Dexter

Εδώ μπαίνουν θέματα σχετικά με την "έβδομη" τέχνη.
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: Dexter

Post by chriskin » Tue Jul 09, 2013 5:07 am

αποψεις μεχρι στιγμης;

εμενα μου φανηκε λιγο περιεργο οταν
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
ο dexter μαχαιρωσε τον τυπα
αλλα γενικοτερα ηταν σχετικα καλο το πρωτο επεισοδιο
δεν εχω δει το δευτερο ακομα
User avatar
X-ray
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 854
Joined: Tue Aug 29, 2006 2:09 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Contact:

Re: Dexter

Post by X-ray » Fri Jul 12, 2013 10:27 am

Εμένα μου άρεσαν αρκετά τα 2 πρώτα...
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
H dr. Vogel δεν είναι σαν την μάνα της Hannah McKay? [shrinkimg=30]http://2.bp.blogspot.com/-nZqZd223saQ/UdQy4t7MMFI/AAAAAAAAdNs/WwR1ic2yu0w/s615/vogel.png[/shrinkimg] [shrinkimg=30]http://media-social.s-msn.com/images/blogs/00250065-0000-0000-0000-000000000000_00000065-06d2-0000-0000-000000000000_20121008141513_yvonne_dexter.jpg[/shrinkimg]
shrinked image
User avatar
enum21
Venus Former Team Member
Posts: 5436
Joined: Mon Feb 16, 2009 9:06 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Underworld

Re: Dexter

Post by enum21 » Mon Aug 19, 2013 8:14 am

Ανατρεπτικό το σημερινό επεισόδιο. Είχα σκεφτεί ένα δυο σενάρια για το πώς θα πάει η υπόθεση αλλά τώρα αλλάζουν όλα :-p
Το είδε κανείς? :-)

Παραθέτω και promo του επόμενου ;)
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_R32s3OQZEY[/youtube]
User avatar
X-ray
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 854
Joined: Tue Aug 29, 2006 2:09 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Contact:

Re: Dexter

Post by X-ray » Mon Aug 19, 2013 10:14 am

enum21 wrote:Ανατρεπτικό το σημερινό επεισόδιο. Είχα σκεφτεί ένα δυο σενάρια για το πώς θα πάει η υπόθεση αλλά τώρα αλλάζουν όλα :-p
Το είδε κανείς? :-)

Παραθέτω και promo του επόμενου ;)
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_R32s3OQZEY[/youtube]
Είχα ένα προαίσθημα ότι στο επόμενο κάτι μεγάλο θα γίνει... Δεν βλέπω το promo για να μην μου το χαλάσει... Και δεν προλαβαίνω σήμερα... Ποιος περιμένει μέχρι αύριο τώρα...
shrinked image
User avatar
Spongebobu
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 702
Joined: Mon Jul 02, 2012 6:54 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: In yo house

Re: Dexter

Post by Spongebobu » Tue Aug 20, 2013 12:42 am

enum21 wrote:Ανατρεπτικό το σημερινό επεισόδιο. Είχα σκεφτεί ένα δυο σενάρια για το πώς θα πάει η υπόθεση αλλά τώρα αλλάζουν όλα :-p
Το είδε κανείς? :-)

Παραθέτω και promo του επόμενου ;)
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_R32s3OQZEY[/youtube]
Indeed! Πολύ καλό επεισόδειο. Απο τις λίγες σειρές που συνέχεια κρατάνε το ενδιαφέρον (και επι 8 σεζόν !!!)
Also, μου έχει κολλήσει το Make you own kind of music που παίζει κάθε 2ο επεισόδειο! Είναι και το όνομα του επόμενου επ. (τυχαίο?) :lol:
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=SbSM02_1k34[/youtube]
Every time you make a typo the errorists win.
Fabio 2 - 1 Funk
User avatar
Funk
Venus Former Team Member
Posts: 1834
Joined: Wed Oct 06, 2010 10:29 pm
Gender:
Location: Korriban

Re: Dexter

Post by Funk » Tue Aug 20, 2013 11:07 am

Spongebobu wrote: Also, μου έχει κολλήσει το Make you own kind of music που παίζει κάθε 2ο επεισόδειο! Είναι και το όνομα του επόμενου επ. (τυχαίο?) :lol:
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=SbSM02_1k34[/youtube]

