Εκδήλωση:Ενημέρωση για Μεταπτυχιακές/Διδακτορικές σπουδές στ εξωτερικό

Συζητήσεις και ενημέρωση σχετικά με μεταπτυχιακές σπουδές σε Ελληνικά και ξένα πανεπιστήμια.

Θα μπορείτε να συμμετέχετε στην εκδήλωση δεδομένου ότι θα γίνει στην περίοδο 15/12 - 15/01;

Ναι! Ενδιαφέρομαι και θα είμαι Αθήνα.
29
88%
Δεν με ενδιαφέρει / Θα λείπω
4
12%
 
Total votes: 33
?:=2b|~2b
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 164
Joined: Wed Dec 10, 2008 9:17 pm
Academic status: Professor
Gender:

Re: Εκδήλωση:Ενημέρωση για Μεταπτυχιακές/Διδακτορικές σπουδές στ εξωτερικό

Post by ?:=2b|~2b » Mon Dec 12, 2011 6:56 pm

Θα έχουμε έναν από CMU. αν έχετε κάποιον γνωστό σας, πείτε του να επικοινωνήσιε μαζί μου. Θα είμαι και εγώ και ο Μαρκάκης πάντως (αν και οι δικές μου γνώσεις έχουν κυρίως ιστορικό ενδιαφέρον πλέον) Μάλλον θα βρεθούν και άλλοι.
Zifnab wrote:Ευχαριστούμε κ. Τουμπή! Ομιλιτές για Αμερική βρήκατε γιατί μάλλον οι περισσότεροι έρχονται Ελλάδα μετά τις 23 όπως ξέρετε. :smt010
?:=2b|~2b
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 164
Joined: Wed Dec 10, 2008 9:17 pm
Academic status: Professor
Gender:

Re: Εκδήλωση:Ενημέρωση για Μεταπτυχιακές/Διδακτορικές σπουδές στ εξωτερικό

Post by ?:=2b|~2b » Fri Dec 16, 2011 9:19 am

Γεια σας, η ακόλουθη ανακοίνωση στάλθηκε στους aueb λογαριασμούς όλων των προπτυχιακών φοιτητών. Επειδή κάποιοι μπορεί να να μην τον κοιτάζουν συχνά, την στέλνω και εδώ (αν κάποιος δεν την πήρε, να μου το πει να το ερευνήσω). Πέρσι δυστυχώς κάποιοι δεν μπόρεσαν να παρακολουθήσουν λόγω του μικρού μεγέθους του αμφιθέατρου της Ευελπίδων. Φέτος δεν θα υπάρχει αυτό το πρόβλημα.

Νομίζω οι ομιλίες από τους πρόσφατους αποφοίτους μας θα είναι πολύ χρήσιμες σε όσους σκέφτονται να κάνουν το βήμα προς το εξωτερικό, ακόμα και όχι άμεσα.

Σταύρος Τουμπής

====================================================================

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ
ΜΕ ΘΕΜΑ
ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

Δευτέρα 19/12/11, 1μμ-4μμ, Αμφιθέατρο Α
ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΚΤΗΡΙΟ ΟΠΑ

Μια από τις δυνατότητες που έχουν οι πτυχιούχοι του Τμήματος μετά την αποφοίτησή τους είναι η συνέχιση των σπουδών τους σε πανεπιστήμια του εξωτερικού. Στόχος της εκδήλωσης αυτής είναι η ενημέρωση των φοιτητών σχετικά με τις διαδικασίες που απαιτούνται και, κυρίως, τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα που έχουν οι σπουδές στο εξωτερικό για τους δικούς μας απόφοιτους.

ΟΜΙΛΗΤΕΣ: Πρόσφατοι απόφοιτοί μας που ολοκληρώνουν ή έχουν ολοκληρώσει πρόσφατα μεταπτυχιακές σπουδές σε πανεπιστήμια του εξωτερικού, και καθηγητές του Τμήματος με σπουδές στο εξωτερικό. Ενδεικτικά αναφέρονται τα πανεπιστήμια Univ. of Evry, Vrije Univ., Stanford Univ., Carnegie Mellon Univ., Georgia Tech, Univ. Of Toronto, Royal Holloway. (Η εκδήλωση έχει οριστεί κοντά στις διακοπές των Χριστουγέννων για να μπορούν να έρθουν ομιλητές που τώρα βρίσκονται στο εξωτερικό.)
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ: Σύντομες τοποθετήσεις από τους ομιλητές σχετικά με τις εμπειρίες τους, σύντομη περιγραφή της διαδικασίας, απαντήσεις σε κοινές ερωτήσεις, ερωτήσεις από το κοινό.

ΜΕΡΙΚΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΘΟΥΝ:
• Να επιδιώξω Μεταπτυχιακό Τίτλο Εξειδίκευσης (M.Sc.) ή Διδακτορικό (Ph.D.);
• Ποια είναι τα αναμενόμενα οφέλη για την καριέρα μου;
• Πώς μπορώ να βρω ποια είναι τα ‘καλά’ πανεπιστήμια στην περιοχή μου;
• Τι χρειάζεται να έχει η αίτησή μου;
• Ποιες εξετάσεις χρειάζονται;
• Πώς μπορώ να βρω χρηματοδότηση;
• Και όσες υποβάλετε εσείς!
User avatar
Loner
Venus Former Team Member
Posts: 4004
Joined: Fri Oct 26, 2007 11:08 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: Στη ρωγμή του χρόνου

Re: Εκδήλωση:Ενημέρωση για Μεταπτυχιακές/Διδακτορικές σπουδές στ εξωτερικό

Post by Loner » Sat Dec 17, 2011 7:01 pm

Θα βιντεοσκοπηθεί γι'αυτούς που δεν μπορούν να παρευρεθούν?
You either die a Spongebob or live long enough to see yourself become the Squidward.
?:=2b|~2b
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 164
Joined: Wed Dec 10, 2008 9:17 pm
Academic status: Professor
Gender:

Re: Εκδήλωση:Ενημέρωση για Μεταπτυχιακές/Διδακτορικές σπουδές στ εξωτερικό

Post by ?:=2b|~2b » Sat Dec 17, 2011 11:53 pm

Ενδεχομένως, δεν έχουμε πάρει οκ από όλους ακόμα. Αλλά αυτό δεν έχει σημασία, αν δεν είστε εκεί, δεν έχει νόημα να δείτε και το video, κατά τη γνώμη μου.
Loner wrote:Θα βιντεοσκοπηθεί γι'αυτούς που δεν μπορούν να παρευρεθούν?
User avatar
Loner
Venus Former Team Member
Posts: 4004
Joined: Fri Oct 26, 2007 11:08 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: Στη ρωγμή του χρόνου

Re: Εκδήλωση:Ενημέρωση για Μεταπτυχιακές/Διδακτορικές σπουδές στ εξωτερικό

Post by Loner » Mon Dec 19, 2011 5:12 pm

Πώς πήγε? Any feedback? Εντυπώσεις?
You either die a Spongebob or live long enough to see yourself become the Squidward.
User avatar
PatrickFTW
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 625
Joined: Sat Oct 30, 2010 9:06 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: Somewhere

Re: Εκδήλωση:Ενημέρωση για Μεταπτυχιακές/Διδακτορικές σπουδές στ εξωτερικό

Post by PatrickFTW » Mon Dec 19, 2011 7:12 pm

Loner wrote:Πώς πήγε? Any feedback? Εντυπώσεις?
Ήταν πολύ κατατοπιστική η εκδηλωση και σίγουρα πολύ πιο οργανωμένη απο την περσινή , επίσης ήρθε και αρκετός κόσμος . Γενικά συγχαρητήρια στον κ. Τουμπή για την πρωτοβουλία !!! :smt023 . Απλά μια απορία , τις διαφάνειες που μπορούμε να τις βρούμε ?
Oι άνθρωποι δεν πρέπει να φοβούνται τις κυβερνήσεις, οι κυβερνήσεις πρέπει να φοβούνται τους ανθρώπους...
User avatar
cypher
Venus Former Team Member
Posts: 6207
Joined: Mon Sep 29, 2008 9:12 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Εκδήλωση:Ενημέρωση για Μεταπτυχιακές/Διδακτορικές σπουδές στ εξωτερικό

