RPG/TCG/Minis

Οτιδήποτε έχει σχέση με gaming (ψηφιακό και μη)
Forum rules
Υπενθυμίζουμε ότι οι συζητήσεις πρέπει να συμφωνούν με τους κανονισμούς χρήσης
The Punisher
Venus Former Team Member
Posts: 7561
Joined: Thu Oct 27, 2005 1:43 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Boston, MA

Post by The Punisher » Wed Oct 18, 2006 12:13 am

έπαιζα για αρκετό καιρό ... ξεκίνησα με C1 στο BnB μετά e-Global, μετά C3 στον eXtreme και το ίδιο και C4,C5, αλλά εντωμεταξύ (C4-C5 περίοδος) δοκίμασα και καμιά 15αριά άλλους ενδιαφέροντες...

Το έχω κόψει (το ξαναάρχισα το καλοκαίρι λόγω φίλων, μόνο και μόνο για να "τσεκάρουμε" τους κανόνες ασφαλείας ;-)) αλλά είμαι sober προς το παρόν (και ελπίζω και το μέλλον)

Άλλος κανείς ?
User avatar
zweistein
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 4537
Joined: Sun Oct 15, 2006 10:49 pm
Gender:
Location: in your computer
Contact:

Post by zweistein » Wed Oct 18, 2006 12:33 am

εγώ άρχισα extreme κ παίζω εκεί από ιούνιο.
γουστάρω μόνο low rate γι αυτό παίζω στοω tempest.
βγαίνει C6 σύντομα..
-> Lineage II: The Chaotic Throne
We are proud to announce the name of the continuing saga of Lineage II: The Chaotic Throne. The next major update will be called "Interlude" and it will bring exciting changes and additions to the world of Lineage II in 2007!

http://www.lineage2.com/

λένε θα βγούν συνοικά 12 chronicles
μετά από αυτά πάμε για Lineage 3 Οο

btw σε ποιό server του extreme ήσουν Punisher??
Image
The Punisher
Venus Former Team Member
Posts: 7561
Joined: Thu Oct 27, 2005 1:43 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Boston, MA

Post by The Punisher » Wed Oct 18, 2006 9:53 am

και στους 4, κατά διαστήματα :-D
User avatar
ράνια
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 235
Joined: Wed Oct 12, 2005 2:51 pm

Post by ράνια » Wed Oct 18, 2006 10:17 am

Προσωπικά παίζω lineage ένα χρόνο περίπου και από την άλλη βδομάδα θα ξεκινήσω και το WOW. Ελπίζω να μην καώ πολύ :-D :smt024

Dimitra σε ποιον server παίζεις WOW?

AnINffected ξέρω πολλά άτομα που παίζουν D&D αλλά είναι εχμ... στο Fantasy Shop... στην Κρήτη :-p Εδώ δεν παίζει κανείς?
User avatar
Darksoul
byte level
byte level
Posts: 118
Joined: Sat Sep 30, 2006 1:22 am
Academic status: N>4
Gender:

Post by Darksoul » Wed Oct 18, 2006 2:26 pm

εγω προσφατα αρχισα να ασχολουμαι...βασικα λιγ απο προφορικα οτι μ λενε πορωμενοι φιλοι μ..
εγω παιζω ενα οχι κ τοσο γνωστο απιχνιδι αλλα εχω κολλησει και ειναι ενδιαφερον.
Temple of elemental evil λεγεται..εχω κοληησει αν και δ εχω χρονο να παιζω οσο θελω,... :roll: :)
The Punisher
Venus Former Team Member
Posts: 7561
Joined: Thu Oct 27, 2005 1:43 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Boston, MA

Post by The Punisher » Wed Oct 18, 2006 5:09 pm

τι μου θύμισες τώρα... "temple of the elemental evil" είναι ένα καταπληκτικό adventure για DnD ... περιπέτεια, πως να το πω ... quest καλύτερα !!! Ασχολήθηκα κάποτε μαζί του για 2 βδομάδες (ο DungeonMaster μας φιλοτιμήθηκε να το εμπλουτίσει με άπειρα side-quests και ... side-treasures :-D )

