Καλωσόρισμα Πρωτοετών 2012-2013 στο τμήμα Πληροφορικής ΑΣΟΕΕ

Συζητήσεις σχετικές με την λειτουργία του Πανεπιστημίου και του Τμήματος, νέα, αποφάσεις συγκλήτου, αποφάσεις συνελεύσεων πληροφορικής. Γενικότερα ό,τι έχει σχέση με τον Πανεπιστημιακό χώρο.
User avatar
th0d0ris
bit level
bit level
Posts: 30
Joined: Tue Sep 11, 2012 12:39 am
Academic status: 2nd year
Gender:

Re: Καλωσόρισμα Πρωτοετών 2012-2013 στο τμήμα Πληροφορικής ΑΣΟΕΕ

Post by th0d0ris » Sun Sep 23, 2012 3:22 am

rexes wrote:Κάνουν οι ερωτήσεις οι καθηγητές συχνά και σηκώνεις το χεράκι όπως στο σχολείο και απαντάς :P
διακρινω ενα υφακι??? :-p χαχαχαχαχα
οκ! ευχαριστω πολυ! :)
User avatar
rexes
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 397
Joined: Wed Sep 21, 2011 8:22 pm
Academic status: 3rd year
Gender:
Location: SomeWhere

Re: Καλωσόρισμα Πρωτοετών 2012-2013 στο τμήμα Πληροφορικής ΑΣΟΕΕ

Post by rexes » Sun Sep 23, 2012 11:41 am

όχι κανένα υφάκι!! Έτσι κι αλλιώς εγώ ακόμα πρωτοετής νομίζω ότι είμαι οπότε είναι σαν να τα λέω στον εαυτό μου :P Δεν θα σε κοροϊδέψει κανείς μην ανησυχείς!!! Τα κομματοσκυλα να φοβάσαι!
Εφαρμογή για το Πρόγραμμα του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών
Image
Δείτε περισσότερα για την εφαρμογή και πείτε την άποψή σας!
User avatar
Funk
Venus Former Team Member
Posts: 1834
Joined: Wed Oct 06, 2010 10:29 pm
Gender:
Location: Korriban

Re: Καλωσόρισμα Πρωτοετών 2012-2013 στο τμήμα Πληροφορικής ΑΣΟΕΕ

Post by Funk » Sun Sep 23, 2012 12:42 pm

th0d0ris wrote:ειλικρινα παιδια οι απαντησεις σας με βοηθανε πααααρα πολυ!!!

σε προηγουμενο post καποιος/α αναφερθηκε οτι η ολη ''φαση'' θα 'ναι τελειως διαφορετικη σε σχεση με το σχολειο
εγω εχω στο μυαλο μου,οτι θα εχω το προγραμμα με το ποτε εχω μαθημα,θα πηγαινω στο αμφιθεατρο θα παρακαολοθυω 2-4 ωρες κι αυτο!
θελω να πω,οχι οπως σε μια ταξη που συμμετεχεις κι εσυ,απλα θα παρακολοθυουμε στη σχολη??? κι οποτε μπορει να μας αναθεσουν καποιες εργασιες? ή ασκησεις???

επισης θα μασ δωσουν βιβλια τα οποια θα περιλαμβανουν την υλη μας για τα αναλογα μαθηματα? απ'τα οποια θα μελεταμε εως τις εξετασεις???
Το πρόγραμμα είναι περισσότερο του στυλ "4 ώρες (2 και 2) - 2ωρο κενό - 2 ώρες", συνήθως. Αρκετοί καθηγητές κάνουν ερωτήσεις κατά τη διάρκεια της διάλεξης, και αν ξέρεις την απάντηση καλό είναι να σηκώνεις το χέρι σου...Επίσης, σε κάθε μάθημα μπορείς να διαλέξεις ανάμεσα σε 2-3 συγγράμματα, τα οποία θα πρέπει να δηλώσεις μέσω άλλης internetικής υπηρεσίας και μετά να πας να τα παραλάβεις από τα βιβλιοπωλεία που θα σου πει. Αν δε μπορείς να αποφασίσεις ποιο να διαλέξεις, ρώτα τον εκάστοτε καθηγητή και εδώ, στο αντίστοιχο thread ;)
Όπως ανέφερε και ο rexes, η ύλη είναι από τις σημειώσεις που ενδεχομένως να δίνουν οι καθηγητές. Από εκεί και μετά, ανατρέχεις στις δικές σου σημειώσεις, στο σύγγραμμα και στο forum και... το google θα γίνει πλέον ο καλύτερός σου φίλος!
Educate yourself. In time· share what you have learned.
shrinked imageshrinked image
michalis
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1061
Joined: Mon Dec 12, 2011 8:42 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Καλωσόρισμα Πρωτοετών 2012-2013 στο τμήμα Πληροφορικής ΑΣΟΕΕ

