Πώς να κάνετε ευτυχισμένο το άλλο φύλο

Σίγουρα όλο και κάτι δε θα ταιριάζει με τις παραπάνω ψυχαγωγικές κατηγορίες...
User avatar
Ganther
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2273
Joined: Fri Jun 18, 2004 9:31 am
Academic status: 3rd year
Gender:

Post by Ganther » Sun Oct 08, 2006 4:02 pm

Δωστε βαση, ακολουθει τρελιαρικο ποστ! :-D :-D :-D

Προσωπικα, δεν ενδιαφερομαι εδω και 1μιση περιπου χρονο για παιχνιδια** (εχω γυναικα κοκοκο (κοκορεμα κ καλα) ) Το θεμα ειναι οτι πραγματικα δεν μου εχει λειψει καθολου το "παιχνιδι"...

Θεωρω οτι δεν μου εχει λειψει γιατι καπου το πραγμα εχει στραβωσει την σημερον ημερα... Δεν ξερω αν θα ακουστω πολυ κοινοτυπος, -Δε θα το πιστευα οταν ημουν 17 οτι καποια μερα θα τα ελεγα αυτα :???: - αλλα τα πραγματα εχουν ξεφυγει εντελως!

Δυστηχως αυτη ειναι η αληθεια οσο και "παππουδε" και -τι καλα που ηταν τα παλια τα χρονια- ακουγεται... Ειμαστε στην εποχη του Cosmopolitan απο τα 16 μας, οπου τα κοριτσακια μαθαινουν πως να ειναι *** απο την κουνια, με αρθρα οπως "φτιαξτε δονητη ευκολα γρηγορα-φτηνα (προφυλακτικο γεματο με νερο στον καταψυκτη :roll: ), πως να παρετε *** :-D με το στομα γεματο κοκα-κολα (τα αρθρα εχουν υπαρξει αληθεια στο εν λογω περιοδικο) και αλλα τετοια ομορφα... Για να μην παρεξηγηθω, το ιδιο ισχυει για τα αγορακια με το Playboy-Nitro-Max και αλλα δηλητηρια που μας μαθαινουν οτι γυναικες ειναι μονο οι αδυνατες αβυζες υστερικες που δεν τρωνε τιποτα, και πως να μεγαλωσει το .... σου 2 εκατοστα για να τρεχουν ολες γυρω σου σα λυσσαρες :roll: :roll: και "πως να την κανεις να χτυπιεται στο κρεβατι με μανια"...

Μα πως διαλο μας επηρεαζουν ολα αυτα??? Θα εχετε ηδη αναρρωτηθει... Το θεμα ειναι απλο! Σε συζητηση με φιλες μου οι οποιες ηταν μονες 1+ χρονο στην ΑΣΟΕΕ (ειναι μικρες) ακουσα την ατακα "και τι να κανουμε, 1 χρονο στην ΑΣΟΕΕ δεν εχω δει ουτε εναν ωραιο αντρα" Και ερχεται ο Μικρος Ganther εδω και αναρροτιεται αν ολα πανε καλα... Μαλλον οχι... Δεν ειναι δυνατον το ποσοστο να ειναι 0/8.000 ατομα να ειναι ωραια... Μαλλον κοιταμε με λαθος προτυπα μη λαμβανοντας υποψιν μας αγαπητες μου φιλες οτι καμμια σας δεν ειναι η Angelina Jolie... Τα ιδια για τα αγορακια... Παρθενοι 22αρηδες κ 23αρηδες με τη σεσουλα αλλο αν δεν το παραδεχονται.... Και κατι κοριτσακια 16 τωρα θα πανε με τον μεγαλο τον "εμπειρο" :-D για να ειναι μαγκακια στις φιλες τους...

