League of Legends

Οτιδήποτε έχει σχέση με gaming (ψηφιακό και μη)
Forum rules
Υπενθυμίζουμε ότι οι συζητήσεις πρέπει να συμφωνούν με τους κανονισμούς χρήσης
Post Reply

Teemo...?

Awww Adorable
16
18%
Teemo owns
26
29%
Meh noob choice
16
18%
f**k Teemo! asdkajsdioawiklasdkas@!###PAsdaponkd
31
35%
 
Total votes: 89
User avatar
vasilaros69
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1299
Joined: Wed Feb 17, 2010 6:07 pm
Academic status: N>4
Gender:

League of Legends

Post by vasilaros69 » Thu Oct 04, 2012 9:11 pm

Επειδη απο οτι καταλαβα παιζουμε αρκετοι απο εδω LoL,
ειπα να ξεκινησουμε ενα thread.Εδω μπορουμε να ποσταρουμε πραγματα σχετικα παντα με το συγκεκριμενο game,
οπως art,videos,strategies,builds,news,fan art,fun stuff etc.

Σημερα ξεκινησαν τα play offs του season 2 championship και το stream ειναι το παρακατω για οσους θα του ριξουν μια ματια
http://tournaments.leagueoflegends.com/ ... ampionship
"Sometimes questions are more powerful than answers,..."
User avatar
Spongebobu
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 702
Joined: Mon Jul 02, 2012 6:54 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: In yo house

Re: League of Legends

Post by Spongebobu » Thu Oct 04, 2012 9:40 pm

Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Κόψτε το LoL ρε! :-D :-D :-D
Every time you make a typo the errorists win.
Fabio 2 - 1 Funk
User avatar
Stayrakas
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 587
Joined: Mon Sep 28, 2009 7:36 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: StoneCity @ Athens

Re: League of Legends

Post by Stayrakas » Thu Oct 04, 2012 10:19 pm

Spongebobu wrote:
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Κόψτε το LoL ρε! :-D :-D :-D
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Ποτε :-p
Three Rings for the Elven-kings under the sky,Seven for the Dwarf-lords in their halls of stone,Nine for Mortal Men doomed to die,
One for the Dark Lord on his dark throne,In the Land of Mordor where the Shadows lie.
One Ring to rule them all, One Ring to find them,One Ring to bring them all and in the darkness bind them
In the Land of Mordor where the Shadows lie.
User avatar
Loner
Venus Former Team Member
Posts: 4004
Joined: Fri Oct 26, 2007 11:08 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: Στη ρωγμή του χρόνου

Re: League of Legends

Post by Loner » Fri Oct 05, 2012 12:17 am

Ωραίο τελείωμα από CLG NA! Δεν αφήνεις Graves να σπρώχνει με μόνη άμυνα Shen...! :smt018
You either die a Spongebob or live long enough to see yourself become the Squidward.
User avatar
X-ray
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 854
Joined: Tue Aug 29, 2006 2:09 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Contact:

Re: League of Legends

Post by X-ray » Fri Oct 05, 2012 9:16 am

Ωραίος ο Βασίλαρος... Μόλις έφτιαξες το Thread που θα μείνει στην κορυφή τον charts για μήνες... λολ
I'll make sure of that :smt007
Spongebobu wrote:
Spoiler: εμφάνιση/απόκρυψη
Κόψτε το LoL ρε! :-D :-D :-D
NEVAH!
Loner wrote:Ωραίο τελείωμα από CLG NA! Δεν αφήνεις Graves να σπρώχνει με μόνη άμυνα Shen...! :smt018
Δεν το είδα αλλα...με μόνη άμυνα το shen?

Είναι σαν να λες με μόνη άμυνα το Διαμαντίδη. λολ
shrinked image
User avatar
Loner
Venus Former Team Member
Posts: 4004
Joined: Fri Oct 26, 2007 11:08 pm
Academic status: N>4
Gender:
Location: Στη ρωγμή του χρόνου

Re: League of Legends

Post by Loner » Fri Oct 05, 2012 9:51 am

Μέχρι να φάει τα creeps ο Shen, είχε ρίξει 2.5 πύργους ο Graves :smt016
Πάρε νά'χεις μια εικόνα των builds
Image
You either die a Spongebob or live long enough to see yourself become the Squidward.
User avatar
vasilaros69
Gbyte level
Gbyte level
Posts: 1299
Joined: Wed Feb 17, 2010 6:07 pm
Academic status: N>4
Gender:

Re: League of Legends

Post by vasilaros69 » Fri Oct 05, 2012 10:55 am

Δεν ξερω γενικα αν παρακολουθουσατε παλιοτερα αλλα τουρνουα αλλα εμενα τουλαχιστον μου κανει εντυπωση που ομαδες οπως dignitas και clg.na δεν τα πανε τοσο καλα.να μου πεις οι κορεατες σε κατι τετοια games ειναι καμμενοι αλλα δεν ξερω αν δικαιολογειται.

