LinuX....???

Συζητήσεις σχετικά με θέματα που αφορούν λειτουργικά συστήματα (Linux, *BSD, MacOS, Windows, κτλ.) .
User avatar
Master_ex
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 991
Joined: Tue Nov 06, 2007 11:11 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: LinuX....???

Post by Master_ex » Sun Jan 29, 2012 10:07 pm

http://aur.archlinux.org/packages.php?ID=2153

Και το θέμα της ομορφιάς πάλι θέμα παραμετροποίησης είναι. Anyway, το ubuntu είναι μία χαρά αν δεν έχεις χρόνο για παραμετροποιήσεις κλπ.
http://foss.aueb.gr the penguin strikes back <(' ) | channel #foss-aueb @ irc.freenode.net
Image Play and help!
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: LinuX....???

Post by chriskin » Sun Jan 29, 2012 10:21 pm

Master_ex wrote:http://aur.archlinux.org/packages.php?ID=2153

Και το θέμα της ομορφιάς πάλι θέμα παραμετροποίησης είναι. Anyway, το ubuntu είναι μία χαρά αν δεν έχεις χρόνο για παραμετροποιήσεις κλπ.
δεν γραφει τα blu-ray ομως. και δεν ειμαι ο μονος που εχει αυτο το παραπονο, αμα ψαξεις μια βολτα στο ιντερνετ

ε ενταξει, καποια ομορφα πραγματα απλα δεν υπαρχουν για arch - χωρις αυτο να ειναι αναγκαστικα κακο για ολους
πχ : ubuntu software center η τα περισσοτερα lenses του unity. ομοιως, παλιοτερα, ειχα θεμα με καποια plugin του compiz που τα εδιναν μονο σε .deb
User avatar
Master_ex
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 991
Joined: Tue Nov 06, 2007 11:11 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: LinuX....???

Post by Master_ex » Sun Jan 29, 2012 11:19 pm

Δεν χρησιμοποιώ blu-ray οπότε δε ξέρω να το αναλύσω περισσότερο το θέμα.

Πάντως για τα .deb κλπ που λες δεν είναι θέμα του arch (ή κάθε linux distro) αλλά επιλογή του κατασκευαστή του προγράμματος. Αντίστοιχα, το ότι υπάρχουν προγράμματα που λειτουργούν natively π.χ. μόνο σε window$ είναι θέμα του κατασκευαστή τους.
Επίσης αν το λογισμικό είναι ανοιχτού κώδικα πάντα μπορείς να κάνεις compile από source ή ακόμα καλύτερα να φτιάξεις ένα πακέτο για τη διανομή σου.

Γενικά, πάντως έχεις δίκιο πώς καλύτερα είναι να επιλέξεις μία διανομή ικανοποιεί τις ανάγκες σου με το λιγότερο δυνατό κόπο/κόστος. Γι'αυτό υπάρχουν εξάλλου και τόσες διαφορετικές διανομές, γιατί υπάρχουν χρήστες με διαφορετικές ανάγκες.
http://foss.aueb.gr the penguin strikes back <(' ) | channel #foss-aueb @ irc.freenode.net
Image Play and help!
User avatar
nikosk
Venus Former Team Member
Posts: 545
Joined: Thu Oct 14, 2010 7:13 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: LinuX....???

Post by nikosk » Mon Jan 30, 2012 6:18 pm

τελικα αποφασισα να βαλω τα ubuntu 11.10 επειδη εχω ειδη εγκατεστημενα τα 10,04 τι πρεπει να κανω ?? να κανω format τον χωρο των 10,04 απο το live cd 11.10??
Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.
Samuel Beckett
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: LinuX....???

