Lost - Spoiler

Εδώ μπαίνουν θέματα σχετικά με την "έβδομη" τέχνη.
User avatar
*Natasa*
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 694
Joined: Sun Jan 22, 2006 11:10 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: On an Elvenpath..

Re: Lost - Spoiler

Post by *Natasa* » Sun May 23, 2010 1:02 am

Search for beauty find your shore..
try to save them all bleed no more..
You have such oceans within..
in the end I will always love you...


My time is yet to come..so I'll be forever yours..

I know my dreams are made of you..of you..
and only for you...
User avatar
darkness
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 301
Joined: Fri Jan 30, 2009 1:30 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Lost - Spoiler

Post by darkness » Mon May 24, 2010 2:23 am

Το recap έχει ήδη αρχίσει! Σε λιγότερο από 2 ώρες ξεκινάει το φινάλε! :shock:
For science. You monster.
User avatar
fotini
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 245
Joined: Fri Aug 20, 2004 12:54 pm
Academic status: Alumnus/a

Re: Lost - Spoiler

Post by fotini » Mon May 24, 2010 9:17 am

Tελείωσε!!!
Η τελευταία σκηνή με τον Τζακ είναι όλα τα λεφτά, σαν έναν κύκλο!!!
Δεν μας είπαν τι είναι αυτό το νησί αλλά δεν με πειράζει!!! Έγινε χαμός σε αυτό το επεισόδιο!!! :smt041 :smt038
User avatar
gasparosoft
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1920
Joined: Fri Oct 19, 2007 8:03 pm

Re: Lost - Spoiler

Post by gasparosoft » Mon May 24, 2010 3:24 pm

Έχω ξενερώσει αφάνταστα. Μας πρήξανε τα ούμπαλα με τον μαύρο καπνό και λόγω ενός bug του νησιού σκοτώνεται μετά από σφαίρα της Kate και κλοτσιά του μαχαιρωμένου Jack. Τελικά ούτε parallel universes ούτε τίποτα. Άκου εκεί ήτανε νεκροί και ουσιαστικά βρισκόντουσαν στο καθαρτήριο των ψυχών έτσι ώστε να συναντηθούν, να θυμηθούν τι πέρασαν μαζί και να πάνε στο διάολο. :lol: Πραγματικά θέλω να γεννηθώ νεκρός όπως ο Ααρον :lol: :-p Επίσης όταν πεθάνω θέλω να οδηγώ μια Φεράρι , να είμαι πρόεδρος στην ΑΕΚάρα και να έχω ιδρύσει την gasparosoft :lol: :lol:

ΥΓ1: Τους μαύρους τους ξεχάσανε
ΥΓ2: Που κολλάει η Πένυ στην συνάντηση στην εκκλησία; Έπρεπε τότε να ήταν και ο πιλότος , ο κύριος Έκο και άλλοι.
ΥΓ3: Πλέον κατάλαβα ότι η σειρά ήταν για 2-3 seasons , αλλά λόγω τηλεθέασης το τραβήξανε για να την τελειώσουν εντελώς άκυρα. Ό,τι να 'ναι.
ΥΓ4: Σε γενικές γραμμές ,το τέλος και η 6η season ήταν σκέτη απογοήτευση :smt009
Last edited by gasparosoft on Mon May 24, 2010 3:36 pm, edited 1 time in total.
User avatar
ultimate_aektzis
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 6373
Joined: Tue Nov 13, 2007 10:11 pm
Gender:

Re: Lost - Spoiler

Post by ultimate_aektzis » Mon May 24, 2010 3:34 pm

Επιτελους η απατη ελαβε τελος.Λυτρωση. :smt006
User avatar
fotini
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 245
Joined: Fri Aug 20, 2004 12:54 pm
Academic status: Alumnus/a

Re: Lost - Spoiler

Post by fotini » Mon May 24, 2010 3:39 pm

gasparosoft wrote:Έχω ξενερώσει αφάνταστα. Μας πρήξανε τα ούμπαλα με τον μαύρο καπνό και λόγω ενός bug του νησιού σκοτώνεται μετά από σφαίρα της Kate και κλοτσιά του μαχαιρωμένου Jack. Τελικά ούτε parallel universes ούτε τίποτα. Άκου εκεί ήτανε νεκροί και ουσιαστικά βρισκόντουσαν στο καθαρτήριο των ψυχών έτσι ώστε να συναντηθούν, να θυμηθούν τι πέρασαν μαζί και να πάνε στο διάολο. :lol: Πραγματικά θέλω να γεννηθώ νεκρός όπως ο Ααρον :lol: :-p