Link

Εγώ ακόμα πιστεύω ότι η Vogel κάτι κρύβει...
Educate yourself. In time· share what you have learned.
shrinked imageshrinked image
User avatar
smile
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 454
Joined: Tue Feb 07, 2012 2:11 pm
Gender:

Re: Dexter

Post by smile » Tue Aug 20, 2013 1:11 pm

Ευτυχώς που τελειώνει η σειρά, γιατί δεν τραβάει άλλο. Η σεζόν δεν μου αρέσει μέχρι στιγμής.
User avatar
moody
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1082
Joined: Sun Oct 16, 2011 11:38 am
Gender:

Re: Dexter

Post by moody » Tue Aug 20, 2013 1:15 pm

Άντε να τελειώσει,6 σεζόν το κουράζει και ακόμα να σκοτώσει την "αδερφή" του
modie is balanced ¯\_(ツ)_/¯
User avatar
enum21
Venus Former Team Member
Posts: 5436
Joined: Mon Feb 16, 2009 9:06 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Underworld

Re: Dexter

Post by enum21 » Tue Aug 20, 2013 1:30 pm

Funk wrote:Εγώ ακόμα πιστεύω ότι η Vogel κάτι κρύβει...
Καλά αυτό είναι σίγουρο. Αν είδες στο τελευταίο επεισόδιο όταν έκανε το τραπέζι στους 3 άφησε υπονοούμενα στη συζήτηση.
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Επίσης μου φάνηκε περίεργο που ο φίλος της Cassie δεν αναγνώρισε τον Zach όταν ο Quinn του έδειξε τη φωτογραφία του ενώ τον είχε δει να μιλάει με τον Dexter. Κάτι μου λέει ότι αυτός είναι ο δολοφόνος και μάλιστα έχει σχέση και με την Vogel (μπορεί να είναι γιος της) και να ζηλεύει για το ενδιαφέρον που δείχνει η Vogel για τον Dexter.
User avatar
moody
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1082
Joined: Sun Oct 16, 2011 11:38 am
Gender:

Re: Dexter

Post by moody » Tue Aug 20, 2013 2:13 pm

enum21 wrote:
Funk wrote:Εγώ ακόμα πιστεύω ότι η Vogel κάτι κρύβει...
Καλά αυτό είναι σίγουρο. Αν είδες στο τελευταίο επεισόδιο όταν έκανε το τραπέζι στους 3 άφησε υπονοούμενα στη συζήτηση.
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Επίσης μου φάνηκε περίεργο που ο φίλος της Cassie δεν αναγνώρισε τον Zach όταν ο Quinn του έδειξε τη φωτογραφία του ενώ τον είχε δει να μιλάει με τον Dexter. Κάτι μου λέει ότι αυτός είναι ο δολοφόνος και μάλιστα έχει σχέση και με την Vogel (μπορεί να είναι γιος της) και να ζηλεύει για το ενδιαφέρον που δείχνει η Vogel για τον Dexter.
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Και εγώ στο ίδιο είχα καταλήξει,καθώς στη νεκροψία της Cassie είπαν ότι ήταν γνωστός της.Βέβαια υπάρχει και ένα 5% να το κανε ο quinn ή 40% η νταντά για να ενοχοποιήσει τον ζακ.(καθώς μου φαίνεται λίγο δύσκολο να ξερε ο γκόμενος της Cassie πως ήταν το θύμα του ζακ,και πως έμοιαζε)+(ο κουιν θέλει να αποδείξει κάτι) Προσωπικά θέλω να το κανε η νταντά και να σκοτώσει το σπ@σικλάκι την αδερφή του ντεξτερ. Τώρα για το ποιος είναι ο brain surgeon ...Την βόγκελ την βγάζω εκτός(από brain surgeon και συνεργάτη του),καθώς ο ντέξτερ έκανε 2-3 ώρες μέχρι να γυρίσει σπίτι του,οπότε ο καθένας θα μπορούσε να σκοτώσει τον ζακ .Επίσης γιατί να θέλει να σκοτώσει τον ντέξτερ ; Εννοώ θα ταν ευκολότερο να τον σκοτώσει όσο ο ντέξτερ ήταν μακριά από την ντέμπρα,και έφτιαξε αυτό το κομμάτι του. Το αγόρι της Cassie φαίνεται να ναι . Αλλά όχι ως ασθενής/γιος της βόγκελ.Περισσότερο σαν γιος του Harry(ο harry ξενοπηδ0ύσε)(αρχίζει το ντεξτερ με τον έναν αδερφό,τελειώνει με τον άλλο),που έμαθε για τον πατέρα του,και θεώρησε υπεύθυνους τον ντέξτερ και την βόγκελ. Όσο για το γιατί σκότωσε τον ζακ...Ξεκίνησε στέλνοντας ανθρώπινα κομμάτια,και μετά κάνει δυνατό comeback .Επίσης ποτέ δεν έχει δείξει τον Harry νεκρό.
discuss inside spoiler
modie is balanced ¯\_(ツ)_/¯
User avatar
Spongebobu
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 702
Joined: Mon Jul 02, 2012 6:54 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: In yo house

