τέλος πρωταθλήματος

Οτιδήποτε έχει σχέση ή θα ήθελε να έχει σχέση με αθλητικά και τον αθλητισμό γενικότερα.
User avatar
tsilochr
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 3246
Joined: Tue Mar 16, 2004 2:47 pm
Academic status: PhD
Gender:
Location: mm.aueb.gr
Contact:

τέλος πρωταθλήματος

Post by tsilochr » Sun May 15, 2005 10:04 pm

αυρίο ένα κέρασμα σε όλους τους ΑΕΚτσήδες.
άξιος ο θρύλος :lol: άντε να ανανεώσουμε και του Ζιο τώρα

ρε αυτοί στην Θεσαλλονίκη δεν πάνε καθόλου καλά. Ο ΠΑΟΚ κατέβηκε χωρίς Σαλπιγγίδη (υγιής και χωρίς κάρτες) και στη θέση του έπαιζε ένας 19χρονος. Το τι έγινε στο ματς δεν λέγεται.

Και μετά οι Αρειανοί βοήθησαν μόνοι τους στο υποβιβασμό της ομάδας τους με το μηδενισμό. Βέβαια στο 0 - 2 οι Ηρακλειδείς σήκωσαν πανό "GAME OVER" και ξεκίνησε το κακό.
User avatar
semis19
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1607
Joined: Sat May 01, 2004 12:10 am
Location: Άνω Γλυφάδα - Αθήνα
Contact:

Post by semis19 » Sun May 15, 2005 10:07 pm

Εγώ ένα θα πω δεν τελείωσε τπτ ακόμα, ο Ολυμπιακός δύσκολα παίρνει τον Ηρακλή έξω ... κρατείστε λίγο πισινή, πολλά είδαμε φέτος σε αυτό το πρωτάθλημα ...
"Make way for the bad guy.", Al Pacino, Playing Tony Montana in Scarface
"Elementary, my dear Watson.",The adventures of Sherlock Holmes
"A boy's best friend is his mother.", Antony Perkins, Psycho
"P.M.P. Fight Hey, Juohmaru, you are a fighter of hope, P.M.P. Fight Put your love into machines ..." - Plawres SanShiro
User avatar
silegav
Venus Project Founder
Venus Project Founder
Posts: 2098
Joined: Tue Mar 09, 2004 4:03 pm
Academic status: Alumnus/a
Location: The Center of the World -> Piraeus

Post by silegav » Mon May 16, 2005 12:29 am

O ΠΑΟΚ νομίζω έχει τελειώσει με το πρωτάθλημα. Απ'ότι ξέρω δεν διεκδικεί τίποτα. Γι'αυτό κιόλας η χαλαρότητα.
Ο φοβος του semis είναι και δικός μου φόβος...ας κρατάμε μια πισινή...ο Κωφίδης έχει κάνει καλή δουλειά...Γαύρος είναι..ξέρει από μπάλα!!! :-D
User avatar
semis19
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1607
Joined: Sat May 01, 2004 12:10 am
Location: Άνω Γλυφάδα - Αθήνα
Contact:

Post by semis19 » Mon May 16, 2005 12:52 am

silegav wrote:O ΠΑΟΚ νομίζω έχει τελειώσει με το πρωτάθλημα. Απ'ότι ξέρω δεν διεκδικεί τίποτα. Γι'αυτό κιόλας η χαλαρότητα.
Ο φοβος του semis είναι και δικός μου φόβος...ας κρατάμε μια πισινή...ο Κωφίδης έχει κάνει καλή δουλειά...Γαύρος είναι..ξέρει από μπάλα!!! :-D
Δεν ξέρω αν κάνεις πλάκα silegav ή το λες σοβαρά αλλά μην το δένεις γιατί ο Ηρακλής 2η χρονιά εκτός ουέφα πάει πολύ και είναι και η πιο φορμαρισμένη ομάδα, εκτός και αν γίνει αβαβά (βλ. προγ. χρονιές με Ξάνθη κτλ) εκεί πάω πάσο ...
"Make way for the bad guy.", Al Pacino, Playing Tony Montana in Scarface
"Elementary, my dear Watson.",The adventures of Sherlock Holmes
"A boy's best friend is his mother.", Antony Perkins, Psycho
"P.M.P. Fight Hey, Juohmaru, you are a fighter of hope, P.M.P. Fight Put your love into machines ..." - Plawres SanShiro
User avatar
Sreak
Venus Project Founder
Venus Project Founder
Posts: 956
Joined: Fri Apr 02, 2004 9:56 am
Academic status: PhD
Location: eltrun.gr

