WWE

Οτιδήποτε έχει σχέση ή θα ήθελε να έχει σχέση με αθλητικά και τον αθλητισμό γενικότερα.
User avatar
necrofear_13
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2141
Joined: Sun Nov 18, 2007 5:32 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ

Re: WWE

Post by necrofear_13 » Sun Mar 28, 2010 10:20 am

Εγώ βλέπω. Βασικά πιστεύω πως χαλάει με τον καιρό,αυτό μου φαίνεται τουλάχιστον. Επίσης μου λείπει ο Guerrero!!!!!
No matter what kind of sadness envelops the darkness of our despair, if you put one foot in front of the other, at some point you will reach a place where you can see the light.

In heaven or earth, no matter to where we progress, no matter where we walk, that becomes our road.
As long as we keep walking the battle will continue.
And that is exactly why this place will always be a paradise
User avatar
ultimate_aektzis
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 6373
Joined: Tue Nov 13, 2007 10:11 pm
Gender:

Re: WWE

Post by ultimate_aektzis » Sun Mar 28, 2010 1:26 pm

Εγω δεν εχω nova...αν ειχα θα το ξεσκιζα.We lie, we chat, we steal... :-p
User avatar
enum21
Venus Former Team Member
Posts: 5436
Joined: Mon Feb 16, 2009 9:06 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Underworld

Re: WWE

Post by enum21 » Sun Mar 28, 2010 1:32 pm

Είναι πολύ βίαιο άθλημα.. :shock:
Τώρα πραγματικά, όλα αυτά τα κάνουν στ' αλήθεια? Δεν πονάνε? Είναι πάρα πολύ cruel. :smt010
User avatar
necrofear_13
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2141
Joined: Sun Nov 18, 2007 5:32 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ

Re: WWE

Post by necrofear_13 » Sun Mar 28, 2010 1:33 pm

Μην πάθουν τίποτα και χτυπήσουνε τα παιδιά βρε enum. Ηθοποιοί με μούσκουλα είναι!!!!
No matter what kind of sadness envelops the darkness of our despair, if you put one foot in front of the other, at some point you will reach a place where you can see the light.

In heaven or earth, no matter to where we progress, no matter where we walk, that becomes our road.
As long as we keep walking the battle will continue.
And that is exactly why this place will always be a paradise
User avatar
ultimate_aektzis
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 6373
Joined: Tue Nov 13, 2007 10:11 pm
Gender:

Re: WWE

Post by ultimate_aektzis » Sun Mar 28, 2010 2:04 pm

enum21 wrote:Είναι πολύ βίαιο άθλημα.. :shock:
Τώρα πραγματικά, όλα αυτά τα κάνουν στ' αλήθεια? Δεν πονάνε? Είναι πάρα πολύ cruel. :smt010

Λες να πεφτουν με το κεφαλι απο τα 5 μετρα και να ειναι ακεραιοι μετα? :-p

Παντως εχει την πλακα του, εστω και ως fake.
Xrhstos_kiP
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1196
Joined: Fri Sep 26, 2008 1:28 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: WWE

Post by Xrhstos_kiP » Sun Mar 28, 2010 5:30 pm

Προφανως ειναι fake.. WWEntertaiment..

Το εβλεπα μια χρονια νομιζω μικρος, κ μαλιστα θυμαμαι το εδειχνε το Magic, αλλα επειδη ειχα σχολειο, το εγραφα σε βιντεοκασετα κ το βλεπα την επομενη μερα :-p
User avatar
tsilochr
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 3246
Joined: Tue Mar 16, 2004 2:47 pm
Academic status: PhD
Gender:
Location: mm.aueb.gr
Contact:

Re: WWE

Post by tsilochr » Sun Mar 28, 2010 7:46 pm

Είναι σκηνοθετημένο, έχουνε και σεναριογράφους για τις διάφορες κοκορομαχίες. Εγώ εντυπωσιαζόμουν από τα προσόντα τους - δεν είναι εύκολο πράγμα να πηδάς από τα 5 μέτρα και να σκας με τα πλευρά. Αν δείτε διάφορα DVD που κυκλοφορούν, θα δείτε πόσο συνεργάζονται στα αποδυτήρια προκειμένου να "πλακωθούν" στην σκήνη και να βγει το show.

