Anime κανείς

Εδώ μπαίνουν θέματα σχετικά με την "έβδομη" τέχνη.
User avatar
necrofear_13
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2141
Joined: Sun Nov 18, 2007 5:32 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ

Re: Anime κανείς

Post by necrofear_13 » Sun Jul 24, 2011 11:18 am

chriskin wrote:εγω ειμαι απο serial experiments lain και μετα - το μεγαλυτερο μερος μου μετα την αλλαγη της χιλιετιας . με μονη εξαιρεση το pokemon που εβλεπα απο τηλεοραση τοοοτε που ετρεχε, τα αλλα τα εβλεπα (και συνεχιζω να βλεπω , προφανως) μεσω υπολογιστη .
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
κι ας εκαναν μια δυο βδομαδες να κατεβουν με την pstn (σε .rmvb αρχεια των 40 mbs. πως διαολο τα εβλεπα αυτα τα πραγματα χωρια να πεταχτουν τα ματια μου εξω απο τα Τεραστια pixels???)


-----------
btw : School Days anyone?
Το έχω δει. Βέβαια δεν μπορώ να πω αν μου άρεσε ή όχι. Σίγουρα είναι το πιο "ανώμαλο" anime που έχω δει. :-D

Επίσης πολύ καλό και πολύ ψυχεδελικό(και κατά τη γνώμη μου πάντα το θεωρώ και masterpiece) είναι το monster. Μιλάμε για ένα ψυχολογικό anime με πολλούς φόνους κλπκλπ. Το τέλος του ψιλοξενέρωτο και αναμενόμενο. Η αρχή του ψιλοβαρετή. Αλλά αυτά που νιώθεις στα ενδιάμεσα επεισόδια είναι μοναδικά.(Κατά τη γνώμη μου πάντα).

my 2 cents for Naruto μιας και αναφέρθηκε πιο πριν. Προσωπικά μου άρεσει και το κανονικό και το shippuden. Απλά πλέον το κανονικό το θεωρώ αρκετά παιδικό. Επίσης έχει πάρα πολύ solid story line, και κάτι που είχε πει πχ σε πολύ παλιό επεισόδιο συνδέεται άμεσα με τα καινούρια. Επίσης χωρίς filler δεν γίνεται να το κάνουν αφού το anime θα φτάνει το manga και μετά δεν θα μπορούν να βγάλουν επεισόδιο(βέβαια το μπουρδε*ο) που κάνανε με το bleach με filler μέσα στο filler δεν μπορώ να το δικαιολογήσω. Επίσης θεωρώ πως τα filler του naruto είναι αρκετά πιο ενδιαφέροντα σε σχέση με filler άλλων anime αφού τα περισσότερα σου δείχνουν πράγματα της ιστορίας που δεν περιγράφονταν στο κανονικό story line(με αποκορύφωμα βέβαια το Kakashi gaiden). Οπότε κατά τη γνώμη μου, ανα εξαιρέσεις τη μάχη naruto vs pain που δεν μεταφέρθηκε πολύ σωστά από manga σε anime(από άποψη ποιότητας γραφικών μιλάω πάντα) το Shippuden έχει πολύ πιο πολύ ενδιαφέρον, δεν είναι τόσο παιδικό, έχει πλήρη χρησιμοποίηση των χαρακτήρων του και όλες οι μάχες πέρα από αυτή που είπα έχουν μεταφερθεί πιστά στην οθόνη από το manga. Αυτα!!!
Last edited by necrofear_13 on Sun Jul 24, 2011 11:37 am, edited 3 times in total.
No matter what kind of sadness envelops the darkness of our despair, if you put one foot in front of the other, at some point you will reach a place where you can see the light.

