Πρόβλημα με Skype στο Linux Mint Maya

Συζητήσεις για θέματα που σχετίζονται με software.
Post Reply
User avatar
PASCAL
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 3587
Joined: Wed Nov 23, 2005 10:58 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Πρόβλημα με Skype στο Linux Mint Maya

Post by PASCAL » Mon Dec 10, 2012 4:09 pm

Έχω εγκαταστήσει το Skype για linux(32 bit) και πηγαίνοντας να το τρέξω μου πετάει αυτό το error:
/bin/bash: /usr/local/bin/skype: Too many open files

Τι μπορώ να κάνω;
User avatar
moody
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1082
Joined: Sun Oct 16, 2011 11:38 am
Gender:

Re: Πρόβλημα με Skype στο Linux Mint Maya

Post by moody » Tue Dec 11, 2012 11:28 am

Πως το εγκατέστησες και πως πας να το τρέξεις ; Έχοντας debian 64,εγκατέστησα το skype (μέσω του deb πακέτου) και σε μένα δεν είχε θέμα . Ένας φίλος εγκατέστησε το 32bito skype γιατί το 64bito είχε κάποια προβλήματα.
Επίσης μου φαίνεται λίγο περίεργο γιατί το mint maya,δεν έχει παλιά πακέτα (συνήθως παρουσιάζεται πρόβλημα με τις stable διανομές debian)
Τρέξτο μία φορά από command line,και πες μας τα errors :-)
modie is balanced ¯\_(ツ)_/¯
User avatar
PASCAL
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 3587
Joined: Wed Nov 23, 2005 10:58 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Re: Πρόβλημα με Skype στο Linux Mint Maya

Post by PASCAL » Tue Dec 11, 2012 4:11 pm

moody wrote:Πως το εγκατέστησες και πως πας να το τρέξεις ; Έχοντας debian 64,εγκατέστησα το skype (μέσω του deb πακέτου) και σε μένα δεν είχε θέμα . Ένας φίλος εγκατέστησε το 32bito skype γιατί το 64bito είχε κάποια προβλήματα.
Επίσης μου φαίνεται λίγο περίεργο γιατί το mint maya,δεν έχει παλιά πακέτα (συνήθως παρουσιάζεται πρόβλημα με τις stable διανομές debian)
Τρέξτο μία φορά από command line,και πες μας τα errors :-)
Το εγκατέστησα με όλους τους δυνατούς τρόπους:P Από το επίσημο site, από τον Synaptic Package Manager, από το Software Manager και τέλος με apt-get install. Δεν τρέχει με τίποτα. Το error που πόσταρα είναι από το command line. Δοκίμασα να πειράξω το /etc/security/limits.conf για το πλήθος ανοιχτών αρχείων αλλά τίποτα(ίσα ίσα έγινε και πιο αργό το σύστημα).
Post Reply

Return to “Software”