Και περναμε στο αλλο θεμα! ΠΩΣ να γινει παιχνιδι εστω και με αυτες τις αρχικες συνθηκες που περιεγραψα οταν ζουμε στην εποχη της ΑΓΕΛΗΣ!?!? Ναι ναι, καλα ακουσατε της ΑΓΕΛΗΣ... Βγειτε εξω, και δειτε ποσες παρεες ειναι 4+ αγορια και αντιστοιχα 4+ κοριτσια... Σορρυ παιδια, τα εκανα και εγω, αλλα ετσι μειωνετε δραστικα τις ελπιδες σας... Τσιμπατε με τη μια το "λιγουρι" μονο και μονο λογω αγελης... Ουτε εγω αν ημουν κοπελα θα ηθελα να μου την πεσει ενας απο μια παρεα 5 πχ αγοριων... Βγειτε με 1 φιλο σας μια φορα και δοκιμαστε, ΑΝ βρειτε κοπελες 2-3 και οχι 5+... :roll:

Εχω και αλλα στο μυαλο μου, αλλα το ποστ εγινε ηδη μεγαλο! ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΩ ΑΛΛΟ! :razz:


**Το λεω, οχι προφανως για να κοκορευτω, αλλα για να δειξω οτι πλεον το παρατηρω το ολο θεμα λιγο πιο αποστασιοποιημενος και ανεξαρτητος
User avatar
tsilochr
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 3246
Joined: Tue Mar 16, 2004 2:47 pm
Academic status: PhD
Gender:
Location: mm.aueb.gr
Contact:

Post by tsilochr » Sun Oct 08, 2006 4:41 pm

Ganther++
User avatar
Theofaman
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 984
Joined: Sat Sep 24, 2005 1:07 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Running from the weak side to the low post

Post by Theofaman » Sun Oct 08, 2006 5:50 pm

Ganther ''έγραψες'' :cool: :-)
Theo(pame na)fam(e mprizoles)an!
User avatar
ciao
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2371
Joined: Mon May 03, 2004 1:15 am
Academic status: PhD
Gender:
Location: πίσω από την μπάλα

Post by ciao » Sun Oct 08, 2006 6:32 pm

Ζούμε στιγμές έμπνευσης!!! :cool:
Σωστός, κυνικός, ουσιώδης... ;) :smt023
S.S.D.D.
User avatar
Swtos
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 309
Joined: Mon Apr 18, 2005 4:52 pm
Academic status: MSc
Gender:
Location: Δ.Π

Post by Swtos » Mon Oct 09, 2006 6:13 pm

Fairy wrote: γιατί αγόρια φίλοι μου λένε πως δεν κάνουν την πρώτη κίνηση αν η κοπέλα δεν κοιτάξει ή χαμογελάσει πρώτα για να μην γίνουν ρεζίλι. Σιγά το extreme sport! Αν προσεγγίσετε με ευγενικό κι ευχάριστο τρόπο, ακόμη κι αν η κοπέλα δεν ενδιαφέρεται θα σας διώξει κι εκείνη ευγενικά χωρίς να ποδοπατήσει την περηφάνεια σας. Αν εντούτοις το κάνει μη χωλοσκάτε, δεν άξιζε σαν άνθρωπος από την αρχή.
Εδώ νομιζω πως δεν ειναι τοσο απλα τα πράγματα. Προφανως και δεν πας να της πεσεις σε καποια που δε σου δινει καμία σημασία, τουλαχιστον εγω δε θα το κανα. Και μην νομιζεις πως η "ευγενική" χυλοπιτα δεν πληγωνει, πληγωνει και ίσως παραπάνω. Γιατί αν σου μιλήσει ασχημα θα πεις οτι δεν αξιζε τον κόπο, αν ειναι ευγενική όμως δε θα εχεις να της καταλογίσεις κατι...Βεβαια όλα αυτά ειναι υποκειμενικά και σε άμεση εξαρτηση με το εγωισμό και την υπερηφανεια του καθενός μας.