In heaven or earth, no matter to where we progress, no matter where we walk, that becomes our road.
As long as we keep walking the battle will continue.
And that is exactly why this place will always be a paradise
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: Anime κανείς

Post by chriskin » Sun Jul 24, 2011 11:25 am

necrofear_13 wrote: Το έχω δει. Βέβαια δεν μπορώ να πω αν μου άρεσε ή όχι. Σίγουρα είναι το πιο "ανώμαλο" anime που έχω δει. :-D

:lol: :lol: ακριβως το ιδιο σκεφτομουν κι εγω οταν το ειδα (πριν απο καμια βδομαδα περιπου - το αγνοουσα τοσο καιρο γιατι ενας φιλος μου ελεγε συνεχεια οτι ειναι βλακεια)
μετα αποφασισα - πιθανως λανθασμενα - οτι μ'αρεσε . αρκετα ωστε να του βαλω καθαρο 10αρακι στο myanimelist - αν και ηταν το ιδιο πιθανο να του εβαζα 1 αντι για 10 αν το ειχα δει καποια αλλη μερα.


Η ατακα "there is nobody in there" στο τελευταιο επεισοδιο ειναι instant classic παντως :-D
User avatar
necrofear_13
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2141
Joined: Sun Nov 18, 2007 5:32 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ

Re: Anime κανείς

Post by necrofear_13 » Sun Jul 24, 2011 11:38 am

chriskin wrote:
necrofear_13 wrote: Το έχω δει. Βέβαια δεν μπορώ να πω αν μου άρεσε ή όχι. Σίγουρα είναι το πιο "ανώμαλο" anime που έχω δει. :-D

:lol: :lol: ακριβως το ιδιο σκεφτομουν κι εγω οταν το ειδα (πριν απο καμια βδομαδα περιπου - το αγνοουσα τοσο καιρο γιατι ενας φιλος μου ελεγε συνεχεια οτι ειναι βλακεια)
μετα αποφασισα - πιθανως λανθασμενα - οτι μ'αρεσε . αρκετα ωστε να του βαλω καθαρο 10αρακι στο myanimelist - αν και ηταν το ιδιο πιθανο να του εβαζα 1 αντι για 10 αν το ειχα δει καποια αλλη μερα.


Η ατακα "there is nobody in there" στο τελευταιο επεισοδιο ειναι instant classic παντως :-D
Πάντως άρχιζε πολύ ωραία και γλυκούλικα το school days!!! :-D
No matter what kind of sadness envelops the darkness of our despair, if you put one foot in front of the other, at some point you will reach a place where you can see the light.

In heaven or earth, no matter to where we progress, no matter where we walk, that becomes our road.
As long as we keep walking the battle will continue.
And that is exactly why this place will always be a paradise
User avatar
johnnyextrem
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1090
Joined: Thu Oct 14, 2010 2:27 pm
Academic status: PhD
Gender:
Location: Who knows?

