House M.D. - Spoiler

Εδώ μπαίνουν θέματα σχετικά με την "έβδομη" τέχνη.
User avatar
fotini
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 245
Joined: Fri Aug 20, 2004 12:54 pm
Academic status: Alumnus/a

Re: House M.D. - Spoilers Allowed Now

Post by fotini » Sun May 09, 2010 4:42 pm

Stoupeace wrote:To τελευταίο επεισόδιο πόσο έπος?? Ειδικά η σκηνή με τους 3 στο bar :lol:
Έπος γιατί; Τι σου άρεσε; Εμένα μου πέρασε λίγο απαρατήρητο.( η ερώτηση μου δεν είναι ειρωνική :smt001 )
User avatar
stoupeace
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5372
Joined: Tue Aug 26, 2008 4:08 pm
Academic status: High school
Gender:

Re: House M.D. - Spoilers Allowed Now

Post by stoupeace » Sun May 09, 2010 4:48 pm

fotini wrote:
Stoupeace wrote:To τελευταίο επεισόδιο πόσο έπος?? Ειδικά η σκηνή με τους 3 στο bar :lol:
Έπος γιατί; Τι σου άρεσε; Εμένα μου πέρασε λίγο απαρατήρητο.( η ερώτηση μου δεν είναι ειρωνική :smt001 )
Aυτή τη στιγμή, μου'χει μείνει η σκηνη στο bar περισσότερο που πέθανα στα γέλια! Απο κει και πέρα, δεν υπήρξε επεισόδιο house που να με χάλασε. Περνάει η ώρα ευχάριστα και στα περισσότερα θέλω να δω πώς θα γιατρευτεί ο ασθενής.

Διαβάζοντας πάλι το thread, συνειδητοποίησα ότι ειμαι απο τους λίγους που νοιάζονται πιο πολύ για τον ασθενή πάρα για τις εξελίξεις στο σενάριο. Πχ, ειλικρινά δε με νοιάζει ο House να τα φτιάξει με την Cuddy, αρκεί να έχει τους χαβαλέδες με τον Wilson, και να μην πεθάνει κανείς άλλος απο το team
Η καλύτερη μπάντα όλου του κόσμου: Sonata Antartika
Mpomp is building an army army. And I got my head back.
░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂ ____☻/︻╦╤─
Il███████████████████]. /▌
_◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.. . / \
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: House M.D. - Spoilers Allowed Now

Post by chriskin » Sun May 09, 2010 5:25 pm

Stoupeace wrote:
fotini wrote:
Stoupeace wrote:To τελευταίο επεισόδιο πόσο έπος?? Ειδικά η σκηνή με τους 3 στο bar :lol:
Έπος γιατί; Τι σου άρεσε; Εμένα μου πέρασε λίγο απαρατήρητο.( η ερώτηση μου δεν είναι ειρωνική :smt001 )
Aυτή τη στιγμή, μου'χει μείνει η σκηνη στο bar περισσότερο που πέθανα στα γέλια! Απο κει και πέρα, δεν υπήρξε επεισόδιο house που να με χάλασε. Περνάει η ώρα ευχάριστα και στα περισσότερα θέλω να δω πώς θα γιατρευτεί ο ασθενής.

Διαβάζοντας πάλι το thread, συνειδητοποίησα ότι ειμαι απο τους λίγους που νοιάζονται πιο πολύ για τον ασθενή πάρα για τις εξελίξεις στο σενάριο. Πχ, ειλικρινά δε με νοιάζει ο House να τα φτιάξει με την Cuddy, αρκεί να έχει τους χαβαλέδες με τον Wilson, και να μην πεθάνει κανείς άλλος απο το team
ε, ο ασθενης ποτε δεν παθαινει κατι, εκτος αμα ειναι σε φαση που δεν γινεται να σωθει. μετα απο μερικες σαιζον φευγει το ενδιαφερον για τον ασθενη :???:
User avatar
fotini
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 245
Joined: Fri Aug 20, 2004 12:54 pm
Academic status: Alumnus/a

