Daywalkings... 06:01-23:59

Άσχετα μηνύματα και λοιπές παρεκτροπές.
User avatar
stoupeace
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5372
Joined: Tue Aug 26, 2008 4:08 pm
Academic status: High school
Gender:

Re: Daywalkings... 06:01-23:59

Post by stoupeace » Mon Jan 12, 2015 11:18 am

MpoMp wrote:Image

Κρίμα, τα άρθρα του ήταν συνήθως καλώς στοχευμένα... Δείξε μου το facebook σου, να σου πω ποιος είσαι.
Δεν τονε ξέρω τον κύριο, αλλά δε διαφωνώ με αυτό που λέει. Για πες.
Η καλύτερη μπάντα όλου του κόσμου: Sonata Antartika
Mpomp is building an army army. And I got my head back.
░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂ ____☻/︻╦╤─
Il███████████████████]. /▌
_◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.. . / \
User avatar
MpoMp
Venus Former Team Member
Posts: 6620
Joined: Mon Oct 04, 2010 9:31 pm
Gender:
Contact:

Re: Daywalkings... 06:01-23:59

Post by MpoMp » Mon Jan 12, 2015 11:23 am

Η σύγκριση όλων των εμπόρων όπλων με παιδεραστές δεν θεωρείς ότι είναι ατυχής δηλαδή?

Κάθε έμπορος όπλων πρέπει να είναι υπέρ της βίας? Κάθε έμπορος όπλων πρέπει να ευθύνεται για τους τρομοκράτες και τους δολοφόνους που σκοτώνουν με τα όπλα που αγοράζουν?
Την ίδια σύνδεση έχουν έμπορος όπλων και βία, με έναν παιδεραστή και την κακοποίηση ανηλίκων?
Any fool can make something complicated. It takes a genius to make it simple.
MpoMp @ Discord
User avatar
stoupeace
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5372
Joined: Tue Aug 26, 2008 4:08 pm
Academic status: High school
Gender:

Re: Daywalkings... 06:01-23:59

Post by stoupeace » Mon Jan 12, 2015 11:26 am

MpoMp wrote:Η σύγκριση όλων των εμπόρων όπλων με παιδεραστές δεν θεωρείς ότι είναι ατυχής δηλαδή?

Κάθε έμπορος όπλων πρέπει να είναι υπέρ της βίας? Κάθε έμπορος όπλων πρέπει να ευθύνεται για τους τρομοκράτες και τους δολοφόνους που σκοτώνουν με τα όπλα που αγοράζουν?
Την ίδια σύνδεση έχουν έμπορος όπλων και βία, με έναν παιδεραστή και την κακοποίηση ανηλίκων?
Ο έμπορος όπλων, όπως και ο έμπορος των ναρκωτικών μπορεί να μη χρησιμοποιούν ή να μη συμφωνούν με τη χρήση του προϊόντος τους, παρόλα αυτά ζουν από αυτή.
Δε νομίζω ότι θέλει να εξισώσει τον παιδεραστή με τον οπλέμπορα, αλλά να δείξει την ειρωνία της συμμετοχής του σε μια πορεία κατά της βίας.

Ωστόσο είμαι out of context γιατί δεν ξέρω για ποια πορεία μιλάει. Για αυτά που έγιναν στη Γαλλία;
Η καλύτερη μπάντα όλου του κόσμου: Sonata Antartika
Mpomp is building an army army. And I got my head back.
░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂ ____☻/︻╦╤─
Il███████████████████]. /▌
_◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.. . / \
User avatar
MpoMp
Venus Former Team Member
Posts: 6620
Joined: Mon Oct 04, 2010 9:31 pm
Gender:
Contact:

Re: Daywalkings... 06:01-23:59

Post by MpoMp » Mon Jan 12, 2015 11:35 am

stoupeace wrote:Ο έμπορος όπλων, όπως και ο έμπορος των ναρκωτικών μπορεί να μη χρησιμοποιούν ή να μη συμφωνούν με τη χρήση του προϊόντος τους, παρόλα αυτά ζουν από αυτή.
Δε νομίζω ότι θέλει να εξισώσει τον παιδεραστή με τον οπλέμπορα, αλλά να δείξει την ειρωνία της συμμετοχής του σε μια πορεία κατά της βίας.
Και τι θα πρέπει να γίνει? Να κλείσουν ένα πρωινό τα μαγαζιά τους και να βρουν άλλη δουλειά να ζήσουν? Όπλα χρειάζονται και σε άλλα πράγματα, η σκοποβολή είναι ολυμπιακό άθλημα, υπάρχει το κυνήγι και στην τελική μπορεί κάποιος να του αρέσει να ασχολείται με όπλα για χόμπι.

Πέρα από αυτό, ξεχνάμε ότι δεν φταίνε τα όπλα που υπάρχει η τρομοκρατία... Guns don't kill people, uh-uh, I kill people WITH GUNS. Ναι σε μια ουτοπία δε θα υπήρχαν όπλα ούτε έμποροι γι' αυτά. Αλλά ας είμαστε ρεαλιστές, δε πρόκειται να γίνει ποτέ.

Νομίζω δεν υπάρχουν νόμιμοι έμποροι ναρκωτικών (τουλάχιστον για τα πιο βαριά κι επικίνδυνα), αντίθετα με τα όπλα. Δε βρίσκω καμία ειρωνεία στο να είναι ένας έμπορος όπλων κατά της βίας. Δηλαδή και οι μαυροζωνάδες στο Μάι Τάι πρέπει να είναι υπέρ της βίας?
stoupeace wrote: Ωστόσο είμαι out of context γιατί δεν ξέρω για ποια πορεία μιλάει. Για αυτά που έγιναν στη Γαλλία;
Λογικά ναι. Όποια και να 'ναι τα συμφραζόμενα, εγώ διαφωνώ απολύτως, αν όχι με το νόημα, με τη διατύπωση σίγουρα.
Any fool can make something complicated. It takes a genius to make it simple.
MpoMp @ Discord
User avatar
stoupeace
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5372
Joined: Tue Aug 26, 2008 4:08 pm
Academic status: High school
Gender:

Re: Daywalkings... 06:01-23:59

Post by stoupeace » Mon Jan 12, 2015 11:53 am

Νομίζω δεν υπάρχουν νόμιμοι έμποροι ναρκωτικών (τουλάχιστον για τα πιο βαριά κι επικίνδυνα), αντίθετα με τα όπλα. Δε βρίσκω καμία ειρωνεία στο να είναι ένας έμπορος όπλων κατά της βίας. Δηλαδή και οι μαυροζωνάδες στο Μάι Τάι πρέπει να είναι υπέρ της βίας?
Δεν ξέρω καμία πολεμική τέχνη που να'ναι υπέρ της βίας. Ειδικά οι μαυροζωνάδες θα πρέπει να το'χουν νιώσει στο πετσί τους αυτό (φαντάζομαι). Οπότε λίγο άκυρο αυτό.

Τώρα για τον έμπορο όπλων, να σου πω την αλήθεια δεν έχω ξεκαθαρίσει τη φάση μέσα μου. Το αν κινείται στα πλαίσια του νόμου είναι σχετικό, το εξετάζω από την ηθική πλευρά.