Α, και Ganther++++++++
-My father made him an offer he couldnt refuse
-What was that?
-Luca Brasi held a gun to his head and my father assured him that either his brain or his signature would be on the contract

-The Godfather
User avatar
dimitra
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 591
Joined: Sat May 01, 2004 11:29 am
Academic status: MSc
Gender:

Post by dimitra » Mon Oct 09, 2006 8:13 pm

Με αυτό το τόπικ έχω γελάσει τρομερά!Οι συμβουλές με τρελαίνουν! :-D :lol: Θα σας πω την δική μου επαναστατική μάλλον σε σχέση με τα όσα διαβάζω άποψη! Αρχικά επειδή διάβασα για τις γνωριμίες σε μπαρ,καφετέρειες κλπ η άποψη μου είναι η χειρότερη!Μου φαίνεται μεγάλη βλακεία τέτοιου είδους γνωριμίες που ξεκινάν για να γίνει κάτι χωρίς να έχεις μιλήσει ποτέ με τον άλλον μόνο από την εμφάνιση!
Η εμφάνιση για εμένα δεν μετράει περισσότερο από την εξυπνάδα,καλοσύνη κλπ και στο φινάλε σε λογικά πλαίσια νομίζω ότι είναι το λιγότερο!
Επίσης διάβασα κάπου σχετικά με το φτύσιμο!Σε κανέναν δεν είναι ευχάριστω να απορρίπτει και φυσικά υπάρχει ωραίος τρόπος αλλά επειδή κάποιος άνθρωπος δεν θέλει να είναι μαζί μας όχι να λέμε ότι δεν αξίζει κιόλας :-p !
Τέταρτον ως γυναίκα οφείλω να πω ότι για εμένα μια χαρά υπάρχουν και άντρες γενικά και άντρες που "κυνηγούν". Και στο φινάλε εμένα προσωπικά δεν μ'αρέσει και να με κυνηγούν! Δλδ αν μια γυναίκα γουστάρει κάποιον γιατί πρέπει να περιμένει τον άλλον να ξυπνήσει,να το καταλάβει,να το σκεφτεί αν του αρέσει και μετά να δράσει??? Δεν είναι ντροπή να σ'αρέσει κάποιος και δεν είναι έγκλημα να μην αρέσεις στον άλλο! Εντάξει δεν τρελαίνεσαι και στην χαρά σου άμα σε φτύνει αλλά δεν υπάρχει χώρος ούτε για αμηχανία ούτε για τίποτα άλλο. Δεν είναι εγκληματικό να εκφράζεις σε κάποιον το ενδιαφέρον σου,ίσα ίσα τον κολακεύεις!
Οπότε για εμένα μην πτοείστε και άμα γουστάρετε προσεγγίστε!Δεν μπορείς να χάσεις κάτι που δεν έχεις.Καμία γυναίκα δεν είναι ίδια με την άλλη και κανένας άντρας δεν είναι ίδιος με τους άλλους.Δεν υπάρχει συνταγή, η ειλικρίνεια και η αμεσότητα με τρόπο που να μην προσβάλλει δεν έβλαψε ποτέ.
Αυτά :lol:
Η τιμωρία του ψεύτη δεν είναι ότι δεν τον πιστεύουν, αλλά ότι αυτός δεν μπορεί να πιστέψει.

Σω, Τζορτζ Μπέρναρντ
User avatar
Ganther
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2273
Joined: Fri Jun 18, 2004 9:31 am
Academic status: 3rd year
Gender:

Post by Ganther » Mon Oct 09, 2006 8:29 pm

Ευχαριστω για τα ++ παιδες...
Βασικα δεν περιμενα να το διαβασετε γιατι ηταν μεγαλουτσικο, επρεπε να ειχα κανει την Long version ποστ, γιατι ειχε πιο πολυ πλακα, αλλα δε πειραζει!


Δημητρα, προφανως και υπαρχουν και πιο νορμαλ καταστασεις, αλλα μη μου πεις οτι δε σου εχει τυχει το φαινομενο "ΑΓΕΛΗΣ" που με αλλαλαγμους και φωνες οταν εχει εντοπισει το καταληλο "Θηραμα" να προσπαθει ο καθενας απο την αγελη να ξεχωρισει λεγοντας την πιο μεγαλη εξυπναδα-χυδαιοτητα...
Εγω το παρατηρω καθημερινα...

Οσο για τις γνωριμιες στις καφετερειες, γενικα δεν ειμαι ΦΑΝ αλλα ξερω ζευγαρια που ζησαν αυτοι καλα και εμεις καλυτερα...

Δεν ειναι δυνατον να γνωριζεις παντα -και μονο- μεσω κυκλου γνωστων...

