Πτυχιακή εξεταστική Φεβρουαρίου 2013

Συζητήσεις σχετικές με την λειτουργία του Πανεπιστημίου και του Τμήματος, νέα, αποφάσεις συγκλήτου, αποφάσεις συνελεύσεων πληροφορικής. Γενικότερα ό,τι έχει σχέση με τον Πανεπιστημιακό χώρο.
User avatar
vasilaros69
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1299
Joined: Wed Feb 17, 2010 6:07 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Πτυχιακή εξεταστική Φεβρουαρίου 2013

Post by vasilaros69 » Sat Feb 02, 2013 11:24 pm

Ναι λογικα καπως ετσι θα ειναι τα πραγματα!
"Sometimes questions are more powerful than answers,..."
User avatar
zweistein
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 4537
Joined: Sun Oct 15, 2006 10:49 pm
Gender:
Location: in your computer
Contact:

Re: Πτυχιακή εξεταστική Φεβρουαρίου 2013

Post by zweistein » Mon Feb 04, 2013 1:40 am

Εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει ποτε θα υλοποιηθεί αυτό ούτε πως θα μπορέσουν να πάρουν μέρος όσοι ενδιαφέρονται.
Υποτίθεται ότι θα βγει ειδική extra φόρμα στην e-grammateia?
Image
User avatar
vasilaros69
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1299
Joined: Wed Feb 17, 2010 6:07 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Πτυχιακή εξεταστική Φεβρουαρίου 2013

Post by vasilaros69 » Mon Feb 04, 2013 11:28 am

Σημερα ξεκινησε οντως η δηλωση για τα μαθηματα. Αν πατησετε "Η δήλωση μου" στα αριστερα στην λιστα που εχει εμφανιζει τα μαθηματα του χειμερινου εξαμηνου
και πανω πανω με κοκκινα γραμματα υπαρχει το : "Περίοδος δηλώσεων από 04/02/2013 έως 11/02/2013 "
Πατωντας προσθηκη στην ηδη υπαρχουσα δηλωση σου εμφανιζει μονο μαθηματα εαρινου εξαμηνου τα οποια δεν εχεις περασει. :-D
"Sometimes questions are more powerful than answers,..."
User avatar
katroulina
bit level
bit level
Posts: 33
Joined: Tue Dec 11, 2007 1:55 pm
Gender:

Re: Πτυχιακή εξεταστική Φεβρουαρίου 2013

Post by katroulina » Mon Feb 04, 2013 12:15 pm

vasilaros69 wrote:Σημερα ξεκινησε οντως η δηλωση για τα μαθηματα. Αν πατησετε "Η δήλωση μου" στα αριστερα στην λιστα που εχει εμφανιζει τα μαθηματα του χειμερινου εξαμηνου
και πανω πανω με κοκκινα γραμματα υπαρχει το : "Περίοδος δηλώσεων από 04/02/2013 έως 11/02/2013 "
Πατωντας προσθηκη στην ηδη υπαρχουσα δηλωση σου εμφανιζει μονο μαθηματα εαρινου εξαμηνου τα οποια δεν εχεις περασει. :-D
Βασικα σιγουρα ισχυει αυτο?Σε μενα και σε καποια αλλη κοπελα υπαρχουν και ορισμενα μαθηματα μεσα τα οποια εχουμε περασει και μας τα δειχνει σαν επιλογη... :smt017

υπαρχει καποιος αλλος με το ιδιο προβλημα?
User avatar
vasilaros69
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1299
Joined: Wed Feb 17, 2010 6:07 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Πτυχιακή εξεταστική Φεβρουαρίου 2013

Post by vasilaros69 » Mon Feb 04, 2013 12:22 pm

Τι να πω δεν ξερω... ισως να επικοινωνησεις με την γραμματεια. Εμενα παντως οταν παταω "προσθηκη" μου εμφανιζει μονο μαθηματα εαρινου τα οποια δεν εχω περασει.
δεν εχω κανει ακομα τη δηλωση παντως.., απλα ειδα την επιλογη μονο..
"Sometimes questions are more powerful than answers,..."
User avatar
katroulina
bit level
bit level
Posts: 33
Joined: Tue Dec 11, 2007 1:55 pm
Gender:

Re: Πτυχιακή εξεταστική Φεβρουαρίου 2013

Post by katroulina » Mon Feb 04, 2013 12:37 pm

πηρα τηλεφωνο μπας και βγαλω ακρη..απ ο,τι καταλαβα ειναι θεμα της εταιριας που εκανε ετσι τις δηλωσεις..αφου λεει τα εχω περασει προφανως και δεν τα δηλωνω...οποτε καποιο λαθος στο περασμα των βαθμων υποθετω δεν εχει γινει...
User avatar
IRAKLIO-13
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 166
Joined: Thu Mar 06, 2008 2:29 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Πτυχιακή εξεταστική Φεβρουαρίου 2013

