Το μέλλον του Venus

Οτιδήποτε αφορά την (online και μη) κοινότητα του Venus. Προτάσεις, προβλήματα, meetings...
User avatar
sudtuwup
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 707
Joined: Fri May 14, 2004 6:46 pm
Academic status: MSc
Gender:
Location: Xavier Institute for Higher Learning

Post by sudtuwup » Wed Jun 02, 2004 9:39 pm

Υπαρχει σκεψη για τυχον "επεκταση" του site; Δηλαδη να περιεχει πληροφοριες για την σχολη, τα μαθηματα η οτι αλλο γινεται.
Image
User avatar
Einherjar
Venus Project Founder
Venus Project Founder
Posts: 3751
Joined: Tue Jan 27, 2004 4:42 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Washington DC, USA
Contact:

Post by Einherjar » Wed Jun 02, 2004 11:23 pm

Υπάρχουν διάφορες σκέψεις για να μπουν πράγματα. Θα μπουν και αυτά που λες για ενημέρωση και των υποψήφιων φοιτητών, να ξέρουν δλδ και τι παίζει με τη σχολή, και επίσης θέλουμε να βάλουμε και πληροφορίες για τα διάφορα μεταπτυχιακά. Ότι μπορείτε να μας δώσετε και εσείς είναι χρήσιμο γιατί δεν μπορούμε να τα ξέρουμε όλα :-)
[Better to understand a little than to misunderstand a lot]
User avatar
sudtuwup
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 707
Joined: Fri May 14, 2004 6:46 pm
Academic status: MSc
Gender:
Location: Xavier Institute for Higher Learning

Post by sudtuwup » Thu Jun 03, 2004 12:31 am

Συμφωνω απολυτα. Ειναι απαραιτητο για ολους τους φοιτητες.
Και ισως ανακοινωσεις γαι την σχολη η topics για τις σπουδες στο φοβερο ΟΠΑ. Κατι αντιστοιχο εχω δει στο dtps.unipi
Image
User avatar
Einherjar
Venus Project Founder
Venus Project Founder
Posts: 3751
Joined: Tue Jan 27, 2004 4:42 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Washington DC, USA
Contact:

Post by Einherjar » Thu Jun 03, 2004 12:42 am

Θέλω να τονίσω ότι είναι σημαντικό να έχουμε feedback από εσάς, με την έννοια των προτάσεων και της συμμετοχής. Αν υπάρχει κάποιος που πιστεύει ότι κάτι θα μπορούσε ή θα έπρεπε να φαίνεται στο site, (όχι μόνο στο forum) μπορεί να επικοινωνήσει με pm με την ομάδα των Webmasters. Τη ομάδα αυτή μπορείτε να τη δείτε από το link "Ομάδες μελών" που εμφανίζεται στο πάνω μέρος της σελίδας. Η σελίδα δεν έχει πάρει ακόμη την τελική της μορφή γι'αυτό στη φάση αυτή οι προτάσεις σας είναι καθοριστικές!
[Better to understand a little than to misunderstand a lot]
User avatar
Vasilis
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 432
Joined: Sun May 30, 2004 3:51 pm
Location: Β_324_Α_2

Post by Vasilis » Thu Jun 03, 2004 6:20 pm

Λοιπόν:

1ον:Είμαι από άλλη σχολή και ελπίζω να μην υπάρχει πρόβλημα γιατί φαντάζομαι πως το project σας είναι ανοικτό προς όλους.
2ον:Έχω μιλήσει με παιδιά στο Βόλο που ενδιαφέρθηκαν πάρα πολύ για το σιτε σας. Συγκεκριμένα όταν τους περιέγραψα την φάση μου είπανε: "Καλά αυτό γ.....!!!" Ελπίζω να μην υπαρχει πρόωλημα γνωστοποίησης της σελίδας σας σε κάποια άτομα που πραγματικά ενδιαφέρονται για δημόσια συζήτηση σε όλους τους τομείς.
3ον:Αγχωθήκατε με τη δημοσκόπηση. Αλλά ίσως να μην καταλαβατε ότι ίιιιιιιιισως υπάρχουν και κάπιοι ακόμη άσχετοι σαν εμένα που δεν έχουν καταλάβει τι ακριβώς γίνεται σ'αυτή τη δημοσκόπηση...Ας μου εξηγησει κάποιος τι ψηφίζω... :roll: Εντάξει το παραδέχομαι...δεν το έχω ψάξει πολύ αλλά σήμερα το βράδυ υπόσχομαι μετά από την εργασία μου να καθήσω να το ψάξω.
4ον:Προσοχή παιδιά με τα κομματικά...Δεν ξερω στην Αθήνα τι παίζει, αλλά κυκλοφορεί μία σκέψη φόβου μήπως σταμπαριστεί το project!Δεν θέλει και πολύ. Παντού υπάρχουν "καλόβουλοι" άνθρωποι.
5ον:Ελπίζω να συνεχίστει το Venus! Απλά μου αρέσει και χαίρομαι που υπάρχουν ακόμη άνθρωποι που παίρνουν τέτοιου είδους πρωτοβουλίες και ασχολούνται με τα κοινά. Αν και εγώ δεν καταλαβαίνω και πολλά από τους κώδικές σας, τουλάχιστον χαίρομαι να διαβάζω τα υπόλοιπα θέματά σας και να πελαγώνω όταν κάνω απέλπιδα προσπάθεια να καταλάβω τι λέτε.

Sorry για την έκταση του κειμένου...ελπίζω να το διαβάσει και κάποιος εκτός από μένα.

Ωρίστε μας...συνέφιασε και έχασα και τον καφέ στην παραλία!
Καλό μήνα!
The road goes on forever...
User avatar
silegav
Venus Project Founder
Venus Project Founder
Posts: 2098
Joined: Tue Mar 09, 2004 4:03 pm
Academic status: Alumnus/a
Location: The Center of the World -> Piraeus

Post by silegav » Thu Jun 03, 2004 6:57 pm

1ον:Είμαι από άλλη σχολή και ελπίζω να μην υπάρχει πρόβλημα γιατί φαντάζομαι πως το project σας είναι ανοικτό προς όλους.
Εννοείται πως το site είναι ανοικτό προς όλους και μάλιστα όλοι χαιρόμαστε όταν μαθαίνουμε πως αρέσει και σε άτομα που δεν έχουν σχέση με την σχολή και τα μαθήματα, αλλά τους αρέσουν και τα υπόλοιπα θέματα.
2ον:Έχω μιλήσει με παιδιά στο Βόλο που ενδιαφέρθηκαν πάρα πολύ για το σιτε σας. Συγκεκριμένα όταν τους περιέγραψα την φάση μου είπανε: "Καλά αυτό γ.....!!!" Ελπίζω να μην υπαρχει πρόωλημα γνωστοποίησης της σελίδας σας σε κάποια άτομα που πραγματικά ενδιαφέρονται για δημόσια συζήτηση σε όλους τους τομείς.
Εννοείται και πως δεν υπάρχει πρόβλημα. Όπως είπα και πριν είναι όλοι καλοδεχούμενοι, αν όχι απαραίτητοι προκειμένου το site να είναι και χώρος γενικής επικοινωνίας μεταξύ ανθρώπων
3ον:Αγχωθήκατε με τη δημοσκόπηση. Αλλά ίσως να μην καταλαβατε ότι ίιιιιιιιισως υπάρχουν και κάπιοι ακόμη άσχετοι σαν εμένα που δεν έχουν καταλάβει τι ακριβώς γίνεται σ'αυτή τη δημοσκόπηση...Ας μου εξηγησει κάποιος τι ψηφίζω...
Αν εννοείς την ψηφοφορία στην αρχική σελίδα μην αγχώνεσαι.Απλά ψήφισε ποιό όνομα σου αρέσει περισσότερο γιατί ενδέχεται το venus να αλλάξει όνομα.
4ον:Προσοχή παιδιά με τα κομματικά...Δεν ξερω στην Αθήνα τι παίζει, αλλά κυκλοφορεί μία σκέψη φόβου μήπως σταμπαριστεί το project!Δεν θέλει και πολύ. Παντού υπάρχουν "καλόβουλοι" άνθρωποι.
Γι'αυτό έχουμε φροντίσει όπως έχει ειπωθεί σε άλλη συζήτηση, αλλά έχουμε πάντα τα μάτια μας ανοιχτά και προσέχουμε μην καρπωθεί κάποια παράταξη τους κόπους φοιτητών που έδρασαν και δρουν ανεξάρτητα από κάθε είδος οργάνωσης (πολιτικής-κομματικής) τουλάχιστον όσον αφορά το venus.
Αν και εγώ δεν καταλαβαίνω και πολλά από τους κώδικές σας, τουλάχιστον χαίρομαι να διαβάζω τα υπόλοιπα θέματά σας και να πελαγώνω όταν κάνω απέλπιδα προσπάθεια να καταλάβω τι λέτε.
Μην αισθάνεσαι άσχημα, κι εγώ κάθε φορά που μπαίνω σε μερικές συζητήσεις αισθάνομαι σαν να μαθαίνω ξένες γλώσσες. :-D

