Πρόταση για "Εύκολα" Μαθήματα Επιλογής

Συζητήσεις σχετικά με τα μαθήματα ελεύθερης επιλογής. Για συζητήσεις παλαιοτέρων ετών κοιτάξτε στην κατηγορία "Παλιές Συζητήσεις "
User avatar
Αριωνας
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 352
Joined: Wed Jul 17, 2013 8:24 pm
Gender:
Location: Χαμένος σε έναν κόσμο δίχως αύριο...

Re: Πρόταση για "Εύκολα" Μαθήματα Επιλογής

Post by Αριωνας » Sun Nov 16, 2014 5:10 pm

Παιδιά, πείτε μου ποιο μάθημα επιλογής μπορώ να διαλέξω ώστε να μπορώ να πάρω μεγάλο βαθμό. Είμαι μεταξύ 2 μαθημάτων. Αστικό Δίκαιο ή Διαφήμιση. Ένα μάθημα επιλογής μου μένει ακόμα. Είναι επείγον, γιατί αύριο είναι η τελευταία μέρα δήλωσης μαθημάτων και δεν ξέρω ακόμα ποιο απ'τα δυο να διαλέξω....
ImageImage
manolisalset
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 157
Joined: Sun Nov 14, 2010 8:22 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Πρόταση για "Εύκολα" Μαθήματα Επιλογής

Post by manolisalset » Tue Nov 18, 2014 12:48 pm

Αριωνας wrote:Παιδιά, πείτε μου ποιο μάθημα επιλογής μπορώ να διαλέξω ώστε να μπορώ να πάρω μεγάλο βαθμό. Είμαι μεταξύ 2 μαθημάτων. Αστικό Δίκαιο ή Διαφήμιση. Ένα μάθημα επιλογής μου μένει ακόμα. Είναι επείγον, γιατί αύριο είναι η τελευταία μέρα δήλωσης μαθημάτων και δεν ξέρω ακόμα ποιο απ'τα δυο να διαλέξω....
Για το αστικό δίκαιο δε ξέρω αλλά η διαφήμιση είναι αρκετά εύκολη και τα θέματα επίσης, το Σεπτέμβρη που το έδωσα εγώ είχε βάλει πολλαπλής επιλογής και τρεις ερωτήσεις σύντομης ανάπτυξης εύκολες. Για εύκολο βαθμό υπάρχουν και τα δυο μαθήματα του Βάμβουκα αν δε τα έχεις πάρει ακόμα.
μαρια
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 221
Joined: Fri Nov 30, 2007 1:40 am

Re: Πρόταση για "Εύκολα" Μαθήματα Επιλογής

Post by μαρια » Tue Nov 18, 2014 4:15 pm

ξερει κανεις τι παιζει με τα μαθηματα εκπαιδευτική αξιολόγηση και εισαγωγή στην παιδαγωγική επιστήμημ????ειναι ευκολα για ελευθερη επιλογή ή να δώσω ψυχολογία και συμπεριφορά καταναλωτη καλύτερα????
User avatar
Αριωνας
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 352
Joined: Wed Jul 17, 2013 8:24 pm
Gender:
Location: Χαμένος σε έναν κόσμο δίχως αύριο...

Re: Πρόταση για "Εύκολα" Μαθήματα Επιλογής

Post by Αριωνας » Tue Nov 18, 2014 4:32 pm

manolisalset wrote:Για το αστικό δίκαιο δε ξέρω αλλά η διαφήμιση είναι αρκετά εύκολη και τα θέματα επίσης, το Σεπτέμβρη που το έδωσα εγώ είχε βάλει πολλαπλής επιλογής και τρεις ερωτήσεις σύντομης ανάπτυξης εύκολες. Για εύκολο βαθμό υπάρχουν και τα δυο μαθήματα του Βάμβουκα αν δε τα έχεις πάρει ακόμα.
Λάθος μου. Εννοούσα μεταξύ των μαθημάτων "Αστικό Δίκαιο" και "Ψυχολογία".
Έχω δώσει και τα 2 μαθήματα του Βάμβουκα και τη Διαφήμιση της Κας Κοκκινάκη. Και τελικά αποφάσισα να επιλέξω Αστικό Δίκαιο τώρα σαν τελευταίο μάθημα επιλογής.
Στο 1 απ'τα 2 μαθήματα επιλογής της Κοκκινάκη, Διαφήμιση, όταν το είχα δώσει, είχε βάλει όντως εύκολα θέματα επιλογής και ανάπτυξης όπως λες και εσύ, αλλά πίστευα ότι είχα γράψει άριστα.
Ωστόσο, μου έβαλε 7,5, και αυτό με bonus.
Δηλαδή απ'ότι κατάλαβα, δύσκολα γράφεις πάνω από 7,5 στα μαθήματά της. Άρα, είπα να μην διαλέξω αυτή τη φορά το 2ο μάθημα επιλογής της, Ψυχολογία, και να πάω με το Αστικό Δίκαιο.
Ελπίζω να δικαιωθώ. :-D
ImageImage
geo.g
bit level
bit level
Posts: 25
Joined: Wed Sep 26, 2012 1:40 pm
Academic status: 3rd year
Gender:

Re: Πρόταση για "Εύκολα" Μαθήματα Επιλογής

Post by geo.g » Mon Jan 12, 2015 4:37 pm

Καλησπέρα παιδια.Μία ερώτηση.Ξέρει κανένας ποιο είναι το θέμα της εργασίας του Βάμβουκα?Κι αν όχι που μπορώ να το βρω?
User avatar
kokosteo
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 867
Joined: Wed Oct 08, 2008 5:09 pm
Gender:

Re: Πρόταση για "Εύκολα" Μαθήματα Επιλογής

Post by kokosteo » Wed Feb 11, 2015 11:10 pm

Οικονομικά της εργασίας, διαφήμιση, έρευνα μάρκετινγκ, στρατηγικό ηλεκτρονικό μάρκετινγκ ή ευρωπαικό δίκαιο;
User avatar
naermataron
bit level
bit level
Posts: 40
Joined: Thu Oct 27, 2011 12:57 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Πρόταση για "Εύκολα" Μαθήματα Επιλογής

Post by naermataron » Tue Feb 24, 2015 5:20 pm

υπάρχει κάπου ολοκληρωμένη και πρόσφατη λίστα μαθημάτων ελεύθεργης επιλογής ? στον οδηγό σπουδών δεν τα έχει "Λόγω του μεγάλου τους πλήθους, δεν εμφανίζονται τα μαθήματα Ελεύθερης Επιλογής"
User avatar
lk_amk.4
bit level
bit level
Posts: 21
Joined: Thu Oct 14, 2010 2:12 pm
Academic status: 4th year
Gender:

Re: Πρόταση για "Εύκολα" Μαθήματα Επιλογής

Post by lk_amk.4 » Wed Feb 25, 2015 11:51 am

naermataron wrote:υπάρχει κάπου ολοκληρωμένη και πρόσφατη λίστα μαθημάτων ελεύθεργης επιλογής ? στον οδηγό σπουδών δεν τα έχει "Λόγω του μεγάλου τους πλήθους, δεν εμφανίζονται τα μαθήματα Ελεύθερης Επιλογής"
Επικοινώνησα με την γραμματεία και μου είπαν πως προς το παρόν δεν έχει ολοκληρωθεί η λίστα μαθημάτων ελεύθερης επιλογής για το εαρινό εξάμηνο 2015. Σύντομα όμως θα ανακοινωθεί....
chr_21
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 155
Joined: Thu Jan 13, 2011 4:04 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Πρόταση για "Εύκολα" Μαθήματα Επιλογής

Post by chr_21 » Sun Mar 08, 2015 7:13 pm

Έχει ανακοινωθεί κάπου η λίστα με τα ελεύθερα μαθήματα επιλογής που μπορούμε να επιλέξουμε ;
User avatar
Jami
Venus Former Team Member
Posts: 1065
Joined: Mon Nov 01, 2010 7:17 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Πρόταση για "Εύκολα" Μαθήματα Επιλογής

Post by Jami » Sun Mar 08, 2015 8:36 pm

Ειναι κολλημένη η λίστα έξω απο την γραμματεία μας. Ακολουθεί εικόνα από κινητο.
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[attachment=0]11054494_10205547652226044_6241234380285626395_n.jpg[/attachment]
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
frouk
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 338
Joined: Wed Oct 16, 2013 6:39 pm
Academic status: 4th year
Gender:

Re: Πρόταση για "Εύκολα" Μαθήματα Επιλογής

Post by frouk » Mon Mar 09, 2015 4:52 pm

Θέλω να δηλώσω μερικά μαθήματα να υπάρχουν καβάτζα αν τύχει να έχω χρόνο σε κάποια από τις εξεταστικές.
Τελευταία εξεταστική έδωσα μόνο 3 μαθήματα και καθόμουν 2-3 βδομάδες τουλάχιστον χωρίς να διαβάζω τίποτα.(δεν έδωσα υπολογιστικά για να τα δώσω Σεπτέμβρη και από 1ο έτος δεν χρωστάω τίποτα)

Για αυτό θέλω αν μπορείτε να μου προτείνετε μερικά μαθήματα να δηλώσω σε αυτήν την δήλωση να υπάρχουν.