Post by chriskin » Mon Jan 30, 2012 6:23 pm

nikosk wrote:τελικα αποφασισα να βαλω τα ubuntu 11.10 επειδη εχω ειδη εγκατεστημενα τα 10,04 τι πρεπει να κανω ?? να κανω format τον χωρο των 10,04 απο το live cd 11.10??
πατας manual installation απο το live cd των 11.10, διαλεγεις τον χωρο των 10.04 και πατας κατι σαν edit που εχει απο κατω (μπορει να το λεει κι αλλιως, δεν ορκιζομαι)
βαζεις use as ext4, κανεις τικ στο format και βαζεις για mount point το /
(εκτος, προφανως, αμα θελεις να φτιαξεις - η εχεις ηδη - αλλου ειδους mount points, πχ με ξεχωριστο home κτλ. λεω εδω το πιο απλο και βρισκεις μετα απο εκει οτι θελεις εσυ)

μετα install και εισαι ετοιμος. αμα κανεις το παραπανω θα πρεπει να κρατησεις καπου τα αρχεια σου πρωτα - αμα κρατας αρχεια σε αυτο το partition.


---------
μια ερωτηση απο εμενα : υπαρχει καποιος τροπος να εχω τον grub του κυριου linux μου σε καποιο ξεχωριστο μερος ωστε οι αλλες διανομες που βαζω μια στο τοσο να μην τον χαλανε;
προτιμω να παω καθε φορα στο κυριο μου και να παταω ενα grub update παρα να μου αλλαζει καθε φορα την εμφανιση και - κυριως - τη σειρα :???:
User avatar
nikosk
Venus Former Team Member
Posts: 545
Joined: Thu Oct 14, 2010 7:13 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: LinuX....???

Post by nikosk » Mon Jan 30, 2012 6:26 pm

chriskin wrote:
nikosk wrote:τελικα αποφασισα να βαλω τα ubuntu 11.10 επειδη εχω ειδη εγκατεστημενα τα 10,04 τι πρεπει να κανω ?? να κανω format τον χωρο των 10,04 απο το live cd 11.10??
πατας manual installation απο το live cd των 11.10, διαλεγεις τον χωρο των 10.04 και πατας κατι σαν edit που εχει απο κατω (μπορει να το λεει κι αλλιως, δεν ορκιζομαι)
βαζεις use as ext4, κανεις τικ στο format και βαζεις για mount point το /
(εκτος, προφανως, αμα θελεις να φτιαξεις - η εχεις ηδη - αλλου ειδους mount points, πχ με ξεχωριστο home κτλ. λεω εδω το πιο απλο και βρισκεις μετα απο εκει οτι θελεις εσυ)

μετα install και εισαι ετοιμος. αμα κανεις το παραπανω θα πρεπει να κρατησεις καπου τα αρχεια σου πρωτα - αμα κρατας αρχεια σε αυτο το partition.
ευχαριστω πολυ κατι λιγα που ηθελα να κρατησω τα περασα στο partition των windows!!!
Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.
Samuel Beckett
User avatar
nikosk
Venus Former Team Member
Posts: 545
Joined: Thu Oct 14, 2010 7:13 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: LinuX....???

Post by nikosk » Wed Feb 01, 2012 10:25 pm

προσπαθω να κανω να δουλεψει το radiotray αλλα οσα plugins και να εβαλα μου λεει gstreamer missing plugin . το εχει δουλεψει κανενας για ελληνικους σταθμους???
Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.
Samuel Beckett
User avatar
nachos
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1252
Joined: Mon Aug 21, 2006 4:28 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Brachamee City

Re: LinuX....???

Post by nachos » Sun Feb 05, 2012 9:39 pm

Άνοιξε τον synaptic package manager και ψάξε από κει το gstreamer
Nothing is impossible for the man who doesn't have to do it himself
User avatar
vasilaros69
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1299
Joined: Wed Feb 17, 2010 6:07 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: LinuX....???

Post by vasilaros69 » Mon Feb 20, 2012 3:55 pm

Ξερει καποιος οταν φτιαχνεις shared folder απο windows σε linux μεσω virtual box σε ποιο φακελο γινεται mount στα ubuntu??
Εχει μια επιλογη για τη δημιουργια του, αλλα πρεπει μεσω terminal να το καθορισω εγω?
"Sometimes questions are more powerful than answers,..."
User avatar
nikosk
Venus Former Team Member
Posts: 545
Joined: Thu Oct 14, 2010 7:13 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: LinuX....???

