help I'm disappointed... :-(

Άσχετα μηνύματα και λοιπές παρεκτροπές.
User avatar
neraidoula
Buffer underflow exception
Buffer underflow exception
Posts: 3
Joined: Mon Nov 15, 2010 3:01 pm
Academic status: 1st year
Gender:
Location: νεραιδοχώρα

Re: help I'm disappointed... :-(

Post by neraidoula » Sat Dec 25, 2010 2:18 pm

tsilochr wrote:θα ήθελα να πω σύντομα 1-2 πράγματα σχετικά με τις συμβουλές σας, από το ίδιο πρίσμα που τα βλέπει και ο erevo. Οι συμβουλές που δίνετε σε αυτό το thread έχουν πολύ μεγάλυτερη βαρύτητα από ό,τι νομίζετε. Θα πρέπει να έχετε πολύ μεγάλο αίσθημα ευθύνης όταν λέτε σε έναν 18χρονο πως να προχωρήσει στις σπουδές του (ή έστω μπαλώσει τρύπες του εξαμήνου). Ακόμα και εσείς που νομίζετε ότι δίνετε σωστές συμβουλές, δεν ξέρετε που θα σας οδηγήσουν τελικά.

Σας τα λέω αυτά διότι έχω δει ουκ ολίγους 23χρονους να κοπανάνε το κεφάλι τους που δεν το είχαν πάρει πιο ζεστα από νωρίς, ή που δεν το παράτησαν απο νωρίς γιατί δεν τους άρεσε. Και επίσης έχω δει πολλούς ημιμαθείς να αναρωτιούνται γιατί δεν μπορούν να σταθούν στον εξω κόσμο παρότι έχουν πτυχίο Πληροφορική. Pascal, ειδικά σε σένα θα απευθυνθώ διότι αυτό που έγραψες -όσο κι αν ισχύει και το είπαν και άλλοι χρήστες εμμέσως- είναι απίστευτα ανεύθυνη συμβουλή για να την δίνεις. Δεν ξέρεις την επίδραση που μπορεί να έχει μια ανεύθυνη συμβουλή.

Κοπελιά κάνε αυτό που λέει η sandra, δηλαδή μόλις περάσουν οι γιορτές πήγαινε να την βρεις στο εργαστήριο και ξεκίνα να ακούς.

@Michele
Για το θέμα της πρωτείας, web programming κάνουν στο ΕΚΠΑ στο μάθημα Επικοινωνίας Ανθρώπου Υπολογιστή. Σε άλλα τμήματα θα το βρεις ως Τεχνολογίες Ιστού ή Διαδικτυακό Προγραμματισμό (τελείως άκυρο όνομα). Σε κάθε περίπτωση, η ΑΣΟΕΕ άργησε να βάλει το θέμα στο πρόγραμμα σπουδών της, δεν πρωτοπόρησε.
εννοια σου και καταλαβα ποιες συμβουλες με ωφελουν περισσοτερο...και ειπα και μονη μου οτι θα ακολουθησω την τακτικη της sandra...και σιγουρα απο το β εξαμηνο θα το παρω πιο ζεστα...σας ευχαριστω και παλι ολους γ τις συμβουλες σας...δεν ειμαι απελπισμενη και ειδικα ΤΩΡΑ μετα απο 3-4 μερες απο τη δημοσιευση του thrad ειμαι πολυ πιο συνηδητοποιημενη ως προς τα που να κατευθυνθω... :)
Δεν υπάρχουν άπιαστα όνειρα, μόνο άνθρωποι υπόδουλοι στα όριά τους.....
Η θέληση σε υποχρεώνει να νικάς όταν η λογική σου λέει πως έχασες.
The Punisher
Venus Former Team Member
Posts: 7561
Joined: Thu Oct 27, 2005 1:43 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Boston, MA

Re: help I'm disappointed... :-(

Post by The Punisher » Sat Dec 25, 2010 7:45 pm

being offtopic in the offtopic subforum is pure win! :lol:

Πέρα από την πλάκα, αν θέλετε να δώσετε feedback για το μάθημα, είναι κρίμα να χαθεί σε ένα εντελώς άσχετο με το θέμα topic. Για αυτό κάνουν παρατηρήσεις οι mods, για να είναι πιο εύκολα και σωστά προσβάσιμη η πληροφορία από κάποιον που θα scanάρει τίτλους topics και να βρει κάτι που τον ενδιαφέρει (ή να ανακαλύψει ότι κάτι τον ενδιαφέρει) γρήγορα.
User avatar
Loner
Venus Former Team Member
Posts: 4004
Joined: Fri Oct 26, 2007 11:08 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: Στη ρωγμή του χρόνου

Re: help I'm disappointed... :-(

Post by Loner » Sat Dec 25, 2010 11:15 pm

moved :smt024
You either die a Spongebob or live long enough to see yourself become the Squidward.
Post Reply

Return to “off-topic”