Re: Anime κανείς

Post by johnnyextrem » Sun Jul 24, 2011 1:50 pm

necrofear_13 wrote: Επίσης χωρίς filler δεν γίνεται να το κάνουν αφού το anime θα φτάνει το manga και μετά δεν θα μπορούν να βγάλουν επεισόδιο(βέβαια το μπουρδε*ο) που κάνανε με το bleach με filler μέσα στο filler δεν μπορώ να το δικαιολογήσω.
...ενώ μπορείς να δικαιολογήσεις το flashback μέσα στο flashback που είχε σε ένα επεισόδιο στο τελευταίο arc στο Shippuuden. Πιστεύω πως είναι χειρότερο από το filler μέσα σε filler.
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Ειδικά όταν πρόκειται για flashback μιας άχρηστης πρωταγωνίστριας. :-&
necrofear_13 wrote:Επίσης θεωρώ πως τα filler του naruto είναι αρκετά πιο ενδιαφέροντα σε σχέση με filler άλλων anime αφού τα περισσότερα σου δείχνουν πράγματα της ιστορίας που δεν περιγράφονταν στο κανονικό story line(με αποκορύφωμα βέβαια το Kakashi gaiden).
Το kakashi gaiden δεν είναι filler, αφού υπήρχε και στο manga. Δυστυχώς τα παιδικά, ανόητα και δήθεν αστεία filler ποιότητας Pokemon υπερέχουν αυτών που συνδέονται με το story line. Έχω δει και καλύτερα fillers σε άλλα anime.
necrofear_13 wrote:Οπότε κατά τη γνώμη μου, ανα εξαιρέσεις τη μάχη naruto vs pain που δεν μεταφέρθηκε πολύ σωστά από manga σε anime(από άποψη ποιότητας γραφικών μιλάω πάντα) το Shippuden έχει πολύ πιο πολύ ενδιαφέρον, δεν είναι τόσο παιδικό, έχει πλήρη χρησιμοποίηση των χαρακτήρων του και όλες οι μάχες πέρα από αυτή που είπα έχουν μεταφερθεί πιστά στην οθόνη από το manga. Αυτα!!!
Η μοιρασιά των γραφικών είναι όντως άδικη. Οι περισσότερες μάχες που αποδόθηκαν σωστά είναι αυτές του αντιπαθητικού Sasuke, ενώ η καλύτερη μάχη του λιγότερο αντιπαθητικού Naruto μέχρι στιγμής ήταν κατώτερη των προσδοκιών. Ας ελπίζω να μην κάνουν τα ίδια στα επόμενα επεισόδια. Όσο για τη χρησιμοποίηση χαρακτήρων, το Shippuden έχει το ίδιο πρόβλημα με το original: Οι γυναικείοι χαρακτήρες μένουν στο παρασκήνιο και δεν κάνουν σχεδόν τίποτα. Όσες επίσης προσπαθούν να κάνουν κάτι καταλήγουν...
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
ετοιμοθάνατες ή νεκρές.
IMO, προτιμώ την πρώτη σειρά γιατί το character development είναι πιο πολυδιάστατο, είχε καλύτερη μουσική και βγήκε κατά την εποχή της αθωότητας (λέμε τώρα) των anime, όπου δεν υπήρχαν περιορισμοί στη βία και στο αίμα.

-----------------------------------------------------

@necrofear_13 Επειδή πολύ έβρισα, σου δίνω ένα δωράκι παρηγοριάς. :)

Link
ΑΚΟΥΣΑΤΕ, ΑΚΟΥΣΑΤΕ!!! ΝΕΟ ANIME PROJECT BERSERK
Τα CG γραφικά μοιάζουν λίγο αποθαρρυντικά, αλλά αισιοδοξούμε σε μια πιο πιστή απόδοση του manga. :smt041
Image
User avatar
necrofear_13
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2141
Joined: Sun Nov 18, 2007 5:32 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ

Re: Anime κανείς

Post by necrofear_13 » Sun Jul 24, 2011 2:06 pm

Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[quote="johnnyextrem"][quote="necrofear_13"] Επίσης χωρίς filler δεν γίνεται να το κάνουν αφού το anime θα φτάνει το manga και μετά δεν θα μπορούν να βγάλουν επεισόδιο(βέβαια το μπουρδε*ο) που κάνανε με το bleach με filler μέσα στο filler δεν μπορώ να το δικαιολογήσω.[/quote] ...ενώ μπορείς να δικαιολογήσεις το flashback μέσα στο flashback που είχε σε ένα επεισόδιο στο τελευταίο arc στο Shippuuden. Πιστεύω πως είναι χειρότερο από το filler μέσα σε filler. Ειδικά όταν πρόκειται για flashback μιας άχρηστης πρωταγωνίστριας. :-& [quote="necrofear_13"]Επίσης θεωρώ πως τα filler του naruto είναι αρκετά πιο ενδιαφέροντα σε σχέση με filler άλλων anime αφού τα περισσότερα σου δείχνουν πράγματα της ιστορίας που δεν περιγράφονταν στο κανονικό story line(με αποκορύφωμα βέβαια το Kakashi gaiden).[/quote] Το kakashi gaiden δεν είναι filler, αφού υπήρχε και στο manga. Δυστυχώς τα παιδικά, ανόητα και δήθεν αστεία filler ποιότητας Pokemon υπερέχουν αυτών που συνδέονται με το story line. Έχω δει και καλύτερα fillers σε άλλα anime. [quote="necrofear_13"]Οπότε κατά τη γνώμη μου, ανα εξαιρέσεις τη μάχη naruto vs pain που δεν μεταφέρθηκε πολύ σωστά από manga σε anime(από άποψη ποιότητας γραφικών μιλάω πάντα) το Shippuden έχει πολύ πιο πολύ ενδιαφέρον, δεν είναι τόσο παιδικό, έχει πλήρη χρησιμοποίηση των χαρακτήρων του και όλες οι μάχες πέρα από αυτή που είπα έχουν μεταφερθεί πιστά στην οθόνη από το manga. Αυτα!!![/quote] Η μοιρασιά των γραφικών είναι όντως άδικη. Οι περισσότερες μάχες που αποδόθηκαν σωστά είναι αυτές του αντιπαθητικού Sasuke, ενώ η καλύτερη μάχη του λιγότερο αντιπαθητικού Naruto μέχρι στιγμής ήταν κατώτερη των προσδοκιών. Ας ελπίζω να μην κάνουν τα ίδια στα επόμενα επεισόδια. Όσο για τη χρησιμοποίηση χαρακτήρων, το Shippuden έχει το ίδιο πρόβλημα με το original: Οι γυναικείοι χαρακτήρες μένουν στο παρασκήνιο και δεν κάνουν σχεδόν τίποτα. Όσες επίσης προσπαθούν να κάνουν κάτι καταλήγουν... ετοιμοθάνατες ή νεκρές. IMO, προτιμώ την πρώτη σειρά γιατί το character development είναι πιο πολυδιάστατο, είχε καλύτερη μουσική και βγήκε κατά την εποχή της αθωότητας (λέμε τώρα) των anime, όπου δεν υπήρχαν περιορισμοί στη βία και στο αίμα. ----------------------------------------------------- @necrofear_13 Επειδή πολύ έβρισα, σου δίνω ένα δωράκι παρηγοριάς. :) [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jKkcY6Sfz5I[/youtube] [size=110]ΑΚΟΥΣΑΤΕ, ΑΚΟΥΣΑΤΕ!!! ΝΕΟ ANIME PROJECT BERSERK[/size] Τα CG γραφικά μοιάζουν λίγο αποθαρρυντικά, αλλά αισιοδοξούμε σε μια πιο πιστή απόδοση του manga. :smt041[/quote]
Προσωπικά διαφωνώ κάθετα με τα περισσότερα που λες αλλά δεν υπάρχει και λόγος να το αναλύσουμε εδώ, γιατί στο τέλος απλά θα συμφωνήσουμε πως διαφωνούμε. Το berserk ελπίζω να μην το σταματήσουνε πάλι στο πιο αχώνευτο σημείο, και να το κάνουνε πιο mature και πιο πιστό στο manga γιατί η πρώτη απόπειρα δεν με ενθουσίασε καθόλου.(προσωπικά διαβάζοντας το manga είδα τα πράγματα από τελείως διαφορετική οπτική). Εντάξει ας μην είμαι τόσο αρνητικός κάτι τέτοιο το ήθελα εδώ και καιρό, οπότε ας το δω πρώτα και μετά κρίνω.

I hope for History Strongest Disciple Kenichi second era αλλά δεν το κόβω. :-(
Last edited by cypher on Sun Jul 24, 2011 2:10 pm, edited 2 times in total.
Reason: Spoiler!
No matter what kind of sadness envelops the darkness of our despair, if you put one foot in front of the other, at some point you will reach a place where you can see the light.

In heaven or earth, no matter to where we progress, no matter where we walk, that becomes our road.
As long as we keep walking the battle will continue.
And that is exactly why this place will always be a paradise
User avatar
johnnyextrem
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1090
Joined: Thu Oct 14, 2010 2:27 pm
Academic status: PhD
Gender:
Location: Who knows?

