Ανανέωση του Forum

Οτιδήποτε αφορά την (online και μη) κοινότητα του Venus. Προτάσεις, προβλήματα, meetings...
Post Reply
maria8485
Buffer underflow exception
Buffer underflow exception
Posts: 2
Joined: Mon Mar 12, 2012 10:14 am
Academic status: 4th year

Ανανέωση του Forum

Post by maria8485 » Mon Mar 12, 2012 12:03 pm

Kαλημέρα,δεν ήξερα που να ανοίξω το thread και το άνοιξα εδώ.
Είμαι στο τμήμα Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων. Για πρώτη φορά μπήκα σήμερα στο forum για να δω τι πληροφορίες υπάρχουν για το τμήμα μου και είδα οτι όλα τα threads είναι της πληροφορικής και σκέφτηκα να προτίνω μια λύση ώστε να γίνει πιό ενεργό το forum για όλα τα τμήματα. Θα μπορούσε να υπάρξει μια ενημέρωση των φοιτητών κάθε τμήματος για το forum ώστε να το μάθουν (πχ, εγώ είμαι τέταρτο έτος και δεν γνώριζα το forum, και δεν είμαι η μόνη, και άλλα παιδιά απο άλλες σχολές τους ενημερώνουν για το forum οι ίδιοι οι καθηγητές). Στην συνέχεια θα μπορούσαμε να ανοίξουμε ένα thread για κάθε τμήμα και εκει μέσα να γάψει ο καθένας πιο μάθημα θέλει να αναλάβει να ενημερώνει στο forum, και έτσι ο καθένας που ανέλαβε κάποιο μάθημα, να ανοίξει ένα thread και να το ενημερώνει μετά απο κάθε μάθημα ώστε να βοηθάει άλλους φοιτητές που για διάφορους λόγους δεν μπορούν να παρακολουθήσουν το μάθημα.
Σίγουρα, όπως είπα και στην αρχή, αυτό προυποθέτει ενημέρωση των φοιτητών.

Ευχαριστώ πολύ
User avatar
cypher
Venus Former Team Member
Posts: 6207
Joined: Mon Sep 29, 2008 9:12 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Ανανέωση του Forum

Post by cypher » Mon Mar 12, 2012 12:16 pm

Γενικά σαν ιδέα κτλ υπάρχει εδώ και πολύ καιρό το forum για κάθε τμήμα αλλα το Venus επίσημα ήταν και είναι για τους φοιτητές πληροφορικής κατα κύριο λόγο.
Για τα υπόλοιπα τμήματα θα ανοίξει άλλο forum σύντομα απο το τμήμα του δετ οπότε και θα ενημερώσουμε αντίστοιχα. :)
ImageImageImageImageImageImageImage
maria8485
Buffer underflow exception
Buffer underflow exception
Posts: 2
Joined: Mon Mar 12, 2012 10:14 am
Academic status: 4th year

Re: Ανανέωση του Forum

Post by maria8485 » Mon Mar 12, 2012 12:42 pm

Μακάρι, γιατί είναι πολύ σημαντικό να υπάρχει forum.
Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση.
User avatar
nks
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 723
Joined: Wed Apr 14, 2010 10:52 am
Academic status: Alumnus/a

Re: Ανανέωση του Forum

Post by nks » Mon Mar 12, 2012 1:48 pm

λολ στο χρονο απαντησης..
υπαρχει το opanotes για αυτο που θες...σιγουρα δεν ειναι τοσο ενεργο και πληρες οσο το venus ,αλλα ειναι μια αρχη ..αυτοενημερωθειτε μεταξυ σας για να το διαδωσετε ωστε να γινει και εκεινο ενεργο
User avatar
Zifnab
Venus Former Team Member
Posts: 7581
Joined: Tue Nov 15, 2005 2:42 am
Academic status: MSc
Gender:
Location: Connecticut
Contact:

Re: Ανανέωση του Forum

Post by Zifnab » Mon Mar 12, 2012 6:42 pm

Γεια σου maria - όπως είπε και cypher έχει προταθεί σαν ιδέα αυτό που λες - αλλά το venus θα μείνει ως έχει διότι ανέκαθεν είχε target group κυρίως τους φοιτητές πληροφορικής. Πάντως το να τα βάλουμε όλα σε ένα τσουβάλι δεν δείχνει να δουλεύει γιατί σκοπός είναι να υπάρχει ένα community κάτι που δεν το κατάφερε ούτε το opanotes ούτε το asoee online και φαντάζομαι ούτε το examino..
Post Reply

Return to “Venus Community”