ΥΓ1: Τους μαύρους τους ξεχάσανε
ΥΓ2: Που κολλάει η Πένυ στην συνάντηση στην εκκλησία; Έπρεπε τότε να ήταν και ο πιλότος , ο κύριος Έκο και άλλοι.
ΥΓ3: Πλέον κατάλαβα ότι η σειρά ήταν για 2-3 seasons , αλλά λόγω τηλεθέασης το τραβήξανε για να την τελειώσουν εντελώς άκυρα. Ό,τι να 'ναι.
ΥΓ4: Σε γενικές γραμμές ,το τέλος και η 6η season ήταν σκέτη απογοήτευση :smt009
Εμένα μου είπαν ότι σχεδίαζαν να το κάνουν να αποτελείται από 10 σαιζόν, και επειδή οι ηθοποιοί είχαν κουραστεί και έπεφτε και η τηλεθέαση το κάνανε να φτάσει στις 6!!!
Το group στο facebook," εαν δεν μας δώσουν τις απαντήσεις που θέλουμε θα πάμε να σκοτώσουμε τους δημιουργούς της σειράς" το έχετε δει???? :lol:
Για να είμαι ειλικρινής, μου άρεσε αλλά πιστεύω ότι όφειλαν να μας πουν τι στο καλό είναι αυτό το νησί!!!
Και επίσης, γιατί ο μαύρος καπνός έγινε ο "μαύρος καπνός" όταν κατέβηκε εκεί κάτω και ο Τζάκ δεν έγινε???? οεο???
User avatar
*Natasa*
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 694
Joined: Sun Jan 22, 2006 11:10 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: On an Elvenpath..

Re: Lost - Spoiler

Post by *Natasa* » Mon May 24, 2010 11:04 pm

Παιδιά, είμαι τόσο μα τόσο μπερδεμένη...που δε μπορώ να ξεχωρίσω την πραγματικότητα απ'το illusion..Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει με απλά λογάκια τι κατάλαβε?Γιατί πλέον δεν είμαι σίγουρη για τίποτα από το τι θεωρούσα ότι συμβαίνει πράγματι στο νησί..

Από θέμα αδρεναλίνης κτλ θα πω ότι το πρώτο part ήταν μακράν καλύτερο..!!!
Search for beauty find your shore..
try to save them all bleed no more..
You have such oceans within..
in the end I will always love you...


My time is yet to come..so I'll be forever yours..

I know my dreams are made of you..of you..
and only for you...
User avatar
marios
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2810
Joined: Wed Sep 26, 2007 3:44 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας

Re: Lost - Spoiler

Post by marios » Mon May 24, 2010 11:22 pm

Επίσης εκληπαρώ για σχόλιο του keeper21(ειδικά αν ηταν μούφα) :-p
Μην κλαις επειδή τελείωσε. Χαμογέλα επειδή συνέβη- G.G.M.
Η μεγαλύτερη ευτυχία είναι να ξέρεις την πηγή της δυστυχίας-F.D.
Η μουσική εκφράζει αυτά που δεν μπορούν να ειπωθούν και που είναι αδύνατο να μείνουν στη σιωπή-V.H.
Πίστη στην πρόοδο, δεν σημαίνει και πίστη στο ότι έχει συμβεί κάποια πρόοδος-F.K.
Χωρίς μουσική, η ζωή θα ήταν ένα λάθος-F.N
User avatar
Shocker
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1080
Joined: Wed Sep 19, 2007 11:59 pm
Academic status: N>4
Location: Beehives / Anabyss
Contact:

Re: Lost - Spoiler

Post by Shocker » Tue May 25, 2010 12:20 am

ΚΑΘΑΡΣΗ :smt025
User avatar
*Natasa*
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 694
Joined: Sun Jan 22, 2006 11:10 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: On an Elvenpath..

Re: Lost - Spoiler

Post by *Natasa* » Tue May 25, 2010 12:23 am

Βρήκα κάποια links που νομίζω είναι αρκετά βοηθητικά:

Πρώτον,τα τελευταία δευτερόλεπτα από μια σκηνή που δεν υπήρχε σε ό,τι είχαμε στα χέρια μας και το έδειξε live στην Αμερική:

Link

Δεύτερον ο ίδιος ο Matthew Fox να μιλάει σε live εκπομπή μετά την προβολή του τελευταίου επεισοδίου,λέγοντας πράγματα που βοηθούν στην κατανόηση:

Link

Και τέλος, από ένα blog, όπου γίνεται μια πολύ καλή ανάλυση της θεωρίας που επιβεβαιώνεται σαν τέλος του Lost από τα επεισόδια που είδαμε και μας άφησαν με ανοιχτό το στόμα!
Search for beauty find your shore..
try to save them all bleed no more..
You have such oceans within..
in the end I will always love you...


