Οδηγός σπουδών

Συζητήσεις σχετικές με την λειτουργία του Πανεπιστημίου και του Τμήματος, νέα, αποφάσεις συγκλήτου, αποφάσεις συνελεύσεων πληροφορικής. Γενικότερα ό,τι έχει σχέση με τον Πανεπιστημιακό χώρο.
User avatar
Lifer
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 576
Joined: Fri Sep 18, 2009 10:52 pm
Gender:

Re: Οδηγός σπουδών

Post by Lifer » Tue Dec 06, 2011 1:22 am

Zifnab wrote:
Lifer wrote:
Zifnab wrote:Παιδιά μπορεί κάποιος να ανεβάσει ένα αγγλικό pdf γιατί χρειάζομαι τις περιγραφές των μαθημάτων του οδηγού σπουδών (έστω και τις παλιές) και το νέο site δεν έχει τίποτα γιατί όλα τα αγγλικά links είναι dead :smt010 - Ευχαριστώ..!
μπες στα Ελληνικα (δλδ εδωhttp://www.cs.aueb.gr/el/content/progra ... -mathimata ) και οπως εισαι πατα πανω δεξια αγγλικα.
Κανε το ιδιο και για τα αλλα μαθηματα (επιλογης κυκλων κτλ) , ανοιγε το ελληνικα και αλλαζε το μετα στα αγγλικα

χαχαχα τί σπασμένος γράφος του internet :smt016 :smt016 :smt016 :smt016 !!!!!! Ένα βήμα πιο πριν να κάνεις αλλαγή γλώσσας και όλα είναι dead - Ευχαριστώ πολύ :smt023
χαχα και εγω τυχαια το βρηκα!! θελει δουλεια το σιτε..
User avatar
emperormario
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2569
Joined: Fri Jun 15, 2007 12:30 pm
Gender:
Location: Over the hills and far away..

Re: Οδηγός σπουδών

Post by emperormario » Tue Dec 06, 2011 12:22 pm

Τλκ υπάρχει ΔΕΠ. Ισως το κάνει άλλος καθηγητής?
Don't drink and drive. You might spill your drink :b-The Snake
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Giggity giggity goo! [img]http://www.eternalduel.com/forums/images/smiles/quag.gif[/img]
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[color=#800000][size=85]1) You are on the internet 2) You are visiting Venus forum 3) You are reading my signature 5) You didn't notice that point 4 is missing 6) You just checked for point 4 7) You are smiling [/size][/color]
User avatar
Lifer
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 576
Joined: Fri Sep 18, 2009 10:52 pm
Gender:

Re: Οδηγός σπουδών

Post by Lifer » Tue Dec 06, 2011 3:09 pm

emperormario wrote:Τλκ υπάρχει ΔΕΠ. Ισως το κάνει άλλος καθηγητής?
εδω ειναι οι φετινες εκτακτες τροποποιησεις
http://www.cs.aueb.gr/sites/default/fil ... mods_1.pdf
οπου και λεει
Τα μαθήματα «Δυναμικά Συστήματα», «Λογιστικά Πληροφοριακά Συστήματα», «Στρατηγική και Οικονομική των Πληροφοριακών Συστημάτων», «Στοιχεία Δικαίου της Πληροφορίας» και «Διαχείριση Έργων Πληροφορικής» δεν θα προσφερθούν
User avatar
kokosteo
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 867
Joined: Wed Oct 08, 2008 5:09 pm
Gender:

Re: Οδηγός σπουδών

Post by kokosteo » Sat Jan 07, 2012 9:35 pm

Έχει κάποιος τον τελευταίο οδηγό σπουδών να μου τον στείλει επειδή έχει πέσει το cs.aueb;
User avatar
Cyberman
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 163
Joined: Mon Aug 25, 2008 3:01 pm
Academic status: Alumnus/a