Post by michalis » Sun Sep 23, 2012 2:09 pm

th0d0ris wrote:ειλικρινα παιδια οι απαντησεις σας με βοηθανε πααααρα πολυ!!!

σε προηγουμενο post καποιος/α αναφερθηκε οτι η ολη ''φαση'' θα 'ναι τελειως διαφορετικη σε σχεση με το σχολειο
εγω εχω στο μυαλο μου,οτι θα εχω το προγραμμα με το ποτε εχω μαθημα,θα πηγαινω στο αμφιθεατρο θα παρακαολοθυω 2-4 ωρες κι αυτο!
θελω να πω,οχι οπως σε μια ταξη που συμμετεχεις κι εσυ,απλα θα παρακολοθυουμε στη σχολη??? κι οποτε μπορει να μας αναθεσουν καποιες εργασιες? ή ασκησεις???
Θα έχεις το πρόγραμμα των διαλέξεων, δύο 2ωρα την εβδομάδα για κάθε ένα από τα 5 μαθήματα + το πρόγραμμα των εργαστηρίων που θα βγει αργότερα. Στις διαλέξεις ορισμένοι καθηγητές το κάνουν interactive, πχ. ο Κουρκουμπέτης σίγουρα θα κάνει ερωτήσεις τις οποίες προσωπικά θα σου πρότεινα, αν ξέρεις, ναι, να σηκώσεις χεράκι και να απαντήσεις. :-) Δε σου κρύβω ότι οι κάφροι θα ρίξουν το αναμενόμενο δούλεμα αλλά εν τέλει μιλάμε για άτομα που το μάθημα αυτό θα το χρωστάνε και στο 4ο έτος οπότε στη θέση σου δε θα με απασχολούσε. Δεν είναι κι ότι πιο εύκολο να διαχειριστείς την ακαδημαική ελευθερία. Η διαφορά απ'το σχολείο είναι ότι κανείς δεν πρόκειται να σε πιέσει να απαντήσεις μία ερώτηση, κανείς δεν θα σε κυνηγήσει αν δεν ενδιαφερθείς, κανείς δεν θα σε αναγκάσει να παρακολουθήσεις κλπ. Η μία και μοναδική συνέπεια απ'ολα αυτά είναι στο τέλος, το αν θα περάσεις ή όχι το μάθημα. Γενικώς στα υποχρεωτικά μαθήματα, λόγω πληθυσμού, το μάθημα είναι καθηγητο-κεντρικό, χωρίς αυτό να είναι απόλυτο.
Εργασίες-ασκήσεις, όπου υπάρχουν, συνήθως θα τις μαθαίνετε στα εργαστήρια και στο e-class (δηλαδή στο mail σου). Και πιθανόν να τις ανακοινώνει και ο καθηγητής στη διάλεξη.
επισης θα μασ δωσουν βιβλια τα οποια θα περιλαμβανουν την υλη μας για τα αναλογα μαθηματα? απ'τα οποια θα μελεταμε εως τις εξετασεις???
με πειραν τηλεφωνο απο τη ΠΑΣΠ -ενας- κι μου ειπε να περασω απτη σχολη απο βδομαδα για την φοιτητικη ταυτοτητα κι να μου δειξει τη σχολη,παω ,ε? (τι να προσεξω?)
Τα βιβλία μετά τις δηλώσεις μαθημάτων, δηλαδή κάπου το Νοέμβριο. Δυστυχώς δε θα στα δώσουν, θα κάνεις tour στην Αθήνα για να τα πάρεις εσύ. Γενικά στη σχολή μας, πάντως, λίγα είναι τα βιβλία που τελικώς είναι χρήσιμα. Πιο πολύ με διαφάνειες και σημειώσεις θα δουλεύεις. Αλλά αυτό το βρίσκεις εσύ ανάλογα με τον τρόπο σου. Εγώ πχ. δε διαβάζω ποτέ από βιβλία για να περάσω το μάθημα, άλλοι το κάνουν.

