Αγορά PC

Συζητήσεις για θέματα που σχετίζονται με hardware.
terens
byte level
byte level
Posts: 71
Joined: Mon Jun 16, 2008 8:51 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Αγορά PC

Post by terens » Sun Dec 02, 2012 8:48 pm

Καλησπέρα παιδιά,

Ενδιαφέρομαι για την αγορά ενός desktop, με αποκλειστικό σκοπό τo development, επεξεργασία video κτλ. Έχετε να μου προτείνετε κάποιο pc το οποίο θα καλύπτει τις συγκεκριμένες προδιαγραφές και το κόστος του δε θα ξεπερνά τα 700-800 ευρώ(πύργος και οθόνη μαζί);


Ευχαριστώ πολύ
User avatar
Aitoulas
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 265
Joined: Sun Feb 08, 2009 5:45 pm

Re: Αγορά PC

Post by Aitoulas » Sun Dec 02, 2012 9:30 pm

Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να μπεις σε ένα καλό eshop και να χτίσεις κομμάτι-κομμάτι αυτό που θες. Ίσως χρειαστεί λίγη έρευνα πρώτα, αλλά αξίζει τον κόπο μιας και αγοράζεις κάτι ακριβό και θες να είναι όπως το θες εσύ.
September 28, daylight. The monsters have overtaken the city. Somehow, I am still alive...
User avatar
moody
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1082
Joined: Sun Oct 16, 2011 11:38 am
Gender:

Re: Αγορά PC

Post by moody » Mon Dec 03, 2012 8:05 am

Συμφωνώ με το κομμάτι-κομμάτι.Επίσης επειδή ένας φίλος πήρε πρόσφατα pc,θα σου πρότεινα να βάλεις καναν εξαπύρηνο της amd(120e),το κοστος χωρίς οθόνη πρέπει να του βγήκε κοντά στα 500 (!) :-)
modie is balanced ¯\_(ツ)_/¯
User avatar
stoupeace
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5372
Joined: Tue Aug 26, 2008 4:08 pm
Academic status: High school
Gender:

Re: Αγορά PC

Post by stoupeace » Fri Feb 15, 2013 5:57 pm

Budget 550€ μόνο για πύργο.
Ο υπολογιστής θέλουμε να είναι μεσαίων επιδόσεων και αξιοπρεπής για gaming για 2 χρόνια ακόμα. Τα πιο σκληρά πράγματα που θα κάνει θα είναι να τρέχει sims 3, έναν browser και photoshop ταυτόχρονα.

Θέλω τα φώτα σας εσείς που έχετε δει pc του 2011,2012 προς τα που να κινηθώ για μητρική και gpu. Και ό,τι άλλο κρίνετε χρήσιμο.
Η καλύτερη μπάντα όλου του κόσμου: Sonata Antartika
Mpomp is building an army army. And I got my head back.
░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂ ____☻/︻╦╤─
Il███████████████████]. /▌
_◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.. . / \
User avatar
nachos
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1252
Joined: Mon Aug 21, 2006 4:28 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Brachamee City

Re: Αγορά PC

Post by nachos » Fri Feb 15, 2013 7:30 pm

Image

Είναι αρκετά τούμπανο για πάνω απο δυετία. Τσέκαρε και επιμέρους τα parts, αμα μπορείς να τα βρεις μεμονωμένα φθηνότερα αλλού (π.χ. 120-άρη ssd βρίσκεις και με καμιά 80+ euro), αν και γενικά ο τύπος έχει αρκετά καλές τιμές.
Nothing is impossible for the man who doesn't have to do it himself
User avatar
stoupeace
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5372
Joined: Tue Aug 26, 2008 4:08 pm
Academic status: High school
Gender:

Re: Αγορά PC

Post by stoupeace » Fri Feb 15, 2013 7:56 pm

nachos wrote:Image

Είναι αρκετά τούμπανο για πάνω απο δυετία. Τσέκαρε και επιμέρους τα parts, αμα μπορείς να τα βρεις μεμονωμένα φθηνότερα αλλού (π.χ. 120-άρη ssd βρίσκεις και με καμιά 80+ euro), αν και γενικά ο τύπος έχει αρκετά καλές τιμές.
Να'σαι καλά ρε μπζηλέ!
Εχει δύο τροφοδοτικά? :-p Φαντάζομαι το ένα από τα δύο ήτανε να γίνει gpu.
Η καλύτερη μπάντα όλου του κόσμου: Sonata Antartika
Mpomp is building an army army. And I got my head back.
░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂ ____☻/︻╦╤─
Il███████████████████]. /▌
_◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.. . / \
User avatar
ultimate_aektzis
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 6373
Joined: Tue Nov 13, 2007 10:11 pm
Gender:

Re: Αγορά PC

Post by ultimate_aektzis » Fri Feb 15, 2013 8:28 pm

Επειδη βραχυμεσομακροπροθεσμα θελω να κανω και παρω κατι καλυτερο απο το 10ετιας pc-ακι μου(να ναι καλα το arch που το κραταει ζωντανο), πειτε κανα μαγαζακι περαν των mainstream(πλαισιο, e-shop, cosmodata, msystems) απο τα οποια εχετε καλες εμπειριες. Οχι απαραιτητα απο αγορα πισιου. Εγω τον ειχα παρει απο το infoshop στη Σαλονικα, αλλα εχει κλεισει πλεον.
User avatar
nachos
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1252
Joined: Mon Aug 21, 2006 4:28 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Brachamee City

Re: Αγορά PC

Post by nachos » Fri Feb 15, 2013 8:56 pm

stoupeace wrote:Να'σαι καλά ρε μπζηλέ!
Εχει δύο τροφοδοτικά? :-p Φαντάζομαι το ένα από τα δύο ήτανε να γίνει gpu.
Ναι μλκια μου σόρυ... Πέτα έξω το 500-άρι corsair, και βάλε αυτή την gpu:

http://www.mgmanager.gr/asus_gtx650dc1g ... /pid/9447/

Άρα υπολόγιζε + 40 euro από τη σούμα στο screenshot. Ξέρω ότι βγαίνει +50 από το budget, αλλά πραγματικά αν υπάρχει η δυνατότητα, αξίζει την επένδυση.
Nothing is impossible for the man who doesn't have to do it himself
User avatar
stoupeace
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5372
Joined: Tue Aug 26, 2008 4:08 pm
Academic status: High school
Gender:

Re: Αγορά PC

Post by stoupeace » Thu Feb 21, 2013 5:30 pm

nachos wrote:http://www.mgmanager.gr/asus_gtx650dc1g ... /pid/9447/
Άρα υπολόγιζε + 40 euro από τη σούμα στο screenshot. Ξέρω ότι βγαίνει +50 από το budget, αλλά πραγματικά αν υπάρχει η δυνατότητα, αξίζει την επένδυση.
Θενξ!
Βασικά βγαίνω αρκετά παραπάνω, αλλά δε θέλω να θυσιάσω τίποτα άλλο, γιατί έχεις φτιάξει ωραίο σκηνικό.
Οπότε θέλω να σε ρωτήσω για τον SSD (αυτόν). Αξίζει τα 100€ παραπάνω? Διαβάζω ότι παίζει να κάνει τρελή διαφορά, οπότε να κοιτάξω να κόψω από αλλού ίσως?
Η καλύτερη μπάντα όλου του κόσμου: Sonata Antartika
Mpomp is building an army army. And I got my head back.
░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂ ____☻/︻╦╤─
Il███████████████████]. /▌
_◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.. . / \
User avatar
ala_mages
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1489
Joined: Sun Jun 06, 2010 7:04 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Αγορά PC

Post by ala_mages » Thu Feb 21, 2013 5:34 pm

ultimate_aektzis wrote:πειτε κανα μαγαζακι περαν των mainstream(πλαισιο, e-shop, cosmodata, msystems)
hipster
Mpomp is building an army.
░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂ ______☻/︻╦╤─
Il███████████████████]. /▌
_◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.. _ / \
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Welcome to the [url=http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=pAY9CNkKOsg#t=59]ricefields[/url] mathaf*ka [url=http://foss.aueb.gr]Turn on the foss please![/url]
User avatar
nachos
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1252
Joined: Mon Aug 21, 2006 4:28 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Brachamee City

