Παιδαγωγική Επάρκεια

User avatar
ala_mages
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1489
Joined: Sun Jun 06, 2010 7:04 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Παιδαγωγική Επάρκεια

Post by ala_mages » Mon Aug 15, 2011 10:23 am

zaveti wrote:δηλαδη εγω τωρα αξιζει να δωσω διδακτικη που την εχω δηλωσει?ή οχι?
to be or not to be?
Mpomp is building an army.
░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂ ______☻/︻╦╤─
Il███████████████████]. /▌
_◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.. _ / \
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Welcome to the [url=http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=pAY9CNkKOsg#t=59]ricefields[/url] mathaf*ka [url=http://foss.aueb.gr]Turn on the foss please![/url]
User avatar
enum21
Venus Former Team Member
Posts: 5436
Joined: Mon Feb 16, 2009 9:06 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Underworld

Re: Παιδαγωγική Επάρκεια

Post by enum21 » Mon Aug 15, 2011 10:24 am

zaveti wrote:δηλαδη εγω τωρα αξιζει να δωσω διδακτικη που την εχω δηλωσει?ή οχι?
Άμα την περάσεις θα πρέπει να παρακολουθήσεις άλλα 6 μαθήματα για να έχεις παιδαγωγική επάρκεια. (αυτό κατάλαβα από το post της msxar.opa)
User avatar
mxsar.opa
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 630
Joined: Tue Sep 07, 2010 9:27 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: Μαρούσι, Αθήνα

Re: Παιδαγωγική Επάρκεια

Post by mxsar.opa » Mon Aug 15, 2011 11:28 am

enum21 wrote:
zaveti wrote:δηλαδη εγω τωρα αξιζει να δωσω διδακτικη που την εχω δηλωσει?ή οχι?
Άμα την περάσεις θα πρέπει να παρακολουθήσεις άλλα 6 μαθήματα για να έχεις παιδαγωγική επάρκεια. (αυτό κατάλαβα από το post της msxar.opa)
Εγώ θα την έδινα, "γλιτώνεις" 2 μαθήματα (μισά) για του χρόνου. Και λογικά η ύλη της Διδακτικής θα αλλάξει λίγο οπότε καλύτερα να το δώσεις τώρα που βάζει την ερώτηση κρίσεως. Αυτό που δεν πολυαξίζει να δώσεις είναι η "Εκπαιδευτική Ψυχολογία και Ποιότητα στην Εκπαίδευση" γιατί μάλλον το κομμάτι της Ψυχολογίας θα πρέπει να το ξαναδώσουμε.
Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
User avatar
zaveti
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 797
Joined: Wed Oct 07, 2009 8:12 pm
Academic status: N>4
Gender:
Contact:

Re: Παιδαγωγική Επάρκεια

Post by zaveti » Tue Aug 16, 2011 3:04 am

μπερδεμα
mougia
bit level
bit level
Posts: 19
Joined: Tue Sep 28, 2010 12:43 pm

Re: Παιδαγωγική Επάρκεια

Post by mougia » Mon Aug 29, 2011 6:45 pm

ξέρουμε τι γίνεται με τους απόφοιτους; υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για αυτούς;
User avatar
statakos
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 482
Joined: Wed Sep 17, 2008 3:07 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Παιδαγωγική Επάρκεια

Post by statakos » Wed Aug 31, 2011 12:44 am

Δηλαδη πλέον δεν θα μετράνε σαν επιλογής η Διδακτική και η Παιδαγωγική; Μην δίνω τσάμπα :-p
"Always program as if the person who will be maintaining your program is a violent psychopath that knows where you live."
User avatar
zaveti
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 797
Joined: Wed Oct 07, 2009 8:12 pm
Academic status: N>4
Gender:
Contact:

Re: Παιδαγωγική Επάρκεια

Post by zaveti » Wed Aug 31, 2011 1:00 am

Συναδελφοι,η καθηγητρια της διδακτικης μας ειπε κατα την εξεταση το εξης. Για την παιδαγωγικη επαρκεια χρειαζονται πλεον 8 μαθηματα(μισα ειναι μονο σαν ωρες,8 ειναι). Εαν ενδιαφερεστε πρεπει να δηλωσετε για την επαρκεια στη γραμμματεια της σχολης 1-10 Σεπτεμβριου στη γραμματεια της Πληροφορικης.Εαν καποιος εχει περασει τη διδακτικη και το αλλο μαθημα(δεν θυμαμαι το ονομα του),με τα οποια θα επαιρνε παιδαγωγικη επαρκεια πριν λιγο καιρο,θα χρειαστει απο τα 8 μονο τα 4 μαθηματα τωρα.Το καθενα δηλαδη πιανει απο 2 απο τα 8 καινουρια μαθηματα.
User avatar
vasilaros69
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1299
Joined: Wed Feb 17, 2010 6:07 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Παιδαγωγική Επάρκεια

Post by vasilaros69 » Wed Aug 31, 2011 12:04 pm

zaveti wrote:Συναδελφοι,η καθηγητρια της διδακτικης μας ειπε κατα την εξεταση το εξης. Για την παιδαγωγικη επαρκεια χρειαζονται πλεον 8 μαθηματα(μισα ειναι μονο σαν ωρες,8 ειναι). Εαν ενδιαφερεστε πρεπει να δηλωσετε για την επαρκεια στη γραμμματεια της σχολης 1-10 Σεπτεμβριου στη γραμματεια της Πληροφορικης.Εαν καποιος εχει περασει τη διδακτικη και το αλλο μαθημα(δεν θυμαμαι το ονομα του),με τα οποια θα επαιρνε παιδαγωγικη επαρκεια πριν λιγο καιρο,θα χρειαστει απο τα 8 μονο τα 4 μαθηματα τωρα.Το καθενα δηλαδη πιανει απο 2 απο τα 8 καινουρια μαθηματα.
Το 1-10 Σεπτεμβριου ειναι τελεσιδικο?Την εκπαιδευτικη ψυχολογια εγω την δινω τωρα το σεπτεμβρη και ειναι μετα τις 10 Σεπτεμβριου..
"Sometimes questions are more powerful than answers,..."
User avatar
motouboubati
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 222
Joined: Mon Jan 11, 2010 2:31 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Παιδαγωγική Επάρκεια

Post by motouboubati » Wed Aug 31, 2011 12:09 pm

vasilaros69 wrote:
zaveti wrote:Συναδελφοι,η καθηγητρια της διδακτικης μας ειπε κατα την εξεταση το εξης. Για την παιδαγωγικη επαρκεια χρειαζονται πλεον 8 μαθηματα(μισα ειναι μονο σαν ωρες,8 ειναι). Εαν ενδιαφερεστε πρεπει να δηλωσετε για την επαρκεια στη γραμμματεια της σχολης 1-10 Σεπτεμβριου στη γραμματεια της Πληροφορικης.Εαν καποιος εχει περασει τη διδακτικη και το αλλο μαθημα(δεν θυμαμαι το ονομα του),με τα οποια θα επαιρνε παιδαγωγικη επαρκεια πριν λιγο καιρο,θα χρειαστει απο τα 8 μονο τα 4 μαθηματα τωρα.Το καθενα δηλαδη πιανει απο 2 απο τα 8 καινουρια μαθηματα.
Το 1-10 Σεπτεμβριου ειναι τελεσιδικο?Την εκπαιδευτικη ψυχολογια εγω την δινω τωρα το σεπτεμβρη και ειναι μετα τις 10 Σεπτεμβριου..

