Για ADSL τι συμφέρει(προτάσεις);

Συζητήσεις σχετικά με θέματα που αφορούν το networking και ευρυζωνικές συνδέσεις, providers, τηλεφωνικά δίκτυα, δίκτυα κινητής κτλ.
User avatar
netharis
Venus Former Team Member
Posts: 1845
Joined: Sun Jul 15, 2007 2:37 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Seattle, Washington
Contact:

Post by netharis » Mon Oct 15, 2007 2:11 pm

Άν λάβουμε υπόψη οτι η Tellas έκανε 6 μήνες να με συνδέσει και έχω προσπαθήσει να διακόψω τη σύνδεση με φάξ που "χάθηκε" εντελώς τυχαία θα έλεγα να περιμένετε να λήξει το συμβόλαιο. Η Τελλάς δηλώνει οτι χρειάζετε 40 ημέρες να αποδεσμέυσει τη γραμμή. Εαν παράλληλα έχει γίνει η αίτηση στην One νομίζω δεν θα αργήσει πολύ (δεν θα υπάρχει ο ΟΤΕ στη μέση) μετά την αποδέσμευση απο τη Tellas. Όλα αυτά όμως είναι στην ιδανική περίπτωση που η Τellas θα διακόψει τη σύνδεση στο σωστό χρονικό περιθώριο - ούτε νωρίτερα ούτε αργότερα έτσι ώστε να μην υπάρχει πρόβλημα με την εγκατάσταση της One και να μην μείνετε χωρίς τηλέφωνο.
Image
Resistance is futile. Join the foss-side now!
"UNIX is very simple, it just needs a genius to understand its simplicity." - Dennis Ritchie
"The things that I want, by Max Payne. A smoke. A whiskey. For the sun to shine. I want to sleep, to forget. To change the past. Unlimited ammo and a license to kill. But right then, more than anything, I wanted her."
redlabel
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2057
Joined: Tue Jun 27, 2006 12:32 pm
Academic status: Professor
Gender:

Post by redlabel » Mon Oct 15, 2007 2:12 pm

Ganther wrote:Η αλλαγη σε παρόχους είναι ενα μυστήριο. Μπορεί να κάνεις απο 1 ώρα που κάναν καποιοι τυχεροί (και εδώ στο φόρουμ υπαρχουν παραδειγματα) αλλά προσωπικά απο εμπειρια θα έλεγα οτι ο μέσος όρος είναι πάνω απο μήνα σίγουρα.

Όταν ήμουν στο DSL του ΟΤΕ είχα δει και ένα κακομοιρη που έκανε 1 6μηνο να συνδεθει :twisted:
Οτιδήποτε άλλο σας πούνε είναι αναληθές. Η πραγματικότητα είναι οτι δέν ξερει κανεις ποσο θα κανει η σύνδεση ούτε ο πάροχος ούτε ο ΟΤΕ.
Μια και τόφερε η κουβέντα, η δική μου αναμονή για αποδέσμευση από τον ΟΤΕ (μέσω της TELLAS) συμπλήρωσε ήδη 10 μήνες... :evil:

H EETT επιβάλλει μεγάλα πρόστιμα στον ΟΤΕ (και καλά κάνει), αλλά ...φωνή βοώντος εν τη ερήμω!

Δ. Γκρ.
User avatar
netharis
Venus Former Team Member
Posts: 1845
Joined: Sun Jul 15, 2007 2:37 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Seattle, Washington
Contact:

Post by netharis » Mon Oct 15, 2007 2:19 pm

Σε αυτή τη περίπτωση που δεν ανήκετε στο DSLAM τις Tellas (αν κατάλαβα καλά δεν έχει μπεί πλήρως το zisto, η γραμμή είναι 1024) πρέπει απλά να σταματήσει η διαδικασία διακοπής ADSL μέσω του ΟΤΕ και να το αναλάβει η One απο κει και πέρα.
Παραθέτω ένα συγκριτικό πίνακα παρόχων

http://briefcase.pathfinder.gr/download/586609
Image
Resistance is futile. Join the foss-side now!
"UNIX is very simple, it just needs a genius to understand its simplicity." - Dennis Ritchie
"The things that I want, by Max Payne. A smoke. A whiskey. For the sun to shine. I want to sleep, to forget. To change the past. Unlimited ammo and a license to kill. But right then, more than anything, I wanted her."
User avatar
Ganther
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2273
Joined: Fri Jun 18, 2004 9:31 am
Academic status: 3rd year
Gender:

Post by Ganther » Mon Oct 15, 2007 2:20 pm

Ο μονος τροπος αντιμετωπισης αυτου του φαινομενου με τα χαμενα φαξ -το εχω ξαναπει- ειναι αποστολη συστημενου γραμματος, γιατι τοτε δεν μπορει να ισχυριστει καποιος οτι δεν το ελαβε, υπαρχει υπογραφη και φαινεται ο υπευθυνος. Οχι οτι το εχω κανει, αλλα στο εξωτερικο ετσι γινεται για να ειναι καλυμμενος ο πελατης.

