Νυχτοπερπατήματα (12μμ- 6πμ μόνο)

Άσχετα μηνύματα και λοιπές παρεκτροπές.
Post Reply
User avatar
vincent
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 438
Joined: Wed Oct 24, 2007 5:25 pm
Academic status: 4th year
Gender:
Location: L.A. (Lekanopedio Attikis)

Νυχτοπερπατήματα (12μμ- 6πμ μόνο)

Post by vincent » Sat Dec 01, 2007 12:42 am

Είναι ένα θέμα χωρίς συγκεκριμένο νόημα λες για ότι θες (πάντα τηρώντας την πολιτική του foroum (δεν είναι ειρωνικο μιλάω σοβαρα..)) αρκεί η ώρα να έχει περάσει τις 12μμ μέχρι τις 6 πμ...( Θα επιθυμούσα οι moderator ως παντογνώστες να βοηθούσαν κάπως σ αυτό...)

Για πε τώρα ρε ultimate τι εννοάς για την ώρα...?
Image
User avatar
ismael blanco
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 437
Joined: Wed Nov 21, 2007 12:10 am
Academic status: N>4
Gender:
Contact:

Post by ismael blanco » Sat Dec 01, 2007 12:47 am

Θα σου πω εγώ δεν πας για ύπνο ως μικρό παιδάκι που είσαι.
Live your dreams...
User avatar
gasparosoft
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1920
Joined: Fri Oct 19, 2007 8:03 pm

Post by gasparosoft » Sat Dec 01, 2007 12:49 am

Vincent πρέπει να πας για ύπνο αφού πρώτα πιεις το γαλατάκι σου και να μην ξεχάσεις την πιπίλα σου,δεν χρειάζεται να πιπιλίζεις τα δαχτυλά σου.
User avatar
elsupreme
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1573
Joined: Mon Nov 21, 2005 10:16 pm
Academic status: N>4
Gender:

Post by elsupreme » Sat Dec 01, 2007 12:50 am

Πάλι καλά που δεν με κρατάει ξύπνιο τα βράδια η αγωνία για τα απίστευτα θέματα που ξεκινάς....
"Must float like lotus on river... and kill old lady!"
User avatar
Loner
Venus Former Team Member
Posts: 4004
Joined: Fri Oct 26, 2007 11:08 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: Στη ρωγμή του χρόνου

Post by Loner » Sat Dec 01, 2007 12:53 am

elsupreme wrote:Πάλι καλά που δεν με κρατάει ξύπνιο τα βράδια η αγωνία για τα απίστευτα θέματα που ξεκινάς....
Αποσύνδεση τώρα vincent...στην είπε άγρια... :-p :-p :-p
You either die a Spongebob or live long enough to see yourself become the Squidward.
User avatar
gasparosoft
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1920
Joined: Fri Oct 19, 2007 8:03 pm

Post by gasparosoft » Sat Dec 01, 2007 12:55 am

Vincent είσαι τρελάρας...
debbie
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1268
Joined: Sat Dec 23, 2006 2:06 am

Post by debbie » Sat Dec 01, 2007 12:55 am

Παιδιά, αν ποστάρετε όμως συνέχεια το θέμα θα γίνει chat..
User avatar
vincent
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 438
Joined: Wed Oct 24, 2007 5:25 pm
Academic status: 4th year
Gender:
Location: L.A. (Lekanopedio Attikis)

Post by vincent » Sat Dec 01, 2007 1:01 am

Μην μου κλείσετε το τόπικ θα σας κυνηγάω στην ασοεε... Παιδιά το τόπικ είναι χαλαρό για βραδυνές και δύσκολες σε περίπτωση εργασίας νύχτες... Ρε σεις εγώ μια χαρά είμαι με το ποτηράκι μου με την Ursus τώρα και γράφω ωραία θεματάκια αλήθεια εσεις τι κάνετε? Δν βρίσκετε αυτήν την βραδυνή ησυχία κατάλληλη για ποστ?
Image
User avatar
ismael blanco
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 437
Joined: Wed Nov 21, 2007 12:10 am
Academic status: N>4
Gender:
Contact:

Post by ismael blanco » Sat Dec 01, 2007 1:06 am

Ρε vincent τρέχα στο κρεβατάκι σου και ασε τα ποτηράκια , μωρό παιδί.Πάντως και εγώ συμφωνώ μη του το κλείσετε το τόπικ.
Live your dreams...
User avatar
Filia
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 658
Joined: Sun May 07, 2006 10:57 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Post by Filia » Sat Dec 01, 2007 1:08 am