Μέχρι στιγμής μόνο το "ΔΙΑΡΘΡΩΣΗ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ" έχω επιλέξει,που εμφανίζετε συχνά σε αυτό το thread.

Δεν με ενδιαφέρει τόσο το μάθημα να θεωρείτε εύκολο όσο να μην χρειάζεται παρακολούθηση,εργασίες,κλπ για να μπορώ να το δώσω μόνο με διάβασμα στην εξεταστική.
Αν το μάθημα έχει να κάνει με πληροφορική που θα μου είναι πιο ενδιαφέρων,ακόμα καλύτερα.
Επίσης με ενδιαφέρουν μαθήματα 2-3-4 κύκλου.

Ευχαριστώ πολύ.
HAVE I ANSWERED YOUR QUESTIONS SATISFACTORILY AND OFFERED GOOD CUSTOMER SERVICE?!
User avatar
john123
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 164
Joined: Wed Oct 19, 2011 12:16 am
Academic status: 4th year
Gender:

Re: Πρόταση για "Εύκολα" Μαθήματα Επιλογής

Post by john123 » Mon Mar 09, 2015 7:24 pm

"Επίσης θα πρέπει να λάβουν υπόψη τους τυχόν αυμβίβαστα στις ώρες διδασκάλίας"


Ε όχι...
Screw you guys,
I 'm goin' home.
penytheod
byte level
byte level
Posts: 50
Joined: Wed Apr 28, 2010 3:38 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Πρόταση για "Εύκολα" Μαθήματα Επιλογής

Post by penytheod » Tue Mar 31, 2015 12:46 pm

Καλησπερα παιδια σκεφτομαι να διαλεξω το μαθημα οικονομικη ιστορια της ελλαδος απο οικονομικο ή εισαγωγη στην πολιτικη επιστημη και τις διεθνεις σχεσεις απο τμημα ΔΕΟΣ ποιο πιστευετε οτι ειναι πιο ευκολο?
melden
bit level
bit level
Posts: 15
Joined: Wed Sep 18, 2013 1:57 pm
Academic status: 4th year
Gender:

Re: Πρόταση για "Εύκολα" Μαθήματα Επιλογής

Post by melden » Tue Jun 02, 2015 3:37 pm

Παιδιά έχω διαλέξει την Διάρθρωση και προβλήματα της Ελληνικής Οικονομίας αλλά βιβλίο δεν έχω, για τις διεθνείς είχα διαβάσει 4 σελιδούλες που βρήκα εδώ στο φόρουμ, υπάρχει κάτι αντίστοιχο για την διάρθρωση ;
User avatar
L30N
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 252
Joined: Sat Oct 17, 2009 2:35 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: Πρόταση για "Εύκολα" Μαθήματα Επιλογής

Post by L30N » Wed Jun 03, 2015 12:17 pm

melden wrote:Παιδιά έχω διαλέξει την Διάρθρωση και προβλήματα της Ελληνικής Οικονομίας αλλά βιβλίο δεν έχω, για τις διεθνείς είχα διαβάσει 4 σελιδούλες που βρήκα εδώ στο φόρουμ, υπάρχει κάτι αντίστοιχο για την διάρθρωση ;
Δανείσου το βιβλίο του απο την βιβλιοθήκη την προηγούμενη μέρα,δες παλιά θέματα εδώ, μπες στο κλίμα του τι του αρέσει να βλέπει γραμμένο και θα πάρεις για βαθμό όσο έβαλες ρήτρα.
User avatar
xristina25
bit level
bit level
Posts: 20
Joined: Mon Nov 01, 2010 3:24 pm
Academic status: 4th year

Re: Πρόταση για "Εύκολα" Μαθήματα Επιλογής

Post by xristina25 » Wed Jun 24, 2015 5:39 pm

Μπορει κάποιος που έχει το βιβλίο του Βάμβουκα, στο Διάρθρωση και προβλήματα της Ελληνικής οικονομίας, να στείλει και σε μας σε φωτογραφία/ σκαναρισνα τις σελίδες? Θα βοηθούσε πολύ!
ITPanos
bit level
bit level
Posts: 28
Joined: Tue Dec 10, 2013 1:07 pm
Academic status: 1st year

