Daily Programming Thread

Συζητήσεις για γλώσσες προγραμματισμού και θέματα σχετικά με προγραμματισμό.
User avatar
nachos
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1252
Joined: Mon Aug 21, 2006 4:28 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Brachamee City

Re: Daily Programming Thread

Post by nachos » Wed Mar 05, 2014 1:18 pm

Προφανώς αυτή η προσέγγιση παίζει καλά για μικρά το πλήθος data. Επίσης, σε γλυτώνει και από βαριά επεξεργασία σε περίπτωση re-ordering των favorites (δεν ξέρω αν έχει νόημα στο app σου)
Nothing is impossible for the man who doesn't have to do it himself
User avatar
stoupeace
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5372
Joined: Tue Aug 26, 2008 4:08 pm
Academic status: High school
Gender:

Re: Daily Programming Thread

Post by stoupeace » Wed Mar 05, 2014 1:29 pm

nachos wrote:Προφανώς αυτή η προσέγγιση παίζει καλά για μικρά το πλήθος data. Επίσης, σε γλυτώνει και από βαριά επεξεργασία σε περίπτωση re-ordering των favorites (δεν ξέρω αν έχει νόημα στο app σου)
Oχι, δεν έχω τέτοιο θέμα.
rexes wrote:
stoupeace wrote: Επειδή είναι app και δεν ξέρεις πότε θα αποφασίσει να φύγει ο χρήστης ή πόσο θα μείνει στο background, θέλω για κάθε προσθαφαίρεση που παίζει να κάνω κατευθείαν τη δουλειά. Αν καταφέρω να κάνω σωστά serialize τη λίστα, δε νομίζω να έχω θέμα κάθε φορά που θα επεξεργάζεται τα favorites μια που πρακτικά μιλάμε για <= 100 entries.
Αν ειναι για app γιατί δεν κρατας το state των favs σε ενα table και να τα κάνεις εγγραφή στο αρχείο μόλις το app περάσει στο background;;
Γίνεται με background agents, και υπάρχει για τον χρήστη η επιλογή απενεργοποίησης των background agents, οπότε παίζει να αχρηστευθεί η όλη λειτουργία αν δεν το κάνω στο foreground.

Θα κάνω μερικά τεστ να δω πόσο χρόνο παίρνει να το κάνω επί τόπου. Αλλιώς, ναι, πρέπει να γίνει με background agent.
Η καλύτερη μπάντα όλου του κόσμου: Sonata Antartika
Mpomp is building an army army. And I got my head back.
░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂ ____☻/︻╦╤─
Il███████████████████]. /▌
_◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.. . / \
User avatar
PatrickFTW
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 625
Joined: Sat Oct 30, 2010 9:06 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: Somewhere

Re: Daily Programming Thread

Post by PatrickFTW » Wed Mar 05, 2014 8:30 pm

Για html/css χρησιμοποιείται κανένα συγκεκριμένο πρόγραμμα ή σκέτο notepad++ και τα μυαλά στα κάγκελα ?
Oι άνθρωποι δεν πρέπει να φοβούνται τις κυβερνήσεις, οι κυβερνήσεις πρέπει να φοβούνται τους ανθρώπους...
User avatar
Spongebobu
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 702
Joined: Mon Jul 02, 2012 6:54 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: In yo house

Re: Daily Programming Thread

Post by Spongebobu » Wed Mar 05, 2014 9:14 pm

PatrickFTW wrote:Για html/css χρησιμοποιείται κανένα συγκεκριμένο πρόγραμμα ή σκέτο notepad++ και τα μυαλά στα κάγκελα ?
Δοκίμασε το sublime text, πολύ καλό για text editor / light coding όπως html/css.
Every time you make a typo the errorists win.
Fabio 2 - 1 Funk
User avatar
nikosk
Venus Former Team Member
Posts: 545
Joined: Thu Oct 14, 2010 7:13 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Daily Programming Thread

