Counter Strike

Συζητήσεις για θέματα που σχετίζονται με software.
Post Reply
User avatar
Tomahawk
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 536
Joined: Tue May 18, 2004 1:50 pm

Counter Strike

Post by Tomahawk » Thu May 20, 2004 12:21 am

Πόρωση αυτής της περιόδου για μένα τουλάχιστον είναι το Counter Strike...παλιό μεν αλλά top :lol: Επειδή λίγοι φαντάζομαι το έχουν ή θέλουν να το αγοράσουν για να έχουν original cd-key for steam authorization έχω μαζέψει καμιά 70αρια non-steam servers...Οποιος ενδιαφέρεται pm me να του τους στείλω :lol:

Φυσικά όποιος το έχει ψάξει και αυτός και ξέρει κάτι χρήσιμο είμαι όλος αυτιά ;)
User avatar
jimmyD
Venus Former Team Member
Posts: 946
Joined: Wed Apr 21, 2004 6:33 pm
Academic status: MSc
Location: στην κοσμάρα μου

Post by jimmyD » Thu May 20, 2004 1:37 am

Πολύ καλό το counterStrike αλλά ο πολυαναμενόμενος ερχομός του halflife 2 αλλά και του doom 3 μου εξάπτει περισσότερο την περιέργια.
Since I was born I started to decay
now nothing ever ever goes my way...
Image
crontab
byte level
byte level
Posts: 53
Joined: Sat May 01, 2004 7:10 pm
Contact:

Post by crontab » Thu May 20, 2004 1:47 am

Ωραίο είναι και to fire cry.
θα ήθελα πολύ να δω σε κάποιο Internet Cafe το Uplink (http://www.introversion.co.uk/uplink/)
User avatar
Tomahawk
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 536
Joined: Tue May 18, 2004 1:50 pm

Post by Tomahawk » Thu May 20, 2004 3:29 am

Ναι..αναμένεται και το Half-life 2 αλλά δεν νομίζω οτι θα κάνει καμιά τρελή διαφορά...το Condition Zero νομίζω οτι είναι βλακεία (παρόλο που βγήκε πολύ σύντομα) με ελάχιστες διαφορές οπότε προτιμάς το παλιό και καλό.
Ακόμα και το Half-life 2 μπορεί να βγει μαμάκια (ειναι φανερό οτί περισσότερο βάση δίνω στο multiplayer) όπως και το Unreal το 2004 από ότι μου είπαν τρελοί unreal-φανς φίλοι μου.
Όσο για το Far-Cry εγώ σαν γραφικά το βρήκα τοπ αλλά σαν gameplay ψιλοαπαράδεκτο(Call of Duty too).Άλλοι το βρήκαν τελοιο...Εγώ όχι και με τέτοιο gameplay μπορώ να φανταστώ το multiplayer του :lol: (Δεν μπορώ να πω με ασφάλεια για οτιδήποτε mods βγούνε πάντως :eek: )


θα ήθελα πολύ να δω σε κάποιο Internet Cafe το Uplink (http://www.introversion.co.uk/uplink/) δλδ?

Anyway...me thinks: Έχει κι άλλο μέλλον το Counter Strike ;)
User avatar
DarkM3ton
Buffer underflow exception
Buffer underflow exception
Posts: 3
Joined: Thu May 20, 2004 12:08 pm

Post by DarkM3ton » Thu May 20, 2004 6:33 pm

έλεοοος. Το Far Cry .. Ποιο fire Cry ..Τι ειναι αυτα??Τεσπα..Ωραιο τo far cry αλλα θελει τα κερατα του για να παιξει. Εγω με 2.8Ghz και radeon 9200 και παει σαν κοτα.Ολα στο medium και με το ζορι τραβαει.
Καλα οσο για το counter strike ειναι ο Θεος των lan-Internet games. Μιλαμε ειχα φαει τρελο κολλημα.Αλλα τωρα προσπαθω να ξεκοψω γιατι εχεi φυγει πολυ χρημα στα Internet caffees.
:shock: Σχετικα με τα Doom 3 και το Half Life 2.Εστω οτι βγαινουν ΟΚ? και μετα? Σιγα μην παιζουν . Θα θελουν κανα Pc της ΝASA για να παξουν ολα full!!Αλλα αυτα εχει η βιομηχανια της Silicon Valley. :evil:

Υ.Γ. Το counter strike παιζεται τελεια με παρεα 8 με 10 ατομων.Αν μαζευτειτε καμια μερα και δεν εχετε τι να κανετε, δοκιμαστε το.Σιγουρα θα κολλησετε :-D
Punks Not DeaD
User avatar
vagalati
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 579
Joined: Tue Mar 16, 2004 2:46 pm
Location: 7000 miles away from aueb

Post by vagalati » Thu May 20, 2004 8:49 pm

DarkM3ton wrote: Εγω με 2.8Ghz και radeon 9200 και παει σαν κοτα.
Ε ναί ρε, με τέτοια κάρτα γραφικών τι περιμένεις να κάνεις. Αν θες να παίζεις στον υπολογιστή σου κοιτάς πρώτα να πάρεις καλή κάρτα και μετά τον επεξεργαστή.
Ένα σύστημα με Radeon 9800pro και με Athlon XP 1800+ (@1533 Mhz) είναι πολύ καλύτερο απο το μηχάνημά σου, για Games.
Ni!! Ni!! Ni!!
User avatar
Tomahawk
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 536
Joined: Tue May 18, 2004 1:50 pm

Post by Tomahawk » Fri May 21, 2004 3:32 pm

DarkM3ton

Εμενα αδερφε με γαμ*** το CS.Ειχα isdn και με 64k επαιζε τελεια online.Ελα ομως που δεν ειχα κωδικους για συνδεση isdn.Οποτε το εριξα στην tellas και μεσα 4 μηνες βρεθηκα 350 ευρο χρεωμενος :shock: .Απιστευα χαζη κινηση αλλα οπως ειπες παραειναι πορωτικο το ρημαδι :lol: .Και γι'αυτο το παλεψα και χτυπησα το adsl-ακι μου και ειμαι τωρα αερας.Το εχω λιωσει στην κυριολεξια :lol: Οσο για το fart-cry και την καρτα γραφικων ειναι οντως πολυ θανατος το παιχνιδι....πηρα καρτα την 9200 (τοσα λεφτα ειχα) αλλα και παλι στο super-low σερνοτανε...Δεν χαλαστηκα και πολυ ομως γιατι ειναι βλακεια το game.


Απλα να συμπληρωσω στο last post μου οτι σε gameplay δεν παιζεται και το MOHAA.Δεν ειναι τυχαια μερικα παιχνιδια.Τα λενε top και τα ακους για καιρο γιατι ειναι οντως top :lol:

p.s Εγω θα ελεγα οτι καλυτερα ειναι απο 16 ατομα και πανω..Ξερω server με 31 ατομα (30 + admin) με παρα πολυ καλο latency και ειναι καυ**...Γινεται χαμος..Απλως να πω οτι για οτιδηποτε περι CS σου προκειψει να με εχεις και μενα υποψιν ;)
Last edited by Tomahawk on Fri May 21, 2004 4:28 pm, edited 1 time in total.
User avatar
TaRaNTuLa
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1598
Joined: Fri Apr 30, 2004 4:54 pm
Academic status: PhD
Gender:
Location: MMLab

Post by TaRaNTuLa » Fri May 21, 2004 3:45 pm

-==| Tomahawk |==- wrote:Οποτε το εριξα στην tellas και μεσα 4 μηνες βρεθηκα 350 ευρο χρεωμενος :shock: .Απιστευα χαζη κινηση αλλα οπως ειπες παραειναι πορωτικο το ρημαδι :lol:
Εννοείς το "τσάμπα" inet που δίνει η Tellas και έχεις αστική χρέωση,όχι ΕΠΑΚ;;;Απατεωνιά τελείως φίλε μου....και άσε που δεν έχει ποτέ καλή σύνδεση και πάς να κατεβάσεις ένα .pdf 300kb και κάνει 3 μέρες!! :shock:

Όσον αφορά τις κάρτες γραφικών,εγώ έχω την Ati 9500 και έχει αποδειχτεί θηρίο.Πραγματικά νιώθω δικαιωμένος από την επιλογή μου,όχι κρεμάσματα και αηδίες..Να συμπληρώσω ότι τη συνοδεύω με ένα P4 στα 2.4... :cool:
Tamiya rulezZz....

TL-01 Full Carbon, TL-01 Upgraded, FF-01 Upgraded, M03, CC-01, ΤΤ-01 TypeE, Volvo και Scania Trucks και η λίστα συνεχίζεται...
User avatar
vagalati
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 579
Joined: Tue Mar 16, 2004 2:46 pm
Location: 7000 miles away from aueb

Post by vagalati » Fri May 21, 2004 3:58 pm

Φιλε Tomahawk δες και το Day of Defeat (αλλο ενα mod του Half Life). Το ειχα δοκιμασει πριν ενα χρονο και επαιζα σαν τρελος (το ιδιο ειχα παθει και με το CS πριν απο το DoD).

Διορθωση: Defence -> Defeat
Last edited by vagalati on Fri May 21, 2004 4:32 pm, edited 3 times in total.
Ni!! Ni!! Ni!!
User avatar
Tomahawk
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 536
Joined: Tue May 18, 2004 1:50 pm

Post by Tomahawk » Fri May 21, 2004 4:28 pm

TaRaNTuLa wrote:
-==| Tomahawk |==- wrote:Οποτε το εριξα στην tellas και μεσα 4 μηνες βρεθηκα 350 ευρο χρεωμενος :shock: .Απιστευα χαζη κινηση αλλα οπως ειπες παραειναι πορωτικο το ρημαδι :lol:
Εννοείς το "τσάμπα" inet που δίνει η Tellas και έχεις αστική χρέωση,όχι ΕΠΑΚ;;;Απατεωνιά τελείως φίλε μου....και άσε που δεν έχει ποτέ καλή σύνδεση και πάς να κατεβάσεις ένα .pdf 300kb και κάνει 3 μέρες!! :shock:

Εδω θα διαφωνισω.Η tellas στο isdn τουλαχιστον απο πλευρας ποιοτητας ηταν απαιχτη...Το 64k ηταν πεντακαθαρο..οπως ειπα και πριν επαιζα cs online σχεδον αψογα με καλο latency και χωρις σκαμπανεβασματα.Οσο για downloading δεν το προσεξα και ιδιαιτερα γιατι κατεβαζω με sat αλλα ειμαι σιγουρος οτι και εκει ηταν σπαθι :lol:

vagalati
χμμμμ...δεν μου το ειχε προτεινει κανενας αυτο...αλλα μιας και το λες θα το τσεκαρω ;)
User avatar
TaRaNTuLa
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1598
Joined: Fri Apr 30, 2004 4:54 pm
Academic status: PhD
Gender:
Location: MMLab

Post by TaRaNTuLa » Fri May 21, 2004 7:56 pm

Δε μίλησα για τις κανονικές συνδρομές inet.Υπάρχει ένας αριθμός 210-μπλα μπλα,στον οποίο καλείς και παρέχει πρόσβαση.Αλλά ο αριθμός αυτός,όπως καταλαβαίνεις δεν είναι ΕΠΑΚ,με αποτελεσμα ο πΟΤΕ να σε γ%&*%$ κανονικότατα!!!Γι'αυτό είπα ότι δεν είχε καλή(ως καθόλου!!!) ταχύτητα σύνδεσης,επειδή το δοκίμασα σε μια κρίσιμη στιγμή που δεν είχα inet.... :evil:
Σαν ISDN λογικό είναι να φυσάει... :-D
Tamiya rulezZz....

