Γιαννακουδάκη εσυ superstar!!!!!!

Άσχετα μηνύματα και λοιπές παρεκτροπές.
User avatar
lumenintervalum
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2377
Joined: Thu May 06, 2004 7:06 pm
Location: somewhere far beyond..
Contact:

Post by lumenintervalum » Mon Jan 30, 2006 10:00 pm

αν τις γραμμές τις μετράς:
{
if(bla ||
bla ||
bla
)
}
//comment
//comment

τότε τις βγάζεις 200,000!!!(δεν το ξέρω το πρόγραμμα που λέει, αλλα μόνο έτσι μπορώ να το φανταστώ)
We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain
I hope you don't understand
_______________________
scraps& photo gallery στο deviantart- last update 25/08/06
User avatar
jimmyD
Venus Former Team Member
Posts: 946
Joined: Wed Apr 21, 2004 6:33 pm
Academic status: MSc
Location: στην κοσμάρα μου

Post by jimmyD » Mon Jan 30, 2006 11:25 pm

ρε παιδιά ο ανθρωπος εννοούσε σε assembly μην είστε κακεντρεχείς lol.
Since I was born I started to decay
now nothing ever ever goes my way...
Image
User avatar
sudtuwup
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 707
Joined: Fri May 14, 2004 6:46 pm
Academic status: MSc
Gender:
Location: Xavier Institute for Higher Learning

Post by sudtuwup » Tue Jan 31, 2006 12:32 am

Μουχαχαχαχαχα. Παντως νομιζω οτι ειναι του Γιαννακ. γιατ αν δεν κανω λαθος εχει κανει αρκετες ψυχομετρικου περιεχομενου db.
O αλλος -μη χ@σω- μας ειχε παρουσιασει το προγραμμα σε μια ημεριδα με αρκετα φροντ. κ σεπ μαζι. Βεβαια τα εσκαγες για να το κανεις κ να βρεις τις κλισεις σου -ζαχαροπλαστης,ποδοσφαιριστης κ αλλα.
Θυμαμαι οταν τον ρωταγαν για σχολες παντα ελεγε για πληροφορικη.
Ρωταει κ μια φιλη για φιλολογος κ της λεει:"Αν το συνδιασεις με πληρ. θα εισαι μια χαρα!!! Οι φιλολογοι γινινται οι καλυτεροι προγραμματιστες!!!!"
Θυμαμαι ηταν κ ενας κυριος απο δετ. Καποιος τον ρωτησε για το τμημα κ ελεγε ελεγε, ωσπου λεει :"εχουμε το hardware το λογισμικο κ το software το υλισμικο!"...........
Image
User avatar
semika
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 998
Joined: Sat May 01, 2004 2:21 pm
Location: Αθήνα - Β.Π.

Post by semika » Tue Jan 31, 2006 11:17 am

Μπορεί κάποιος να εξηγήσει τι έχει παίξει γτ δεν είδα την εκπομπή??

Ευχαριστώ!
User avatar
AmmarkoV
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2838
Joined: Thu Nov 04, 2004 2:55 pm
Gender:
Location: Reloaded @ Santa Friday
Contact:

Post by AmmarkoV » Tue Jan 31, 2006 12:42 pm

Υπάρχει ένα πρόγραμμα με το όνομα Metron Test και διεκδικούν την πατρότητα (αρα και δικαιώματα χρήσης) Γιαννακουδάκης και ένας άλλος που ξεκινάει από Κ και δεν μου έρχεται..
ADDED Θεόδωρος Κατσανέβας , μου ήρθε..
Το πρόγραμμα αυτό το πουλούσαν 15000 ευρώ σε δήμους για να το δίνουν σε σχολεία , φροντιστήρια , σε εταιρείες και άλλους..
Και υποτίθεται πως προήλθε από ακαδημαϊκή έρευνα και με το όνομα και κύρος πανεπιστημίων βγάζαν λεφτά..

Δλδ το τάδε πρόγραμμα που έχει δημιουργηθεί από την ομάδα του Πανεπιστημίου Χ και άρα είναι πολύ καλό..

Ενώ πχ θα μπορούσαν να το διανεμουν ελεύθερα για να βοηθήσουν όλα τα παιδιά του τόπου ή έστω να το εκμεταλευθούν σαν πανεπιστήμιο και όχι σαν επιχείρηση αφού ισχυρίζονταν οτι είναι έρευνα πανεπιστημιακή (υπάρχουν πολλά τέτοια παραδείγματα στην Αμερική κυρίως..)
Επίσης τέθηκαν θέματα όπως ιδιωτικές σχολές , ασυμβίβαστο βουλευτή-εταιρείας , πανεπιστημιακού-εταιρείας , περι νεόυ συντάγματος και άλλα ενώ η Υπουργός παιδείας θα το ερευνήσει είπαν στο τέλος..