Νομίζω τα καλύτερα του ήταν πριν 10-15 χρόνια με το WCW να ανταγωνίζεται το WWE. (O ανταγωνισμός φέρνει καλύτερα προϊόντα :Ρ) Υπήρχαν διάφοροι εντυπωσιακοί τύποι όπως ο Goldberg και ο Sting. Επίσης αναζητήστε να δείτε ladder matches καθώς και τον τελικό του WCW Hulk Hogan vs Goldberg.

http://www.dailymotion.com/video/x2hft7 ... ro-1_sport
User avatar
XaviannNJ
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1413
Joined: Wed Oct 14, 2009 11:59 am
Academic status: N>4
Gender:
Location: city of insanity....

Re: WWE

Post by XaviannNJ » Mon Mar 29, 2010 5:35 pm

necrofear_13 wrote:Εγώ βλέπω. Βασικά πιστεύω πως χαλάει με τον καιρό,αυτό μου φαίνεται τουλάχιστον. Επίσης μου λείπει ο Guerrero!!!!!
++++++ Εμένα μου λείπει και ο Chris Benoit...... :-(
Cause we all live under the same sun......

http://www.youtube.com/watch?v=MwyXnft6ZVk
User avatar
marios
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2810
Joined: Wed Sep 26, 2007 3:44 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας

Re: WWE

Post by marios » Mon Mar 29, 2010 5:39 pm

Εμένα ο Austin :-p

Και το αγαπημένο μου ματς(απ'όσα έχω δει):
part1

Link
part2

Link
part3

Link
Μην κλαις επειδή τελείωσε. Χαμογέλα επειδή συνέβη- G.G.M.
Η μεγαλύτερη ευτυχία είναι να ξέρεις την πηγή της δυστυχίας-F.D.
Η μουσική εκφράζει αυτά που δεν μπορούν να ειπωθούν και που είναι αδύνατο να μείνουν στη σιωπή-V.H.
Πίστη στην πρόοδο, δεν σημαίνει και πίστη στο ότι έχει συμβεί κάποια πρόοδος-F.K.
Χωρίς μουσική, η ζωή θα ήταν ένα λάθος-F.N
User avatar
tsilochr
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 3246
Joined: Tue Mar 16, 2004 2:47 pm
Academic status: PhD
Gender:
Location: mm.aueb.gr
Contact:

Re: WWE

Post by tsilochr » Tue Mar 30, 2010 11:24 am

σήμερα, στπ Dada Club θα γίνει προβολή του Wrestlemania XXVI στις 7μμ.

Info: http://www.greekwrestling.net/forum/vie ... f=7&t=7824

added
Superduperplex του Brock Lesnar στον Big Show (στο 8') και το ring διαλύεται :lol:


Link
User avatar
h4wk
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1367
Joined: Wed Nov 21, 2007 11:14 pm
Gender:

Re: WWE

Post by h4wk » Tue Mar 30, 2010 12:55 pm

xaxa ναι ωραίος αγώνας ο από πάνω, τον θυμάμαι :)

βασικά έβλεπα φανατικά αλλά τώρα που βλέπω τα βιντεάκια μου φαίνονται πολύ μούφα..

Απο τους πιό epic fighters και personal favorite ο Undertaker πριν γίνει μηχανόβιος.Ήταν φοβερός!!

Ο χειρότερος απο την άλλη ο Kane.. δε παίζει να υπάρχει χειρότερος ηθοποιός εκεί μέσα..ΜΟΝΟ αέρα βαρούσε..και σε ppv ο βλάκας.

Btw ο lesnar είναι heavyweight champion στο ufc αυτή τη στιγμή.Αν φτιάξουμε και thread για ufc θα ποστάρω κάτι ωραία βιντεάκια με το πως σπάει τα μούτρα του Frank Mir :-D

Για την ώρα


Link
User avatar
XaviannNJ
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1413
Joined: Wed Oct 14, 2009 11:59 am
Academic status: N>4
Gender:
Location: city of insanity....

Re: WWE

Post by XaviannNJ » Sat Jan 01, 2011 7:49 pm

Επίκαιρο και αρκετά αστείο! :-p

Link
Cause we all live under the same sun......

http://www.youtube.com/watch?v=MwyXnft6ZVk
User avatar
ja_the_invincible
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2414
Joined: Tue Dec 01, 2009 12:33 am
Academic status: N>4
Gender:
Location: Κάπου στο matrix...