Post by nikosk » Wed Mar 05, 2014 9:52 pm

PatrickFTW wrote:Για html/css χρησιμοποιείται κανένα συγκεκριμένο πρόγραμμα ή σκέτο notepad++ και τα μυαλά στα κάγκελα ?
Δες αν θες και το brackets είναι πάρα πολύ καλό και κάνει και live editing σε συγχρονισμό με το chrome.
http://brackets.io/
Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.
Samuel Beckett
User avatar
rexes
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 397
Joined: Wed Sep 21, 2011 8:22 pm
Academic status: 3rd year
Gender:
Location: SomeWhere

Re: Daily Programming Thread

Post by rexes » Wed Mar 05, 2014 10:58 pm

Υπάρχει και το JsFiddle αν θες για Live editing σε browser!

http://jsfiddle.net/
Εφαρμογή για το Πρόγραμμα του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών
Image
Δείτε περισσότερα για την εφαρμογή και πείτε την άποψή σας!
User avatar
PatrickFTW
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 625
Joined: Sat Oct 30, 2010 9:06 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: Somewhere

Re: Daily Programming Thread

Post by PatrickFTW » Wed Mar 05, 2014 11:10 pm

Θα τα δοκιμάσω και τα τρία και θα δω ποιο μου ταιριάζει . Σας ευχαριστώ πολύ .
Oι άνθρωποι δεν πρέπει να φοβούνται τις κυβερνήσεις, οι κυβερνήσεις πρέπει να φοβούνται τους ανθρώπους...
terens
byte level
byte level
Posts: 71
Joined: Mon Jun 16, 2008 8:51 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Daily Programming Thread

Post by terens » Sun Mar 16, 2014 6:11 pm

Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις είτε το Sublime Text είτε το brackets. Και τα δύο έχουν πολλά plugins που μπορούν να επιταχύνουν τη δημιουργία σελίδων (π.χ. emmet)
User avatar
PatrickFTW
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 625
Joined: Sat Oct 30, 2010 9:06 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: Somewhere

Re: Daily Programming Thread

Post by PatrickFTW » Sun Mar 16, 2014 9:38 pm

Προς το παρών έχω μείνει στο Brackets μιας και μου δίνει αυτά τα λίγα που χρειάζομαι .
Oι άνθρωποι δεν πρέπει να φοβούνται τις κυβερνήσεις, οι κυβερνήσεις πρέπει να φοβούνται τους ανθρώπους...
User avatar
ja_the_invincible
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2414
Joined: Tue Dec 01, 2009 12:33 am
Academic status: N>4
Gender:
Location: Κάπου στο matrix...

Re: Daily Programming Thread

Post by ja_the_invincible » Mon Mar 17, 2014 10:21 am

Έχει βγει για mac νομίζω μόνο σε λίγο καιρό και σε linux:

http://thenextweb.com/apps/2014/02/26/g ... amed-atom/

Παίζει χαλαρά να εξαφανίσει τον sublime σαν editor.
f**k robin and batman i'm robbin with a bat man
User avatar
ThOdOr1s
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 964
Joined: Thu Oct 25, 2012 5:17 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: 36.86588,25.51602

Re: Daily Programming Thread

Post by ThOdOr1s » Mon Mar 17, 2014 12:41 pm

Ξέρει κάνεις σας καμιά καλή σελίδα/tutorial σχετικά με τη matlab? :cool:

Η και book... Βασικά σε tutorial φάση...
Elementary OS
User avatar
bstrds
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 247
Joined: Sat Dec 11, 2010 1:48 pm
Academic status: 4th year

