True Blood

Εδώ μπαίνουν θέματα σχετικά με την "έβδομη" τέχνη.
Post Reply
User avatar
Aitoulas
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 265
Joined: Sun Feb 08, 2009 5:45 pm

True Blood

Post by Aitoulas » Wed Jun 09, 2010 7:14 pm

Το παρακολουθεί κανείς; Είδα τους δύο πρώτους κύκλους και μπορώ να πω ότι έχω κολλήσει. :D
Έρχεται κι ο τρίτος κύκλος στις 13/6 ( Αμερική ).
September 28, daylight. The monsters have overtaken the city. Somehow, I am still alive...
User avatar
the_night_watchman
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 641
Joined: Fri Dec 28, 2007 4:44 pm
Academic status: Alumnus/a
Location: next to nothing

Re: True Blood

Post by the_night_watchman » Wed Jun 09, 2010 10:18 pm

τα βιβλια ειναι καλυτερα! :smt023
επισης,αν σου αρεσει αυτο το ειδος μπορεις να δοκιμάσεις να δεις και το Supernatural! :smt007
"There are two kinds of people in this world:Those who survive no matter the cost, and those who are walking victims."
Image
:::it will be alr1ght:::
Siente la magia que vive en ti...
User avatar
astarte
bit level
bit level
Posts: 28
Joined: Sat Jan 31, 2009 9:54 pm
Gender:

Re: True Blood

Post by astarte » Wed Jun 09, 2010 11:19 pm

το παρακολουθώ απο περισυ και εχω κολλησει και εγω :oops:
μετά απο ένα χειμώνα αναμονης, 5 more days to go!
εχουν βγει και 6 minisodes και είναι σκηνές που δεν εχουν παιχτει.
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
το πρωτο... [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=bLYXdEvlZmE[/youtube]
τα βιβλια η αληθεια ειναι οτι δεν τα εχω διαβασει αλλα παιζει να είναι οντως καλυτερα, αυτος ειναι συνήθως και ο κανόνας
οσο για supernatural εννοειται το προτείνω κι εγω...
User avatar
*Natasa*
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 694
Joined: Sun Jan 22, 2006 11:10 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: On an Elvenpath..

Re: True Blood

Post by *Natasa* » Thu Jun 10, 2010 12:50 am

Είναι τρομερή σειρά!!Είδα πέρυσι τους 2 κύκλους συνεχόμενα (εννοείται) κ περιμένω κ εγώ πώς κ πώς από Δευτέρα το νέο επεισόδιο!Από τα minisodes και τα τρέιλερ γενικώς που κυκλοφορούν φαίνεται δυνατή κι αυτή η σαιζόν! :smt007

Όταν ξεκίνησα τη σειρά δεν είχα ιδέα ότι υπάρχουν και βιβλία.Μου έφεραν δώρο το πρώτο,αλλά δε μπορούσα να το διαβάσω γιατί είχα μια επανάληψη ακριβώς του πρώτου επεισοδίου κ κάτι με χάλαγε..δε ξέρω!Αν και είμαι από τα άτομα που στηρίζουν πάντα περισσότερο τα βιβλία από τις αντίστοιχες μεταφορές!

Όσο για Supernatural πριν λίγη ώρα τελείωσα την πρώτη σαιζόν :-p (ξέρω,έχω μέλλον..και ξέρω,έχω εξεταστική :razz: ) αλλά λέει πολύυυ!

Και τέλος,για όσους ενδιαφέρονται για vampire stories,μια άλλη σειρά που λάτρεψα φέτος,ήταν το The Vampire Diaries.Το συνιστώ με χίλια! (φέτος παίχτηκε η πρώτη σαιζον!)
Search for beauty find your shore..
try to save them all bleed no more..
You have such oceans within..
in the end I will always love you...


My time is yet to come..so I'll be forever yours..