Post by cypher » Mon Dec 19, 2011 7:15 pm

PatrickFTW wrote:
Ήταν πολύ κατατοπιστική η εκδηλωση και σίγουρα πολύ πιο οργανωμένη απο την περσινή , επίσης ήρθε και αρκετός κόσμος . Γενικά συγχαρητήρια στον κ. Τουμπή για την πρωτοβουλία !!! :smt023 . Απλά μια απορία , τις διαφάνειες που μπορούμε να τις βρούμε ?
Λογικά θα ανέβουν και εδώ όταν ανέβει και το video. Αύριο-μεθαύριο φαντάζομαι. :)
ImageImageImageImageImageImageImage
User avatar
photisd
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 875
Joined: Tue Nov 20, 2007 9:13 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Εκδήλωση:Ενημέρωση για Μεταπτυχιακές/Διδακτορικές σπουδές στ εξωτερικό

Post by photisd » Mon Dec 19, 2011 11:43 pm

έτσι γιατί θέλουμε να τις μελετήσουμε :smt023
‎...Τα μεγαλύτερα όνειρα δεν βγαίνουν ποτέ έξω απ' το κουτί. Χρειάζεται μεγάλο θάρρος για να τα βγάλεις στο φως, να τα κρατήσεις ψηλά και να δεις τον πραγματικό σου εαυτό να αντικατοπτρίζεται μέσα τους...
User avatar
cypher
Venus Former Team Member
Posts: 6207
Joined: Mon Sep 29, 2008 9:12 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Εκδήλωση:Ενημέρωση για Μεταπτυχιακές/Διδακτορικές σπουδές στ εξωτερικό

Post by cypher » Fri Dec 23, 2011 11:24 pm

Ανέβηκε το video + διαφάνειες απο την εκδήλωση εδω.
Είχα κάτι θέματα με την κωδικοποίηση/συμπίεση μιας και το αρχικό video ήταν HD και έβγαινε ~30GB, αλλα νομίζω είναι οκ τώρα. :)
ImageImageImageImageImageImageImage
p10067
bit level
bit level
Posts: 6
Joined: Fri Oct 22, 2010 12:19 am
Academic status: 3rd year

Re: Εκδήλωση:Ενημέρωση για Μεταπτυχιακές/Διδακτορικές σπουδές στ εξωτερικό

Post by p10067 » Sun Jan 15, 2012 8:26 pm

Να ρωτήσω κάτι,στις συστατικές επιστολές ο καθηγητής πρέπει να είναι του τμήματος μάς υποχρεωτικά, υπάρχει τέτοιος όρος;
π.χ αν ενας φοιτητής συνεργάζεται με καθηγητη απο άλλο οχι μονο τμήμα αλλα και πανεπιστήμιο μπορεί να πάρει συστατική ; εννοω αν ο καθηγητης του δώσει το πανεπιστήμιο θα την δεχτεί ;

Ευχαριστώ
User avatar
Gewitter
Venus Former Team Member
Posts: 1609
Joined: Mon Jan 19, 2009 11:42 am
Academic status: PhD
Gender:

Re: Εκδήλωση:Ενημέρωση για Μεταπτυχιακές/Διδακτορικές σπουδές στ εξωτερικό

Post by Gewitter » Sun Jan 15, 2012 9:16 pm

p10067 wrote:Να ρωτήσω κάτι,στις συστατικές επιστολές ο καθηγητής πρέπει να είναι του τμήματος μάς υποχρεωτικά, υπάρχει τέτοιος όρος;
π.χ αν ενας φοιτητής συνεργάζεται με καθηγητη απο άλλο οχι μονο τμήμα αλλα και πανεπιστήμιο μπορεί να πάρει συστατική ; εννοω αν ο καθηγητης του δώσει το πανεπιστήμιο θα την δεχτεί ;

Ευχαριστώ
Αν έχει κάνει κάποιο project με τον εν λόγω καθηγητή το οποίο έχει αναγνωρισθεί/γίνει δημοσίευση δεν βρίσκω λόγο να μην μπορείς να πάρεις.
Αλλά καλύτερα ρώτα για αυτό κάποιον καθηγητή.
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[i][b][color=#004080]No,no...Listen...He said that if they dug his father's body up, it would be gone. They planted a seed over his grave. The seed became a tree. Moses said his father became a part of that tree. He grew into the wood, into the bloom. And when a sparrow ate the tree's fruit, his father flew with the birds. He said... death was his father's road to awe!.[/color][/i][/b]
?:=2b|~2b
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 164
Joined: Wed Dec 10, 2008 9:17 pm
Academic status: Professor
Gender:

Re: Εκδήλωση:Ενημέρωση για Μεταπτυχιακές/Διδακτορικές σπουδές στ εξωτερικό

Post by ?:=2b|~2b » Sun Dec 02, 2012 7:41 am

Γεια σας,

Όπως κάθε χρόνο, το τμήμα θα οργανώσει μια ενημερωτική εκδήλωση σχετικά με μεταπτυχιακές σπουδές (Μάστερ και διδακτορικο) στο εξωτερικό (Ευρώπη και Αμερική). Ομιλητές θα είναι απόφοιτοι του τμήματος που αυτή τη στιγμή κάνουν μάστερ και διδακτορικά στο εξωτερικό. Στόχος είναι να γίνει η εκδήλωση την τελευταία εβδομάδα πριν τα Χριστούγενο.

1) μπορεί κάποιος από την διαχειριστική ομάδα να κάνει ένα reset στο poll να δούμε που βρισκόμαστε φέτος? (ίσως να δοθεί ένα λινκ στην περσινή εκδήλωση για να καταλάβει ο κόσμος για τι μιλάμε)
2) Μπορεί όποιος ενδιαφέρεται και μπορεί νa συμμετάσχει φέτος να μου στείλει ένα mail (όχι ΠΜ)?

Σταύρος Τουμπής
User avatar
enum21
Venus Former Team Member
Posts: 5436
Joined: Mon Feb 16, 2009 9:06 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Underworld

Re: Εκδήλωση:Ενημέρωση για Μεταπτυχιακές/Διδακτορικές σπουδές στ εξωτερικό

Post by enum21 » Sun Dec 02, 2012 10:22 am

Έγινε reset στο poll.
Και εδώ βρίσκονται τα video από τις περσινές εκδηλώσεις. :)
michalis
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1061
Joined: Mon Dec 12, 2011 8:42 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Εκδήλωση:Ενημέρωση για Μεταπτυχιακές/Διδακτορικές σπουδές στ εξωτερικό

Post by michalis » Wed Dec 05, 2012 6:32 am

Αν είμαι Αθήνα το μισό απ'το διάστημα αυτό και ενδιαφέρομαι, τι βάζω; :razz:
?:=2b|~2b
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 164
Joined: Wed Dec 10, 2008 9:17 pm
Academic status: Professor
Gender:

Re: Εκδήλωση:Ενημέρωση για Μεταπτυχιακές/Διδακτορικές σπουδές στ εξωτερικό

Post by ?:=2b|~2b » Thu Dec 06, 2012 7:10 pm

Θα γίνει Τετάρτη ή Πέμπτη, θα δούμε. Αν και για να είμαι ειλικρινής, φαίνεται μειωμένο το ενδιαφέρον. Και θα πρέπει να βρω και ομιλητές! Μέχρι τώρα, φαίνεται πως λείπουν όλοι όσοι ρώτησα.

Σταύρος Τουμπής
michalis wrote:Αν είμαι Αθήνα το μισό απ'το διάστημα αυτό και ενδιαφέρομαι, τι βάζω; :razz:
User avatar
DrNio
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 750
Joined: Sun May 30, 2010 6:04 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: Zion / Closer to 2199

Re: Εκδήλωση:Ενημέρωση για Μεταπτυχιακές/Διδακτορικές σπουδές στ εξωτερικό

Post by DrNio » Sat Dec 08, 2012 12:40 pm

Πολύ ενδιαφέρον ακούγεται !!!
Everything that has a beginning has an end
?:=2b|~2b
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 164
Joined: Wed Dec 10, 2008 9:17 pm
Academic status: Professor
Gender:

Re: Εκδήλωση:Ενημέρωση για Μεταπτυχιακές/Διδακτορικές σπουδές στ εξωτερικό

Post by ?:=2b|~2b » Fri Dec 14, 2012 11:28 am

ΕΚΔΗΛΩΣΗ: ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

Ημερομηνία: 20/12/2012 - 15:00 - 17:00
Τόπος: Αμφιθέατρο Γ - Κεντρικό Κτίριο ΟΠΑ

Μια από τις δυνατότητες που έχουν οι πτυχιούχοι του Τμήματος μας μετά την αποφοίτησή τους είναι η συνέχιση των σπουδών τους σε πανεπιστήμια του εξωτερικού. Στόχος της εκδήλωσης αυτής είναι η ενημέρωση των φοιτητών σχετικά με τις διαδικασίες που απαιτούνται και, κυρίως, τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα που έχουν οι σπουδές στο εξωτερικό για τους δικούς μας απόφοιτους.

