Αστεία-περίεργα όνειρα....

Σίγουρα όλο και κάτι δε θα ταιριάζει με τις παραπάνω ψυχαγωγικές κατηγορίες...
User avatar
alberta
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 482
Joined: Wed Nov 30, 2005 1:40 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: In my office, somewhere under tons of papers...

Αστεία-περίεργα όνειρα....

Post by alberta » Fri May 11, 2007 10:29 am

Είπα να ξεκινήσω ένα νέο θέμα όπου καθένας μας θα βάζει όνειρα που είδε και του φάνηκαν ή πολυ αστεία ή πολύ κουλά ή εφιάλτες και οι υπόλοιποι θα μπορούν να σχολιάζουν :-D Νομίζω ότι θα΄έχει γέλιο (και αν κρίνω απ τα δικά μου όνειρα στανταρ θα έχει)

Λοιπόν ξεκινάω..

Χτες βράδυ έιδα ότι ήμουν κάτι σαν "η εκλεκτή" ή δεν ξέρω και γω τι ακριβως πάντως κάτι τέτοιο, και όταν το μαθα, η μητέρα μου μου δωσε ένα σακ βουαγιαζ με 2 πέπλα (κατι σαν μάγισσα αλλά καλή μάγισσα ήμουν) ένα ασημένιο και ένα μαύρο και ξεκίνησα το ταξίδι μου (μου δωσε και κάτι άλλο αλλά δεν θυμάμαι τι).

Και μετά το έμαθε ένας φίλος μου (φίλος????) ότι εγώ είμαι η εκλεκτή και όχι αυτός και με κυνηγούσε να με σκοτώσει γτ αν το κανε θα έπαιρνε τη θέση μου και θα γινόταν αυτός ο εκλεκτος, και εγω προσπαθούσα να κρυφτώ ώστε να καταφέρω να φτάσω στον προορισμό μου (δεν ξέρω που ήταν αυτός βέβαια ελπίζω στο όνειρο να ήξερα και να μην γύριζα σαν την άδικη κατάρα)....

Και μετά θυμάμαι ότι πέρασα απ 2 σπίτια και στο 2ο ήταν 2 μητέρες και όι 2 κόρες τους οι οποίες όμως μου έκαναν σαν ομοφυλόφιλα ζευγαράκια (οι 2 μητέρες και οι 2 κόρες) και εκεί εμφανήστηκε και ο άλλος που με κηνηγούσε και για κάποιο λόγω εγώ κυκλοφορούσα χωρίς παπούτσια ικαι προσπαθούσα να μπω σε μια κλειδωμένη αποθήκη και δεν ξερω αν τελικά τα καταφερα γτ μετά ξύπνησα.....

Μιλάμε για πολύ αγχος.... Και δεν είδα και το τέλος.... :shock:

Μήπως με κηνυγούσαν οι ασκήσεις του Κάβουρα??? (αλλά δεν με έπιασαν οπότε????)
Image
User avatar
nookie
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 863
Joined: Wed Dec 20, 2006 8:29 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Take a look around..
Contact:

Post by nookie » Fri May 11, 2007 11:05 am

Ωραιο θρεντ :eek:

Ενα απο τα πιο κουλα ονειρα το ειδα μερικους μηνες πριν τις Πανελλαδικες εξετασεις...

Ειχε λεει διαταχθει στρατιωτικος νομος λογω καποιων ταραχων...Και εγω ξαφνικα βρισκομαι με ενα οπλο σε κατι ταρατσες και χωρις να ξερω το γιατι...

Ξαφνικα μετααφερομαι σε μια αδεια λεωφορο...σε ενα μερος παντελως ερημωμενο και που δεν ειχα ξαναδει...Θυμαμαι οτι με κυνηγουσαν...Και μετα λεει βρεθηκα ξαφνικα στο Συνταγμα τι στιγμη που κανανε ντου μια (μεγαλη) μαζα αναρχικων στη Βουλη :shock:
Τ παραξενο ηταν οτι μπηκαν στη Βουλη και τοτε αρχισε ανελεητο(και παρα πολυ,μα παρα πολυ) ξυλο...
Εγω ειχα μεινει να παρατηρω το σκηνικο...Θυμαμαι γνωστες φατσες πολιτικων ματωμενες κτλ...