I know my dreams are made of you..of you..
and only for you...
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: True Blood

Post by chriskin » Thu Jun 10, 2010 2:19 am

Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
σαν πολλα με βρυκολακες δεν βγαινουν τελευταια;
το true blood ειναι ψιλοκοριτσιστικης φασης η το εχω μπλεξει με καποιο αλλο;
(δηλαδη : αξιζει να το κατεβασω για μετα την εξεταστικη που θα βαριεμαι η θα ξενερωσω για το αδικο downloading επειδη θα ειναι twilight-o-ειδες;)
User avatar
netharis
Venus Former Team Member
Posts: 1845
Joined: Sun Jul 15, 2007 2:37 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Seattle, Washington
Contact:

Re: True Blood

Post by netharis » Thu Jun 10, 2010 5:31 am

chriskin wrote:
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
σαν πολλα με βρυκολακες δεν βγαινουν τελευταια;
το true blood ειναι ψιλοκοριτσιστικης φασης η το εχω μπλεξει με καποιο αλλο;
(δηλαδη : αξιζει να το κατεβασω για μετα την εξεταστικη που θα βαριεμαι η θα ξενερωσω για το αδικο downloading επειδη θα ειναι twilight-o-ειδες;)
Σε στυλ twilight, είναι αυτό το pilot του οποίου είδα τώρα (Vampire Diaries).
Σε στιγμές ελεεινής βαρεμάρας και με όλες τις σοβαρές σειρές να έχουν τελειώσει υπέκυψα και είδα τη μούφα :lol:

need moar fringe!
Image
Resistance is futile. Join the foss-side now!
"UNIX is very simple, it just needs a genius to understand its simplicity." - Dennis Ritchie
"The things that I want, by Max Payne. A smoke. A whiskey. For the sun to shine. I want to sleep, to forget. To change the past. Unlimited ammo and a license to kill. But right then, more than anything, I wanted her."
User avatar
emperormario
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2569
Joined: Fri Jun 15, 2007 12:30 pm
Gender:
Location: Over the hills and far away..

Re: True Blood

Post by emperormario » Thu Jun 10, 2010 10:48 am

netharis wrote: Σε στιγμές ελεεινής βαρεμάρας και με όλες τις σοβαρές σειρές να έχουν τελειώσει υπέκυψα και είδα τη μούφα :lol:
need moar fringe!
Μπορείς πάντα να ξαναδεις (ή αν δεν έχεις δει γενικά) τους πρώτους κύκλους Χ-Files! Έχω ακούσει οτι μοιάζει λίγο το fringe με αυτούς
Don't drink and drive. You might spill your drink :b-The Snake
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Giggity giggity goo! [img]http://www.eternalduel.com/forums/images/smiles/quag.gif[/img]
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[color=#800000][size=85]1) You are on the internet 2) You are visiting Venus forum 3) You are reading my signature 5) You didn't notice that point 4 is missing 6) You just checked for point 4 7) You are smiling [/size][/color]
User avatar
*Natasa*
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 694
Joined: Sun Jan 22, 2006 11:10 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: On an Elvenpath..

Re: True Blood

Post by *Natasa* » Thu Jun 10, 2010 10:53 am

netharis wrote: Σε στυλ twilight, είναι αυτό το pilot του οποίου είδα τώρα (Vampire Diaries).
Σε στιγμές ελεεινής βαρεμάρας και με όλες τις σοβαρές σειρές να έχουν τελειώσει υπέκυψα και είδα τη μούφα :lol:

need moar fringe!
Στην πορεία φτιάχνει πολύ περισσότερο και το Diaries δώσ'του μια ευκαιρία [-(
( :-p )

Τέσπα,αν θες όπως ειπώθηκε και παραπάνω,ξεκίνα το Supernatural,αποκλείεται να μη σε κρατήσει σε ενδιαφέρον!

και

@chriskin, δεν είναι τύπου twilight το true blood,μπορείς πάντα να δοκιμάσεις να δεις τα πρώτα 1-2 επεισόδια να πειστείς και μόνος σου ;) (αρκεί να είσαι κουλ με την ιδέα των vampires all over the place)
Search for beauty find your shore..
try to save them all bleed no more..
You have such oceans within..
in the end I will always love you...


My time is yet to come..so I'll be forever yours..