TL-01 Full Carbon, TL-01 Upgraded, FF-01 Upgraded, M03, CC-01, ΤΤ-01 TypeE, Volvo και Scania Trucks και η λίστα συνεχίζεται...
User avatar
DarkM3ton
Buffer underflow exception
Buffer underflow exception
Posts: 3
Joined: Thu May 20, 2004 12:08 pm

Post by DarkM3ton » Fri May 21, 2004 8:27 pm

κυριος vagalati .Δεν πηρα τον υπολογιστη για να παιζω παιχνιδια.Τον πηρα για να rippαρω ταινιες και για to 3d studio max :-D . Τα παιχνιδια ειναι δευτερευον χρηση του pc. Απλα η 9800 κανει μια 400 και Ευρω :shock: και δεν ειμαι διaτεθιμενος να τα δοσω για να παρω καρτα γραφικων. Χιλιες φορες καλυτερα να παρω ενα playstation2 η ενα Xbox και να το τσιπαρω παρα να παρω μια καρτα γραφικων που μεσα σε 3 μηνες 8α ειναι αχριστη...
Τα games στο pc εχουν πεθανει. Παρτε το χαμπαρι. Αντε να παιξεις κανα undying η κανα cs...
Punks Not DeaD
User avatar
vagalati
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 579
Joined: Tue Mar 16, 2004 2:46 pm
Location: 7000 miles away from aueb

Post by vagalati » Fri May 21, 2004 10:19 pm

Αν είναι έτσι τότε OK.
Να ξέρεις πάντως ότι η κάρτα σου είναι χειρότερη και απο την Radeon 8500LE (Light Edition) και δεν πρέπει να διαμαρτύρεσαι στο ότι δεν παίζει Far Cry στις full ρυθμίσεις. Μια Radeon 9800Pro κάνει ~250. Ενα PS2 έχει την ίδια τιμή. Με γνώμονα το κόστος θα έπερνα την κάρτα. Μια κάρτα γραφικών έχει χρόνο ζωής 1.5~2 χρόνια. Μια κονσόλα έχει χρόνο ζωής ~5-6 χρόνια. Αν τα υπολογίσεις καλά, αυτή τη στιγμή η κάρτα και το PS2 έχουν τον ίδιο χρόνο μέχρι να παλαιώσουν (για να μη σου πώ ότι το PS2 θα πεθάνει νωρίτερα καθώς θα αντικατασταθεί του χρόνου απο το PS3).

Πάντως, όντως, αν θέλει κάποιος να παίζει πολλά games ας πάρει κονσόλα καθώς υπάρχουν παιχνίδια που δεν κυκλοφορούν για PC (ισχύει και το αντίθετο βέβαια). Απο την άλλη όμως τα Strategies/Adventures/RPGs/FPSes έχουν άλλη γεύση στο PC και ειδικά το Lan Gaming.
Ni!! Ni!! Ni!!
User avatar
Tomahawk
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 536
Joined: Tue May 18, 2004 1:50 pm