Α, και για το αν μετραει η ομορφια, ας μην κοροιδευομαστε, δεν ακους λιγες φορες Εγω δε βγαινω με χοντρους, εγω δεν βγαινω με κοντους, εγω δε βγαινω με καραφλους, εγω δε βγαινω με πολυ αδυνατους...

Απο την αλλη ακους και τα εγω δε βγαινω με κοντες, χοντροκολες κτλ...

ΚΑι ειναι και μεχρι ενα βαθμο θεμιτο... Αν δε σε τραβαει ο αλλος τι να τοκανεις οτι ειναι εξυπνος-κοινωνικος-αστειος.....
User avatar
lumenintervalum
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2377
Joined: Thu May 06, 2004 7:06 pm
Location: somewhere far beyond..
Contact:

Post by lumenintervalum » Mon Oct 09, 2006 8:32 pm

εγω να προσθέσω σ' αυτά που λέει η Δήμητρα ότι το να καταλάβεις αν σου αρέσει κάποιος εμφανισιακά σου παίρνει 2 λεπτά (το πολύ) και για να ερωτευτείς κάποιον θέλει να γνωρίζεις και το χαρακτήρα του...



ΥΓ. Οι γνωριμίες γίνονται παντού και πάντα. Μόνο να σας πω ότι έχω γνωρίσει κόσμο από σούπερ-μάρκετ, μέχρι αεροπλάνα-πλοία κτλ. Λίγο θάρρος θέλει μόνο
We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain
I hope you don't understand
_______________________
scraps& photo gallery στο deviantart- last update 25/08/06
User avatar
Ganther
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2273
Joined: Fri Jun 18, 2004 9:31 am
Academic status: 3rd year
Gender:

Post by Ganther » Mon Oct 09, 2006 8:38 pm

ναι ρε κοριτσα, αλλα θα ξεκινησετε ποτε κατι με καποιον επειδη μπορει και να τον ερωτευθειτε? Οχι, πρεπει να σου αρεσει πρωτα!

Και εδω εγκειται το βασικο προβλημα! Οτι ολοι μας *ΣΧΕΔΟΝ* εχουμε επηρεαστει απο προτυπα που προβαλονται και ειναι δυσκολο να βρεθουν! Δηλαδη γυναικες τσιλιβιθρες 1.70 50 κιλα και αντρες μπρατσονια 1.85+ με μαλλι στυλ fame story και παντελονι Lee...
Οποτε με τη ΜΙΑ απορριπτεις καποιον, χωρις να του δωσεις την ευκαιρια να τον γνωρισεις και να δεις αν θα σου αρεσε!

Α! Οσον αφορα στο θεμα της ευγενειας, ακουστε περιστατικο...

Γνωστος, μαζευει ολο του το θαρρος ενος ετους :-D και κερναει μια κοπελα σε ενα μπαρ ενα ποτο! Γυρναει αυτη και του λεει "τι νομιζεις ρε φιλε? Οτι με ενα ποτο θα κατσω να με ******???"
χαχαχαχα αλλα δεν ειναι και για γελια...

Αμφιβαλω αν αυτος θα ξανακανει ποτε κινηση σε αγνωστη :p
User avatar
lumenintervalum
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2377
Joined: Thu May 06, 2004 7:06 pm
Location: somewhere far beyond..
Contact:

Post by lumenintervalum » Mon Oct 09, 2006 8:48 pm

ρε συ ganther τι μπερδεύεσαι??
πρώτα σου αρέσει εμφανισιακά και μετά ερωτεύεσαι.. το να σου αρέσει εμφανισιακά έχει να κάνει με τα κριτήρια που θέτεις εσύ ο ίδιος. Τώρα αν αυτά τα κριτήρια είανι λανθασμένα ή κοινότυπα ή κλισέ ή βασίζονται σε πλύση εγκεφάλου, κακό του κεφαλιού σου

και επίσης, αν είσια λίιιιγο σκεπτόμενος ή έστω λίγο κοινωνικός δε θα σταθείς εκεί. Θα συζητήσεις και θα αντιληφθείς μετά αν γουστάρεις ή όχι. Κατάλαβες?
We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain
I hope you don't understand
_______________________
scraps& photo gallery στο deviantart- last update 25/08/06
User avatar
Ganther
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2273
Joined: Fri Jun 18, 2004 9:31 am
Academic status: 3rd year
Gender:

Post by Ganther » Mon Oct 09, 2006 8:56 pm

Δε μπερδευομαι, συμφωνω με τον κανονα σου, απλα θετω ενα αλλο προβλημα...