Post by nikosk » Fri Apr 20, 2012 2:18 pm

Σκέφτομαι να περάσω σε μια εκδοσή linux (rolling) που να μην θέλει update όπως τα ubuntu(και επειδή μου την έχει ψιλό δώσει το unity) !!
Τι έχετε να προτείνετε (προς το παρών έχω dual boot Windows7/Ubuntu11.10)?
Έχω ρίξει μια μάτια σε arch και gentoo!!
Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.
Samuel Beckett
User avatar
mpatsis
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1030
Joined: Mon Nov 03, 2008 8:18 pm
Academic status: MSc
Gender:
Location: Riding the train of thought!!!

Re: LinuX....???

Post by mpatsis » Fri Apr 20, 2012 2:38 pm

nikosk wrote:Σκέφτομαι να περάσω σε μια εκδοσή linux (rolling) που να μην θέλει update όπως τα ubuntu(και επειδή μου την έχει ψιλό δώσει το unity) !!
Τι έχετε να προτείνετε (προς το παρών έχω dual boot Windows7/Ubuntu11.10)?
Έχω ρίξει μια μάτια σε arch και gentoo!!
Για αρχή πέτα το Unity! :smt023
Βάλε έστω ένα Gnome 3. Δεν είναι ο παράδεισος που θεωρώ το Gnome 2 αλλά από το Unity 1000 φορές!
Άσε που με λίγο customization από εδώ https://extensions.gnome.org/ μπόρεις να το φέρεις αρκετά κοντά στο Gnome 2.x
Βάλε και κανα Dockbar αν σε βολεύουν και θα είσαι οκ!

Με τα update τι εννοείς?
Τις ενημερώσεις του συστήματος? ή Την αλλαγή έκδοσης? ( 11.4 -> 11.10 -> 12.04 )
Αν εννοείς το πρώτο δεν βλέπω το πρόβλημα.
Αν εννοείς το δεύτερο. Δεν σε κυνηγάει και κανένας να την κάνεις. :-p
Τώρα αν δεν το μπορείς τόσο πολύ αυτό. Βάλε κάνα Debian πχ που είναι πολύ σταθερό και αργεί συνήθως πολύ να βγάλει καινούρια έκδοση.
I'm Starting With The Man In The Mirror. I'm Asking Him To Change His Ways...
Aueb's NLP Group!
Image
Image May the foss be with you!!!
User avatar
cypher
Venus Former Team Member
Posts: 6207
Joined: Mon Sep 29, 2008 9:12 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: LinuX....???

Post by cypher » Fri Apr 20, 2012 3:05 pm

nikosk wrote:Σκέφτομαι να περάσω σε μια εκδοσή linux (rolling) που να μην θέλει update όπως τα ubuntu(και επειδή μου την έχει ψιλό δώσει το unity) !!
Τι έχετε να προτείνετε (προς το παρών έχω dual boot Windows7/Ubuntu11.10)?
Έχω ρίξει μια μάτια σε arch και gentoo!!
Απο ubuntu σε arch/gentoo θα είναι κουραστική μετάβαση. Ειδικά αν δεν έχεις τσεκάρει άλλες διανομές.
Αν έχεις χρόνο για διάβασμα το arch είναι πολύ καλή επιλογή. Εχει φοβερό wiki και community και μόλις φτιάξεις τα βασικά και συνηθίσεις είναι αρκετά εύκολο.
Αν πάλι δεν έχεις χρόνο να ασχοληθείς μπορείς να δοκιμάσεις για αρχή και PclinuxOS για rolling ή και Linux Mint που έχει προχωρήσει αρκετά και είναι αρκετά εύχρηστο.
ImageImageImageImageImageImageImage
User avatar
nikosk
Venus Former Team Member
Posts: 545
Joined: Thu Oct 14, 2010 7:13 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: LinuX....???