Post by Tomahawk » Sat May 22, 2004 4:46 am

TaRaNTuLa wrote:Δε μίλησα για τις κανονικές συνδρομές inet.Yπάρχει ένας αριθμός 210-μπλα μπλα,στον οποίο καλείς και παρέχει πρόσβαση.Αλλά ο αριθμός αυτός,όπως καταλαβαίνεις δεν είναι ΕΠΑΚ,με αποτελεσμα ο πΟΤΕ να σε γ%&*%$ κανονικότατα!!!Γι'αυτό είπα ότι δεν είχε καλή(ως καθόλου!!!) ταχύτητα σύνδεσης,επειδή το δοκίμασα σε μια κρίσιμη στιγμή που δεν είχα inet.... :evil:
Σαν ISDN λογικό είναι να φυσάει... :-D
Μα και εγω για τον οχι-επακ αριθμο μιλαω...αφου ειπα οτι δεν ειχα συνδρομη και γι'αυτο στραφηκα στην τελλας στον 8015005000 για την ακριβεια ;) Ομως και παλι δεν καταλαβαινω τι λες...Αυτος ο χωρις συνδεση αριθμος ειναι στο 64κ του αερας...ειμαι σιγουρος οτι ειναι και στο 56κ τεσταρισμενα απο επισης παθων φιλο...καλυτερη χαλαρα απο κατι παναφον κτλ κτλ που ειχα αλλα κινδυνος-θανατος στη τιμη
User avatar
TaRaNTuLa
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1598
Joined: Fri Apr 30, 2004 4:54 pm
Academic status: PhD
Gender:
Location: MMLab

Post by TaRaNTuLa » Sat May 22, 2004 2:26 pm

Δεν ξέρω αν ο αριθμός που λες καταλήγει στον ίδιο server,αλλά εμένα μου είχανε πει το 2111805000(τον οποίο χρησιμοποιήσα και εγώ όταν είχα μείνει "ξεκρέμαστος"),στο οποίο χαρακτηριστικά έκανα για να κατεβάσω από το dias ένα folder της τάξης των 500kbs ένα 15λεπτο χωρίς καμία υπερβολή!!! Βέβαια,δεν έχω και γραμμή ISDN... :roll:
Tamiya rulezZz....

TL-01 Full Carbon, TL-01 Upgraded, FF-01 Upgraded, M03, CC-01, ΤΤ-01 TypeE, Volvo και Scania Trucks και η λίστα συνεχίζεται...
User avatar
jimmyD
Venus Former Team Member
Posts: 946
Joined: Wed Apr 21, 2004 6:33 pm
Academic status: MSc
Location: στην κοσμάρα μου

Post by jimmyD » Sat May 22, 2004 3:36 pm

DarkM3ton wrote:έλεοοος. Το Far Cry .. Ποιο fire Cry ..Τι ειναι αυτα?? :-D
Χαλάρωσε DarkM3ton . Ok έκανε ένα λάθος o crontab δεν χρειάζεται να τον στήσουμε στον τοίχο για εκτέλεση . Το ύφος σου μου κάνει κάπως επιθετικό. Συγχώρεσε με αν κάνω λάθος.
Since I was born I started to decay
now nothing ever ever goes my way...
Image
User avatar
HdkiLLeR
Venus Project Founder
Venus Project Founder
Posts: 4356
Joined: Tue Jan 27, 2004 4:41 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: New York, NY
Contact:

Post by HdkiLLeR » Sat May 22, 2004 3:39 pm

Παίδες ηρεμία δεν έγεινε και τπτ εάν δεν έγραψε κάποιος ένα παιχνίδι σωστά. Δεν είναι και τπτ το τόσο σημαντικό τέλος πάντον.
-----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
Version: 3.12
GCS d-->--- s+:+ a- C++(+++) BILS++++$ P--- L++++>+++++ E--- W+++ N+ o+ K w--
O M+ V-- PS++>+++ PE- Y++ PGP++ t+ 5+ X+ R* tv b++ DI- D+ G+++ e+++>++++ h r++ y++
------END GEEK CODE BLOCK------

"UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity." -- Dennis Ritchie
User avatar
MpoMp
Venus Former Team Member
Posts: 6620
Joined: Mon Oct 04, 2010 9:31 pm
Gender:
Contact:

Re: Counter Strike

Post by MpoMp » Wed Oct 23, 2013 2:07 pm

Anyone playing? 1.6, Condition Zero or Source?

Επίσης, έχει παίξει κανείς το Global Offensive να μας δώσει γνώμη? :smt024
Any fool can make something complicated. It takes a genius to make it simple.
MpoMp @ Discord
Post Reply

Return to “Software”