Post by Sreak » Mon May 16, 2005 9:41 am

Όχι ρε δεν κάνει πλάκα (τον ξέρω εγώ τον silegav :) )
Πράγματι αυτά τα στραβοπατήματα είναι που φοβάμαι. Φαντάζεστε το ενδεχόμενο της 3ης ισοβαθμίας? ΑΕΚ πρωταθλήτρια Ολυμπιακός 2ος και Παναθηναικός εκτός Chambions league :);)
User avatar
semis19
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1607
Joined: Sat May 01, 2004 12:10 am
Location: Άνω Γλυφάδα - Αθήνα
Contact:

Post by semis19 » Mon May 16, 2005 5:11 pm

Sreak wrote:Όχι ρε δεν κάνει πλάκα (τον ξέρω εγώ τον silegav :) )
Πράγματι αυτά τα στραβοπατήματα είναι που φοβάμαι. Φαντάζεστε το ενδεχόμενο της 3ης ισοβαθμίας? ΑΕΚ πρωταθλήτρια Ολυμπιακός 2ος και Παναθηναικός εκτός Chambions league :);)
Θεωρώ απίθανο να γίνει αυτό, ο Πάο τον Όφη θα τον πάρει one way or another.
Πάντως για να λέμε και του στραβού το δίκιο φέτος ο Ολυμπιακός δεν άξιζε το πρωτάθλημα (όπως άλλες χρονιές) δεν λέω ότι έπρεπε να το πάρει ο Πάο αλλά η Άεκ είχε καλύτερες πιθανότητες.
Τουλάχιστον εμείς χάσαμε βαθμούς στην τούμπα, αυτό με τον Ιωνικό ήταν αμαρτία!
"Make way for the bad guy.", Al Pacino, Playing Tony Montana in Scarface
"Elementary, my dear Watson.",The adventures of Sherlock Holmes
"A boy's best friend is his mother.", Antony Perkins, Psycho
"P.M.P. Fight Hey, Juohmaru, you are a fighter of hope, P.M.P. Fight Put your love into machines ..." - Plawres SanShiro
M.I.T.as
byte level
byte level
Posts: 143
Joined: Mon Apr 26, 2004 9:36 am

Post by M.I.T.as » Mon May 16, 2005 6:30 pm

Για ΠΑΟΚ: Αφου ρε παιδιά οι παοκτζήδες έλεγαν τους παίχτες τους να χασουν για να πέσει ο Άρης! Όταν έβαλε χθες γκολ ο Μίετσελ οι παοκτζήδες τον έβριζαν και τον έκανε αλλαγή μετα.
Όταν έβαλε γκολ η Καλαμαριά πανηγύριζε όλο το γήπεδο( και οι οπαδοί του Πάοκ).
It is forbidden to kill. therefore all murderers are punished unless they kill in large numbers and to the sound of trumpets.
Voltaire
User avatar
Marauder
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 400
Joined: Tue Apr 20, 2004 10:25 pm
Location: Αθήνα

Post by Marauder » Mon May 16, 2005 6:33 pm

Για να λέμε και του στραβού το δίκιο, με δεδομένη την επιρροή και τη διάθεση της σημερινής κυβέρνησης ο Ολυμπιακός επέτυχε άθλο...