Τη φοιτητική ταυτότητα θα την πάρεις μόνο από τη γραμματεία, όσο κι αν προσπάθησε να σε πείσει ότι πλέον τις μοιράζει και το γραφειάκι της ΠΑΣΠ. :-) Πτέρυγα Δεριγνύ, ισόγειο, πας και τη ζητάς στο παραθυράκι τις ώρες λειτουργίας της γραμματείας (θα τις βρεις στο site του τμήματος). Για το πάσο θα κάνεις αίτηση από Δευτέρα και θα το πάρεις από ένα κατάστημα Vodafone όταν εκδοθεί. Εν ολίγοις, μούφες ο πασπίτης. Ίσως απλά θέλει να σου δείξει τη σχολή και....βασικά το γραφειάκι όπου και θα σε πάει για "γνωριμίες" και brainwashing. Απλά, μην πας. Ειλικρινά προκειμένου να μην τους φάς στη μάπα έρχομαι μέχρι κι εγώ να σου δείξω τη σχολή την Τετάρτη που δίνω και πιθανότητες.....όχι ότι χρειάζεται να ψάξεις κάτι, γενικώς η ΑΣΟΕΕ είναι πολύ μικρή κι όπως είπαν κι άλλοι, δεν υπάρχει λόγος να ξανακατέβεις πριν την πρώτη μέρα των μαθημάτων. Και επαναλαμβάνω, ό,τι θέλεις, ρωτάς εδώ. Κατά 99,9% κάποιος θα μπορεί να σου απαντήσει. :cool:
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: Καλωσόρισμα Πρωτοετών 2012-2013 στο τμήμα Πληροφορικής ΑΣΟΕΕ

Post by chriskin » Sun Sep 23, 2012 2:20 pm

μιας και το ανεφερε ο μιχαλης εγω το λεω και σοβαρα : αμα καποιος σκεφτεται να παει στους πρασινους φιλους μας για οδηγιες για τη σχολη ας μου στειλει μηνυμα εδω και θα κατεβω στη σχολη να του δειξω εγω ο,τι θελει. με το μετρο ουτε μισαωρο δεν κανω για να φτασω εκει
User avatar
zweistein
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 4537
Joined: Sun Oct 15, 2006 10:49 pm
Gender:
Location: in your computer
Contact:

Re: Καλωσόρισμα Πρωτοετών 2012-2013 στο τμήμα Πληροφορικής ΑΣΟΕΕ

Post by zweistein » Sun Sep 23, 2012 5:10 pm

th0d0ris wrote:ειλικρινα παιδια οι απαντησεις σας με βοηθανε πααααρα πολυ!!!

σε προηγουμενο post καποιος/α αναφερθηκε οτι η ολη ''φαση'' θα 'ναι τελειως διαφορετικη σε σχεση με το σχολειο
εγω εχω στο μυαλο μου,οτι θα εχω το προγραμμα με το ποτε εχω μαθημα,θα πηγαινω στο αμφιθεατρο θα παρακαολοθυω 2-4 ωρες κι αυτο!
θελω να πω,οχι οπως σε μια ταξη που συμμετεχεις κι εσυ,απλα θα παρακολοθυουμε στη σχολη??? κι οποτε μπορει να μας αναθεσουν καποιες εργασιες? ή ασκησεις???