ΟΜΙΛΗΤΕΣ: Πρόσφατοι απόφοιτοί μας που ολοκληρώνουν ή έχουν ολοκληρώσει πρόσφατα μεταπτυχιακές σπουδές σε πανεπιστήμια του εξωτερικού. Ενδεικτικά αναφέρονται τα πανεπιστήμια Dartmouth (US), UC Irvine (US), Royal Holloway (UK), Vrije Univeriteit Amsterdam (Netherlands) . (Η εκδήλωση έχει οριστεί κοντά στις διακοπές των Χριστουγέννων για να μπορούν να έρθουν ομιλητές που τώρα βρίσκονται στο εξωτερικό.)
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ: Σύντομες τοποθετήσεις από τους ομιλητές σχετικά με τις εμπειρίες τους, σύντομη περιγραφή της διαδικασίας, ερωτήσεις από το κοινό.
ΜΕΡΙΚΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΘΟΥΝ:
· Να επιδιώξω Μεταπτυχιακό Τίτλο Εξειδίκευσης (M.Sc.) ή Διδακτορικό (Ph.D.);
· Ποια είναι τα αναμενόμενα οφέλη για την καριέρα μου;
· Πώς μπορώ να βρω ποια είναι τα ‘καλά’ πανεπιστήμια στην περιοχή μου;
· Τι χρειάζεται να έχει η αίτησή μου;
· Ποιες εξετάσεις χρειάζονται;
· Πώς μπορώ να βρω χρηματοδότηση;
· Και όσες υποβάλετε εσείς!

==================================================================
Δείτε και τη σχετική ανακοίνωση στην ιστοσελίδα του τμήματος:

http://www.cs.aueb.gr/el/content/metapt ... soteriko-0
User avatar
DrNio
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 750
Joined: Sun May 30, 2010 6:04 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: Zion / Closer to 2199

Re: Εκδήλωση:Ενημέρωση για Μεταπτυχιακές/Διδακτορικές σπουδές στ εξωτερικό

Post by DrNio » Tue Dec 18, 2012 10:40 pm

Επειδή ίσως δεν καταφέρω να έρθω μπορεί κάποιος να ρωτήσει τα ακόλουθα :

-Όταν ζητάει το πανεπιστήμιο, για Μάστερ , την Thesis μας , εμάς που δεν είναι υποχρεωτική στο τμήμα μας τί κάνουμε?

-Στο CV αν το φτιάξουμε μέσω ονλινε φορμας , πρέπει ή είναι προεραιτικό να βάλουμε attachments(νομίζω υπάρχει αυτή η δυνατότητα) ? π.χ. στην γνώση ξένης γλώσσας το proficiency.

-Για Ολλανδία και πιο συγκεκριμένα για Μάστερ VU Amsterdam τι περίπου βαθμό πτυχίου πρέπει να έχουμε? Για μάστερ 1 ετους.

Thanks in advance
Everything that has a beginning has an end
User avatar
Clouseau
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 272
Joined: Mon May 11, 2009 2:18 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Εκδήλωση:Ενημέρωση για Μεταπτυχιακές/Διδακτορικές σπουδές στ εξωτερικό

Post by Clouseau » Tue Dec 18, 2012 11:18 pm

DrNio wrote:Επειδή ίσως δεν καταφέρω να έρθω μπορεί κάποιος να ρωτήσει τα ακόλουθα :

-Όταν ζητάει το πανεπιστήμιο, για Μάστερ , την Thesis μας , εμάς που δεν είναι υποχρεωτική στο τμήμα μας τί κάνουμε?

-Στο CV αν το φτιάξουμε μέσω ονλινε φορμας , πρέπει ή είναι προεραιτικό να βάλουμε attachments(νομίζω υπάρχει αυτή η δυνατότητα) ? π.χ. στην γνώση ξένης γλώσσας το proficiency.