Re: Daily Programming Thread

Post by bstrds » Thu Mar 20, 2014 5:06 pm

yo, απο την παρασκευη μου ηρθεη ιδεα να κανω datamining στο 4chan, και τωρα το project ειναι σε μια φαση που δουλευει σχετικα κομπλε, οποτε το βαζω εδω, και οποιος ενδιαφερεται για contribute/whatever μου λεει :3 *click*
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[code] _____________________________________ / You're a card which will have to be \ \ dealt with. / ------------------------------------- \ ,-^-. \ !oYo! \ /./=\.\______ ## )\/\ ||-----w|| || || Cowth Vader [/code]
User avatar
ala_mages
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1489
Joined: Sun Jun 06, 2010 7:04 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Daily Programming Thread

Post by ala_mages » Thu Mar 20, 2014 5:23 pm

bstrds wrote:yo, απο την παρασκευη μου ηρθεη ιδεα να κανω datamining στο 4chan, και τωρα το project ειναι σε μια φαση που δουλευει σχετικα κομπλε, οποτε το βαζω εδω, και οποιος ενδιαφερεται για contribute/whatever μου λεει :3 *click*
:lol: :lol: ,καλή φάση γενικά και ωραία φάση αυτή με το word cloud,
Επίσης δύο λεξεις που πιστεύω ότι μπορούν να περιγράψουν τα scripts: xD .. ~pipe overkill~ , για ultra unreadability βάλε όλα τα πχ sed commands σε ένα ενιαίο string σε φάση "command1;command2 etc" , και για πλάκα βάλε τα όλα σε ένα τεράστιο one-liner
Mpomp is building an army.
░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂ ______☻/︻╦╤─
Il███████████████████]. /▌
_◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.. _ / \
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Welcome to the [url=http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=pAY9CNkKOsg#t=59]ricefields[/url] mathaf*ka [url=http://foss.aueb.gr]Turn on the foss please![/url]
User avatar
bstrds
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 247
Joined: Sat Dec 11, 2010 1:48 pm
Academic status: 4th year

Re: Daily Programming Thread

Post by bstrds » Thu Mar 20, 2014 5:25 pm

ala_mages wrote:
bstrds wrote:yo, απο την παρασκευη μου ηρθεη ιδεα να κανω datamining στο 4chan, και τωρα το project ειναι σε μια φαση που δουλευει σχετικα κομπλε, οποτε το βαζω εδω, και οποιος ενδιαφερεται για contribute/whatever μου λεει :3 *click*
:lol: :lol: ,καλή φάση γενικά και ωραία φάση αυτή με το word cloud,
Επίσης δύο λεξεις που πιστεύω ότι μπορούν να περιγράψουν τα scripts: xD .. ~pipe overkill~ , για ultra unreadability βάλε όλα τα πχ sed commands σε ένα ενιαίο string σε φάση "command1;command2 etc" , και για πλάκα βάλε τα όλα σε ένα τεράστιο one-liner
εχει πλακα που το λες αυτο, γιατι ετσι ακριβως ηταν μεχρι πριν κανα 2ωρο, αλλα μ εψησε ο cypher να το κανω λιγο human-readable :P
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[code] _____________________________________ / You're a card which will have to be \ \ dealt with. / ------------------------------------- \ ,-^-. \ !oYo! \ /./=\.\______ ## )\/\ ||-----w|| || || Cowth Vader [/code]
User avatar
ala_mages
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1489
Joined: Sun Jun 06, 2010 7:04 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Daily Programming Thread

Post by ala_mages » Thu Mar 20, 2014 5:33 pm

bstrds wrote: εχει πλακα που το λες αυτο, γιατι ετσι ακριβως ηταν μεχρι πριν κανα 2ωρο, αλλα μ εψησε ο cypher να το κανω λιγο human-readable :P
:lol: :lol: damn cypha, χαλάει τα πράματα
Mpomp is building an army.
░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂ ______☻/︻╦╤─
Il███████████████████]. /▌
_◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.. _ / \
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Welcome to the [url=http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=pAY9CNkKOsg#t=59]ricefields[/url] mathaf*ka [url=http://foss.aueb.gr]Turn on the foss please![/url]
User avatar
ja_the_invincible
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2414
Joined: Tue Dec 01, 2009 12:33 am
Academic status: N>4
Gender:
Location: Κάπου στο matrix...