επισης θα μασ δωσουν βιβλια τα οποια θα περιλαμβανουν την υλη μας για τα αναλογα μαθηματα? απ'τα οποια θα μελεταμε εως τις εξετασεις???
με πειραν τηλεφωνο απο τη ΠΑΣΠ -ενας- κι μου ειπε να περασω απτη σχολη απο βδομαδα για την φοιτητικη ταυτοτητα κι να μου δειξει τη σχολη,παω ,ε? (τι να προσεξω?)
αναλόγως το πως παίρνεις τα μαθήματα, το τι δουλειά θες να κανεις και ποσο ζεστά το βλέπεις, αναλόγως παρακολουθείς. εγώ στο 3ο έτος είχα φτάσει σε σημείο να χτυπάω δωδεκάωρα στην σχολη.
στην θέση που είμαι πλέον έχω παρακολουθήσει τα πάντα από μια χρονια και πλέον πάω μονο για συγκεκριμένες διαλέξεις ή μονο στις εξετάσεις.
Στο πρώτο έτος πολλοί παρασύρονται γενικά (και εγώ είχα παρασυρθεί).
Πάνε και παρακολουθούν τα πάντα, μετά καταλήγουν να πίνουν καφέδες και να γυρνάνε την Αθηνα, και στο τέλος δεν περνάνε ούτε τα μισά όλου του πρώτου έτους :P

Όσο για το πράσινο παλικάρι που σε πήρε τηλέφωνο, είναι όπως θες να το δεις εσύ.
Γενικά αυτούς μονο ένα πράγμα τους νοιάζει, να τους ψηφίσεις. Μπορούν να φτάσουν σε σημείο να σε παίρνουν και τηλέφωνο εντελώς αδιάκριτα για να σου κάνουν ενημερώσεις για το οτιδήποτε. Εγώ προσωπικά δεν ήθελα ποτε να είμαι υποχρεωμένος σε κανέναν τους και ποτε δεν ήθελα να πολιτικοποιηθώ μέσω της σχολης. Επέλεγα να ρωτάω άτομα από μεγαλύτερα έτη, βοηθούς και αργότερα μέσα από δω από το forum. Το να σε εξυπηρετήσει κάποιος επειδή είναι συνάδερφος και θέλει να μοιραστεί την καλή διάθεση το βρίσκω πάντα πιο θεμιτό από το να το κάνει επειδή θέλει να πέσει πάνω σου σαν την βδέλλα μέχρι να σιγουρέψει την ψήφο σου.
Στο κάτω κάτω θα έχεις και την ευκαιρία να βρείς απεριόριστο υλικό σημειώσεων κτλ από πολλές φιλικές πηγες, δεν εξαρτάσαι από την επιρροή μιας παράταξης (Παρα μονο αν είσαι από τους ανθρώπους που θα κάνουν τα πάντα για να βρίσκουν πολιτικά μέσα).
Image
User avatar
Bασίλης
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 262
Joined: Wed Oct 05, 2011 8:51 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Καλωσόρισμα Πρωτοετών 2012-2013 στο τμήμα Πληροφορικής ΑΣΟΕΕ

Post by Bασίλης » Sun Sep 23, 2012 8:17 pm

th0d0ris wrote:επισης θα μασ δωσουν βιβλια τα οποια θα περιλαμβανουν την υλη μας για τα αναλογα μαθηματα? απ'τα οποια θα μελεταμε εως τις εξετασεις???
με πειραν τηλεφωνο απο τη ΠΑΣΠ -ενας- κι μου ειπε να περασω απτη σχολη απο βδομαδα για την φοιτητικη ταυτοτητα κι να μου δειξει τη σχολη,παω ,ε? (τι να προσεξω?)
Aυριο αρχιζουν οι αιτησεις για την φοιτητικη ταυτοτητα-πασο (ειναι πλεον 2 σε 1 καρτα και θα τα παραλαβουμε απο τα καταστηματα Vodafone).
http://academicid.minedu.gov.gr/
User avatar
enum21
Venus Former Team Member
Posts: 5436
Joined: Mon Feb 16, 2009 9:06 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Underworld