Sorry και από μένα για το μέγεθος του Post, αλλά τι να κάνω; Να μην απαντήσω....;
Σε ευχαριστώ από μέρους μου για τα καλά σου λόγια!
User avatar
Einherjar
Venus Project Founder
Venus Project Founder
Posts: 3751
Joined: Tue Jan 27, 2004 4:42 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Washington DC, USA
Contact:

Post by Einherjar » Thu Jun 03, 2004 7:26 pm

  1. Το Project είναι ανοιχτό προς όλους! Αν θέλαμε να το περιορίσουμε θα το είχαμε κάνει εξ'αρχής :-D
  2. Όσα περισσότερα άτομα συμμετέχουν στις συζητήσεις μας, τόσο πιο ενδιαφέρουσα είναι η κατάσταση! Διέδωσέ το ανεπιφύλακτα!
  3. Έχεις δίκιο και να μας συγχωρείς! Θα έπρεπε να το είχαμε εξηγήσει καλύτερα. Το όλο θέμα είναι να επιλέξουμε το όνομα που θα χρησιμοποιεί το site. Δηλαδή αντί να πληκτρολογείς http://venus.cslab.aueb.gr/ να βάζεις http://www.something-else.gr . Δεν είναι κάτι αναγκαίο για την λειτουργία αλλά θεωρούμε ότι θα είναι χρήσιμο.
  4. Ήταν από τις πρώτες μας εγνοιες να μην στιγματιστεί το project με κομματικές / παραταξιακές στάμπες! Έχουν προηγηθεί πάρα πολλές συζητήσεις μεταξύ μας σχετικά με το θέμα και έχουμε συμφωνήσει να μην αφήσουμε καμία παράταξη να προσεταιριστεί αυτή την προσπάθεια γι'αυτό και όλες μας οι κινήσεις προς αυτή την κατεύθυνση είναι αρκετά προσεκτικές και οργανωμένες
Τη στιγμή αυτή υπάρχουν 139 εν δυνάμει αναγνωστες του κειμένου σου. Όλο και κάποιος άλλος θα κολλήσει και θα το διαβάσει (εκτός από μένα :-D )

Προσθήκη
138... μέχρι να το γράψω ο silegav με πρόλαβε :-D
[Better to understand a little than to misunderstand a lot]
User avatar
PaP
Venus Project Founder
Venus Project Founder
Posts: 1077
Joined: Wed Apr 21, 2004 12:06 am
Academic status: Alumnus/a
Location: San Francisco
Contact:

Post by PaP » Fri Jun 04, 2004 1:04 am

Φίλε Βασίλη,
Μόνο με χαρά μας γεμίζει το γεγονός ότι αν και είσαι από άλλη σχολή σου αρέσει τόσο το φόρουμ μας.
Για μας αυτό το φόρουμ είναι τρόπος επικοινωνίας μεταξύ των ανθρώπων αλλά και μετάδοση της γνώσης και πίστευουμε ότι η γνώση δεν είναι δικαίωμα λίγων αλλά όλων. Επείδη είσαι σε άλλη σχολή δεν σημαίνει ότι δεν μπορούμε να μοιραστούμε τις γνώσεις μας. Ούτως ή άλλως όλα τα σοβαρά πανεπιστήμια προσφέρουν ανοικτά και ελεύθερα μαθήματα. Όχι ότι εδώ κάνουμε μαθήματα αλλά λέμε τώρα...
Επίσης απο περιέργεια και μόνο πώς έμαθες για το site?
Δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο για τα προήγουμε ιδρυτικά μέλη με κάλυψαν απόλυτα.
Η όλη ιστορία της πρωτοβουλίας βέβαια έχει πολύ γέλιο και μπορείς να τη διαβάσεις κάπου στο off-topic, hdkiller περιμένουμε τις φωτογραφίες !
User avatar
lumenintervalum
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2377
Joined: Thu May 06, 2004 7:06 pm
Location: somewhere far beyond..
Contact:

Post by lumenintervalum » Fri Jun 04, 2004 1:22 am

εγώ πάντως παρατηρώ, ότι έχει πέσει αρκετό άγχος τις τελευταίες μέρες σχτικά με το όνομα του forum..
καλά θα ήταν ν' αλλάξει το όνομα και η διεύθυνση του μόνο αν αυτό, είναι απολύτως απαραίτητο,δηλ στην περίπτωση που δεν μπορεί το forum να συνεχίσει να φιλοξενείται στο cslab!!
We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain
I hope you don't understand
_______________________
scraps& photo gallery στο deviantart- last update 25/08/06
User avatar
silegav
Venus Project Founder
Venus Project Founder
Posts: 2098
Joined: Tue Mar 09, 2004 4:03 pm
Academic status: Alumnus/a
Location: The Center of the World -> Piraeus

Post by silegav » Fri Jun 04, 2004 10:11 am

Δεν είναι ότι υπάρχει άγχος για το όνομα, αλλά πρέπει να τελειώνουμε με την υπόθεση του ονόματος προκειμένου να ξεκινήσει η artistic team του project να φτιάχνει το νέο logo βασισμένο στο νέο όνομα.
Το πρόβλημα ήταν ότι έχουμε φτάσει τα 140 μέλη και έχου ψηφίσει μόνο τα 50, δηλαδή το 1/3.
Εγώ πάντως το κόβω να μένει ως έχει και πολύ θα γουστάρω!!!!
User avatar
P3
Venus Project Founder
Venus Project Founder
Posts: 2722
Joined: Mon Mar 22, 2004 4:12 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: !! El Paso !!

Post by P3 » Fri Jun 04, 2004 10:36 am

Φίλε Βασίλη κατα πρώτον, να έισαι σίγουρος πως πολύς κόσμος θα διαβάσει το post σου και όχι μόνο αυτό αλλά όλα όσα κάνεις!!!

Κατα δεύτερον, με χαρά μου κι έγω υποδέχομαι τον όποιον νέο χρήστη μπαίνει στην κοινότητα του Venus.Για μένα δεν έχει σημασία από που είσαι και πού φοιτείς αλλά ότι ενδιαφέρεσαι και ασχολείσαι με τις συζητήσεις μας.Το να μαθευτεί και εκτός των ορίων τις σχολής ίσα ίσα που θα βοηθήσει και αυτούς που ίσως ψάχνουν για πληροφορίες γαι τη σχολή μας και δεν μπορούν να τις προμηθευτούν από κάπου!!Ετσι κι αλλιώς εκτός από τα topic περί των μαθημάτων τα υπόλοιπα είναι ανοιχτά προς τον οποιονδήποτε εκτος σχολής.