Δηλαδή αν αυτό δεν είναι τοπικ καθαρά για αυξηση του αριθμού των δημοσιεύσεων , τί είναι?
Don't get me wrong, αλλά έχω καταλάβει οτι οι πόροι δεν είναι απεριόριστοι...Τί νόημα έχει το παρόν?
User avatar
netharis
Venus Former Team Member
Posts: 1845
Joined: Sun Jul 15, 2007 2:37 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Seattle, Washington
Contact:

Post by netharis » Sat Dec 01, 2007 1:08 am

Δηλώνω παρουσία και εγώ ως ο νυχτοφύλακας του φόρουμ :razz:.
Νομίζω απο τους νυχτερινούς νυχτερινούς (>3 AM) είμαι εγώ, ο vincent, ο para, o gasparosoft και μερικοί εκλεκτοί ακόμα...
To τόπικ δεν βλέπω το λόγω να πάει για κλείσιμο, πολλά φόρουμ έχουν αντίστοιχο.
Έχετε αυπνίες;

EDIT: Filia, με το ίδιο σκεπτικό το ήταν ένα τόπικ και το ρώτα κάτι τον επόμενο τι είναι; :roll:
Image
Resistance is futile. Join the foss-side now!
"UNIX is very simple, it just needs a genius to understand its simplicity." - Dennis Ritchie
"The things that I want, by Max Payne. A smoke. A whiskey. For the sun to shine. I want to sleep, to forget. To change the past. Unlimited ammo and a license to kill. But right then, more than anything, I wanted her."
debbie
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1268
Joined: Sat Dec 23, 2006 2:06 am

Post by debbie » Sat Dec 01, 2007 1:13 am

Βρε παιδιά...τα θέματα που ανοίγετε να έχουν όμως και κάποιο νόημα.
Όταν το δει κάποιος moderator το θέμα δεν ξέρω αν θα κλειδωθεί ή όχι.

Πάντως και στο παρελθόν ένα θέμα κινδύνεψε να κλειδωθεί επειδή δεν διέφερε και σε πολλά από chat (Το ρώτα κάτι τον επόμενο), και αυτό δεν είναι σίγουρα στην πολιτική του Venus!

Φιλικά...
User avatar
Filia
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 658
Joined: Sun May 07, 2006 10:57 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Post by Filia » Sat Dec 01, 2007 1:13 am

@netharis: Είναι μουσειακά είδη, ήταν στο φόρουμ πριν από μένα! :lol:
User avatar
sandra
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 4917
Joined: Mon Oct 02, 2006 11:37 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: στη φωλιά μου κοιτώντας ένα χωράφι με στάρι...

Post by sandra » Sat Dec 01, 2007 1:17 am

Απλά έλεος... Άντε τραβήξτε ρε παιδιά για καμιά εργασία γιατί δεν σας βλέπω καλά...
Από εδώ κι εμπρός θα είσαι για πάντα υπεύθυνος για εκείνο που έχεις ημερώσει.
Είσαι υπεύθυνος για το τριαντάφυλλο σου...
debbie
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1268
Joined: Sat Dec 23, 2006 2:06 am

Post by debbie » Sat Dec 01, 2007 1:21 am

Ethel wrote:Πριν κάνετε κάποιο post στην παρούσα θεματική ενότητα, η οποία έχει σκοπό να φιλοξενεί θέματα εκτός τεχνολογικού ενδιαφέροντος, λάβετε υπόψη ότι οι συντονιστές έχουν το δικαίωμα να κλειδώνουν ενότητες που κρίνουν ανάρμοστες ή/και να διαγράφουν αντίστοιχα posts. Τέτοιες ενότητες κρίνονται όσες τείνουν να γίνουν chat καθώς και πεδία αντιπαράθεσης. Επίσης ανάρμοστα post θεωρούνται όσα είναι προσβλητικά και όσα ρίχνουν το επίπεδο του forum, πάντα κατά την κρίση των αρμόδιων συντονιστών.