Re: WWE

Post by ja_the_invincible » Sun Jan 02, 2011 1:00 am

Ρε παιδιά αυτά είναι μούφες...Ορίστε το αληθινό :

Link
f**k robin and batman i'm robbin with a bat man
User avatar
samiwinch
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 942
Joined: Thu Oct 25, 2007 4:51 pm
Academic status: MSc
Gender:
Location: Ηράκλειο Κρήτης

Re: WWE

Post by samiwinch » Sun Jan 02, 2011 2:35 am

ποσο τελειωμενος και ψυχακιας πρεπει να εισαι για να πηγαινεις να αγωνιζεσαι σε τετοια "αθληματα"???τι διαφορα εχουν αυτοι δηλαδη απο τους εγκληματιες???επειδη προσφερουν "θεαμα" και ειναι νομιμο μπορουν ετσι ωμα και βιαια να μισοσκοτωνουν ο ενας τον αλλο???δεν μπορω να το καταλαβω...και απορω γιατι σας αρεσει αυτο το πραγμα...ενταξει,πες το WWE ειναι show(να το βρασω εγω για show που το βλεπουν και ανηλικα),αλλα το απο πανω video ειναι απαραδεκτο και ανατριχιαστικο!!!
When you walk through a storm Hold your chin up high And don't be afraid of the dark.
At the end of a storm Is a golden sky And the sweet, silver song of a lark.

Walk on, through the wind Walk on, through the rain, Though your dreams be tossed and blown.
Walk on, walk on with hope in your heart, And YOU'LL NEVER WALK ALONE, YOU'LL NEVER WALK ALONE...
http://www.youtube.com/watch?v=lR4n_Ttx ... re=related
User avatar
ja_the_invincible
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2414
Joined: Tue Dec 01, 2009 12:33 am
Academic status: N>4
Gender:
Location: Κάπου στο matrix...

Re: WWE

Post by ja_the_invincible » Sun Jan 02, 2011 11:44 am

samiwinch wrote:ποσο τελειωμενος και ψυχακιας πρεπει να εισαι για να πηγαινεις να αγωνιζεσαι σε τετοια "αθληματα"???τι διαφορα εχουν αυτοι δηλαδη απο τους εγκληματιες???επειδη προσφερουν "θεαμα" και ειναι νομιμο μπορουν ετσι ωμα και βιαια να μισοσκοτωνουν ο ενας τον αλλο???δεν μπορω να το καταλαβω...και απορω γιατι σας αρεσει αυτο το πραγμα...ενταξει,πες το WWE ειναι show(να το βρασω εγω για show που το βλεπουν και ανηλικα),αλλα το απο πανω video ειναι απαραδεκτο και ανατριχιαστικο!!!
αγόρι μου ηρέμησε πρώτη φορά βλέπεις πολεμικές τέχνες?ή νομίζεις ότι αυτές είναι σαν τις ταινίες του τσακι τσαν?mma = mixed martial arts και είναι σαν κανονικοί αγώνες με πιο ελαστικούς κανόνες.όσο για τα περι ψυχασθενών δεν τα σχολιάζω καν , στο mma κανείς δεν πέθανε αντίθετα θυμάμαι κάτι ποδοσφαιριστές να πεθαίνουν στην μέση του γηπέδου από περίεργες καρδιακές ανακοπές.
f**k robin and batman i'm robbin with a bat man
User avatar
emperormario
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2569
Joined: Fri Jun 15, 2007 12:30 pm
Gender:
Location: Over the hills and far away..