Re: Daily Programming Thread

Post by ja_the_invincible » Thu Mar 20, 2014 5:41 pm

Who needs readable code anyway...
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[url]http://legacy.python.org/dev/peps/pep-0008/[/url]
f**k robin and batman i'm robbin with a bat man
User avatar
Jami
Venus Former Team Member
Posts: 1065
Joined: Mon Nov 01, 2010 7:17 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Daily Programming Thread

Post by Jami » Thu Apr 24, 2014 2:49 am

The story
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Ενας γνωστος μου (κοντα στα 30) που θελει να μαθει να φτιαχνει εφαρμογες, απευθυνθηκε σε μενα προκειμενου να του πω πως και απο που να ξεκινησει. Δεν ειναι ο αφελης τυπος που απλα βλεπει ωραιες εφαρμογες και θελει να μπορει να το κανει και αυτος, αλλα θελει να ασχοληθει σοβαρα με σκοπο σε βαθος χρονου να μπορεσει να υλοποιησει καποιες ιδεες του. Το κακο ειναι οτι δεν ξερει καθολου προγραμματισμο. Ετσι εγω εξαρχης του απαντησα οτι πριν ασχοληθει με πλατφορμες αναπτυξης (desktop, web, mobile ..), πρεπει σιγουρα να ξερει καλα μια γλωσσα προγραμματισμου.
Θα ηθελα λοιπον να με βοηθησετε με ιδεες και επιχειρηματα, ωστε να του δωσω μια ολοκληρωμενη απαντηση για να παρει μπρος και μετα να συνεχισει μονος του!

- Με τι γλωσσα να ξεκινησει και γιατι
- Free πηγες και site για να την μαθει και να εξασκηθει
User avatar
Spongebobu
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 702
Joined: Mon Jul 02, 2012 6:54 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: In yo house

Re: Daily Programming Thread

Post by Spongebobu » Thu Apr 24, 2014 12:48 pm

Jami wrote:The story
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Ενας γνωστος μου (κοντα στα 30) που θελει να μαθει να φτιαχνει εφαρμογες, απευθυνθηκε σε μενα προκειμενου να του πω πως και απο που να ξεκινησει. Δεν ειναι ο αφελης τυπος που απλα βλεπει ωραιες εφαρμογες και θελει να μπορει να το κανει και αυτος, αλλα θελει να ασχοληθει σοβαρα με σκοπο σε βαθος χρονου να μπορεσει να υλοποιησει καποιες ιδεες του. Το κακο ειναι οτι δεν ξερει καθολου προγραμματισμο. Ετσι εγω εξαρχης του απαντησα οτι πριν ασχοληθει με πλατφορμες αναπτυξης (desktop, web, mobile ..), πρεπει σιγουρα να ξερει καλα μια γλωσσα προγραμματισμου.
Θα ηθελα λοιπον να με βοηθησετε με ιδεες και επιχειρηματα, ωστε να του δωσω μια ολοκληρωμενη απαντηση για να παρει μπρος και μετα να συνεχισει μονος του!