Re: Anime κανείς

Post by johnnyextrem » Sun Jul 24, 2011 3:18 pm

Μιλώντας για seinen anime, Kaiji βλέπει κανένας (zawa zawa...) :?:
http://en.wikipedia.org/wiki/Kaiji_(manga)
http://myanimelist.net/anime/3002/Kaiji
http://myanimelist.net/anime/10271/Kaiji:_Hakairoku_Hen

ImageImage

------------------------------------------------------

3 ΜΕΡΕΣ ΕΜΕΙΝΑΝ ΓΙΑ ΤΟ 8ο HELLSING OVA. Εγώ πάντως θα το δω τον Αύγουστο, αφού γυρίσω από τις διακοπές.
Image
The Punisher
Venus Former Team Member
Posts: 7561
Joined: Thu Oct 27, 2005 1:43 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Boston, MA

Re: Anime κανείς

Post by The Punisher » Sun Jul 24, 2011 6:54 pm

johnnyextrem wrote: Οι περισσότερες μάχες που αποδόθηκαν σωστά είναι αυτές του αντιπαθητικού Sasuke, ενώ η καλύτερη μάχη του λιγότερο αντιπαθητικού Naruto μέχρι στιγμής ήταν κατώτερη των προσδοκιών.
Ποιον είπες αντιπαθητικό .... ; Image
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: Anime κανείς

Post by chriskin » Mon Jul 25, 2011 5:38 pm

Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[quote="johnnyextrem"]Μιλώντας για seinen anime, Kaiji βλέπει κανένας (zawa zawa...) :?: [url]http://en.wikipedia.org/wiki/Kaiji_(manga)[/url] [url]http://myanimelist.net/anime/3002/Kaiji[/url] [url]http://myanimelist.net/anime/10271/Kaiji:_Hakairoku_Hen[/url] [img]http://cdn.myanimelist.net/images/anime/6/24731.jpg[/img][img]http://cdn.myanimelist.net/images/anime/2/30160.jpg[/img] ------------------------------------------------------ 3 ΜΕΡΕΣ ΕΜΕΙΝΑΝ ΓΙΑ ΤΟ 8ο HELLSING OVA. Εγώ πάντως θα το δω τον Αύγουστο, αφού γυρίσω από τις διακοπές.[/quote]

εγω το ειχα αρχισει αλλα το ειχα παρατησει μετα απο ελαχιστα επεισοδια - ψιλοβαρετο ηταν, ακομα και για τα δικα μου γουστα
User avatar
Loner
Venus Former Team Member
Posts: 4004
Joined: Fri Oct 26, 2007 11:08 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: Στη ρωγμή του χρόνου

Re: Anime κανείς

Post by Loner » Tue Jul 26, 2011 3:06 pm

Ξεκίνησα Death Note, τα σπάει άγρια! (το 1ο μου αnime :smt026 (κάλλιο αργά παρά ποτέ))
You either die a Spongebob or live long enough to see yourself become the Squidward.
The Punisher
Venus Former Team Member
Posts: 7561
Joined: Thu Oct 27, 2005 1:43 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Boston, MA

Re: Anime κανείς

Post by The Punisher » Tue Jul 26, 2011 3:39 pm

Στο είπαμε! :-D
User avatar
ala_mages
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1489
Joined: Sun Jun 06, 2010 7:04 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Anime κανείς

Post by ala_mages » Tue Jul 26, 2011 5:39 pm

Loner wrote:Ξεκίνησα Death Note, τα σπάει άγρια! (το 1ο μου αnime :smt026 (κάλλιο αργά παρά ποτέ))
Κάλιω 5 και στο χέρι παρά 10 και καρτέρι, διότι είχα κι εγώ αλλα όταν δε σε νοιάζει τίποτα ,δε σε νοιάζει τίποτα...
Mpomp is building an army.
░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂ ______☻/︻╦╤─
Il███████████████████]. /▌
_◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.. _ / \
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Welcome to the [url=http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=pAY9CNkKOsg#t=59]ricefields[/url] mathaf*ka [url=http://foss.aueb.gr]Turn on the foss please![/url]
User avatar
zweistein
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 4537
Joined: Sun Oct 15, 2006 10:49 pm
Gender:
Location: in your computer
Contact:

Re: Anime κανείς

Post by zweistein » Thu Jul 28, 2011 2:03 am

Loner wrote:Ξεκίνησα Death Note, τα σπάει άγρια! (το 1ο μου αnime :smt026 (κάλλιο αργά παρά ποτέ))

a wise choice!
Image
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: Anime κανείς