Dndάκηδες του Venus, το θυμάστε ? ? ?
User avatar
zweistein
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 4537
Joined: Sun Oct 15, 2006 10:49 pm
Gender:
Location: in your computer
Contact:

Post by zweistein » Wed Oct 18, 2006 8:26 pm

The Punisher wrote:και στους 4, κατά διαστήματα :-D
βγήκε κ 5ος πριν κανα μήνα..
beta τον βαφτισαν κ είναι ένας κλασσικός high rate. τπτ το σπουδέο..
Image
The Punisher
Venus Former Team Member
Posts: 7561
Joined: Thu Oct 27, 2005 1:43 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Boston, MA

Post by The Punisher » Wed Oct 18, 2006 8:45 pm

ναι το ξέρω...ήταν ο πρώτος που έγινε C5, ο δοκιμαστικός ...τον θεώρησα χαζό(στην αρχή ήταν μονο για donators) και μετά, δεν ξέρω αν προσέφερε τίποτα παραπάνω από τους υπόλοιπους ... εφόσον και οι άλλοι έγιναν C5, και ο Titan συνεχίζει να παίρνει πρώτος όλες τις αναβαθμίσεις :-D
User avatar
zweistein
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 4537
Joined: Sun Oct 15, 2006 10:49 pm
Gender:
Location: in your computer
Contact:

Post by zweistein » Thu Oct 19, 2006 12:39 am

The Punisher wrote:ναι το ξέρω...ήταν ο πρώτος που έγινε C5, ο δοκιμαστικός ...τον θεώρησα χαζό(στην αρχή ήταν μονο για donators) και μετά, δεν ξέρω αν προσέφερε τίποτα παραπάνω από τους υπόλοιπους ... εφόσον και οι άλλοι έγιναν C5, και ο Titan συνεχίζει να παίρνει πρώτος όλες τις αναβαθμίσεις :-D
C4... μόλις γίναμε full C4...
για C4 μιλάμε... είμαστε ακόμα πίσω στον extreme :smt009
μέχρι τώρα είμασταν απλά C1 - C3.... :smt087



------------------------------



α δεν ξέρω αν βλέπει κανείς southpark
έχετε δει το επισόδιο με το w.o.w.???
αν όχι να postάπω ένα link εδώ???
έχει πολύ πλάκα!


merged by The Punisher
Image
The Punisher
Venus Former Team Member
Posts: 7561
Joined: Thu Oct 27, 2005 1:43 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Boston, MA

Post by The Punisher » Thu Oct 19, 2006 5:13 pm

πρώτον ... πολύ σωστά, μπέρδεψα τα δάχτυλα μου(:-D) και έγραψα C5 ... C4 εννοούσα

δεύτερον ... το έχω δει το επισόδειο ... απλά τέλοιο. Αν θες πόσταρε Link

τρίτον...δε χρειάζεται να κάνεις διπλά (2x) post ... απλά κάνε edit (Image) το προηγούμενό σου
User avatar
AnINffected
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1935
Joined: Fri Jul 30, 2004 7:12 am
Location: There and Back Again

Post by AnINffected » Mon Oct 23, 2006 3:06 am

ράνια wrote:Προσωπικά παίζω lineage ένα χρόνο περίπου και από την άλλη βδομάδα θα ξεκινήσω και το WOW. Ελπίζω να μην καώ πολύ
Ώχ, αμάν!Πολύ φοβάμαι οτί θα εκδηλώσεις εγκαύματα 3ου βαθμου...
Είναι κόλλημα, να προσέχεις!
ράνια wrote:AnINffected ξέρω πολλά άτομα που παίζουν D&D αλλά είναι εχμ... στο Fantasy Shop... στην Κρήτη tongue Εδώ δεν παίζει κανείς?
Ωχ (δις)! :)
Μήπως να κανονίζαμε κάτι από απόσταση;Άλλωστε τί σόϊ computer freaks είμαστε; :smt024 :cool: :-D
Εντάξει, το ξέρω οτί χάνει τη μαγεία του, αλλά από το ολότελα...
The Punisher wrote:τι μου θύμισες τώρα... "temple of the elemental evil" είναι ένα καταπληκτικό adventure για DnD ... περιπέτεια, πως να το πω ... quest καλύτερα !!! Ασχολήθηκα κάποτε μαζί του για 2 βδομάδες (ο DungeonMaster μας φιλοτιμήθηκε να το εμπλουτίσει με άπειρα side-quests και ... side-treasures :-D )