Re: House M.D. - Spoiler

Post by fotini » Sun May 09, 2010 8:53 pm

chriskin wrote:ε, ο ασθενης ποτε δεν παθαινει κατι, εκτος αμα ειναι σε φαση που δεν γινεται να σωθει. μετα απο μερικες σαιζον φευγει το ενδιαφερον για τον ασθενη :???:
+++
Mόνο μια φορά θυμάμαι (μπορεί να υπάρχουν και άλλες) να έχει πεθάνει ο ασθενής και αυτό έγινε για να εξελιχθεί η ιστορία της ομάδας(έφυγε ο Φόρμαν). Πιο πολύ με ενδιαφέρουν οι ιδέες του House και ο τρόπος που σκέφτεται και χειρίζεται τις διάφορες καταστάσεις, παρά ο ασθενής, που έτσι και αλλιώς δεν καταλαβαίνω την ιατρική του κατάσταση.
Για αυτό μου έκανε εντύπωση Stoupeace το ότι σου άρεσε το τελευταίο επεισόδιο, αλλά τώρα καταλαβαίνω τι εννοείς.
User avatar
Loner
Venus Former Team Member
Posts: 4004
Joined: Fri Oct 26, 2007 11:08 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: Στη ρωγμή του χρόνου

Re: House M.D. - Spoiler

Post by Loner » Sun May 23, 2010 12:48 pm

Το είδατε το τελευταίο επεισόδιο...;
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Στάνταρ τα πήρε τα χάπια.......
You either die a Spongebob or live long enough to see yourself become the Squidward.
User avatar
stoupeace
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5372
Joined: Tue Aug 26, 2008 4:08 pm
Academic status: High school
Gender:

Re: House M.D. - Spoiler

Post by stoupeace » Sun May 23, 2010 1:04 pm

Loner wrote:Το είδατε το τελευταίο επεισόδιο...;
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Στάνταρ τα πήρε τα χάπια.......
Ντάξει το τελευταίο ήταν τέλειο επεισόδιο :-D
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Ρε όχι εγώ κατάλαβα και ελπίζω να μην τα πήρε. Αμα τραβήξει κι άλλο το House - Cuddy δε θα πολυλέει. Ασε με εγώ θέλω House a la F.R.I.E.N.D.S :-p
Η καλύτερη μπάντα όλου του κόσμου: Sonata Antartika
Mpomp is building an army army. And I got my head back.
░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂ ____☻/︻╦╤─
Il███████████████████]. /▌
_◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.. . / \
User avatar
Loner
Venus Former Team Member
Posts: 4004
Joined: Fri Oct 26, 2007 11:08 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: Στη ρωγμή του χρόνου

Re: House M.D. - Spoiler

Post by Loner » Sun May 23, 2010 1:09 pm

Stoupeace wrote:
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Ρε όχι εγώ κατάλαβα και ελπίζω να μην τα πήρε. Αμα τραβήξει κι άλλο το House - Cuddy δε θα πολυλέει. Ασε με εγώ θέλω House a la F.R.I.E.N.D.S :-p
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Αν δεν τα πήρε θα τραβήξει το House-Cuddy...Δεν γίνεται να κάνουν σχέση, με τίποτα...Θά'ναι τελείως άκυρο,όλα ωραία και καλά...? :smt021 Όταν θέλω να δω HOUSE M.D., θέλω να δω HOUSE M.D. και όχι φιλαράκια :smt016
You either die a Spongebob or live long enough to see yourself become the Squidward.
User avatar
stoupeace
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5372
Joined: Tue Aug 26, 2008 4:08 pm
Academic status: High school
Gender:

Re: House M.D. - Spoiler

Post by stoupeace » Sun May 23, 2010 1:15 pm

Loner wrote:
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Αν δεν τα πήρε θα τραβήξει το House-Cuddy...Δεν γίνεται να κάνουν σχέση, με τίποτα...Θά'ναι τελείως άκυρο,όλα ωραία και καλά...? :smt021 Όταν θέλω να δω HOUSE M.D., θέλω να δω HOUSE M.D. και όχι φιλαράκια :smt016
By the way, οταν γραφουμε House M.D. - Spoiler, το κάνουμε για να αποφεύγουμε τα spoiler tags :lol: :-p