Οτι κ τα 2 φυλα εχουν ξεφυγει στις απαιτησεις τους ωστε να "τους αρεσει" καποιος επαρκως ωστε να εξετασουν το ενδεχομενο να κανουν κατι μαζι του...

Δηλαδη απορριπτουν τους παντες ασυζητιτι... Δε ξερω, ισως ειναι ο κυκλος μου, αλλα ξερω πολλους παρθενους(κ σε θεμα σχεσης, οχι αναγκαστικα σεξ) 20αρηδες και 20αρες, οι οποιες και οποιοι δεν βρισκουν ουτε ενα ατομο να τους αρεσει εστω κ λιγο! ΤΙΠΟΤΑ, ΜΗΔΕΝ NADA πως το λενε...
(καταλαβες?)
User avatar
lumenintervalum
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2377
Joined: Thu May 06, 2004 7:06 pm
Location: somewhere far beyond..
Contact:

Post by lumenintervalum » Mon Oct 09, 2006 9:02 pm

ναι κατάλαβα.. όμως αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό. Δεν ωριμάζουν όλοι συναισθηματικά στην ίδια ηλικία. Εγώ ξέρω και άτομα της ηλικίας μου στην ίδια κατάσταση. Μπορεί να το σκέφτονται πιο διεξοδικά ή να μην τολμούν. το έχεις σκεφτεί με αυτόν τον τρόπο?
We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain
I hope you don't understand
_______________________
scraps& photo gallery στο deviantart- last update 25/08/06
User avatar
Ganther
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2273
Joined: Fri Jun 18, 2004 9:31 am
Academic status: 3rd year
Gender:

Post by Ganther » Mon Oct 09, 2006 9:06 pm

λολ, ποσο εισαι??

Βασικα το θεμα ειναι οτι για εμενα αν μεγαλωσεις και δεν εχεις κανει μια σχεση, ειναι δυσκολο μετα να συνηθισεις, γιατι μια σχεση = πραχωρησεις, υποχωρησεις και γενικως δυσκολιες.

Νομιζω οτι μετα απο καποιο σημειο παραξενευεις πολυ περισσοτερο, τα κριτηρια σου γινονται πιο αυστηρα, η ντροπη μεγαλυτερη (τι θα πει που ειμαι 25 κ παρθενα-ος) και γενικως ολα τα πραγματα πιο δυσκολα
Προσωπικα δεν βιαστηκα για τιποτα, γιατι δεν αισθανομουν ωριμος, δεν ειμαι το αγορακι που εκανε σεξ στα 15 και χαιρoταν που "τα καταφερε", σε διαβεβαιω γιαυτο! Απλα δεν μπορω να ακουω ατομα να γκρινιαζουν οτι δεν εχουν σχεση, να ειναι 20+ (ειμαι 22 στα 23 παιζουν σε παρομοιες ηλικιες αυτοι που λεω) και να μην τους αρεσει ΚΑΝΕΝΑΣ...


Αν δεν το τολμησουν τωρα (στα 23) ποτε θα τολμησουν? Στα 30? Μου φαινεται οτι θα τους το φερει η μαμα στο πιατο τελικα :p
User avatar
Paralias
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1346
Joined: Mon May 24, 2004 11:30 am
Academic status: Alumnus/a
Location: Αθήνα

Post by Paralias » Mon Oct 09, 2006 10:38 pm

dimitra wrote:Αρχικά επειδή διάβασα για τις γνωριμίες σε μπαρ,καφετέρειες κλπ η άποψη μου είναι η χειρότερη!Μου φαίνεται μεγάλη βλακεία τέτοιου είδους γνωριμίες που ξεκινάν για να γίνει κάτι χωρίς να έχεις μιλήσει ποτέ με τον άλλον μόνο από την εμφάνιση!
Η εμφάνιση για εμένα δεν μετράει περισσότερο από την εξυπνάδα,καλοσύνη κλπ και στο φινάλε σε λογικά πλαίσια νομίζω ότι είναι το λιγότερο!
Ώπα ώπα!Ένα ένα! :-D