Dndάκηδες του Venus, το θυμάστε ? ? ?
Έχω ακούσει τα πάμπολλα γι'αυτή την περιπέτεια αλλά δεν την έχω παίξει ποτέ! :-( :-( Είναι για lvl 4-14 νομίζω;
Μην αποκαλύψεις τίποτα για το σενάριο please!

Κοιτάζω και το Avlis... Περισσότερα αύριο!
Εγκατέστησα και το NWN στον υπολογιστή μου! ;)
ciao wrote:Θα σου έστελνα αλλά δεν ξέρω τον αριθμό σου... :-D
οπότε λέω β)...
ciao, χίλια συγγνώμη για την κτηνώδη καθυστέρηση...
Εξεταστική βλέπεις! Θα σου απαντήσω αύριο.
The Analytical Engine has no pretensions to originate anything. It can do whatever we know how to order it to perform (...)
Ada Lovelace


Θέλω και εγώ να παίξω D&D λέμε!!! :-( :-(
The Punisher
Venus Former Team Member
Posts: 7561
Joined: Thu Oct 27, 2005 1:43 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Boston, MA

Post by The Punisher » Mon Oct 23, 2006 10:30 am

Είναι για lvl 4-14 νομίζω;
δε θυμάμαι ακριβώς αλλά ξεκινάς ένα τίποτα και κατλήγεις hero ... είμαι σίγουρος ότι είχαμε φτάσει πάνω από 17 :-D Ήταν τότε με τον ιππότη μου και το λιονταρίσιο exotic mount του :-). Το ωραιότερο ήταν ότι στο καπάκι βρήκε quest o DM και μας έχωσε σε ένα κάστρο (μεγάλη ιστορία) και μας την έπεσαν κάτι ορδές από πρασινάκηδες, είμασταν οι άνθρωποι εναντίον LE orcs, CE orcs, και NE ανθρώπων-νομάδων ... ο πόλεμος των allignements :-D Ήταν Helm's Deep η φάση ...

Ήμουν και μεγάλο level τότε, ήμουν και κάπως σφάχτης πάνω στο λιονταράκι, είχα και greater cleave, έχωνα 150+dmg με το τρομακτικό μου lance (deadly charge από cavallier) ... οπότε ήταν μια μάχη στην οποία είχα διαπρέψει. Επειδή εντός πόλης δε μπορούσα να κάνω τίποτα, πήρα το λόχο μου (ήμουν λοχαγός ιππικού) και τους κάναμε ένα ντου .... αξέχαστο !!! παίζει να τέσταρα των νόμο των μεγάλων αριθμών με τα ζάρια :-D Τέλος πάντων, μη σας τα πρίζω ...
Κοιτάζω και το Avlis... Περισσότερα αύριο!
αναμένουμε με τρελό ενδιαφέρον !!!
User avatar
AnINffected
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1935
Joined: Fri Jul 30, 2004 7:12 am
Location: There and Back Again

Post by AnINffected » Wed Oct 25, 2006 12:32 am

Τί μου λές βρε Punisher!!! :shock: :shock:
Τί λιονταρίσια mounts και εξορμήσεις!!!
Σου έχω κάνει κάτι, σε αυτή η προηγούμενη ζωή, ή σε κανένα άλλο Plane :-D και με βασανίζεις έτσι; Αφού ξέρεις πόσα χρόνια έχω να παίξω!!!
Απίστευτη εμπειρία ε;

Α, το Return to the Temple of Elemental Evil είναι για lvl 4-14!Από εκεί το θυμάμαι!

Αυτές τις free περιπετιούλες τις έχετε υπ'όψην σας;Δεν ξέρω πόσο καλές είναι πάντως είναι free!
Γενικά το site της Wizards έχει πολύ υλικό για D&D, αξίζει να το κοιτάζετε!

