yahoo mail και free pop3

Συζητήσεις σχετικά με θέματα που αφορούν το networking και ευρυζωνικές συνδέσεις, providers, τηλεφωνικά δίκτυα, δίκτυα κινητής κτλ.
Post Reply
yioan
byte level
byte level
Posts: 126
Joined: Wed Mar 24, 2004 11:09 pm

yahoo mail και free pop3

Post by yioan » Wed Jun 16, 2004 6:29 pm

έχω ένα email στο yahoo.gr και για όσους ενδιαφέρονται έχω κάνει τα εξής για να αποκτήσω δωρεάν πρόσβαση σε pop3 και smtp :
Στις ρυθμίσεις (Mail Options)->Pop Access και forwading υπάρχει επιλογή να ενεργοποιήσεις POP3 και SMTP access. Όταν προσπαθήσεις να το ενεργοποιήσεις σου λέει ότι επειδή δεν πλήρωσες μπορείς να έχεις πρόσβαση αλλά θα λαμβάνεις διαφημίσεις από το yahoo. Του λες ΟΚ και στη συνέχεια κάνεις κλικ στο link που λέει Account Information. Στη νέα οθόνη κάνεις κλικ στο Edit Marketing Preferences και βάζεις παντού ΝΟ. Στη σελίδα αυτή με τα ΝΟ υπάρχει ένα ακόμη link Edit preferences. Στη νέα σελίδα αφήνουμε το πρώτο Yes (για να μας δίνει πρόσβαση στο pop3) και για τα υπόλοιπα επιλέγουμε ότι μας ενδιαφέρει καθώς επίσης και την επιλογή Once a week.

Αφου έκανα τα πιο πάνω έχω πρόσβαση στο yahoo με pop3 και διαφημιστικό δεν έχω λάβει ποτέ (ούτε Once a week). Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί. Το θέμα είναι ότι δουλεύει. Αν έχετε ελληνικό μενού μεταφράστε τα πιο πάνω στα ελληνικά.
Happy Free Access :!: :!: :!:
User avatar
koki
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 403
Joined: Fri Apr 30, 2004 5:19 pm
Academic status: N>4
Location: Αργυρούπολη
Contact:

Post by koki » Wed Jun 16, 2004 7:47 pm

υπάρχουν δεκάδες free pop mail γιατί να κάνω τη χαρη στους διαφημιστές του yahoo?
``Άναρθρες κραυγές τύπου απόλυσης από στρατό' ' + ``'Άναρθρες κραυγές τύπου θα πάω στο Παρίσι' ' + ``Άναρθρες κραυγές τύπου μαμά μου φοβάμαι' '

Τα βλογς είναι σαν τις ********, όλοι έχουν από μία ;)

Death By Popcorn : Η απάντηση σε κάθε εσωτερική και εξωτερική σινε/σειρο-αναζήτηση. :D
yioan
byte level
byte level
Posts: 126
Joined: Wed Mar 24, 2004 11:09 pm

Post by yioan » Wed Jun 16, 2004 9:27 pm

επειδή σου δίνει 100 MB χώρο, 10 ΜΒ attachments, δεν σου κλείνουν το λογαριασμό όταν δεν το χρησιμοποιείς, είναι διάσημο domain και πολύ λίγοι δίνουν δωρεάν smtp server χωρίς διαφημιστικά στα emails που στέλνεις...
User avatar
Einherjar
Venus Project Founder
Venus Project Founder
Posts: 3751
Joined: Tue Jan 27, 2004 4:42 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Washington DC, USA
Contact:

Post by Einherjar » Thu Jun 17, 2004 12:30 pm

Μου φαίνονται παααααρα πολύ καλοί λόγοι! :-D
[Better to understand a little than to misunderstand a lot]
User avatar
koki
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 403
Joined: Fri Apr 30, 2004 5:19 pm
Academic status: N>4
Location: Αργυρούπολη
Contact:

Post by koki » Thu Jun 17, 2004 4:44 pm

Παντως εμενα δε μου το βγάζει καν σαν επιλογή, ή ειναι καπου που δε βλεπω.
Image
``Άναρθρες κραυγές τύπου απόλυσης από στρατό' ' + ``'Άναρθρες κραυγές τύπου θα πάω στο Παρίσι' ' + ``Άναρθρες κραυγές τύπου μαμά μου φοβάμαι' '

Τα βλογς είναι σαν τις ********, όλοι έχουν από μία ;)

Death By Popcorn : Η απάντηση σε κάθε εσωτερική και εξωτερική σινε/σειρο-αναζήτηση. :D
User avatar
jimmyD
Venus Former Team Member
Posts: 946
Joined: Wed Apr 21, 2004 6:33 pm
Academic status: MSc
Location: στην κοσμάρα μου

Post by jimmyD » Sun Jun 20, 2004 2:49 pm

koki αυτό ίσως σε βοηθήσει

http://venus.cslab.aueb.gr/forum/viewto ... =4094#4094
Since I was born I started to decay
now nothing ever ever goes my way...
Image
yioan
byte level
byte level
Posts: 126
Joined: Wed Mar 24, 2004 11:09 pm

Post by yioan » Sun Jun 20, 2004 3:45 pm

ναι... μάλλον το email σου είναι στο .com
Post Reply

Return to “Δίκτυα υπολογιστών - Internet”