Και μετα μεταφερομαι εξω ...και βλεπω τους μπατσους που ειχαν μαζευτει και εκαναν και εκεινοι ντου μεσα στη Βουλη!Η τελευταια εικονα που θυμαμαι ηταν οτι ειχε ερειπωθει ολο το κτιριο...

Μετα ξυπνησα,αγχωμενος,ιδρωμενος και ακομα πιο κουραασμενος απο οταν ειχα πεσει για υπνο!!!

Ποιος ειπε οτι ο υπνος σε ξεκουραζει??? :-p
Image
Internal Imperfectness makes it sooo trickier than it should be..
http://www.youtube.com/watch?v=VPWi-OrMzV4
http://www.youtube.com/watch?v=ZOgBtI8Q ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=vxtf8ypY ... re=related
Ακομα και στο μεταπτυχιακο...Siranai..
User avatar
TaRaNTuLa
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1598
Joined: Fri Apr 30, 2004 4:54 pm
Academic status: PhD
Gender:
Location: MMLab

Post by TaRaNTuLa » Sat May 12, 2007 3:44 am

Προτού ξαπλώσεις, ή είχες παίξει Counter Strike ή κάποιο παραπλήσιο παιχνίδι, ή είχες δει πολύ ειδήσεις με κουκουλοφόρους ή κάτι τέτοιο... :lol:

Doctor spoke... :-D
Tamiya rulezZz....

TL-01 Full Carbon, TL-01 Upgraded, FF-01 Upgraded, M03, CC-01, ΤΤ-01 TypeE, Volvo και Scania Trucks και η λίστα συνεχίζεται...
User avatar
lumenintervalum
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2377
Joined: Thu May 06, 2004 7:06 pm
Location: somewhere far beyond..
Contact:

Post by lumenintervalum » Sun May 13, 2007 2:01 am

καλά από κουλά όνειρα άλλο τπτ

μια φορά είχα δει ότι ο Morissey είχε ενα μπαρ-καμπαρέ που γινόταν κονσομασιόν και ότι εγώ ήμουν άντρας και δουλευα εκεί..Μετά κάπως ξέφυγα κ εντελώς τυχαία εμφανίστηκαν κάτι ελέφαντες κι εγώ ήμουν κ καλά εκπαιδευτής τους (πάλι ως άντρας)...

μια άλλη φορά είχα δει εναν πρώην μου κι ότι κάναμε διανομές με το μηχανάκι του, όχι πίτσα, αλλά τούρτες τις οποίες τις έφτιαχνε η μάνα του...

πολύ συχνά βλέπω στον ύπνο μου θάλασσα σε όλες της τις μορφές, ή ότι ταξιδεύω με τρένα, αεροπλάνα, ποδήλατα, αυτοκίνητα, λεωφορεία έστω και με τα πόδια και έχω δει 2-3 φορές εγκυμοσύνη κι έχω φρικάρει τελείως..
We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain
I hope you don't understand
_______________________
scraps& photo gallery στο deviantart- last update 25/08/06
User avatar
nookie
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 863
Joined: Wed Dec 20, 2006 8:29 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Take a look around..
Contact:

Post by nookie » Sun May 13, 2007 2:08 am

Νομιζω πως στα γενεθλια σου θα πρεπει να σου κανουν δώρο εναν ονειροκριτη :-Ρ


edited by alexo
Image
Internal Imperfectness makes it sooo trickier than it should be..
http://www.youtube.com/watch?v=VPWi-OrMzV4
http://www.youtube.com/watch?v=ZOgBtI8Q ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=vxtf8ypY ... re=related
Ακομα και στο μεταπτυχιακο...Siranai..
alexo
Venus Former Team Member
Posts: 1305
Joined: Wed Apr 21, 2004 7:00 pm

