικα μαθηματος που περασες και εβαλες στο πτυχιο.
User avatar
Clouseau
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 272
Joined: Mon May 11, 2009 2:18 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Πτυχιακή κλπ

Post by Clouseau » Sat Aug 25, 2012 2:20 pm

Ναι οκ αλλά έστω ότι τη δηλώνω για το ερχόμενο χειμερινό εξάμηνο, μέχρι πότε μπορώ να την παραδώσω έτσι ώστε να θεωρηθεί ότι αποφοίτησα χειμερινό; Αν σκεφτούμε ότι κάποιοι καθηγητές βγάζουν βαθμολογίες και μέσα Μαρτίου ίσως να μπορούσα να την παραδώσω και τότε.
Exceptions, gotta catch 'em all!
User avatar
ultimate_aektzis
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 6373
Joined: Tue Nov 13, 2007 10:11 pm
Gender:

Re: Πτυχιακή κλπ

Post by ultimate_aektzis » Sat Aug 25, 2012 3:42 pm

Ναι νομιζω ισχυει αυτο...αλλα καλυτερα να το ρωτησεις δεν ειμαι σιγουρος
n.p.
byte level
byte level
Posts: 94
Joined: Tue Nov 02, 2010 10:55 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Πτυχιακή κλπ

Post by n.p. » Thu Sep 06, 2012 4:44 pm

ερώτηση,για να πάρω πτυχιακή πρέπει να έχω περάσει όλα τα υποχρεωτικά?
User avatar
ultimate_aektzis
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 6373
Joined: Tue Nov 13, 2007 10:11 pm
Gender:

Re: Πτυχιακή κλπ

Post by ultimate_aektzis » Thu Sep 06, 2012 5:49 pm

Ετσι λενε αλλα εμενα δεν μου ζητησε κανεις βεβαιωση..ισως το κοιτανε undercover απο τη γραμματεια.
User avatar
photisd
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 875
Joined: Tue Nov 20, 2007 9:13 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Πτυχιακή κλπ

Post by photisd » Wed Sep 19, 2012 7:41 pm

Προτεινόμενοι καθηγητές για πτυχιακή?? Πέρα από άποψη τομέων που μας ενδιαφέρουν, ξέρουμε ποιοι καθηγητές είναι αξιόλογοι και συνεργάσιμοι και δίπλα στους φοιτητές?
‎...Τα μεγαλύτερα όνειρα δεν βγαίνουν ποτέ έξω απ' το κουτί. Χρειάζεται μεγάλο θάρρος για να τα βγάλεις στο φως, να τα κρατήσεις ψηλά και να δεις τον πραγματικό σου εαυτό να αντικατοπτρίζεται μέσα τους...
User avatar
necrofear_13
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2141
Joined: Sun Nov 18, 2007 5:32 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ

Re: Πτυχιακή κλπ

Post by necrofear_13 » Wed Sep 19, 2012 7:56 pm

photisd wrote:Προτεινόμενοι καθηγητές για πτυχιακή?? Πέρα από άποψη τομέων που μας ενδιαφέρουν, ξέρουμε ποιοι καθηγητές είναι αξιόλογοι και συνεργάσιμοι και δίπλα στους φοιτητές?
Ξυλωμένος, Ανδρουτσόπουλος, Μαρκάκης. Αυτά από προσωπική εμπειρία και εμπειρία φίλων....
No matter what kind of sadness envelops the darkness of our despair, if you put one foot in front of the other, at some point you will reach a place where you can see the light.

In heaven or earth, no matter to where we progress, no matter where we walk, that becomes our road.
As long as we keep walking the battle will continue.
And that is exactly why this place will always be a paradise
gio
byte level
byte level
Posts: 72
Joined: Sat Jun 13, 2009 1:42 am
Academic status: 4th year
Gender:

Re: Πτυχιακή κλπ

Post by gio » Mon Jul 08, 2013 4:41 am

Καλησπέρα παιδιά, έχει πάρει κανείς πτυχιακή σχετική με βάσεις; Υπάρχει κάποιος άλλος καθηγητής εκτός από τον κ. Βασσάλο που να αναλαμβάνει σχετικές πτυχιακές;
User avatar
Gewitter
Venus Former Team Member
Posts: 1609
Joined: Mon Jan 19, 2009 11:42 am
Academic status: PhD
Gender:

Re: Πτυχιακή κλπ

Post by Gewitter » Mon Jul 08, 2013 9:49 am

gio wrote:Καλησπέρα παιδιά, έχει πάρει κανείς πτυχιακή σχετική με βάσεις; Υπάρχει κάποιος άλλος καθηγητής εκτός από τον κ. Βασσάλο που να αναλαμβάνει σχετικές πτυχιακές;
Νομίζω ο κύριος Κωτίδης. Και απ'όσο ξέρω ασχολείται με πού ενδιαφέρονται και επίκαιρα θέματα.
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[i][b][color=#004080]No,no...Listen...He said that if they dug his father's body up, it would be gone. They planted a seed over his grave. The seed became a tree. Moses said his father became a part of that tree. He grew into the wood, into the bloom. And when a sparrow ate the tree's fruit, his father flew with the birds. He said... death was his father's road to awe!.[/color][/i][/b]
User avatar
enum21
Venus Former Team Member
Posts: 5436
Joined: Mon Feb 16, 2009 9:06 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Underworld

Re: Πτυχιακή κλπ

Post by enum21 » Mon Jul 08, 2013 12:18 pm

Gewitter wrote:
gio wrote:Καλησπέρα παιδιά, έχει πάρει κανείς πτυχιακή σχετική με βάσεις; Υπάρχει κάποιος άλλος καθηγητής εκτός από τον κ. Βασσάλο που να αναλαμβάνει σχετικές πτυχιακές;
Νομίζω ο κύριος Κωτίδης. Και απ'όσο ξέρω ασχολείται με πού ενδιαφέρονται και επίκαιρα θέματα.
Και ο Γιαννακουδάκης..
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
:lol:
gio
byte level
byte level
Posts: 72
Joined: Sat Jun 13, 2009 1:42 am
Academic status: 4th year
Gender:

Re: Πτυχιακή κλπ

Post by gio » Mon Jul 08, 2013 3:29 pm

Ευχαριστώ! Τι γνώμη έχετε γι αυτούς τους τρεις; Είχατε θετική συνεργασία;
User avatar
necrofear_13
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2141
Joined: Sun Nov 18, 2007 5:32 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ

Re: Πτυχιακή κλπ

Post by necrofear_13 » Mon Jul 08, 2013 4:32 pm

gio wrote:Ευχαριστώ! Τι γνώμη έχετε γι αυτούς τους τρεις; Είχατε θετική συνεργασία;
Εγώ θα σου πω επειδή το πράγμα είναι καθαρά υποκειμενικό, να στείλεις email και στους 3, να κανονίσεις ένα ραντεβού να μιλήσεις μαζί τους, να δεις τι θέματα έχουν και μετά αποφασίζεις. Γιατί οι περισσότεροι από εμάς έχουμε μια άποψη για κάθε καθηγητή και δεν ξέρω πόσο αντικειμενικοί μπορούμε να είμαστε.... Νομίζω έτσι θα βρεις αυτό που σου ταιριάζει καλύτερα και να πάρεις την πιο σωστή απόφαση...
No matter what kind of sadness envelops the darkness of our despair, if you put one foot in front of the other, at some point you will reach a place where you can see the light.

In heaven or earth, no matter to where we progress, no matter where we walk, that becomes our road.
As long as we keep walking the battle will continue.
And that is exactly why this place will always be a paradise
gio
byte level
byte level
Posts: 72
Joined: Sat Jun 13, 2009 1:42 am
Academic status: 4th year
Gender:

Re: Πτυχιακή κλπ

Post by gio » Mon Jul 08, 2013 4:39 pm

necrofear_13 wrote:
gio wrote:Ευχαριστώ! Τι γνώμη έχετε γι αυτούς τους τρεις; Είχατε θετική συνεργασία;
Εγώ θα σου πω επειδή το πράγμα είναι καθαρά υποκειμενικό, να στείλεις email και στους 3, να κανονίσεις ένα ραντεβού να μιλήσεις μαζί τους, να δεις τι θέματα έχουν και μετά αποφασίζεις. Γιατί οι περισσότεροι από εμάς έχουμε μια άποψη για κάθε καθηγητή και δεν ξέρω πόσο αντικειμενικοί μπορούμε να είμαστε.... Νομίζω έτσι θα βρεις αυτό που σου ταιριάζει καλύτερα και να πάρεις την πιο σωστή απόφαση...
Thnx για την απάντηση, δεν εννοώ την άποψη όσον αφορά τα θέματα με τα οποία ασχολείται ο καθένας, αλλά την γενική στάση του καθηγητή γιατί πχ ξέρεις και συ ότι για κάποιους καθηγητές βγαίνουν φήμες ότι
δεν τους βρίσκεις εύκολα, δεν ασχολούνται πολύ μαζί σου κλπ.

Αλλά πράγματι, το να μιλήσω με όλους είναι το καλύτερο σαν αρχή.
Post Reply

Return to “Τμήμα - Πανεπιστήμιο”