10 μηνες!!! Νεο ρεκορ που ακουω.
User avatar
P3
Venus Project Founder
Venus Project Founder
Posts: 2722
Joined: Mon Mar 22, 2004 4:12 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: !! El Paso !!

Post by P3 » Mon Oct 15, 2007 2:38 pm

Τουλάχιστον στους 10 αυτούς μήνες έχετε ιντερνετ! Εγώ είμαι συνολικά 10 μήνες χωρίς ιντερνετ! 5,5 μήνες περιμένοντας τη vivodi και τώρα 3,5 μήνες τη forthnet (τον 1 μήνα για να αποδεμευτώ από τη Vivodi δεν τον υπολογίζω)! 3-4 καταγγελίες προς την ΕΕΤΤ στη vivodi και 3-4 καταγγελίες στη forthnet με κοινοποιήση στην εκάστοτε εταιρία! Το ωραίο ήταν που όταν πήγα στη forthnet η κοπελα που πήρε την αιτηση μου (την πήγα εγώ για να μη μου λένεν ότι χάθηκε και έχω έξτρα καθυστέρηση) γέλαγε όταν της είπα ότι η vivodi με κοροίδευε 5,5 μήνες. Μου έλεγε ότι αυτό έιναι απαραδεκτο και ότι μόλις με αποδεσμέυσει η vivo σε 2 εβδομάδες το πολύ θα έχω ιντερνετ. 3 μήνες τώρα ακούω συνέχεια το ποίημα ότι είμαι στην τελική φάση ενεργοποίησης! Ήθελα να μάθω τι περιλαμβάνει αυτό το τελικό στάδιο: να τραβήξουν καλώδιο μέχρι τη Θεσσαλονίκη και ξανά πίσω, γιατί εγώ σε αυτούς τους 3 μήνες θα είχα πάει περπατώντας και θα είχα γυρίσει από τη Θεσσαλονίκη!

Εσείς τι μου προτείνετε να κάνω? Υπάρχει καποιου είδους νομική διαδικασία να κινήσω? Ο συνήγορος του καταναλωτή λέτε να βοηθήσει καθόλου?
"Το δικό μου το ποίημα δεν έχει ομοιοκαταληξία.", ο υπογράφων
User avatar
netharis
Venus Former Team Member
Posts: 1845
Joined: Sun Jul 15, 2007 2:37 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Seattle, Washington
Contact:

Post by netharis » Mon Oct 15, 2007 2:58 pm

To καλύτερο ειναι να πας απο τα κεντρικά τις Forthnet και να τους ρωτήσεις απευθείας τι συμβαίνει, έτσι δεν μπορούν να απαντήσουν με υπεκφυγές.
Δηλαδή έχει διακοπεί η σύνδεση σου με ΟΤΕ εντελώς;
Συνήθως ο λόγος καθυστέρησης είναι οτι ο (π)ΟΤΕ δεν προμηθεύει τις εταιρίες με ζεύγη χαλκού και δεν γίνεται η μικτονόμηση. Όπως είπα και πρίν ειναι πολύ μεγάλο μπέρδεμα το πέρασμα απο Full LLU σε Full LLU άλλης εταιρίας.
Image
Resistance is futile. Join the foss-side now!
"UNIX is very simple, it just needs a genius to understand its simplicity." - Dennis Ritchie
"The things that I want, by Max Payne. A smoke. A whiskey. For the sun to shine. I want to sleep, to forget. To change the past. Unlimited ammo and a license to kill. But right then, more than anything, I wanted her."
User avatar
marios
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2810
Joined: Wed Sep 26, 2007 3:44 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας

Post by marios » Mon Oct 15, 2007 4:27 pm

emperormario έγραψε:
marios έγραψε:
Σε σύγκριση fοrthnet και on τι προτείνετε; μάλλον για μία απ'τις 2 οδεύω...
Υποκειμενική άποψη: Forthnet. Είναι μεγαλύτερη(σε υποδομή, πελατολόγιο) εταιρεία απο την On, και οι ταχύτητες της είναι καλές(εκτός απο το 2play που δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα). Βέβαια οι ταχύτητες εξαρτώνται και απο αλλους παράγοντες πέραν του παρόχου..
thanks man, btw η 2play soho θα βάλω η 3play της On...Anyway, thanks...
Μην κλαις επειδή τελείωσε. Χαμογέλα επειδή συνέβη- G.G.M.
Η μεγαλύτερη ευτυχία είναι να ξέρεις την πηγή της δυστυχίας-F.D.
Η μουσική εκφράζει αυτά που δεν μπορούν να ειπωθούν και που είναι αδύνατο να μείνουν στη σιωπή-V.H.
Πίστη στην πρόοδο, δεν σημαίνει και πίστη στο ότι έχει συμβεί κάποια πρόοδος-F.K.
Χωρίς μουσική, η ζωή θα ήταν ένα λάθος-F.N
User avatar
kill bill
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 165
Joined: Wed May 03, 2006 2:05 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: The other...side

Post by kill bill » Mon Oct 15, 2007 8:56 pm

Εγώ δε θα σου πρότεινα ON.Ακούγονται πολλά όπως ότι το router που δίνουν είναι κλειδωμένο και έτσι δεν μπορείς να κάνεις port forward και ότι το user και το pass είναι on/on για όλους.Ανάμεσα σε αυτά τα 2 θα πρότεινα forthnet.Έχεις σκεφτεί καθόλου net oneΈίναι νέα εταιρεία στην Ελλάδα αλλά η προσφορά της νομίζω είναι αρκετά συμφέρουσα.
Image
User avatar
P3
Venus Project Founder
Venus Project Founder
Posts: 2722
Joined: Mon Mar 22, 2004 4:12 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: !! El Paso !!

Post by P3 » Tue Oct 16, 2007 8:51 am

netharis wrote:To καλύτερο ειναι να πας απο τα κεντρικά τις Forthnet και να τους ρωτήσεις απευθείας τι συμβαίνει, έτσι δεν μπορούν να απαντήσουν με υπεκφυγές.
Δηλαδή έχει διακοπεί η σύνδεση σου με ΟΤΕ εντελώς;
Συνήθως ο λόγος καθυστέρησης είναι οτι ο (π)ΟΤΕ δεν προμηθεύει τις εταιρίες με ζεύγη χαλκού και δεν γίνεται η μικτονόμηση. Όπως είπα και πρίν ειναι πολύ μεγάλο μπέρδεμα το πέρασμα απο Full LLU σε Full LLU άλλης εταιρίας.
Ευτυχώς για μένα (επειδή βλέπω τα χάλια όλων των παρόχων) ζήτησα μόνο sharedLLU και όχι και τηλεφωνία.
Η Ελληνικές εταιρίες εναλλακτικών παρόχων είναι αρκετά ανώριμες στην Ελλάδα. Μια βόλτα στο adslgr.com φόρουμ θα διαπιστώσετε ότι όλες οι εταιρίες έχουν τραγικές καθυστερήσεις και προβλήματα. Το κακό είναι ότι διαφημίζουν παπάδες και στο τέλος σου βγάζουν την πίστη για να σου προσφέρουν το 1/4 και αυτό με τραγική καθυστέρηση. Αναρωτιέμαι: υπάρχει έστω και ένας συνδρομητής forthnet που να έχει πιάσει 24 Μbps???
"Το δικό μου το ποίημα δεν έχει ομοιοκαταληξία.", ο υπογράφων
User avatar
emperormario
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2569
Joined: Fri Jun 15, 2007 12:30 pm
Gender:
Location: Over the hills and far away..