Για εσένα δε μετράει η εμφάνιση και συμφωνω,αλλά όταν γνωρίζεις κάποιον το πρωτο σου κριτήριο ποιο είναι;Πως κρίνεις αν θες να το ξαναδεις;Με την ομορφιά και ΜΟΝΟ!Γιατί μη μου πεις πως αν σου γνωριζε η κολλητή σου για παράδειγμα έναν 150 κιλά,άσχημο,αλλά με κορυφαίο επίπεδο θα ήθελες να κάνεις σχέση μαζί του.Μη μου πεις ναι,γιατί θα πεις ψέματα...

Αντίθετα,αν σου έφερνε ένα πολίστα ας πούμε(εμένα:-D :-D ) με γ**ώ τα σωματα,με γαλανά μάτια και είχε και επίπεδο τι θα έκανες;Δε θα έλεγες συνέχεια στην κολλητή σου "Άντε,κανόνισε να βγούμε για καφέ!"

ΆΡΑ πρωτο κριτίριο είναι ΟΠΩΣ και να το κάνουμε η εμφάνιση.
Και όλα αυτά στα λέει κάποιος που αν η κοπέλα που έχει δίπλα του δεν έχει μυαλό,τότε δεν υπάρχει περίπτωση να μείνει.
Έχω χωρίσει με μία αγγλίδα ΚΟΥΚΛΑ-ΘΕΑ(αλλά μόνο για να τη βλέπεις) επειδή όταν το άνοιγε καλύτερα να έφευγες μακριά!Οι φίλοι μου ακόμα με κράζουν...

Επίσης θεωρω βλακεία το να γνωριστούν δύο άτομα σε κάποια καφετέρια,αλλά μέχρι ενός σημείου.Δηλαδή αν εσύ είσαι μία εμφανίσιμη κοπέλα (ούτε καν σε ξέρω,μην παρεξηγηθούμε) και είναι στο δίπλα τραπέζι ένας πολύ ωραίος άντρας και τυχαίνει να έχει και επίπεδο,γιατί να μην κάτσει να γνωριστείτε;Αν γνωριζες τον ίδιο μέσω ένος φίλου ας πούμε μπορεί να έλεγες ότι ήταν αυτό που πάντα ήθελες.Οπότε γιατί να μη δωσεις μία ευκαιρία;Και σίγουρα αυτό θα το καταλάβεις από τον τρόπο που θα έρθει να σου μιλήσει-προσεγγίσει.

Και για να ξεκαθαρίσω και εδω τη θέση μου,δεν έχω πάει να μιλήσω σε κοπέλα σε κάποια καφετέρια-club ΠΟΤΕ και γενικά δεν έχω επιδιωξει ποτέ γνωριμία έτσι.Απλά κάτι φορές έχω δει πραγματικά όμορφες κοπέλες που έχουν επίπεδο (κάπως το κατάλαβα,μη ρωτήσεις πως,έχω τον τρόπο μου) και έχω σκεφτεί: "Δεν είναι κρίμα να μη μπορούμε να γνωριστούμε;Αν μας γνωριζε κάποιος κοινός γνωστός ίσως να είχαμε και "happy end"".
User avatar
dimitra
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 591
Joined: Sat May 01, 2004 11:29 am
Academic status: MSc
Gender:

Post by dimitra » Tue Oct 10, 2006 12:48 am

Καλέ εγώ είπα ότι δεν μετράει περισσότερο από τα υπόλοιπα η ομορφιά,όχι ότι δεν μετράει καθόλου!!!!Άσε που με τα κιλά έπεσες στο ευαίσθητο σημείο μου γιατί αν έχω ένα κριτήριο εμφάνισιακό αυτό είναι να μην είναι χοντρός ο άλλος.:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Paralias wrote:Αντίθετα,αν σου έφερνε ένα πολίστα ας πούμε(εμέναVery Happy Very Happy ) με γ**ώ τα σωματα,με γαλανά μάτια και είχε και επίπεδο τι θα έκανες;Δε θα έλεγες συνέχεια στην κολλητή σου "Άντε,κανόνισε να βγούμε για καφέ!"
Δεν ξέρω...Μπορεί...Αν δεν είχα ήδη σχέση φυσικά όπως τώρα. Αλλά είδες τι είπες γνωστός φίλης μου!Άρα θα ψιλοήξερα τι είναι.Οπότε δεν θα έλεγα φέρτον να τον γνωρίσουμε καλύτερα αν δεν έπαιρνα την γνώμη της. Πρέπει να υπάρχει ένα νορμάλ επίπεδο σε όλα τα στοιχεία του. Δεν είναι το κυριώτερο η εμφάνιση αλλά είναι το πρώτο που φαίνεται.Μην παίρνεις τα άκρα, τον αψεγάδιαστο εμφανισιακά και τον εντελώς χάλια! Υπάρχουν και οι κανονικοί άνθρωποι!
Η τιμωρία του ψεύτη δεν είναι ότι δεν τον πιστεύουν, αλλά ότι αυτός δεν μπορεί να πιστέψει.

Σω, Τζορτζ Μπέρναρντ
User avatar
Ganther
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2273
Joined: Fri Jun 18, 2004 9:31 am
Academic status: 3rd year
Gender:

Post by Ganther » Tue Oct 10, 2006 12:53 am

Υπαρχουν και πολιστες ομως με γαλαζια ματια :-D :-D :-D
User avatar
dimitra
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 591
Joined: Sat May 01, 2004 11:29 am
Academic status: MSc
Gender:

Post by dimitra » Tue Oct 10, 2006 12:56 am

Το ότι κάποιος είναι πολίστας και έχει γαλανά μάτια δεν σημαίνει ότι είναι και όμορφος :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Η τιμωρία του ψεύτη δεν είναι ότι δεν τον πιστεύουν, αλλά ότι αυτός δεν μπορεί να πιστέψει.

Σω, Τζορτζ Μπέρναρντ
User avatar
Ganther
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2273
Joined: Fri Jun 18, 2004 9:31 am
Academic status: 3rd year
Gender:

Post by Ganther » Tue Oct 10, 2006 12:58 am

Πες του τα! χαχαχαχα
:-D :-D

εγω τεννις παιζω, και μαυρα ματια εχω :cool:
User avatar
Paralias
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1346
Joined: Mon May 24, 2004 11:30 am
Academic status: Alumnus/a
Location: Αθήνα

Post by Paralias » Tue Oct 10, 2006 1:06 am

Ganther wrote:Υπαρχουν και πολιστες ομως με γαλαζια ματια :-D :-D :-D
Nαι,εγώ!χαχα :-D :-D

Μα Δήμητρα και'γω αυτό είπα,ότι το πρώτο κριτήριο είναι η εμφάνιση,όχι τα πάντα.Και'γω προσωπικά το έχω αποδείξει πολλάκις.

Απλά ίσως τελικά δε θεωρώ και τόσο κακό το να γνωρίσεις κάποιον-α σε μία καφετέρια.Που είναι το κακό;Αν οι προθέσεις είνα καλές γιατί όχι;(αν και πάαααααρα πολύ αμφιβάλω αν θα το κάνω ποτέ...)

Α!Και σαν πολίστα με γαλανά μάτια δεν εννοώ εμένα εννοείται!
User avatar
alberta
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 482
Joined: Wed Nov 30, 2005 1:40 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: In my office, somewhere under tons of papers...

Post by alberta » Tue Oct 10, 2006 1:26 pm

Κατά την ταπεινή μου γνώμη, το μέρος δεν έχει καμία απολύτως σχέση...Τι σημασία αν έχει αν είναι παραλία, καφετέρεια, club, τρένο, λεωφορείο ή οπουδήποτε αλλού...??Αν είναι να συμβεί θα συμβεί...Δεν θα κάτσει κανένας να κοιτάξει αν ειναι "κατάλληλο" το μέρος ή όχι....

