Μεταπτυχικά στην ελλάδα- mba με λιγα ή καθόλου δίδακτρα

Συζητήσεις και ενημέρωση σχετικά με μεταπτυχιακές σπουδές σε Ελληνικά και ξένα πανεπιστήμια.
Post Reply
mirtououou
bit level
bit level
Posts: 34
Joined: Thu Dec 09, 2010 9:15 am

Μεταπτυχικά στην ελλάδα- mba με λιγα ή καθόλου δίδακτρα

Post by mirtououou » Thu Dec 09, 2010 9:28 am

Παιδιά καλησπέρα. Είμαι απόφοιτη τις asoee του τμήματος οργάνωσις Κ διοίκησις επιχειρήσεων. Αποφοίτησα στα 5 χρονιά με μέσο ορό 6.3. Η σπαζοκεφαλιά που με τρώει έχει ως έξης. Θέλω να κάνω μεταπτυχιακό, ιδανικά θα προτιμούσα πάνωσε mkt αλλά επειδή δεν έχω 8.000 για να διαθέσω στα μεταπτυχιακά της asoee δεν το βλέπω. Σκέφτομαι λοιπόν να κάνω είτε μεταπτυχιακό mba στο παπει που κοστίζει 2.500 χιλιάρικα είτε mba στην Θεσσαλονίκη ή στην Πάτρα οπού τα μεταπτυχιακά δεν έχουν δίδακτρα. Κ οι απορίες μου τώρα Κ αν μπορείτε να με βοηθήσετε είναι: 1) Ξέρει κάποιος από σας κατά ποσό τα παραπάνω μεταπτυχιακά αξίζουν, αν είστε ή είσασταν ή έχετε κάποιο γνωστό που να τα έχει παρακολουθήσει πείτε μου και 2) με μέσο ορό 6.3 πιστεύετε ότι έχω ελπίδες να με πάρουν πουθενά. Γενικά επειδή δούλευα σε όλη την διάρκεια τον σπουδών μου, ήταν λίγο δύσκολο να το προσπαθήσω παραπάνω αν και μαλ**κα κιόλας... Πίστευετε ότι αν δουν στο βιογραφικό μου ότι δούλευα καθόλου την διάρκεια σε αντικείμενο σχετικό με οδε θα μου δώσουν ελαφρυντικό; Γενικά έχετε κάνα γνωστό που μπήκε σε mba με τέτοιο μέσο ορό;; και 3) Τα παραπάνω μεταπτυχιακά θέλουν και gmat. Σκόπεύω να αρχίσω μαθήματα τον επόμενο μήνα. Το έχει δώσει κάποιος είναι δύσκολο, εύκολο, τι παίζει; aaaa και 4) Αν κάποιος είναι από τμήμα οδε ξέρετε ποιοι καθηγητές δίνουν σχετικά εύκολα συστατικές;;;
Aυτάαααααααααα.... Ελπίζω να μην σας κουράζω, και ξερό ότι εδώ γίνε το forum τον πληροφορικάριων αλλά δεν βρήκα φόρουμ για τους οδείτες.
ευχάριστο προκαταβολικά.
:DD
Last edited by tZoLe on Tue Jan 18, 2011 2:28 am, edited 1 time in total.
Reason: bad language
Post Reply

Return to “Μεταπτυχιακά”