Re: Αγορά PC

Post by nachos » Fri Feb 22, 2013 12:20 pm

stoupeace wrote:Θενξ!
Βασικά βγαίνω αρκετά παραπάνω, αλλά δε θέλω να θυσιάσω τίποτα άλλο, γιατί έχεις φτιάξει ωραίο σκηνικό.
Οπότε θέλω να σε ρωτήσω για τον SSD (αυτόν). Αξίζει τα 100€ παραπάνω? Διαβάζω ότι παίζει να κάνει τρελή διαφορά, οπότε να κοιτάξω να κόψω από αλλού ίσως?
Κοίταξε, αν μιλάμε για windows μηχανάκι, σίγουρα τα αξίζει τα λεφτά. Μιλάμε για 1000% διαφορετικό user experience. Μπορείς να πας σε πιο φθηνή λύση για κάρτα γραφικών:

http://www.mgmanager.gr/gigabyte_gvn601 ... /pid/8841/

Αξιοπρεπέστατη (128-bit interface όπως και η άλλη), does the job για 50 euro λιγότερο.

Στα υπόλοιπα θα σου συνιστούσα να μην κόψεις, γιατί δεν αξίζει τον κόπο. Π.χ. αν πεις να πας σε 4 πύρηνο AMD, το κόστος είναι ελάχιστα λιγότερο (εκτός άμα πας σε πολύ υποδεέστερο 4-core μοντέλο).
Nothing is impossible for the man who doesn't have to do it himself
User avatar
kostasl13
bit level
bit level
Posts: 40
Joined: Sat Sep 18, 2010 5:53 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: Athens

Re: Αγορά PC

Post by kostasl13 » Fri Feb 22, 2013 1:00 pm

Για amd apu (A10 5800K ή Α8 5600Κ + motherboard) δε το σκέφτεσαι;
Θα γλυτώσεις τα επιπλέον χρήματα για τη ξεχωριστή κάρτα γραφικών χωρίς να υστερείς για τα παιχνίδια που σε ενδιαφέρουν.

Δες πως τα καταφέρνει ακόμα και σε βαριά παιχνίδια τύπου bf3.

Link
User avatar
nachos
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1252
Joined: Mon Aug 21, 2006 4:28 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Brachamee City

Re: Αγορά PC

Post by nachos » Fri Feb 22, 2013 1:05 pm

Τα embedded graphics είναι καταφανώς υποδεέστερα ενός (οποιουδήποτε) αυτόνομου gpu, plus καταναλώνουν και πόρους από το σύστημα (cpu + memory). Δεν αξίζει να βασιστείς σε κάτι τέτοιο, εκτός αμα μιλάμε για laptops, όπου το κάνεις για λόγους mobility (power saving κυρίως)
Nothing is impossible for the man who doesn't have to do it himself
User avatar
kostasl13
bit level
bit level
Posts: 40
Joined: Sat Sep 18, 2010 5:53 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: Athens

Re: Αγορά PC

Post by kostasl13 » Fri Feb 22, 2013 1:38 pm

Σε γενικές γραμμές έχεις δίκιο,ειδικά αν το σύστημα έχει λίγη μνήμη ram.
Εδώ όμως δε μιλάμε για τα ενσωματωμένα γραφικά της intel που έχουν ταβάνι την αναπαραγωγή hd περιεχομένου.
Καμία μα καμία σχέση.
Από την άλλη με cpu της intel κερδίζεις σαφώς σε επεξεργαστική ισχύ.

Πάντα κάπου κερδίζεις και κάπου χάνεις.
Ας τα βάλει κάτω και ας αποφασίσει βάσει του τι θέλει και πόσα χρήματα διαθέτει.
User avatar
X-ray
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 854
Joined: Tue Aug 29, 2006 2:09 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Contact:

Re: Αγορά PC

Post by X-ray » Wed May 01, 2013 4:46 pm

Παιδιά σκέφτομαι να κάνω και εγώ μια γενική αναβάθμιση οπότε ψιλοψάχνομαι.