My time is yet to come..so I'll be forever yours..

I know my dreams are made of you..of you..
and only for you...
User avatar
fotini
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 245
Joined: Fri Aug 20, 2004 12:54 pm
Academic status: Alumnus/a

Re: Lost - Spoiler

Post by fotini » Tue May 25, 2010 3:36 am

*Natasa* wrote:Πρώτον,τα τελευταία δευτερόλεπτα από μια σκηνή που δεν υπήρχε σε ό,τι είχαμε στα χέρια μας και το έδειξε live στην Αμερική:
Εγώ το είδα κανονικά αυτό το λινκ. Ήταν και το τέλος του επεισοδίου. Η τελευταία σκηνή. Δεν υπήρχε στο επεισόδιο που είδες εσύ??? :?:
User avatar
poly13
byte level
byte level
Posts: 95
Joined: Mon Jan 28, 2008 9:18 am
Academic status: N>4
Gender:

Re: Lost - Spoiler

Post by poly13 » Tue May 25, 2010 10:20 am

Ο Γουιντμορ τι ρόλο είχε τελικά?
Επισης στην προτελευταια σκηνη (εκει οπου μιλαει ο Χερλυ με τον Μπεν στο νησί) τι εννοεί ο Χέρλυ πως χρειάζεται την εμπειρία του?
Ἓν οἶδα, ὅτι οὐδὲν οἶδα.
All I know is that I know nothing
I know nothing except the fact of my ignorance
User avatar
*Natasa*
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 694
Joined: Sun Jan 22, 2006 11:10 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: On an Elvenpath..

Re: Lost - Spoiler

Post by *Natasa* » Tue May 25, 2010 10:57 am

fotini wrote:
*Natasa* wrote:Πρώτον,τα τελευταία δευτερόλεπτα από μια σκηνή που δεν υπήρχε σε ό,τι είχαμε στα χέρια μας και το έδειξε live στην Αμερική:
Εγώ το είδα κανονικά αυτό το λινκ. Ήταν και το τέλος του επεισοδίου. Η τελευταία σκηνή. Δεν υπήρχε στο επεισόδιο που είδες εσύ??? :?:
Όχι, η έκδοση που είδα εγώ και κυκλοφόρησε κυρίως ήταν χωρίς αυτά τα δευτερόλεπτα :???:
poly13 wrote:Ο Γουιντμορ τι ρόλο είχε τελικά?
Επισης στην προτελευταια σκηνη (εκει οπου μιλαει ο Χερλυ με τον Μπεν στο νησί) τι εννοεί ο Χέρλυ πως χρειάζεται την εμπειρία του?
Ο Γουίντμορ ήταν αυτός που έφερε τον Ντέσμοντ στο νησί,αφότου του το είπε ο Τζέικομπ,για να αποτρέψει τον μαύρο καπνό να φύγει.
Ο Χέρλυ έμεινε να προστατεύει το νησί και να το "διοικεί" κατά κάποιο τρόπο,οπότε χρειάζεται και τη βοήθεια του Μπεν που έκανε το ίδιο πράγμα εδώ και καιρόοο πριν.
Search for beauty find your shore..
try to save them all bleed no more..
You have such oceans within..
in the end I will always love you...


My time is yet to come..so I'll be forever yours..

I know my dreams are made of you..of you..
and only for you...
User avatar
fotini
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 245
Joined: Fri Aug 20, 2004 12:54 pm
Academic status: Alumnus/a

Re: Lost - Spoiler

Post by fotini » Wed May 26, 2010 1:49 pm

*Natasa* wrote:Όχι, η έκδοση που είδα εγώ και κυκλοφόρησε κυρίως ήταν χωρίς αυτά τα δευτερόλεπτα :???:
Ωχ, τότε δεν πρέπει να έβγαζε και πάρα πολύ νόημα!!! Χωρίς αυτό το τέλος δεν θα μου άρεσε το επεισόδιο, γιατί θα του έλειπε η αίσθηση της "κυκλικότητας" που είναι πολύ όμορφη και λυρική. ;)
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: Lost - Spoiler

