Πτυχιακή εξεταστική Φεβρουαρίου 2013

Συζητήσεις σχετικές με την λειτουργία του Πανεπιστημίου και του Τμήματος, νέα, αποφάσεις συγκλήτου, αποφάσεις συνελεύσεων πληροφορικής. Γενικότερα ό,τι έχει σχέση με τον Πανεπιστημιακό χώρο.
User avatar
DrNio
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 750
Joined: Sun May 30, 2010 6:04 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: Zion / Closer to 2199

Re: Πτυχιακή εξεταστική Φεβρουαρίου 2013

Post by DrNio » Wed Feb 06, 2013 2:47 pm

Μισό λεπτό..τώρα λέμε για μια εξεταστική που ΘΑ γίνει τον Ιούνιο-Ιούλιο έτσι?

edit : έχει απαντηθεί σορυ. πάντως εχει πλακα να εχεις ασχοληθει εστω και λιγο και να εχεις χασει βαθμους απο εργασιες - εργαστηρια και να μην πας με αριστα το 10 προφανως τωρα τον Φεβρουαριο..και να πας με αριστα 10 τον Ιουλιο.....
Everything that has a beginning has an end
timphilby88
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 178
Joined: Tue Jun 15, 2010 10:37 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Πτυχιακή εξεταστική Φεβρουαρίου 2013

Post by timphilby88 » Wed Feb 06, 2013 9:11 pm

Παιδιά το πρώτο βήμα έγινε στις βάσεις δεδομένων, ο κ. Γιανακκουδάκης έβγαλε ανακοίνωση ότι θα εξεταστούμε με άριστα το 10 ανεξαρτήτως παλιών εργασιών.Οπότε υποψιάζομαι ότι αυτό θα γίνει και σε άλλα μαθήματα.
User avatar
sbartsa
byte level
byte level
Posts: 59
Joined: Thu Oct 23, 2008 12:37 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Πτυχιακή εξεταστική Φεβρουαρίου 2013

Post by sbartsa » Thu Feb 07, 2013 2:38 am

Παιδιά πάντως στην κ. Καλογεράκη που ρωτήσαμε για τους Μεταγλωτιστές μας είπε ότι θα μετρήσει ο βαθμός της προηγούμενης εργασίας.....
Πράγμα άκυρο γιατί πχ εγώ ποτέ δεν έχω παρακολουθήσει ακόμα το μάθημα....Ας ελπίσουμε να αλλάξει το πράγμα.
"Κατά τον Δαίμονα εαυτού"
janet
byte level
byte level
Posts: 97
Joined: Sat Sep 05, 2009 3:16 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Πτυχιακή εξεταστική Φεβρουαρίου 2013

Post by janet » Thu Feb 07, 2013 5:02 am

Θα χρειαστεί να κάνουμε εγγραφή στο μάθημα στο e-class?ή μόνο στην e-γραμματεία?επίσης δίνει κανείς εννοιολογική?ή μήπως γνωρίζει κανείς τι θέματα έβαλε στην πτυχιακή εξεταστική του Νοεμβρίου στην εννοιολογική?
User avatar
rose
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1921
Joined: Sun May 20, 2007 8:59 pm
Academic status: 4th year
Gender:

Re: Πτυχιακή εξεταστική Φεβρουαρίου 2013

Post by rose » Thu Feb 07, 2013 2:39 pm

sbartsa wrote:Παιδιά πάντως στην κ. Καλογεράκη που ρωτήσαμε για τους Μεταγλωτιστές μας είπε ότι θα μετρήσει ο βαθμός της προηγούμενης εργασίας.....
Πράγμα άκυρο γιατί πχ εγώ ποτέ δεν έχω παρακολουθήσει ακόμα το μάθημα....Ας ελπίσουμε να αλλάξει το πράγμα.
Κακως αν συμβαινει αυτό. Αυτη η διπλή εξεταστική δεν γινεται για να γινει, αν αρχισουμε με εργασίες, απουσίες, προόδους, ποσοστά και δεν ξερω τι αλλο τοτε αστο.
που θα πάει θα το δουμε...
User avatar
nickpro
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1859
Joined: Fri Apr 18, 2008 10:54 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Πτυχιακή εξεταστική Φεβρουαρίου 2013