Θα ήθελα να δοκιμάσω να φτιάξω αυτή τη φορά εντελώς μόνος μου (κομμάτι - κομμάτι) το pc.
Έχω ένα αγχος επειδή δεν το έχω ξανακάνει, αλλά πρέπει να γίνει! :-D
Βρήκα αυτό το site: http://www.logicalincrements.com/
Αν υπάρχει κάποιος που ασχολείται με pc building και μπορεί να του ρίξει μια ματιά να μου πει αν οι πληροφορίες που έχει του φαίνονται έγκυρες.
Ένα άλλο θέμα (αφού κατασταλάξω στο ΤΙ θα πάρω) είναι από που να το πάρω... Έχει ένα αντιστοιχο section το παραπάνω site.
Απλά παίζει κ ο παράγοντας Ελλάδα στη μέση που ίσως αν υπάρχει hardwarάδικο με καλές τιμές στην Ελλάδα να ήταν καλό να το υποστηρίξουμε.
Αυτά προς το παρόν. Έχω μπει σε μια αρκετά χαοτική διαδικασία απ' ότι καταλαβαίνω... Και πρέπει να κατασταλάξω και στο budget σύντομα..
shrinked image
User avatar
nachos
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1252
Joined: Mon Aug 21, 2006 4:28 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Brachamee City

Re: Αγορά PC

Post by nachos » Wed May 01, 2013 8:12 pm

Σημασία έχει πρώτα να καθορίσεις τι σκοπού pc θες, και μετά το budget σου. Και για να μην αοριστολογούμε, ουσιαστικά θα χρειάζεσαι ένα μηχάνημα που να σε εξυπηρετεί ως developer, ή ακόμα περισσότερο ως gamer. Πρακτικά η διαφορά είναι στο ότι το 2ο χρειάζεται και μια δυνατή κάρτα γραφικών. Το χτίσιμο με το χέρι μη σε φοβίζει, δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο. Όσο για το από που θα αγοράσεις, θα σου πω πως δεν αξίζει ιδιαίτερα να την ψάξεις απο εξωτερικό. Άμα skroutz-άρεις, θα βρεις καλές τιμές για ό,τι χρειάζεσαι. Και προφανώς δε χρειάζεται να ψωνίσεις τα πάντα από το ίδιο μέρος :-D

Κάνε τον κόπο και τσέκαρε παραπάνω την σύνθεση που είχα κάνει για τον stoupeace. Μιλάμε για developer μηχάνημα (6-core AMD, 8gb ram, ssd + hdd, + αξιοπρεπή κάρτα γραφικών) πολύ δυνατό και με budget περί τα 600 euro (κουτί μόνο). Γενικά η τιμές δεν έχουν αλλάξει από τότε, είναι αρκετά πρόσφατη η σύνθεση. Επίσης, πρότεινα πρόσφατα σε ένα φίλο μου ως developer μηχανάκι μια ακόμα πιο οικονομική σύνθεση (περί τα 500 euro) με 4-core amd με integrated graphics. ´Οπως καταλαβαίνεις υπάρχουν λύσεις για όλες τις τσέπες :smt023
Nothing is impossible for the man who doesn't have to do it himself
User avatar
ThOdOr1s
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 964
Joined: Thu Oct 25, 2012 5:17 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: 36.86588,25.51602

Re: Αγορά PC

Post by ThOdOr1s » Wed May 01, 2013 10:06 pm

X-ray wrote:Παιδιά σκέφτομαι να κάνω και εγώ μια γενική αναβάθμιση οπότε ψιλοψάχνομαι.