Post by nikosk » Fri Apr 20, 2012 8:15 pm

cypher wrote:
nikosk wrote:Σκέφτομαι να περάσω σε μια εκδοσή linux (rolling) που να μην θέλει update όπως τα ubuntu(και επειδή μου την έχει ψιλό δώσει το unity) !!
Τι έχετε να προτείνετε (προς το παρών έχω dual boot Windows7/Ubuntu11.10)?
Έχω ρίξει μια μάτια σε arch και gentoo!!
Απο ubuntu σε arch/gentoo θα είναι κουραστική μετάβαση. Ειδικά αν δεν έχεις τσεκάρει άλλες διανομές.
Αν έχεις χρόνο για διάβασμα το arch είναι πολύ καλή επιλογή. Εχει φοβερό wiki και community και μόλις φτιάξεις τα βασικά και συνηθίσεις είναι αρκετά εύκολο.
Αν πάλι δεν έχεις χρόνο να ασχοληθείς μπορείς να δοκιμάσεις για αρχή και PclinuxOS για rolling ή και Linux Mint που έχει προχωρήσει αρκετά και είναι αρκετά εύχρηστο.
Ευχαριστώ για την απάντηση!! Κάποιος που έχει χρησιμοποιήσει κάποιον οδηγό για dual boot windows 7 με arch μπορεί να μου στείλει κάποιο link??
Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.
Samuel Beckett
User avatar
stranger
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 512
Joined: Fri Nov 26, 2010 3:14 am
Academic status: N>4
Gender:
Location: Athens, Greece

Re: LinuX....???

Post by stranger » Fri Apr 20, 2012 9:11 pm

nikosk wrote: Ευχαριστώ για την απάντηση!! Κάποιος που έχει χρησιμοποιήσει κάποιον οδηγό για dual boot windows 7 με arch μπορεί να μου στείλει κάποιο link??
Εδώ είναι όλα όσα χρειάζεσαι: https://wiki.archlinux.org/index.php/Be ... de/Preface
Ακολούθησε το για την εγκατάσταση από την αρχή μέχρι το τέλος και κάποια στιγμή θα φτάσεις και στο dual-booting και θα σου πεί τι να κάνεις. Αν και νομίζω ό,τι χρειάζεται υπάρχει ήδη στο αρχείο που διαβάζει ο grub και απλά πρέπει να γίνει uncomment.

Κατά τη γνώμη μου αν κάνεις netinstall θα είναι και πιο εύκολο, αρκεί να μην τρομάξεις όταν σου βγάλει μια τεράστια λίστα με προγράμματα για να επιλέξεις ποια να εγκαταστήσεις!

Πάντως, ενώ το arch δεν είναι τόσο δύσκολο όσο το παρουσιάζουν (είναι η καλύτερη διανομή Linux...αντικειμενικά :smt016 ), να είσαι προετοιμασμένος να σετάρεις ακόμα και τα πιο βασικά μέρη του συστήματος (ειδικά το δίκτυο).
100% θα χρειαστεί να ασχοληθείς με configuration files, αλλά το wiki τους θα σε βοηθήσει για τα πάντα (googlαρε τη λέξη arch και αυτό που ψάχνεις)!

Και εννοείται ότι θες ρωτάς εδώ (ή τα παιδιά στο foss που είναι τσακάλια σε αυτά!)

PS: Gentoo απόφυγε το προς το παρόν...θα κάνεις compile καινούριο πυρήνα κάθε 2-3 μέρες και αν για κάποιο λόγο δεν μπεις για καμιά βδομάδα θα κάνεις update για 2 μέρες! :)
Ήταν η πιο κουραστική εμπειρία μου με το Linux και imho δεν το άξιζε και τόσο!
User avatar
nikosk
Venus Former Team Member
Posts: 545
Joined: Thu Oct 14, 2010 7:13 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: LinuX....???

Post by nikosk » Fri Apr 20, 2012 9:36 pm

stranger wrote:
nikosk wrote: Ευχαριστώ για την απάντηση!! Κάποιος που έχει χρησιμοποιήσει κάποιον οδηγό για dual boot windows 7 με arch μπορεί να μου στείλει κάποιο link??
Εδώ είναι όλα όσα χρειάζεσαι: https://wiki.archlinux.org/index.php/Be ... de/Preface
Ακολούθησε το για την εγκατάσταση από την αρχή μέχρι το τέλος και κάποια στιγμή θα φτάσεις και στο dual-booting και θα σου πεί τι να κάνεις. Αν και νομίζω ό,τι χρειάζεται υπάρχει ήδη στο αρχείο που διαβάζει ο grub και απλά πρέπει να γίνει uncomment.