Post by chriskin » Wed May 26, 2010 5:38 pm

μεγαλα λογια ελεγα πριν απο μερικες μερες αλλα τωρα εκατσα να το δω :-p


ωραιο τελος, καλυτερο απο οτι περιμενα, τουλαχιστον δεν απογοητευσε οπως κανουν οι περισσοτερες σειρες :smt023
User avatar
Loner
Venus Former Team Member
Posts: 4004
Joined: Fri Oct 26, 2007 11:08 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: Στη ρωγμή του χρόνου

Re: Lost - Spoiler

Post by Loner » Wed May 26, 2010 8:06 pm

Επιτέλους τέλειωσε το lost και θα ξεκινήσει η ετοιμασία για την/τις ταινία/ες The Dark Tower :-D :-D :-D
You either die a Spongebob or live long enough to see yourself become the Squidward.
User avatar
keeper21
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 207
Joined: Thu Oct 04, 2007 2:48 pm
Academic status: 4th year
Gender:

Re: Lost - Spoiler

Post by keeper21 » Wed May 26, 2010 10:08 pm

Loner wrote:Επιτέλους τέλειωσε το lost και θα ξεκινήσει η ετοιμασία για την/τις ταινία/ες The Dark Tower :-D :-D :-D
Δυστυχως καναν Drop το project των Dark Tower οι Lindelof,Cuse(δημιουργοι του lost) γιατι δεν θα αντεχαν λεει αλλα 6-7 χρονια αλλη τοση πιεση..
Αποτι φαινεται παει στα χερια του Ron Howard.Φημες λενε οτι θα γυριστει μια ταινια για να ανεβει και το hype και θα συνεχιστει σε σειρα.
Θα δειξει,τουλαχιστον υπαρχει κινηση,γιατι εδω και 2 χρονια ειμασταν στο παγο.
Reaching out to embrace the random.
Reaching out to embrace whatever may come.
User avatar
darkness
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 301
Joined: Fri Jan 30, 2009 1:30 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Lost - Spoiler

Post by darkness » Wed May 26, 2010 11:10 pm

Τι έγινε, γιατί δεν έχει σήμερα νέο επεισόδιο; Πάλι κανα break; :smt019
:cry:

Όσο κι αν δεν θέλω να το παραδεχτώ, δεν με έπεισε το finale, ούτε όμως απογοητεύτηκα κιόλας. Αφήνει έτσι μια γλυκόπικρη γεύση...
Πάντως με το lost ζήσαμε (θέλω να πιστεύω δεν ήμουν ο μόνος! :-D ) επικές στιγμές και όχι μόνο κατά την διάρκεια των επεισοδίων! (με τις ατελείωτες συζητήσεις και θεωρίες πάνω στα μυστήρια και τα άπειρα ερωτήματα). Οπότε είναι λίγο άδικο να κριθεί όλη η σειρά από το τέλος.
Farewell LOST!

ΥΓ.: Respect στον Desmond! Ο άνθρωπος δεν αρκέστηκε στα ταξιδάκια στον χωροχρόνο κατά την διάρκεια της ζωής του, κατάφερε να ζήσει ακόμα και εμπειρίες από την μετά θάνατον "ζωή" του! Αυτό θα πει πάντα να επιδιώκεις περισσότερα! :lol:
For science. You monster.
User avatar
lost_noni_dw
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 538
Joined: Wed Mar 03, 2010 9:29 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Lost - Spoiler

Post by lost_noni_dw » Thu May 27, 2010 5:00 pm

Image
User avatar
dexter
Venus Former Team Member
Posts: 2496
Joined: Wed Jan 09, 2008 11:50 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: springfield
Contact:

Re: Lost - Spoiler

Post by dexter » Thu May 27, 2010 8:56 pm

http://foss.aueb.gr
always aim for for the sky for if you fail you can at least reach the clouds..
ALL BLACKS supporter..
http://www.bringthemback.org/
User avatar
samiwinch
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 942
Joined: Thu Oct 25, 2007 4:51 pm
Academic status: MSc
Gender:
Location: Ηράκλειο Κρήτης