I know my dreams are made of you..of you..
and only for you...
User avatar
stoupeace
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5372
Joined: Tue Aug 26, 2008 4:08 pm
Academic status: High school
Gender:

Re: True Blood

Post by stoupeace » Thu Jun 10, 2010 1:03 pm

Καποτε υπήρχε μια πιο ωραία αντίληψη για τα vampires, λίγο πιο απόμακρα, επιθετικά όντα. Ηρθε το twilight και μας τους εκανε αγαπούληδες.

Underworld ρεεεεεεε :smt013
Η καλύτερη μπάντα όλου του κόσμου: Sonata Antartika
Mpomp is building an army army. And I got my head back.
░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂ ____☻/︻╦╤─
Il███████████████████]. /▌
_◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.. . / \
User avatar
emperormario
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2569
Joined: Fri Jun 15, 2007 12:30 pm
Gender:
Location: Over the hills and far away..

Re: True Blood

Post by emperormario » Thu Jun 10, 2010 1:11 pm

Stoupeace wrote: Underworld ρεεεεεεε :smt013
Blade1 uber alles!
Don't drink and drive. You might spill your drink :b-The Snake
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Giggity giggity goo! [img]http://www.eternalduel.com/forums/images/smiles/quag.gif[/img]
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[color=#800000][size=85]1) You are on the internet 2) You are visiting Venus forum 3) You are reading my signature 5) You didn't notice that point 4 is missing 6) You just checked for point 4 7) You are smiling [/size][/color]
User avatar
the_night_watchman
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 641
Joined: Fri Dec 28, 2007 4:44 pm
Academic status: Alumnus/a
Location: next to nothing

Re: True Blood

Post by the_night_watchman » Thu Jun 10, 2010 2:09 pm

@chriskin : το True Blood κατα τη γνωμη μου ισως να παλευεται (αν δεν εχεις τρομερες προσδοκιες δηλαδη)
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
σε αντιθεση με τα βιβλια που ειναι πιο κοριτσιστικα (οχι τοσο λόγω πλοκης αλλα λόγω του υφους) οποτε δεν το συνιστώ για αγόρια
το Supernatural είναι απόλυτα αγοριστικο,δεν θα ξενερωσεις σε κανεναν απ τους 5 κυκλους γιατι οσο παει γινεται ολο κ καλυτερο. οποτε δες αυτο καλυτερα κ αστο το αλλο για να εισαι σιγουρος!

@Stoupeace : πρεπει να ικανοποιηθουμε ολοι! :lol:
"There are two kinds of people in this world:Those who survive no matter the cost, and those who are walking victims."
Image
:::it will be alr1ght:::
Siente la magia que vive en ti...
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: True Blood

Post by chriskin » Thu Jun 10, 2010 3:22 pm

Stoupeace wrote:Καποτε υπήρχε μια πιο ωραία αντίληψη για τα vampires, λίγο πιο απόμακρα, επιθετικά όντα. Ηρθε το twilight και μας τους εκανε αγαπούληδες.

Underworld ρεεεεεεε :smt013

σκεψου οτι πριν το underworld υπηρχαν μονο καμια δεκαρια παγκοσμιως και ψιλοκρυμμενα (αντε να επαιζαν και κανα τραγουδι μια στο τοσο)
και πριν απο αυτο μονο ενας με τις κοπελιτσες του σε ενα καστρο στη μεση του πουθενα

. το θεμα ειναι : το επομενο σταδιο ποιο θα ειναι; ηδη εχουν βγει ταινιες που οι βρυκολακες ειναι η ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ (http://en.wikipedia.org/wiki/Daybreakers)

με τοσους που εχουν γινει τωρα αμα ηταν ολοι απομακροι και επιθετικοι θα τον ειχαμε πιει αγρια, δεν θα μπορουσαμε να παμε για ποτο το βραδυ με ασφαλεια :)
--------------


ας δοκιμασω το true blood και βλεπουμε , ελπιζω να εχει κανα 720 :)
User avatar
netharis
Venus Former Team Member
Posts: 1845
Joined: Sun Jul 15, 2007 2:37 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Seattle, Washington
Contact:

Re: True Blood

Post by netharis » Thu Jun 10, 2010 4:24 pm

*Natasa* wrote: Τέσπα,αν θες όπως ειπώθηκε και παραπάνω,ξεκίνα το Supernatural,αποκλείεται να μη σε κρατήσει σε ενδιαφέρον!
Το βλέπω από τα γεννοφάσκια του :lol:
Check my sig :-)
Image
Resistance is futile. Join the foss-side now!
"UNIX is very simple, it just needs a genius to understand its simplicity." - Dennis Ritchie
"The things that I want, by Max Payne. A smoke. A whiskey. For the sun to shine. I want to sleep, to forget. To change the past. Unlimited ammo and a license to kill. But right then, more than anything, I wanted her."
User avatar
fotini
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 245
Joined: Fri Aug 20, 2004 12:54 pm
Academic status: Alumnus/a

Re: True Blood

Post by fotini » Fri Jun 11, 2010 3:24 am

netharis wrote:
*Natasa* wrote: Τέσπα,αν θες όπως ειπώθηκε και παραπάνω,ξεκίνα το Supernatural,αποκλείεται να μη σε κρατήσει σε ενδιαφέρον!
Το βλέπω από τα γεννοφάσκια του :lol:
Check my sig :-)
Eμένα προσωπικά με κούρασε το Supernatural. Το άφησα στο τελευταίο επεισόδιο του προηγούμενου κύκλου, γιατί μου έμοιαζε ότι το τραβάνε πολύ.
Όσο για το True Blood, είναι καλό, σε κρατάει σε ενδιαφέρον και δεν νομίζω ότι είναι twilight-o-ειδές. Αν και το τέλος της προηγούμενης σαιζόν δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε και πάρα πολύ. Δεν την θεωρώ κορυφαία σειρά, αλλά είναι αρκετά αξιοπρεπής και έχει αρκετά προσεγμένα χαρακτηριστικά.
User avatar
astarte
bit level
bit level
Posts: 28
Joined: Sat Jan 31, 2009 9:54 pm
Gender:

Re: True Blood

Post by astarte » Thu Jun 17, 2010 9:09 pm

*Natasa* wrote: @chriskin, δεν είναι τύπου twilight το true blood,μπορείς πάντα να δοκιμάσεις να δεις τα πρώτα 1-2 επεισόδια να πειστείς και μόνος σου ;) (αρκεί να είσαι κουλ με την ιδέα των vampires all over the place)
οχι μην δεις μονο τα πρωτα 2. εμενα δεν με ειχαν ενθουσιασει καθολου. απ το 3ο και μετα εφτιαξε! :-p

το vampire diaries εχω ακουσει και εγω οτι twillight-ιζει. δεν προκειται να μπω καν στον κοπο να το δω. Μου φτανει που εχω δει τον αγαπουλη τον edward στην πρωτη ταινια! :smt019
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: True Blood

Post by chriskin » Thu Jun 17, 2010 9:11 pm

astarte wrote:
*Natasa* wrote: @chriskin, δεν είναι τύπου twilight το true blood,μπορείς πάντα να δοκιμάσεις να δεις τα πρώτα 1-2 επεισόδια να πειστείς και μόνος σου ;) (αρκεί να είσαι κουλ με την ιδέα των vampires all over the place)
οχι μην δεις μονο τα πρωτα 2. εμενα δεν με ειχαν ενθουσιασει καθολου. απ το 3ο και μετα εφτιαξε! :-p

το vampire diaries εχω ακουσει και εγω οτι twillight-ιζει. δεν προκειται να μπω καν στον κοπο να το δω. Μου φτανει που εχω δει τον αγαπουλη τον edward στην πρωτη ταινια! :smt019

δες και τη δευτερη εχει τρελο γελιο :lol:
User avatar
astarte
bit level
bit level
Posts: 28
Joined: Sat Jan 31, 2009 9:54 pm
Gender:

Re: True Blood

Post by astarte » Thu Jun 17, 2010 9:20 pm

chriskin wrote:
astarte wrote:
*Natasa* wrote: @chriskin, δεν είναι τύπου twilight το true blood,μπορείς πάντα να δοκιμάσεις να δεις τα πρώτα 1-2 επεισόδια να πειστείς και μόνος σου ;) (αρκεί να είσαι κουλ με την ιδέα των vampires all over the place)
οχι μην δεις μονο τα πρωτα 2. εμενα δεν με ειχαν ενθουσιασει καθολου. απ το 3ο και μετα εφτιαξε! :-p