Κατα τρίτον, οι συζητήσεις των υπευθύνων του Venus περι των κομματικών είναι συνεχείς και γι'αυτό και τα βήματα που γίνονται ,αν γίνονται, είναι πολύ προσεγμένα και με πολύ αργούς ρυθμούς.

Κατα τέταρτον, το όνομα θεωρούμε ότι απλά πρέπει να αλλάξει και σε κάτι πιο εύχρηστο και πιο αντιπροσωπευτικό για το forum.(δεν συνεχίζω γιατί οι απόψεις επί του θεματος υπαρχουν σε αντίστοιχο topic.)

Τέλος, θέλω να τονίσω πως το μέλλον του Venus (είμαι στην ευχάριστη θέση να πώ πώς,) χτίζεται από τους επισκέπτες και αν κρίνω από τους μέχρι τώρα διαγράφεται λαμπρό!!!

Σας Ευχαριστούμε!! :cry:
"Το δικό μου το ποίημα δεν έχει ομοιοκαταληξία.", ο υπογράφων
User avatar
Vasilis
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 432
Joined: Sun May 30, 2004 3:51 pm
Location: Β_324_Α_2

Post by Vasilis » Fri Jun 04, 2004 5:54 pm

Φίλε Pap για το site σας έμαθα από μία συμφοιτήτριά σας, προσπαθώντας να μαθώ κάτι για το messenger. Ήδη εδώ το έχουν μάθει αρκετά άτομα (πάνω από 10!!!!) που ενδιαφέρονται να γραφτούν και θα προχωρήσει η διαδικασία, κυρίως μετά το τέλος της εξεταστικής.

Την ιστορία της πρωτοβουλίας σας την διάβασα και γούσταρα. Τι φωτογραφίες περιμένετε? :???: :-D
The road goes on forever...
User avatar
Einherjar
Venus Project Founder
Venus Project Founder
Posts: 3751
Joined: Tue Jan 27, 2004 4:42 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Washington DC, USA
Contact:

Post by Einherjar » Fri Jun 04, 2004 6:50 pm

Έχουμε τις φωτογραφίες "ντοκουμέντα" ( :-D ) από το στήσιμο του υπολογιστή. Τις ιστορικές στιγμές της δημιουργίας του Venus :lol:
[Better to understand a little than to misunderstand a lot]
User avatar
HdkiLLeR
Venus Project Founder
Venus Project Founder
Posts: 4356
Joined: Tue Jan 27, 2004 4:41 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: New York, NY
Contact:

Post by HdkiLLeR » Fri Jun 04, 2004 7:48 pm

Ναι ρε σεις θα τις scaνάρω και θα τις ανεβάσω...Πάντος ήμουν λίγο κομμάτια στο στήσιμο :) :)
-----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
Version: 3.12
GCS d-->--- s+:+ a- C++(+++) BILS++++$ P--- L++++>+++++ E--- W+++ N+ o+ K w--
O M+ V-- PS++>+++ PE- Y++ PGP++ t+ 5+ X+ R* tv b++ DI- D+ G+++ e+++>++++ h r++ y++
------END GEEK CODE BLOCK------

"UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity." -- Dennis Ritchie
User avatar
Einherjar
Venus Project Founder
Venus Project Founder
Posts: 3751
Joined: Tue Jan 27, 2004 4:42 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Washington DC, USA
Contact:

Post by Einherjar » Fri Jun 04, 2004 8:40 pm

τι φοβάσαι? μη δεν αρέσεις στις γκόμενες :-D :-D :-D :-D
[Better to understand a little than to misunderstand a lot]
User avatar
PaP
Venus Project Founder
Venus Project Founder
Posts: 1077
Joined: Wed Apr 21, 2004 12:06 am
Academic status: Alumnus/a
Location: San Francisco
Contact:

Post by PaP » Sat Jun 05, 2004 12:17 am

Χχεχε που να δείτε και πως βγηκε Venus και όχι αλλή θεότητα...
Και το μενού στη συνέχεια στις 5 το πρωι για κρέπες.
Επίσης θα ήθελα να πω σχετικά με τη συνέχεια του Project πέρα από έμψυχο δυναμικό, artwork και λοιπά κάποια στιγμή θα χρειαστούμε και πόρους...
Αμα περισσεύει σε κανένα κανα δισκάκι, καμια μνημούλα, κανα ελεγκτής SCSI λεμε τώρα...

Βασίλη, από ποια συμφοιτητριά σου, μήπως μια Ηλιάννα από Βόλο ; ;-)
User avatar
Ethel
Venus Project Founder
Venus Project Founder
Posts: 2395
Joined: Fri Mar 19, 2004 10:41 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: New York City, NY
Contact:

Post by Ethel » Sat Jun 05, 2004 3:21 am

Einherjar wrote:τι φοβάσαι? μη δεν αρέσεις στις γκόμενες :-D :-D :-D :-D
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
There's no place like 127.0.0.1
User avatar
sudtuwup
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 707
Joined: Fri May 14, 2004 6:46 pm
Academic status: MSc
Gender:
Location: Xavier Institute for Higher Learning

Post by sudtuwup » Sat Jun 05, 2004 3:01 pm

Χωρις να θιξω την προσπαθεια που γινεται, θα ηθελα να δω πιο πολλα πραγματα που θυμιζουν το τμημα- εκτος απο συζητησεις.
Μια προταση ειναι να υπαρχει link για το ΟΠΑ η το CS, ενας χαρτης του τμηματος και οτι αλλο σκεφτει κανεις που ταιριαζει σ αυτο.
Προσωπικα θεωρω αναβαθμιση για το τμημα την παρουσια του Venus ως forum αλλα και ως site. Οι υπευθυνοι πως το βλεπουν; αν το βλεπουν.
Image
User avatar
PaP
Venus Project Founder
Venus Project Founder
Posts: 1077
Joined: Wed Apr 21, 2004 12:06 am
Academic status: Alumnus/a
Location: San Francisco
Contact:

Post by PaP » Sat Jun 05, 2004 4:09 pm

Κοίτα φίλε αρκετοί καθηγητές ήταν θετικοί εξαρχήν με την ιδέα, αλλά δεν έκαναν και κάτι ιδιαίτερο να μας στηρίξουν. Στα λόγια κυρίως στάθηκαν.
Αν σου πούμε και ότι ο server δε φιλοξενείται δε μηχάνημα της σχολής αλλά σε μηχάνημα που στήθηκε από εμάς.

Εκεί που υπήρχε τεράστιο κόλλημα ήταν με τους υπεύθυνους του ΝΟΚ αν και δεν ακολούθησα όλες τις συζητήσεις γιατί έλειπα τα γραφιοκρατικά και η κλασσική ελληνική βαριεστημάρα, ωχαδερφισμός και αλλαζονεία ήταν τα προβλήματα τα μεγαλύτερα. Σκέψου ότι το μηχάνημα το είχαμε τοποθετήσει στο cslab τον Ιανουάριο και ήταν σχεδόν έτοιμο από αρχές φεβρουαρίου, χρειάστηκαν σχεδον 2 μήνες για να ανοίξει σε όλους.

Ας μην πούμε για την αντίδραση που είχαμε αρχικά να πάρουμε και account στο dias για mail. Τέλος πάντων εύχομαι να βγούμε μια formula να κάνουμε άπειρα πράματα στο venus και γιατί όχι κάποιο project τύπου cluster ή να μπορούμε να έχουμε περιοχές για να μπορούμε να παρέχουμε ότι είναι δυνατό και ότι φανταστούμε. Θα χρειαστούμε και πόρους όμως.