τα σύκα σύκα και η σκάφη σκάφη...
Last edited by Marauder on Mon May 16, 2005 7:18 pm, edited 1 time in total.
alexo
Venus Former Team Member
Posts: 1305
Joined: Wed Apr 21, 2004 7:00 pm

Post by alexo » Mon May 16, 2005 7:00 pm

Η ΑΕΚ άξιζε να το πάρει ,αντικειμενικά ....
Η ΑΕΛ πάει Α' Εθνική ε;;
Αυτά ειναι ...
Άντε μπας και ανέβει και ο Πανσερραϊκός να έχουμε 3 επαρχιακές ομάδες που ανεβαίνουν ... (μαζί με Λεβαδιακό)
User avatar
semis19
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1607
Joined: Sat May 01, 2004 12:10 am
Location: Άνω Γλυφάδα - Αθήνα
Contact:

Post by semis19 » Mon May 16, 2005 7:52 pm

Marauder wrote:Για να λέμε και του στραβού το δίκιο, με δεδομένη την επιρροή και τη διάθεση της σημερινής κυβέρνησης ο Ολυμπιακός επέτυχε άθλο...

τα σύκα σύκα και η σκάφη σκάφη...
Δεν έπαιξαν αβάντα στο Πάο απλά έπαψε η παράγκα, αυτή είναι η όλη ιστορία και πάλι ακόμα τπτ δεν έχει τελειώσει ...
"Make way for the bad guy.", Al Pacino, Playing Tony Montana in Scarface
"Elementary, my dear Watson.",The adventures of Sherlock Holmes
"A boy's best friend is his mother.", Antony Perkins, Psycho
"P.M.P. Fight Hey, Juohmaru, you are a fighter of hope, P.M.P. Fight Put your love into machines ..." - Plawres SanShiro
User avatar
P3
Venus Project Founder
Venus Project Founder
Posts: 2722
Joined: Mon Mar 22, 2004 4:12 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: !! El Paso !!

Post by P3 » Mon May 16, 2005 7:53 pm

Λοιπόν ως mod έχω και Θεόγαυρος έχω να πω τα εξής:

α.O Θρύλος όσο και αν δε θέλετε να το πιστέψετε ,Ολυμπιακοί και μη, στο ημίχρονο με τον Ηρακλή θα κερδίζει 5-0.Θυμηθείτε ότι δύο φορές πριν 2-3 χρόνια που το πρωτάθλημα κρίθηκε στην τελευταία αγωνιστική ο Ολυμπιακό έριχνε 5αρες!Μη το πάρετε στραβά και δήθεν ότι μεγαλοπιάστηκα αλλά εγώ έχω εμπιστοσύνη στον ... Κόκκαλη! ;)

β.Δεν καταλαβαίνω γιατί φέτος επειδή το πρωτάθλημα έχει ενδιαφέρον όλοι λέτε ο Ολυμπιακός δεν το άξιζε, ο ΠΑΟ δεν το άξιζε και τα ρέστα.Θα ήταν καλύτερα δηλαδή αν κάποιος έιχε πάρει 15 βαθμούς διαφορά και το πρωτάθλημα έιχε τελειώσει από την 20η αγωνιστική;

γ.Δεν λέω η ΑΕΚ έκανε πολύ καλή πορεία για την κατάσταση της.Αλλά ας έιμαστε ρεαλιστες αν ο Ολυμπιακός ή ο Παναθηναικός δε έιχε χάσει τσάμπα βαθμούς η ΑΕΚ θα ήταν καμιά 10αριά βαθμούς πλάτη.Δεν πήγε τόσο καλά η ΑΕΚ.Απλά ο Ολυμπιακός και ο ΠΑΟ πήγαν τόσο χάλια!

δ.Εγώ γουστάρω πάντως που φέτος το πρωτάθλημα έχει τόσες ανατροπές και πραφματικά πιστεύω ότι όποιος και να το πάρει θα το αξίζει στ'αλήθεια! Αυτό έιναι και το νόημα...να τα καταφέρνεις παρά όλες τις τούμπες που θα φάς στην πορεία έιτε αυτές είναι από τον Ιωνικό είτε από τα ντέρμπι! Τα πρωταθλήματα για μένα δεν κρίνονται στα ντέρμπυ αλλά στους σίγουρους βαθμούς!