Επισης, δεδομενου οτι το φαβορι ηταν οι M5, με τα νεα δεδομενα με τις ασιατικες ομαδες να τα πανε τοσο καλα, θα επρεπε να το ξανασκεφτουνε λιγο..
bracket.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"Sometimes questions are more powerful than answers,..."
User avatar
X-ray
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 854
Joined: Tue Aug 29, 2006 2:09 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Contact:

Re: League of Legends

Post by X-ray » Fri Oct 05, 2012 11:33 am

@Vasilaros69 Να σου πω την αλήθεια δεν τα παρακολουθώ πολύ τα τουρνουά. Γενικά αν έχω χρόνο προτιμώ να παίξω απ' το να βλέπω άλλους :-D
@loner Αρκετά ισορροπημένο φαίνεται αν εξαιρέσεις το farming. Dianna solo top ε? Ενδιαφέρον..Αν και ο jayce φαίνεται πιο δυνατή επιλογή (όχι τόσο επειδή είναι πιο κλασσικό τοπ) επειδή έχει πιο πολύ poke και φυσικά καλύτερο farming. Βέβαια στο τέλος όλα εξαρτώνται από τον παίκτη και η Dianna έχει πολύ potential για κάποιον που has got the moves like Jagger. lol

Πως πήγε αυτό το battle εσεις που το είδατε;

Άσχετο αλλά θα ήθελα να ανοίξω ένα poll για τον Teemo.
Για πείτε γνώμη σας:

Α) Awww Adorable
B) Teemo owns
C) Meh noob choice
D) f**k Teemo! asdkajsdioawiklasdkas@!###PAsdaponkd :smt013 :smt021 !!!! :smt014 ....... :smt009 .......... :smt010
shrinked image
User avatar
Eldebryn
Venus Former Team Member
Posts: 1116
Joined: Sat Sep 18, 2010 8:43 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Somewhere in the Forgotten Realms...

Re: League of Legends

Post by Eldebryn » Fri Oct 05, 2012 11:38 am

X-ray wrote:Άσχετο αλλά θα ήθελα να ανοίξω ένα poll για τον Teemo.
Για πείτε γνώμη σας:

Α) Awww Adorable
B) Teemo owns
C) Meh noob choice
D) f**k Teemo! asdkajsdioawiklasdkas@!###PAsdaponkd :smt013 :smt021 !!!! :smt014 ....... :smt009 .......... :smt010
Meh... Ποτέ δεν μάρεσε σαν ήρωας. Είτε τον παίζεις AP και βασίζεσαι *πολυ* στο ulti και παίρνεις τον ρόλο του magic damage απο το mid δημιουργώντας ανάγκη για ένα AD carry, είτε τον παίζεις AD και έχεις ένα αρκετά άχρηστο ulti, unreliable escape/CC και γενικότερα χειρότερα features απο τα περισσότερα καθαρά AD carries όπως vayne/ashe. Τον θεωρώ κακή επίλογη, ακόμη και αν εξαιρέσεις εκείνους που τον παίζουνε μόνο κ μόνο για πλάκα/trolling.
Image<-- My profile playlists
User avatar
X-ray
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 854
Joined: Tue Aug 29, 2006 2:09 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Contact:

Re: League of Legends

Post by X-ray » Fri Oct 05, 2012 11:57 am

Eldebryn wrote:
X-ray wrote:Άσχετο αλλά θα ήθελα να ανοίξω ένα poll για τον Teemo.
Για πείτε γνώμη σας:

Α) Awww Adorable
B) Teemo owns
C) Meh noob choice
D) f**k Teemo! asdkajsdioawiklasdkas@!###PAsdaponkd :smt013 :smt021 !!!! :smt014 ....... :smt009 .......... :smt010
Meh... Ποτέ δεν μάρεσε σαν ήρωας. Είτε τον παίζεις AP και βασίζεσαι *πολυ* στο ulti και παίρνεις τον ρόλο του magic damage απο το mid δημιουργώντας ανάγκη για ένα AD carry, είτε τον παίζεις AD και έχεις ένα αρκετά άχρηστο ulti, unreliable escape/CC και γενικότερα χειρότερα features απο τα περισσότερα καθαρά AD carries όπως vayne/ashe. Τον θεωρώ κακή επίλογη, ακόμη και αν εξαιρέσεις εκείνους που τον παίζουνε μόνο κ μόνο για πλάκα/trolling.
Αυτό είναι το πρόβλημα... Ότι οι περισσότεροι δεν ξέρουν καν ότι υπάρχει τρίτη επιλογή που τον κάνει ένα από τα πιο δυνατά late game carries..

Εγώ παίζω με 9(μέχρι το mgc pen)/21/0 με runes (Magic Pen marks, Flat Armor Seals, Flat Magic Res Glyphs, Flat Health Quints
Αρχίζω συνήθως με Dorans Blade και το Build είναι:
Malady όσο πιο γρήγορα γίνεται (μετά τις μικρές μπότες)
Αμυντικές μπότες (Συνήθως πάω για Mercury's Treads, Αν έχεις AD heavy όπως σε κάτι 3αρια πας για Tabi)
Phage
Wits End
Phage -> Frozen Mallet
Mardreds
Guardian Angel

Το build είναι hybrid και παρ'ολο που φαίνεται να έχει πιο πολύ AD στην πραγματικότητα βασίζεται στα On hit effects (mgc dmg) και στο magic resist shred του malady.
Είναι desceptively tanky από πολύ early αν παίξεις με 9/21/0 και tanky runes και αρχίσεις κ με dorans blade. Βλέπουν teemo και ο νους τους κανει συνειρμό ότι σε έχουν. Αμ δε...
Θα κάνουν commit να σου κάνουν dmg αλλά το harrass που θα φάνε return είναι πάντα μεγαλύτερο εναντίον των περισσότερων carry + fighters.

Δοκίμασε τον αλλά χωρίς αποκλίσεις, μην πας κατα γνώμη μου να βάλεις offensive tree. Το defensive είναι πολύ ανωτερο.
Παίξτον και σε 3αρι, παίξτον και σε 1v1 proving grounds. Σε 1v1 έχω χάσει μόνο μια φορά από έναν Malzahar.
Στο λέω χωρίς καμία υπερβολή.

Κατά τη γνώμη μου B) Teemo Owns
Αλλά όταν τους βλέπω να παίζουν ad glass cannon μου γυρίζουν τα μάτια.
shrinked image
User avatar
Eldebryn
Venus Former Team Member
Posts: 1116
Joined: Sat Sep 18, 2010 8:43 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Somewhere in the Forgotten Realms...

Re: League of Legends

Post by Eldebryn » Fri Oct 05, 2012 12:05 pm

Το έχω δει και αυτό, δεν μου είναι άγνωστο option αλλα και πάλι, δεν θα κάνεις το damage ενός carry και μπορείς κάλιστα να έχεις bruiser απο το top lane και/ή το jungle, οι οποίοι δεν θα χρειαστούν τόσα Items για επιτελούν το role αυτό.
Image<-- My profile playlists
User avatar
X-ray
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 854
Joined: Tue Aug 29, 2006 2:09 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Contact:

Re: League of Legends

Post by X-ray » Fri Oct 05, 2012 12:16 pm

Eldebryn wrote:Το έχω δει και αυτό, δεν μου είναι άγνωστο option αλλα και πάλι, δεν θα κάνεις το damage ενός carry και μπορείς κάλιστα να έχεις bruiser απο το top lane και/ή το jungle, οι οποίοι δεν θα χρειαστούν τόσα Items για επιτελούν το role αυτό.
To θέμα είναι ότι ο Bruiser θα τα χρειαστεί τα items όσο τα χρειάζεται ο Teemo. Καλά κάνεις κ τον βάζεις σε αυτή την κατηγορία γιατί αυτό ακριβώς είναι. Ranged top lane.
Αν και εγώ παίζω κυρίως 3αρια στα οποία είναι και αρκετά καλύτερος.
Solo top κάνει outrange και outdamage τους περισσοτερους. Jax, Darius, Nasus (δεν το συζητάω για shen...)
Και late έχεις έναν ακόμα ranged που σου δίνει και πολύ utility (vision) blind (anti carry) και κάνει "Σχεδον" όσο dmg κάνουν πολλά από τα AD carries. Θυμίσου ότι πολύ από αυτό είναι overtime αλλά και πάλι γίνεται. Δεν θα τον δεις να κόβει τις κομματάρες που κοβει μια feedαρισμένη caitlyn ξέρω γω αλλά τις κόβει οvertime.
Θυμάμαι κάπου είχα δει κάτι stats για το dmg του on hit Teemo. Αν τα βρω θα τα κάνω ποστ.
Το μόνο αρνητικό του build είναι ότι δεν έχει lifesteal. Αλλά δεν μου λείπει ποτέ.

Για να συγκλίνω λίγο τις απόψεις μας πάντως τονίζω ότι ο Teemo (αυτός) είναι καλύτερος σε 3αρι παρά σε 5αρι.
Και είναι θεός στα 1v1. Μπορώ να το αποδείξω σε όποιον έχει account NA :-D

Α και επίσης για να λάμψει θέλει να υπάρχει και κανά CC στο team. Βλέπε Udyr, Chogath klp κάνουν καλό synergy
shrinked image
User avatar
Eldebryn
Venus Former Team Member
Posts: 1116
Joined: Sat Sep 18, 2010 8:43 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Somewhere in the Forgotten Realms...

Re: League of Legends

Post by Eldebryn » Fri Oct 05, 2012 12:26 pm

Καλά, το lifesteal σπάνια αξίζει σε bruisers, ασε εδώ που κάνεις και hybrid damage.... Δεν θα ανησυχούσα για αυτό. Anyway, will keep in mind αν ποτέ παίξω teemo.

Πάντως το ότι όλοι την έχουνε βρεί και παίζουνε glass cannon χωρίς ίχνος άμυνας/def σε πολλούς champs που τα χρειάζονται έστω και λίγο για να μην πέφτουνε με 2 Hits + 1 CC είναι γενικότερο φαινόμενο φοβάμαι....

Όποτε βλέπω Karthus, που ήτανε ο main μου και έχω 300+ games με αυτόν, να rush-άρει archangels-rabadon's και παίζει με ignite είμαι κάπου αναμέσα σε ανεξέλεγκτο flaming και να σπάσω το πληκτρολόγιο... :smt013
Image<-- My profile playlists
User avatar
X-ray
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 854
Joined: Tue Aug 29, 2006 2:09 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Contact:

Re: League of Legends

Post by X-ray » Fri Oct 05, 2012 12:30 pm

Ναι συμφωνώ. Σε κάποιους champs ίσως να αξίζει αν μπορείς να μένεις πίσω απ'όλους. Αλλά σίγουρα ο Karthus δεν είναι από αυτούς εκτός αν αχρηστεύσεις τελείως το Defile...
Δεν λέω! Να πεθάνεις και να κάνεις τα κόλπα σου post mortem... Αλλά να μείνεις ζωντανός και 5 δεύτερα βρε αδερφέ όχι με το που σε πιάσουν ψόφησες...

Btw εγώ τελευταία παίζω πολύ jarvan. Έχουμε φτιάξει ένα ωραίο combo στο Twisted Treeline.
Jarvan - Zyra (bot)
Wukong (top)

Της *** γίνεται στα fights. Κάνω ult και τους πιάνω μέσα και τους 3 βάζει η Zyra τα plants μέσα.
Χώνεται μέσα και Wukong με το E.
Και όταν τελειώσει η Ult μου κάνει Ult o Wukong και η Zyra (Απανωτά knockups δηλαδή - 3 μαζί με του Jarvan).
Και ξέρεις τι παθαίνεις αμα κατσεις τοση ώρα μέσα στα φυτά της αλλης.....
shrinked image
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: League of Legends

Post by chriskin » Fri Oct 05, 2012 3:43 pm

Eldebryn wrote:και παίζει με ignite
karthus με ignite? γιατι; :smt022 :smt022
------


με την ευκαιρια : "the hunt is on" - ανετα το καλυτερο "κρυφο" στοιχειο του lol
User avatar
Eldebryn
Venus Former Team Member
Posts: 1116
Joined: Sat Sep 18, 2010 8:43 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Somewhere in the Forgotten Realms...