Ισχύει αυτό που λες, αλλά τη στιγμή που έχουμε 1 σεζόν ακόμη σίγουρα (και δεν ξέρω για 8η, δεν εχω ακούσει κάτι ακόμα), νομίζω ότι τραβάει να
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
κάνουνε μια σχεσούλα, κι ας πεθάνουνε σε τραγικό ατύχημα με μπύρες και vicodin μετά :-p
Η καλύτερη μπάντα όλου του κόσμου: Sonata Antartika
Mpomp is building an army army. And I got my head back.
░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂ ____☻/︻╦╤─
Il███████████████████]. /▌
_◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.. . / \
User avatar
Loner
Venus Former Team Member
Posts: 4004
Joined: Fri Oct 26, 2007 11:08 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: Στη ρωγμή του χρόνου

Re: House M.D. - Spoiler

Post by Loner » Sun May 23, 2010 1:19 pm

Stoupeace wrote:Ισχύει αυτό που λες, αλλά τη στιγμή που έχουμε 1 σεζόν ακόμη σίγουρα (και δεν ξέρω για 8η, δεν εχω ακούσει κάτι ακόμα), νομίζω ότι τραβάει να
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
κάνουνε μια σχεσούλα, κι ας πεθάνουνε σε τραγικό ατύχημα με μπύρες και vicodin μετά :-p
:lol: :lol: :lol: :smt023
You either die a Spongebob or live long enough to see yourself become the Squidward.
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: House M.D. - Spoiler

Post by chriskin » Sun May 23, 2010 3:16 pm

Stoupeace wrote:
Loner wrote:
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Αν δεν τα πήρε θα τραβήξει το House-Cuddy...Δεν γίνεται να κάνουν σχέση, με τίποτα...Θά'ναι τελείως άκυρο,όλα ωραία και καλά...? :smt021 Όταν θέλω να δω HOUSE M.D., θέλω να δω HOUSE M.D. και όχι φιλαράκια :smt016
By the way, οταν γραφουμε House M.D. - Spoiler, το κάνουμε για να αποφεύγουμε τα spoiler tags :lol: :-p

Ισχύει αυτό που λες, αλλά τη στιγμή που έχουμε 1 σεζόν ακόμη σίγουρα (και δεν ξέρω για 8η, δεν εχω ακούσει κάτι ακόμα), νομίζω ότι τραβάει να
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
κάνουνε μια σχεσούλα, κι ας πεθάνουνε σε τραγικό ατύχημα με μπύρες και vicodin μετά :-p
NAI NAI NAI
Αντε να πεθαινουν σιγα σιγα...ε...εννοω να κανουν τιποτα μεταξυ τους.



Σιγα μην τα πηρε τα χαπια. αμα ειναι να παιξει παλι την ιδια ιστορια θα ειναι τελειως μουφα
User avatar
Michelle
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1168
Joined: Sun Jul 15, 2007 8:05 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: MIT
Contact:

Re: House M.D. - Spoiler

Post by Michelle » Sat May 29, 2010 5:31 pm

Δεν είναι παραίσθηση παιδιά, το διάβασα από συνέντευξη των παραγωγών ή σεναριογράφων (δεν θυμάμαι τι ήταν).

Άρα, θα δούμε κι άλλο Huddy (House + Cuddy) στην επόμενη season, και προσωπικά, πολύ χαίρομαι, κρίνοντας από το πόσο καλά το εισήγαγαν στο season finale. :)
Question everything (and first of all, yourself)

w3.org/People/all#lealea.verou.me@leaverou on Twitter
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: House M.D. - Spoiler

Post by chriskin » Sat May 29, 2010 5:38 pm

Michelle wrote:Δεν είναι παραίσθηση παιδιά, το διάβασα από συνέντευξη των παραγωγών ή σεναριογράφων (δεν θυμάμαι τι ήταν).

Άρα, θα δούμε κι άλλο Huddy (House + Cuddy) στην επόμενη season, και προσωπικά, πολύ χαίρομαι, κρίνοντας από το πόσο καλά το εισήγαγαν στο season finale. :)
huddy :lol:
---
αμα λενε τιποτα αλλο εκτος απο αυτο και εχεις κανα λινκ στειλε κι απο εδω :)
User avatar
Michelle
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1168
Joined: Sun Jul 15, 2007 8:05 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: MIT
Contact:

Re: House M.D. - Spoiler

Post by Michelle » Sat May 29, 2010 5:43 pm

chriskin wrote:
Michelle wrote:Δεν είναι παραίσθηση παιδιά, το διάβασα από συνέντευξη των παραγωγών ή σεναριογράφων (δεν θυμάμαι τι ήταν).