Re: Οδηγός σπουδών

Post by Cyberman » Fri Feb 17, 2012 3:55 pm

Καλησπερα παιδια θα θελα καποιος να μου διευκρινισει το εξης:
ως μαθηματα ελευθερης επιλογης ειχα επιλεξει παλιοτερα την διδακτικη και αξιολογηση και την παιδαγωγικη,οπου μαζι με τα υποχρεωτικα μαθηματα την συμπληρωση 2 κυκλων και την ξενη γλωσσα επαρκουν για το πτυχιο.
Αυτα τα 2 μαθηματα ελευθερης επιλογης ανηκουν με βαση το νεο οδηγο σπουδων στην παιδαγωγικη επαρκεια?
Γιατι αν ισχυει αυτο αναφερεται στον νεο οδηγο σπουδων''Υπολογίζονται ως μισά προκειμένου οι φοιτητές να καλύψουν τις υποχρεώσεις προς απόκτηση
πτυχίου (36 μαθήματα, το πολύ 4 μαθήματα ελεύθερης επιλογής)''
Αρα θα πρεπει σε αυτη την περιπτωση να επιλεξω ακομη ενα μαθημα ελευθερης επιλογης καθως αυτα μετρανε μαζι σαν ενα η δεν ισχυει αυτο που γραφω? :smt017

Επισης περσι πρακτικη μπορουσες να κανεις αν χρωστουσες μεχρι 2 μαθηματα φετος μπορεις να κανεις αν εχεις περασει μονο ολα τα υποχρεωτικα?Δλδ αν χρωστας ενα μονο μαθημα και ειναι υποχρεωτικο δεν θα σ αφησουν να κανεις πρακτικη?
Ας βοηθησει καποιος που τα χει ξεδιαλυνει καπως αυτα,ευχαριστω!
本物の男性が下り坂の戦い -Keiichi Tsuchiya
User avatar
vasilaros69
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1299
Joined: Wed Feb 17, 2010 6:07 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Οδηγός σπουδών

Post by vasilaros69 » Fri Feb 17, 2012 4:01 pm

Για την πρακτικη απο παντα ισχυε οτι επρεπε να ειχες περασει ολα τα υποχρεωτικα μαθηματα απλα γινοταν εξαιρεση μεχρι το πολυ 2 μαθηματα να χρωστας.Φανταζομαι και φετος αυτη η εξαιρεση λογικα θα γινει..

Για το αλλο με τα μαθηματα τις παιδαγωγικης δεν ειμαι 100% σιγουρος να σου πω γτ ουτε κι η υπευθυνη καθηγητρια του προγραμματος το εχει διευκρινισει (πιθανοτατα κι αυτη να μην ξερει) αλλα ειχε πει οτι μπορουσαν οσοι τα ειχαν περασει παλιοτερα να τα κρατησουν (αυτο στις αρχες που ουτε παλι ηξερε και πολυ καλα)..
Αυτο που πρεπει να κανεις ειναι να ρωτησεις στην γραμματεια να σου πουν αν συμπληρωνεις τις προυποθεσεις πτυχιου.
"Sometimes questions are more powerful than answers,..."
User avatar
Cyberman
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 163
Joined: Mon Aug 25, 2008 3:01 pm
Academic status: Alumnus/a

Re: Οδηγός σπουδών

Post by Cyberman » Fri Feb 17, 2012 4:10 pm

vasilaros69 wrote:Για την πρακτικη απο παντα ισχυε οτι επρεπε να ειχες περασει ολα τα υποχρεωτικα μαθηματα απλα γινοταν εξαιρεση μεχρι το πολυ 2 μαθηματα να χρωστας.Φανταζομαι και φετος αυτη η εξαιρεση λογικα θα γινει..

Για το αλλο με τα μαθηματα τις παιδαγωγικης δεν ειμαι 100% σιγουρος να σου πω γτ ουτε κι η υπευθυνη καθηγητρια του προγραμματος το εχει διευκρινισει (πιθανοτατα κι αυτη να μην ξερει) αλλα ειχε πει οτι μπορουσαν οσοι τα ειχαν περασει παλιοτερα να τα κρατησουν (αυτο στις αρχες που ουτε παλι ηξερε και πολυ καλα)..
Αυτο που πρεπει να κανεις ειναι να ρωτησεις στην γραμματεια να σου πουν αν συμπληρωνεις τις προυποθεσεις πτυχιου.
σε ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση φιλε,αν ισχυει αυτο για την πρακτικη ειναι ευχαριστο νεο!τα μαθηματα παιδαγωγικης που ανεφερα τα ειχα περασει το 08 και 09 αρα λογικα μετρανε κανονικα και οχι με βαση το νεο οδηγο?
本物の男性が下り坂の戦い -Keiichi Tsuchiya
User avatar
stoupeace
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5372
Joined: Tue Aug 26, 2008 4:08 pm
Academic status: High school
Gender:

Re: Οδηγός σπουδών

Post by stoupeace » Fri Feb 17, 2012 4:11 pm

Αιτήσεις για πρακτική πότε γίνονται?
Η καλύτερη μπάντα όλου του κόσμου: Sonata Antartika
Mpomp is building an army army. And I got my head back.
░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂ ____☻/︻╦╤─
Il███████████████████]. /▌
_◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.. . / \
User avatar
Cyberman
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 163
Joined: Mon Aug 25, 2008 3:01 pm
Academic status: Alumnus/a

Re: Οδηγός σπουδών

Post by Cyberman » Fri Feb 17, 2012 4:13 pm

stoupeace wrote:Αιτήσεις για πρακτική πότε γίνονται?
δεν βρηκα κατι και γω το εψαχνα σημερα αυτο
本物の男性が下り坂の戦い -Keiichi Tsuchiya
User avatar
vasilaros69
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1299
Joined: Wed Feb 17, 2010 6:07 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Οδηγός σπουδών

Post by vasilaros69 » Fri Feb 17, 2012 4:21 pm

Cyberman wrote:τα μαθηματα παιδαγωγικης που ανεφερα τα ειχα περασει το 08 και 09 αρα λογικα μετρανε κανονικα και οχι με βαση το νεο οδηγο?
Ναι αυτο δεν το ξερω σιγουρα γτ οπως σου ειπα κι η ιδια η καθηγητρια που τα διδασκει δεν το εχει διευκρινισει ακομα δυστυχως..αν δει το ποστ σου καποιο παιδι που να παρακολουθουσε τα μαθηματα της ισως κατι περισσοτερο ξερει ('η κανε κανα ποστ εδω Παιδαγωγικη επαρκεια thread που σιγουρα θα το δουνε) .Αλλιως ρωτησε στη γραμματεια.. οποτε μπορεσεις.
"Sometimes questions are more powerful than answers,..."
janet
byte level
byte level
Posts: 97
Joined: Sat Sep 05, 2009 3:16 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Οδηγός σπουδών

Post by janet » Sat Feb 18, 2012 4:41 pm

Στο νέο πρόγραμμα μαθημάτων για το εαρινό εξάμηνο είδα ότι δεν υπάρχει το μάθημα Διαχείριση Έργων Πληροφορικής στον 3ο κύκλο,ενώ πέρυσι αν δεν κάνω λάθος υπήρχε.Γνωρίζει κανείς αν θα καλυφθεί από κάποιο άλλο?είχα σκοπό να το πάρω και βλέπω ότι τα άλλα είναι αρκετά δύσκολα... :???:
User avatar
vasilaros69
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1299
Joined: Wed Feb 17, 2010 6:07 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Οδηγός σπουδών

Post by vasilaros69 » Sat Feb 18, 2012 5:03 pm

janet wrote:Στο νέο πρόγραμμα μαθημάτων για το εαρινό εξάμηνο είδα ότι δεν υπάρχει το μάθημα Διαχείριση Έργων Πληροφορικής στον 3ο κύκλο,ενώ πέρυσι αν δεν κάνω λάθος υπήρχε.Γνωρίζει κανείς αν θα καλυφθεί από κάποιο άλλο?είχα σκοπό να το πάρω και βλέπω ότι τα άλλα είναι αρκετά δύσκολα... :???:
Μεχρι περσυ διδασκοταν στο χειμερινο αν δεν κανω λαθος.Αλλα φετος το χειμερινο ανακοινωθηκε οτι δεν θα παρεχοταν το μαθημα αυτο.
Δεν ξερω αν εννοουσαν οτι θα μεταφερθει σε αλλο εξαμηνο 'η θα το σταματησουν τελειως παντως.
Λογικα περιμενουμε απο του χρονου τον νεο οδηγο σπουδων..
"Sometimes questions are more powerful than answers,..."
janet
byte level
byte level
Posts: 97
Joined: Sat Sep 05, 2009 3:16 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Οδηγός σπουδών