Αυτά!... Κουβέντα να γίνεται!
"Το δικό μου το ποίημα δεν έχει ομοιοκαταληξία.", ο υπογράφων
User avatar
semis19
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1607
Joined: Sat May 01, 2004 12:10 am
Location: Άνω Γλυφάδα - Αθήνα
Contact:

Post by semis19 » Mon May 16, 2005 7:57 pm

Η συσχέτιση στα ντέρμπυ των 3 μαγάλων είναι λίγο οξύμορη, ο Πάο πάτησε τον ολυμπιακό στην Λεωφόρο και έχασε στο Καραϊσκάκη με ένα φάουλ που το έπνιξε το Χαλκιάς που δεν ήταν φάουλ! :shock:
Ο Ολυμπιακός με τη σειρά του ξεφτίλισε και τις 4 φορές που έπαιξε την ΑΕΚ ενώ ο Παο αντίθετα ταπεινώθηκε από την Αεκ 4 φορές φέτος ...
Οπότε ίσα βάρκα ίσα γυαλό ερχόμαστε ...
"Make way for the bad guy.", Al Pacino, Playing Tony Montana in Scarface
"Elementary, my dear Watson.",The adventures of Sherlock Holmes
"A boy's best friend is his mother.", Antony Perkins, Psycho
"P.M.P. Fight Hey, Juohmaru, you are a fighter of hope, P.M.P. Fight Put your love into machines ..." - Plawres SanShiro
User avatar
Marauder
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 400
Joined: Tue Apr 20, 2004 10:25 pm
Location: Αθήνα

Post by Marauder » Mon May 16, 2005 8:17 pm

semis19 wrote:
Marauder wrote:Για να λέμε και του στραβού το δίκιο, με δεδομένη την επιρροή και τη διάθεση της σημερινής κυβέρνησης ο Ολυμπιακός επέτυχε άθλο...

τα σύκα σύκα και η σκάφη σκάφη...
Δεν έπαιξαν αβάντα στο Πάο απλά έπαψε η παράγκα, αυτή είναι η όλη ιστορία και πάλι ακόμα τπτ δεν έχει τελειώσει ...

Έπαψε η παράγκα με τη νέα κυβέρνηση;;;; Εννοείς τη νέα κυβέρνηση της Ισπανίας; Μήπως τη νέα κυβέρνηση της Βραζιλίας; Ή τη νέα κυβέρνηση της Πορτογαλίας; Γιατί αν ειλικρινά πιστεύεις ότι έπαψε η παράγκα (ή ότι δεν έχει τπτ ακόμα τελειώσει for that matter) τότε το ηπιότερο που δύναμαι να μονολογήσω είναι "Γκύ! :shock: " Εδώ έχουμε πρωτάθλημα που υπάρχει κοινή ιδιοκτησία σε δυο ομάδες (απαγορεύεται με νόμους αυτό στο εξωτερικό) που ανήκουν και οι δυο στην οικογένεια Βαρδινογιάννη.......αν αυτό δεν είναι μια ΟΦΘΑΛΜΟΦΑΝΗΣ μορφή παργκας (μαζι με κάποιους αγαπημένους διαιτητάς - που δεν δίνουν και ένα πέναλτι όταν το βλέπουν όπως ο αξιαγάπητος κος Βασσάρας εχθές à propos) τότε τι είναι;;;;
Last edited by Marauder on Mon May 16, 2005 8:22 pm, edited 1 time in total.
User avatar
semis19
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1607
Joined: Sat May 01, 2004 12:10 am
Location: Άνω Γλυφάδα - Αθήνα
Contact:

Post by semis19 » Mon May 16, 2005 8:20 pm

Marauder wrote:
semis19 wrote:
Marauder wrote:Για να λέμε και του στραβού το δίκιο, με δεδομένη την επιρροή και τη διάθεση της σημερινής κυβέρνησης ο Ολυμπιακός επέτυχε άθλο...