Post by IRAKLIO-13 » Mon Feb 04, 2013 12:50 pm

katroulina wrote:Σε μενα και σε καποια αλλη κοπελα υπαρχουν και ορισμενα μαθηματα μεσα τα οποια εχουμε περασει και μας τα δειχνει σαν επιλογη... :smt017
υπαρχει καποιος αλλος με το ιδιο προβλημα?
Και σε μένα..., δε νομίζω ότι είναι πρόβλημα...
marose
byte level
byte level
Posts: 139
Joined: Thu Nov 03, 2011 2:14 am
Gender:

Re: Πτυχιακή εξεταστική Φεβρουαρίου 2013

Post by marose » Mon Feb 04, 2013 12:51 pm

Μήπως ξέρει κάποιος αν στην πτυχιακή εξεταστική μπορώ να δηλώσω μάθημα το οποίο δεν το είχα δηλώσει σε προηγούμενες εξεταστικές...ή πρεπει να δώσω μόνο αυτά που έχω δηλώσει και εν τα πέρασα?
User avatar
katroulina
bit level
bit level
Posts: 33
Joined: Tue Dec 11, 2007 1:55 pm
Gender:

Re: Πτυχιακή εξεταστική Φεβρουαρίου 2013

Post by katroulina » Mon Feb 04, 2013 12:54 pm

IRAKLIO-13 wrote:
katroulina wrote:Σε μενα και σε καποια αλλη κοπελα υπαρχουν και ορισμενα μαθηματα μεσα τα οποια εχουμε περασει και μας τα δειχνει σαν επιλογη... :smt017
υπαρχει καποιος αλλος με το ιδιο προβλημα?
Και σε μένα..., δε νομίζω ότι είναι πρόβλημα...
ναι το ξερω και σε πολλα αλλα παιδια απ ο,τι βλεπω τωρα...απλα στην αρχη τρομαξα.. :roll:
crazybone
byte level
byte level
Posts: 128
Joined: Mon Mar 15, 2010 7:21 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Πτυχιακή εξεταστική Φεβρουαρίου 2013

Post by crazybone » Mon Feb 04, 2013 12:55 pm

katroulina wrote:
vasilaros69 wrote:Σημερα ξεκινησε οντως η δηλωση για τα μαθηματα. Αν πατησετε "Η δήλωση μου" στα αριστερα στην λιστα που εχει εμφανιζει τα μαθηματα του χειμερινου εξαμηνου
και πανω πανω με κοκκινα γραμματα υπαρχει το : "Περίοδος δηλώσεων από 04/02/2013 έως 11/02/2013 "
Πατωντας προσθηκη στην ηδη υπαρχουσα δηλωση σου εμφανιζει μονο μαθηματα εαρινου εξαμηνου τα οποια δεν εχεις περασει. :-D
Βασικα σιγουρα ισχυει αυτο?Σε μενα και σε καποια αλλη κοπελα υπαρχουν και ορισμενα μαθηματα μεσα τα οποια εχουμε περασει και μας τα δειχνει σαν επιλογη... :smt017

υπαρχει καποιος αλλος με το ιδιο προβλημα?

Το ιδιο προβλημα υπαρχει και σε μενα.Αποτι ειδα εχει να κανει με τον κωδικο του μαθηματος που λογικα ειναι σφαλμα της καταχωρησης.
Εμενα π.χ. ακομα και στις βαθμοογιες εχει 2 καταχωρησεις του προγραμματισμος με java,απο τις οποιες η μια ειναι μη προβιβασιμος βαθμος και η αλλη προβιβασιμος.Ειχα ρωτησει στη γραμματεια καποια στιγμη και μου ειπαν οτι ειναι λαθος καταχωρηση.
User avatar
katroulina
bit level
bit level
Posts: 33
Joined: Tue Dec 11, 2007 1:55 pm
Gender:

Re: Πτυχιακή εξεταστική Φεβρουαρίου 2013

Post by katroulina » Mon Feb 04, 2013 12:57 pm

marose wrote:Μήπως ξέρει κάποιος αν στην πτυχιακή εξεταστική μπορώ να δηλώσω μάθημα το οποίο δεν το είχα δηλώσει σε προηγούμενες εξεταστικές...ή πρεπει να δώσω μόνο αυτά που έχω δηλώσει και εν τα πέρασα?
υποθετω πως μπορεις να δηλωσεις κανονικα οποιο θες...τσεκαρε το κιολας...αν μπεις στη γραμματεια στις δηλωσεις και στο δειχνει κανονικα σαν επιλογη τοτε εισαι καλυμμενη.. ;)
marose
byte level
byte level
Posts: 139
Joined: Thu Nov 03, 2011 2:14 am
Gender:

Re: Πτυχιακή εξεταστική Φεβρουαρίου 2013

Post by marose » Mon Feb 04, 2013 1:32 pm

katroulina wrote:
marose wrote:Μήπως ξέρει κάποιος αν στην πτυχιακή εξεταστική μπορώ να δηλώσω μάθημα το οποίο δεν το είχα δηλώσει σε προηγούμενες εξεταστικές...ή πρεπει να δώσω μόνο αυτά που έχω δηλώσει και εν τα πέρασα?
υποθετω πως μπορεις να δηλωσεις κανονικα οποιο θες...τσεκαρε το κιολας...αν μπεις στη γραμματεια στις δηλωσεις και στο δειχνει κανονικα σαν επιλογη τοτε εισαι καλυμμενη.. ;)
Σε ευχαριστω πολύ...
Ion
byte level
byte level
Posts: 93
Joined: Thu Jan 22, 2009 1:44 am
Academic status: N>4
Gender:

Re: Πτυχιακή εξεταστική Φεβρουαρίου 2013

Post by Ion » Mon Feb 04, 2013 8:01 pm

μπορούμε να δώσουμε μαθήματα χειμερινού εξαμήνου που μόλις δώσαμε; με άλλα λόγια, μπορούμε να δώσουμε υπολογιστικά μαθηματικά;
αν ναι, πρέπει να το ξαναδηλώσουμε τώρα ή αρκεί η προηγούμενη δήλωση;
User avatar
PASCAL
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 3587
Joined: Wed Nov 23, 2005 10:58 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Πτυχιακή εξεταστική Φεβρουαρίου 2013

Post by PASCAL » Mon Feb 04, 2013 8:06 pm

Ion wrote:μπορούμε να δώσουμε μαθήματα χειμερινού εξαμήνου που μόλις δώσαμε; με άλλα λόγια, μπορούμε να δώσουμε υπολογιστικά μαθηματικά;
αν ναι, πρέπει να το ξαναδηλώσουμε τώρα ή αρκεί η προηγούμενη δήλωση;
Όχι δεν μπορούμε. Αυτά θα τα ξαναδώσουμε τον Ιούνη-Ιούλη πάλι με ειδική εξεταστική.
User avatar
nks
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 723
Joined: Wed Apr 14, 2010 10:52 am
Academic status: Alumnus/a

Re: Πτυχιακή εξεταστική Φεβρουαρίου 2013

Post by nks » Mon Feb 04, 2013 9:26 pm

Στις πτυχιακες εξεταστικες που θα γινουν,γνωριζει κανεις τι θα γινει με μαθηματα που εχουν εργασιες που πιανουν 40-60% του βαθμου?
Rosie
bit level
bit level
Posts: 41
Joined: Sun Jan 15, 2006 6:05 pm

Re: Πτυχιακή εξεταστική Φεβρουαρίου 2013

Post by Rosie » Mon Feb 04, 2013 9:32 pm

Για την Ασφαλεια που ρωτησα, θα ειναι με αριστα το 10. Δεν θα μετρησουν εργασιες.
n.p.
byte level
byte level
Posts: 94
Joined: Tue Nov 02, 2010 10:55 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Πτυχιακή εξεταστική Φεβρουαρίου 2013

Post by n.p. » Tue Feb 05, 2013 1:47 am

Rosie wrote:Για την Ασφαλεια που ρωτησα, θα ειναι με αριστα το 10. Δεν θα μετρησουν εργασιες.
Εννοείς το μάθημα της κυρίας Θεοχαρίδου?Και προφανώς υποθέτω μιλάς για την εξεταστική του ιούνη έτσι??
Rosie
bit level
bit level
Posts: 41
Joined: Sun Jan 15, 2006 6:05 pm

Re: Πτυχιακή εξεταστική Φεβρουαρίου 2013

Post by Rosie » Tue Feb 05, 2013 1:52 am

Ναι, για την πτυχιακη εξεταστικη του Ιουνιου μου ειπε οτι δεν μπορει να ειναι με αριστα το 6 και θα ειναι με αριστα το 10. Υποθετω σε ολα τα μαθηματα καπως ετσι θα παει.
User avatar
mploumplou22
bit level
bit level
Posts: 21
Joined: Mon Mar 01, 2010 9:37 pm
Academic status: 4th year
Gender:

Re: Πτυχιακή εξεταστική Φεβρουαρίου 2013

Post by mploumplou22 » Tue Feb 05, 2013 12:14 pm

Rosie wrote:Ναι, για την πτυχιακη εξεταστικη του Ιουνιου μου ειπε οτι δεν μπορει να ειναι με αριστα το 6 και θα ειναι με αριστα το 10. Υποθετω σε ολα τα μαθηματα καπως ετσι θα παει.
Άρα θα έχουν δικαίωμα να δώσουν και όσοι τους έκοψε στην εργασία ε??? ε???
User avatar
PASCAL
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 3587
Joined: Wed Nov 23, 2005 10:58 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Πτυχιακή εξεταστική Φεβρουαρίου 2013

Post by PASCAL » Tue Feb 05, 2013 12:43 pm

katroulina wrote:
vasilaros69 wrote:Σημερα ξεκινησε οντως η δηλωση για τα μαθηματα. Αν πατησετε "Η δήλωση μου" στα αριστερα στην λιστα που εχει εμφανιζει τα μαθηματα του χειμερινου εξαμηνου
και πανω πανω με κοκκινα γραμματα υπαρχει το : "Περίοδος δηλώσεων από 04/02/2013 έως 11/02/2013 "
Πατωντας προσθηκη στην ηδη υπαρχουσα δηλωση σου εμφανιζει μονο μαθηματα εαρινου εξαμηνου τα οποια δεν εχεις περασει. :-D
Βασικα σιγουρα ισχυει αυτο?Σε μενα και σε καποια αλλη κοπελα υπαρχουν και ορισμενα μαθηματα μεσα τα οποια εχουμε περασει και μας τα δειχνει σαν επιλογη... :smt017

υπαρχει καποιος αλλος με το ιδιο προβλημα?
Όντως υπάρχει αυτό το πρόβλημα. Κι εμένα μου εμφανίζει μαθήματα που έχω περάσει. Όμως αν πας στην καρτέλα βαθμολογίες θα δεις ότι αυτά που έχεις περάσει φαίνονται κανονικά με το βαθμό σου. Οπότε μην ανησυχείς. Είναι απλά κάποιο bug. Καλού κακού κράτα ένα pdf με βαθμολογίες και δηλώσεις.
User avatar
ariadni
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 255
Joined: Sat Jan 09, 2010 2:14 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Πτυχιακή εξεταστική Φεβρουαρίου 2013

Post by ariadni » Tue Feb 05, 2013 2:54 pm

mploumplou22 wrote:
Rosie wrote:Ναι, για την πτυχιακη εξεταστικη του Ιουνιου μου ειπε οτι δεν μπορει να ειναι με αριστα το 6 και θα ειναι με αριστα το 10. Υποθετω σε ολα τα μαθηματα καπως ετσι θα παει.
Άρα θα έχουν δικαίωμα να δώσουν και όσοι τους έκοψε στην εργασία ε??? ε???

Έχει μάθει κανείς τελικά αν η εξέταση του εαρινού στην ασφάλεια θα αφορά και όσους κόπηκαν στις εργασίες??
User avatar
mirella
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 163
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:54 pm
Gender:
Location: Γλυφάδα

Re: Πτυχιακή εξεταστική Φεβρουαρίου 2013

Post by mirella » Tue Feb 05, 2013 6:37 pm

ariadni wrote:
mploumplou22 wrote:
Rosie wrote:Ναι, για την πτυχιακη εξεταστικη του Ιουνιου μου ειπε οτι δεν μπορει να ειναι με αριστα το 6 και θα ειναι με αριστα το 10. Υποθετω σε ολα τα μαθηματα καπως ετσι θα παει.
Άρα θα έχουν δικαίωμα να δώσουν και όσοι τους έκοψε στην εργασία ε??? ε???

Έχει μάθει κανείς τελικά αν η εξέταση του εαρινού στην ασφάλεια θα αφορά και όσους κόπηκαν στις εργασίες??
Της εστειλα e-mail κ και μου ειπε πως ειναι θεμα της γραμματειας αν μας θα μας
επιτραπει να δωσουμε .Αυριο θα παρω τηλεφωνο να μαθω ....Επισης το αν θα δωσουμε με αριστα το 10, ειναι πλεον θεμα του κου Γκριτζαλη, ο οποιος επιστρεφει απο την αδεια του κ θα επιμεληθει ο ιδιος την πτυχιακη εξεταστικη. Η κα Θεοχαριδου βεβαια εκτιμαει οτι θα δωσουμε με αριστα το 10.
-- I am the master of my fate; I am the captain of my soul. --
Post Reply

Return to “Τμήμα - Πανεπιστήμιο”