Re: Καλωσόρισμα Πρωτοετών 2012-2013 στο τμήμα Πληροφορικής ΑΣΟΕΕ

Post by enum21 » Sun Sep 23, 2012 10:37 pm

th0d0ris wrote: με πειραν τηλεφωνο απο τη ΠΑΣΠ -ενας- κι μου ειπε να περασω απτη σχολη απο βδομαδα για την φοιτητικη ταυτοτητα κι να μου δειξει τη σχολη,παω ,ε? (τι να προσεξω?)
:lol:
Τι ακριβώς να σου δείξει στη σχολή? Για την ΑΣΟΕΕ μιλάμε δεν μιλάμε για το Hogwarts :-p
Και μόνος σου πιστεύω ότι μπορείς να τα καταφέρεις μια χαρά, μην υποχρεώνεσαι σε αυτούς. Και ποτέ μην ακούς τι λένε για μαθήματα και καθηγητές και γενικά ό,τι έχει να κάνει με το ακαδημαϊκό κομμάτι γιατί δε γνωρίζουν τι τους γίνεται. Όπως θα δεις μπαίνουν, μοιράζουν τα φυλλάδια που στη συνέχεια ανακοινώνουν και μετά βγαίνουν από την αίθουσα. Οπότε δεν έχουν ιδέα τι παίζει στο μάθημα.
Ό,τι χρειαστείτε ρωτάτε εδώ. ;)

Καλωσορίσατε και καλή πρόοδο! :)
User avatar
photisd
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 875
Joined: Tue Nov 20, 2007 9:13 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Καλωσόρισμα Πρωτοετών 2012-2013 στο τμήμα Πληροφορικής ΑΣΟΕΕ

Post by photisd » Sun Sep 23, 2012 10:39 pm

Και αρκετά σημαντικό το να μιλάτε σε συμφοιτητές σας για το venus!! :-D
‎...Τα μεγαλύτερα όνειρα δεν βγαίνουν ποτέ έξω απ' το κουτί. Χρειάζεται μεγάλο θάρρος για να τα βγάλεις στο φως, να τα κρατήσεις ψηλά και να δεις τον πραγματικό σου εαυτό να αντικατοπτρίζεται μέσα τους...
User avatar
stoupeace
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5372
Joined: Tue Aug 26, 2008 4:08 pm
Academic status: High school
Gender:

Re: Καλωσόρισμα Πρωτοετών 2012-2013 στο τμήμα Πληροφορικής ΑΣΟΕΕ

Post by stoupeace » Sun Sep 23, 2012 10:56 pm

photisd wrote:Και αρκετά σημαντικό το να μιλάτε σε συμφοιτητές σας για το venus!! :-D
Δε μπορεί να τονιστεί αρκετά αυτό.

Αντίθετα με κάθε παραταξιακό φόρουμ, το Venus είναι μια οργανωμένη προσπάθεια αλληλοβοήθειας από φοιτητές για φοιτητές.

Αγάπη παντού.
Η καλύτερη μπάντα όλου του κόσμου: Sonata Antartika
Mpomp is building an army army. And I got my head back.
░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂ ____☻/︻╦╤─
Il███████████████████]. /▌
_◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.. . / \
User avatar
th0d0ris
bit level
bit level
Posts: 30
Joined: Tue Sep 11, 2012 12:39 am
Academic status: 2nd year
Gender:

Re: Καλωσόρισμα Πρωτοετών 2012-2013 στο τμήμα Πληροφορικής ΑΣΟΕΕ

Post by th0d0ris » Mon Sep 24, 2012 12:48 am

Βασικα δεν ειμαι πολτικοποιημενος ουτε σκοπευω να ακολουθησω καποιο κομμα στο μελλον,κοιταω το συμφερον μου,κι ειχα διαβασει ειτε μου ειχαν πει (δεν θυμαμαι) οτι απο τις παραταξεις στη σχολη να κερδισω και να εκμεταλευτω οτι μπορω γιατι αφου με ''χρειαζονται'' για τη ψηφο μου μπορω να τους ''χρησημοποιησω'' κι εγω απτη μερια μου,για δικο μου ωφελος!
στο Α' εξαμηνο 5 μαθηματα δεν εχω μονο? θα δηλωσω κι -επιπλεον- μαθηματα επιλογης για το Α' εξαμηνο?
κατι αλλο επισης σχετικα με τα κομματα,αυτος που με πειρε τηλεφωνο μου ειπε και για τη δωρεαν σοιτηση,αυτο τι ειναι? αξιζει???
γενικα αν κι το εχετε κανει σε προηγουμενα post πειτε μου τη γνωμη σας για το πως να ''κινουμαι'' με τα κομματα που με πλησιαζουν
εγω σκεφτομουν να ειμαι σε αποσταση αλλα να τους εκμεταλευομαι οποτε τους χρειαζομαι για κατι!
User avatar
netharis
Venus Former Team Member
Posts: 1845
Joined: Sun Jul 15, 2007 2:37 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Seattle, Washington
Contact:

Re: Καλωσόρισμα Πρωτοετών 2012-2013 στο τμήμα Πληροφορικής ΑΣΟΕΕ

Post by netharis » Mon Sep 24, 2012 1:58 am

th0d0ris wrote: με πειραν τηλεφωνο απο τη ΠΑΣΠ -ενας- κι μου ειπε να περασω απτη σχολη απο βδομαδα για την φοιτητικη ταυτοτητα κι να μου δειξει τη σχολη,παω ,ε? (τι να προσεξω?)
Μακρία, for the love of god...
Όταν έξω απο τη σχολή πλακώνονται στο ξύλο μετανάστες, άνθρωποι ψάχνουν στα σκουπίδια και οι παρατάξεις έχουνε μουσική στο full για να καλωσορίσουνε τους πρωτοετείς (ενώ μέσα δίνουνε μαθήματα), καταλαβαίνεις τη νοοτροπία, το επίπεδο και τη νοημοσύνη τους.

My 2 cents.
Image
Resistance is futile. Join the foss-side now!
"UNIX is very simple, it just needs a genius to understand its simplicity." - Dennis Ritchie
"The things that I want, by Max Payne. A smoke. A whiskey. For the sun to shine. I want to sleep, to forget. To change the past. Unlimited ammo and a license to kill. But right then, more than anything, I wanted her."
User avatar
stoupeace
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5372
Joined: Tue Aug 26, 2008 4:08 pm
Academic status: High school
Gender:

Re: Καλωσόρισμα Πρωτοετών 2012-2013 στο τμήμα Πληροφορικής ΑΣΟΕΕ

Post by stoupeace » Mon Sep 24, 2012 2:24 am

th0d0ris, σε κόβω να το'χεις στο μυαλό σου για μεγάλο πράγμα, και δεν ξέρω αν το ενισχύουμε κι εμείς.

Δεν χρειάζεται και να καταστρώσεις σχέδιο ενάντια στον "εχθρό" :P Ανθρωποι είναι κι αυτοί. Σχεδόν. Υπάνθρωποι βασικά, αλλά δε δαγκώνουνε. Πάντα.
Η καλύτερη μπάντα όλου του κόσμου: Sonata Antartika
Mpomp is building an army army. And I got my head back.
░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂ ____☻/︻╦╤─
Il███████████████████]. /▌
_◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.. . / \
User avatar
necrofear_13
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2141
Joined: Sun Nov 18, 2007 5:32 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ

Re: Καλωσόρισμα Πρωτοετών 2012-2013 στο τμήμα Πληροφορικής ΑΣΟΕΕ

Post by necrofear_13 » Mon Sep 24, 2012 2:49 am

stoupeace wrote:th0d0ris, σε κόβω να το'χεις στο μυαλό σου για μεγάλο πράγμα, και δεν ξέρω αν το ενισχύουμε κι εμείς.

Δεν χρειάζεται και να καταστρώσεις σχέδιο ενάντια στον "εχθρό" :P Ανθρωποι είναι κι αυτοί. Σχεδόν. Υπάνθρωποι βασικά, αλλά δε δαγκώνουνε. Πάντα.
Και έλεγα δεν θα το έλεγε κανείς αυτό. Δεν θα μπορούσα να το θέσω καλύτερα από τον stoup. Πάντως αν θες σχέδιο εξόντωσης τώρα που(μάλλον) παίρνω πτυχίο και δεν θα τους έχω ανάγκη(όχι πως πριν τους είχα) μπορώ να σε βοηθήσω. :-D
No matter what kind of sadness envelops the darkness of our despair, if you put one foot in front of the other, at some point you will reach a place where you can see the light.

