Παρατσούκλια..

Σίγουρα όλο και κάτι δε θα ταιριάζει με τις παραπάνω ψυχαγωγικές κατηγορίες...
User avatar
tiki-tak
byte level
byte level
Posts: 50
Joined: Wed Sep 29, 2004 7:49 pm
Location: αλλού...ο Παράδεισος κατα πού πέφτει??

Παρατσούκλια..

Post by tiki-tak » Sat Oct 09, 2004 11:28 am

Πώς εμπνευστήκατε το ψευδωνυμό σας , πώς επιλέξατε την ταυτότητα σας στο φορουμ??!!


το δικό μου το έβγαλα για να θυμάμαι τους ήχους του ρολογιου όταν
τα παντα γύρω μου είναι ήσυχα και γαλήνια..

:smile:
« Για το χαμόγελό σου τραγουδώ, γιατί μου δείχνει πως το κλάμα έχεις γνωρίσει
Και για το βάδισμά σου το γλυκό που μόνο όποιος σκόνταψε μπορεί να εκτιμήσει…»
alexo
Venus Former Team Member
Posts: 1305
Joined: Wed Apr 21, 2004 7:00 pm

Post by alexo » Sat Oct 09, 2004 3:52 pm

Εγώ έκοψα το 1ο συνθετικό του επιθέτου μου ...όπως με φωνάζουν οι άλλοι δηλαδή ...
@lexo-πουλος :smt080
theo_
Venus Project Founder
Venus Project Founder
Posts: 488
Joined: Wed Apr 21, 2004 12:00 am
Location: a world without time

Post by theo_ » Sat Oct 09, 2004 6:15 pm

alexo φαντάζεσαι να κρατούσες για nickname το άλλο συνθετικό...!! :) :lol: :lol:

πάντως κάπως έτσι βγήκε κ το δικό μου! με λένε θοδωρή .. ε στα αγγλικά theodore ... η συνέχεια δεν θέλει ούτε φαντασία ούτε μυαλό!!

χρειάζεται να αλλάξω nickaname ή μου φαίνεται..? :???:
People are never more insecure than when they become obsessed with their fears at the expense of their dreams
User avatar
jimmyD
Venus Former Team Member
Posts: 946
Joined: Wed Apr 21, 2004 6:33 pm
Academic status: MSc
Location: στην κοσμάρα μου

Post by jimmyD » Sat Oct 09, 2004 7:21 pm

καλύτερα όχι γιατί μετά πρέπει να αλλάξω και εγώ
Since I was born I started to decay
now nothing ever ever goes my way...
Image
User avatar
HdkiLLeR
Venus Project Founder
Venus Project Founder
Posts: 4356
Joined: Tue Jan 27, 2004 4:41 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: New York, NY
Contact:

Post by HdkiLLeR » Sat Oct 09, 2004 8:16 pm

Όταν ξεκίνησα να παίζω με τους πρώτους HDDs έπεσε στα χέρια μου ο κώδικας του θρυλικού vrii CIH(για όσους δεν γνωρίζουν απλά ήταν ένα vrii το οποίο κατέστραφε bios,hdd,κλπ προσπαθούσε δηλαδή). Ε δεν ήθελα και πολλά έκανα παραλαγές και ξεκίνησα τα test...σε εμένα φυσικά...Την περίοδο αυτή('96) προτωπήρα και modem οπότε τότε για nick κράτησα αυτό, στο irc κυρίως.
-----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
Version: 3.12
GCS d-->--- s+:+ a- C++(+++) BILS++++$ P--- L++++>+++++ E--- W+++ N+ o+ K w--
O M+ V-- PS++>+++ PE- Y++ PGP++ t+ 5+ X+ R* tv b++ DI- D+ G+++ e+++>++++ h r++ y++
------END GEEK CODE BLOCK------

"UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity." -- Dennis Ritchie
User avatar
TaRaNTuLa
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1598
Joined: Fri Apr 30, 2004 4:54 pm
Academic status: PhD
Gender:
Location: MMLab