Re: Dexter

Post by Spongebobu » Tue Aug 20, 2013 2:14 pm

enum21 wrote:
Funk wrote:Εγώ ακόμα πιστεύω ότι η Vogel κάτι κρύβει...
Καλά αυτό είναι σίγουρο. Αν είδες στο τελευταίο επεισόδιο όταν έκανε το τραπέζι στους 3 άφησε υπονοούμενα στη συζήτηση.
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Επίσης μου φάνηκε περίεργο που ο φίλος της Cassie δεν αναγνώρισε τον Zach όταν ο Quinn του έδειξε τη φωτογραφία του ενώ τον είχε δει να μιλάει με τον Dexter. Κάτι μου λέει ότι αυτός είναι ο δολοφόνος και μάλιστα έχει σχέση και με την Vogel (μπορεί να είναι γιος της) και να ζηλεύει για το ενδιαφέρον που δείχνει η Vogel για τον Dexter.
Άαανετα, σε κάθε σεζόν γίνεται κάτι ανατρεπτικό και συνήθως είναι κάποιος γνωστός και "αγαπητός" μας ήρωας.
Εμένα πάντως από την αρχή δεν μου άρεσε η Vogel, κρύβει κάτι 100%. Θεωρεί όλη την κατάσταση ενα παιχνίδι και σίγουρα είναι μπλεγμένη με τον δολοφόνο.
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Πάντως τώρα που η Hannah θα μείνει με τον Dexter φοβάμαι ότι θα την σκοτώσουν κάπως. It's just a matter of time. :smt022
moody wrote:
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Και εγώ στο ίδιο είχα καταλήξει,καθώς στη νεκροψία της Cassie είπαν ότι ήταν γνωστός της.Βέβαια υπάρχει και ένα 5% να το κανε ο quinn ή 40% η νταντά για να ενοχοποιήσει τον ζακ.(καθώς μου φαίνεται λίγο δύσκολο να ξερε ο γκόμενος της Cassie πως ήταν το θύμα του ζακ,και πως έμοιαζε)+(ο κουιν θέλει να αποδείξει κάτι) Προσωπικά θέλω να το κανε η νταντά και να σκοτώσει το σπ@σικλάκι την αδερφή του ντεξτερ. Τώρα για το ποιος είναι ο brain surgeon ...Την βόγκελ την βγάζω εκτός(από brain surgeon και συνεργάτη του),καθώς ο ντέξτερ έκανε 2-3 ώρες μέχρι να γυρίσει σπίτι του,οπότε ο καθένας θα μπορούσε να σκοτώσει τον ζακ .Επίσης γιατί να θέλει να σκοτώσει τον ντέξτερ ; Εννοώ θα ταν ευκολότερο να τον σκοτώσει όσο ο ντέξτερ ήταν μακριά από την ντέμπρα,και έφτιαξε αυτό το κομμάτι του. Το αγόρι της Cassie φαίνεται να ναι . Αλλά όχι ως ασθενής/γιος της βόγκελ.Περισσότερο σαν γιος του Harry(ο harry ξενοπηδ0ύσε)(αρχίζει το ντεξτερ με τον έναν αδερφό,τελειώνει με τον άλλο),που έμαθε για τον πατέρα του,και θεώρησε υπεύθυνους τον ντέξτερ και την βόγκελ. Όσο για το γιατί σκότωσε τον ζακ...Ξεκίνησε στέλνοντας ανθρώπινα κομμάτια,και μετά κάνει δυνατό comeback .Επίσης ποτέ δεν έχει δείξει τον Harry νεκρό.
discuss inside spoiler
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Μπά όχι ρε αποκλείεται να είναι νταντά, quinn κτλ. Είπαμε γνωστοί, αλλά όχι τόσο :) Η αδερφή του ντεξτερ δεν πεθαίνει ούτε με σφαίρες, γιατί τοτε ο ντεξτερ θα πάει να αυτοκντονήσει ή κατι τέτοιο. Πάντως όλοι λένε ο φίλος της Cassie αλλά μου φαίνεται πολύ προφανές για να είναι η αλήθεια. Όταν βγεί οτι η Βόγκελ είναι η δολοφόνος και οτι κάνει την δουλειά που κάνει επειδη έχει προσωπική εμπειρία με τον εαυτό της ( ;) ) θα με θυμηθείτε.
Edit: Bonus prediction:
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Η Βόγκελ έχει multiple personality disorder και ο άλλος εαυτός της είτε κάνει ο ίδιος τις δολοφονίες είτε συνεργάζεται με τον δολοφόνο.
Every time you make a typo the errorists win.
Fabio 2 - 1 Funk
User avatar
moody
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1082
Joined: Sun Oct 16, 2011 11:38 am
Gender:

Re: Dexter

Post by moody » Tue Aug 20, 2013 2:46 pm

Spongebobu wrote:
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Όταν βγεί οτι η Βόγκελ είναι η δολοφόνος και οτι κάνει την δουλειά που κάνει επειδη έχει προσωπική εμπειρία με τον εαυτό της ( ;) ) θα με θυμηθείτε.
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Δύσκολο,γιατί 1.πως κρέμασε τον τυπά στην καλύβα ; 2.γυναίκες σεριαλ κιλλερς = poison,πνιγμός,μαχαίρωμα,αδύναμα θύματα 3.κρατούσε 2 at the same time και για πολύ καιρό 4-5 μέρες. 4.βοήθησε τον ντέξτερ με την ντέμπρα. 5.κρατάει ημερολόγιο για το οτιδήποτε . 6.βοηθάει τον ντέξτερ με την χαννα. 7.στο πρώτο θύμα,τα αποδεικτικά στοιχεία είχαν σβηστεί λόγω βροχής(τύχη του πρωτάρη)(κανένας προ δεν θα πόνταρε την ζωή του στο ίσως να βρέξει,και αν είναι η βόγκελ,εννοείται πως θα ταν προ) Υπερ της υπόθεσης σου : 1.Οι γυναίκες σεριαλ κίλλερς κατά ένα τεράστιο ποσοστό πρέπει να ναι συναισθηματικά δεμένες με τα θύματα τους . Οπότε ήταν με ντεξ/ζακ 2.Το τρόπαιο της ήταν ένα μέρος του εγκεφάλου,το οποίο το αφαιρούσε από τα θύματα είτε με κανονική επέμβαση,είτε σκοτώνοντας,οπότε ήταν λογικό να τα κράταγε(ξαναστέλνοντας τα στον ευατό της) 3.γυναίκες σεριαλ κιλλερς = poison,πνιγμός,μαχαίρωμα,αδύναμα θύματα (μαχαίρωμα ήταν το πρώτο,πνιγμός ήταν το 2ο,βάζοντας το 3ο θύμα,και το 3ο θύμα ήταν μαχαίρωμα.4ο θύμα = ποισον παράλυσης ; ) 4.(υπερτραβηγμένο).Μπορεί όταν τους έκανε το τραπέζι ,να είχε βάλει μέσα και το μέρος του εγκεφάλου(παλιά συνταγή φάση,χαννιμπαλ φάση) Also,τι παρτ είχε στείλει στον ντεξτερ ;
Edit: Bonus prediction:
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[quote="Spongebobu"] Η Βόγκελ έχει multiple personality disorder και ο άλλος εαυτός της είτε κάνει ο ίδιος τις δολοφονίες είτε συνεργάζεται με τον δολοφόνο.[/quote] Πάνω σε αυτό,μου χε περάσει από το μυαλό η ντέμπρα να χε multiple personality disorder,αλλά μου φάνηκε δύσκολο καθώς θα πρεπε να εκδηλωνόταν όταν αγχωνόταν/ένοιωθε πνιγμένη και τα λοιπά(πράγμα που δεν έγινε τόσα επ που χε εμφανιστεί η χάννα)
modie is balanced ¯\_(ツ)_/¯
User avatar
Spongebobu
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 702
Joined: Mon Jul 02, 2012 6:54 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: In yo house