Κατά τη γνώμη μου αν κάνεις netinstall θα είναι και πιο εύκολο, αρκεί να μην τρομάξεις όταν σου βγάλει μια τεράστια λίστα με προγράμματα για να επιλέξεις ποια να εγκαταστήσεις!

Πάντως, ενώ το arch δεν είναι τόσο δύσκολο όσο το παρουσιάζουν (είναι η καλύτερη διανομή Linux...αντικειμενικά :smt016 ), να είσαι προετοιμασμένος να σετάρεις ακόμα και τα πιο βασικά μέρη του συστήματος (ειδικά το δίκτυο).
100% θα χρειαστεί να ασχοληθείς με configuration files, αλλά το wiki τους θα σε βοηθήσει για τα πάντα (googlαρε τη λέξη arch και αυτό που ψάχνεις)!

Και εννοείται ότι θες ρωτάς εδώ (ή τα παιδιά στο foss που είναι τσακάλια σε αυτά!)

PS: Gentoo απόφυγε το προς το παρόν...θα κάνεις compile καινούριο πυρήνα κάθε 2-3 μέρες και αν για κάποιο λόγο δεν μπεις για καμιά βδομάδα θα κάνεις update για 2 μέρες! :)
Ήταν η πιο κουραστική εμπειρία μου με το Linux και imho δεν το άξιζε και τόσο!
Ευχαριστώ για τον οδηγό !!Το βρίσκω τρελά ποροτικο το όλο θέμα να φτιάξω τα περισσότερα configuration μόνος μου(άλλα με βοήθεια :) )!! Μάλλον προς το παρών θα κάνω μια δοκιμαστική εγκατάσταση σε virtualbox και όταν τα καταφέρω θα κάνω κανονικό dual boot!!
Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.
Samuel Beckett
User avatar
stranger
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 512
Joined: Fri Nov 26, 2010 3:14 am
Academic status: N>4
Gender:
Location: Athens, Greece

Re: LinuX....???

Post by stranger » Fri Apr 20, 2012 11:12 pm

nikosk wrote: Ευχαριστώ για τον οδηγό !!Το βρίσκω τρελά ποροτικο το όλο θέμα να φτιάξω τα περισσότερα configuration μόνος μου(άλλα με βοήθεια :) )!! Μάλλον προς το παρών θα κάνω μια δοκιμαστική εγκατάσταση σε virtualbox και όταν τα καταφέρω θα κάνω κανονικό dual boot!!
Στη συγκεκριμένη περίπτωση το Virtualbox δεν θα βοηθήσει και πολύ, γιατί με το arch και το gentoo το βασικό είναι να γνωρίζεις καλά το h/w σου, να εγκαθιστάς τους κατάλληλους drivers κτλ., ενώ με το Virtualbox είναι standard oι drivers που χρειάζεσαι.

Παρ'όλ'αυτά, ίσως είναι καλή ιδέα για να δείς περίπου τι παίζει και να το απομυθοποιήσεις λίγο. Συν το ότι αν διαβάσεις το beginner's guide την πρώτη φορά, τις επόμενες φορές θα το χρησιμοποιείς απλά για να σιγουρευτείς ότι δεν ξέχασες κάτι...

Καλή τύχη!
User avatar
nikosk
Venus Former Team Member
Posts: 545
Joined: Thu Oct 14, 2010 7:13 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: LinuX....???

Post by nikosk » Sat Apr 21, 2012 10:34 am

Γιατί μεσώ του virtualbox δεν μου εμφανίζει την wireless card ενώ από το live cd που έγραψα την εμφανίζει(με lspci)??
edit:
βασικά από ότι κατάλαβα χρησιμοποιεί εικονικό hardware γιαυτό και ότι βγάζει η εντολή lspci δεν έχει καμιά σχέση με το πραγματικό hardware υπάρχει τρόπος να προσομοιώνει το κανονικό hardware???
Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.
Samuel Beckett
User avatar
netharis
Venus Former Team Member
Posts: 1845
Joined: Sun Jul 15, 2007 2:37 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Seattle, Washington
Contact:

Re: LinuX....???