Post by nickpro » Thu Feb 07, 2013 3:03 pm

rose wrote:Κακως αν συμβαινει αυτό. Αυτη η διπλή εξεταστική δεν γινεται για να γινει, αν αρχισουμε με εργασίες, απουσίες, προόδους, ποσοστά και δεν ξερω τι αλλο τοτε αστο.
Αναλόγως. Γιατί σε ένα τόσο εύκολο μάθημα σαν τους μεταγλωττιστές, που έχει και ανοιχτές σημειώσεις, θα είναι εντελώς άδικο για όσους το έχουν ήδη περάσει, να κατέβεις χωρίς εργασία. Η εργασία είναι όλο το μάθημα σχεδόν.
User avatar
photisd
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 875
Joined: Tue Nov 20, 2007 9:13 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Πτυχιακή εξεταστική Φεβρουαρίου 2013

Post by photisd » Thu Feb 07, 2013 3:17 pm

Στην e-grammateia γιατί μου έχει να δηλώσω μαθήματα μόνο του χειμερινού;;Μάθαμε γιατί έχει γίνει αυτή η χαζομάρα;;
‎...Τα μεγαλύτερα όνειρα δεν βγαίνουν ποτέ έξω απ' το κουτί. Χρειάζεται μεγάλο θάρρος για να τα βγάλεις στο φως, να τα κρατήσεις ψηλά και να δεις τον πραγματικό σου εαυτό να αντικατοπτρίζεται μέσα τους...
Baggelitsa
bit level
bit level
Posts: 21
Joined: Mon Feb 08, 2010 10:36 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Πτυχιακή εξεταστική Φεβρουαρίου 2013

Post by Baggelitsa » Thu Feb 07, 2013 3:52 pm

έκανα την δήλωση για την πτυχιακή εξεταστική και απλά σε αυτή που είχα κάνει για το χειμερινό εξάμηνο,προστέθηκε και το μάθημα του εαρινού εξαμήνου που χρωστάω.Είναι ο.κ βρε παιδιά ε,ε; Με την ευκαιρία,έχει ενημερωθεί κανείς τι θα ισχύσει για τα Λειτουργικά Συστήματα ;
User avatar
vasilaros69
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1299
Joined: Wed Feb 17, 2010 6:07 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Πτυχιακή εξεταστική Φεβρουαρίου 2013

Post by vasilaros69 » Thu Feb 07, 2013 4:17 pm

nickpro wrote: Αναλόγως. Γιατί σε ένα τόσο εύκολο μάθημα σαν τους μεταγλωττιστές, που έχει και ανοιχτές σημειώσεις, θα είναι εντελώς άδικο για όσους το έχουν ήδη περάσει, να κατέβεις χωρίς εργασία. Η εργασία είναι όλο το μάθημα σχεδόν.
Θα μπορουσε να το κανει με κλειστες σημειωσεις 'η κατι αντιστοιχο..

photisd wrote:Στην e-grammateia γιατί μου έχει να δηλώσω μαθήματα μόνο του χειμερινού;;Μάθαμε γιατί έχει γίνει αυτή η χαζομάρα;;
Καλυτερα να παρεις κανα τηλεφωνο στη γραμματεια να ρωτησεις. απο περιπτωσεις αλλων παιδιων που εχω ακουσει μονο του στυλ "να εμφανιζει περασμενα μαθηματα εαρινου" τους εχει συμβει.
"Sometimes questions are more powerful than answers,..."
User avatar
ecats
byte level
byte level
Posts: 52
Joined: Mon Jun 16, 2008 3:18 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Πτυχιακή εξεταστική Φεβρουαρίου 2013

Post by ecats » Thu Feb 07, 2013 4:39 pm

Ξέρει κανείς τι θα γίνει με τους αλγόριθμους? έχουν ένα κάρο εργασίες συν προοδο κλπ θα εξεταστουν χωρίς?
-------------404 Not Found ------------------
dome
byte level
byte level
Posts: 79
Joined: Mon Dec 20, 2010 6:09 pm