Εμπορεύεται κάτι που είναι φτιαγμένο και για να σκοτώνει. Ναι εξαρτάται από το χρήστη, αλλά φαντάζομαι ότι το συγκεκριμένο ποστ του Πολύφημου περισσότερο σαν τσιτάτο, γρήγορο τουιτάκι πήγαινε. Γιατί εκτός από τη σκοποβολή που ανέφερες, δεν μπορώ να σκεφτώ άλλη χρήση του όπλου που να μην είναι βίαιη. Αρα, εκτός κι αν μιλάμε για προμηθευτή ολυμπιακών προδιαγραφών όπλων, η αναφορά του στον έμπορο έχει να κάνει με την ειρωνία του να πουλάς "βία", και να συμμετέχεις σε πορεία εναντίον της.
Η καλύτερη μπάντα όλου του κόσμου: Sonata Antartika
Mpomp is building an army army. And I got my head back.
░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂ ____☻/︻╦╤─
Il███████████████████]. /▌
_◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.. . / \
User avatar
MpoMp
Venus Former Team Member
Posts: 6620
Joined: Mon Oct 04, 2010 9:31 pm
Gender:
Contact:

Re: Daywalkings... 06:01-23:59

Post by MpoMp » Mon Jan 12, 2015 12:09 pm

stoupeace wrote: Δεν ξέρω καμία πολεμική τέχνη που να'ναι υπέρ της βίας. Ειδικά οι μαυροζωνάδες θα πρέπει να το'χουν νιώσει στο πετσί τους αυτό (φαντάζομαι). Οπότε λίγο άκυρο αυτό.
Το περίμενα ότι θα πάρω τέτοια απάντηση. Η αλήθεια όμως είναι ότι δεν λέω εγώ το άκυρο.
Μου λες λοιπόν ότι αν κάνω μια πολεμική τέχνη, για οποιονδήποτε λόγο (φυσική κατάσταση, χόμπι, αυτοάμυνα) πρέπει να είμαι υπέρ της βίας?
stoupeace wrote: Τώρα για τον έμπορο όπλων, να σου πω την αλήθεια δεν έχω ξεκαθαρίσει τη φάση μέσα μου. Το αν κινείται στα πλαίσια του νόμου είναι σχετικό, το εξετάζω από την ηθική πλευρά.

Εμπορεύεται κάτι που είναι φτιαγμένο και για να σκοτώνει. Ναι εξαρτάται από το χρήστη, αλλά φαντάζομαι ότι το συγκεκριμένο ποστ του Πολύφημου περισσότερο σαν τσιτάτο, γρήγορο τουιτάκι πήγαινε. Γιατί εκτός από τη σκοποβολή που ανέφερες, δεν μπορώ να σκεφτώ άλλη χρήση του όπλου που να μην είναι βίαιη. Αρα, εκτός κι αν μιλάμε για προμηθευτή ολυμπιακών προδιαγραφών όπλων, η αναφορά του στον έμπορο έχει να κάνει με την ειρωνία του να πουλάς "βία", και να συμμετέχεις σε πορεία εναντίον της.
Ηθικά κι εγώ είμαι κατά, όχι μόνο της εμπορίας, αλλά και της ύπαρξης των όπλων. Το θέμα είναι να μιλάμε ρεαλιστικά όμως και να προσέχουμε πόσο "ρομαντικοί" γινόμαστε όταν τσουβαλιάζουμε και κρίνουμε ανθρώπους αποκλειστικά από το επάγγελμά τους.

Πολλά ακόμα πράγματα φτιάχνονται και για να σκοτώνουν, δε χρειάζεται να στα απαριθμήσω, τα ξέρεις.

Μόνο το ολυμπιακό άθλημα μας μένει? Δηλαδή κάποιος που του αρέσει η σκοποβολή και τα όπλα σα χόμπι, με κανονικά όπλα, όχι σαν άθλημα, πρέπει να είναι υπέρ της βίας? Ή να του απαγορεύεται (με άδειες και τα λοιπά) να εξασκεί το χόμπι του? ΟΚ, τραβηγμένο να έχεις τέτοιο χόμπι, 9/10 θα είσαι μπάτσος ή στρατιωτικός. Όμως γιατί πρέπει να είσαι αυτόματα υπέρ της βίας?

Αυτά τα "γρήγορα τουιτάκια" είναι επικίνδυνα και πρέπει να σταματήσουν. Είναι μικρά σε μήκος αλλά λένε πολλά και τους παίρνουν όλους "παραμάζωμα".