Post by chriskin » Thu Jul 28, 2011 2:04 am

Loner wrote:Ξεκίνησα Death Note, τα σπάει άγρια! (το 1ο μου αnime :smt026 (κάλλιο αργά παρά ποτέ))

αν και δεν ειναι πια το αγαπημενο μου, ειναι αρκετα καλη επιλογη - ειδικα για πρωτο :smt023

Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
http://i1110.photobucket.com/albums/h454/badbluesplayer/71d0a1336ccae0_full.jpg

--------
εψαχνα να βρω το anime που ελεγα λιγο πιο πισω σημερα το βραδυ : βρηκα 39 αλλα anime που ειχα δει αλλα ΟΧΙ αυτο :smt013 :smt013
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
καταραμενες λιστες - προκαλουν μια υποχρεωση να βρεις μεχρι και τελευταιο που εχεις δει :smt013
The Punisher
Venus Former Team Member
Posts: 7561
Joined: Thu Oct 27, 2005 1:43 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Boston, MA

Re: Anime κανείς

Post by The Punisher » Wed Aug 03, 2011 1:18 pm

Hunter x Hunter νέο anime! :-D

shrinked image
User avatar
necrofear_13
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2141
Joined: Sun Nov 18, 2007 5:32 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ

Re: Anime κανείς

Post by necrofear_13 » Wed Aug 03, 2011 1:28 pm

The Punisher wrote:Hunter x Hunter νέο anime! :-D

shrinked image
f**k good news.
Last edited by necrofear_13 on Wed Aug 03, 2011 11:20 pm, edited 1 time in total.
No matter what kind of sadness envelops the darkness of our despair, if you put one foot in front of the other, at some point you will reach a place where you can see the light.

In heaven or earth, no matter to where we progress, no matter where we walk, that becomes our road.
As long as we keep walking the battle will continue.
And that is exactly why this place will always be a paradise
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: Anime κανείς

Post by chriskin » Wed Aug 03, 2011 1:58 pm

ποτε αρχιζει ξερουμε;
User avatar
johnnyextrem
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1090
Joined: Thu Oct 14, 2010 2:27 pm
Academic status: PhD
Gender:
Location: Who knows?

Re: Anime κανείς

Post by johnnyextrem » Wed Aug 03, 2011 2:34 pm

chriskin wrote:ποτε αρχιζει ξερουμε;
2 Οκτωβρίου.
More info: http://myanimelist.net/forum/?topicid=311771
Ας είμαστε λίγο επιφυλακτικοί όμως για αυτό το remake, γιατί θα έχει και διαφορετικό cast.
Image
User avatar
Loner
Venus Former Team Member
Posts: 4004
Joined: Fri Oct 26, 2007 11:08 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: Στη ρωγμή του χρόνου

Re: Anime κανείς

Post by Loner » Wed Aug 03, 2011 9:00 pm

Τέλειωσα το Death Note, τι μου προτείνετε για το 2ο anime μου?
You either die a Spongebob or live long enough to see yourself become the Squidward.
User avatar
Gewitter
Venus Former Team Member
Posts: 1609
Joined: Mon Jan 19, 2009 11:42 am
Academic status: PhD
Gender:

Re: Anime κανείς

Post by Gewitter » Wed Aug 03, 2011 11:06 pm

Loner wrote:Τέλειωσα το Death Note, τι μου προτείνετε για το 2ο anime μου?

Εlfen lied...Δαγκωτό όμως...normal νούμερο επεισοδίων, επική ιστορία!Τέλος... :-D
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[i][b][color=#004080]No,no...Listen...He said that if they dug his father's body up, it would be gone. They planted a seed over his grave. The seed became a tree. Moses said his father became a part of that tree. He grew into the wood, into the bloom. And when a sparrow ate the tree's fruit, his father flew with the birds. He said... death was his father's road to awe!.[/color][/i][/b]
User avatar
necrofear_13
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2141
Joined: Sun Nov 18, 2007 5:32 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ

Re: Anime κανείς

Post by necrofear_13 » Wed Aug 03, 2011 11:16 pm

Gewitter wrote:
Loner wrote:Τέλειωσα το Death Note, τι μου προτείνετε για το 2ο anime μου?