-Για Ολλανδία και πιο συγκεκριμένα για Μάστερ VU Amsterdam τι περίπου βαθμό πτυχίου πρέπει να έχουμε? Για μάστερ 1 ετους.

Thanks in advance
Έχει μάστερ 1 έτους η Ολλανδία;
Exceptions, gotta catch 'em all!
User avatar
DrNio
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 750
Joined: Sun May 30, 2010 6:04 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: Zion / Closer to 2199

Re: Εκδήλωση:Ενημέρωση για Μεταπτυχιακές/Διδακτορικές σπουδές στ εξωτερικό

Post by DrNio » Tue Dec 18, 2012 11:21 pm

Nαι αμέ , Information Technology στο VU για παράδειγμα. Σίγουρα θα υπάρχουν και άλλα.
Everything that has a beginning has an end
?:=2b|~2b
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 164
Joined: Wed Dec 10, 2008 9:17 pm
Academic status: Professor
Gender:

Εκδήλωση 2014

Post by ?:=2b|~2b » Thu Nov 13, 2014 6:15 pm

Γεια σας,

θα κάνουμε και φέτος την εκδήλωση για μεταπτυχιακά στο εξωτερικό. Θα γίνει μάλλον τη Δευτέρα 22/12, γιατί θα είναι πιο εύκολο να βρούμε κόσμο ερχόμενο από το εξωτερικό. ΊΣως να γίνει και την προηγούμενη εβδομάδα, 15-19/12.

Επομένως:
Αν είστε δικοί μας απόφοιτοι (απαραιτήτως!) και κάνετε ή έχετε κάνει μεταπτυχιακές σπουδές (MSC, PhD) στο εξωτερικό (οπουδήποτε, απαραιτήτως στο εξωτερικό) τα τελευταία λίγα χρόνια (ας πούμε να έχετε αποφοιτήτσει από εμάς την τελευταία 5ετία), και ενδιαφέρεστε να συμμετάσχετε σε μια εκδήλωση ως ομιλητές, το άνω διάστημα, παρακαλώ στείλτε μου ένα μαιλ (όχι ΠΜ) στο toumpis [ a t ] aueb.gr λέγοντας τα ακόλουθα:
1) πότε αποφοιτήσατε από εμάς
2) που είστε τώρα και τι σπουδές κάνετε/κάνατε στο εξωτερικό (επίπεδο, αντικείμενο, και πανεπιστήμιο)
3) ποιες από τις 15,15,17,18,19,22 Δεκεμβρίου θα είστε εδώ.
Η εκδήλωση θα έχει διάρκεια 2-3 ώρες και θα μιλήσουμε για θέματα διαδικαστικά και ουσίας για σπουδές στο εξωτερικό.


DISCAIMERS:
1) Δεν χριεάζεται κανενός είδους προετοιμασία! θα φέρω laptop και θα έχω ετοιμάσει μια draft ατζέντα.
2) Αν απαντήσουν πολλοί, ίσως να πρέπει να κάνω επιλογή, ώστε να έχουμε σωστό μείγμα από PHD/MSc φοιτητές από Ευρώπη, Αμερική, ακι υπόλοιπο κόσμο. Ευχαριστώ για την κατανόηση. Αλλά δεν φαντάζομαι να συμβεί αυτό...

Παρακαλω προωθήστε το ακόλουθο στους φίλους σας που πληρούν τις άνω προϋποθέσεις. Υπήρχε και μια σελίδα στο facebook, αν μπορεί κάποιος ας ποστάρει και εκεί (Εγώ είμαι του τρίτου τομέα, δεν έχω facebook account)

Σταύρος Τουμπής
Last edited by Jami on Thu Nov 13, 2014 6:34 pm, edited 1 time in total.
Reason: Mail Fix
User avatar
Alive
Venus Former Team Member
Posts: 457
Joined: Fri May 31, 2013 1:24 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Εκδήλωση:Ενημέρωση για Μεταπτυχιακές/Διδακτορικές σπουδές στ εξωτερικό

Post by Alive » Fri Dec 12, 2014 11:09 am

Μεταπτυχιακές Σπουδές στο εξωτερικό Τετάρτη, 17 Δεκεμβρίου, 12-3 μμ, ΑΜΦ. Χ
http://dias.aueb.gr/Ekdilosi_Tmimatos.pdf
Post Reply

Return to “Μεταπτυχιακά”