Re: Dexter

Post by Spongebobu » Tue Aug 20, 2013 2:59 pm

moody wrote:
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Δύσκολο,γιατί 1.πως κρέμασε τον τυπά στην καλύβα ; 2.γυναίκες σεριαλ κιλλερς = poison,πνιγμός,μαχαίρωμα,αδύναμα θύματα 3.κρατούσε 2 at the same time και για πολύ καιρό 4-5 μέρες. 4.βοήθησε τον ντέξτερ με την ντέμπρα. 5.κρατάει ημερολόγιο για το οτιδήποτε . 6.βοηθάει τον ντέξτερ με την χαννα. 7.στο πρώτο θύμα,τα αποδεικτικά στοιχεία είχαν σβηστεί λόγω βροχής(τύχη του πρωτάρη)(κανένας προ δεν θα πόνταρε την ζωή του στο ίσως να βρέξει,και αν είναι η βόγκελ,εννοείται πως θα ταν προ) Υπερ της υπόθεσης σου : 1.Οι γυναίκες σεριαλ κίλλερς κατά ένα τεράστιο ποσοστό πρέπει να ναι συναισθηματικά δεμένες με τα θύματα τους . Οπότε ήταν με ντεξ/ζακ 2.Το τρόπαιο της ήταν ένα μέρος του εγκεφάλου,το οποίο το αφαιρούσε από τα θύματα είτε με κανονική επέμβαση,είτε σκοτώνοντας,οπότε ήταν λογικό να τα κράταγε(ξαναστέλνοντας τα στον ευατό της) 3.γυναίκες σεριαλ κιλλερς = poison,πνιγμός,μαχαίρωμα,αδύναμα θύματα (μαχαίρωμα ήταν το πρώτο,πνιγμός ήταν το 2ο,βάζοντας το 3ο θύμα,και το 3ο θύμα ήταν μαχαίρωμα.4ο θύμα = ποισον παράλυσης ; ) 4.(υπερτραβηγμένο).Μπορεί όταν τους έκανε το τραπέζι ,να είχε βάλει μέσα και το μέρος του εγκεφάλου(παλιά συνταγή φάση,χαννιμπαλ φάση) Also,τι παρτ είχε στείλει στον ντεξτερ ;
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Όλα αυτα εξηγούνται με εναν συνδυασμό multiple personality disorder και συνεργασία με τον δολοφόνο (ο "φίλος" της Κάσι?). Ίσως να μην έχει καν disorder, απλά να καλεί τον dexter ταραγμένη και καλά για να τον έχει συνέχεια δίπλα της. Πάντως εδω και 8 σεζόν, καιρός είναι να δούμε και μια γυναίκα serial killer (hannah excluded cuz she's cute).
Every time you make a typo the errorists win.
Fabio 2 - 1 Funk
User avatar
moody
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1082
Joined: Sun Oct 16, 2011 11:38 am
Gender:

Re: Dexter

Post by moody » Tue Aug 20, 2013 3:01 pm

Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Το σενάριο με τα 2 αδέρφια δεν φαίνεται πιστευτό ε ; :/
modie is balanced ¯\_(ツ)_/¯
User avatar
enum21
Venus Former Team Member
Posts: 5436
Joined: Mon Feb 16, 2009 9:06 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Underworld