Εlfen lied...Δαγκωτό όμως...normal νούμερο επεισοδίων, επική ιστορία!Τέλος... :-D
Yeap πολύ καλή επιλογή και λίγα σχετικά επεισόδια. Σε λίγα επεισόδια επίσης έχω να σου προτείνω το Gungrave και το Great Teacher Onizuka. Με το δεύτερο θα λιώσεις στο γέλιο. Επίσης Hellsing και Trinity Blood είναι καλές επιλογές για σχετικά λίγα επεισόδια.
No matter what kind of sadness envelops the darkness of our despair, if you put one foot in front of the other, at some point you will reach a place where you can see the light.

In heaven or earth, no matter to where we progress, no matter where we walk, that becomes our road.
As long as we keep walking the battle will continue.
And that is exactly why this place will always be a paradise
User avatar
johnnyextrem
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1090
Joined: Thu Oct 14, 2010 2:27 pm
Academic status: PhD
Gender:
Location: Who knows?

Re: Anime κανείς

Post by johnnyextrem » Thu Aug 04, 2011 12:05 am

necrofear_13 wrote:
Gewitter wrote:
Loner wrote:Τέλειωσα το Death Note, τι μου προτείνετε για το 2ο anime μου?

Εlfen lied...Δαγκωτό όμως...normal νούμερο επεισοδίων, επική ιστορία!Τέλος... :-D
Yeap πολύ καλή επιλογή και λίγα σχετικά επεισόδια. Σε λίγα επεισόδια επίσης έχω να σου προτείνω το Gungrave και το Great Teacher Onizuka. Με το δεύτερο θα λιώσεις στο γέλιο. Επίσης Hellsing και Trinity Blood είναι καλές επιλογές για σχετικά λίγα επεισόδια.
@Loner Όσον αφορά το Hellsing, σου προτείνω να δεις τα Hellsing Ultimate OVA παρά την σειρά των 13 επεισοδίων. Επίσης προτείνω το Monster, το οποίο αν και έχει μεγάλο αριθμό επεισοδίων (74), έχει παρόμοιο στυλ με το Death Note αλλά είναι πιο κοντά στην πραγματικότητα.
Image
User avatar
necrofear_13
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2141
Joined: Sun Nov 18, 2007 5:32 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ

Re: Anime κανείς

Post by necrofear_13 » Thu Aug 04, 2011 12:10 am

johnnyextrem wrote:
necrofear_13 wrote:
Gewitter wrote:
Εlfen lied...Δαγκωτό όμως...normal νούμερο επεισοδίων, επική ιστορία!Τέλος... :-D
Yeap πολύ καλή επιλογή και λίγα σχετικά επεισόδια. Σε λίγα επεισόδια επίσης έχω να σου προτείνω το Gungrave και το Great Teacher Onizuka. Με το δεύτερο θα λιώσεις στο γέλιο. Επίσης Hellsing και Trinity Blood είναι καλές επιλογές για σχετικά λίγα επεισόδια.
@Loner Όσον αφορά το Hellsing, σου προτείνω να δεις τα Hellsing Ultimate OVA παρά την σειρά των 13 επεισοδίων. Επίσης προτείνω το Monster, το οποίο αν και έχει μεγάλο αριθμό επεισοδίων (74), έχει παρόμοιο στυλ με το Death Note αλλά είναι πιο κοντά στην πραγματικότητα.
Monster++. Αν και λίγο βαρύ για δεύτερο anime. Είναι απλά masterpiece(my favorite) φτάνει να μπορέσεις να αντέξεις την βαρεμάρα των πρώτων 6-7 επειδοδίων.
No matter what kind of sadness envelops the darkness of our despair, if you put one foot in front of the other, at some point you will reach a place where you can see the light.

In heaven or earth, no matter to where we progress, no matter where we walk, that becomes our road.
As long as we keep walking the battle will continue.
And that is exactly why this place will always be a paradise
Post Reply

Return to “Κινηματογράφος - Τηλεοπτικά”