Venus Project Team
Από την Πολιτική off topic
User avatar
vincent
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 438
Joined: Wed Oct 24, 2007 5:25 pm
Academic status: 4th year
Gender:
Location: L.A. (Lekanopedio Attikis)

Post by vincent » Sat Dec 01, 2007 1:22 am

Filia wrote:Δηλαδή αν αυτό δεν είναι τοπικ καθαρά για αυξηση του αριθμού των δημοσιεύσεων , τί είναι?
Don't get me wrong, αλλά έχω καταλάβει οτι οι πόροι δεν είναι απεριόριστοι...Τί νόημα έχει το παρόν?
Είναι χαβαλετζίδικο τόπικ και έχει την πλάκα του για όσους γράφουν αργά το βράδυ... Αλήθεια σας νοιάζουν τα ποστ...? Γιατί παινεύεσται στους φίλους σας? Αν ήθελα να γεμίζω ποστ θα μπορούσα να κάνω άλλα...
debbie wrote:Βρε παιδιά...τα θέματα που ανοίγετε να έχουν όμως και κάποιο νόημα.
Όταν το δει κάποιος moderator το θέμα δεν ξέρω αν θα κλειδωθεί ή όχι.

Πάντως και στο παρελθόν ένα θέμα κινδύνεψε να κλειδωθεί επειδή δεν διέφερε και σε πολλά από chat (Το ρώτα κάτι τον επόμενο), και αυτό δεν είναι σίγουρα στην πολιτική του Venus!

Φιλικά...
Έλεος πια στο off topic το άνοιξα όπου σε όλα τα foroum παγκοσμιώς στο off topic γράφονται χαλαρά πράγματα και δν προσβάλω κανέναν... Πραγματικά σε περίπτωση που κλειδωθεί τότε το venus έχει κάποιο πρόβλημα... Δηλαδή χαλαρή ανταλλαγή απόψεων δν γίνεται να έχουμε...?
Image
User avatar
Loner
Venus Former Team Member
Posts: 4004
Joined: Fri Oct 26, 2007 11:08 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: Στη ρωγμή του χρόνου

Post by Loner » Sat Dec 01, 2007 1:30 am

Filia wrote:Don't get me wrong, αλλά έχω καταλάβει οτι οι πόροι δεν είναι απεριόριστοι
Αν όντως ισχύει αυτό,τότε συμφωνώ να κλείσει... :cry:Ας χρησιμοποιήσουμε τους πόρους αυτούς πιο δημιουργικά,απ'ότι σ'ένα
vincent wrote:χαβαλετζίδικο τόπικ που έχει την πλάκα του για όσους γράφουν αργά το βράδυ
You either die a Spongebob or live long enough to see yourself become the Squidward.
User avatar
vincent
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 438
Joined: Wed Oct 24, 2007 5:25 pm
Academic status: 4th year
Gender:
Location: L.A. (Lekanopedio Attikis)

Post by vincent » Sat Dec 01, 2007 1:35 am

Loner wrote:
Filia wrote:Don't get me wrong, αλλά έχω καταλάβει οτι οι πόροι δεν είναι απεριόριστοι
Αν όντως ισχύει αυτό,τότε συμφωνώ να κλείσει... :cry:Ας χρησιμοποιήσουμε τους πόρους αυτούς πιο δημιουργικά,απ'ότι σ'ένα
vincent wrote:χαβαλετζίδικο τόπικ που έχει την πλάκα του για όσους γράφουν αργά το βράδυ
Και η βενζίνη δν είναι απεριόριστη αλλά δν βλέπω να σταματάς να την χρησιμοποιείς... Και αν οι πόροι δν είναι ατελείωτοι ας σβηστούν παλία 'πεθαμένα' θέματα
Image
User avatar
rigo
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1160
Joined: Wed Nov 02, 2005 10:54 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Amsterdam

Post by rigo » Sat Dec 01, 2007 1:35 am

vincent wrote:Δηλαδή χαλαρή ανταλλαγή απόψεων δν γίνεται να έχουμε...?
Τώρα ας πούμε η ανταλλαγή απόψεων ποιά είναι; Πότε θα πάει ο καθένας για ύπνο ή που κάθεσαι κ τα πίνεις; Όχι οτι εμένα με ενοχλείς κιόλας, ούτε που με νοιάζει τι κάνεις, απλά αυτό με την ανταλλαγή απόψεων μου άρεσε! Καληνύχτα!
"Αλλού κοιμάται το κορμί, και αλλού η ψυχή ξυπνάει"
User avatar
para
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 3648
Joined: Sat Nov 04, 2006 2:59 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Post by para » Sat Dec 01, 2007 1:49 am

rigo wrote:Καληνύχτα!
Ορίστε!
Την έκανες να πάει για ύπνο!
Τι κέρδισες τώρα; :lol: :lol:


Καλές μας εργασίες παιδιά!
Συνήθως μόνο βράδυ κάνω εργασίες οπότε θα σας paraκολουθώ Image :cool:
Γύρνα είμαι ένα άψυχο κορμί που σ' αγαπάει, αισθάνομαι στον άνεμο φτερό
Σαν μέσα σε όνειρο η ζωή με προσπερνάει, δείξε μου οίκτο μια στιγμή παρακαλώ...
#!
Κοίτα πως με κατάντησε η δική σου η αγάπη, να μη γνωρίζω από που να κρατηθώ
Στο τελευταίο της ζωής το σκαλοπάτι, Γύρνα, είμαι ένα βήμα απ' το γκρεμό...
User avatar
tZoLe
Venus Former Team Member
Posts: 1925
Joined: Wed Feb 22, 2006 12:21 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Lausanne-Pasalimani
Contact:

Post by tZoLe » Sat Dec 01, 2007 2:02 am

vincent wrote:
Είναι χαβαλετζίδικο τόπικ και έχει την πλάκα του για όσους γράφουν αργά το βράδυ...

Έλεος πια στο off topic το άνοιξα όπου σε όλα τα foroum παγκοσμιώς στο off topic γράφονται χαλαρά πράγματα και δν προσβάλω κανέναν... Πραγματικά σε περίπτωση που κλειδωθεί τότε το venus έχει κάποιο πρόβλημα... Δηλαδή χαλαρή ανταλλαγή απόψεων δν γίνεται να έχουμε...?
Το χαβαλετζίδικο δεν το πιάνω ακριβώς και επίσης δεν έχω καταλάβει σε τι είδους ανταλλαγή απόψεων προσβλέπεις; Ανταλλαγή απόψεων έχουμε και σοβαρή (βλέπε ανάλογα topic) και χαλαρή βλέπε αθλητικά, ψυχαγωγικά κ.τ.λ. Βέβαια ο καθένας μπορεί να αντιλαμβάνεται αλλιώς το χαλαρό. Το venus έχει κανόνες που εξυπηρετούν την ομαλή λειτουργία του και συμβάλλουν στη διατήρηση του χαρακτήρα του. Σε αυτό δεν βλέπω εγώ κάποιο πρόβλημα. Σε κάθε περίπτωση το θέμα δεν πρέπει να εξελιχθεί σε chat, ας συνεχιστεί η χαλαρή συζήτηση να καταλάβω τι εννοείς.
Image
"αν ελευθερία σημαίνει κάτι τελικά , σημαίνει το δικαίωμα να λες στους ανθρώπους αυτό που δεν θέλουν να ακούσουν"
George Orwell (1903 - 1950)

έτσι

Θα μας λείψεις μάγκα Σισσέ...σε ευχαριστούμε για όλα...
User avatar
vincent
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 438
Joined: Wed Oct 24, 2007 5:25 pm
Academic status: 4th year
Gender:
Location: L.A. (Lekanopedio Attikis)

Post by vincent » Sat Dec 01, 2007 2:08 am

tZoLe wrote:
vincent wrote:
Είναι χαβαλετζίδικο τόπικ και έχει την πλάκα του για όσους γράφουν αργά το βράδυ...

Έλεος πια στο off topic το άνοιξα όπου σε όλα τα foroum παγκοσμιώς στο off topic γράφονται χαλαρά πράγματα και δν προσβάλω κανέναν... Πραγματικά σε περίπτωση που κλειδωθεί τότε το venus έχει κάποιο πρόβλημα... Δηλαδή χαλαρή ανταλλαγή απόψεων δν γίνεται να έχουμε...?
Το χαβαλετζίδικο δεν το πιάνω ακριβώς και επίσης δεν έχω καταλάβει σε τι είδους ανταλλαγή απόψεων προσβλέπεις; Ανταλλαγή απόψεων έχουμε και σοβαρή (βλέπε ανάλογα topic) και χαλαρή βλέπε αθλητικά, ψυχαγωγικά κ.τ.λ. Βέβαια ο καθένας μπορεί να αντιλαμβάνεται αλλιώς το χαλαρό. Το venus έχει κανόνες που εξυπηρετούν την ομαλή λειτουργία του και συμβάλλουν στη διατήρηση του χαρακτήρα του. Σε αυτό δεν βλέπω εγώ κάποιο πρόβλημα. Σε κάθε περίπτωση το θέμα δεν πρέπει να εξελιχθεί σε chat, ας συνεχιστεί η χαλαρή συζήτηση να καταλάβω τι εννοείς.
Ναι μετά από τόση γκρίνια να δω ποιος θα γράφει... Τέσπα thanks tzole που του δίνεις μια ευκαιρεία...
Image
Post Reply

Return to “off-topic”