Θα ήθελα να δοκιμάσω να φτιάξω αυτή τη φορά εντελώς μόνος μου (κομμάτι - κομμάτι) το pc.
Έχω ένα αγχος επειδή δεν το έχω ξανακάνει, αλλά πρέπει να γίνει! :-D
Βρήκα αυτό το site: http://www.logicalincrements.com/
Αν υπάρχει κάποιος που ασχολείται με pc building και μπορεί να του ρίξει μια ματιά να μου πει αν οι πληροφορίες που έχει του φαίνονται έγκυρες.
Ένα άλλο θέμα (αφού κατασταλάξω στο ΤΙ θα πάρω) είναι από που να το πάρω... Έχει ένα αντιστοιχο section το παραπάνω site.
Απλά παίζει κ ο παράγοντας Ελλάδα στη μέση που ίσως αν υπάρχει hardwarάδικο με καλές τιμές στην Ελλάδα να ήταν καλό να το υποστηρίξουμε.
Αυτά προς το παρόν. Έχω μπει σε μια αρκετά χαοτική διαδικασία απ' ότι καταλαβαίνω... Και πρέπει να κατασταλάξω και στο budget σύντομα..
nice nice...
Λοιπον, αφου φτιαχνεις πρωτη φορα pc, να 5 βασικα πραγματα που πρεπει να κανεις και ολα θα πανε καλα:

1ον, Καθορισε το budget σου, και ξεκινα χωρις προκαταληψεις (οπως πχ: θελω μονο intel η amd...*)
2ον, Καθορισε το τι θελεις να κανεις με το pc, και δωσε εμφαση στα καταλληλα components (χωρις ομως να τους δωσεις υπερβολικη εμφαση εναντι αλλων**) Δεν εχει νοημα να φτιαχνεις ετοιμο pc (απο το site), οπως το θελει καποιος αλλος, το pc αυτο το φτιαχνεις για εσενα!
3ον, Καστε κατω, μπες στο σκρουτζ (μια χαρα καλες τιμες εχουμε στην ελλαδα, εκτος αν θελεις mac.................. seriously μην παρεις mac...), παρε χαρτι και μολιβι, και φτιαχνε συστηματα, (προχοση στα components να υποστηριζουν το ενα το αλλο, always triple check that!) μεχρι να πετυχεις αυτο που θα σου κανει κλικ!
4ον, Ορμα στα hardwareαδικα και αγορασε ΟΛΑ τα components που χρειαζεσαι (απο το μικροτερο καλωδιο-adaptor), μονο οταν τα εχεις ΟΛΑ στα χερια σου θα καστεις να ασχοληθεις με το Build...
5ον, Οταν το φτιαχνεις, προσοχη σε χαλια, μαλλινα, και ο,τι μπορει να δημιουργησει στατικο ηλεκτρισμο, προσοχη επισης σε βιδες, κατσαβιδια κλπ...

Αντε, good luck! :smt023

* Γενικα μην βιαστεις να πας σε Intel, ειδηκα αν θελεις κατι σε πιο workstation φαση -> editing και ιστοριες, μπορεις να παρεις καλυτερο performance απο AMD αμα εισαι σε budget...
** Ενα καλο κρητιριο για να αποφυγεις bottlenecks ειναι ο νομος των 2: τα components που επικοινωνουν μεταξυ τους πρεπει να ειναι το πολυ 2 φορες πιο ακριβα το ενα απο το αλλο. (πχ: 200€ CPU? -> >100€ motherboard-> >50€ ram etc... η: 300€ GPU? -> >150€ motherboard) (δεν ισχυει παντα, αλλα γενικα ισχυει...)
Elementary OS
User avatar
X-ray
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 854
Joined: Tue Aug 29, 2006 2:09 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Contact:

Re: Αγορά PC

Post by X-ray » Sun May 05, 2013 5:21 am

Thx για το info παιδιά. Από το pc περιμένω καλές αποδόσεις σε games αλλά από γραφικά τα games που παίζω εγώ (κυρίως RPG) δεν έχουν και τις τρελές απαιτήσεις. Αυτό που με ενδιαφέρει πολύ είναι οι γενικές επιδόσεις. Επειδή έχω την τάση να φέρνω τα windows στα όρια τους. Με 8000 tabs και 25 προγράμματα ταυτόχρονα. Οπότε λογικά θα θέλω μια Above Average κάρτα γραφικών και μετά θα δώσω σημασία στην μνήμη (>=8GBs) και τον επεξεργαστή. Και πιστεύω ένας SSD για το λειτουργικό θα βοηθήσει ιδιέτερα. Αυτά έχω στον νου μου μέχρι στιγμής. Σίγουρα ΔΕΝ θα πάρω mac και για επεξεργαστή σκεφτόμουν Intel αν και ΟΚ αν με συμφέρει υπερβολικά δεν θα πω και όχι σε AMD.