In heaven or earth, no matter to where we progress, no matter where we walk, that becomes our road.
As long as we keep walking the battle will continue.
And that is exactly why this place will always be a paradise
User avatar
ja_the_invincible
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2414
Joined: Tue Dec 01, 2009 12:33 am
Academic status: N>4
Gender:
Location: Κάπου στο matrix...

Re: Καλωσόρισμα Πρωτοετών 2012-2013 στο τμήμα Πληροφορικής ΑΣΟΕΕ

Post by ja_the_invincible » Mon Sep 24, 2012 11:50 am

Το παραταξιακό ανάγεται κάθε φορά σε μείζον ζήτημα στο forum :roll: .Αν δεν έχετε σκοπό να οργανωθείτε κάπου φροντίστε να είστε ξεκάθαροι απέναντί τους , όσο δίνετε θάρρος τόσο θα σας πρήζουν.Αν από την άλλη σκοπεύετε να οργανωθείτε κάπου κάντε το αλλά φροντίστε να μην σας πάει πίσω στο πρόγραμμά σας.Έχω γνωρίσει αρκετό παραταξιακό κόσμο ( ομολογω όχι από την ασοεε ) που ήταν συνεπής στις σπουδές του και είχε ολοκληρωμένη άποψη επί του προγράμματος σπουδων της σχολής του.Το θέμα δεν είναι πόσο πολιτικοποιημένος είναι κάποιος αλλά πόσο συνεπής σε αυτό που ήρθε να κάνει στην σχολή , δηλαδή να σπουδάσει.
f**k robin and batman i'm robbin with a bat man
User avatar
photisd
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 875
Joined: Tue Nov 20, 2007 9:13 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Καλωσόρισμα Πρωτοετών 2012-2013 στο τμήμα Πληροφορικής ΑΣΟΕΕ

Post by photisd » Mon Sep 24, 2012 12:22 pm

ja_the_invincible wrote:Το παραταξιακό ανάγεται κάθε φορά σε μείζον ζήτημα στο forum :roll: .Αν δεν έχετε σκοπό να οργανωθείτε κάπου φροντίστε να είστε ξεκάθαροι απέναντί τους , όσο δίνετε θάρρος τόσο θα σας πρήζουν.Αν από την άλλη σκοπεύετε να οργανωθείτε κάπου κάντε το αλλά φροντίστε να μην σας πάει πίσω στο πρόγραμμά σας.Έχω γνωρίσει αρκετό παραταξιακό κόσμο ( ομολογω όχι από την ασοεε ) που ήταν συνεπής στις σπουδές του και είχε ολοκληρωμένη άποψη επί του προγράμματος σπουδων της σχολής του.Το θέμα δεν είναι πόσο πολιτικοποιημένος είναι κάποιος αλλά πόσο συνεπής σε αυτό που ήρθε να κάνει στην σχολή , δηλαδή να σπουδάσει.
+++
‎...Τα μεγαλύτερα όνειρα δεν βγαίνουν ποτέ έξω απ' το κουτί. Χρειάζεται μεγάλο θάρρος για να τα βγάλεις στο φως, να τα κρατήσεις ψηλά και να δεις τον πραγματικό σου εαυτό να αντικατοπτρίζεται μέσα τους...
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: Καλωσόρισμα Πρωτοετών 2012-2013 στο τμήμα Πληροφορικής ΑΣΟΕΕ

Post by chriskin » Mon Sep 24, 2012 12:44 pm

ja +++
User avatar
th0d0ris
bit level
bit level
Posts: 30
Joined: Tue Sep 11, 2012 12:39 am
Academic status: 2nd year
Gender:

Re: Καλωσόρισμα Πρωτοετών 2012-2013 στο τμήμα Πληροφορικής ΑΣΟΕΕ

Post by th0d0ris » Mon Sep 24, 2012 5:14 pm

stoupeace wrote:th0d0ris, σε κόβω να το'χεις στο μυαλό σου για μεγάλο πράγμα, και δεν ξέρω αν το ενισχύουμε κι εμείς.

Δεν χρειάζεται και να καταστρώσεις σχέδιο ενάντια στον "εχθρό" :P Ανθρωποι είναι κι αυτοί. Σχεδόν. Υπάνθρωποι βασικά, αλλά δε δαγκώνουνε. Πάντα.
δεν επιασα τη πρωτη προταση σου!!!
User avatar
Eldebryn
Venus Former Team Member
Posts: 1116
Joined: Sat Sep 18, 2010 8:43 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Somewhere in the Forgotten Realms...