Re: Πρόταση για "Εύκολα" Μαθήματα Επιλογής

Post by ITPanos » Thu Jul 23, 2015 1:23 pm

Καλησπερα, θα μπω στο 3το ετος φετος και θελω να τελειωνω με τα επιλογης. μπορω να δωσω κανενα μαθημα τον Σεπτεμβρη χωρις να το εχω δηλωσει?
User avatar
Polkiller13
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 234
Joined: Sat Oct 16, 2010 1:55 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Athens

Re: Πρόταση για "Εύκολα" Μαθήματα Επιλογής

Post by Polkiller13 » Fri Jul 24, 2015 12:05 am

ITPanos wrote:Καλησπερα, θα μπω στο 3το ετος φετος και θελω να τελειωνω με τα επιλογης. μπορω να δωσω κανενα μαθημα τον Σεπτεμβρη χωρις να το εχω δηλωσει?
Θα πρέπει να το έχεις δηλώσει υποχρεωτικά το ακ.έτος 2014-2015
gi0rgis
bit level
bit level
Posts: 5
Joined: Tue Nov 08, 2011 10:07 pm
Academic status: Alumnus/a

Re: Πρόταση για "Εύκολα" Μαθήματα Επιλογής

Post by gi0rgis » Tue Sep 01, 2015 12:01 pm

Παιδιά καλησπέρα, γνωρίζει κανείς αν μπορούμε να παραδώσουμε εργασία και στην εξεταστική του Σεπτέμβρη στις Διεθνείς Οικονομικές Σχέσεις (Βάμβουκας) ?
paulosp
Buffer underflow exception
Buffer underflow exception
Posts: 2
Joined: Fri Sep 06, 2013 1:52 pm
Academic status: 2nd year
Gender:

Re: Πρόταση για "Εύκολα" Μαθήματα Επιλογής

Post by paulosp » Fri Sep 11, 2015 1:24 pm

Ένα σχετικά βατό μάθημα επιλογής είναι η Οικονομική Ιστορία της Ελλάδος. Δυο μέρες διάβασα όλη μέρα, επέλεξα 2 από τις 5 ερωτήσεις που είχε, έγραψα 1,5 σελίδα για το κάθε θέμα, γενικά πολύ μπλα μπλα, έβαλα ρήτρα 8,5 και μου έβαλε 9. Είναι από το τμήμα Οικονομικής επιστήμης.
User avatar
Dragon of Vagrancy
bit level
bit level
Posts: 29
Joined: Mon Jun 13, 2011 3:06 pm
Academic status: 4th year
Gender:

Re: Πρόταση για "Εύκολα" Μαθήματα Επιλογής

Post by Dragon of Vagrancy » Fri Sep 25, 2015 4:43 pm

καλημέρα σε όλους, αν και ακόμα δεν έχουμε ξεκινήσει επειδή κάνω το πλάνο μαθημάτων μου για το χειμερινό θα ήθελα να μου πείτε επιλογές σας για εύκολα μαθήματα ώστε με ρήτρα να πάρω και κανά 8 ας πούμε...Του Βάμβουκα είναι εαρινού σωστά;
Live like there is no tomorrow, learn as you were to live forever...
User avatar
Funk
Venus Former Team Member
Posts: 1834
Joined: Wed Oct 06, 2010 10:29 pm
Gender:
Location: Korriban

Re: Πρόταση για "Εύκολα" Μαθήματα Επιλογής

Post by Funk » Fri Sep 25, 2015 6:02 pm

Dragon of Vagrancy wrote:καλημέρα σε όλους, αν και ακόμα δεν έχουμε ξεκινήσει επειδή κάνω το πλάνο μαθημάτων μου για το χειμερινό θα ήθελα να μου πείτε επιλογές σας για εύκολα μαθήματα ώστε με ρήτρα να πάρω και κανά 8 ας πούμε...Του Βάμβουκα είναι εαρινού σωστά;
Έχει και ένα στο χειμερινό - Διεθνείς Οικονομικές Σχέσεις, νομίζω.
Educate yourself. In time· share what you have learned.
shrinked imageshrinked image
Post Reply

Return to “Μαθήματα ελεύθερης επιλογής”