Re: Dexter

Post by enum21 » Tue Aug 20, 2013 3:27 pm

moody wrote:
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Το σενάριο με τα 2 αδέρφια δεν φαίνεται πιστευτό ε ; :/
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Μπορεί να ισχύει και αυτό. Όπως πολύ σωστά ανέφερες ο Harry πήγαινε και με άλλες γυναίκες οπότε θα μπορούσε πχ. να είναι γιος του (ή ακόμη καλύτερα να τον έκανε με την Vogel) και να θέλει να πλησιάσει τον Dexter. Απλά κάτι παρόμοιο έγινε στην 1η season με τον icetruck killer οπότε δεν ξέρω αν θα το επαναλάμβαναν αλλά είναι μια εκδοχή. Για τον Quinn που είπες μου πέρασε από το μυαλό γιατί έχει εμμονή με τον Zach καθώς θέλει να αποδείξει ότι αυτός είναι ο δολοφόνος της Norma ώστε να γίνει sergeant συν του ότι επειδή ο θάνατος ήταν πανομοιότυπος με αυτόν της Norma πρέπει να έγινε από κάποιον που είχε πρόσβαση στις φωτογραφίες του εγκλήματος και το αίμα του Zach. Επίσης ο Quinn έχει αποδείξει και στο παρελθόν ότι είναι dirty cop και έδειξε στον Dexter τις παρόμοιες φωτογραφίες των θυμάτων και ρώτησε για τα αποτελέσματα της ανάλυσης αίματος. Και φαντάσου να είναι η κόρη του Masuka η δολοφόνος :-p
User avatar
Spongebobu
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 702
Joined: Mon Jul 02, 2012 6:54 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: In yo house

Re: Dexter

Post by Spongebobu » Tue Aug 20, 2013 3:48 pm

enum21 wrote:
moody wrote:
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Το σενάριο με τα 2 αδέρφια δεν φαίνεται πιστευτό ε ; :/
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Μπορεί να ισχύει και αυτό. Όπως πολύ σωστά ανέφερες ο Harry πήγαινε και με άλλες γυναίκες οπότε θα μπορούσε πχ. να είναι γιος του (ή ακόμη καλύτερα να τον έκανε με την Vogel) και να θέλει να πλησιάσει τον Dexter. Απλά κάτι παρόμοιο έγινε στην 1η season με τον icetruck killer οπότε δεν ξέρω αν θα το επαναλάμβαναν αλλά είναι μια εκδοχή. Για τον Quinn που είπες μου πέρασε από το μυαλό γιατί έχει εμμονή με τον Zach καθώς θέλει να αποδείξει ότι αυτός είναι ο δολοφόνος της Norma ώστε να γίνει sergeant συν του ότι επειδή ο θάνατος ήταν πανομοιότυπος με αυτόν της Norma πρέπει να έγινε από κάποιον που είχε πρόσβαση στις φωτογραφίες του εγκλήματος και το αίμα του Zach. Επίσης ο Quinn έχει αποδείξει και στο παρελθόν ότι είναι dirty cop και έδειξε στον Dexter τις παρόμοιες φωτογραφίες των θυμάτων και ρώτησε για τα αποτελέσματα της ανάλυσης αίματος. Και φαντάσου να είναι η κόρη του Masuka η δολοφόνος :-p
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Τώρα που το λές, ισχύει, μπορεί και ο quinn να το έκανε. Όταν εξέταζαν την σκηνή ο dexter υπέθεσε οτι ήταν κάποιος γνωστός το έκανε διότι μπήκε μέσα στο σπίτι, αλλά μπορεί να είναι και ο quinn (αστυνομία - να κάνω μερικές ερωτήσεις κτλ.) Αλλά μου φένεται παρατραβηγμένο, όσο dirty cop και να είναι δεν νομίζω να το έκανε. Τώρα για την κόρη του masuka εκεί πράγματι μπορεί να παίζει κάτι, τώρα που έχει και πρόσβαση στο lab. Είναι αρκετά δευτερεύων χαρακτήρας ώστε να περάσει απαρατήρητη μέχρι τα τελευταία 3-4 επεισόδεια.
Every time you make a typo the errorists win.
Fabio 2 - 1 Funk
User avatar
X-ray
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 854
Joined: Tue Aug 29, 2006 2:09 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Contact:

Re: Dexter

Post by X-ray » Wed Aug 21, 2013 3:18 pm

Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Εγώ πιστεύω ότι η Vogel σίγουρα βρίσκεται από πίσω. Δεν παίζει να κάνει αυτή τις δολοφονίες όμως. Αν θυμάστε ο psycho που σκότωσε ο Dexter στα προηγούμενα επεισόδια ως τον υποτιθέμενο Surgeon είχε πει όταν είδε τον dexter να μιλάει με τη Vogel ότι βρήκε καινούργιο ήρωα. Που σημαίνει ότι ίσως η Vogel το έχει κάνει συνήθεια να χρησιμοποιεί τους ασθενείς της. Να τους χειραγωγεί ώστε να σκοτώνουν γι' αυτήν μόνο και μόνο για να κάνει πειράματα και να δει πως θα καταλήξουν. Ίσως ο λόγος που επικοινώνησε με τον dexter in the first place ήταν να τον βάλει να "αναμετρηθεί" με κάποιον άλλο ασθενή της ο οποίος έχει μεγαλώσει σαν τον Dexter μαθαίνοντας πως να σκοτώνει χωρίς να τον πιάνουν με τη μόνη διαφορά ότι δεν υπήρχε Harry στη μέση οπότε μιλάμε για μια "βελτιωμένη" εκδοχή του Dexter χωρίς ηθικούς φραγμούς (που σκοτώνει και αθώους). Άλλωστε η Vogel δεν φαίνεται να συμφωνεί απόλυτα με αυτή την εκδοχή του κώδικα (που ίσως ήταν προσθήκη του Harry) και ουσιαστικά βλέπει τους δολοφόνους σαν τον Dexter ως Predators και Alpha Males τους Ανθρώπινου γένους (το είχε πει κάπου). Ο Queen δεν παίζει να είναι ανακατεμένος ούτε η Jamie (λολ) και είναι πολύ πιθανό να είναι ο γκόμενος της Cassie. Άλλωστε τυχαίο είναι που έκλεψε την γκόμενα του Dexter; :-D
shrinked image
User avatar
moody
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1082
Joined: Sun Oct 16, 2011 11:38 am
Gender:

Re: Dexter

Post by moody » Wed Aug 21, 2013 8:49 pm

Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[quote="X-ray"] Αν θυμάστε ο psycho που σκότωσε ο Dexter στα προηγούμενα επεισόδια ως τον υποτιθέμενο Surgeon είχε πει όταν είδε τον dexter να μιλάει με τη Vogel ότι βρήκε καινούργιο ήρωα.[/quote]
Oh shit,το χα ξεχάσει αυτό :smt009 :smt010 :smt009 :smt010
modie is balanced ¯\_(ツ)_/¯
User avatar
Spongebobu
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 702
Joined: Mon Jul 02, 2012 6:54 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: In yo house

Re: Dexter

Post by Spongebobu » Wed Aug 21, 2013 11:01 pm

S08E02:
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=bk_c_AzsMS0[/youtube]
S08E05:
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=VRahvCItkxw[/youtube]
S08E09

Είναι προφανές ότι θα καταλάβουμε στο επόμενο επ. ποιος πραγματικά είναι ο δολοφόνος και με βάση τα παραπάνω ψηφίζω Βογκελ all the way. :-D
Every time you make a typo the errorists win.
Fabio 2 - 1 Funk
User avatar
enum21
Venus Former Team Member
Posts: 5436
Joined: Mon Feb 16, 2009 9:06 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Underworld

Re: Dexter

Post by enum21 » Thu Aug 22, 2013 11:41 am

Spongebobu wrote:S08E02:
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=bk_c_AzsMS0[/youtube]
S08E05:
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=VRahvCItkxw[/youtube]
S08E09

Είναι προφανές ότι θα καταλάβουμε στο επόμενο επ. ποιος πραγματικά είναι ο δολοφόνος και με βάση τα παραπάνω ψηφίζω Βογκελ all the way. :-D
Καλή παρατήρηση. Να προσθέσω

S08E08
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Gk9EtPxQwzg[/youtube]
User avatar
moody
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1082
Joined: Sun Oct 16, 2011 11:38 am
Gender:

Re: Dexter

Post by moody » Mon Aug 26, 2013 5:52 pm

Γαμώτο . Τουλάχιστον δεν τελείωσε σαν το ναρύτο ,να βάλει την κόρη του ματσούκα για δολοφόνο :-p
modie is balanced ¯\_(ツ)_/¯
User avatar
Spongebobu
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 702
Joined: Mon Jul 02, 2012 6:54 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: In yo house

Re: Dexter

Post by Spongebobu » Tue Aug 27, 2013 1:15 am

moody wrote:Γαμώτο . Τουλάχιστον δεν τελείωσε σαν το ναρύτο ,να βάλει την κόρη του ματσούκα για δολοφόνο :-p
You never know. Έχει ακόμα 3-4 επ., τα πάντα μπορεί να συμβούν. Π.χ. μπορεί να βγεί οτι Batista+Jamie = mafia family. ;)
Every time you make a typo the errorists win.
Fabio 2 - 1 Funk
Post Reply

Return to “Κινηματογράφος - Τηλεοπτικά”