Μεχρι 15 ειναι,εβγαλε ανακοινωση και η σχολη
http://www.aueb.gr/pages/news/attachments/1145.pdf
User avatar
melen
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 999
Joined: Sun Apr 22, 2007 7:10 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Παιδαγωγική Επάρκεια

Post by melen » Wed Aug 31, 2011 1:32 pm

Μια απορία που μόλις μου δημιουργήθηκε. Όσοι έχουν περάσει διδακτική(1) και εκπαιδευτικη ψυχολογία(2) σαν μαθήματα επιλογής για να συμπληρώσουν τον απαίτούμενο αριθμό μαθηματων για την απόκτηση πτυχίου πρέπει να βρούν άλλα επιλογής να περάσουν? Η θα μετράνε κανονικα??
Image Seek the roses along the way , just beware of the thorns Image
User avatar
vasilaros69
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1299
Joined: Wed Feb 17, 2010 6:07 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Παιδαγωγική Επάρκεια

Post by vasilaros69 » Wed Aug 31, 2011 1:57 pm

melen wrote:Μια απορία που μόλις μου δημιουργήθηκε. Όσοι έχουν περάσει διδακτική(1) και εκπαιδευτικη ψυχολογία(2) σαν μαθήματα επιλογής για να συμπληρώσουν τον απαίτούμενο αριθμό μαθηματων για την απόκτηση πτυχίου πρέπει να βρούν άλλα επιλογής να περάσουν? Η θα μετράνε κανονικα??
Παλιοτερα μας ειχε διευκρινιστει πως ασχετα με τα μαθηματα της παιδαγωγικης επαρκειας μπορεις να τα συμπεριλαβεις σαν επιλογης για την αποκτηση του πτυχιου.
"Sometimes questions are more powerful than answers,..."
User avatar
melen
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 999
Joined: Sun Apr 22, 2007 7:10 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Παιδαγωγική Επάρκεια

Post by melen » Wed Aug 31, 2011 2:00 pm

vasilaros69 wrote:
melen wrote:Μια απορία που μόλις μου δημιουργήθηκε. Όσοι έχουν περάσει διδακτική(1) και εκπαιδευτικη ψυχολογία(2) σαν μαθήματα επιλογής για να συμπληρώσουν τον απαίτούμενο αριθμό μαθηματων για την απόκτηση πτυχίου πρέπει να βρούν άλλα επιλογής να περάσουν? Η θα μετράνε κανονικα??
Παλιοτερα μας ειχε διευκρινιστει πως ασχετα με τα μαθηματα της παιδαγωγικης επαρκειας μπορεις να τα συμπεριλαβεις σαν επιλογης για την αποκτηση του πτυχιου.
ακόμα και τα καινούρια?
Image Seek the roses along the way , just beware of the thorns Image
User avatar
Lifer
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 576
Joined: Fri Sep 18, 2009 10:52 pm
Gender:

Re: Παιδαγωγική Επάρκεια

Post by Lifer » Wed Aug 31, 2011 5:24 pm

Ειχα ακουσει οτι σε εμας θα μετρανε και τα καινουργια , και οτι η διδακτικη θα μετραει σαν μαθημα πρακτικης ασκησης.Τωρα αν θα γινουν ετσι δεν ξερω.Ακομα δεν εχει βγει ο οδηγος σπουδων του νεου ετους
iglou
bit level
bit level
Posts: 38
Joined: Wed Sep 17, 2008 5:25 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Παιδαγωγική Επάρκεια

Post by iglou » Wed Aug 31, 2011 6:26 pm

Αλήθεια τι γίνεται με τους αποφοίτους. δεν μπορούν με κάποιον τρόπο να πάρουν την παιδαγωγική επάρκεια ;
manolisalset
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 157
Joined: Sun Nov 14, 2010 8:22 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Παιδαγωγική Επάρκεια

Post by manolisalset » Thu Sep 01, 2011 4:21 pm

Γεια σας... να ρωτήσω κατι σχετικά με την ανακοίνωση που βγήκε...για να μπορέσει κάποιος να περάσει τα απαραίτητα μαθήματα για την παιδαγωγική επάρκεια πρέπει να είναι τουλάχιστον 7ο ή 8ο εξάμηνο?όσοι είναι απο το 6ο και κάτω εξάμηνο πρέπει απλά να περιμένουν?
User avatar
Gewitter
Venus Former Team Member
Posts: 1609
Joined: Mon Jan 19, 2009 11:42 am
Academic status: PhD
Gender:

Re: Παιδαγωγική Επάρκεια

Post by Gewitter » Fri Sep 02, 2011 3:11 pm

manolisalset wrote:Γεια σας... να ρωτήσω κατι σχετικά με την ανακοίνωση που βγήκε...για να μπορέσει κάποιος να περάσει τα απαραίτητα μαθήματα για την παιδαγωγική επάρκεια πρέπει να είναι τουλάχιστον 7ο ή 8ο εξάμηνο?όσοι είναι απο το 6ο και κάτω εξάμηνο πρέπει απλά να περιμένουν?