Απ την άλλη θα συμφωνήσω με τον Paralia...θέλοντας και μη η εμφάνιση παίζει κύριο λόγο...Δεν είναι απαραίτητο ότι θα καταλήξεις σε σχέση με τον κούκλο ή την κούκλα που κάθεται στο απέναντι τραπέζι (σχήμα λογου-μην αρχισουμε παλι με τις καφετερειες) και όχι με τον/την τόσο εμφανίσιμο/η που κάθεται δίπλα του, αλλά σίγουρα το μάτι μας θα πέσει πρώτα στο θεό/ά....
Και φυσικά όλα αυτά είναι και λίγο (ή πολύ) υποκειμενικά...Άλλο θεωρώ εγώ όμορφο, άλλο ο άλλος...Και πάλι καλά δηλ, γιατί αλλίως κάποιοι/ες θα είχαν 300 γκόμενους/ες και άλλοι/ες κανένα/καμία...Και όταν λέω όμορφο δεν αναφέρομαι αποκλειστικά στην εμφάνιση του άλλου...

Αυτό που έχει σημασία τελικά είναι να βγάζουμε αυτο που είμαστε και όχι κάτι ψεύτικο...ο άλλος αργά ή γρήγορα θα το καταλάβει και θα έχουμε το γνωστό "μα τι θέλει επιτέλους το άλλο φύλο? το ένα δεν του αρέσει το άλλο δεν του μυρίζει, το τρίτο του βρωμάει...." εγώ κατέληξα ότι τπτ ιδιαιτερο δεν θέλει....Αν είναι να πάει κάπου το πράγμα θα πάει μόνο του-δεν χρειάζεται να εκβιάζουμε καταστάσεις (αυτο δεν σημαίνει ότι πρέπει να τα περιμένουμε όλα απ τον άλλο)
Image
User avatar
ciao
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2371
Joined: Mon May 03, 2004 1:15 am
Academic status: PhD
Gender:
Location: πίσω από την μπάλα

Post by ciao » Wed Oct 11, 2006 9:58 am

Θα συμφωνήσω σε γενικές γραμμές αλλά υπάρχει και το άλλο...
1) είσαι ο εαυτός σου αλλά δεν κάνεις τίποτα (χωρίς αυτό να σημαίνει ότι πρέπει να αλλάξεις)
2) είσαι ο εαυτός σου γίνεται κάτι και αργοτέρα σε συζητήσεις λέτε γιατί να μην είσαι έτσι αλλιώς κτλ...κάνεις προσπάθειες να αλλάξεις τα κατά τον άλλο "αρνητικά" σου και μια ωραία πρωία ακούς : "όταν σε γνώρισα δεν ήσουν έτσι..." δουλευόμαστε??? Μήπως τελικά δεν ξέρουμε τι θέλουμε?
Όπως είχε πει και κάποια επώνυμη..."θέλω ο άντρας να βγάζει μια βαρβατίλα...αλλά να μην είναι τόσο άντρας..."
Τα συμπεράσματα δικά σας... :-D
S.S.D.D.
User avatar
Serendipity
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1977
Joined: Tue Sep 19, 2006 11:16 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Sweden
Contact:

Post by Serendipity » Sat Apr 28, 2007 7:02 pm

χμμ,μαλλον αυτη η διασημη εννοουσε οτι 1 αντρας πρεπει και να βγαζει μια βαρβατιλα καποιες στιγμες αλλα να ειναι και ρομαντικος καποιες αλλες,θελει το σωστο timing πως πρεπει να ειναι οι αντρες για να ειναι ευχαριστημενη μια γυναικα ,και το ιδιο ισχυει και για τις γυναικες φυσικα ...επισης,δν ειναι οτι δν ξερουμε τι θελουμε ειναι οτι δν ξερουμε τι μας γινεται μερικες φορες και αλλα μας φταινε και αλλοι την πληρωνουν :-D ,(ειπα να κανω μια νεκρανασταση,γιατι μου αρεσε το trhead)
-Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.
--Albert Einstein--


ImageImage

My new blog Serendipity's thoughts!
Post Reply

Return to “Άλλα ψυχαγωγικά θέματα”