τα σύκα σύκα και η σκάφη σκάφη...
Δεν έπαιξαν αβάντα στο Πάο απλά έπαψε η παράγκα, αυτή είναι η όλη ιστορία και πάλι ακόμα τπτ δεν έχει τελειώσει ...

Έπαψε η παράγκα με τη νέα κυβέρνηση;;;; Εννοείς τη νέα κυβέρνηση της Ισπανίας; Μήπως τη νέα κυβέρνηση της Βραζιλίας; Ή τη νέα κυβέρνηση της Πορτογαλίας; Γιατί αν ειλικρινά πιστεύεις ότι έπαψε η παράγκα (ή ότι δεν έχει τπτ ακόμα τελειώσει for that matter) τότε το ηπιότερο που δύναμαι να μονολογήσω είναι "Γκύ! :shock: "
Δεν φαίνεται ξεκάθαρα από το φετινό πρωτάθλημα μια ομάδα που να ευνοείται, αδικείται είναι μια κρύο με ζέστη ...
Εσύ δηλ. τι βλέπεις τον Πάο να προωθείται και να αβαντάρεται απροκάλυπτα γιατί αν μου πεις ναι μάλλον είσαι σε μια χώρα που προηγουμένως ανέφερες και όχι στην Ελλάδα! :-D
"Make way for the bad guy.", Al Pacino, Playing Tony Montana in Scarface
"Elementary, my dear Watson.",The adventures of Sherlock Holmes
"A boy's best friend is his mother.", Antony Perkins, Psycho
"P.M.P. Fight Hey, Juohmaru, you are a fighter of hope, P.M.P. Fight Put your love into machines ..." - Plawres SanShiro
User avatar
TaRaNTuLa
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1598
Joined: Fri Apr 30, 2004 4:54 pm
Academic status: PhD
Gender:
Location: MMLab

Post by TaRaNTuLa » Mon May 16, 2005 8:27 pm

Μάλλον η τωρινή κυβέρνηση κρατά τα "προσχήματα" κάπως καλύτερα... :-D ;)
Tamiya rulezZz....

TL-01 Full Carbon, TL-01 Upgraded, FF-01 Upgraded, M03, CC-01, ΤΤ-01 TypeE, Volvo και Scania Trucks και η λίστα συνεχίζεται...
User avatar
semis19
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1607
Joined: Sat May 01, 2004 12:10 am
Location: Άνω Γλυφάδα - Αθήνα
Contact:

Post by semis19 » Mon May 16, 2005 8:28 pm

TaRaNTuLa wrote:Μάλλον η τωρινή κυβέρνηση κρατά τα "προσχήματα" κάπως καλύτερα... :-D ;)
Ρε παιδιά τα πράγματα είναι σαφώς καλύετρα, κάθε μέρα του Παπουτσέλη γινόταν επί Ήμερών Σημίτη!
"Make way for the bad guy.", Al Pacino, Playing Tony Montana in Scarface
"Elementary, my dear Watson.",The adventures of Sherlock Holmes
"A boy's best friend is his mother.", Antony Perkins, Psycho
"P.M.P. Fight Hey, Juohmaru, you are a fighter of hope, P.M.P. Fight Put your love into machines ..." - Plawres SanShiro
User avatar
Marauder
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 400
Joined: Tue Apr 20, 2004 10:25 pm
Location: Αθήνα

Post by Marauder » Mon May 16, 2005 8:30 pm

semis19 wrote:
Marauder wrote:
semis19 wrote: Δεν έπαιξαν αβάντα στο Πάο απλά έπαψε η παράγκα, αυτή είναι η όλη ιστορία και πάλι ακόμα τπτ δεν έχει τελειώσει ...