Πάντως ρε παιδιά ένας καλεσμένος που υποτίθεται οτι είχε κάποια σχέση είπε οτι το πρόγραμμα είναι 6 γκίγκα (επι λέξη) και κάτι για έναν server που επεξεργάζεται και είπε οτι κάθε πληροφορικός θα καταλάβαινε οτι είναι πολύ πολύπλοκο.. Από την άλλη το interface ήταν αθλιότατο ,δηλαδή πιο πολύ μου γεμίζει το μάτι το Αρκοτεστ..
Μήπως είναι ο client αλλαγμένος (και 1000 σειρές) και απο πίσω κρύβεται όντως κάποιο δυνατό server πρόγραμμα (100000 σειρές?)..
Βέβαια και πάλι 6GB source είναι περίπου τα WinXP , να έχουμε φτάσει σε τέτοιο σημείο πολυπλοκότητας δεν νομίζω,μήπως εννοούν μαζί με το λειτουργικό αλλά και πάλι...
Κάτι δεν πάει καλά , ούτε με τον έναν ούτε με τον άλλο..
Εντωμεταξύ απαράδεκτη η σκηνή που ο Κατσανέβας ρωτάει τον δημοσιογράφο το όνομα του για να τον φοβίσει και του λέει είσαι μικρός και να προσέχεις κτλ.. Λες και έχουμε χούντα και θα τον στείλει σε κανένα νησί..
Εντελώς απαράδεκτη συμπεριφορά για καθηγητή και πρώην βουλευτή ..


Πάντως σας συγχαίρω συνάδελφοι.. Μετράει πολύ ο Μάκης.. :-D :lol: :-D
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
I would love to change the world, but they won't give me the source code. Οι καθηγητές πληρώνονται από το δημόσιο αρα από όλους τους Έλληνες για να κάνουν τα μαθήματα. Όλοι οι Έλληνες θα έπρεπε να μπορούν να δουν τα μαθήματα τα οποία πληρώνουν! Tο πνευματικό έργο που επιτελείται με τα χρήματα του δημοσίου ΔΕΝ είναι μόνο δικό σας Όποιος δεν δίνει πανελλήνιες έχει δικαίωμα στην γνώση που πληρώνει [url=http://ammar.gr/gddg]gddg blog[/url]
Image
User avatar
jimmyD
Venus Former Team Member
Posts: 946
Joined: Wed Apr 21, 2004 6:33 pm
Academic status: MSc
Location: στην κοσμάρα μου

Post by jimmyD » Tue Jan 31, 2006 3:55 pm

Πέστα ρε AmmarkoV ακούς εκεί έχουν μάθει όλοι να απειλούν. Τι να προσέχει την γρίππη των πουλερικών ή τη μπίχλα των πολιτικών?
Since I was born I started to decay
now nothing ever ever goes my way...
Image
User avatar
semika
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 998
Joined: Sat May 01, 2004 2:21 pm
Location: Αθήνα - Β.Π.

Post by semika » Wed Feb 01, 2006 9:46 am

AmmarkoV wrote:Υπάρχει ένα πρόγραμμα με το όνομα Metron Test και διεκδικούν την πατρότητα (αρα και δικαιώματα χρήσης) Γιαννακουδάκης και ένας άλλος που ξεκινάει από Κ και δεν μου έρχεται..
ADDED Θεόδωρος Κατσανέβας , μου ήρθε..
Το πρόγραμμα αυτό το πουλούσαν 15000 ευρώ σε δήμους για να το δίνουν σε σχολεία , φροντιστήρια , σε εταιρείες και άλλους..
Και υποτίθεται πως προήλθε από ακαδημαϊκή έρευνα και με το όνομα και κύρος πανεπιστημίων βγάζαν λεφτά..

Δλδ το τάδε πρόγραμμα που έχει δημιουργηθεί από την ομάδα του Πανεπιστημίου Χ και άρα είναι πολύ καλό..

Ενώ πχ θα μπορούσαν να το διανεμουν ελεύθερα για να βοηθήσουν όλα τα παιδιά του τόπου ή έστω να το εκμεταλευθούν σαν πανεπιστήμιο και όχι σαν επιχείρηση αφού ισχυρίζονταν οτι είναι έρευνα πανεπιστημιακή (υπάρχουν πολλά τέτοια παραδείγματα στην Αμερική κυρίως..)
Επίσης τέθηκαν θέματα όπως ιδιωτικές σχολές , ασυμβίβαστο βουλευτή-εταιρείας , πανεπιστημιακού-εταιρείας , περι νεόυ συντάγματος και άλλα ενώ η Υπουργός παιδείας θα το ερευνήσει είπαν στο τέλος..
Ευχαριστώ πολύ! Ησουν κατατοπιστικός!

AmmarkoV wrote:Εντωμεταξύ απαράδεκτη η σκηνή που ο Κατσανέβας ρωτάει τον δημοσιογράφο το όνομα του για να τον φοβίσει και του λέει είσαι μικρός και να προσέχεις κτλ.. Λες και έχουμε χούντα και θα τον στείλει σε κανένα νησί..
Εντελώς απαράδεκτη συμπεριφορά για καθηγητή και πρώην βουλευτή ..
Από εδώ και κάτω το έιδα κι εγώ... Ναι ρε παιδιά! Τι μικροπρεπής συμπεριφορά είναι αυτή! Για γέλια...

Για τα υπόλοιπα δε μπορώ να φέρω άποψη γτ δεν παρακολούθησα τι έπαιξε.. Ελπίζω να έχει συνέχεια στην επόμενη εκπομπή...
User avatar
vangos
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 571
Joined: Tue Mar 16, 2004 3:14 pm
Location: Heracleia@UTA

Post by vangos » Wed Feb 01, 2006 10:53 am

Ο Κατσανέβας κάνει μάθημα στον αδερφό μου στο Πα.Πει. Τον έβλεπε και είχε σκάσει στα γέλια. Πάντως από ότι μου είπε στο μάθημα είναι πιο ήπιων τόνων.
Post Reply

Return to “off-topic”