Re: League of Legends

Post by Eldebryn » Fri Oct 05, 2012 3:48 pm

chriskin wrote:
Eldebryn wrote:και παίζει με ignite
karthus με ignite? γιατι; :smt022 :smt022
Ε τώρα... δεν ήξερες οτι ο Karthus έχει πολύ γρήγορο burst και δεν χρειάζεται καν να έρθει κοντά σου για να βγάλει damage??
</sarcasm>

Κατά έναν τρόπο σχεδόν χάρηκα που τον έκαναν nerf-to-the-ground τον τελευταίο μισό χρόνο και δεν τον παίζει κανείς πια για τον ταπεινώσει... :lol:
Image<-- My profile playlists
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: League of Legends

Post by chriskin » Fri Oct 05, 2012 3:53 pm

ακομα και τωρα, παντως, αμα παρει μερικα kills στην αρχη του παιχνιδιου μπορει να εξαφανισει ομαδες για πλακα με την ulti και με εκεινο τον κυκλο που κανει απο κατω του
(ποτε δεν εμαθα τα ονοματα των επιθεσεων των παιχτων - μονο του yi τα ξερω γιατι ηταν ο πρωτος μου. αν και τωρα που το σκεφτομαι ουτε στου yi ξερω πως λεγεται η ulti του :lol: )
User avatar
X-ray
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 854
Joined: Tue Aug 29, 2006 2:09 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Contact:

Re: League of Legends

Post by X-ray » Fri Oct 05, 2012 3:57 pm

chriskin wrote:
Eldebryn wrote:και παίζει με ignite
karthus με ignite? γιατι; :smt022 :smt022
Νταξ δεν είναι και τραγικό...Υπάρχουν πολλά χειρότερα spells να πάρει κάποιος.. :-D
chriskin wrote: με την ευκαιρια : "the hunt is on" - ανετα το καλυτερο "κρυφο" στοιχειο του lol
Δεν το ηξερα αυτό... καλη φάση!
Και αν αφού νικήσει ένας απ τους 2 σκάσει ο WW με ult και τον φαει τι γίνεται;;;; :smt005
chriskin wrote: ακομα και τωρα, παντως, αμα παρει μερικα kills στην αρχη του παιχνιδιου μπορει να εξαφανισει ομαδες για πλακα με την ulti και με εκεινο τον κυκλο που κανει απο κατω του
(ποτε δεν εμαθα τα ονοματα των επιθεσεων των παιχτων - μονο του yi τα ξερω γιατι ηταν ο πρωτος μου. αν και τωρα που το σκεφτομαι ουτε στου yi ξερω πως λεγεται η ulti του )
Defile ο κύκλος, Highlander η ult yi.
Κ εγώ τρώω κάτι σκαλώματα με τα skills ώρες ώρες

P.S. Thx σε οποιον mod εβαλε το poll! :smt023
Last edited by X-ray on Fri Oct 05, 2012 4:06 pm, edited 1 time in total.
shrinked image
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: League of Legends

Post by chriskin » Fri Oct 05, 2012 4:06 pm

ο,τι και να γινει το αποτελεσμα ειναι μονιμο. (αν και δεν βλεπω πως γινεται να εχω μονιμα το κεφαλι του kha'zix οταν τον βλεπω απεναντι μου ΜΕ κεφαλι.)
μετατρεπει ανετα καποια μετρια παιχνιδια σε ιδιαιτερα ευχαριστα μολις εμφανιστει το "the hunt is on" στην οθονη κι ας μην ειναι τα θετικα που δινει τοοοσο μεγαλα οσο λενε ολοι στα διαφορα threads στο επισημο forum.


ναι highlander - πηγα στο wiki μολις το εγραψα για να το βρω. με επιασε η ντροπη προς τον καημενο το yi :P
User avatar
X-ray
Mbyte level
Mbyte level
Posts: 854
Joined: Tue Aug 29, 2006 2:09 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Contact:

Re: League of Legends

Post by X-ray » Fri Oct 05, 2012 4:10 pm

chriskin wrote:ο,τι και να γινει το αποτελεσμα ειναι μονιμο. (αν και δεν βλεπω πως γινεται να εχω μονιμα το κεφαλι του kha'zix οταν τον βλεπω απεναντι μου ΜΕ κεφαλι.)
μετατρεπει ανετα καποια μετρια παιχνιδια σε ιδιαιτερα ευχαριστα μολις εμφανιστει το "the hunt is on" στην οθονη κι ας μην ειναι τα θετικα που δινει τοοοσο μεγαλα οσο λενε ολοι στα διαφορα threads στο επισημο forum.