Post by netharis » Wed Apr 25, 2012 1:23 am

nikosk wrote:Γιατί μεσώ του virtualbox δεν μου εμφανίζει την wireless card ενώ από το live cd που έγραψα την εμφανίζει(με lspci)??
edit:
βασικά από ότι κατάλαβα χρησιμοποιεί εικονικό hardware γιαυτό και ότι βγάζει η εντολή lspci δεν έχει καμιά σχέση με το πραγματικό hardware υπάρχει τρόπος να προσομοιώνει το κανονικό hardware???
Δεν έχεις access στο κανονικό hardware για πολλούς λόγους όταν είσαι σε vm. Το VBox είχε κάνει release ένα extension για passthrough, το οποίο του επέτρεπε να μιλάει "απευθείας" με PCI συσκευές.

Για ποιό λόγο όμως να θες να έχεις πρόσβαση στην wlan nic σου;
Image
Resistance is futile. Join the foss-side now!
"UNIX is very simple, it just needs a genius to understand its simplicity." - Dennis Ritchie
"The things that I want, by Max Payne. A smoke. A whiskey. For the sun to shine. I want to sleep, to forget. To change the past. Unlimited ammo and a license to kill. But right then, more than anything, I wanted her."
User avatar
nikosk
Venus Former Team Member
Posts: 545
Joined: Thu Oct 14, 2010 7:13 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: LinuX....???

Post by nikosk » Wed Apr 25, 2012 11:28 am

netharis wrote:
nikosk wrote:Γιατί μεσώ του virtualbox δεν μου εμφανίζει την wireless card ενώ από το live cd που έγραψα την εμφανίζει(με lspci)??
edit:
βασικά από ότι κατάλαβα χρησιμοποιεί εικονικό hardware γιαυτό και ότι βγάζει η εντολή lspci δεν έχει καμιά σχέση με το πραγματικό hardware υπάρχει τρόπος να προσομοιώνει το κανονικό hardware???
Δεν έχεις access στο κανονικό hardware για πολλούς λόγους όταν είσαι σε vm. Το VBox είχε κάνει release ένα extension για passthrough, το οποίο του επέτρεπε να μιλάει "απευθείας" με PCI συσκευές.

Για ποιό λόγο όμως να θες να έχεις πρόσβαση στην wlan nic σου;
απλα ηθελα να δω αν υποστηρίζεται η καρτα που εχει το laptop για wireless αλλα το βρηκα τελικα μεσα στο wiki του arch!!
Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.
Samuel Beckett
User avatar
nikosk
Venus Former Team Member
Posts: 545
Joined: Thu Oct 14, 2010 7:13 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: LinuX....???

Post by nikosk » Tue May 01, 2012 5:08 pm

ποιο window manager προτείνεται και πιο desktop environment για τα arch?
Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better.
Samuel Beckett
User avatar
para
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 3648
Joined: Sat Nov 04, 2006 2:59 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: LinuX....???

Post by para » Tue May 01, 2012 11:23 pm

Δεν είναι ερωτήσεις αυτές! Openbox (σκέτο) φυσικά! :smt002
Γύρνα είμαι ένα άψυχο κορμί που σ' αγαπάει, αισθάνομαι στον άνεμο φτερό
Σαν μέσα σε όνειρο η ζωή με προσπερνάει, δείξε μου οίκτο μια στιγμή παρακαλώ...
#!
Κοίτα πως με κατάντησε η δική σου η αγάπη, να μη γνωρίζω από που να κρατηθώ
Στο τελευταίο της ζωής το σκαλοπάτι, Γύρνα, είμαι ένα βήμα απ' το γκρεμό...
User avatar
ja_the_invincible
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2414
Joined: Tue Dec 01, 2009 12:33 am
Academic status: N>4
Gender:
Location: Κάπου στο matrix...

Re: LinuX....???

Post by ja_the_invincible » Tue May 01, 2012 11:31 pm

f**k robin and batman i'm robbin with a bat man
Post Reply

Return to “Λειτουργικά συστήματα”