Ή τουλάχιστον οι συγγραφείς τους να μην τα υπερασπίζονται με... ιδρώτα και αίμα. Αν βρεις το αρχικό FB post, κάποιος από κάτω απάντησε στο περίπου αυτό που λέω κι εγώ. Ε και ο polyfimos τον έβρισε χωρίς δεύτερη κουβέντα. Ε κι εγώ έκανα unfollow. :-p
Any fool can make something complicated. It takes a genius to make it simple.
MpoMp @ Discord
User avatar
stoupeace
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5372
Joined: Tue Aug 26, 2008 4:08 pm
Academic status: High school
Gender:

Re: Daywalkings... 06:01-23:59

Post by stoupeace » Mon Jan 12, 2015 12:35 pm

MpoMp wrote:[
Αυτά τα "γρήγορα τουιτάκια" είναι επικίνδυνα και πρέπει να σταματήσουν. Είναι μικρά σε μήκος αλλά λένε πολλά και τους παίρνουν όλους "παραμάζωμα".

Ή τουλάχιστον οι συγγραφείς τους να μην τα υπερασπίζονται με... ιδρώτα και αίμα. Αν βρεις το αρχικό FB post, κάποιος από κάτω απάντησε στο περίπου αυτό που λέω κι εγώ. Ε και ο polyfimos τον έβρισε χωρίς δεύτερη κουβέντα. Ε κι εγώ έκανα unfollow. :-p
Με έψησες να τον διαβάσω τώρα, πολύ απότομο παλικάρι για μπλόγκερ με κάποια εμβέλεια (αν κατάλαβα καλά είναι γνωστός)

edit: Δεν το διάβασα όλο, αλλά νομίζω αναφέρεται στους πολιτικούς αρχηγούς (Ολάν) και τα πάρε-δώσε τους με την ΙΣΙΣ.
Κι όμως. Αυτοί που πραγματικά όπλισαν το χέρι του θα διαδηλώσουν κατά της τρομοκρατίας. Κι ύστερα θα πουλήσουν κι άλλα όπλα στους «εχθρούς της δημοκρατίας», γιατί οι μπίζνες είναι σημαντικότερες από την ανθρώπινη ζωή και οι πιο επικίνδυνοι τρομοκράτες δεν ζουν στα προάστια των Παρισίων, αλλά στο κέντρο της πόλης.
sauce

Οπότε δεν τσουβάλιασε ο μαν, συγκεκριμένα μιλούσε, απλά ξέρεις. Είπαμε. Τσιτάτα.
Last edited by stoupeace on Mon Jan 12, 2015 12:39 pm, edited 1 time in total.
Η καλύτερη μπάντα όλου του κόσμου: Sonata Antartika
Mpomp is building an army army. And I got my head back.
░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂ ____☻/︻╦╤─
Il███████████████████]. /▌
_◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.. . / \
User avatar
MpoMp
Venus Former Team Member
Posts: 6620
Joined: Mon Oct 04, 2010 9:31 pm
Gender:
Contact:

Re: Daywalkings... 06:01-23:59

Post by MpoMp » Mon Jan 12, 2015 12:37 pm

stoupeace wrote:Με έψησες να τον διαβάσω τώρα, πολύ απότομο παλικάρι για μπλόγκερ με κάποια εμβέλεια (αν κατάλαβα καλά είναι γνωστός)
Μιλάει έξω από τα δόντια αλλά όπως φαίνεται είναι ισχυρογνώμων και προφανώς υπάρχουν στιγμές που ξεφεύγει και χάνει το δίκιο του. Όχι ιδιαίτερα γνωστός, 1-2 χιλιάδες που τον διαβάζουν πρέπει να είναι. Εκ των οποίων το 99% είναι άτομα που συμφωνούν μαζί του σε όλα. :-p