Re: WWE

Post by emperormario » Sun Jan 02, 2011 12:53 pm

Βασικά το μόνο πράγμα που το κάνει πολύ brutal σε σχέση με τους άλλους αγώνες είναι τα χτυπήματα όταν ο άλλος είναι πεσμένος..Αλλά είναι στο οριο της νομιμότητας, γιατι απο βιντεακια είδα ότι άλλες φορες οι διαιτητές επεμβαίνουν άμεσα, και άλλες φορές αφήνουν μερικές μπούφλες, πριν χωρίσουν τους αθλητές..Ja, έχει πεθάνει ένας σε mma αγώνες (wikipedia), αλλά γενικά συμφωνώ με τα υπόλοιπα που λες

Link
Don't drink and drive. You might spill your drink :b-The Snake
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Giggity giggity goo! [img]http://www.eternalduel.com/forums/images/smiles/quag.gif[/img]
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[color=#800000][size=85]1) You are on the internet 2) You are visiting Venus forum 3) You are reading my signature 5) You didn't notice that point 4 is missing 6) You just checked for point 4 7) You are smiling [/size][/color]
User avatar
samiwinch
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 942
Joined: Thu Oct 25, 2007 4:51 pm
Academic status: MSc
Gender:
Location: Ηράκλειο Κρήτης

Re: WWE

Post by samiwinch » Sun Jan 02, 2011 1:54 pm

ja,στο τελος θα μου πεις οτι το ποδοσφαιρο ειναι πιο βιαιο αθλημα απο τα παραπανω...τελος παντων,για μενα τετοιου ειδους "αθληματα" ειναι απαραδεκτα και δεν θα επρεπε να γινονται,ποσο μαλλον να προβαλονται...στο βωμο ομως του κερδους,ποιος νοιαζεται για τις σκηνες βιας που προβαλονται??και πανω απ'ολα σκεψου οτι το βλεπουν και μικρα παιδια αυτο...
When you walk through a storm Hold your chin up high And don't be afraid of the dark.
At the end of a storm Is a golden sky And the sweet, silver song of a lark.

Walk on, through the wind Walk on, through the rain, Though your dreams be tossed and blown.
Walk on, walk on with hope in your heart, And YOU'LL NEVER WALK ALONE, YOU'LL NEVER WALK ALONE...
http://www.youtube.com/watch?v=lR4n_Ttx ... re=related
User avatar
ultimate_aektzis
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 6373
Joined: Tue Nov 13, 2007 10:11 pm
Gender:

Re: WWE

Post by ultimate_aektzis » Sun Jan 02, 2011 3:19 pm

Αφου υπαρχουν ανθρωποι που δεχονται να τις τρωνε για να πληρωνονται εμας δεν μας πεφτει λογος.Προσωπικα ειχα παντα καψα να μαθω πολεμικες τεχνες αλλα το γεγονος οτι στην αρχη καθεσαι να τις φας και λες και ευχαριστω με αποθαρρυνε. :smt025
User avatar
ja_the_invincible
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2414
Joined: Tue Dec 01, 2009 12:33 am
Academic status: N>4
Gender:
Location: Κάπου στο matrix...

Re: WWE

Post by ja_the_invincible » Sun Jan 02, 2011 11:16 pm

samiwinch wrote:ja,στο τελος θα μου πεις οτι το ποδοσφαιρο ειναι πιο βιαιο αθλημα απο τα παραπανω...τελος παντων,για μενα τετοιου ειδους "αθληματα" ειναι απαραδεκτα και δεν θα επρεπε να γινονται,ποσο μαλλον να προβαλονται...στο βωμο ομως του κερδους,ποιος νοιαζεται για τις σκηνες βιας που προβαλονται??και πανω απ'ολα σκεψου οτι το βλεπουν και μικρα παιδια αυτο...
"αθλήματα"?η πυγμαχία και η πάλη είναι από τα πιο αρχαία ΑΘΛΗΜΑΤΑ.το mma ΔΕΝ το βλέπουν μικρά παιδιά αλλά και να το δουν καλύτερα για να καταλάβουν ότι το ξύλο δεν είναι ούτε αστείο ούτε άκακο όταν ξεφεύγει από τα όρια.όχι το ποδόσφαιρο δεν είναι βίαιο άθλημα απλά τυχαίνει να είναι συνυφασμένο με τον χουλιγκανισμό και όσο για τις σκηνές βίας ας γελάσω...επειδή είναι αληθινές?όταν σε μία ταινία γίνονται άνθρωποι κομματάκια , όταν σε ένα παιχνίδι τινάζεις κεφάλια με καραμπίνες μας ενοχλεί να δούμε μία σπασμένη μύτη?και στην τελική άμα δεν έχεις την κράση δεν το βλέπεις.
f**k robin and batman i'm robbin with a bat man
Post Reply

Return to “Αθλητισμός”