το vampire diaries εχω ακουσει και εγω οτι twillight-ιζει. δεν προκειται να μπω καν στον κοπο να το δω. Μου φτανει που εχω δει τον αγαπουλη τον edward στην πρωτη ταινια! :smt019

δες και τη δευτερη εχει τρελο γελιο :lol:
τι αλλο δειχνει δλδ εκτος απο vampires να βγαινουν στον ηλιο :!: και να λαμπιριζουν; :!: :!: λυκανθρωπους-pet που τρωνε σκυλοτροφη;
αμα βαριεμαι πολυ καμια μερα και εχω και παρεα για επικοδομητικο σχολιασμο (κοινως κραξιμο :-p ) παιζει και να τη δω!
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: True Blood

Post by chriskin » Thu Jun 17, 2010 9:22 pm

astarte wrote:
chriskin wrote:
astarte wrote: οχι μην δεις μονο τα πρωτα 2. εμενα δεν με ειχαν ενθουσιασει καθολου. απ το 3ο και μετα εφτιαξε! :-p

το vampire diaries εχω ακουσει και εγω οτι twillight-ιζει. δεν προκειται να μπω καν στον κοπο να το δω. Μου φτανει που εχω δει τον αγαπουλη τον edward στην πρωτη ταινια! :smt019

δες και τη δευτερη εχει τρελο γελιο :lol:
τι αλλο δειχνει δλδ εκτος απο vampires να βγαινουν στον ηλιο :!: και να λαμπιριζουν; :!: :!: λυκανθρωπους-pet που τρωνε σκυλοτροφη;
αμα βαριεμαι πολυ καμια μερα και εχω και παρεα για επικοδομητικο σχολιασμο (κοινως κραξιμο :-p ) παιζει και να τη δω!
αυτα που ειπες συν μια τρελη που βλεπει "οραματα" λογω lcd
Last edited by chriskin on Fri Jun 18, 2010 8:11 pm, edited 1 time in total.
User avatar
emperormario
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2569
Joined: Fri Jun 15, 2007 12:30 pm
Gender:
Location: Over the hills and far away..

Re: True Blood

Post by emperormario » Fri Jun 18, 2010 8:10 pm

chriskin wrote: αυτα που ειπες συν μια τρελη που βλεπει "οραματα" λογω lcd
Σιγά μην παίρνει και tft :-p :-D
Don't drink and drive. You might spill your drink :b-The Snake
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Giggity giggity goo! [img]http://www.eternalduel.com/forums/images/smiles/quag.gif[/img]
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[color=#800000][size=85]1) You are on the internet 2) You are visiting Venus forum 3) You are reading my signature 5) You didn't notice that point 4 is missing 6) You just checked for point 4 7) You are smiling [/size][/color]
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: True Blood

Post by chriskin » Fri Jun 18, 2010 8:11 pm

emperormario wrote:
chriskin wrote: αυτα που ειπες συν μια τρελη που βλεπει "οραματα" λογω lcd
Σιγά μην παίρνει και tft :-p :-D
:lol: :lol: :lol: :lol:

δεν το ειχα δει οταν το εγραψα
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
κατσε να κανω edit να βγεις μετα εσυ ο τρελος . μουαχαχαχ
User avatar
emperormario
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2569
Joined: Fri Jun 15, 2007 12:30 pm
Gender:
Location: Over the hills and far away..

Re: True Blood

Post by emperormario » Fri Jun 18, 2010 8:12 pm

Verba volant, scripta manent :smt019 :-p
Don't drink and drive. You might spill your drink :b-The Snake
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Giggity giggity goo! [img]http://www.eternalduel.com/forums/images/smiles/quag.gif[/img]
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[color=#800000][size=85]1) You are on the internet 2) You are visiting Venus forum 3) You are reading my signature 5) You didn't notice that point 4 is missing 6) You just checked for point 4 7) You are smiling [/size][/color]
Post Reply

Return to “Κινηματογράφος - Τηλεοπτικά”