ναι highlander - πηγα στο wiki μολις το εγραψα για να το βρω. με επιασε η ντροπη προς τον καημενο το yi :P
xaxa! Έλα μωρέ πιο πολύ για προσθέσει ενδιαφέρον στο παιχνίδι γίνεται. Αν βάζανε πολλά bonuses θα ήταν λίγο άδικο προς τους υπόλοιπους...Εμένα και αυτά που έχει οριακά μου φαίνονται...
Γιατί σκέψου αν η μία ομάδα έχει κάποιον feedαρισμενο και βοηθήσει στο kill ξαφνικά έχεις 2 feedαρισμένους..
Πχ. Τα Max stacks στον Regnar μου φαίνονται λιγο κάπως..και να μην πέφτουν κι ολας..
Αλλά ωραία ιδέα. Να βάλουν κι άλλα sidequests!
shrinked image
User avatar
chriskin
Wow! Terabyte level
Wow! Terabyte level
Posts: 5316
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:04 am
Gender:

Re: League of Legends

Post by chriskin » Fri Oct 05, 2012 4:16 pm

ε αμα εχεις φτασεις ομως 16+ level χωρις να εχεις 14 stacks (παιρνεις και με assist) με παιχτη οπως ο rengar που το slow/root που κανει ειναι ανετο ετοιμο kill για καποιον (αρα τουλαχιστον assist για το rengar) δεν θα σου χρησιμευσουν και καπου τα full stacks που θα παρεις απο το κεφαλι. ομοιως αμα εχανες τοσο πολλα stacks που το οτι δεν θα πεφτουν σου φαινεται υπερβολικο (χανεις μονο ενα οταν πεθαινεις, οχι ποσοστο οπως σε mejai's πχ) σιγουρα το να παρεις το κεφαλι θα σου ειναι τελειως αχρηστο.


καπου ειχα διαβασει οτι υπαρχουν και αλλα, απλα ειναι κρυφα τελειως (χωρις μηνυμα στην οθονη οπως των rengar/kha'zix εννοω) - παω να βρω λιστα :D
User avatar
Eldebryn
Venus Former Team Member
Posts: 1116
Joined: Sat Sep 18, 2010 8:43 pm
Academic status: Alumnus/a
Gender:
Location: Somewhere in the Forgotten Realms...

Re: League of Legends

Post by Eldebryn » Fri Oct 05, 2012 4:17 pm

chriskin wrote:ακομα και τωρα, παντως, αμα παρει μερικα kills στην αρχη του παιχνιδιου μπορει να εξαφανισει ομαδες για πλακα με την ulti και με εκεινο τον κυκλο που κανει απο κατω του
Και ο AP yi και ο full dps xin το ίδιο κάνουνε αμα feed-αριστούν και οι αντίπαλοι είναι άνιωθοι, αυτό δεν σημαίνει οτι είναι σοβάρα/competitive builds (δεν πρόκειται να συζητήσω γιατί, ειδικά το πρώτο)
X-ray wrote:
chriskin wrote:
Eldebryn wrote:και παίζει με ignite
karthus με ignite? γιατι; :smt022 :smt022
Νταξ δεν είναι και τραγικό...Υπάρχουν πολλά χειρότερα spells να πάρει κάποιος.. :-D
Σε Karthus...? Hardly. Revive ή clarity ίσως. Ακόμη και το heal τον βοηθάει περισσότερο. Όταν έχεις μονάχα sustained damage, πρακτικά ανύπαρκτο ulti κατα την διάρκεια συμπλοκής, no escape, no hard CC το να μένεις ζωντανός ώστε να βγάλεις το damage που μπορείς είναι αυτό που σε ενδιαφέρει περισσότερο απο όλα. Προσωπικά πήγαινα flash για escape + Teleport για πιο αποδοτικό farm και tactical options.
Image<-- My profile playlists
Post Reply

Return to “Gaming”