Post by alexo » Sun May 13, 2007 2:25 am

Moderation Message
Μπορείς να επεξεργαστείς το μήνυμα σου μέσω της επεξεργασίας χωρίς να "διπλοποστάρεις".
User avatar
elsupreme
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1573
Joined: Mon Nov 21, 2005 10:16 pm
Academic status: N>4
Gender:

Post by elsupreme » Sun May 13, 2007 2:56 am

Έχει σκοτώσει κανείς τον εαυτό του σε όνειρό του ?
"Must float like lotus on river... and kill old lady!"
alasondro
byte level
byte level
Posts: 120
Joined: Sat May 01, 2004 4:03 am
Academic status: N>4

Post by alasondro » Sun May 13, 2007 4:05 am

nookie wrote:Και εγω ξαφνικα βρισκομαι με ενα οπλο σε κατι ταρατσες και χωρις να ξερω το γιατι...
tarantula wrote:Προτού ξαπλώσεις, ή είχες παίξει Counter Strike
sb_roofwar :lol: :lol: :lol:
User avatar
cactus
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 959
Joined: Tue Apr 25, 2006 7:14 pm
Academic status: N>4
Gender:

Post by cactus » Sun May 13, 2007 4:07 am

Είδα μια τεράστια πράσινη ακριδο-κατσαρίδα (με διαστάσεις όσο ο τοίχος μου)

Για τον nookie ψηφίζω την περίπτωση counter strike :-p :-D, που είπε ο dr TaRaNtuLa :cool: :razz:
laikedelic !
User avatar
zweistein
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 4537
Joined: Sun Oct 15, 2006 10:49 pm
Gender:
Location: in your computer
Contact:

Post by zweistein » Mon May 14, 2007 8:56 pm

[off] counter strike FTW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/off]

:-D
:-D
:-D
:-D
Image
User avatar
Filia
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 658
Joined: Sun May 07, 2006 10:57 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Post by Filia » Tue May 15, 2007 4:07 pm

Ναι, αλλά δεν έχετε δει να σας "κυνηγάνε" συνδετήρες ή να σας ζωγραφίζει μια διαδρομή rafting ο Brian Molko (ο τραγουδιστής των Placebo)

:lol: :lol: :-D :lol: :lol: :-D
The Punisher
Venus Former Team Member
Posts: 7561
Joined: Thu Oct 27, 2005 1:43 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Boston, MA

Post by The Punisher » Tue May 15, 2007 10:37 pm

να σας "κυνηγάνε" συνδετήρες
αυτός του office? τον κατήργησαν τον καημενούλη
User avatar
zweistein
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 4537
Joined: Sun Oct 15, 2006 10:49 pm
Gender:
Location: in your computer
Contact:

Post by zweistein » Tue May 15, 2007 11:07 pm

καποτε ονειρευτικα για 2 συνεχόμενες νυχτες το ιδιο ονειρο. ειδα την δολοφονια μου. δε θελω να το περιγραψω με λεπτομεριες γιατι ηταν ασχημη φαση... Ηταν πολυ αληθινο για ονειρο κ ειχα ταραχτει πολυ τοτε..

σορι για τυχων ορθογραφικα αλλα γραφω βιαστικά..
Image
User avatar
sandra
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 4917
Joined: Mon Oct 02, 2006 11:37 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: στη φωλιά μου κοιτώντας ένα χωράφι με στάρι...

Post by sandra » Wed Jun 13, 2007 11:34 am

Τον τελευταίο καιρό βλέπω πολλά και έντονα όνειρα. Σήμερα όμως ένα από αυτά με ανησύχησε.