EDIT:
edit: Δεν το διάβασα όλο, αλλά νομίζω αναφέρεται στους πολιτικούς αρχηγούς (Ολάν) και τα πάρε-δώσε τους με την ΙΣΙΣ.
Κι όμως. Αυτοί που πραγματικά όπλισαν το χέρι του θα διαδηλώσουν κατά της τρομοκρατίας. Κι ύστερα θα πουλήσουν κι άλλα όπλα στους «εχθρούς της δημοκρατίας», γιατί οι μπίζνες είναι σημαντικότερες από την ανθρώπινη ζωή και οι πιο επικίνδυνοι τρομοκράτες δεν ζουν στα προάστια των Παρισίων, αλλά στο κέντρο της πόλης.
sauce

Οπότε δεν τσουβάλιασε ο μαν, συγκεκριμένα μιλούσε, απλά ξέρεις. Είπαμε. Τσιτάτα.
Well, δεν το είχα διαβάσει, αλλά δεν ήμουν και υποχρεωμένος. Ωστόσο, αν δεις στα σχόλια του συγκεκριμένου status, στον τύπο που του απάντησε, δεν αποσαφηνίζει πού αναφέρεται, απλά τον βρίζει. Και μετά γράφει ψόφο σε όλους τους εμπόρους, ανεξαιρέτως. Οπότε τσουβαλιάζει, το κείμενο μάλλον ήταν μια εκκίνηση.
Any fool can make something complicated. It takes a genius to make it simple.
MpoMp @ Discord
User avatar
DrTemna
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 184
Joined: Thu Sep 19, 2013 7:37 pm
Academic status: 2nd year
Gender:

Re: Daywalkings... 06:01-23:59

Post by DrTemna » Mon Jan 12, 2015 7:37 pm

Η κινηματογραφική ομάδα υπάρχει; Ξέρει κανείς; : p
User avatar
Alive
Venus Former Team Member
Posts: 457
Joined: Fri May 31, 2013 1:24 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Daywalkings... 06:01-23:59

Post by Alive » Mon Jan 12, 2015 8:42 pm

DrTemna wrote:Η κινηματογραφική ομάδα υπάρχει; Ξέρει κανείς; : p
Έχουν fan page.
User avatar
XaviannNJ
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1413
Joined: Wed Oct 14, 2009 11:59 am
Academic status: N>4
Gender:
Location: city of insanity....

Re: Daywalkings... 06:01-23:59

Post by XaviannNJ » Thu Jan 15, 2015 4:43 pm

DrTemna wrote:Η κινηματογραφική ομάδα υπάρχει; Ξέρει κανείς; : p
Ωπ ωπ,τωρα το πήρα χαμπάρι αυτό! :-p
Έχει προβολή την Παρασκευή!

https://www.facebook.com/events/1524700 ... 0009740288
Cause we all live under the same sun......

http://www.youtube.com/watch?v=MwyXnft6ZVk
User avatar
MpoMp
Venus Former Team Member
Posts: 6620
Joined: Mon Oct 04, 2010 9:31 pm
Gender:
Contact:

Re: Daywalkings... 06:01-23:59

Post by MpoMp » Tue Jan 20, 2015 2:42 pm

Any fool can make something complicated. It takes a genius to make it simple.
MpoMp @ Discord
User avatar
cypher
Venus Former Team Member
Posts: 6207
Joined: Mon Sep 29, 2008 9:12 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Daywalkings... 06:01-23:59

Post by cypher » Wed Jan 21, 2015 5:59 pm

http://en.wikipedia.org/wiki/Bhutanese_passport Πατηστε listen to this article στα δεξιά. Επος!
Και μετά αυτο http://en.wikipedia.org/wiki/File:Namaz ... ogy%29.ogg
ImageImageImageImageImageImageImage
User avatar
MpoMp
Venus Former Team Member
Posts: 6620
Joined: Mon Oct 04, 2010 9:31 pm
Gender:
Contact:

Re: Daywalkings... 06:01-23:59

Post by MpoMp » Wed Jan 21, 2015 6:11 pm

cypher wrote:http://en.wikipedia.org/wiki/Bhutanese_passport Πατηστε listen to this article στα δεξιά. Επος!
Και μετά αυτο http://en.wikipedia.org/wiki/File:Namaz ... ogy%29.ogg
wtf :lol: :lol: :lol:
Any fool can make something complicated. It takes a genius to make it simple.
MpoMp @ Discord
User avatar
cypher
Venus Former Team Member
Posts: 6207
Joined: Mon Sep 29, 2008 9:12 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Daywalkings... 06:01-23:59

Post by cypher » Wed Jan 21, 2015 7:40 pm

Link was removed, here's the original http://upload.wikimedia.org/wikipedia/e ... port-1.ogg
ImageImageImageImageImageImageImage
User avatar
johnnyextrem
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1090
Joined: Thu Oct 14, 2010 2:27 pm
Academic status: PhD
Gender:
Location: Who knows?

Re: Daywalkings... 06:01-23:59

Post by johnnyextrem » Wed Jan 21, 2015 8:22 pm

Βγήκα κχαι ένα με βαγία γεγμανικχή πγοφογά

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Berli ... try%29.ogg
Image
User avatar
MpoMp
Venus Former Team Member
Posts: 6620
Joined: Mon Oct 04, 2010 9:31 pm
Gender:
Contact:

Re: Daywalkings... 06:01-23:59

Post by MpoMp » Fri Jan 23, 2015 1:40 pm

Τι λέτε να κάνουμε στο Venus το ωροσκόπιο της ημέρας? Νομίζω θα τραβήξει κόσμο.
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[img]http://res.cloudinary.com/urbandictionary/image/upload/a_exif,c_fit,h_200,w_200/v1395991705/gjn81wvxqsq6yzcwubok.png[/img]
Any fool can make something complicated. It takes a genius to make it simple.
MpoMp @ Discord
User avatar
MoonShadow
Venus Former Team Member
Posts: 867
Joined: Sun Nov 21, 2010 7:28 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Daywalkings... 06:01-23:59

Post by MoonShadow » Fri Jan 23, 2015 4:17 pm

Και στήλη "Σε είδα"
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=zXckf7ihoMI[/youtube] [shrinkimg=10]http://new2.fjcdn.com/thumbnails/comments/5330217+_ac0d17213cbe2bd93be188f38527f925.png[/shrinkimg]
Image
User avatar
stoupeace
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5372
Joined: Tue Aug 26, 2008 4:08 pm
Academic status: High school
Gender:

Re: Daywalkings... 06:01-23:59

Post by stoupeace » Fri Jan 23, 2015 5:21 pm

Σε είδα στο ποστ της ΑΣΠΣ, ήσουν αυτή που ζήταγε παρτενέρ για ασκήσεις.
Η καλύτερη μπάντα όλου του κόσμου: Sonata Antartika
Mpomp is building an army army. And I got my head back.
░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂ ____☻/︻╦╤─
Il███████████████████]. /▌
_◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.. . / \
User avatar
cypher
Venus Former Team Member
Posts: 6207
Joined: Mon Sep 29, 2008 9:12 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Daywalkings... 06:01-23:59

Post by cypher » Fri Jan 23, 2015 6:00 pm

Σε είδα στο εργαστήριο πάλευες να κάνεις build στο eclipse. Δεν είχες δηλώσει σωστά το jdk path σου χαζούλα. Στείλε μου στο irc.
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[img]http://i.imgur.com/cIJGM6x.jpg[/img]
ImageImageImageImageImageImageImage
User avatar
cypher
Venus Former Team Member
Posts: 6207
Joined: Mon Sep 29, 2008 9:12 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Daywalkings... 06:01-23:59

Post by cypher » Sat Jan 31, 2015 2:18 pm

ImageImageImageImageImageImageImage
Post Reply

Return to “off-topic”