Re: Καλωσόρισμα Πρωτοετών 2012-2013 στο τμήμα Πληροφορικής ΑΣΟΕΕ

Post by Eldebryn » Mon Sep 24, 2012 5:21 pm

th0d0ris wrote:
stoupeace wrote:th0d0ris, σε κόβω να το'χεις στο μυαλό σου για μεγάλο πράγμα, και δεν ξέρω αν το ενισχύουμε κι εμείς.

Δεν χρειάζεται και να καταστρώσεις σχέδιο ενάντια στον "εχθρό" :P Ανθρωποι είναι κι αυτοί. Σχεδόν. Υπάνθρωποι βασικά, αλλά δε δαγκώνουνε. Πάντα.
δεν επιασα τη πρωτη προταση σου!!!
Yo dawg, the bro mean ya can chill out wit dat hardcore diplomacy man...
</stoned>
Image<-- My profile playlists
User avatar
stoupeace
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5372
Joined: Tue Aug 26, 2008 4:08 pm
Academic status: High school
Gender:

Re: Καλωσόρισμα Πρωτοετών 2012-2013 στο τμήμα Πληροφορικής ΑΣΟΕΕ

Post by stoupeace » Mon Sep 24, 2012 5:26 pm

th0d0ris wrote:
stoupeace wrote:th0d0ris, σε κόβω να το'χεις στο μυαλό σου για μεγάλο πράγμα, και δεν ξέρω αν το ενισχύουμε κι εμείς.

Δεν χρειάζεται και να καταστρώσεις σχέδιο ενάντια στον "εχθρό" :P Ανθρωποι είναι κι αυτοί. Σχεδόν. Υπάνθρωποι βασικά, αλλά δε δαγκώνουνε. Πάντα.
δεν επιασα τη πρωτη προταση σου!!!
Εννοώ, άραξε. Δεν πας στον πόλεμο, στη σχολή σου πας.
Θα φας λίγο πρήξιμο και θα περάσει. Μπορεί και να γουστάρεις.
Eldebryn wrote: Yo dawg, the bro mean ya can chill out wit dat hardcore diplomacy man...
</stoned>
Εχει αρχίσει να θυμίζει πατέρα που κάνει το sex talk με το γιο του, πριν πάει για πρώτη φορά να γνωρίσει τον έρωτα με την Εμμανουέλα.
Η καλύτερη μπάντα όλου του κόσμου: Sonata Antartika
Mpomp is building an army army. And I got my head back.
░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂ ____☻/︻╦╤─
Il███████████████████]. /▌
_◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.. . / \
User avatar
Funk
Venus Former Team Member
Posts: 1834
Joined: Wed Oct 06, 2010 10:29 pm
Gender:
Location: Korriban

Re: Καλωσόρισμα Πρωτοετών 2012-2013 στο τμήμα Πληροφορικής ΑΣΟΕΕ

Post by Funk » Mon Sep 24, 2012 5:36 pm

Ελδεβρύνιε χώσε λίγο!!! :-D
Educate yourself. In time· share what you have learned.
shrinked imageshrinked image
User avatar
Eldebryn
Venus Former Team Member
Posts: 1116
Joined: Sat Sep 18, 2010 8:43 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Somewhere in the Forgotten Realms...

Re: Καλωσόρισμα Πρωτοετών 2012-2013 στο τμήμα Πληροφορικής ΑΣΟΕΕ

Post by Eldebryn » Mon Sep 24, 2012 5:36 pm

stoupeace wrote:Εχει αρχίσει να θυμίζει πατέρα που κάνει το sex talk με το γιο του, πριν πάει για πρώτη φορά να γνωρίσει τον έρωτα με την Εμμανουέλα.
Για τον thodoris μιλάμε αγαπητέ ή για μένα...? :???:

Θα πρότεινα λιγότερες αναφορές σε softcore 80s παραγωγές :lol:
Image<-- My profile playlists
Post Reply

Return to “Τμήμα - Πανεπιστήμιο”