Έπαψε η παράγκα με τη νέα κυβέρνηση;;;; Εννοείς τη νέα κυβέρνηση της Ισπανίας; Μήπως τη νέα κυβέρνηση της Βραζιλίας; Ή τη νέα κυβέρνηση της Πορτογαλίας; Γιατί αν ειλικρινά πιστεύεις ότι έπαψε η παράγκα (ή ότι δεν έχει τπτ ακόμα τελειώσει for that matter) τότε το ηπιότερο που δύναμαι να μονολογήσω είναι "Γκύ! :shock: "
Δεν φαίνεται ξεκάθαρα από το φετινό πρωτάθλημα μια ομάδα που να ευνοείται, αδικείται είναι μια κρύο με ζέστη ...
Εσύ δηλ. τι βλέπεις τον Πάο να προωθείται και να αβαντάρεται απροκάλυπτα γιατί αν μου πεις ναι μάλλον είσαι σε μια χώρα που προηγουμένως ανέφερες και όχι στην Ελλάδα! :-D

Κοίταξε προσωπικά αν συγκρίνεις τις περιτπώσεις ΠΑΟ και Ολυμπιακού την φετινή χρονιά σε επίπεδο αβάντας τότε ναι, τολμώ να πω ότι ο ΠΑΟ είναι ο αβανταρισμένος...ίσως όχι όσο περσι, αλλά σίγουρα η αβάντα είναι αβάντα......αν δεν το βλέπεις αυτό τότε δεν έχω κάτι αλλο να πώ. .. ίσως εν τέλει να ζω σε μια από αυτές τις χώρες, ωστόσο εσύ ζείς σίγουρα στην Ελλάδα (και δη αυτή του Λιακόπουλου) αν το πιστεύεις :-D
User avatar
Einherjar
Venus Project Founder
Venus Project Founder
Posts: 3751
Joined: Tue Jan 27, 2004 4:42 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Washington DC, USA
Contact:

Post by Einherjar » Mon May 16, 2005 8:39 pm

Αν συνεχιστεί η συζήτηση επί των πολιτικών πτυχών του θέματος, η θ.ε. θα κλειδωθεί. Παρακαλούνται επίσης όσοι έχουν κάνει ανάλογα σχόλια να επεξεργαστούν τις δημοσιεύσεις τους και να τα αφαιρέσουν, ώστε να μην προκαλέσουν άλλους συμφορουμίτες.
Ευχαριστώ
[Better to understand a little than to misunderstand a lot]
User avatar
semis19
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1607
Joined: Sat May 01, 2004 12:10 am
Location: Άνω Γλυφάδα - Αθήνα
Contact:

Post by semis19 » Mon May 16, 2005 8:52 pm

Είσαι επηρεασμένος από το πέναλντι της ΑΕΚ που κακώς δεν δώθηκε, αλλά αν το δεις συνολικά μπορώ να σου πω ότι είμαστε και -, τεσπα δε θα κατσω να σκάσω με το τι βλέπεις τι βλέπω άσε με να ζω στη φτωχή ελλαδίτσα του Λιακόπουλου ...
"Make way for the bad guy.", Al Pacino, Playing Tony Montana in Scarface
"Elementary, my dear Watson.",The adventures of Sherlock Holmes
"A boy's best friend is his mother.", Antony Perkins, Psycho
"P.M.P. Fight Hey, Juohmaru, you are a fighter of hope, P.M.P. Fight Put your love into machines ..." - Plawres SanShiro
User avatar
tsilochr
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 3246
Joined: Tue Mar 16, 2004 2:47 pm
Academic status: PhD
Gender:
Location: mm.aueb.gr
Contact:

Post by tsilochr » Mon May 16, 2005 11:43 pm

σαν γαύρος να πω κι εγώ την άποψη μου.