Για το Αvlis τώρα, απ'ότι κατάλαβα είναι "ανεπίσημο" setting στο σύμπαν του D&D το οποίο δημιουργήθηκε από απλούς παίχτες και μετά μεταφέρθηκε στο NWN ως persistent world, έτσι;
Φαίνεται πολύ ενδιαφέρον και πολύ καλά δουλεμένο!!
Αλλά αυτό που με προβλημάτισε είναι οτί υπάρχουν ελάχιστοι παίχτες online (οι servers είναι σχεδόν άδειοι). :-( :-( :-(
The Analytical Engine has no pretensions to originate anything. It can do whatever we know how to order it to perform (...)
Ada Lovelace


Θέλω και εγώ να παίξω D&D λέμε!!! :-( :-(
User avatar
ciao
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 2371
Joined: Mon May 03, 2004 1:15 am
Academic status: PhD
Gender:
Location: πίσω από την μπάλα

Post by ciao » Wed Oct 25, 2006 2:20 am

Νο πρόμπλεμ... ;)
S.S.D.D.
User avatar
AnINffected
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1935
Joined: Fri Jul 30, 2004 7:12 am
Location: There and Back Again

Post by AnINffected » Sun Nov 05, 2006 12:18 pm

Ξέρει κανείς τί παίζει αν τρώω ban μόλις πάω να δημιουργήσω λογαριασμό στο NWN? :?:
"You have been BANNED", αυτό το μήνυμα μου βγάζει όταν πατάω ΟΚ στο account creation για multiplayer.
Και ψάχνομαι...
The Analytical Engine has no pretensions to originate anything. It can do whatever we know how to order it to perform (...)
Ada Lovelace


Θέλω και εγώ να παίξω D&D λέμε!!! :-( :-(
User avatar
zweistein
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 4537
Joined: Sun Oct 15, 2006 10:49 pm
Gender:
Location: in your computer
Contact:

Post by zweistein » Sun Nov 05, 2006 12:31 pm

ρώτα κανένα GM μπάς και παίζει τπτ με το IP σου φίλε..
Image
User avatar
ράνια
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 235
Joined: Wed Oct 12, 2005 2:51 pm

Post by ράνια » Tue Nov 07, 2006 11:26 pm

Άσχετο - δεν ξέρω αν παίζει κανείς Warhammer αλλά θα βγει κι αυτό σε RPG τύπου WOW, λίγο που άκουσα ήταν καλή φάση γιατί τα quests διαφοροποιούνταν στο πως θα τα κάνεις ανάλογα με τη φυλή που ήσουνα και είχε πολύ γέλιο.
User avatar
spiretos
Kilobyte level
Kilobyte level
Posts: 270
Joined: Thu Mar 03, 2005 10:16 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:

Post by spiretos » Wed Nov 08, 2006 12:57 am

Αμάν βρε παιδιά... :-( . Τι ήθελα να το κοιτάξω βραδυάτικα το forum... Τόσο καιρό πέρασα στην αποτοξίνωση!
Είμαι κι εγώ NWNάκιας (δε λέω D&Dάκιας μιας και το μόνο D&D που έχω είναι το NWN). Τα έχω και τα 3 (πρώτο και δύο expansions), και μάλιστα είχα φτιάξει και το δικό μου module (μια αρένα και μαγαζιά κτλ) αλλά δεν την είχα ανεβάσει κάπου.

Θυμάμαι όταν έπαιζα multiplayer (πριν με "καταπιεί" η ΑΣΟΕΕ) ότι δε με άφηνε "να μπω" όταν είχε βγει κάποιο patch καινούριο. (αλλά με ενημέρωνε γι' αυτό...). To "banned" δε μου είχε συμβεί ποτέ. (προς "AnINffected" αυτό)

Δεν έχω χρόνο να δω τι είναι το "Avlis" αλλά ακούγεται φοβερά (ή καλύτερα "επικίνδυνα") ενδιαφέρον ;).

Αν γίνει καμία μάζωξη, εννοείται είμαι μέσα! :-D

Εν αναμονή του 2 λοιπόν...
Post Reply

Return to “Gaming”