ναι...έχεις δικαίωμα να πάρεις τα μαθήματα απο το 7o και μετά...
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[i][b][color=#004080]No,no...Listen...He said that if they dug his father's body up, it would be gone. They planted a seed over his grave. The seed became a tree. Moses said his father became a part of that tree. He grew into the wood, into the bloom. And when a sparrow ate the tree's fruit, his father flew with the birds. He said... death was his father's road to awe!.[/color][/i][/b]
User avatar
melen
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 999
Joined: Sun Apr 22, 2007 7:10 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Παιδαγωγική Επάρκεια

Post by melen » Fri Sep 02, 2011 9:19 pm

Ξέρουμε η πρακτική για ποιο από τα δύο εξάμηνα θα είναι; ΕΠΕΙΓΟΝ
Image Seek the roses along the way , just beware of the thorns Image
User avatar
photisd
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 875
Joined: Tue Nov 20, 2007 9:13 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Παιδαγωγική Επάρκεια

Post by photisd » Mon Sep 05, 2011 3:02 pm

Επίσης ξέρουμε αν η γραμματεία λειτουργεί τελικά αυτές τις μέρες για να κανονίσουμε το θέμα?
‎...Τα μεγαλύτερα όνειρα δεν βγαίνουν ποτέ έξω απ' το κουτί. Χρειάζεται μεγάλο θάρρος για να τα βγάλεις στο φως, να τα κρατήσεις ψηλά και να δεις τον πραγματικό σου εαυτό να αντικατοπτρίζεται μέσα τους...
User avatar
Zifnab
Venus Former Team Member
Posts: 7581
Joined: Tue Nov 15, 2005 2:42 am
Academic status: MSc
Gender:
Location: Connecticut
Contact:

Re: Παιδαγωγική Επάρκεια

Post by Zifnab » Mon Sep 05, 2011 3:03 pm

photisd wrote:Επίσης ξέρουμε αν η γραμματεία λειτουργεί τελικά αυτές τις μέρες για να κανονίσουμε το θέμα?
Όπως γράφει και εδώ όχι:

http://venus.cs.aueb.gr/forum/viewtopic ... 46#p277346
User avatar
zaveti
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 797
Joined: Wed Oct 07, 2009 8:12 pm
Academic status: N>4
Gender:
Contact:

Re: Παιδαγωγική Επάρκεια

Post by zaveti » Mon Sep 05, 2011 3:31 pm

γραφει για 7ο και 8ο εξαμηνο.εγω δηλαδη που ειμαι 5ο τωρα δεν μπορω να δηλωσω για την επαρκεια?
User avatar
mxsar.opa
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 630
Joined: Tue Sep 07, 2010 9:27 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: Μαρούσι, Αθήνα

Re: Παιδαγωγική Επάρκεια

Post by mxsar.opa » Mon Sep 05, 2011 6:20 pm

zaveti wrote:γραφει για 7ο και 8ο εξαμηνο.εγω δηλαδη που ειμαι 5ο τωρα δεν μπορω να δηλωσω για την επαρκεια?
Όχι δεν μπορείς, πρέπει να περιμένεις.
Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
chris_MD
Buffer underflow exception
Buffer underflow exception
Posts: 4
Joined: Wed Aug 31, 2011 11:33 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Παιδαγωγική Επάρκεια

Post by chris_MD » Tue Sep 06, 2011 10:53 pm

τα μαθήματα,λέγεται ότι θα μετράνε ως μισά.θα συμβαίνει το ίδιο και στη δήλωση μαθημάτων???
Post Reply

Return to “Παιδαγωγικά Μαθήματα”