Post by TaRaNTuLa » Sat Oct 09, 2004 11:21 pm

Εμένα (καθότι γνωρίζετε το πάθος που με διακατέχει για τα αυτοκίνητα) προέρχεται από τον οίκο βελτίωσης αυτοκινήτων Tarantula Autosport.Βασικά το nick αυτό το έχω από άλλο forum εδώ και καιρό και είπα να μην το αλλάξω....Έχω και μπλούζα του εν λόγω μαγαζιού-συνεργείου.Όσοι με ξέρουν θα την έχουν δει.Για να μη νομίζετε έχω κανά κόλλημα με τις αράχνες.... :-D


Υ.Γ. Είχα να μπω 2 μέρες εξαιτίας προβλήματος και είδα αλλαγές...Νέα emoticons!!! :smt023
Tamiya rulezZz....

TL-01 Full Carbon, TL-01 Upgraded, FF-01 Upgraded, M03, CC-01, ΤΤ-01 TypeE, Volvo και Scania Trucks και η λίστα συνεχίζεται...
User avatar
semis19
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1607
Joined: Sat May 01, 2004 12:10 am
Location: Άνω Γλυφάδα - Αθήνα
Contact:

Post by semis19 » Sat Oct 09, 2004 11:42 pm

To δικό μου είναι ένας συγκερασμός πραγμάτων ... semis19
α) semis -> μου το κολλήσανε από μικρός δίχως αιτία και αφορμή το όνομά μου είναι Σωτήρης :shock: :shock: κοινώς άσχετο το semis (εκτός του σ!) αλλά semis, semis, semis τελικά μου έμεινε και τώρα έτσι με φωνάζουνε ... (ευτυχώς όχι και όλοι!)
υγ -> υπάρχει σενάριο τρελό να είναι το Σωτήρης σε μια αυστραλιανή διάλεκτο!!!
β) 19 -> όλοι έχουμε αγαπημένους αιρθμούς είτε γιατί τους γουστάρουμε είτε γιατί μας θυμήζουν πράγματα σημαντικά είτε για γούρι κτλ κτλ εγώ για ένα συνδυασμό των παραπάνω διαλέγω το 19 ... (μου αρέσει και το 10 ...) :cool:
"Make way for the bad guy.", Al Pacino, Playing Tony Montana in Scarface
"Elementary, my dear Watson.",The adventures of Sherlock Holmes
"A boy's best friend is his mother.", Antony Perkins, Psycho
"P.M.P. Fight Hey, Juohmaru, you are a fighter of hope, P.M.P. Fight Put your love into machines ..." - Plawres SanShiro
User avatar
shuma-cher
byte level
byte level
Posts: 59
Joined: Thu Jul 22, 2004 8:20 pm
Academic status: MSc
Location: ΑΘΗΝΑ

Post by shuma-cher » Sun Oct 10, 2004 3:05 am

Εμένα πάλι μου το κόλλησε ένας φίλος μου θέλοντας να με <<δουλέψει>> για το ασημένιο βέλος μου (kia shuma) και τις οδηγικές μου ικανότητες(-cher).Χωρίς να θέλω να περιαυτολογήσω δεν έχει καμία δόση υπερβολής \:D/ :smt036 :smt079
Πάντως στους διαδρόμους της σχολής κάποιοι από εσάς με προσφωνείτε αλλιώς :bigsmurf: :smt074
ΠΟΥ ΑΦΗΣΑ ΤΑ ΓΥΑΛΙΑ ΜΟΥ?

ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΥΧΗ ΔΙΑΒΑΙΝΕ...
User avatar
Einherjar
Venus Project Founder
Venus Project Founder
Posts: 3751
Joined: Tue Jan 27, 2004 4:42 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Washington DC, USA
Contact:

Post by Einherjar » Mon Oct 11, 2004 1:49 pm

Einherjar είναι η elite των πολεμιστών της Βορειοευρωπαϊκής μυθολογίας (Νορμανδικής). Όταν οι πολεμιστές πεθαίναν στο παιδίο της μάχης, οι Βαλκυρίες (Valkyrja) - θεότητες - οδηγούσαν αυτούς που είχαν ξεχωρίσει για την τόλμη και την γενναιότητά τους, τους Einherjar στην Βαλχάλα (Valhalla), που ήταν η μεγαλύτερη και ομορφότερη αίθουσα στο παλάτι των θεών, μια αίθουσα αναμονής και εξάσκησης πολεμικών τεχνών. Ο λόγος αυτής της προετοιμασίας ήταν ότι οι Einherjar θα έπαιρναν μέρος στην τελευταία μάχη του κόσμου, στο Ragnarok γνωστο και ως Doom of Gods. Πριν το Ragnarok, στην γη θα επικρατούσε διαρκής χειμώνας για 3 χρόνια, κάτι που θα αφάνιζε το ανθρώπινο γένος. Η τελευταία μάχη θα γινόταν μεταξύ του καλού και του κακού, των οποίων θα ηγούνταν ο Odin και ο Loki αντίστοιχα. Στο πλευρό του Odin θα ήταν οι Einherjar και οι υπόλοιποι θεοί. Από αυτή την μάχη το σύμπαν θα καταστρεφόταν και θα δημιουργείτο ένας νέος κόσμος αγάπης και αρμονικής συνύπαρξης ανθρώπων και θεών.
[Better to understand a little than to misunderstand a lot]
User avatar
dimitra
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 591
Joined: Sat May 01, 2004 11:29 am
Academic status: MSc
Gender:

Post by dimitra » Mon Oct 11, 2004 4:14 pm

Εγώ τι να πω;;;Εγώ την πάτησα όταν μπήκα στο forum δεν είχα πάρει είδηση πως αυτό που έγραφα θα ήταν και το nick μου :oops: και αρχικά ήταν ολόκληρο το ονοματεπώνυμο. Όταν αντιλήφθηκα ότι αυτό θα ήταν και το nick ζήτησα σε έναν από τους administrator και αν θυμάμαι πρέπει να είναι ο ακριβώς απο πάνω να μου το αλλάξει αλλά εκείνη την ώρα δεν υπήρχε χρόνος για σκέψη και έτσι έμεινε αυτό.Κρίμα γιατί είχα πιο εμπνευσμένο απ'αυτό που είχε και κάποιο νόημα αλλά...too late!!!!
Η τιμωρία του ψεύτη δεν είναι ότι δεν τον πιστεύουν, αλλά ότι αυτός δεν μπορεί να πιστέψει.

Σω, Τζορτζ Μπέρναρντ
User avatar
P3
Venus Project Founder
Venus Project Founder
Posts: 2722
Joined: Mon Mar 22, 2004 4:12 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: !! El Paso !!

Post by P3 » Mon Oct 11, 2004 8:00 pm

Εμένα είναι μια περιεργη συντομογραφία του επωνύμου μου που μου το κόλλησε ένας συμμαθητής μου στο λύκειο όταν έψαχνε ένα τρόπο να με γράψει στο κινητό του και να με ξεχωρίσει από άλλους συνονόματούς μου.

Πετρής = Ρ3 δηλ -> Ρ=Πε (στα γαλλικά) 3=τρής (τρεις κανονικα!)
"Το δικό μου το ποίημα δεν έχει ομοιοκαταληξία.", ο υπογράφων
User avatar
lumenintervalum
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2377
Joined: Thu May 06, 2004 7:06 pm
Location: somewhere far beyond..
Contact:

Post by lumenintervalum » Mon Oct 11, 2004 9:01 pm

το δικό μου θυμάμαι ότι ήταν 1999 και ήθελα να φτιάξω email όταν πρωτοείχα βάλει Internet..δεν ήξερα τι να βάλω, δεν ήθελα να βάλω το όνομά μου κι επειδή εκείνη την περίοδο γενικότερα έτρωγα κάτι τρελές φλασιές και γενικά πολλά πράγματα άλλαζαν στη ζωή μου, αποφάσισα να βάλω το Lumen Intervallum (που στα λατινικά σημαίνει φως που υπάρχει ανάμεσα). Ουσιαστικά για μένα δείχνει τις "φλασιές" που έφαγα τότε και απλά μου θυμίζει εκείνη την περίδο της ζωής μου (3η λυκείου-μπλιαχ!!).
Α! Επειδή δεν ξέρω λατινικά, το έγραψα με λάθος ορθογραφία!! :smile:
We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain
I hope you don't understand
_______________________
scraps& photo gallery στο deviantart- last update 25/08/06
User avatar
semis19
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1607
Joined: Sat May 01, 2004 12:10 am
Location: Άνω Γλυφάδα - Αθήνα
Contact:

Post by semis19 » Mon Oct 11, 2004 9:30 pm

Εμένα είναι μια περιεργη συντομογραφία του επωνύμου μου που μου το κόλλησε ένας συμμαθητής μου στο λύκειο όταν έψαχνε ένα τρόπο να με γράψει στο κινητό του και να με ξεχωρίσει από άλλους συνονόματούς μου.
Εγώ νόμιζα (και προφανώς όσοι δε σε γνωρίζουν p3) ότι εμπνεύστηκες από τον κωδικό της σχολής ... :???: :???: ;) (αλλά μέσα μου δε μπορούσα να βρω άλλο συνδυασμό ... το είχα μια απορία!)
"Make way for the bad guy.", Al Pacino, Playing Tony Montana in Scarface
"Elementary, my dear Watson.",The adventures of Sherlock Holmes
"A boy's best friend is his mother.", Antony Perkins, Psycho
"P.M.P. Fight Hey, Juohmaru, you are a fighter of hope, P.M.P. Fight Put your love into machines ..." - Plawres SanShiro
User avatar
Ganther
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2273
Joined: Fri Jun 18, 2004 9:31 am
Academic status: 3rd year
Gender:

Post by Ganther » Mon Oct 11, 2004 11:17 pm

Εγω εβλεπα friends και σερφαρα, και ειδα οτι πρεπει να βαλω ψευδωνυμο, και επειδη ο Γκανθερ ειναι θεος, το εβαλα. Απλα...
User avatar
P3
Venus Project Founder
Venus Project Founder
Posts: 2722
Joined: Mon Mar 22, 2004 4:12 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: !! El Paso !!

Post by P3 » Tue Oct 12, 2004 2:42 pm

Moderated by P3
Μέρος της συζήτησεις μεταφέρθηκε στο Όμορφες Υπάρξεις σε Τηλεοπτικές Σειρές
"Το δικό μου το ποίημα δεν έχει ομοιοκαταληξία.", ο υπογράφων
User avatar
Ethel
Venus Project Founder
Venus Project Founder
Posts: 2395
Joined: Fri Mar 19, 2004 10:41 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: New York City, NY
Contact:

Post by Ethel » Tue Oct 12, 2004 11:30 pm

Μου κόλλησε από βιβλίο, και συγκεκριμένα από το "Τούρινγκ, μαθήματα αγάπης" του Παπαδημητρίου. Η Ethel είναι ηρωίδα του βιβλίου
There's no place like 127.0.0.1
User avatar
semika
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 998
Joined: Sat May 01, 2004 2:21 pm
Location: Αθήνα - Β.Π.

Post by semika » Wed Oct 13, 2004 12:07 pm

dimitra wrote:Εγώ την πάτησα όταν μπήκα στο forum δεν είχα πάρει είδηση πως αυτό που έγραφα θα ήταν και το nick μου :oops: και αρχικά ήταν ολόκληρο το ονοματεπώνυμο
Και με παρέσυρες και μένα :oops: :oops: :oops: .
Ας είναι καλά ο hdkiller :smile: .

lumenintervalum πάντα το είχα απορία :smile:

semis19 νόμιζα πως είμασταν συνονόματοι.