Λοιπόν ήμουν σπίτι μου και καθόμουν με τον tsilochr όταν ξαφνικά βλέπω να έρχεται από την σαλοκουζίνα ένας περίεργος τύπος κρατώντας κάτι σαν στυλέτο, αλλά πολύ μούφα (πως το μιλάω το ελλήνικο!). Σφίγγω λοιπόν το χέρι του τσιλο για να πάρει χαμπάρι τι τρέχει καθώς μπαίνει ο κλέφτης στο δωμάτιο. Μας κοιτάει και μας λέει ότι ας μην άφηνα το παντζούρι του σαλονιού έστω και λίγο ανεβασμένο, και σε ταραγμένο τόνο τα λεφτά σας και κάτι τέτοια γνωστά. Του λέω εγώ :"α!άκουσε να δεις. Πριν λίγο ήρθε και η διαχειρίστρια να την πληρώσω και είμαι ταπί (που συνέβη στ'αλήθεια χθες). Έχω μόνο 25€ θα σου δώσω τα 20." Μου λέει ΟΚ και γυρνάει στον τσίλο που του δίνει 5. (Εδώ έχουμε ενστάσεις για το ότι εγώ ενώ ταπί είχα 25€ ενώ αυτός μόνο 5 :lol:)
Με το που τα δίνουμε λοιπόν κάτι γίνεται και αυτός εξαφανίζεται. Αλλά εγώ ήμουν σίγουρη πως είχε μείνει μέσα στο σπίτι. Πείθω λοιπόν τον τσίλο ότι θέλει να μου πάρει το λαπτοπ και αρχίζουμε το ψάξιμο. Μετά από λίγη ώρα τον βρίσκουμε μέσα στην ντουλάπα μου. Οπότε τον μπαγλαρώνει και τον βάζει μέσα σε ένα σακί. Γενικά έμοιαζε πολύ αδύναμος και απρόθυμος να αντισταθεί.
Και πηγαίνουμε στο σαλόνι να δούμε που στο καλό χώρεσε και μπήκε από εκείνο το κενό στο παντζούρι και να πάρουμε το 100. Και εκείνη την στιγμή τον είδα, να βγαίνει από το σακί και να το σκάει από το μπαλκόνι του δωματίου μου.
Συμπέρασμα: Απόψε θα κατεβάσω τα πατζούρια και θα προσέχω το λάπτοπ μου :-D
Από εδώ κι εμπρός θα είσαι για πάντα υπεύθυνος για εκείνο που έχεις ημερώσει.
Είσαι υπεύθυνος για το τριαντάφυλλο σου...
User avatar
tsilochr
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 3246
Joined: Tue Mar 16, 2004 2:47 pm
Academic status: PhD
Gender:
Location: mm.aueb.gr
Contact:

Post by tsilochr » Wed Jun 13, 2007 10:28 pm

τώρα σκεφείτε ότι είχα μόνο 5€. Και δεν φτάνει που τον μπαγλάρωσα, ήταν λέει χωρίς αντίσταση... Ε ρε τσίλο αγόρι μου, πάρε το ρόπαλο σου (και τα χιλιάδες ευρώ χαχααχαχαχαχα)
User avatar
ciao
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2371
Joined: Mon May 03, 2004 1:15 am
Academic status: PhD
Gender:
Location: πίσω από την μπάλα

Post by ciao » Thu Jun 14, 2007 3:26 am

Για εμένα πάλι αρκετές δραστηριότητες της καθημερινότητας συνεχίζονται και στον ύπνο μου...πόσες ασκήσεις δεν έχω λύσει έτσι... :-D
Ένα πολύ συνηθισμένο όνειρο που έβλεπα ήταν ότι με κυνηγούσαν κάποιο κουκουλοφόροι και όταν κατάφερνα να τους ξεφύγω σφραγίζοντας μια πόρτα πίσω βρισκόμουν σε ένα σκοτεινό δωμάτιο και όταν άνοιγα τα φώτα ανακάλυπτα ότι ήταν γεμάτο...εξωγήϊνους...οι οποίοι μετά από κανα 2λεπτο σιωπής μου φώναζαν έκπληξη...και ερχοντούσαν προς το μέρος μου με μια τούρτα...(ΙΤ don't want to go home... :cry: )
Λέτε να κινδυνεύω??? :???:
S.S.D.D.
User avatar
AmmarkoV
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2838
Joined: Thu Nov 04, 2004 2:55 pm
Gender:
Location: Reloaded @ Santa Friday
Contact:

Post by AmmarkoV » Wed Jun 20, 2007 4:27 pm

Μια που το thread είναι για όνειρα και τα όνειρα χρειάζονται ύπνο..
Δείτε αυτό το κείμενο στην Wikipedia για πολυφασικό ύπνο a.k.a. Ubersleep..!
Είναι life hack! :)
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
I would love to change the world, but they won't give me the source code. Οι καθηγητές πληρώνονται από το δημόσιο αρα από όλους τους Έλληνες για να κάνουν τα μαθήματα. Όλοι οι Έλληνες θα έπρεπε να μπορούν να δουν τα μαθήματα τα οποία πληρώνουν! Tο πνευματικό έργο που επιτελείται με τα χρήματα του δημοσίου ΔΕΝ είναι μόνο δικό σας Όποιος δεν δίνει πανελλήνιες έχει δικαίωμα στην γνώση που πληρώνει [url=http://ammar.gr/gddg]gddg blog[/url]
Image
User avatar
Serendipity
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1977
Joined: Tue Sep 19, 2006 11:16 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Sweden
Contact:

Post by Serendipity » Wed Jun 20, 2007 6:07 pm

εγω παλι,ειδα το πιο κουλο ονειρο ever,ειδα οτι στο σπιτι ενος αγαπημενου μου προσωπου γινοταν μια γιορτη και ενω ειμασταν στο δωματιο του και καναμε εργασιες,ειπα να παει να μου φερει το λαπτοπ απο το σαλονι οπου εκει τον χτυπησε κεραυνος και τον εκαψε...μετα απο λιγο,επεσε και 1 βομβα στο σπιτι και πεθαναν ολοι εκτος απο μενα...ωσπου ηρθε η μερα της κηδειας ολων αυτων και ειδα το παραμωρφομενο σωμα του φιλου μου,στο οποιο ειχαν μεινει αθικτα μονο τα παπουτσια...και μετα στο τραπεζι που κανανε οι συγγενεις ειχαν φερει αρνια και σουβλιζαν και ειχαν βαλει και ηπειρωτικα και ειδα τον μαθηματικο μου απο το φροντηστηριο να ειναι πρωτος και να σερνει το χωρο..και εγω ενω εκλαιγα για το χαμο του φιλου μου ολοι ηταν μεσα στην τρελη χαρα..ωσπου για να τους εκδικηθω εφτιαξα ενα προγραμμα με το οποιο κατευθηνα το μυαλο των ανρθωπων και τους εκανα και αυτους να κλαινε και να πλανταζουν..και μετα ξυπνησα...πολυ κουλο δεν ηταν?λετε να εφτιαγε το πεπονι που εφαγα χτες το βραδυ?
-Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.
--Albert Einstein--


ImageImage

My new blog Serendipity's thoughts!
User avatar
tsilochr
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 3246
Joined: Tue Mar 16, 2004 2:47 pm
Academic status: PhD
Gender:
Location: mm.aueb.gr
Contact:

Post by tsilochr » Wed Jun 20, 2007 8:43 pm

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Είχε τπτ σπόρια το πεπόνι?
User avatar
Serendipity
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1977
Joined: Tue Sep 19, 2006 11:16 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Sweden
Contact:

Post by Serendipity » Wed Jun 20, 2007 8:58 pm

oxι δεν νομιζω ,καλαματας ηταν...
-Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.
--Albert Einstein--


ImageImage

My new blog Serendipity's thoughts!
User avatar
tsilochr
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 3246
Joined: Tue Mar 16, 2004 2:47 pm
Academic status: PhD
Gender:
Location: mm.aueb.gr
Contact:

Post by tsilochr » Wed Jun 20, 2007 9:09 pm

Serendipity wrote:oxι δεν νομιζω ,καλαματας ηταν...
μπορεί να είχε ποτίσει λίπασμα :-p
User avatar
ciao
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2371
Joined: Mon May 03, 2004 1:15 am
Academic status: PhD
Gender:
Location: πίσω από την μπάλα

Post by ciao » Thu Jun 21, 2007 2:32 am

Ψηφίζω και εγώ πεπόνι... ;)
Επίσης τσέκαρε μήπως κοιμάσαι ξεσκέπαστη... :-p
S.S.D.D.
Post Reply

Return to “Άλλα ψυχαγωγικά θέματα”