Re: Πτυχιακή εξεταστική Φεβρουαρίου 2013

Post by dome » Thu Feb 07, 2013 5:03 pm

Το μάθημα 'λογιστικά πληροφοριακά συστήματα' είναι εαρινού εξαμήνου με βάση τον οδηγό σπουδών. Ομως δεν μου το βγάζει στο e-grammateia. Ξέρει κανείς τι γίνετε;
marose
byte level
byte level
Posts: 139
Joined: Thu Nov 03, 2011 2:14 am
Gender:

Re: Πτυχιακή εξεταστική Φεβρουαρίου 2013

Post by marose » Thu Feb 07, 2013 5:15 pm

Ρε [αιδιά παίζει ρόλο το ότι δεν εμφανίζεται η δήλωση μου για την πτυχιακή εξεταστικη στις δηλώσεις στην ηλεκτρονική γραμματεία...?
Σε εσας εμφανιζεται?
User avatar
GioAthens
byte level
byte level
Posts: 132
Joined: Thu Dec 22, 2011 5:02 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Πτυχιακή εξεταστική Φεβρουαρίου 2013

Post by GioAthens » Thu Feb 07, 2013 5:39 pm

dome wrote:Το μάθημα 'λογιστικά πληροφοριακά συστήματα' είναι εαρινού εξαμήνου με βάση τον οδηγό σπουδών. Ομως δεν μου το βγάζει στο e-grammateia. Ξέρει κανείς τι γίνετε;
Δεν υπαρχει πια αυτο το μαθημα για το τμημα μας.Δεν ξερω για πιο οδηγο σπουδων μιλας(μαλλον προ 3ετιας),ρωτησα κ εγω τη δευτερα κ μου ειπαν οτι δεν υπαρχει πια.Τουλαχιστον για φετος.Μπορει στο μελλον να το επαναφερουν.
timphilby88
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 178
Joined: Tue Jun 15, 2010 10:37 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Πτυχιακή εξεταστική Φεβρουαρίου 2013

Post by timphilby88 » Thu Feb 07, 2013 5:43 pm

ecats wrote:Ξέρει κανείς τι θα γίνει με τους αλγόριθμους? έχουν ένα κάρο εργασίες συν προοδο κλπ θα εξεταστουν χωρίς?
Λογικά δε θα μετρήσει κάτι.Θα ναι με άριστα το 10.Έτσι και αλλιώς όλα τα άλλα προαιρετικά είναι.
dome
byte level
byte level
Posts: 79
Joined: Mon Dec 20, 2010 6:09 pm

Re: Πτυχιακή εξεταστική Φεβρουαρίου 2013

Post by dome » Thu Feb 07, 2013 5:52 pm

GioAthens wrote:
dome wrote:Το μάθημα 'λογιστικά πληροφοριακά συστήματα' είναι εαρινού εξαμήνου με βάση τον οδηγό σπουδών. Ομως δεν μου το βγάζει στο e-grammateia. Ξέρει κανείς τι γίνετε;
Δεν υπαρχει πια αυτο το μαθημα για το τμημα μας.Δεν ξερω για πιο οδηγο σπουδων μιλας(μαλλον προ 3ετιας),ρωτησα κ εγω τη δευτερα κ μου ειπαν οτι δεν υπαρχει πια.Τουλαχιστον για φετος.Μπορει στο μελλον να το επαναφερουν.

Στον φετινό οδηγό το είδα, γι αυτό ρώτησα. Τσέκαρε το αν θες, θα το βρεις. Αλλά για να σου είπαν έτσι στην γραμματεία μάλλον έκαναν λάθος στον οδηγό.
Κάποιο εναλλακτικό μάθημα επιλογής για τον κύκλο 5 έχετε να προτείνετε; Οσο πιο εύκολο..
User avatar
GioAthens
byte level
byte level
Posts: 132
Joined: Thu Dec 22, 2011 5:02 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Πτυχιακή εξεταστική Φεβρουαρίου 2013

Post by GioAthens » Thu Feb 07, 2013 6:08 pm

dome wrote:
GioAthens wrote:
dome wrote:Το μάθημα 'λογιστικά πληροφοριακά συστήματα' είναι εαρινού εξαμήνου με βάση τον οδηγό σπουδών. Ομως δεν μου το βγάζει στο e-grammateia. Ξέρει κανείς τι γίνετε;
Δεν υπαρχει πια αυτο το μαθημα για το τμημα μας.Δεν ξερω για πιο οδηγο σπουδων μιλας(μαλλον προ 3ετιας),ρωτησα κ εγω τη δευτερα κ μου ειπαν οτι δεν υπαρχει πια.Τουλαχιστον για φετος.Μπορει στο μελλον να το επαναφερουν.