Καλές ιδέες είναι : portal, mail server, irc server, database εργασιών ;-)

Αλλά για να γίνουν όλα αυτά πρέπει να τα κάνουμε όλοι μαζί

Επίσης, όσοι είναι από μικρότερα έτη (πλεον 1-3) αν πούμε ότι εμείς είμαστε 4ο τώρα και είναι αρκετά ενεργοί σιγά σιγά θα πρέπει να μπαίνουν και στη διαδικασία διαδοχής.
Συμφωνείτε υποθέτω οι υπόλοιποι της πρωτοβουλίας. Αν υποθέσουμε ότι παίρνουμε πτυχίο φέτος και έχουμε φόρτο εργασίας, κατά το επόμενο έτος θα πρέπει να έχουμε και νέους moderators μαζί με μας που σταδιακά θα μας αντικαταστήσουν πλήρως.
Το πλήρωμα του χρόνου. :cry:
User avatar
HdkiLLeR
Venus Project Founder
Venus Project Founder
Posts: 4356
Joined: Tue Jan 27, 2004 4:41 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: New York, NY
Contact:

Post by HdkiLLeR » Sun Jun 06, 2004 1:28 am

Όντως υπήρξαν αρκετές δυσκολίες αλλά παρ΄όλα αυτά πλέον το site λειτουργεί οπότε σίγουρα είναι ένα βήμα. Σχετικά με αυτό που ειπώθηκε παραπάνω για χάρτη σχολής...έχω σκεφτεί μια υπηρεσία σχετικά(εάν υπάρξει αναπόκριση μπορεί να γίνει) ώστε να είναι on-line πληορφορίες σχετικά με τον χώρο και πολλά άλλα...Να τελειώσει η εξεταστική και έχουμε καιρό για όλα.
-----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
Version: 3.12
GCS d-->--- s+:+ a- C++(+++) BILS++++$ P--- L++++>+++++ E--- W+++ N+ o+ K w--
O M+ V-- PS++>+++ PE- Y++ PGP++ t+ 5+ X+ R* tv b++ DI- D+ G+++ e+++>++++ h r++ y++
------END GEEK CODE BLOCK------

"UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity." -- Dennis Ritchie
User avatar
Sreak
Venus Project Founder
Venus Project Founder
Posts: 956
Joined: Fri Apr 02, 2004 9:56 am
Academic status: PhD
Location: eltrun.gr

Post by Sreak » Sun Jun 06, 2004 8:06 pm

Υπάρχουν τόσο ιδέες όσο και όρεξη να υλοποιηθούν.
Σίγουρα είναι μια διαδικασία που καταναλώνει χρόνο σε όλους μας (σε κάποιους λιγότερο, σε κάποιους περισσότερο).
Βέβαια ας μιλάμε μετά το τέλος της εξεταστικής.
Ερώτηση: Η σχολή μέχρι πότε θα είναι ανοιχτή ώστε να μπορούμε να πηράξουμε το κουτάκι αν χρειαστεί????

Όσο φίλε sudtuwup για την στήριξη που είχαμε άστο καλύτερα.
Στα λόγια όλοι καλοί είναι. Έπειτα σου συμπεριφέρονται σχεδόν λες και θέλεις να εισβάλεις στα λιμέρια τους(όχι όλοι).
User avatar
Einherjar
Venus Project Founder
Venus Project Founder
Posts: 3751
Joined: Tue Jan 27, 2004 4:42 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Washington DC, USA
Contact:

Post by Einherjar » Sun Jun 06, 2004 9:02 pm

Δεν κλείνουν τα εργαστήρια απ'οσο θυμάμαι παρά μόνο 1 βδομάδα το 15Αύγουστο. Ελπίζω μέχρι τότε να έχουμε βάλει κάνα UPS γιατί γίνονται και συχνές διακοπές! Άμα κλείσει ο Venus την περίοδο αυτή θα κάνει καιρό να ξανασηκωθεί :evil:
[Better to understand a little than to misunderstand a lot]
Post Reply

Return to “Venus Community”