Άρα, θα δούμε κι άλλο Huddy (House + Cuddy) στην επόμενη season, και προσωπικά, πολύ χαίρομαι, κρίνοντας από το πόσο καλά το εισήγαγαν στο season finale. :)
huddy :lol:
---
αμα λενε τιποτα αλλο εκτος απο αυτο και εχεις κανα λινκ στειλε κι απο εδω :)
http://artsbeat.blogs.nytimes.com/2010/ ... on-finale/

(σεναριογράφοι είναι τελικά)
Question everything (and first of all, yourself)

w3.org/People/all#lealea.verou.me@leaverou on Twitter
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: House M.D. - Spoiler

Post by chriskin » Sat May 29, 2010 5:45 pm

Michelle wrote:
chriskin wrote:
Michelle wrote:Δεν είναι παραίσθηση παιδιά, το διάβασα από συνέντευξη των παραγωγών ή σεναριογράφων (δεν θυμάμαι τι ήταν).

Άρα, θα δούμε κι άλλο Huddy (House + Cuddy) στην επόμενη season, και προσωπικά, πολύ χαίρομαι, κρίνοντας από το πόσο καλά το εισήγαγαν στο season finale. :)
huddy :lol:
---
αμα λενε τιποτα αλλο εκτος απο αυτο και εχεις κανα λινκ στειλε κι απο εδω :)
http://artsbeat.blogs.nytimes.com/2010/ ... on-finale/

(σεναριογράφοι είναι τελικά)

thanks :smt023
thefreak
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 720
Joined: Wed Oct 08, 2008 8:40 pm

Re: House M.D. - Spoiler

Post by thefreak » Sun Sep 05, 2010 4:41 am

Ελπίζω να μην καταντήσει μια απο τις αγαπημένες μου σειρές σε ρομάντζο, you're House ffs! :smt021
Season 7 promo:

Link
aquila non captat muscas. numero 5
User avatar
stoupeace
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5372
Joined: Tue Aug 26, 2008 4:08 pm
Academic status: High school
Gender:

Re: House M.D. - Spoiler

Post by stoupeace » Sun Sep 05, 2010 12:35 pm

thefreak wrote:Ελπίζω να μην καταντήσει μια απο τις αγαπημένες μου σειρές σε ρομάντζο, you're House ffs! :smt021
Nαι ρε γαμωτο, τα promo ειναι ολα για για huddy, ασε που δεν εχει κανενα καινουργιες σκηνες για τους αλλους χαρακτηρες :roll:
Η καλύτερη μπάντα όλου του κόσμου: Sonata Antartika
Mpomp is building an army army. And I got my head back.
░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂ ____☻/︻╦╤─
Il███████████████████]. /▌
_◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.. . / \
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: House M.D. - Spoiler

Post by chriskin » Sun Sep 05, 2010 4:09 pm

50αρηδες στο κρεβατι και γλυκολογα - Ακριβως οπως θυμαμαι το house τα τελευταια 6 χρονια (η και οχι :???: :???: )
User avatar
Michelle
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1168
Joined: Sun Jul 15, 2007 8:05 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: MIT
Contact:

Re: House M.D. - Spoiler

Post by Michelle » Mon Sep 06, 2010 4:33 am

Εμένα πάντως πολύ μου άρεσε το trailer. :)

Καλά, τι περιμένατε να αφορούσε; Τις υποθέσεις που θα ...εξιχνιαστούν; Υποτίθεται ότι είναι διαφημιστικό για όλη τη season, όχι μόνο για συγκεκριμένα επεισόδια. Άρα το μόνο το οποίο μπορούν να διαφημίσουν είναι οι αλληλεπιδράσεις μεταξύ των πρωταγωνιστών. Οι οποίες εν προκειμένω είναι άκρως ενδιαφέρουσες. :)
Question everything (and first of all, yourself)

w3.org/People/all#lealea.verou.me@leaverou on Twitter
thefreak
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 720
Joined: Wed Oct 08, 2008 8:40 pm