Post by janet » Sat Feb 18, 2012 5:13 pm

vasilaros69 wrote:
janet wrote:Στο νέο πρόγραμμα μαθημάτων για το εαρινό εξάμηνο είδα ότι δεν υπάρχει το μάθημα Διαχείριση Έργων Πληροφορικής στον 3ο κύκλο,ενώ πέρυσι αν δεν κάνω λάθος υπήρχε.Γνωρίζει κανείς αν θα καλυφθεί από κάποιο άλλο?είχα σκοπό να το πάρω και βλέπω ότι τα άλλα είναι αρκετά δύσκολα... :???:
Μεχρι περσυ διδασκοταν στο χειμερινο αν δεν κανω λαθος.Αλλα φετος το χειμερινο ανακοινωθηκε οτι δεν θα παρεχοταν το μαθημα αυτο.
Δεν ξερω αν εννοουσαν οτι θα μεταφερθει σε αλλο εξαμηνο 'η θα το σταματησουν τελειως παντως.
Λογικα περιμενουμε απο του χρονου τον νεο οδηγο σπουδων..

Λογικά θα το σταματήσουν ,κρίμα και είχα ακούσει ότι γενικά παλευόταν...ευχαριστώ :-)
User avatar
vasilaros69
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1299
Joined: Wed Feb 17, 2010 6:07 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Οδηγός σπουδών

Post by vasilaros69 » Sat Feb 18, 2012 5:16 pm

Αν ειναι σιγουρο αυτο που λες οντως κριμα..γτ και απο αυτο τον κυκλο εχουν σταματησει και το Λογιστικα Πληροφοριακα Συστηματα.
Μου φαινεται ο κυκλος θα αλλαξει τελειως σε κανα χρονο..
Κριμα.
"Sometimes questions are more powerful than answers,..."
janet
byte level
byte level
Posts: 97
Joined: Sat Sep 05, 2009 3:16 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Οδηγός σπουδών

Post by janet » Sat Feb 18, 2012 5:31 pm

vasilaros69 wrote:Αν ειναι σιγουρο αυτο που λες οντως κριμα..γτ και απο αυτο τον κυκλο εχουν σταματησει και το Λογιστικα Πληροφοριακα Συστηματα.
Μου φαινεται ο κυκλος θα αλλαξει τελειως σε κανα χρονο..
Κριμα.

Όχι δεν είναι σίγουρο,απλά μία διαπίστωση κάνω,αφού μου λες ότι δεν υπήρχε ούτε χειμερινό...τέλος πάντων ελπίζω να το αντικαταστήσουν.
tassos
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 512
Joined: Mon Dec 27, 2010 4:40 pm
Academic status: 4th year
Gender:

Re: Οδηγός σπουδών

Post by tassos » Thu Feb 23, 2012 9:53 am

Θα ήθελα αν μπορούν οι 3ετής και πάνω που έχουν ήδη επιλέξει μαθήματα κύκλων να μου πουν τη γνώμη τους.
Είμαι 4ο εξάμηνο και από τα 5 μαθήματα μαθηματικών έχω περάσει μόνο πιθανότητες. Με τα άλλα 4 δεν έχω ασχοληθεί γιατί δεν είμαι καλός στα μαθηματικά - έχω αρκετά κενά. Όταν αποφασίσω να τα δηλώσω μάλλον θα κάνω ιδιαίτερα φροντιστήρια. Το ερώτημα είναι πότε θα ήταν καλύτερα να το κάνω αυτό. Θα μου χρησιμεύσουν πολύ στα μαθήματα κύκλων ώστε να ασχοληθώ πριν αρχίσω να παίρνω μαθήματα κύκλων; Ή θα μπορούσα να περάσω τα μαθήματα κύκλων και να τα αφήσω για το τέλος. (ξέρω ότι για πτυχιακή και πρακτική θα πρέπει να έχω περάσει όλα τα υποχρεωτικά). Ακόμα θα ήθελα να μου πείτε ποιοι κύκλοι έχουν μαθήματα με δύσκολα μαθηματικά.
Και κάτι ακόμα… γενικώς μπορεί κάποιος να πάρει όποια μαθήματα θέλει σε όποιο έτος θέλει έτσι;

ευχαριστώ
User avatar
marios
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2810
Joined: Wed Sep 26, 2007 3:44 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας

Re: Οδηγός σπουδών

Post by marios » Thu Feb 23, 2012 10:54 am

tassos wrote:Θα μου χρησιμεύσουν πολύ στα μαθήματα κύκλων ώστε να ασχοληθώ πριν αρχίσω να παίρνω μαθήματα κύκλων; Ή θα μπορούσα να περάσω τα μαθήματα κύκλων και να τα αφήσω για το τέλος.
Εξαρτάται τι κύκλους θα διαλέξεις. Π.χ. θεωρητική πληροφορική ή υπολογιστικών μαθηματικών, προφανώς ούτε για αστείο δεν πας χωρίς να είσαι σίγουρος για τα μαθηματικά σου.
Οι υπόλοιποι γενικά δεν έχουν τόσο πολλά (δεν ξέρω για τον οικονομικών), αλλά και πάλι εξαρτάται για πόσα κενά μιλάμε. Αν δεν ξέρεις ούτε τα βασικά, τότε γνώμη μου είναι κάτσε πρώτα να τα διαβάσεις και μετά άρχισε τα των κύκλων.
tassos wrote:Και κάτι ακόμα… γενικώς μπορεί κάποιος να πάρει όποια μαθήματα θέλει σε όποιο έτος θέλει έτσι;
Ναι, δηλώνεις ότι θες όποτε θες.
Μην κλαις επειδή τελείωσε. Χαμογέλα επειδή συνέβη- G.G.M.
Η μεγαλύτερη ευτυχία είναι να ξέρεις την πηγή της δυστυχίας-F.D.
Η μουσική εκφράζει αυτά που δεν μπορούν να ειπωθούν και που είναι αδύνατο να μείνουν στη σιωπή-V.H.
Πίστη στην πρόοδο, δεν σημαίνει και πίστη στο ότι έχει συμβεί κάποια πρόοδος-F.K.
Χωρίς μουσική, η ζωή θα ήταν ένα λάθος-F.N
tassos
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 512
Joined: Mon Dec 27, 2010 4:40 pm
Academic status: 4th year
Gender:

Re: Οδηγός σπουδών

Post by tassos » Thu Feb 23, 2012 11:05 am

marios wrote:
tassos wrote:Θα μου χρησιμεύσουν πολύ στα μαθήματα κύκλων ώστε να ασχοληθώ πριν αρχίσω να παίρνω μαθήματα κύκλων; Ή θα μπορούσα να περάσω τα μαθήματα κύκλων και να τα αφήσω για το τέλος.
Εξαρτάται τι κύκλους θα διαλέξεις. Π.χ. θεωρητική πληροφορική ή υπολογιστικών μαθηματικών, προφανώς ούτε για αστείο δεν πας χωρίς να είσαι σίγουρος για τα μαθηματικά σου.
Οι υπόλοιποι γενικά δεν έχουν τόσο πολλά (δεν ξέρω για τον οικονομικών), αλλά και πάλι εξαρτάται για πόσα κενά μιλάμε. Αν δεν ξέρεις ούτε τα βασικά, τότε γνώμη μου είναι κάτσε πρώτα να τα διαβάσεις και μετά άρχισε τα των κύκλων.
tassos wrote:Και κάτι ακόμα… γενικώς μπορεί κάποιος να πάρει όποια μαθήματα θέλει σε όποιο έτος θέλει έτσι;
Ναι, δηλώνεις ότι θες όποτε θες.
ευχαριστώ
User avatar
ant0nhs
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 175
Joined: Mon Feb 18, 2008 1:56 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Οδηγός σπουδών

Post by ant0nhs » Sat Feb 25, 2012 2:28 pm

Καλημερα παιδια! Θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με το μαθημα ελευθερης επιλογης "Παιδαγωγικη". Το παρακολουθουσα το 08-09. Αν βλεπει καποιος παλιος μπορει να μου πει ποιο βιβλιο ειχαμε τοτε; Θελω να φτιαξω μια περιγραφη μαθηματος. 'Η εστω ποιο βιβλιο διδασκεται τωρα..
Φτιάχνεις όμορφο μέλλον, αν ζεις όμορφο σήμερα. Γιατί το σήμερα γίνεται δυνατό παρελθόν που επιστρέφει και επηρεάζει το αύριο...
User avatar
Cyberman
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 163
Joined: Mon Aug 25, 2008 3:01 pm
Academic status: Alumnus/a