Re: Lost - Spoiler

Post by samiwinch » Fri May 28, 2010 4:27 pm

ρε παιδια,εμενα αν και μου αρεσε το τελος της σειρας,μου αφησε αρκετα αναπαντητα ερωτηματα(μερικα βασικα και αλλα οχι τοσο)..γραφω μερικα εδω σε spoiler και οποιος εχει απαντηση σε καποιο απο αυτα ας την postαρει... ;)
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
1.τι ηταν τελικα αυτο το νησι??κατι σαν επιγειος παραδεισος??δεν το εξηγησε επαρκως... 2.Ο Τζεικομπ και ο αδερφος του ηταν καποιο ειδος θεων??τι ακριβως ρολο επαιζε ο καθενας και πως ακριβως θα καταστρεφοταν ο κοσμος αν ο μαυροφορεμενος αντρας το εσκαγε απο το νησι??ολο για αυτο μιλουσαν,αλλα ποτε δεν ειπαν για ποιο λογο θα πεθαιναν ολοι αν συνεβαινε αυτο.. 3.Γιατι εγινε καπνος ο μαυροφορεμενος οταν μπηκε στην "ΠΗΓΗ" και δεν εγινε αντιστοιχα καπνος ο τζακ η ο ντεσμοντ??τι διαφορετικο ειχαν απο τον αλλον?? 4.Πως δημιουργηθηκε αυτος ο καπνος??απλα επειδη μπηκε μεσα ο αλλος εγινε καπνος??δεν μου φτανει... 5.Γιατι ο Τζεικομπ μετα που πεθανε εμφανιζεται στο νησι μονο σαν παιδι και ποτε οπως ηταν κανονικα,παρα μονο στο τελος που οριζει τον διαδοχο του?? 6.Τι σημαινε το αεροπλανο που ειδε ο Τζακ να περναει πανω απο το νησι στην τελευταια σκηνη??συμβολιζε κατι?? 7.Ο Τζακ τελικα ειχε γιο η οχι??μπερδευτηκα εκει που του ειπε ο Λοκ οτι δεν εχει γιο... 8.Καποια στιγμη ρωτησε ο τζακ τον "μουφα" Λοκ,αν στην αρχη που εφτασε στο νησι και ειδε τον πατερα του ζωντανο ηταν ο "Λοκ" στη θεση του και αυτος ειπε ναι..το σωμα του πατερα του Τζακ ελειπε,γιατι το ειχε δανειστει ο μαυροφορεμενος..δεκτο..ομως,μετα που πηρε τη μορφη του Λοκ,πως γινεται να υπαρχει ακομα το σωμα του κανονικου Λοκ??κατι δεν μου κολλαει η απλα δεν προσεξαν οι παραγωγοι αυτη τη λεπτομερεια...
πολλες ερωτησεις και εχω και καποιες ακομη που δεν μου ερχονται τωρα.. :-D γενικα θα μπορουσαν να ειχαν δωσει περισσοτερες απαντησεις,ειδικα στα βασικοτερα σημεια της σειρας...αλλα ισως και αυτη να ειναι η μαγεια,να σε βαλουν να δημιουργησεις δικη σου εκδοχη του τι συνεβαινε!!!αν και ειναι λιγο απογοητευση,γιατι μετα απο 6 χρονια,περιμενες να σου λυθουν ολες οι βασικες αποριες...τεσπα,οπως και να ειναι θα παραμεινει μια απο τις καλυτερες σειρες ever!!!

ΥΓ : οποιαδηποτε απαντηση σε καποια ερωτηση θα ειναι δεκτη...keeper21,που εισαι??γιατι δεν παιρνεις θεση για το τελος??? :lol: :lol:
When you walk through a storm Hold your chin up high And don't be afraid of the dark.
At the end of a storm Is a golden sky And the sweet, silver song of a lark.

Walk on, through the wind Walk on, through the rain, Though your dreams be tossed and blown.
Walk on, walk on with hope in your heart, And YOU'LL NEVER WALK ALONE, YOU'LL NEVER WALK ALONE...
http://www.youtube.com/watch?v=lR4n_Ttx ... re=related
User avatar
fotini
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 245
Joined: Fri Aug 20, 2004 12:54 pm
Academic status: Alumnus/a

Re: Lost - Spoiler

Post by fotini » Fri May 28, 2010 4:50 pm

samiwinch wrote:6.Τι σημαινε το αεροπλανο που ειδε ο Τζακ να περναει πανω απο το νησι στην τελευταια σκηνη??συμβολιζε κατι??
Επειδή στην αρχή και εγώ δεν το έπιασα, είναι το αεροπλάνο με τον Σώγιερ, την Κέιτ και τους υπόλοιπους που κατάφεραν να φύγουν.
Post Reply

Return to “Κινηματογράφος - Τηλεοπτικά”