πράγματι, αν τελικά το πάρει ο θρύλος (που δεν παίζει να μην το πάρει, είναι σίγουρο νταμπλ ) θα νιώσω λίγο μουδιασμένος που το πήρε έτσι. Και μάλιστα θα πω ότι ίσως δεν ήταν άξιος πρωταθλητής, εγώ ονείρεύομαι το ολυμπιακό να παίζει άλλη μπάλα και τη διοίκηση όχι το οργανωτικό τουρλουμπούκι που παρουσιάζει. Εν τέλει όμως νομίζω είναι αξιότερος μέσα στο γήπεδο από τους διεκδικητές και γι' αυτό έχει πιο πολλούς βαθμούς. Στην τελική, ο ΠΑΟ φέτος άλλαξε 3 προπονήτες και η ΑΕΚ έκανε μια υπέρβαση που κάπου θα τέλειωνε. Μάλιστα μου θυμίζει το περυσινό πρωτάθλημα που ο γαύρος άλλαξε 4 προπονητές και τελικά ο βάζελος πήρε νταμπλ με τον Ζουμ και από μπάλα τίποτα.

Όσο για το καθαρό του πρωταθλήματος και τις παρεμβάσεις του κράτους, εγώ δεν θα ασχολιόμουν με τις ομάδες του ΠΟΚ αλλά θα περιμένω την εξέλιξη στο θέμα του Άρη και το μέγεθος της τιμωρίας. Αν θέλετε παρασκήνιο, πάνω νομίζω ότι είναι πιο χορταστικά τα πράγματα και βγάζουν πολύ περισσότερο γέλιο, τα ΠΑΟΚια να παρακαλούν να χάσουν για την ιστορία της φανέλας και οι αρειανοί να βάζουν ταφόπλακα στην ομάδα τους την ώρα που οι αντίπαλοι φαίνονταν ότι κάθονται να χάσουν μπας και φύγουν αρτιμελείς. Όλα αυτά όταν θα μπορούσαν να κερδίσουν ο Άρης και η Καλαμαριά και να έπεφτε ο ΟΦΗ. Την ίδια ώρα οι οπαδοί του ΟΦΗ μετά το ματς με τον Ιωνικό κάθονται και βρίζουν το βάζελο, κάτι που μαθαίνω είναι πλεόν στάνταρ μετά τους αγώνες και παρακαλούν να πέσουν μπας και καθαρίσουν από την οικογένεια.
User avatar
P3
Venus Project Founder
Venus Project Founder
Posts: 2722
Joined: Mon Mar 22, 2004 4:12 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: !! El Paso !!

Post by P3 » Tue May 17, 2005 9:30 am

Κάποτε κι ο ολυμπιακός άλλαζε τους προπονητές σαν τα πουκάμισα αλλά το πρωτάθλημα πρωτάθλημα!!

Εγώ πάντως (κρίνοντας εκ των αποτελεσμάτων) θα πω πως είμαι πολύ ευχαριστημένος από τον Ολυμπιακό γιατί και το νταμπλ, πρώτα ο Θεός θα πάρει, και έκανε και σημαντική αλλαγή πλέυσης στην ευρώπη παρά το άδοξο του αποκλεισμού του από μία ομάδα που αν θυμάμαι καλά τώρα παιζει στο τελικό του Champions League, λέω εγώ τώρα!
Όσο για το αν ο ΠΑΟ πάτησε τον Ολυμπιακό στα φετινα ματς και αν το απίστευτο φάουλ του Rivaldo ήταν ή όχι φάουλ(ήμαρτον) ας το αφήσουμε να το κρίνει ο καθένας για τον εαυτό του!

Ξανατονίζω ότι τα πρωταθλήματα δεν κρίνονται στα ντερμπι!!!!!
"Το δικό μου το ποίημα δεν έχει ομοιοκαταληξία.", ο υπογράφων
nick
byte level
byte level
Posts: 100
Joined: Fri May 21, 2004 3:04 pm

Post by nick » Tue May 17, 2005 11:54 am

Στην αρχή έλεγαν οι γαύροι ότι φέτος θα πάρουν το Champions League,μόλις αποκλίστηκαν έλεγαν ότι δεν πειράζει θα πάρουν το UEFA...τώρα ελπίζεται στο Double.......
Εγώ πιστεύω ότι ο Άρης θα πάρει το κύπελο και αν ο Ηρακλής δεν κατέβει με τα 16χρονα καλά θα είναι αν βγείτε και Champions League του χρόνου...
Post Reply

Return to “Αθλητισμός”