Re: Οδηγός σπουδών

Post by Cyberman » Sat Feb 25, 2012 11:44 pm

ant0nhs wrote:Καλημερα παιδια! Θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με το μαθημα ελευθερης επιλογης "Παιδαγωγικη". Το παρακολουθουσα το 08-09. Αν βλεπει καποιος παλιος μπορει να μου πει ποιο βιβλιο ειχαμε τοτε; Θελω να φτιαξω μια περιγραφη μαθηματος. 'Η εστω ποιο βιβλιο διδασκεται τωρα..
cyberman wrote:Καλησπερα παιδια θα θελα καποιος να μου διευκρινισει το εξης:
ως μαθηματα ελευθερης επιλογης ειχα επιλεξει παλιοτερα την διδακτικη και αξιολογηση και την παιδαγωγικη,οπου μαζι με τα υποχρεωτικα μαθηματα την συμπληρωση 2 κυκλων και την ξενη γλωσσα επαρκουν για το πτυχιο.
Αυτα τα 2 μαθηματα ελευθερης επιλογης ανηκουν με βαση το νεο οδηγο σπουδων στην παιδαγωγικη επαρκεια?
Γιατι αν ισχυει αυτο αναφερεται στον νεο οδηγο σπουδων''Υπολογίζονται ως μισά προκειμένου οι φοιτητές να καλύψουν τις υποχρεώσεις προς απόκτηση
πτυχίου (36 μαθήματα, το πολύ 4 μαθήματα ελεύθερης επιλογής)''
Αρα θα πρεπει σε αυτη την περιπτωση να επιλεξω ακομη ενα μαθημα ελευθερης επιλογης καθως αυτα μετρανε μαζι σαν ενα η δεν ισχυει αυτο που γραφω?
φιλε μιας και βλεπω οτι εχεις παρει και εσυ παιδαγωγικη και προφανως σε ενδιαφερει και σενα αυτο που ρωταω πιο πανω μηπως ξερεις τι θα ισχυσει,μεχρι στιγμης δεν εχω παρει ακομα σιγουρη απαντηση απο πουθενα :smt012
本物の男性が下り坂の戦い -Keiichi Tsuchiya
Dimitris_P
byte level
byte level
Posts: 140
Joined: Thu Nov 30, 2006 3:14 pm

Re: Οδηγός σπουδών

Post by Dimitris_P » Thu Mar 01, 2012 2:10 pm

Παιδία μια βοήθεια θέλω,
εγώ μπήκα στην σχολή 9/2004.... ποιόν οδηγό σπουδών πρέπει να κοιτάω για τις προυποθέσεις πτυχίου.
ΜΟΝΟ αυτον του 2004-05 ;
?:=2b|~2b
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 164
Joined: Wed Dec 10, 2008 9:17 pm
Academic status: Professor
Gender:

Re: Οδηγός σπουδών

Post by ?:=2b|~2b » Tue Sep 25, 2012 2:03 pm

Γεια σας, αναρτήθηκε ο νέος οδηγός σπουδών:

http://www.cs.aueb.gr/files/Οδηγός_Σπουδών_2012_13.pdf

Όσοι είναι ήδη φοιτητές (όλοι εκτός των πρωτοετών δηλαδή) μπορούν να εφαρμόσουν τις διατάξης του προηγούμενου οδηγού σπουδών ή του νέου. Όλοι οι πρωτοετείς πρέπει να αποφοιτήσουν με βάση το νέο οδηγό.

Ο νέος οδηγός πιστεύω πως αφορά όλους τους φοιτητές, αφού έχει γίνει μια αναπροσαρμογή στα μαθήματα κύκλων, ενώ πλέον οι προϋποθέσιες ολοκλήρωσης κύκλου έχουν αλλάξει, και συγκεκριμένα, χρειάζεστε πλέον τα 3 υποχρεωτικά και 2 επιλογής, αλλά κάθε μάθημα δεν μπορεί να μετρήσει για πάνω από ένα κύκλο. Λεπτομέριες μπορείτε να διαβάσετε στον οδηγό. Ο κύκλος με τις περισσότερες αλλαγές είναι μάλλον ο τελευταίος.

Σταύρος Τουμπής
Post Reply

Return to “Τμήμα - Πανεπιστήμιο”