Re: House M.D. - Spoiler

Post by thefreak » Mon Sep 06, 2010 5:11 am

Δεν περιμέναμε να μην σου αρέσει, γυναίκα είσαι. Ο House θα συνέλθει πιστεύω.. περνάει απλώς μια ρομαντική περίοδο. :roll:
aquila non captat muscas. numero 5
User avatar
Michelle
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1168
Joined: Sun Jul 15, 2007 8:05 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: MIT
Contact:

Re: House M.D. - Spoiler

Post by Michelle » Mon Sep 06, 2010 5:16 am

thefreak wrote:Δεν περιμέναμε να μην σου αρέσει, γυναίκα είσαι. Ο House θα συνέλθει πιστεύω.. περνάει απλώς μια ρομαντική περίοδο. :roll:
Καλά, εσύ μάλλον περνάς ακόμη τη φάση του νηπιαγωγείου, όπου οι "ρομαντικές περίοδοι" είναι για τις γυναίκες και τους άντρες που χρειάζεται να "συνέλθουν". Grow up.



Είδες πόσο ενοχλητικό είναι να αποδίδει κανείς την άποψη σου σε κάποιο χαρακτηριστικό που δεν μπορείς να αλλάξεις, όπως το φύλο ή η ηλικία και όχι στην προσωπικότητα σου; :-)

Παρεμπιπτόντως, αν τοποθετείς τους ανθρώπους σε τόσο crude κουτάκια, θα βρεθείς προ πολλών εκπλήξεων στη ζωή σου. :-)

ΥΓ: Ποιοί περιμένατε; Ομιλείς εκ μέρους πολλών;
Last edited by Michelle on Mon Sep 06, 2010 5:47 am, edited 1 time in total.
Question everything (and first of all, yourself)

w3.org/People/all#lealea.verou.me@leaverou on Twitter
User avatar
netharis
Venus Former Team Member
Posts: 1845
Joined: Sun Jul 15, 2007 2:37 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Seattle, Washington
Contact:

Re: House M.D. - Spoiler

Post by netharis » Mon Sep 06, 2010 5:32 am

thefreak wrote:Δεν περιμέναμε να μην σου αρέσει, γυναίκα είσαι. Ο House θα συνέλθει πιστεύω.. περνάει απλώς μια ρομαντική περίοδο. :roll:
++
Μα δεν βλέπουμε House για να δούμε ρομαντική ιστορία!
O Hugh Laurie ξέρει και υποδύεται καταπληκτικά το συγκεκριμένο χαρακτήρα, δεν γίνεται να γίνει μαλθακός!
Image
Resistance is futile. Join the foss-side now!
"UNIX is very simple, it just needs a genius to understand its simplicity." - Dennis Ritchie
"The things that I want, by Max Payne. A smoke. A whiskey. For the sun to shine. I want to sleep, to forget. To change the past. Unlimited ammo and a license to kill. But right then, more than anything, I wanted her."
User avatar
Michelle
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1168
Joined: Sun Jul 15, 2007 8:05 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: MIT
Contact:

Re: House M.D. - Spoiler

Post by Michelle » Mon Sep 06, 2010 5:44 am

netharis wrote: ++
Μα δεν βλέπουμε House για να δούμε ρομαντική ιστορία!
O Hugh Laurie ξέρει και υποδύεται καταπληκτικά το συγκεκριμένο χαρακτήρα, δεν γίνεται να γίνει μαλθακός!
Ρε παιδιά, δεν νομίζω ότι θα γίνει και Τιτανικός το House :lol:

Ο House, αν θέλει να είναι αληθοφανής χαρακτήρας πρέπει να είναι πολυδιάστατος.

Μαλθακός; Θα γίνει μαλθακός αν ερωτευτεί; Λίγο στενάχωρη άποψη, αν μου επιτρέπεις...
Question everything (and first of all, yourself)

w3.org/People/all#lealea.verou.me@leaverou on Twitter
Post Reply

Return to “Κινηματογράφος - Τηλεοπτικά”