- Με τι γλωσσα να ξεκινησει και γιατι
- Free πηγες και site για να την μαθει και να εξασκηθει
Αυτό εξαρτάται σε μεγάλο βαθμό απο το τί ιδέες θέλει να υλοποιήσει και αν έχουν να κάνουν με το web ή όχι. Εγω πάντως θα πρότεινα να ξεκινήσει με Python μιας και είναι πολυ βολική για αρχάριους, καλύπτει τις περισσότερες ανάγκες που μπορεί να έχει κανείς και δεν είναι καθόλου άχρηστη για την υλοποιήση πιο σοβαρών εφαρμογών. Δεν πιστεύω να συναντήσει κάποιο εμπόδιο στην απόδοση εκτός αν θέλει να ασχοληθεί με γραφικά και game development. Τις βασικές αρχές όμως μπορεί και πάλι να της μάθει σε python πρωτού προχωρήσει π.χ. σε C++. Επιπλέον, αν θέλει να ασχοληθεί με web development πρέπει να κοιτάξει html5, Javascript, καθώς και web frameworks για την γλώσσα της επιλογής τους (π.χ. Flask ή Django για Python). Javascript/Html είναι must επειδή σχεδόν τα πάντα στο web τρέχουν σ' αυτά ενώ τα web frameworks είναι χρήσιμα για την διευκόλυνση που προσφέρουν (αν και ενα intro σε web programming/sockets δεν θα ήταν άσχημο προτού ξεκινήσει).

Αν απο την άλλη θέλει να ασχοληθεί με mobile development τότε Java/Javascript για android (recommended) ή C/Objective C/Javascript για iOS. Πάντως αν καταλάβει τις βασικές αρχές που διέπουν τον προγραμματισμό μπορεί να ασχοληθεί με οποιαδήποτε γλώσσα θέλει.

Τέλος να προσθέσω οτι αν θέλει να ασχοληθεί με υλοποίηση αλγορίθμων, επίλυση μαθηματικών εξισώσεων, data mining, εύρεση λύσεων για το sudoku ( :-p ) κτλ. καλό θα ήταν να κοιτάξει το functional paradigm. Δεν είναι απαραίτητο να μάθει κάποια functional γλώσσα (αν και θα ήταν καλό) αλλά οι βασικές έννοιες βοηθάνε πολύ στην σαφή διατύπωση και κατανόηση σύνθετων προβλήματων, συν του οτι πολλές απο αυτές χρησιμοποιούνται και σε άλλες μη συναρτησιακές γλώσσες (βλ. closures σε javascript, lambdas σε python). Η Python επιπλέον είναι και πολύ καλή για την εκμάθηση των εννοιών αυτών.

Links:
Python - Home page, download etc.

Python Tutorial - Το official python tutorial, πολύ καλο κατα την γνώμη μου.

Google Python Class - Πρέπει να έχει διαβάσει τα βασικά απο το tutorial για να το παρακολουθήσει. Πολύ καλο intro στην python + workshop με πρακτικές συμβουλές και υλοποίηση ενδιαφέρουσας εφαρμογής (links στο description).

Javascript Introduction - Αρκετά καλό βιβλίο που περιγράφει τα βασικά και όχι μόνο.

Berkeley CS61B - Hands down το καλύτερο intro σε Java και δομές δεδομένων. Πολύ χρήσιμο αν θέλει να ασχοληθεί πιο σοβαρά με προγραμματισμό.

Stanford CS107 - Για functional paradigm απο Lecture 19 και μετά αν και όλο το μάθημα είναι πολύ καλο συν το οτι έχει και intro σε python στις τελευταίες διαλέξεις. Αν ξεκινήσει απο την αρχή δεν υπάρχουν προαπαιτήσεις αλλίως μόνο για το functional κομμάτι πρέπει να έχει κάποια ιδέα για τις έννοιες των procedural και object oriented γλωσσών.

:smt024
Every time you make a typo the errorists win.
Fabio 2 - 1 Funk
User avatar
nachos
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1252
Joined: Mon Aug 21, 2006 4:28 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Brachamee City

Re: Daily Programming Thread

Post by nachos » Fri Apr 25, 2014 11:24 pm

Nothing is impossible for the man who doesn't have to do it himself
User avatar
ThOdOr1s
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 964
Joined: Thu Oct 25, 2012 5:17 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: 36.86588,25.51602