Στον φετινό οδηγό το είδα, γι αυτό ρώτησα. Τσέκαρε το αν θες, θα το βρεις. Αλλά για να σου είπαν έτσι στην γραμματεία μάλλον έκαναν λάθος στον οδηγό.
Κάποιο εναλλακτικό μάθημα επιλογής για τον κύκλο 5 έχετε να προτείνετε; Οσο πιο εύκολο..
Επιχειρηματικότητα.Διαβαζεται ανετα.Δεν το εχω δωσει,αλλα το εχουν παρει γνωστοι μου κ δεν δυσκολευτηκαν ιδιαιτερα
Baggelitsa
bit level
bit level
Posts: 21
Joined: Mon Feb 08, 2010 10:36 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Πτυχιακή εξεταστική Φεβρουαρίου 2013

Post by Baggelitsa » Fri Feb 08, 2013 12:04 am

marose wrote:Ρε [αιδιά παίζει ρόλο το ότι δεν εμφανίζεται η δήλωση μου για την πτυχιακή εξεταστικη στις δηλώσεις στην ηλεκτρονική γραμματεία...?
Σε εσας εμφανιζεται?
Επιλέγοντας Δηλώσεις--> Η δήλωση μου, μου εμφανίζει την δήλωση του χειμερινού στην οποία έχει προστεθεί και το ένα μάθημα εαρινού εξαμήνου που χρωστάω.
User avatar
andreas0708
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 162
Joined: Sat Aug 29, 2009 7:39 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: Athens

Re: Πτυχιακή εξεταστική Φεβρουαρίου 2013

Post by andreas0708 » Fri Feb 08, 2013 10:24 am

Καλημέρα παιδιά!Πήρα τηλέφωνο στην γραμματεία,μαζί με πολλους άλλους, για να δώ αν έχει αλλάξει κατι.Τους έκανα τρεις ερωτήσεις που εν μέρει απαντηθήκαν και αναμένω.Δεν υπάρχει μέγιστος αριθμός επιλογής μαθημάτων,η διάρκεια της εξεταστικής δεν αποφασίστηκε ακόμα και όσο αναφόρα τις εργασίες δεν έχει αποσαφηνίστει.Τελευταία στιγμή θα το μάθουμε.
User avatar
nks
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 723
Joined: Wed Apr 14, 2010 10:52 am
Academic status: Alumnus/a

Re: Πτυχιακή εξεταστική Φεβρουαρίου 2013

Post by nks » Fri Feb 08, 2013 4:28 pm

ανακοινωθηκε το προγραμμα http://www.aueb.gr/pages/news/attachments/1622_0.pdf
User avatar
zaveti
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 797
Joined: Wed Oct 07, 2009 8:12 pm
Academic status: N>4
Gender:
Contact:

Re: Πτυχιακή εξεταστική Φεβρουαρίου 2013

Post by zaveti » Sat Feb 09, 2013 3:33 am

μεσα στην εξεταστικη αυτη πραγματοποιουνται μαθηματα?τι παιζει?
User avatar
mxsar.opa
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 630
Joined: Tue Sep 07, 2010 9:27 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: Μαρούσι, Αθήνα

Re: Πτυχιακή εξεταστική Φεβρουαρίου 2013

Post by mxsar.opa » Sat Feb 09, 2013 10:09 am

Σε αίθουσες που έχω διαλέξεις του εαρινού, δίνουν μαθήματα τις ίδιες ώρες... Θα πάρω να ρωτήσω στη Γραμματεία τη Δευτέρα, αλλά δε νομίζω να γίνουν...
Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
User avatar
zweistein
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 4537
Joined: Sun Oct 15, 2006 10:49 pm
Gender:
Location: in your computer
Contact:

Re: Πτυχιακή εξεταστική Φεβρουαρίου 2013

Post by zweistein » Sat Feb 09, 2013 11:10 pm

shit... it looks so crammed!
που να προλάβεις να τα διαβάσεις έτσι όπως είναι :S
Image
Post Reply

Return to “Τμήμα - Πανεπιστήμιο”