Το δικό μου nickname βγαίνει από το "χαϊδευτικό" του ονόματός μου (Σέμη). Ετσι με φωνάζουν οι πολύ-δικοί μου άνθρωποι.
User avatar
lumenintervalum
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2377
Joined: Thu May 06, 2004 7:06 pm
Location: somewhere far beyond..
Contact:

Post by lumenintervalum » Wed Oct 13, 2004 12:21 pm

Πλάκα πλάκα κι εγώ νόμιζα ότι semis και semika είναι το ίδιο όνομα, φύλο κτλ!!!Nice name παρεπιπτόντως!!
We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain
I hope you don't understand
_______________________
scraps& photo gallery στο deviantart- last update 25/08/06
User avatar
Vasilis
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 432
Joined: Sun May 30, 2004 3:51 pm
Location: Β_324_Α_2

Post by Vasilis » Sun Oct 17, 2004 3:46 am

Εγώ την πάτησα όπως και οι προηγούμενοι. Μακάρι να μπορούσα να το αλλάξω. Αν το άλλαζα θα ήμουν μεταξύ του agou36 και το blackjack. Μπορώ να το αλλάξω?
The road goes on forever...
User avatar
Ethel
Venus Project Founder
Venus Project Founder
Posts: 2395
Joined: Fri Mar 19, 2004 10:41 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: New York City, NY
Contact:

Post by Ethel » Sun Oct 17, 2004 11:46 am

Στείλε Pm σε hdkiller ή einherjar. Aν και τώρα σε συνηθίσαμε έτσι....
There's no place like 127.0.0.1
User avatar
Vasilis
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 432
Joined: Sun May 30, 2004 3:51 pm
Location: Β_324_Α_2

Post by Vasilis » Sat Oct 30, 2004 3:22 am

ε τότε άστο βρε παιδί μου αν με συνηθίσατε. Δεν τρέχει και τίποτα!!! :lol: Άλλωστε είναι και πολύ καλλιτεχνικό....Α ρε πρόβλημα που έχω.... :cool:
The road goes on forever...
User avatar
Major
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 236
Joined: Fri Jul 23, 2004 3:13 pm
Location: Καναπές exclucively

Post by Major » Tue Apr 12, 2005 2:55 pm

Τι ξέθαψα πάλι...
Γράφω κάπως καθυστερημένα 6 μήνες νομίζω και κάτι ψιλά.Βασικά δε βρήκα τίποτα ψυχαγωγικό να γράψω και είπα να πω και εγώ για το nickname μου.

Όλα ξεκίνησαν ένα ωραίο πρωινό του οκτωβρίου 2001 όταν ήμουν στο 1ο έτος(καταλαβαίνετε και τι έτος είμαι) όταν είχαμε κάβουρα - java(αξέχαστη εποχή!!!). έλεγε τα κουφά του ο jc και κάποια στιγμή λέει κάτι για να γραφτούμε στο majordomo@aueb.gr(καλά μην κάνετε link) για να μπούμε στη λίστα του μαθήματος(όχι e-class και φλωριές). Από τότε μας κόλλησε η λ@λ@κία majordomo και majordomo. Μετά πάνω στην κουβέντα με ρώταγαν "ρε συ γράφτηκες στη λίστα του μαθήματος?"
Κλασσική απάντηση από εμέ "- Άσε ρε συ βαριέμαι, έχουμε καιρό"
Μέρα με τη μέρα κάτι ο PaP, κάτι o semis19, κάτι o botswell συνέβαλαν στην καθιέρωση του σκέτου πλέον Major.Και καλά ότι δεν γραφόμουν επειδή εγώ ήμουν ο ίδιος ο majodomo (σαν να ήταν υπαρκτό πρόσωπο, κοινώς βλακείες να περνά η ώρα)που από τότε μου άρεσε πολύ σα τίτλος και έπειτα το καθιέρωσα γενικά σα login.

Υ.Γ φίλε semis έπρεπε να βάλεις gonidis και το ξέρεις...
"Mess with the best die like the rest" - Major
Post Reply

Return to “Άλλα ψυχαγωγικά θέματα”