Re: Daily Programming Thread

Post by ThOdOr1s » Sat Apr 26, 2014 12:03 pm

nachos wrote:Best Eclipse plugin ever: http://blog.samsonis.me/2009/02/open-ex ... r-eclipse/
++
Elementary OS
User avatar
stoupeace
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5372
Joined: Tue Aug 26, 2008 4:08 pm
Academic status: High school
Gender:

Re: Daily Programming Thread

Post by stoupeace » Sun Apr 27, 2014 6:17 pm

Είχα ξεχάσει τη μανούρα του mssqlserver. Τότε είχε πλάκα. Τώρα δεν έχει.
Η καλύτερη μπάντα όλου του κόσμου: Sonata Antartika
Mpomp is building an army army. And I got my head back.
░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂ ____☻/︻╦╤─
Il███████████████████]. /▌
_◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.. . / \
User avatar
Jami
Venus Former Team Member
Posts: 1065
Joined: Mon Nov 01, 2010 7:17 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Daily Programming Thread

Post by Jami » Thu May 22, 2014 3:57 am

Πριν λιγο καιρο που ειχα παει στο Java Day ειχε μια ομιλια περι ενος διαφορετικου τροπου οργανωσης των πακετων σε ενα project.

Αυτο που μας ειχαν δειξει στη σχολη και εκανα και εγω ειναι να οργανωνω τα πακετα by layer, δηλαδη να εχω σε ενα φακελο μαζεμενα ολο το domain, σε εναν αλλο το gui, σε εναν αλλο τα dao, ολους τους controllers κοκ (+ με subfolders εντος αυτων για ιεραρχια).

Αυτος ομως ο τροπος εχει ενα προβλημα. Αν χρειαστει να αλλαξω κατι πχ στο billing θα πρεπει να πηγαινω σε καθε φακελο απο αυτους και να βρισκω αυτους που αφορουν το billing και να κανω αλλαγες. Και ολα αυτα αντε να γινουν και γρηγορα αν το project ειναι δικο μου, φανταστειτε σε project χιλιαδων γραμμων τι γινεται.

Αυτο που προτεινε ο ομιλητης εκει ηταν η οργανωση των πακετων by feature και νομιζω οτι με κερδισε.

Η ιδεα ειναι να μαζευεις σε καθε φακελο ολα τα αρχεια που σχετιζονται με καθε ξεχωριστη λειτουργια/υπηρεσια/χαρακτηριστικο της εφαρμογης. Δηλαδη αν το project εχει μια λειτουργια billing, να εχεις εναν φακελο ονοματι billing και μεσα του οτιδηποτε σχετιζεται με αυτη την λειτουργια. Και μιλωντας πρακτικα για Java μπορεις να κανεις τις κλασεις σου να εχουν scope μονο εντος φακελου (default scope οταν δεν βαζεις εναν εκ των public, private, protected), οποτε εχεις μια σιγουρια οτι δεν μπορεις να κανεις ζημια με τις αλλαγες σου καπου αλλου στο project. Επισης αν θες να αλλαξεις κατι σε αυτη την λειτουργια ξερεις οτι, ο,τι χρειαστεις θα το βρεις εκει περα.

Και απαξ και ενσωματωσεις αυτο το μοντελο, μπορεις μετα απο κατω να εχεις κανονικα το by layer σου ιεραρχια, εχοντας ουσιαστικα μια hybrid προσεγγιση. Αλλα το κερδος ειναι οτι βρισκεις σε γραμμικο χρονο τα αρχεια που πρεπει να κανεις αλλαγες, που σιγουρα θα χρειαστει πολλες φορες να κανεις.

Εγω για δοκιμη, ενσωματωσα αυτη την λογικη στο project μας στην ΑΕΠΣ του Κωτιδη και εχω να πω οτι βοηθαει απιστευτα, ειδικα για project που ξεφευγουν σε γραμμες κωδικα. Τι λετε εσεις, θα το δοκιμαζατε?

Το pdf της παρουσιασης
Post Reply

Return to “Προγραμματισμός”