Post by emperormario » Tue Oct 16, 2007 12:41 pm

Μακάρι να σου έδιναν το 1/4 απο τα 24Mbit..Αυτό σημαίνει 6 Μbit, ταχύτητα που λίγοι server μπορούν να προσφέρουν στο upload. Το θέμα είναι ότι πολλές φορές οι ταχύτητες είναι χαμηλότερες απο τις απλές dsl. Τι να κάνουμε-υπομονή μέχρι να ωριμάσουν οι ενναλακτικοί πάροχοι(1,5-2 χρονάκια μες στο νερό)
Don't drink and drive. You might spill your drink :b-The Snake
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Giggity giggity goo! [img]http://www.eternalduel.com/forums/images/smiles/quag.gif[/img]
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[color=#800000][size=85]1) You are on the internet 2) You are visiting Venus forum 3) You are reading my signature 5) You didn't notice that point 4 is missing 6) You just checked for point 4 7) You are smiling [/size][/color]
User avatar
netharis
Venus Former Team Member
Posts: 1845
Joined: Sun Jul 15, 2007 2:37 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Seattle, Washington
Contact:

Post by netharis » Tue Oct 16, 2007 1:01 pm

24 Μbit είναι σχεδόν αδύνατο να πιάσει κάποιος (εκτός και άν έχει το DSLAM στο ισόγειο της πολυκατοικίας του). H Forthnet αυτή τη στιγμή υποτίθεται οτι αφήνει ελεύθερα τα router να κλειδώσουν σε διαφορετικές ταχύτητες, και δεν τα δίνει εγγυημένα όπως άλλες εταιρίες. Αυτο συμβαίνει γιατι άμα κάποιος απέχει 4.5 χιλιόμετρα απο το DSLAM θα έχει τρελό θόρυβο στη γραμμή (13.81 * 4.5 ~= 62 db) με αποτέλεσμα, το μέγιστο θεωρητικό bandwidth να είναι 2mbit...
Image
Resistance is futile. Join the foss-side now!
"UNIX is very simple, it just needs a genius to understand its simplicity." - Dennis Ritchie
"The things that I want, by Max Payne. A smoke. A whiskey. For the sun to shine. I want to sleep, to forget. To change the past. Unlimited ammo and a license to kill. But right then, more than anything, I wanted her."
User avatar
emperormario
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2569
Joined: Fri Jun 15, 2007 12:30 pm
Gender:
Location: Over the hills and far away..

Post by emperormario » Tue Oct 16, 2007 1:08 pm

Μα αν απέχει 4,5 χιλιόμετρα απο το dslam,η forthnet και η κάθε forthnet πρέπει να ενημερώνει τον πελάτη γι'αυτό και να τον αποθαρρύνει ή τουλάχιστον να τον προειδοποιεί για τις χαμηλές ταχύτητες
Don't drink and drive. You might spill your drink :b-The Snake
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Giggity giggity goo! [img]http://www.eternalduel.com/forums/images/smiles/quag.gif[/img]
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
[color=#800000][size=85]1) You are on the internet 2) You are visiting Venus forum 3) You are reading my signature 5) You didn't notice that point 4 is missing 6) You just checked for point 4 7) You are smiling [/size][/color]
User avatar
netharis
Venus Former Team Member
Posts: 1845
Joined: Sun Jul 15, 2007 2:37 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Seattle, Washington
Contact:

Post by netharis » Tue Oct 16, 2007 1:20 pm

emperormario wrote:Μα αν απέχει 4,5 χιλιόμετρα απο το dslam,η forthnet και η κάθε forthnet πρέπει να ενημερώνει τον πελάτη γι'αυτό και να τον αποθαρρύνει ή τουλάχιστον να τον προειδοποιεί για τις χαμηλές ταχύτητες
Ακριβώς, αλλα όλοι ξέρουμε πολύ καλά πως θα έρθει η δευτέρα παρουσία πρωτού οι εταιρίες κάνουν τέτοιες κινήσεις. Είναι ίσα ίσα μέχρι να υπογράψεις το συμβόλαιο, απο εκεί και πέρα δεν τους καίγεται καρφί. Εδώ όταν υπέγραψα για Z(β)isto, μου είχαν πεί οτι έχει ενεργοποιηθεί στο Μαρούσι. Little did I Know, αφού ο βρόγχος ενεργοποιήθηκε 6 μήνες αργότερα, που εγώ είχα συμβόλαιο για πλήρες Zisto. Α ρε ελλάδα αθάνατη :razz:
Image
Resistance is futile. Join the foss-side now!
"UNIX is very simple, it just needs a genius to understand its simplicity." - Dennis Ritchie
"The things that I want, by Max Payne. A smoke. A whiskey. For the sun to shine. I want to sleep, to forget. To change the past. Unlimited ammo and a license to kill. But right then, more than anything, I wanted her."
User avatar
marios
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2810
Joined: Wed Sep 26, 2007 3:44 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας

Post by marios » Tue Oct 16, 2007 3:39 pm

Ναι καλά emperormario περίμενε... σιγά μην σου πουν ότι δεν είναι καλό το δίκτυο τους... Μόνο αν είσαι σε κανένα χωριό στου διαόλου το κέρατο, που θα τρέχει με 50k ενώ θα πληρώνεις για 24M μπορεί να σε προειδοποιήσουν... ακριβώς όπως το είπε ο netharis:Α ρε ελλάδα αθάνατη...
Μην κλαις επειδή τελείωσε. Χαμογέλα επειδή συνέβη- G.G.M.
Η μεγαλύτερη ευτυχία είναι να ξέρεις την πηγή της δυστυχίας-F.D.
Η μουσική εκφράζει αυτά που δεν μπορούν να ειπωθούν και που είναι αδύνατο να μείνουν στη σιωπή-V.H.
Πίστη στην πρόοδο, δεν σημαίνει και πίστη στο ότι έχει συμβεί κάποια πρόοδος-F.K.
Χωρίς μουσική, η ζωή θα ήταν ένα λάθος-F.N
User avatar
Proxenos
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1095
Joined: Fri Apr 30, 2004 4:20 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Κολωνία, Γερμανία
Contact:

Post by Proxenos » Tue Oct 16, 2007 3:59 pm

netharis wrote:
emperormario wrote:Μα αν απέχει 4,5 χιλιόμετρα απο το dslam,η forthnet και η κάθε forthnet πρέπει να ενημερώνει τον πελάτη γι'αυτό και να τον αποθαρρύνει ή τουλάχιστον να τον προειδοποιεί για τις χαμηλές ταχύτητες
Ακριβώς, αλλα όλοι ξέρουμε πολύ καλά πως θα έρθει η δευτέρα παρουσία πρωτού οι εταιρίες κάνουν τέτοιες κινήσεις. Είναι ίσα ίσα μέχρι να υπογράψεις το συμβόλαιο, απο εκεί και πέρα δεν τους καίγεται καρφί. Εδώ όταν υπέγραψα για Z(β)isto, μου είχαν πεί οτι έχει ενεργοποιηθεί στο Μαρούσι. Little did I Know, αφού ο βρόγχος ενεργοποιήθηκε 6 μήνες αργότερα, που εγώ είχα συμβόλαιο για πλήρες Zisto. Α ρε ελλάδα αθάνατη :razz:
Καλά, σε αυτό δεν παίζει μόνο η Ελλάδα η αθάνατη. Κι εδώ στη Γερμανία οι διαφήμιση (και το συμβόλαιο) είναι διατυπωμένα ως εξής:

"έως 6 Μbit", έως "16000 Κbit/s" κ.ο.κ.

Το μόνο που σε σώζει είναι όταν ο πάροχος έχει διάφορες ταχύτητες (2 Μbit, 6 Mbit, 16 Mbit) οπότε έχει σαν κάτω όριο την προηγούμενη ταχύτητα - συνήθως. Και σε εναλλακτικό πάροχο αργεί η η ενεργοποίηση της σύνδεσης... ;) Το πιασες το υπονοούμενο, έτσι;
One who pays some attention to history will not be surprised if those who cry most loudly that we must smash and destroy are later found among the administrators of some new system of repression. - Noam Chomsky
User avatar
netharis
Venus Former Team Member
Posts: 1845
Joined: Sun Jul 15, 2007 2:37 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Seattle, Washington
Contact:

Post by netharis » Tue Oct 16, 2007 4:10 pm

Δεν το λέω τόσο απο ποιότητα υπηρεσιών αλλα απο εξυπηρέτηση, ενημέρωση πελατών και τεχνική υποστήριξη.
Σαφώς και στις άλλες χώρες θα υπάρχουν προβλήματα, αλλά αφού δεν έχω ζήσει ποτέ στο εξωτερικό δεν μπορώ να ξέρω επ ακριβώς. Απλά υποθέτω απο τα στατιστικά οτι ακόμα είμαστε πολύ πίσω στο τομέα των τηλεπικοινωνιών..
Image
Resistance is futile. Join the foss-side now!
"UNIX is very simple, it just needs a genius to understand its simplicity." - Dennis Ritchie
"The things that I want, by Max Payne. A smoke. A whiskey. For the sun to shine. I want to sleep, to forget. To change the past. Unlimited ammo and a license to kill. But right then, more than anything, I wanted her."
User avatar
netharis
Venus Former Team Member
Posts: 1845
Joined: Sun Jul 15, 2007 2:37 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Seattle, Washington
Contact:

Post by netharis » Thu Oct 18, 2007 11:34 am

Όπως έγραψα στο άλλο πόστ:
netharis wrote:Nαί , επιτέλους ανακοινώνονται και απο σήμερα οι αναβαθμίσεις επίσημα. Απο 1η Νοεμβρίου η τιμή του πακέτου zisto πάει στα 39 και μέχρι 5 Νοεμβρίου θα έχουν αναβαθμιστεί όλα τα κέντρα.
Aναμενόμενες οι εξελίξεις, κάπου επίσης πήρε το αυτι μου οτι η ανβάθμιση θα γίνει σταδιακά (μην κλατάρει και το δίκτυο). Yπομονή τώρα μέχρι το Νοέμβρη, να δούμε αν θα τηρήσει το χρονοδιάγραμμα...Προσωπικά θα είμαι πολύ ευχαριστημένος αν μεταφέρει τη ποιότητα που μας έδινε στα 4mbit στις νέες ταχύτητες.
Image
Resistance is futile. Join the foss-side now!
"UNIX is very simple, it just needs a genius to understand its simplicity." - Dennis Ritchie
"The things that I want, by Max Payne. A smoke. A whiskey. For the sun to shine. I want to sleep, to forget. To change the past. Unlimited ammo and a license to kill. But right then, more than anything, I wanted her."
User avatar
P3
Venus Project Founder
Venus Project Founder
Posts: 2722
Joined: Mon Mar 22, 2004 4:12 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: !! El Paso !!

Post by P3 » Sun Oct 21, 2007 3:24 pm

Μετά από σχεδόν 10 μήνες χωρίς ιντερνετ, επιτέλους είμαι και πάλι Online μέσω της forthnet!!! Ναι λοιπόν κατάφερα να μην πάθω νευρικό κλονισμό και το άντεξα!!!!

Εχω internet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
"Το δικό μου το ποίημα δεν έχει ομοιοκαταληξία.", ο υπογράφων
The Punisher
Venus Former Team Member
Posts: 7561
Joined: Thu Oct 27, 2005 1:43 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Boston, MA

Post by The Punisher » Mon Oct 22, 2007 9:29 pm

Go Go Go ;) :-D
User avatar
sagwnias
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1005
Joined: Tue May 23, 2006 6:05 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: To RING του Steel FM
Contact:

Post by sagwnias » Tue Oct 30, 2007 11:13 pm

P3 wrote:Μετά από σχεδόν 10 μήνες χωρίς ιντερνετ, επιτέλους είμαι και πάλι Online μέσω της forthnet!!! Ναι λοιπόν κατάφερα να μην πάθω νευρικό κλονισμό και το άντεξα!!!!

Εχω internet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

10 μηνες;; :shock: :shock:
χαρας το κουραγιο σου ρε Ρ3... :roll: :roll:
τι εγινε;;σου εδωσαν καμια καλη εξηγηση τουλαχιστον;; :???:
User avatar
P3
Venus Project Founder
Venus Project Founder
Posts: 2722
Joined: Mon Mar 22, 2004 4:12 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: !! El Paso !!

Post by P3 » Wed Oct 31, 2007 9:26 am

Όχι!

Στην αρχή η Vivo μου έλεγε ότι έχει πρόβλημα ο κόμβος μου, τη στιγμή που στην ίδια πολυκατοικία είχε άλλος net από τη vivo με sharedLLU, και μετά η 4net έκανε πάνω από 3 μήνες να προωθήσει την αίτησή μου παρόλο που έπαιρνα κάθε 3-4 μέρες τηλ και τους έκραζα!

Τι να λέμε!
"Το δικό μου το ποίημα δεν έχει ομοιοκαταληξία.", ο υπογράφων
User avatar
sandra
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 4917
Joined: Mon Oct 02, 2006 11:37 am
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: στη φωλιά μου κοιτώντας ένα χωράφι με στάρι...

Post by sandra » Sun Nov 04, 2007 7:39 pm

Έχετε ακούσει τίποτα για καινούργια πακέτα μέσα από το ΔΙΟΔΟΣ? Τα περσινά έληξαν τέλη Οκτώβρη και ακόμα δεν έχουν βγάλει τα καινούργια...
Από εδώ κι εμπρός θα είσαι για πάντα υπεύθυνος για εκείνο που έχεις ημερώσει.
Είσαι υπεύθυνος για το τριαντάφυλλο σου...
Post Reply

Return to “Δίκτυα υπολογιστών - Internet”