EDIT: Επισης να προσθέσω ότι με ενδιαφέρει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ το pc που θα φτιάξω να είναι όσο πιο αθόρυβο γίνεται. Δεν ξέρω τι μπορώ να κάνω γι αυτό. Απ όσο ξέρω το κουτί που διαλέξω παίζει μεγάλο ρόλο. Σίγουρα θα βάλω solid state για το λειτουργικό που θα βοηθήσει. Και μετά ίσως πρέπει να ψαχτώ όσο αφορά την motherboard - κάρτα γραφικών και να πάρω και ένα πολύ καλό cooler. CHAOS
shrinked image
User avatar
ThOdOr1s
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 964
Joined: Thu Oct 25, 2012 5:17 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: 36.86588,25.51602

Re: Αγορά PC

Post by ThOdOr1s » Tue Jun 25, 2013 10:10 pm

Ενος φιλου μου του εχει χαλασει η motherboard και ο επεξεργαστης...
Θελει ετσι ενα τριπτυχο (mb, ram, apu) για να παιζει lol και κανενα αλλο παιχνιδακι (ισως και λιγο πιο intensive, και εχει 200e budget.)

http://www.skroutz.gr/s/3446445/AMD-A8-6600K-Box.html
http://www.skroutz.gr/s/300460/Corsair- ... -9-24.html
http://www.skroutz.gr/s/2843602/MSI-FM2-A55M-P33.html

Τι γνωμη εχετε?
Last edited by ThOdOr1s on Thu Jun 27, 2013 1:13 am, edited 1 time in total.
Elementary OS
User avatar
moody
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1082
Joined: Sun Oct 16, 2011 11:38 am
Gender:

Re: Αγορά PC

Post by moody » Wed Jun 26, 2013 12:41 pm

ThOdOr1s wrote:παιζει lol
Τι γνωμη εχετε?
Στείλτου το link του hon,και αν δεν κατεβάσει τον client unfriend him Kappa
modie is balanced ¯\_(ツ)_/¯
User avatar
nachos
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1252
Joined: Mon Aug 21, 2006 4:28 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Brachamee City

Re: Αγορά PC

Post by nachos » Wed Jun 26, 2013 12:52 pm

ThOdOr1s wrote:Ενος φιλου μου του εχει χαλασει η motherboard και ο επεξεργαστης...
Θελει ετσι ενα τριπτυχο (mb, ram, apu) για να παιζει lol και κανενα αλλο παιχνιδακι (ισως και λιγο πιο intensive, και εχει 200e budget.

http://www.skroutz.gr/s/3446445/AMD-A8-6600K-Box.html
http://www.skroutz.gr/s/300460/Corsair- ... -9-24.html
http://www.skroutz.gr/s/2843602/MSI-FM2-A55M-P33.html

Τι γνωμη εχετε?
Αν έχει κάρτα γραφικών της προκοπής καλύτερα να πάει σε άλλη cpu. Αν όχι τότε η APU είναι καλή περίπτωση. By the way, σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση MSI motherboard, ψάξε κάτι σε Gigabyte ή ASRock.
Nothing is impossible for the man who doesn't have to do it himself
User avatar
Spongebobu
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 702
Joined: Mon Jul 02, 2012 6:54 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: In yo house

Re: Αγορά PC

Post by Spongebobu » Wed Jun 26, 2013 12:53 pm

moody wrote:
ThOdOr1s wrote:παιζει lol
Τι γνωμη εχετε?
Στείλτου το link του hon,και αν δεν κατεβάσει τον client unfriend him Kappa
Because HoN is the only moba playable on linux.
¯¯¯¯¯¯\_(ツ)_/¯¯¯¯¯¯
Every time you make a typo the errorists win.
Fabio 2 - 1 Funk
Post Reply

Return to “Hardware”